Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Instalatérství Jirák – vodoinstalatérství, topenářství, rekonstrukce Mělník

Nabízím instalatérské a vodoinstalatérské služby a práce. vodoinstalační práce topenářské práce rekonstrukce bytů, domů a koupelen NON-STOP čištění kanalizací

Tel:
 • +420 737 652 093 - pan Jirák
  +420 315 627 333
E-mail:
 • info@instalaterstvi-jirak.cz

KH MONT, s.r.o. – topenářské práce, vodoinstalační práce, plynoinstalační práce, měření a regulace, kotelny, kotle VIESSMANN Kralupy nad Vltavou

Naše služby: měření a regulace obchodní činnost plyn topení voda výstavby a rekonstrukce kotelen

Tel:
 • +420 602 355 859 - pan Kdér
  +420 603 201 144 - pan Ing. Stránský
E-mail:
 • kder.jaroslav@khmont.cz
  stransky.pavel@khmont.cz

STAVBY NAJMAN spol. s r.o. – střešní konstrukce, opravy, rekonstrukce střech, hoblované střechy, statické zabezpečení střechy, dodávka střešních krytin, montáž střešních oken Mělník

Nabízíme: provádění tesařských, truhlářských a pokrývačských prací stavby střech na klíč opravy starých střech montáž střešních oken střešní konstrukce průmyslové objekty zastřešení vazníky rekonstrukce střech hoblované střechy – přiznané části krovů výměna stávajících krovů statické zabezpečení střechy stropní dřevěné konstrukce výpočet spotřeby materiálu dodávku střešních krytin a materiálů včetně doplňků...

Tel:
 • 732 703 176
E-mail:
 • strechynajman@seznam.cz

David Havel – autodoprava, kontejnery, skládání hydraulickou rukou, rozvoz stavebnin Mělník

Nabízím: autodoprava kontejnerová doprava skládání hydraulickou rukou rozvoz stavebin zemní a výkopové práce (okrajově)

Tel:
 • 733 585 574 - pan Havel David - majitel
E-mail:
 • dejvhavel@seznam.cz

Armogroup s.r.o. – betonářské výztuže, kari sítě, svitková ocel, autodoprava Mělník

Naše firma se zabývá výrobou a montáží betonářské výztuže a svařovaných KARI sítí. Výroba a prodej - nabízíme: Výroba betonářské výztuže Prodej betonářské výztuže Prodej KARI sítí Prodej distančních prvků Prodej svitkové oceli Zpracování betonářské výztuže Autodoprava Stavební činnost - poskytujeme: Montáž betonářské výztuže Ukládka KARI sití Úkládka distančních prvků...

Tel:
 • 773 742 069
E-mail:
 • info@armogroup.cz​​​​​​​

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Proměny mělnického domu během 119 let

Rohový dům na nároží ulic Pražská a Jiráskova byl postaven v roce 1899 firmou stavitele Karla Nováka, který také dům navrhl v historizujícím slohu. Skosený roh byl nahoře opatřen nadstřešní atikou a balustrádou s girlandami a stříškou ve tvaru tzv. dlátka. Fasáda byla opatřena štukovou bosáží, bohatým orámováním oken a střední kordonovou římsou.

Ulice U Hřbitova bude opravena až v příštím roce

Velkým tématem je pro občany Kralup nad Vltavou oprava silnice v ulici U Hřbitova. Ta byla loni uzavřena z důvodu špatného stavu, když se krajnice na dvou místech začala sesouvat.

Na hořínském kanálu mohou opět plout lodě

Od konce minulého týdne mohou na kanále Hořín po jeho sedmitýdenní odstávce zapříčiněné stavbou mostů opět plout lodě. K vypuštění kanálu došlo z důvodu zakládání mostů a přeložkám inženýrských sítí.

Policisté kontrolovali dodržování rychlosti

Do dopravně bezpečnostní akce, která se konala ve vybraných evropských státech, se zapojili také mělničtí policisté. Tentokrát se zaměřili především na kontrolu dodržování dovolené rychlosti vozidel v obci i mimo obec. Pochopitelně však nezapomněli ani na prověřování dalších obecně platných pravidel silničního provozu.

