Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Vinotéka Sommeliér & Vinný klub – vína z Moravy, vína z Francie, catering, rozvoz vína, ochutnávkové akce Kralupy nad Vltavou

Vinotéka  Sommeliér Kralupy byla otevřena  roku 1999. V našem obchodě nabízíme přes 600 druhů vín a více než 400 dalších položek. Pořádáme pravidelné ochutnávkové akce po celý rok.

Tel:
 • 777 238 085
E-mail:
 • vinotekakralupy@seznam.cz

Jan Toušek – truhlářské práce, stavební činnost, pokládka podlahových krytin Mělník

Nabízíme: nátěry a čištění střech a všech klempířských prvků opravy střech klempířské práce tesařské práce truhlářské práce stavební činnost elektromontážní práce pokládka podlahových krytin

Tel:
 • 731 830 740 - pan Toušek
E-mail:
 • zadarmo123@seznam.cz

Střechy Kadlec – realizace střech, krytiny, střešní okna, solární systémy Mělník

Naše firma působí na trhu od roku 1994 a specializuje se na realizaci střech. Nabízíme rovněž konzultace a poradenství týkající se střech při nákupu nemovitostí včetně vypracování odborných studií, fotodokumentace a posudků.  Poskytujeme: Střechy Krytiny Střešní okna Solární systémy

Tel:
 • 608 029 899
E-mail:
 • strechy.kadlec@gmail.com

Bazény Kostelec – výroba bazénů, zastřešení bazénů, plastové jímky Kostelec nad Labem

Firma Bazény Polman působí na trhu již od roku 1994 a v současnosti patří k předním českým výrobcům bazénů. NABÍZÍME: BAZÉNY ZASTŘEŠENÍ BAZÉNŮ PLASTOVÉ ŠACHTY A JÍMKY PŘÍSLUŠENSTVÍ DLAŽBY A LEMY BAZÉNOVÁ CHEMIE CENÍK

Tel:
 • 736 671 831 - Josef Hrubý
  602 348 270 - Kamila Hájková
  326 982 230 - Kristina Vyhlasová
E-mail:
 • bazeny.kostelec@seznam.cz

Josef Tietz – revize elektroinstalací a hromosvodů, projektování, výpočet umělého osvětlení Liběchov

Nabízím: nabízím montáže a revize elektroinstalací a hromosvodů zabývám se projektováním elektroinstalace průmyslové a bytové výstavby zpracovávám nabídkové rozpočty v oboru elektro provádím také výpočet umělého osvětlení a tepelných ztrát poskytuji poradenství v oblasti vytápění

Tel:
 • 605 759 379 - pan Tietz Josef - majitel
E-mail:
 • tietz-elektro@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pro staré potrubí i nová auta. V Kralupech zkoumá materiály unikátní tomograf

Unikátní tomograf umožňující analýzy struktury materiálů (a to jak v rámci zkoumání opotřebení, tak při odhalování výrobních vad) začal fungovat v Technoparku Kralupy. Ten v Kralupech nad Vltavou provozuje Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

Referendum o nulové toleranci hazardu v Mělníku zastupitelé neschválili

/FOTOGALERIE/ Mělničtí zastupitelé neschválili vyhlášení místního referenda o nulové toleranci hazardu ve městě. Tu dlouhodobě požaduje za občany Tomáš Korčák, který oslovil svým písemným návrhem vedení města už loni v září. Je přesvědčen o tom, že z Mělníka se stává středočeské Las Vegas a je potřeba tomu zabránit. Návrh zatím neprošel, zastupitelé se ale k problematice v létě vrátí.

Bič na bordeláře? Kolem popelnic se neuklízelo a lidi začali být čistotnější

Když na začátku března neratovická radnice vyhlásila, že měsíc nebude odvážet odpad, který lidé místo do kontejneru nebo sběrného dvora odhodí u popelnic, čekala, jak místní zareagují.

