Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.01. 2021 a svátek má Doubravka

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

STAVIVA.COM spol. s r.o. – prodej stavebního materiálu, půjčovna lešení, nářadí pro řemeslníky Neratovice

Naše firma provozující obchod se stavebním materiálem, působí na trhu od roku 1996. V našich prodejnách výhodně nakupují firemní zákazníci i drobní stavebníci, kteří využívají všech našich služeb, včetně dovozu materiálu na stavbu. Nabízené služby: kompletní sortiment pro byt, dům a stavbu nářadí pro malíře, lakýrníky, zedníky, fasádníky a další...

Tel:
 • 318 647 160
  725 948 782
E-mail:
 • mülerova@stavivacom.cz
  info@stavivacom.cz

Školení BOZP a PO – bezpečnost práce, požární ochrana, veřejná zpráva Mělník

Poskytujeme školení BOZP a PO. Dále zhotovujeme dokumentace se specializací na školství a veřejnou zprávu.

Tel:
 • 603 209 859
E-mail:
 • skoleni.bozp@centrum.cz
  pckomponenty.melnik@centrum.cz

PRINTED, spol. s r.o. – osazování desek plošných spojů, zakázkový vývoj elektroniky Mělník

Na českém i na zahraničním trhu působíme již od roku 1992. Nabízíme: jednostranné, oboustranné a vícevrstvé desky plošných spojů s prokovenými, slepými a utopenými otvory plošné spoje zhotovené na hliníkové podložce frézované hliníkové čelní panely laserem řezané šablony pro nanášení pájecích past DPS s povrchovou úpravou celoplošného galvanického zlacení kompletní zakázkový vývoj elektroniky...

Tel:
 • 315 670 137 - paní Šimková H.
  604 935 471 - paní Šimková J.
  777 789 156 - pan Štrupl
E-mail:
 • printed@printed.cz
  milos.strupl@printed.cz

Rezidence Liběchov – ubytování ve stylovém hotelu, špičková restaurace Mělník

Rezidence Liběchov  Vás již na první pohled nadchne exteriérem a okouzlující zahradou. Koncept je postaven na špičkové kuchyni, stylovém prostředí s atmosférou třicátých let a individuálním přístupu k hostům. Hotel s nadčasovou elegancí, sofistikovaným stylem s tradiční hotelovou zdvořilostí je plný života. Spojení současnosti a minulosti, všechno vyjadřuje dokonalou pohostinnost....

Tel:
 • 315 650 000 - recepce
  603 160 568 - pan Kopáč
  606 295 531 - paní Bc. Petřinová
  733 578 155 - recepce
E-mail:
 • recepce@rezidence-libechov.cz

DODOSTAV s.r.o. – stavební práce, provádění staveb, změny a odstraňování staveb, rekonstrukce, zemní práce Mělník

Stavební firma DODOSTAV provádí stavební práce v regionu Mělnicka, Neratovicka a Prahy Východ. Specializujeme se na provádění staveb, jejich změn a odstraňovaní. Nabízíme: zednické práce rekonstrukce, renovace opravy staveb tesařské práce pokrývačské práce klempířské práce oplocení z různých materiálů izolace sanace odvlhčení zateplení omítky přístavba garáže a verandy

Tel:
 • +420 775 223 242 - pan Doležal
E-mail:
 • info@dodostav.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Dolní Beřkovice: místo pro život už od 14. století

/FOTOGALERIE/ První zmínky o Dolních Beřkovicích jsou už ze 14. století, kdy statky vlastnil Jarosius de Byerzkowicz, z toho jména časem vzniklo slovo Beřkovice, tedy ves lidí Beřkových. Od roku 1785 se v literatuře uvádí přívlastek Dolnj ke jménu Beřkovice.

OBRAZEM: Práce na mostech přes plavební kanál Vraňany-Hořín jdou do finále

Na nových mostech přes plavební kanál Vraňany-Hořín probíhají dokončovací práce. U mostů, které se připravují na budoucí zdvih, probíhá vystrojování technologických místností mostu.

