Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 03.12. 2021 a svátek má Svatoslav

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

HFH strojní, s.r.o. – zakázková výroba dílů konzolových regálů, ocelové konstrukce Mělník

Nabízíme: Zakázková výroba dílů konzolových regálů Výroba a montáž ocelových konstrukcí, stožárů, ramp a zábradlí Výroba ocelových částí vestaveb budov, podest, schodíšť, příček, apod. Výroba a montáž ocelových vrat, dveří, brán a oplocení Zakázková výroba a montáž stavebních zámečnických prvků Výroba palet a přepravních systémů Děrování pásnic profilů IPE 160...

Tel:
  • +420 773 339 720 - pan Urban
E-mail:
  • jurban@hfh.cz

Jaroslav Hrdina – prodej vah, servis vah Neratovice

Nabízíme: prodej vah servis vah

Tel:
  • 603 232 388 - pan Hrdina
E-mail:
  • vahy-hrdina@seznam.cz

Malířství Líbal – malířské práce, tapetářské práce, sádrokartonářské práce Neratovice

Vymalujeme Vám obytné i komerční prostory. Prostory Vám připravíme na malování, sestěhujeme nábytek, upravíme stěny a následně vymalujeme. Také si lze objednat nátěry fasád, dřevěných a železných konstrukcí. Natřeme Vám střechy, okapy, betonové podlahy a haly. Provádíme také lakování oken, dveří, zárubní, radiátorů atd. Přes 24 let zkušeností s malováním...

Tel:
  • +420 603 428 274 - pan Líbal Jiří
E-mail:
  • libal@email.cz

Ondřej Silovský – Stavomal – malování interiérů, lakýrnické práce, fládrování, nátěry fasád, výkopové práce, minerální podhledy Kralupy nad Vltavou

Máme mnoho spokojených klientů, kteří se k nám po letech znovu vracejí pro dobrou zkušenost s naší firmou. Nabízíme: malování interiérů lakýrnické práce nátěry dveří a zárubní fládrování nátěry fasád a veškerých venkovních ploch rekonstrukce bytových jader drobné stavební práce výkopové práce minerální podhledy výměna starých madel v panelových domech...

Tel:
  • 776 381 876
E-mail:
  • silovsky.ondrej@seznam.cz

Petr Brosinger – rekonstrukce, modernizace, plovoucí podlahy, malířské práce, služby hodinového manžela Mělník

Naše firma podniká od roku 1998 v oboru rekonstrukcí a modernizací. Služby nabízíme uživatelům či vlastníkům bytů, kteří mají v úmyslu zvýšit úroveň svého bydlení v souladu se současnými trendy v této oblasti a vlastníkům nemovitostí, kteří hodlají účelnou rekonstrukcí a následným pronájmem zhodnotit dosud nevyužívané prostory. Nabízené činnosti: Rekonstrukce...

Tel:
  • 603 801 151
E-mail:
  • rekonstrukcepp@atlas.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Neratovice jsou město bez kostela, věřící to chtějí změnit. Přispět může každý

/VIZUALIZACE/ Věřící v Neratovicích se rozhodli, že ve městě chtějí kostel. Místní farnost dlouhodobě usiluje o jeho vybudování a pomoci má i sbírka a nově založená nadace.

Děti se pustily do malování cyklomapy Mělnicka

/FOTOGALERIE/ Děti z Mělnicka se po boku profesionálů pustily do výroby nové cyklomapy okresu. Ručně malovaná mapa bude obsahovat i povídání o regionu.

Demonstrace studentů v Praze nepomohla. Kralupská škola končí

/FOTOGALERIE/ Střední odborná škola a učiliště v Kralupech nad Vltavou se od září stane vzpomínkou. O tom, že bude po šedesáti letech existence uzavřena a sloučena se střední školou v Neratovicích (kam se také přesunou některé obory včetně chemických, zatímco specializace strojařské a elektro se mají stěhovat do Mělníka) rozhodli v pondělí zastupitelé Středočeského kraje. Ti rozhodovali proto, že jde o školy působící jako příspěvkové organizace kraje.

OBRAZEM: Studenti přijeli do Prahy bojovat za zachování kralupské školy

Desítky mladých lidí protestujících proti zrušení střední odborné školy a učiliště v Kralupech nad Vltavou demonstrovaly v pondělí dopoledne před budovou Krajského úřadu Středočeského kraje na pražském Smíchově. Svou přítomností doprovázenou hlasitým skandováním přišli vyjádřit nesouhlas s aktuálním krokem v rámci optimalizace sítě středních škol. Krajští zastupitelé mají schvalovat sloučení kralupské školy se školou v Neratovicích, přičemž v Kralupech by výuka měla skončit. Počítá se s jejím přesunutím částečně do Neratovic a částečně do Mělníka.

