Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

NOVÁK OMÍTKY – strojní omítky, zateplování fasád, lité podlahy Mělník

Nabízíme: lití betonu strojní omítání jednovrstvé strojní omítání dvouvrstvé strojní omítání sanační strojní omítání štukové a sádrové zateplování fasád šlechtěné fasádní omítky

Tel:
 • 315 622 479
  602 887 117 - pan Novák
E-mail:
 • novak.omitky@centrum.cz

Petr Brosinger – rekonstrukce, modernizace, plovoucí podlahy, malířské práce, služby hodinového manžela Mělník

Naše firma podniká od roku 1998 v oboru rekonstrukcí a modernizací. Služby nabízíme uživatelům či vlastníkům bytů, kteří mají v úmyslu zvýšit úroveň svého bydlení v souladu se současnými trendy v této oblasti a vlastníkům nemovitostí, kteří hodlají účelnou rekonstrukcí a následným pronájmem zhodnotit dosud nevyužívané prostory. Nabízené činnosti: Rekonstrukce...

Tel:
 • 603 801 151
E-mail:
 • rekonstrukcepp@atlas.cz

ZATRP s.r.o. – zámečnické práce, truhlářské práce, autodoprava Kralupy nad Vltavou

Nabízíme: pergoly ploty terasy podlahy schodiště, dveře a okna kuchyňské linky skříně veškeré vybavení interiéru zábradlí a balkóny schodiště mříže autodoprava

Tel:
 • 603 290 460 paní Přinosilová
E-mail:
 • zdenek.prinosil@seznam.cz

Autoškola Hýbl – výcvik řidičů, školení řidičů Kralupy nad Vltavou

Naše autoškola byla založena v roce 1991 v Kralupech nad Vltavou. Nabízíme: výcvik řidičů ( AM, A1, A2, A, B, B+E, C, C+E, D, T ) školení řidičů referentů profesní školení Jsme držitele certifikátu Akreditované školící středisko řidičů.

Tel:
 • 602 737 929 - pan Hýbl
  602 737 930 - pan Ing.Hýbl
E-mail:
 • mildaaa@seznam.cz
  info@auto-hybl.cz

Truhlářství Štamfest, s.r.o. – skříně, kuchyně, terasy, pergoly Kralupy nad Vltavou

Nabízíme: Vestavěné skříně  Kuchyně Postele Nábytkové stěny Komody, stoly, stolky Obývací pokoje, knihovny Kancelářský nábytek Vchodové a interiérové dveře Dřevěné podlahy Dřevěné schody a zábradlí Zahradní nábytek, lavice, pergoly Venkovní terasy Truhlářské a stavební řezivo

Tel:
 • 604 594 131
E-mail:
 • truhlarstvi@stamfest.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

A co děti, mají si kde hrát? Mělník zavřel dětská hřiště

Předškolní děti v Mělníce to při současné koronavirové krizi nemají úplně jednoduché. Stejně tak jejich rodiče. Město se v končícím týdnu nejdřív rozhodlo zavřít všechny školky, pak pověsily pomyslný zámek i na dětská hřiště ve městě.

Některá města obnovila krizové linky, s angažováním dobrovolníků vyčkávají

„Již jsme spustili nouzovou linku, kde se lidem dostanou potřebné informace i služby,“ říká starosta Mělníka Ctirad Mikeš. Ostatní oslovená města v regionu nastartování takové služby občanům, jakou známe z jara, teprve plánují, nebo čekají, až tato potřeba vyvstane.

Koronavirus v obcích: čísla se mohou lišit

Při pohledu do dat by se mohlo zdát, že při přepočtu na 100 tisíc obyvatel je nejvíce nakažených v obci Stránka, co se týká okresu Mělník. Vyplývá to z dat, která má Deník k dispozici. Starosta Štefan Dvorščík, starosta Stránky, s tím ale nesouhlasí, od hygieniků má prý jiný počet nakažených. Hygienici ovšem počty zpětně validují a zpřesňují, proto se mohou absolutní čísla aktuálně nakažených lišit od toho, jaké počty dostávají od hygieniků například starostové měst a obcí.

