Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Autoškola Krejča – řidičské průkazy, školení řidičů, vrácení ŘO, autobusová doprava, nákladní doprava Mělník

Výuka a výcvik všech skupin řidičských oprávnění. Naše služby: Řidičské průkazy Školení řidičů Vrácení ŘO Osobní doprava Nákladní doprava Ceník

Tel:
 • +420 732 344 219 - pan Kubeš
  +420 315 670 692
  +420 602 423 070
E-mail:
 • autoskola.krejca@email.cz

interiéry HORYNA s.r.o. – plovoucí podlahy, pokládka PVC, marmolea a koberců, stínící technika, interiérové dveře, schodiště, kuchyně na míru, parapety, půjčovna brusných strojů, brusiva, čističe koberců PUZZI Mělník

Naše společnost se specializuje na vylepšení Vašeho bydlení. Nabízíme: DVEŘE PODLAHY KUCHYNĚ STÍNÍCÍ TECHNIKA SCHODY A ZÁBRADLÍ VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ A NÁBYTEK TERASY PARAPETY PRODEJ PŮJČOVNA

Tel:
 • 737 246 163 - prodejna
  603 478 498
E-mail:
 • interieryhoryna@email.cz

Termotrans Jindřich Dostál – montáž a opravy tepelných zdrojů, servisní činnost, plynařské, topenářské a instalatérské práce Neratovice

Naše firma působí na trhu od roku 1997 a je zaměřena především na montáž a opravy tepelných zdrojů . Veškeré práce jsou prováděny ve vysoké kvalitě dle platných norem, vždy v dohodnutých termínech a cenách, samozřejmostí jsou rovněž výhodné záruční podmínky. Servisní činnosti: záruční i pozáruční servis plynových zařízení pravidelné...

Tel:
 • 603 805 467
E-mail:
 • jdostal@termotrans.cz

MICHAL stavby s.r.o. – rekonstrukce rodinných domů, výstavby chodníků, úpravy zahrad Mělník

Nabízíme: rekonstrukce rodinných domů výstavby chodníků a oplocení rekonstrukce objektů MŠ, ZŠ přípojky sítí stavby z přírodního kamene úpravy terénu a zahrad

Tel:
 • 604 700 715 - pan Michal
E-mail:
 • info@michalstavby.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Mělníce – otevírací doba, kontakty, mapa Mělník

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Hamouz Jiří, Ing. ředitel Email: Jiri.Hamouz@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
 • 315 639 799
E-mail:
 • podatelna2114@fs.mfcr.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Stavba nového chodníku podél školního statku začne v září

Mělník - Stavbu chodníku v ulici Dobrovského, která vede podél školního statku, chystá nyní mělnická radnice. „My jsme už několik let atakováni vedením zemědělské školy v souvislosti s tím, že je tam poměrně velký pohyb dětí kolem vlakového nádraží, proto jsme se rozhodli k tomuto projektu,“ vysvětlil důvod stavby mělnický místostarosta Milan Schweigstill.

Samoživitelkám v Mělníku pomohou sociální byty

Mělník - V sídle Městské policie v Husově ulici v Mělníku vzniknou čtyři sociální byty. Cílovou skupinou, pro kterou je radnice připravuje, jsou především matky samoživitelky a lidé, kteří se nachází ve špatné sociální situaci. Vedení města získalo na tento záměr dotaci přes milion korun.

Práce na proměně historického zdymadla v Hoříně byly zahájeny

Hořín /FOTOGALERIE/ - Velká proměna památkově chráněného zdymadla Hořín na Vltavě u Mělníka byla v úterý 18. června zahájena symbolickým poklepáním na ocelové pachole pro vyvazování lodí.

MŠ Generála Klapálka v Kralupech nad Vltavou

Kralupy - Mateřská škola Generála Klapálka v Kralupech nad Vltavou je největší ve městě. Společně se svým odloučeným pracovištěm MŠ Mikovická poskytuje předškolní vzdělávání 300 dětem.

