Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.01. 2020 a svátek má Zdislava

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

DODOSTAV s.r.o. – stavební práce, provádění staveb, změny a odstraňování staveb, rekonstrukce, zemní práce Mělník

Stavební firma DODOSTAV provádí stavební práce v regionu Mělnicka, Neratovicka a Prahy Východ. Specializujeme se na provádění staveb, jejich změn a odstraňovaní. Nabízíme: zednické práce rekonstrukce, renovace opravy staveb tesařské práce pokrývačské práce klempířské práce oplocení z různých materiálů izolace sanace odvlhčení zateplení omítky přístavba garáže a verandy

Tel:
 • +420 775 223 242 - pan Doležal
E-mail:
 • info@dodostav.cz

Jan Richter – zakázkové truhlářství, výroba nábytku, schody, dveře, podlahy Kralupy nad Vltavou

Naše firma se zabývá zakázkovou výrobou nábytku. Najdete u nás kompletní sortiment truhlářských služeb pro Váš interiér i exterier. Nabízíme: Kuchyně Vestavěné skříně Ložnice, postele Dětský nábytek Bytový nábytek Dveře Schody Podlahy Venkovní terasy, obklady Nábytek pro školy Koupelnový nábytek Kancelářský nábytek

Tel:
 • 315 782 037 - kancelář
  602 388 819
E-mail:
 • richter_jan@centrum.cz

ELETIS, spol. s r.o. – elektroinstalace, silnoproud, slaboproud, hromosvody, zabezpečovací systémy Mělník

Firma ELETIS, spol. s r.o. působí na stavebním trhu jako dodavatel montáží nových a rekonstrukcí stávajících elektroinstalací silnoproudu včetně hromosvodů, slaboproudu a zabezpečovacích systémů všeho druhu. Při zabezpečování instalovaných technologií disponujeme bohatými zkušenostmi našich techniků a montérů a zároveň od svých pracovníků vyžadujeme vysokou odbornost a profesionalitu.  Výsledkem našich snah...

Tel:
 • 315 691 094 - firemní
  603 809 972 - pan Tauchman Petr - jednatel
  603 495 084 - pan Tauchman Vladimír - jednatel
  723 316 069 - obchod
E-mail:
 • info@eletis.cz
  tauchmanp@eletis.cz

Jiří Hulička – Tiskárna K+H – ofsetový tisk, knihtisk, grafické návrhy, tisk samolepek Mělník

Nabízíme: ofsetový tisk knihtisk knihařské práce všeho druhu (vazby, výseky apod.) lakování celoplošné i parciální třídění a nasnášení dokumentů tisk samolepek, obálek, tiskopisů s kopiemi kreativní a grafické návrhy předtiskové přípravy včetně osvitu textové korektury a překlady výrobu speciálních produktů řezanou reklamu sítotisk

Tel:
 • 315 628 224 - pan Hulička
  602 323 420
E-mail:
 • tiskarna.kh@seznam.cz

KH MONT, s.r.o. – topenářské práce, vodoinstalační práce, plynoinstalační práce, měření a regulace, kotelny, kotle VIESSMANN Kralupy nad Vltavou

Naše služby: měření a regulace obchodní činnost plyn topení voda výstavby a rekonstrukce kotelen

Tel:
 • +420 602 355 859 - pan Kdér
  +420 603 201 144 - pan Ing. Stránský
E-mail:
 • kder.jaroslav@khmont.cz
  stransky.pavel@khmont.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

V Neratovicích se těší na nové učebny

Nové specializované učebny pro výuku jazyků nebo polytechnické vzdělávání mají vzniknout na ZŠ Ing. M. Plasingera – Božinova v Neratovicích. V plánu je totiž nová přístavba.

Nový zákon o autovracích by městští strážníci vítali

Autovraky ve městech často zabírají cenná parkovací místa, kromě toho také ohrožují životní prostředí a jsou i jednoduše nehezkým prvkem v ulicích. I na Mělnicku se s nimi potýkají. Například v Kralupech nad Vltavou jich jen za poslední dva roky řešili celkově šedesát.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

Všímáte si svého okolí? Určitě ano. Ale poznáte města a obce na Mělnicku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Opravy v autokempu míří do finále

/FOTOGALERIE/ Rekonstrukce budovy s centrálním sociálním zařízením v mělnickém autokempu se blíží ke svému zdárnému dokončení. Pro návštěvníky tak bude pro novou sezónu připraven ještě větší komfort.