Nová série turistických videopozvánek začíná Kokořínskem

První přišlo na řadu Kokořínsko. Za Středočeskou centrálu cestovního ruchu to ve středu sdělila Deníku Kateřina Kubíčková s tím, že právě odstartoval cyklus představování propagačních videí, jež budou postupně přibližovat půvaby různých koutů středních Čech.

Palachův památník ve Všetatech otevřou na sklonku září

Zasvé vzaly plány Národního muzea otevřít v domku rodiny Palachových ve Všetatech na Mělnicku Památník Jana Palacha v den výročí vstupu armád tehdejší Varšavské smlouvy do někdejšího Československa. Úpravy domu, kde Palach vyrůstal, nepokročily natolik, aby bylo otevření reálné v nebližších dnech. Dojít by k tomu mělo o měsíc později: na sklonku září. V současnosti zbývá dokončit stavbu, její okolí i instalaci expozice.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme tentokrát?

Velvarské Účko už brzy dokončí

/FOTOGALERIE/ V areálu Malovarského rybníku ve Velvarech pokračuje výstavba víceúčelového objektu ve tvaru písmene U, takzvaného Účka. Jedná se o dřevostavbu založenou na pilotech, která bude místním i návštěvníkům sloužit při pořádání různých kulturních a dalších společenských akcí. 

Pohlednice z minulosti: Mělnické křižovatky a jejich proměny v historii města

Po roce 1880 byla postupně zastavována volná plocha ohraničená ulicemi Pražská, Jiráskova, 17. listopadu a Macharova. Původně zde byly zahrady a vinice. Před rokem 1880 zde bývaly každý týden dobytčí a koňské trhy, které sem byly přesunuty z Palackého ulice.

Porostou houby! Počasí nahrává hlavně hřibovitým

/ANKETA/ Liší se to místo od místa; jedno je ale společné. Kde více pršelo, tam se dá předpokládat, že porostou houby. A to bylo poměrně na hodně místech Středočeského kraje.

Sport

Mělník a Kralupy slaví první výhry ve vyšších soutěžích

Jak hrál o víkendu váš oblíbený fotbalový tým?

Neratovice padly jediným gólem. Na šance jsme vyhráli, smutnil trenér

/FOTOGALERIE/ Po remíze a výhře okusili fotbalisté Neratovic v novém divizním ročníku už i porážku. V Souši o ní rozhodl jediný gól, který nedlouho před poločasem vstřelil domácí Jan Kopta.

Radost V Olších. Nováček v krajské premiéře otáčel

/FOTOGALERIE/ Na výbornou nakonec vyšel úvodní mistrovský zápas po postupu do I. B třídy fotbalistům kralupského FK 1901. Svěřenci trenéra Davida Hemra porazili Chotětov 3:1. V utkání přitom prohrávali. U všech tří branek vítězů byl nestárnoucí Pavel Mráz.

Libiš dělily minuty od první výhry, s Hamry nakonec brala bod

První bod v divizní skupině C urvali na třetí pokus fotbalisté Sokola Libiš. Proti Velkým Hamrům měl ovšem poněkud hořkou příchuť. O náskok vystřelený Přibylem v úvodu druhého poločasu přišli domácí v 88. minutě a radost do jejich tábora nepřinesl ani penaltový rozstřel.

Nejen pro fyzičku, ale i pro charitu. Lidé vyrážejí na dobročinné závody

Něco udělat nejen pro své tělo, ale také pomoci ostatním. Tak by se daly shrnout charitativní sportovní akce, která se odehrávají v řadě středočeských měst a také Praze. Dobročinné závody pořádají jak samotné společnosti, kdy se například běžecké závody odehrávají v různých městech pod jednotnou hlavičkou, tak je organizují i jednotlivci.

Startuje I. B třída. V Lužci i s bývalým šéfem Slavie

Nejméně početné zastoupení za posledních více než deset let má Mělnicko v nadcházejícím ročníku fotbalové I. B třídy. K osiřelému triu Lužec, Vysoká a Byšice přibyl po dalším restartu v okresních soutěžích kralupský FK 1901. Nejmasovější krajská soutěž startuje už o nadcházejícím víkendu. V létě nebyla nouze o zajímavé hráčské i trenérské transfery.