OBRAZEM: Čarodějnice se neuskuteční ani letos. Zavzpomínejte na minulé roky

Tradiční pálení čarodějnic s kulturním programem se ani letos neuskuteční. Podobně jako loni, i letos musí malí i velcí čarodějnické reje a další společné zábavy kvůli vládním opatřením oželet. Čarodějnická setkání v minulých letech si tak můžete připomenout prostřednictvím Deníku.

Do Kralup nad Vltavou míří Bolt, chce pomoc místních taxikářů

Auta s logem Bolt měli lidé spojeni hlavně s velkými městy. To už úplně neplatí, protože se služba podobná taxislužbě vydává i do menších měst. A jedním z nich jsou Kralupy nad Vltavou.

Rychlejší očkování? Mělník i Neratovice patří k místům s nejkratší čekací dobou

Neradi čekáte zbytečně dlouho? Pak volte Mělnicko! To je výzva, s níž se tamější očkovací centra obracejí i na zájemce o vakcíny proti koronaviru ze vzdálenějších míst. Klidně i z Prahy.

Kvalitu pitné vody také pro lidi z Mělnicka kontrolují pstruzi

/FOTOGALERIE/ Na kvalitu vody, kterou pijí lidé z Mělnicka, Kladenska a části Prahy, dohlížejí pstruzi. Skutečně je to tak! A má to své opodstatnění. Pstruh je totiž ryba, která dokáže citlivě zareagovat na jakékoliv znečištění vody. Okamžitě reaguje na zhoršení její kvality i na většinu toxických látek či jedů. Než se tak voda z podzemí na Mělnicku dostane vodovodem až ke spotřebitelům, odzkoušejí pokaždé její jakost právě ryby chované v tamních nádržích.

Unikát na české železnici. Nový most v Lužci se poprvé zkušebně zdvihl

/FOTOGALERIE/ Česká železnice se může od soboty chlubit prvním funkčním zdvižným mostem; je na lokálce Vraňany – Lužec nad Vltavou a vede přes Vraňansko-hořínský kanál. Právě v sobotu se poprvé zkušebně zdvihl. O instalaci nového mostu, který nahradil původní, se postaralo Ředitelství vodních cest (ŘVC).

Mezi Vysokou Libní a Mělnickým Vtelnem skončí dopravní omezení

Na silnici I/16 mezi Vysokou Libní a Mělnickým Vtelnem by měla o víkendu skončit oprava komunikace. Už v pondělí by se tu v předstihu mohlo jezdit po novém povrchu bez jakéhokoliv omezení dopravy.

Pohlednice z minulosti: Jak vypadal Mělník v dobách minulých

/FOTOGALERIE/ Zavzpomínejte si s námi na doby dávno minulé prostřednictvím Mělnického deníku. Jak vypadalo město, které domy už nestojí, které se změnily k nepoznání a třeba poznáte i někoho známého na fotografiích.

Sport

Fotbal nebo futsal? Jan Kalabis stíhá oboje, k tomu i trénuje mládež

Odchovanec mladoboleslavského fotbalu, hrdý Boleslavák, talentovaný sportovec. Jednadvacetiletý Jan Kalabis stíhá kromě studia vysoké školy na vysoké úrovni dva sporty. Nastupuje ve fotbalové divizi za Neratovice a v nejvyšší futsalové lize za Mělník.

Polskou zeď Klauda rozbil, zářil také sympaťák Laube

MMasters League otevřela svůj oktagon už potřetí v Kladně a v pátek se rozhodně bylo v obchodním centru Oaza nač dívat. V rámci Galavečeru bojových sportů se tady utkalo celkem deset drsných dvojic, které nabídly skvělé MMA, K1 i Strikingu. Ve zlatém hřebu programu moderovaného hercem Michalem Holánem dominoval trutnovský Jakub Klauda, Přestože se jeho sok z Polska Radosz držel víc než statečně. Bojovníkem večera byl ale vyhlášen kutnohorský sympaťák Tomáš Laube, navíc cenu věnoval psímu útulku.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