PODÍVEJTE SE: Parkovací dům v Kralupech nad Vltavou je před dokončením

Stavba parkovacího domu nedaleko nádraží finišuje. „Pokud se nic nezmění, měl by být hotov už mezi svátky,“ řekl Deníku mluvčí radnice Aleš Levý.

Strážníci se naučili, jak vozíčkáři pomoci. I jak ho zklidnit, když vyvádí

Nepřemýšlet, co je v nezvyklé situaci třeba udělat, ale rovnou konat jsou připraveni strážníci z Kralup nad Vltavou v případě, že se ocitnou v situaci, kdy je třeba pomoci člověku s handicapem. Městská policie zaznamenává desítky takových událostí ročně. Typické jsou pády v bytě, kdy se dotyčný nedokáže sám zvednout, a to ani s pomocí svého okolí; může se však stát i to, že se handicapovaný člověk chová agresivně a je třeba ho zpacifikovat. I pro takový případ je dobré vědět, jak k člověku na vozíčku přistupovat (běžně používané hmaty a chvaty spojené se svedením na zem se v takovýchto případech neuplatní).

Sloučení? O nás bez nás, chtějí kralupští středoškoláci protestovat proti kraji

/FOTOGALERIE/ Překvapení hned po ránu čekalo ve čtvrtek na maminku s dcerou, které v Kralupech nad Vltavou zavítaly do střední odborné školy a učiliště, aby si ji prohlédly v rámci dne otevřených dveří. Ještě než vešly do laboratoře, která paří k chloubám školy, dostaly sdělení, které je zaskočilo: je možné, že od nového školního roku již škola nebude existovat.

FOTO: Včelaři z neratovické Spolany si připsali již čtvrtý zlatý úspěch v řadě

Včelám se v Polabí dařilo, když od nich v neratovické Spolaně letos získali 90 kilogramů medu - více než loni - a včelařům rovněž; ti za něj již po čtvrté za sebou obdrželi zlatou medaili v soutěži Český med, tradičně organizované Výzkumným ústavem včelařským.

Strážníci našli v Neratovicích mrtvého muže bez domova

Kriminalisté vyšetřují okolnosti úmrtí muže, který byl v pátek ráno nalezen v Neratovicích. 

Kdo chce jednorožce, má šanci v Mělníku. Re-use centrum funguje už dva týdny

Už skoro dva týdny funguje v Mělníku služba, která lidem umožní zbavit se nepotřebných věcí a zároveň jiným obyvatelům pomůže se k věcem dostat. Takzvaná Re-use hala funguje v areálu technických služeb v Plavební ulici.

Sport

Výjezd do Špindlu se nekoná. Odklad hokejového svátku narušil i plány fanoušků

Ve Špindlerově Mlýně se vše chystalo na svátek hokeje. Na připraveném kluzišti pod širým nebem se mělo odehrát deset zápasů, na které se mělo do přilehlých tribun přijít podívat až 7500 diváků. Připravené hokejové kulisy se ale můžou zbourat a fanoušci můžou chystaný výlet zrušit. Kvůli omezením, která přijala česká vláda, se Winter Hockey Games podruhé odkládá.

Egyptští bratři se loučí s Pšovkou. Odnesli jsme si spousty zkušeností, vzkázali

Zajímavou zkušenost má za sebou tým starších žáků Fotbalového klubu Pšovka Mělník. Během podzimní části sezony se s ním připravovali také dva hráči egyptské národnosti. Mladší z nich dokonce mohl nastupovat k mistrovským zápasům.

Cílem další sezony je obhajoba, říká Sandström. Clio Cup objevil při závodech F1

/ROZHOVOR/ Filip Sandström se letos v barvách stáje Carpek Service suverénně stal šampionem Clio Cupu Bohemia. O hodnocení uplynulé sezony, plánech na tu další i vzpomínkách na zrod jeho spolupráce s mělnickým týmem, promluvil švédský automobilový závodník v rozhovoru.

ROZHODNĚTE: Kdo byl nejlepším podzimním střelcem Mělnicka?

Fotbalové soutěže od čtvrté třídy až po čtvrtou nejvyšší v zemi, tedy divizi, se na podzim hrály na Mělnicku. V každé z nich střelecky vynikl některý z hráčů. 