Od září budou mít Mělničané elektronické parkovací karty

Mělník - Představitelé města Mělník rozhodli, že radnice bude parkovací karty vydávat elektronicky. Jelikož ale probíhá příprava projektu pomaleji, než se původně plánovalo, byly v letošním roce vydávány ještě papírové karty, které mají platnost na půl roku. Končit by tedy měli 30. června.

Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu

Mělnicko - Středočeská policie uspořádala společně s dalšími partnery ve školním roce 2018/19 sportovně charitativní akci s názvem Přes bariéry s policií. Studenti si tak mohli vyzkoušet aktivity, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR.

Světla se v Mělníku začnou měnit v červenci

Mělník - Město Mělník získalo dotaci z programu Efekt 2019, který se zaměřuje na osvětlení měst a obcí. Sodíková svítidla, která se v Mělníku dosud používala, budou v letošním roce nahrazena novou LED technologií typu Alfa. Celkem se bude měnit 199 světel. Důraz by měl být kladen zejména na to, aby výměna probíhala v souladu s moderními požadavky.

Pohlednice z minulosti: Mělnické hotely 20. století

Mělník /FOTOGALERIE/ - Na území Mělníka bylo v minulém století hned několik hotelových zařízení. Některé z nich byly dokonce postaveny dlouho před rokem 1900.

Dopravní situaci v Mělníku pomůže mostek přes Pšovku

Mělník - Mostek přes Pšovku v Nůšařské ulici bude uveden do provozu v pondělí 17. června. Občanům Mělníka pomůže v objízdné trase v Českolipské ulici, která byla stanovena po dobu oprav na kruhovém objezdu u Mefritu a silnice I/9 směrem na Vehlovice.

Mělničtí policisté se zapojili do evropské akce

Mělnicko – Ve vybraných evropských státech proběhla v době od 3. do 9. června dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Do této dopravní akce se zapojili také policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník.

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy – V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika – Anglie (11. října).

Vojkovickou sezonu prodlouží oslavy

Vojkovice – Sto deset let SK Vojkovice si v sobotu 22. června připomenou tamní fotbalisté. V rámci celodenních oslav se na jednom z nejkvalitnějších pažitů na okrese vystřídají hráči všech generací.

Chvatěrubští si po mistrovské sezoně spravili chuť v domácím turnaji

Chvatěruby – Zatímco na mnoha trávnících o víkendu ještě vrcholila mistrovská sezona, ve Chvatěrubech už si čtyři týmy zahrály bez nervů a pouze pro radost, i když v úmorném horku. Z prvenství se v dalším ročníku Memoriálu K. Tyleho a J. Gruncla radovali fotbalisté domácího Vltavanu.

Hořín zamával přeboru, jistou prý zatím nemá ani třetí třídu

Mělnicko – Až poslední kolo ve fotbalovém okresním přeboru definitivně ukázalo na tým, který soutěž opustí směrem dolů. Jediným sestupujícím se po porážce na hřišti toho postupujícího nakonec stal Hořín.

Dvojité loučení Vojkovic ozdobila divoká výhra

Mělnicko – Parádní rozlučku se sezonou si o víkendu užily tři ze čtyř okresních týmů, které zasáhly do závěrečných bojů ve fotbalové I. B třídě. Naprázdno paradoxně vyšel, a dokonce už potřetí v řadě, pouze vítěz soutěže – FC Mělník.

Olympijský běh pomůže charitativní činnosti

Mělník - Olympijský běh letos poprvé zamíří také do Mělníka, a to ve středu 19. června, kdy přesně v jeden okamžik oslaví společně osmdesát tisíc běžců na osmdesáti místech po celé České republice Mezinárodní olympijský den.

Horké chvíle na dálnici. Záryby poslední mistrák málem nestihly

Střední Čechy – Až pár minut před výkopem se do dějiště závěrečného utkání v sezoně I. A třídy dostavili fotbalisté Záryb. Jejich autobus vypověděl službu na dálnici ještě daleko před cílem, do Divišova musel tým dopravit náhradní. V zápase, který začal v rámci čekací doby s patnáctiminutových zpožděním, hosté vyválčili bod. Nelahozeves a Pšovka se v posledním zvonění ročníku venkovního zisku nedočkaly.