Čipování psů hojně probíhá, zákon ale někteří zpochybňují

/FOTOGALERIE/ Nový veterinární zákon o čipování psů, který začal platit od počátku tohoto roku, je podle některých odborníků špatně vymyšlený, jelikož neukládá povinnost registrace očipovaných zvířat. Bez ní tak čipování prý ztrácí hlavní smysl, kterým je především snadná dohledatelnost a evidence.

Pohlednice z minulosti: Mělnické náměstí v historii

V dnešním díle historického seriálu se podíváme opět do Mělníka. Na historických snímcích a pohlednicích se můžete podívat, jak vypadalo dnešní náměstí Míru.

Martin Klihavec: Láska k historii mě vrátila k deskriptivní geometrii

/ROZHOVOR/ Martin Klihavec je známý výrobou papírových modelů nejen mělnických pamětihodností. Kromě toho ve městě zastává funkci kronikáře, ale také předsedy Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku a současně také literárního fondu. K tomu všemu je také členem místního zastupitelstva. Jeho civilním zaměstnáním je pak pozice obchodního zástupce v potravinářství.

Ekologizace mělnického přístavu pokračuje

Na přelomu ledna a února započne třetí stavba v rámci probíhající ekologizace (snižování negativních vlivů na životní prostředí - pozn. red.) mělnického říčního přístavu. Jejím cílem je zejména oddálení tamního provozu od města. Zhotovitelská firma, která uspěla ve veřejné zakázce vyhlášené společností České přístavy, vynaloží za tento projekt 190 milionů korun. Práce by měly trvat do konce listopadu.

Jak hospodařit s dešťovou vodou? Poradí odborníci

Debata s odborníky na téma Hospodaření s dešťovou vodou proběhne v úterý 4. února v neratovické obřadní síni.

Mnoha lidem na Mělnicku končí platnost řidičáku

Zkontrolovali jste si platnost vašeho řidičského průkazu? Měli byste. Můžete totiž patřit mezi stovky tisíc lidí, kterým letos v Čechách doklad propadá. Jen na Mělnicku je takových lidí zhruba pět tisíc a úřady obcí s rozšířenou působností, tedy v Mělníku, Neratovicích a Kralupech nad Vltavou, už to začínají pociťovat.

Sport

Nová posila futsalistů Kralup se okamžitě uvedla

Rozhodně jeden z povedenějších zápasů zatím spíše utrápené sezony v krajském přeboru… Futsalisté kralupského AFC si proti Dobřichovicím sáhli na pátý bod. V utkání měli i na víc, nad soupeřem totiž vedli i s přispěním nové posily už o čtyři branky.

Nymburk bude u Jadranu bojovat o historický přepis

Světem basketbalu hýbe tragédie a smrt někdejší hlavní hvězdy tohoto sportu Kobe Bryanta, a tak i borci Nymburka vyrazili včera na předposlední utkání základní části Ligy mistrů do Černé Hory proti Mornar Baru v posmutnělé náladě. Hrají ale o první místo a mohou zatřást historií, na hřišti nechají určitě všechno.

Neratovičtí pracovali na fyzičce, trenér soustředění chválí

Každodenní zápřah ve fitku, tréninky na umělce, výběhy v parku ve Vrchlabí i turnaje v jiných sportech v hale v Jilemnici. Pestrý program čekal na divizní fotbalisty Neratovic v rámci jejich několikadenního soustředění ve Studenci.

Povolání kustod? To jsou i zážitky o prodeji piva či hře na opici

Jejich heslo? Vždy připraven! Kustodi – pomocníci fotbalových, hokejových, volejbalových, zkrátka sportovních týmů – jsou svérázné postavy. Zažívají mraky neuvěřitelných příhod, byť některé z nich nejsou publikovatelné. Ale i ty, jež se dostanou na veřejnost, stojí za to.

Mníšku kázali desatero podle Lukáše, poslední minutu se hrálo bez brankářů

Jednoznačný průběh mělo utkání hokejistů HC Buldoci Neratovice s Mníškem pod Brdy, hrané na zimním stadionu pražské Sparty v Holešovicích. Vedoucí tým krajské soutěže mužů zvítězil 10:0, a napravil tak sobotní klopýtnutí ze Sedlčan, kde Neratovice prohrály v souboji s druhým 5:6 po nájezdech.

Mělnická devatenáctka si zahraje o titul

Neponechali nic náhodě. Jediný bod stačil futsalistům Olympiku do devatenácti let k pojištění účasti ve finalovém turnaji čtyř nejlepších. Mělničtí se ale ze závěrečného dílu základní části juniorské ligy vraceli s plným počtem šesti.