Vyrovnaný rekord: Piraňa Řepková nastřílela Lotyškám pět branek

Předpoklady se potvrdily, české florbalistky na mistrovství světa ve švédské Uppsale pohodlně porazily i třetího soupeře ve skupině. Nejslabší Lotyšsko nemělo nárok už po prví třetině a nakonec dostalo výprask 8:0. Další zápas čeká výběr kouče Saschy Rhynera až v pátek, kdy ho ve čtvrtfinále vyzve buď Německo nebo Dánsko. Ani ty by neměly český tým ohrozit.

Včetně populární Raškovky. Nová kolekce olympioniků vychází z české vlajky

/FOTOGALERIE/ Nová kolekce oblečení pro české sportovce na zimní olympijské hry v Pekingu je na světě. Hlavní motiv vychází z národní vlajky, novinkou je fakt, že nástupový komplet bundy a kalhot se tvořil od začátku do konce v Česku. 

Ještě v březnu hrál s Jágrem, teď Štochl v jednadvaceti letech ukončil kariéru

Jednadvacetiletý obránce Jakub Štochl postoupil letos na jaře s hokejovým Kladnem do nejvyšší soutěže. Před aktuální sezonou s Rytíři prodloužil smlouvu, kromě jednoho přípravného utkání si ale za extraligového nováčka nezahrál. Po putování prvoligovými celky se proto rozhodl kariéru profesionálního sportovce ukončit a věnovat se studiu práv. Oznámil to na svém instagramovém profilu.

FOTO: Polskou krev zchladila ve Švédsku až třetí česká třetina

Světový ženský florbal ještě není tak vyrovnaný, aby týmy pod první čtyřkou mohly favority ohrozit. Ani výběru Polska se to proti Česku v pondělí večer nepovedlo, i když kousal hodně a prohrál po boji 2:6. Svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera zlomily odpor soupeřek až v poslední třetině připsaly si v turnaji už druhou vítěznou čárku. V úterý po obědě boje ve skupině završí proti zatím nejslabšímu Lotyšsku.

VIDEO: Takhle slaví výhru černošická kabina! Venku loupil i Královák a Benešov

Pouze necelá polovina týmů zasáhla o víkendu do dvanáctého kola krajské hokejové ligy. Hned pět zápasů bylo předem odloženo kvůli četným absencím v jednotlivých klubech, některé kromě marodů nemohly nasadit ani neočkované hráče. Našel se ale také tým, jenž hrál o víkendu dvakrát.

Rozhodčí z Libiše odmával svůj první druholigový zápas. Zamíří mezi vyvolené?

Zástupce mezi profesionálními rozhodčími by po čase znovu mohlo mít fotbalové Mělnicko. Zkušební zápas ve druhé lize o víkendu absolvoval v roli asistenta rozhodčího Jaroslav Hádek.

Krimi

Muž napadl na Mělnicku známého. V těle měl drogy a na krku zatykač

/FOTOGALERIE/ Muži ovlivněnému pervitinem a marihuanou (jak alespoň naznačovaly výsledky provedených orientačních testů na návykové látky), zřejmě policejní fena Orna na Mělnicku zachránila život. Ve středu o tom informoval policejní mluvčí Pavel Truxa. Původně přitom policisté z Lužce nad Vltavou vyjížděli do Horních Počapel proto, aby řešili vloupání do domu spojené s fyzickým napadením.

Vozíčkář napadl na silnici u Kostelního Hlavna dítě, policie hledá svědky

Po muži na invalidním vozíku, které měl při pomezí Prahy-východ, Mladoboleslavska a Mělnicka napadnout nezletilé dítě, pátrají středočeští kriminalisté. Incident se stal v pondělí kolem čtvrt na osm ráno. 

Zimní počasí udeřilo. Bouračky zatarasily hlavní tah u Chraštic na celé hodiny

Přímo kalamita sice nepřišla, avšak v některých oblastech středních Čech počasí v úterý 30. listopadu dopoledne řidiče důkladně potrápilo. Zatímco někde byl na silnicích klid, jinde zimní období ukázalo, co má ve svém repertoáru: nejenom zledovatělou vozovku, ale i nárazy vichru a sněžení, což dohromady přináší sněhové jazyky.

VIDEO: Agresivní senior v benešovské nemocnici měl u sebe plynové zbraně a nože

Záběry z ostrého zákroku v ordinaci chirurgie Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově zveřejnila v úterý 30. listopadu, den po útoku ozbrojeného pachatele, Policie ČR. „Díky rychlé reakci zdravotníků a profesionálnímu zásahu policistů nebyl nikdo zraněn,“ zhodnotila událost mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

OBRAZEM: Vánoční strom na slánském náměstí se zřítil k zemi, neunesl nápor větru

/FOTOGALERIE/ Dvanáctimetrový stříbrný vánoční smrk ze zahrady Krále Miroslava se ve Slaném zřítil k zemi. Svátečně nazdobený a osvícený strom nevydržel v úterý nápor silného větru a spadl. K zemi se tak poroučely 3,3 tuny dřeva.