Tichý tak markantní zisk Fevoluce nečekal. Mělnicko prý na kraji dohnaly kauzy

Čtvrteční valnou hromadu Středočeského krajského fotbalového svazu musel sledovat pouze na dálku prostřednictvím SMS od svých kolegů. Předsedovi OFS Mělník Slavoji Tichému znemožnil jako jedinému účast pozitivní test na covid-19. Nemohl se tak na rozdíl od dalších ani vzdát kandidatury na post ve výkonném výboru poté, co se novým šéfem svazu suverénně stal Tomáš Neumann z Fevoluce. Devatenáct hlasů pak ke zvolení nestačilo.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Chci Středočeský kraj výkladní skříní českého fotbalu, řekl Tomáš Neumann

/ROZHOVOR/ Středočeský krajský fotbalový svaz si ve čtvrtek 6. května zvolil v Praze nového předsedu. S velkou převahou vyhrál bývalý fotbalista, futsalista a úspěšný trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Hned v pátek ráno odpovídal na dotazy Deníku a na pondělí svolal první schůzi nového vedení.

Středočeský fotbal zvolil změnu. Neumann s Fevolucí slaví drtivý triumf

Ve své hráčské i trenérské kariéře má za sebou stovky zápasů. Ten, který vyhrál ve čtvrtek podvečer v pražském hotelu Pyramida, byl ovšem zcela jiný než všechny předešlé. Tomáš Neumann porazil při volbě nového předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu Josefa Nováka. Pro trenéra futsalové reprezentace a hlavní tvář Fevoluce pro největší kraj v zemi hlasovalo 82 delegátů. Šéf svazu na Praze-východ jich přesvědčil pouze 37.

Emírův meč? Můj dosud největší dostihový zážitek, má jasno Lukášek

/ROZHOVOR/ Nejúspěšnější sezonu za své pětileté působení v Kataru má český žokej Tomáš Lukášek. Startoval ve 301 dostizích, 37 z nich vyhrál a získal dalších 130 umístění do pátého místa.

Jde do tuhého! Na řadě je střet o Středozem: Futsalista reformátor vs. Libův muž

Boj o změny v českém fotbale jde do malého finále. Zatím se nevolí „velký“ předseda samotné asociace, ovšem lze říct, že právě ve čtvrtek 6. května se ukáže, jak je vlna nových tváří bažících po vylepšení poměrů silná.

Carpek Service se pokusí na Slovensku zopakovat maďarské úspěchy

Mělnický závodní tým Carpek Service čekají o víkendu na okruhu Slovakiaring druhé podniky letošních sezon Clio Cupu Bohemia a TCR Eastern Europe. V nich se stáj pokusí navázat na úspěchy, kterých dosáhla při úvodních podnicích na maďarském Hungaroringu.

Krimi

Srážka motorky a 'osobáku' u Brázdimi. Zranění jsou vážná, zasahoval vrtulník

K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu 8. května v dopoledních hodinách mezi Brázdimí a Brandýsem nad Labem. Srazila se zde motorka s osobním autem. Záchranáři ošetřovali čtyři zraněné. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného systému. Na pomoc těžce zraněnému byl povolán záchranářský vrtulník.

Muž se zřítil z výšky v bývalém kamenolomu. Zraněného transportoval vrtulník

/FOTOGALERIE/ K pádu muže z výšky v bývalém kamenolomu v katastru Martinova na Praze - východ došlo ve čtvrtek 6. května krátce po páté hodině odpoledne. Na místo byli přivoláni profesionální hasiči ze Staré Boleslavi a na pomoc jim přispěchali jejich kolegové 'dobráci' z Brandýsa nad Labem.

Hrozba školkám se šíří i středními Čechami, někde zvýší ostrahu mateřinek

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem upozornila na anonymní hrozbu mateřským školám v zemi. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Podle informací Deníku by policisté měli v pátek 7. května na školky dohlížet, pokud se anonyma nepodaří do té doby vypátrat. Deník zjišťoval, zda se informace dostala k radnicím a školkám v Středočeském kraji.

Kamion skončil po nehodě na boku. Vyprošťování uzavřelo dálnici D10

Zranění si sice čtvrteční nehoda kamionu nevyžádala, ale na dálnici D10 přinesla vážné dopravní komplikace. Nejprve s uzavřením jednoho jízdního pruhu - a odpoledne byla dálnice ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav neprůjezdná kompletně kvůli vyprošťování havarované soupravy.