Libiš oslabení Brandýsa nevyužila, Neratovice se vracely s kaňkou

Libiš, Ostrov – Bez vstřeleného gólu se s divizním ročníkem rozloučili oba zástupci Mělnicka. Fotbalisté Libiše doma s Brandýsem urvali bod, což lze navzdory postavení obou celků v tabulce považovat za ztrátu domácích. Hosté totiž odehráli celý druhý poločas pouze v deseti. Neratovice dopadly v Ostrově mnohem hůř, ze hřiště nakonec sestupujícího mužstva přivezly čtyřku.

Hořín černého Petra nepředal, Vojkovice se loučily s krajem vítězně

Mělnicko - Jak hrál o víkendu váš oblíbený fotbalový tým?

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

V Bezděčíně hasiči zlikvidovali obrovský požár

Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V mladoboleslavské příměstské části Bezděčín propukl v úterý 18. června v brzkých ranních hodinách požár. Oheň zachvátil jednu z hal společnosti Faurecia, která se zabývá výrobou autodílů. U zásahu se zranil jeden z hasičů.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

Ve Všetatech hořela lokomotiva, vlaky nabíraly zpoždění

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Na nádraží ve Všetatech ve středu hořela lokomotiva rychlíku jedoucího z Kolína do Ústí nad Labem. Provoz na trati spojující Lysou nad Labem s Ústím byl v úseku mezi Mělníkem a Starou Boleslaví zastaven. Požár se obešel bez zranění.

Příjezd do Prahy po D1 citelně přibrzdila nehoda s autem na střeše

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nehoda tří osobních aut a jednoho nákladního, která se obešla bez zranění, značně zkomplikovala v dopravní špičce středečního rána příjezd po dálnici D1 do Prahy. Došlo k ní před sedmou hodinou na dálničním kilometru 8,5. Při střetu poblíž Čestlic na Praze-východ, v oblasti sjezdu na Nupaky a Dobřejovice, dokonce jedno z aut zůstalo převrácené na střeše.

Bývalý středočeský hejtman Rath: Žalobkyně pro mě navrhla majetkový trest smrti

Střední Čechy - Svá pondělní slova o „majetkovém trestu smrti“ zopakoval v úterý u Vrchního soudu v Praze někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath. Ohrazuje se tak proti návrhu státní zástupkyně Kateřiny Weissové. Ta v rámci jednání odvolacího senátu v údajné kauze korupčního ovlivňování zakázek Středočeského kraje (spojované ponejvíce právě s Rathem a s působením jeho blízkých spolupracovníků manželů Kottových, byť soud řeší odvolání rovné desítky osob) požaduje, aby on i někteří ze spoluobžalovaných přišli o veškerý majetek.

Ziskuchtivec bez sebereflexe, znělo v Rathově kauze síní politických procesů

Střední Čechy – Přitvrdit vůči Davidu Rathovi, hlavní postavě celého procesu, a rozhodnout o propadnutí veškerého jeho majetku. A stejně tak i u nejbližších kompliců. Tak zněl v pondělí 10. června u Vrchního soudu v Praze první návrh vyřčený v rámci odvolacího jednání v kauze spojované ponejvíce právě se jménem někdejšího středočeského hejtmana (a v té době rovněž významného politika ČSSD) – v případu údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje.

Odvolání v Rathově kauze: pokud někdo onemocní, hrozí mu pokuta

Střední Čechy – Je třeba sehrát divadlo. S těmito slovy v pondělí vstoupil do budovy Vrchního soudu v Praze někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath.

Ekonomika

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Střední Čechy /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.

Déšť zachránil po suchém dubnu úrodu, říkají zemědělci

Střední Čechy - Už to vypadalo hodně špatně, ale potom přišel déšť a situaci zachránil. Takový názor má Zuzana Toulcová, která působí jako agronom v Zemědělském družstvu Klecany. Odpověděla tak na otázku, co říkají zemědělci na chladný a poměrně deštivý květen, který vystřídal horký a suchý duben. Stačilo málo a mohly být velké problémy.