Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Ing. Jiří Smola – Školící středisko Mělník – kurzy obecní policie, kurzy soukromých bezpečnostních služeb Mělník, Neratovice

Školící středisko se od roku 1992 zabývá přípravou městských strážníků a pracovníků soukromých bezpečnostních služeb. Nabízíme: organizaci kurzů kurzy obecní policie kurzy soukromých bezpečnostních služeb zdokonalovací školení u Vás

Tel:
 • 315 628 291
  737 768 443 - pan Ing. Smola
  604 996 080 - pan JUDr. Čížek
E-mail:
 • info@skolicistredisko.cz

Stanislav Škorvaga – opravy elektrospotřebičů, prodej televizorů, měření televizního signálu Kralupy nad Vltavou

Nabízíme: opravy elektrospotřebičů prodejem televizí prodejem videí a dvd prováděním měření televizního signálu  

Tel:
 • 315 724 020
  608 967 700 - pan Škorvaga
E-mail:
 • skorvagas@seznam.cz

CHEMING s.r.o. – stavební práce, průmyslové podlahy, chemické kanály a antikorozní ochrana, lešení, údržba zeleně Neratovice

Stavební společnost CHEMING s.r.o. se zaměřuje na kompletní stavební práce, průmyslové podlahy, chemické kanály a antikorozní ochranu. Nabízíme: Průmyslové podlahy Antikorozní ochrana ocelových konstrukcí Lešení Údržba zeleně

Tel:
 • 604 703 050 - ředitel
  605 030 711 - vedoucí střediska
E-mail:
 • cheming@email.cz
  info@cheming.eu

Roman Senft – kamenictví, zakázkové zpracování kamene, atypické krby z kamene, pomníky z pískovce, žuly, gravírování, restaurování, Mělník

Nabízím: kamenictví zakázkové zpracování kamene atypické krby z kamene pomníky z pískovce, žuly, kamene sekání a obnova písma, gravírování restaurování

Tel:
 • +420 737 963 224 - pan Senft
E-mail:
 • kamen.roman@seznam.cz

ZATRP s.r.o. – zámečnické práce, truhlářské práce, autodoprava Kralupy nad Vltavou

Nabízíme: pergoly ploty terasy podlahy schodiště, dveře a okna kuchyňské linky skříně veškeré vybavení interiéru zábradlí a balkóny schodiště mříže autodoprava

Tel:
 • 603 290 460 paní Přinosilová
E-mail:
 • zdenek.prinosil@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Velikonoce bez koledy zpestří zajícová výzva

Do velikonoční výzvy střediska volného času Domeček Hořovice se zapojilo už přes sedmdesát obcí. V rámci výzvy lidé z deseti krajů vytvořili více než dvanáct set velikonočních zajíců. Patří mezi ně například i zajíc Martiny Soukupové z Kralup nad Vltavou.

Kokořínsko má strach ze svátečních turistů

Letošní Velikonoce budou velmi atypické. Koledníci s pomlázkami totiž mají tentokrát zůstat doma. Při koledování by bylo nesnadné dodržovat rozestupy mezi lidmi. Výhradně na koledníky se ale strážníci nezaměří, kontroly dodržování vládních nařízení budou o jarních svátcích pokračovat stejně jako dosud. Starostové mnohých obcí, zejména na Kokořínsku, se však obávají o nadcházejících svátcích návalu neukázněných výletníků.

Dobrovolný hasič David Hubička: Hlavní je rodina, ale pomáhat druhým mě baví

Při povodních v roce 2013 zasahoval a stavěl zábrany a pomáhá i nadále. V současné těžké situaci společně s prodavači, zdravotníky a dalšími profesemi patří do „první linie“. Je starostou Sboru dobrovolných hasičů Vojkovice.

Nemocnice Neratovice uzavřela interní oddělení

Nemocnice Neratovice uzavřela od pondělí 6. dubna interní oddělení. Důvodem je nedostatek personálu. Ten je v karanténě v souvislosti s případem pacientky nakažené onemocněním COVID-19 z posledního březnového týdne.