Systém poslal lidi na očkování do neratovické nemocnice, jenže nebyly vakcíny

S nepříjemností se museli potýkat zájemci, kteří se rozhodli nechat se očkovat v neratovické nemocnici. Když totiž získali termín a dorazili pro vakcínu proti covidu-19, odešli s nepořízenou.

Z mělnické elektrárny vylétlo do světa mládě sokola, o kus dál hned čtyři

/FOTOGALERIE/ Mělnicko a Třeboradice. To jsou dvě lokality patřící k místům, jež loni udělala radost pracovníkům Skupiny ČEZ, kteří rádi pohlížejí k nebi. Ne že by obraceli oči v sloup, ale koukají po sokolech. Po „svých“ sokolech.

Vedení Všetat uctilo památku Jana Palacha u jeho rodného domu

Palachovu památku uctili v sobotu starosta Všetat Robert Sokol a místostarosta Luboš Klobása (oba Náš městys). U památníku v jeho rodném domě ve Smetanově ulici ráno zapálili svíčku a položili věnec. Pietní akt se letos kvůli pandemii koronaviru nekonal.

Krajské střídání šéfů ovlivní i týmy zajišťující služby pro Mělnicko

Já tam dělat šéfa, všechno by šlapalo a klapalo úplně jinak. Tahle myšlenka mohla ve čtvrtek na mnoha místech Mělnicka blesknout hlavou lidem, kteří se potřebovali někam dostat. Hlavně po ránu. Nasněžilo – a přišla kalamita. Po pravdě – nastala v celé republice; nejen v regionu soutoku Labe s Vltavou. Ten na tom zdaleka nebyl nejhůř.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Bezpečnost na autobusovém nádraží pohlídají kamery

Na autobusovém terminálu v Mělníku byla dosud jedna bezpečnostní kamera městské policie. Ta bude nyní umístěna tak, aby snímala prostor Bezručovy, dolní části ulice Kpt. Jaroše a částečně i nádraží.

Na trati z Kralup do Slaného dojde i na opravu historického viaduktu

Cestou z Mělnicka do Slaného a do Loun překonává vlak jedno údolí po historickém a památkově chráněném mostě. Podlešínský viadukt na trati mezi Kralupy nad Vltavou a Slaným by se měl dočkat opravy.

FOTOKVÍZ: Poznáte zámek ve středních Čechách?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místa ve Středočeském kraji podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.

Po Mělnicku se prohánějí hlavně vrabci a sýkorky, hlásí dobrovolníci

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vrabci jsou zatím nejčastějšími opeřenými návštěvníky Mělnicka v letošním roce. Plyne to z průběžných výsledků sčítání, které o víkendu uspořádala v celé zemi Česká společnost ornitologická. V závěsu za vrabci se podle pozorování dobrovolníků prohánějí sýkorky koňadry a hrdličky.

Sport

Bylo otázkou času, kdy Bělorusku turnaj vezmou, říká Plekanec. Co tvrdí další?

Správná volba. Taková je reakce drtivé většiny hokejových osobností ze Středočeského kraje na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. To bylo Minsku zrušeno kvůli obavám o bezpečnost účastníků turnaje, kterou by mohla ohrozit politická situace v zemi spojená s násilným potlačováním protestů proti prezidentu Lukašenkovi.

Tomáš Ohryzek v Libiši končí, uvažuje o návratu na Moravu

Patřil mezi mladé posily, které dorazily až těsně před startem aktuálního divizního ročníku. Ofenzivní fotbalista Tomáš Ohryzek v dresu Libiše dále pokračovat nebude.

David Jarolím o výzvě na severu: Kdyby se člověk bál, nemůže nikdy trénovat

/ROZHOVOR/ Středočech David Jarolím má za sebou první tréninky s ústeckými fotbalisty, které převzal na začátku ledna jako hlavní trenér po Jiřím Jarošíkovi. „Stadion, zázemí i další věci jsou na skvělé úrovni. Je to pro mě velká výzva,“ vzkázal bývalý reprezentant nejen do rodné Čáslavi.

Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   

Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě

O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.

Pařík se ohlíží za MS: Skvělá zkušenost! Proti Rusku to byl extra úspěch

/ROZHOVOR/ Třiceti zákroky vynuloval ruské střelce. Brankář Lukáš Pařík se výraznou měrou podepsal pod největší výsledek české juniorské reprezentace na MS v Kanadě. Přestože Češi vypadli ve čtvrtfinále s Kanadou, bere rodák z Neratovic letošní šampionát jako pozitivní zážitek. Talentovaný devatenáctiletý gólman, který na podzim nastupoval za Benátky v Chance lize, vzpomíná v dobrém hlavně na partu, kterou národní tým utvořil.

Rytíři mají do obrany obra Suchánka, milovníka segedínu

Hokejový obránce Jakub Suchánek po konci v Českých Budějovicích dlouho bez kontraktu nezůstal. Dohodl se s kladenskými Rytíři, kterým se pokusí pomoci s návratem do extraligy. Poprvé by měl naskočit hned ve středu doma s Litoměřicemi.

Kočí po Plzni: Penaltu beru jako chycenou a kluky musím pochválit. Byli jsme tým

V listopadu minulého roku se z pozice gólmanské jedničky fotbalové Příbrami poroučel dvacetiletý Martin Melichar. Na jeho místo se posunul o pět let starší Ondřej Kočí. Od té doby post hlavního brankáře drží on. Naskočil do sedmi zápasů, zaskvěl se dvěma čistými konty. To poslední vychytal v neděli proti favorizované Plzni (0:0).

Kladno má mítink! V atletické hale na Sletišti se bude v únoru závodit

Byly to dny plné napětí, ale všechno dobře dopadlo. Organizátoři mítinku Kladno Indoor uspěli ve schvalovacím kolečku a nyní mají jistotu, že se v pondělí 8. února bude v atletické hale na Sletišti závodit.

Krimi

Smrtelná nehoda uzavřela silnici z Velvar do Kralup

/FOTOGALERIE/ Srážka dvou osobních aut, ke které došlo u Velvar v úterý po sedmé hodině ranní, skončila smrtí jedné ženy. Druhou účastnici nehody s vážným zraněním transportoval vrtulník do nemocnice v Praze Motole. 

Klouzající silnice potrápily řidiče, ale i cestující

Zimní počasí prověřuje řidiče. V noci na úterý 19. ledna se na některých místech objevil mrznoucí déšť, který komplikoval třeba i výjezd z Benešovska sběrem na Táborsko po dálnici D3. A ráno byl ve středních Čechách velmi obtížný například průjezd Posázavím. Poznatky policie, zprostředkované Centrem dopravních informací, upozorňovaly hned na dvě problémová místa na silnici II. třídy číslo 111, spojující Benešovsko s Kutnohorskem.

Balák pochybení v kauze těžby v lánské oboře odmítá. Se stížností ale neuspěl

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák neuspěl se svou stížností u Nejvyššího státního zastupitelství proti trestnímu stíhání v kauze těžby kamene v prostorách lánské obory. Policie jej viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku, když se v lánské oboře mělo vytěžit mnohem více zdejšího kamene, než bylo skutečně oficiálně vykázáno. Miloš Balák ale jakékoliv pochybení odmítá.

Touha po pejskovi stála ženu 21 tisíc. I když zaplatila, štěně nemá

Pořizovat si hafíka přes internet může být ještě méně úspěšné, než příslovečná koupě zajíce v pytli. Přímo pod psa dopadlo snažení 21leté ženy z Prahy-západ, jež zareagovala na lákavou nabídku, avšak nakonec dopadla tak, že nemá nic: ani čtyřnohého mazlíčka, ani peníze. A částka, o niž přišla, je poměrně vysoká.