Krev nemocnici nedochází. I kvůli omezení počtu operací

Dobrá zpráva: krev v mělnické nemocnici nedochází. Obavy, zda se koronavirová situace negativně nepodepíše na počtu dárců a nebudou tak nedostatkem krve v nemocnicích ohrožení pacienti, se tak naštěstí nenaplnily. „Aktuálně má Nemocnice Mělník dostatek krve a krevních derivátů pro provádění operačních výkonů,“ okomentovala problematiku stručně mluvčí nemocnice Petra Plutnarová.

Nejvíc znečištění v kraji pochází z neratovické Spolany

Největším ze znečišťovatelů životního prostředí, kteří vypouštějí škodliviny do ovzduší, je neratovická Spolana. To ekologická organizace Arnika oznamovala v rámci zveřejňování žebříčků producentů znečišťujících látek letos stejně jako loni, předloni i ještě rok předtím… 

Vládní nařízení u obyvatel nenarážejí. Policisté zatím spíše domlouvají

Policisté se v Mělníku každý den během své služby věnují kontrolám vládních opatření. Tedy zda lidé nosí roušky, kde mají, a zda provozy fungují či zavírají v hodiny, jaké jsou stanovené. „Zatím jsme neshledali žádné vážnější pochybení, většinou se veškeré případy řeší domluvou,“ řekla Markéta Johnová, policejní mluvčí.

PŘED 10 LETY: Milovníci vína ochutnali patnáct prvotřídních vzorků

/FOTOGALERIE/ Kralupská vinotéka před deseti lety hostila Turné Král vín 2010, které představilo to nejlepší z českých a moravských vinohradů.

V Kralupech zrušili havarijní cvičení. Aby neděsilo lidi v době koronaviru

Místo očekávaného rozruchu bude klid běžného všedního dne. Takový by měl být obraz pondělka v rafinérii v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Prakticky na poslední chvíli firma odpískala dlouhodobě připravované havarijní cvičení, mající prověřit nejen připravenost záchranných složek, ale především vnitřní havarijní plán.

Informace o odběrových místech v kraji i Praze najdete na jednom místě

Seznam odběrových míst na covid-19 v Praze a Středočeském kraji je teď na jednom místě. Od pátku 16. října totiž najdou zájemci na webu covid.praha.eu i 14 odběrových místa ve středních Čechách, respektive informace o nich.

Zásoby roušek i testování zaměstnanců. Domovy pro seniory chrání své obyvatele

Zatím zvládáme, ale požádali jsme o studenty na výpomoc. Taková je aktuální situace v Centru pro seniory Mělník. Uvedla to Drahomíra Pavlíková, ředitelka centra. „S nedostatkem personálu zatím problém nemáme. Pokud by ale třeba vypadlo pět lidí, už by to byla komplikace,“ řekla.

Sport

Dohnalík vyměnil Boleslav za Neratovice. Rád bych pomohl do třetí ligy, říká

Neratovice v něm získaly hráče, který měl možnost nakouknout do kabiny prvoligového mužstva. Michal Dohnalík navzdory zranění hned v prvním mistrovském utkání sezony stihl ještě před přerušením podzimu naznačit své možnosti. Jako střídající se blýskl dvěma góly při pětibrankovém vítězství nad Ostrovem. Nejen o svém rozjezdu ve žlutomodrém dresu, ale i působení v Mladé Boleslavi se třiadvacetiletý útočník, který je doma v Lobči, rozpovídal v rozhovoru pro Mělnický deník.

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá zvláštní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků zápasů druhé a třetí ligy je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Hotovo. Neratovický stadion se pyšní moderní umělkou

Rozšíření, nový povrch, osvětlení, úprava nejbližšího okolí. Hřiště s umělou trávou v areálu neratovického stadionu prošlo během uplynulých měsíců nákladnou rekonstrukcí. V tomto týdnu byla stavba úspěšně zkolaudována. Je tak připravena na nápor fotbalistů, kteří si ovšem kvůli pandemii musejí na tréninky a zápasy počkat.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Chvályhodný skutek. Fotbalisté Byšic společně darovali krev

Sportovní soutěže nedávno znovu nedobrovolně utichly, fotbalisté Byšic o sobě ovšem dali vědět poněkud jiným způsobem, v dnešní době navíc dvojnásob aktuálním: společně se rozhodli darovat krev a krevní plazmu.