První kolo krajského poháru přežilo jen Dynamo

Pouze fotbalisté Dynama Nelahozeves si z okresních klubů zahrají druhé kolo Agro CS Poháru Středočeského krajského fotbalového svazu. Obříství, FC Mělník a Záryby se soutěží rozloučily v prvním kole.

Olympik obhájil titul v krajském poháru

Krajská část futsalového poháru má po roce opět stejného vítěze. Jediný účastník nejvyšší české soutěže v regionu potvrdil roli favorita a zvládl i finálové utkání na půdě druholigového Malibu. To se na rozdíl od obhájců podívalo do finálového souboje po pěti letech. Překvapení se však tentokrát ale nekonalo. Přestože domácí byli favoritovi srdnatým soupeřem z postupu do celostátní fáze poháru se po výhře 5:2 radovali borci Olympiku.

Netík: Není to konec hokeje, jen letošní sezony

/ROZHOVOR/ Fanoušci hokeje na Nymbursku truchlí. Mužstvo NED Hockey Nymburk do letošní sezony nenastoupí. O důvodech a budoucnosti mužského áčka jsme si povídali s tím nejpovolanějším – prezidentem klubu Tomášem Netíkem.

V záři reflektorů ptýrovského areálu nastoupí i lídr Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení.

Krimi

Smrt číhala v neděli na kolejích

Smrt číhala v neděli 25. srpna kolem sedmé ráno na kolejích. Konkrétně na trati z Kralup nad Vltavou do Kladna. Vlak srazil muže podle středočeského policejního mluvčího Pavla Truxy v Kralupech. "Svým zraněním na místě podlehl," uvedl Pavel Truxa. Muži bylo pětadvacet let.

Náklaďák skončil na boku

/FOTOGALERIE/ Jednotky Hasičského záchranného sboru Mělník a Sboru dobrovolných hasičů Mělník Blata vyjely ve středu odpoledne k převrácenému nákladnímu automobilu na boku, ve kterém byl uvězněný řidič.

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

Majitelku chaty překvapil pachatel vloupání. Vydával se za souseda

Sedmadvacetiletého muže, který během prvních dvou týdnů v srpnu vnikl do několika rekreačních chat v okolí Zdib na Praze-východ, policisté podezřívají z krádeže a porušování domovní svobody. V pondělí o tom informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ konstatovala.

Milionový požár Krejčířovy vily asi nebyla náhoda

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nějaký konkrétní viník zřejmě stojí za škodou nejméně v řádu milionů korun, kterou v noci na úterý 20. srpna napáchaly plameny schvacující střechu opuštěného obytného komplexu v ulici V Dubině v Černošicích na Praze-západ.

U Tupadel havaroval nákladní automobil. Řidič nehodu nepřežil

/VIDEO, FOTOGALERIE/ U obce Tupadly na Mělnicku došlo v pondělí kolem 17. hodiny k tragické dopravní nehodě. Na silnici I/9 havaroval nákladní automobil. Dle informací Deníku sjel náklaďák ze silnice do příkopu, kde se převrátil. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Muž chtěl auto z internetu, v Berlíně byl zklamán

Bezmála o 170 tisíc korun přišel muž z Prahy-východ, který se nechal zlákat internetovou nabídkou na koupi auta. Na zahraničním inzertním serveru si vyhlédl Volkswagen T5 Multivan za 6500 eur – a zatoužil po něm tak mocně, že se nechal odradit ani požadavkem prodávajícího na platbu předem. Dopadlo to tak, že nemá nic – automobil ani peníze – a případem se nyní zabývají říčanští policisté, informovala mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Muž nalezený v ohořelé maringotce u Úžic se zastřelil

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Při vyšetřování případu nálezu těla v hořící maringotce na poli u Úžic vyplynulo, že se muž pravděpodobně sám zastřelil. 

Na přejezdu se srazil vlak s osobním autem

/FOTOGALRIE/ Ke střetu osobního vozu s vlakem vyjížděli ve čtvrtek krátce po poledni středočeští hasiči.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.