FOTO: Divoká jízda skončila smrtí řidiče. Ujížděl před policisty

Divoká jízda řidiče osobního auta skončila tragicky. Havaroval v sobotu 16. ledna dopoledne u Račiněvsi na Litoměřicku, kde na následky zranění na místě zemřel.

Vlaky na trati Praha - Kralupy nad Vltavou zastavila srážka s chodcem

Ke střetu vlaku EC 179 s člověkem v kolejišti došlo v pátek po 21. hodině v úseku Praha-Podbaba - Roztoky u Prahy. Provoz vlaků na trati z Kralup nad Vltavou do Prahy-Hostivaře byl proto v tomto úseku zastaven.

Porouchaný počítač zavinil škodu za půl milionu: způsobil požár i výbuch

Křivému nařčení čelil ve čtvrtek 14. ledna odpoledne ohřívač vody typu karma, původně podezřelý ze „zavinění“ výbuchu v domě v Kostelci nad Labem na Mělnicku. Až večer výsledky šetření ukázaly, že v podezření se karma ocitla neprávem: skutečným viníkem byl porouchaný počítač.

Sněžení místy přineslo kalamitu. Neprojely kamiony, ale ani sypač

Množství dopravních nehod na sněhu – naštěstí šlo většinou o bouračky končící „jen“ u pomačkaných plechů – z nichž některé omezily průjezd. Tak to ve čtvrtek po ránu vypadalo na řadě komunikací ve středních Čechách.

Středočeské hasiče zaměstnává i několik požárů komínů denně

Netvořice na Benešovsku, Nučice na Praze-západ - a na Kolínsku pak dokonce Kouřim a Červené Pečky. To jsou místa, kde středočeští hasiči zasahovali u požárů sazí v komínech jen během pondělka. O den dříve, v neděli, šlo dokonce o pět lokalit: Hořátev, Dolní Břežany, Ledce, Kácov a Bezděkov pod Třemšínem.

Vinni, rozhodl soud. Rodiče chlapců utonulých na Lhotě ale potrestáni nebudou

Rozhodování o trestu už po tom, co se odehrálo, není nutné. Tak se v pondělí 11. ledna postavil mělnický okresní soud k tragédii, jež v létě roku 2018 vzedmula obrovskou vlnu emocí. V areálu přírodního koupaliště známého jako jezero Lota se tehdy 2. srpna utopili dva malí chlapci, s nimiž tam byli jejich matky a jeden dospělý muž.

Ekonomika

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Tajemství hummusu se skrývá v šesti přísadách, říká Štěpán Hodač

Štěpán Hodač je majitelem známé firmy I love Hummus. Přitom málokdo ví, že za touto úspěšnou značkou stojí vystudovaný právník, který se k podnikání dostal díky svým cestám.

Do Čestlic se sjelo na 30 taxikářů, s kompenzacemi jsou spokojeni

Do nákupní zóny v Čestlicích u Prahy se dopoledne sjely asi tři desítky taxikářů. Původně zde chtěli taxikáři protestovat za schválení kompenzačního bonusu pro provozovatele taxislužby, ten byl ale podle sobotního vyjádření ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) již schválen. S jeho podobou a výší jsou taxikáři spokojeni, řekl dnes ČTK předseda Sdružení českých taxikářů Petr Polišenský.

Dnešní doba ukazuje, jak je důležité mít vyvážený život

Ondřej Rak prošel několik firem a pozic, ale vždy se to týkalo lidí, jejich rozvoje či celkového řízení personálních oddělení ve firmách. V současné době pracuje jako manažer firmy Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Společnost se zabývá logistikou.

Zkušení manažeři firmám poradí, jak se dál rozvíjet

Získat cenné rady, jak svou firmu zacílit k většímu úspěchu, mohou představitelé malých a středních firem ze středních Čech. Tuhle příležitost již tradičně nabízí Středočeské inovační centrum (SIC) manažerům - zpravidla majitelům nebo ředitelům - malých a středních firem do 250 zaměstnanců.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.