MMA bojovníci se utkali v Nymburce na turnaji GCF

/FOTOGALERIE/ 61. Galavečer MMA GCF 61 Cage Fight Nymburk se ve Sportovním centru konal v neděli 26. ledna. Na programu bylo celkem deset zápasů, ve kterých nechyběli ani zástupci pořádajícího klubu MMA Poděbrady

Libiš si proti soupeři z A-třídy opět pohodově zastřílela

Poněkud divočejším výsledkem vstoupili do zápasové přípravy na divizi fotbalisté Sokola Libiš.

Orlando Bloom si zajel do Kladna za Jágrem

Známý britský herec Orlando Bloom, známý představitel Legolase z Pána prstenů, Parida z Trojské války či Willa Turnera z Pirátů z Karibiku, se loni na podzim nastěhoval do Prahy, natáčí a ve volném čase poznává české kraje na bicyklu. A v neděli se podíval také do Kladna na hokej, fandil Rytířům s Jaromírem Jágrem.

Mělnická pomsta vyšla, gólová smršť Popovicím potěšila i Kralupy

Když na sebe oba týmy narazily koncem října, museli příznivci mělnického hokeje dlouho vzpomínat, kdy jejich áčko schytalo takový příděl. V domácí odvetě se ale Junior za osmičku z Popovic dokonale pomstil. Do té doby druhý tým skupiny porazil 6:2. Hned pět branek Mělničtí vměstnali do prostřední dvacetiminutovky. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl obránce Michal Prejza.

Krimi

Při nehodě u Chlumína se zranili dva lidé

U dopravní nehody dvou osobních automobilů, ke které došlo v úterý kolem půl šesté ráno na silnici číslo 101 u Chlumína na Mělnicku, zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Neratovice.

Za vraždu pumpařky soud potvrdil devatenáct let vězení

Devatenáctiletý trest za loupežnou vraždu pumpařky, původně vyměřený v říjnu středočeským krajským soudem, v úterý pravomocně potvrdil odvolací senát Vrchního soudu v Praze 33letému Davidu Šindlerovi z Mělnicka. Jeho tvrzení, že nikomu neublížil a na místě činu vůbec nebyl, tým soudce Martina Zelenky odmítl.

Plameny od kbelíku s popelem spolykaly osm milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Neopatrnost při zacházení se žhavým popelem způsobila škodu vyčíslenou na osm milionů korun. Tak v noci na úterý 28. ledna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová okolnosti požáru, který v Osnici na Praze-západ poničil dva domy.

Na vedení Středočeského kraje podal opozičník trestní oznámení

Trestní oznámení na vedení Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje i na vedení kraje podal opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS). Informoval o tom na pondělním jednání krajského zastupitelstva s tím, že odhadovanou škodu vyčíslil na jednu miliardu korun.

Policejního funkcionáře stíhaného kvůli nákupům soud očistil

/FOTOGALERIE/ Plně očištěn ze všech dřívějších nařčení byl dlouholetý vedoucí benešovského územního odboru středočeské policie Petr Havránek. Upozornil na to krajský policejní ředitel Václav Kučera, když v pátek připomněl verdikt Vrchního soudu v Praze z 8. ledna.

Zločiny budou Středočeši moci na dálku hlásit do Prahy

/FOTOGALERIE/ Policejní pracoviště bez přímé přítomnosti policistů buduje středočeská policie. V pilotním provozu vyzkouší fungování kontaktních míst Pol Point, která by se mohla rozšířit do celé republiky. Příznačné je pro ně jedno: nesedí tam nikdo v uniformě. Ani v civilu.

V kladenském paneláku hořelo, jedna žena zemřela

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení do mrazivé poslední lednové soboty zažila nedlouho po třetí hodině ranní více než stovka obyvatel paneláku v Americké ulici v Kladně. V bytě ve dvanáctém patře vypukl požár. Předcházel mu údajně výbuch. Jedna žena zemřela.

Jesenický gang zlodějů zmizel. Policie nemá ponětí kam

Řádění gangu vykradačů rodinných domů ustalo, nicméně to neznamená, že je s případy vloupání do rodinných domů v regionu jihovýchodně od Prahy konec. Tak v pátek shrnul aktuální situaci podél pomezí okresů Praha-Západ a Praha-východ náměstek ředitele středočeské policie Jan Krejčí.

Z hotelu zmizely tři zbraně. Jen na airsoft

/FOTOGALERIE/ Životy sice v ohrožení nejsou, ale majetky by být mohly. Tak se zatím jeví souvislosti krádeže zbraní v Horoměřicích na Praze-západ, kterou se snaží objasnit policisté z libčického obvodního oddělení. Zatím neznámí zloději si odnesli tři zbraně na airsoft - dvě dlouhé a jednu pistoli - což znamená, že by nikdo neměl být v ohrožení. Airsoft lze označit za neškodnou střílečku pro zábavu.