Lékárníci věří, že nejhorší už mají za sebou

Většina lékáren na Mělnicku je v době karantény otevřená. Lékárníci se snaží maximálně zajistit péči a uspokojit potřeby svých klientů. Jsou po boku dalších profesí nezbytnou složkou pro udržení chodu země. V „první linii“ zažívají náročné časy.

Vysílání Dětského rádia Mělník karanténa nepřerušila

Rádio od dětí a pro děti. Živé hodinové vysílání, které běží každé úterý a čtvrtek od 18 hodin, koronavirus nepřerušil. Z Dětského rádia Mělník se ozývá hlas Honzy a Viktorky. Společně moderují živé, streamované vysílání, přitom každý ze svého domova.

Tvrdovaječníci roznesli v nůších Velvarským neobvyklou velikonoční výslužku

/FOTOGALERIE/ Velvarské Vajíčkobraní se proměnilo v Dezinfekcedávání. Tradiční Putování Tvrdovaječníků na Karlův most v Praze, do kterého se zapojuje radnice v čele se starostou a spolkem Natvrdlí, se kvůli karanténě o víkendu neuskutečnilo.

Hřbitovy na Mělníku se opět otevřou

V úterý se po delší době veřejnosti otevřou brány židovského hřbitova a hřbitova na Pražské ulici. Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu však čeká návštěvníky řada omezení.

Popeláři: Jarní úklid nechte na později

/FOTOGALERIE/ Plné kontejnery a vedle nich stará matrace, o kterou jsou opřené pytle s obnošeným oblečením. Podobný obrázek čeká v době stavu nouze na některých místech popeláře, kteří na home office nemohou ani pomyslet. Lidí, kteří kvůli omezení šíření koronaviru pracují z domova nebo mají volno, je ale hodně. A mnozí se snaží současnou situaci využít k tomu, aby dohnali vše, co už dlouho odkládali. Vyřazené věci pak vyhazují. A co se nevejde do odpadových nádob, zůstává odložené kolem nich.

Pohlednice z minulosti: Proměny etiket zlatavého moku z pivovaru Nymburk

/FOTOGALERIE/ Pro někoho jen bezcenný kousek papíru nalepený na lahvi s chmelovým mokem s údaji o výrobku. Pro jiné kus historie, vzpomínek a cenný artefakt. V dalším díle seriálu Retro, který vzniká ve spolupráci s Drahoslavem Brabcem, mají čtenáři možnost podívat se, jak v minulých letech vypadaly etikety pivovaru Nymburk.

Sport

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

Sportovec v karanténě: I těžkou dobu musíme brát pozitivně, vzkazuje Zdržálek

Mělnickým futsalovým fanouškům se připomněl stylově – v době „koronavirové“ jim přímo v hlavním vysílacím čase na televizní obrazovce ukázal, že se po vážném zranění dává znovu do formy. Dominik Zdržálek (24), ještě na podzim opora prvoligového Olympiku, natočil své "žongly" s míčem doma ve Vrchlabí, kde v těchto týdnech tráví s přítelkyní a rodiči prakticky veškerý čas. „Jsem po zranění, takže mě karanténa omezila pouze v přímém kontaktu s kondičním trenérem, ale trénuji doma a na zahradě,“ hlásí.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěží hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Nedalo se jinak, říká o konci sezony šéf okresního fotbalu. S kluby chce mluvit

Fotbalová sezona 2019/2020 je v amatérských soutěžích od úterního rozhodnutí Fotbalové asociace ČR definitivně minulostí. Okresní svaz se ale až do startu příštího ročníku zcela odmlčet nehodlá. „Jakmile bude možné, abychom se setkali se zástupci všech oddílů, chceme si vzájemně nastínit možnosti pro nejbližší budoucnost,“ řekl v rozhovoru pro Mělnický deník předseda OFS Jiří Kabyl.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Fotbalové jaro zatáhlo oponu. Je to na draka, shodují se hráči i funkcionáři

Konečná. Fotbalové sezoně 2019/2020 v amatérských soutěžích kvůli epidemii koronaviru definitivně odzvonilo. Úterní rozhodnutí Fotbalového svazu České republiky zní jasně – veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky k 8. dubnu ukončují. Aktuální pořadí rozehraného ročníku zůstává, kluby ovšem nepostupují ani nesestupují.