Sezona asi skončila, obává se nejlepší střelec přerušeného přeboru

/ROZHOVOR/ Kanonýr Martin Veselý se od začátku nové štace okamžitě usadil na čele tabulky střelců nejvyšší okresní soutěže.

Dobříšský led se proměnil v centrum profíků. Přidá se i Jágrovo Kladno?

Potvrzeno! Tuzemská hokejová smetánka našla své útočiště v Dobříši. Právě tam se na otevřeném kluzišti bude v době pandemických opatření připravovat při nejmenším pět klubů, z nichž čtyři jsou zástupci extraligy a jeden Chance ligy. Kromě Sparty Praha, o níž se v tomto směru již dříve spekulovalo, a která vše v úterý odstartovala, jde i o Mladou Boleslav, Plzeň, královehradecký Mountfield a pražskou Slavii.

Korupční kauza smetla také Chovance. Berbr rezignoval z vazby

V českém fotbale padají hlavy. Výkonný výbor FAČR v souvislosti se zatčením místopředsedy Romana Berbra odvolal z funkce členy komise rozhodčích. Případem se rovněž začala zabývat UEFA, uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Krimi

Silnici u Kojetic uzavřela nehoda dvou osobních aut

Na silnici číslo devět u Kojetic na Mělnicku se krátce po sobotní půl deváté hodině večer srazila dvě osobní auta. Nehoda uzavřela tuto komunikaci nedaleko Neratovic v obou směrech.

Trest za krádež nepomohl. Muž je podezřelý, že ho příležitost zlákala

Věc, jež byla původně řešena jako přestupek proti majetku, se změnila v trestný čin – a z krádeže s neznámým pachatelem se stal objasněný případ. Takovou tečku udělali policisté z neratovického obvodního oddělení za zmizením příruční taštičky v plaveckém bazénu, což jim bylo oznámeno v lednu.

Za krádež pečiva hrozí zloději až osm let vězení

Ukradené rohlíky a chleba mohou přijít zatím neznámého zloděje draho. V době nouzového stavu mu v případě dopadení hrozí vyšší trest.

Cestující napadl řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Policie hledá Veroniku a Dana. V jedné osobě

Bezmála dva týdny už nemá okolí informace o 32leté ženě z Kralup nad Vltavou. Mělničtí kriminalisté po ní pátrají od středy 14. října, kdy pohřešování klientky ohlásila sociální pracovnice – s tím, že ji neviděla od 6. října a má obavu o její život.

OBRAZEM: Obilí zasypalo dálnici D8 u Brozan. Ve směru na Ústí se tvořily kolony

Nehoda kamionu zkomplikovala v pondělí 19. října dopravu na dálnici D8 ve směru na Ústí nad Labem. Vůz se tam po jedné hodině po poledni převrátil na bok a i s nákladem obilí zablokoval oba jízdní pruhy.

Při hře na sídlišti spadlo dítě ze žebříku. Utrpělo středně těžká zranění

Na sídlišti v Brandýse nad Labem v okrese Praha-východ v sobotu 18. října zasahovali letečtí záchranáři. Při hře se tam zranilo teprve tříleté dítě. „Policisté a také záchranná služba vyjížděli kvůli pádu dítěte, které se zřítilo ze žebříku,“ potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová s tím, že se dítě zřítilo z asi třímetrové výšky, ale jeho zranění ho neohrožují na životě.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Celníci vyhmátli tak bídné padělky, jaké už dlouho neviděli

Prodá se před Vánoci skutečně cokoli? Taková otázka mohla blesknout hlavou celníkům, kteří ve čtvrtek kontrolovali vozidla, jejich náklad i posádky na dálnici D1 při pomezí středních Čech Prahy. 

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.