Policie hledá i svědky, kteří si nevšimli čehokoli zvláštního

Závažný trestný čin, k němuž došlo v noci na úterý v Brandýse nad Labem na Praze-východ, prověřují kriminalisté územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Podrobnosti k tomu, co se nedaleko Labe oddělujícího Brandýs od Staré Boleslavi odehrálo, zatím policie nezveřejnila – nicméně její detektivové by uvítali, kdyby jim vše, čeho si všimli, dopodrobna osvětlili případní svědci. Žádají veřejnost o pomoc.

Ekonomika

Elektrárny jako cíl výletníků? Stále častěji!

Bezmála 16 tisíc návštěvníků projevilo loni zájem o podobu elektrárenských provozů ve středních Čechách a o to, jak fungují. Deník o tom informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp s tím, že přesně na prohlídky zavítalo 15 943 osob.

Martina Moličová: Ve stříbrném městě se podniká a žije dobře

Všichni jsme ho znali, všichni jsme ho milovali a všichni jsme tam chodili nakupovat věci do školy. Papírnictví na Palackého náměstí v Kutné Hoře s velkou výlohou a nápisem bylo léta jeho dominantou. Jednoho dne ale skončilo a většina místních se bála, co bude s prostorem dál a zda-li se tam neobjeví další prodejna kebabu, pizzy nebo pochybných potravin. K velké úlevě všech se tam ale objevilo něco, co tady chybělo víc než tužky a školní batohy. Kafírnictví. Spojení kávy a tvoření. Vítejte.

Masérka Hanka Vybíralová: Můj obor je stále více žádaný

Masérka Hanka Vybíralová redakci Boleslavského deníku přivítala ve své „masérně“ během svého vánočního jarmarku, který každoročně pořádá. Kromě masírování má k dispozici také další záležitosti. „Od dvou úžasných žen jsem vzala šperky, jsou to šité korálky. Já pracuju s olejíčky, nabízím masážní oleje a dárkové poukazy na masírování,“ zmínila svobodná matka.

Lada Bartošová doktorát nikdy nedokončila, ale muzeum čokolády otevřela

Škoda, že se vůně čokoládovny nedá přenést online nebo na papír. Zvláště ta z čokoládovny a muzea v Kutné Hoře, kde jsem se k povídání sešla s majitelkou Ladou Bartošovou. Kromě spousty zajímavých věcí jsem se kupříkladu dozvěděla, že lepší než všechna antidepresiva a prášky na uklidnění je právě čokoláda. Prokazatelně totiž obsahuje látky, které pozitivně ovlivňují mysl člověka. Alespoň tedy ta kvalitní. A právě takovou čokoládu tady najdete.

Už žádné propouštění. Letos zdvojnásobíme tržby, slibuje Aero Vodochody

Největší český letecký výrobce Aero Vodochody Aerospace slibuje v letošním roce zdvojnásobení tržeb. Ty by měly dosáhnout téměř šest miliard korun v porovnání s očekávanými výsledky roku 2019. Výrobce to uvedl ve své tiskové zprávě. 

Vlaky Arrivy dostaly statisícovou pokutu. Není poslední

Aktuálně vyčíslená finanční sankce dosahuje 670 tisíc korun – a další pokuty za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů. Tak ve středu zhodnotil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu zkušenost s měsícem provozu čtyř rychlíkových linek v režii společnosti Arriva, jejíž vlaky od poloviny prosince jezdí ve středních Čechách – a většinou zajíždějí i do dalších krajů. Zmínil, že takový je výsledek dosavadních 23 kontrol.

Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Hitem Vánoc i novoročních slev jsou televizory a set-top-boxy. Blíží se hlavní vlna přepínání na nový TV signál a Češi vzali obchody útokem.

Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Bránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.

V Dolních Břežanech posouvají hranice poznání. Pomáhá jim v tom laser centrum

Fyzikální ústav Akademie věd ČR je jednou z nejvýznamnějších výzkumných institucí v Česku, která pokrývá v podstatě všechny oblasti fyziky, a to nejen v oblasti základního výzkumu. Stále více se daří z vlastní iniciativy či ve spolupráci s firmami nalézat aplikace, které napomáhají zlepšovat každodenní život. A to i díky více než 1,5 miliardovým prostředkům z fondů EU.

Více lidí prožije závěr života v kruhu rodiny

Čtyři pětiny lidí si přejí zemřít doma. Svým klientům to umožňuje služba Domácího hospice společnosti TŘI. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.