Vážná nehoda v Jesenici: vrtulník sedal po čelním nárazu aut přímo do křižovatky

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda zatarasila ve středu 5. května ráno průjezd na průtahu městem Jesenice na Praze-západ. Vyžádala si nejen příjezd posádky záchranářů z nedalekého výjezdového stanoviště, ale také zásah vrtulníku policejní letky s lékařskou posádkou (který přistával přímo do křižovatky s Říčanskou ulicí).

VIDEO: Děsivé záběry! Kamera zachytila auto, které smetlo dav lidí u Škodovky

Policie zveřejnila záběry z nehody, ke které došlo minulý týden v Mladé Boleslavi. Skupinu chodců smetl u jedenácté brány Škoda Auto řidič osobního vozu. Tři lidé utrpěli zranění. Jak je patrné ze záběrů, následky mohly být mnohem horší. Na místě se pohybovaly desítky lidí.

V deštivém dopoledni komplikovaly jízdu po dálnicích i nehody

Hned několik dopravních nehod přibrzdilo v deštivém nedělním dopoledni řidiče při jízdě na středočeských dálnicích. Závažné komplikace však nezpůsobovaly, a to i vzhledem k poměrně slabému provozu.

Skandál. Náměstek středočeské policie řídil opilý

/VIDEO/ Vedení středočeské policie čelí obrovskému skandálu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prošetřuje okolnosti případu, kdy Jan Krejčí, vysoce postavený funkcionář krajského policejního ředitelství byl přistižen na dálnici D8 na Mělnicku za volantem přiděleného služebního vozu – a to pod vlivem alkoholu.

Oslavě čarodějnic se maléry nevyhnuly. Popálily se holčička i mladá žena

Hromadné pořádání oslav u takzvaných čarodějnických ohňů sice v pátek večer neumožnila omezení platná v rámci opatření proti šíření koronaviru, a avšak přesto měli středočeští záchranáři během filipojakubské noci napilno.

Filipojakubská noc ve středních Čechách pohledem hasičů: vyjížděli ke 24 požárům

Letošní filipojakubská noc a s ní spojené pálení čarodějnic byly pro středočeské hasiče oproti loňskému roku podstatně náročnější. Jeden z větších požárů pak zaplál u obce Podbrahy na Mladoboleslavsku.  

Ekonomika

Vsadil na vejcomaty a pojízdné kurníky. Zatím ještě nekvokám, směje se chovatel

Odmalička jsou součástí jeho života kuřata a slepice. Pořád se kolem nich motá. Jen si to představte, na svém statku ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy chová 6500 nosnic, které denně snesou kolem 5800 vajec.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Vyrobeno v ČR. Mimořádná příloha středečního vydání Deníku

Jak se mění marketingové prostředí? Dokážou se české výrobky prosadit v globální konkurenci? Češi ve světě - Výrobky, které nás proslavily za hranicemi. Tradice rodinných firem.

Tanečník: Umění skomírá, na epidemii ale nakonec může vydělat

Tančí, režíruje divadelně-hudební představení a pořádá festival. Jako nezávislý umělec žije rodilý Brňan Martin Dvořák především z grantů. Díry v rozpočtu lepil 42letý tvůrce s pomocí angažmá u profi produkcí v zahraničí. Jenže přišla epidemie, a role jedna po druhé odpadaly.  

Covid? Je to velká škola online prodeje, říká ředitelka největší sítě autobazarů

Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.

Česká firma přinesla světový unikát. Vyrábí nanovlákenný respirátor FFP3

Z bývalého učitele na střední škole se stal výkonný ředitel firmy, která nyní jako první na světě přivedla na svět nanovlákenný respirátor FFP3. Mluvíme o roudnické firmě Pardam Nano4fibers a Janu Bukovi. Ten před se před 11 lety pustil do projektu vývoje a výroby anorganických nanovláken, kompletně změnil business plán i strategii a začal se svými spolupracovníky dřít od píky v laborce v Roudnici nad Labem.