Golfisté mohou do akce! Vláda je pustila na hřiště

Golfisté, a to i ti ve středních Čechách, mohou od úterý 7. dubna vyrazit na hřiště. Vláda uvolnila některá pravidla nouzového režimu a golf je jedním z venkovních sportů, kterého se to týká. Hrát se však dá za dodržení celé řady omezení.

Nejslavnější stochovský fotbalista slaví. Novotnému je 50

Nejslavnější odchovanec fotbalového Baníku Stochov slaví padesátku. Obránce Jiří Novotný zářil během své kariéry hlavně ve Spartě Praha, které pomohl k rekordním 14 mistrovským titulům. Víc jich ve Spartě nikdo nezískal. Novotný v kariéře nastoupil i ve 33 zápasech za reprezentaci a byl na mistrovství Evropy v roce 2000.

Odpískání soutěží? Dalo se to čekat, logické a rozumné řešení, zní z Mělnicka

Fotbalisté z nižších soutěží letošní ročník nedohrají. Tak rozhodli v úterý dopoledne činovníci Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Že sezona 2019/2020 skončí předčasně, Deníkem oslovené představitele okresních, krajských i českých soutěží z Mělnicka nepřekvapilo.

Krimi

Tragédie na Mělnicku. Motorkář večerní nehodu nepřežil

Asi půl hodiny před středeční osmnáctou hodinou došlo k dopravní nehodě u obce Chudolazy na Mělnicku. Střet dodávky s motocyklem nedaleko místní restaurace má bohužel tragické následky. Motorkář narozený v roce 1977 totiž srážku nepřežil.

Vrah Báry z Kmětiněvsi je na svobodě, úřady ale o jeho činu nevědí

Nekrofilní sadista z Kmětiněvsi na Kladensku, Robin Prokopec, který první lednový den roku 2004 ve svých dvanácti letech brutálně ubodal a poté ještě pohlavně zneužil bezvládné tělo stejně staré spolužačky Báry Němečkové, je na svobodě!

Střet auta a motorky uzavřel dálnici na celé hodiny

/FOTOGALERIE/ Vážné zranění si v úterý 7. dubna odpoledne vyžádala nehoda motocyklu, který se střetl s osobním autem na dálnici D8 na Mělnicku poblíž obce Všestudy. Následně byla dálnice ve směru od Prahy na Ústí nad Labem uzavřena, a to na celé hodiny.

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Co všechno ví svědek? Policie pátrá po muži, který vybíral z kradené karty

Loupež, krádež, podvod a vydírání. Bohatý výčet trestných činů mají na svědomí dva darebáci, jejichž aktivity nyní rozplétají kriminalisté z Prahy. Oba se podařilo vypátrat a zadržet, nyní sedí ve vazbě. Policie však požádala o pomoc při pátrání po dalším muži, který by jí jako svědek mohl při objasňování lumpáren zmíněné dvojice pomoci.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkář

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

Při hašení hořícího domu využili hasiči i bazén

/FOTOGALERIE/ Půl druhého milionu korun plameny spolykaly, avšak hodnoty za tři miliony se hasičům podařilo zachránit. Taková je bilance požáru domu v osadě Netřeba u obce Úžice na Mělnicku, který byl hasičům ohlášen v sobotu deset minut před půl pátou odpolední – a v rámci druhého poplachového stupně (jenž byl vyhlášen kvůli potřebě kyvadlově dovážet nedostatkovou vodu) jej hasiči likvidovali do osmé večer.

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.