Útočník ohrožoval zdravotníky v benešovské nemocnici nožem a střelnou zbraní

Incident, při kterém nebyl zraněn nikdo další kromě podezřelého, se v pondělí odpoledne odehrál v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie. Na jednání krajského zastupitelstva o tom po 16. hodině téměř v „přímém přenosu“ informoval středočeský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). „Došlo k útoku pacienta přivezeného záchrannou službou,“ konstatoval.

Drážní inspekce: Příčinou srážky vlaků u Českého Brodu bylo selhání srdce

Za jednou z největších nehod na tuzemské železnici v roce 2020 byly zdravotní problémy strojvedoucího Českých drah, které nebylo možné odhalit. Jednotka CityElefant 14. července večer narazila před Českým Brodem do poštovního nákladního expresu. Strojvedoucího potíže ovlivnily ještě krátce před samotnou srážkou, při které bylo zraněno 36 lidí a škoda dosáhla 45 milionů korun. Ten samý strojvedoucí v roce 2017 zabránil jiné srážce vlaků.

Řádění holandských hooligans na Staroměstském náměstí odnesla žena zraněním

/VIDEO/ Policie už musela proti nizozemským chuligánům zasahovat. Na Staroměstském náměstí použili ve středu v podvečerních hodinách pyrotechniku a zranili jednu ženu.

Za fóliovník v Mlékojedech plný rostlin hrozí roky vězení. Šlo o marihuanu

/FOTOGALERIE/ Klec spadla v obci Mlékojedy už v červenci, případ 48letého pěstitele marihuany ale pro kriminalisty mělnického územního oboru středočeské policie zůstává stále aktuální. Svědčí o tom vyjádření mluvčího policie Pavla Truxy, podle něhož přednedávnem, v druhém listopadovém týdnu, padlo obvinění.

PODÍVEJTE SE: Náklaďák vyklopil řepu při nehodě u Plaňan

Nákladní vůz vezoucí sklizenou řepu se ze zatím blíže neurčených příčin v sobotu dopoledne převrátil na silnici nedaleko Plaňan. Podle dostupných informací se nehoda obešla bez zranění.

Ekonomika

Vláda obnovila vyplácení příspěvku z Antiviru pro firmy. Má zabránit propouštění

Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci zase čerpat příspěvky na náhrady mezd z Antiviru. Znovu budou dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 tisíc korun, tedy příspěvek s označením B. Pobírat ho budou moci za období od 1. listopadu do konce února. Schválila to vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD).

Účetních ubývá. Ti, kteří začali po revoluci, už postupně odcházejí do důchodu

Tak tohle bychom nečekali. Co vše chybí naší zemi, o tom si vzrušeně povídáme s kamarády u stolu, denně se to dozvídáme z médií i ze sociálních sítí, ale tuto zvěst zřejmě ještě nikdo nepřinesl: chybějí nám účetní.

Podporujeme české potraviny. Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku

Speciální příloha se věnuje české a regionální produkci.

Vychutnejte si zimu s Deníkem. Mimořádná příloha Deníku

Speciální příloha se věnuje tipům na zimní turistické cíle.

Škodu Karoq po čtyřech letech omladí. Nápadné jsou zvláště změny světel

Zcela nový dojem vyvolá pohled na modernizovaný model Škody Karoq zepředu – a na zádi mohou příznivci motorismu vést polemiky, zda změnu vnímají ještě výraznější. Škoda Auto sice prezentaci přepracované podoby svého kompaktního SUV, poprvé představeného v roce 2017, chystá až na 30. listopad, fandům novinek už ale nabízí ochutnávku: zveřejnila dvě designové skici, které přibližují podobu „omlazeného“ vozu.

Udejte nepoctivého kolegu. Firmy se chystají na novou "povinnost"

Šéf v práci bere kvůli zakázkám úplatky, kolega si „odklání“ část peněz od zákazníků. Situace, které mohou nastat uvnitř mnoha firem. Pokud se zaměstnanci nyní zdráhají „udat“ takové jednání, zanedlouho by to měli mít snadnější. Firmy s více než 25 zaměstnanci, ale i státní instituce i kraje či některé radnice, by nejpozději od konce března 2022 měly mít vlastní interní oznamovací systém, který umožní nahlašovat jakékoliv nekalosti.

Zájem o fetiš roste. Prodejkyně použitých kalhotek vydělávají desetitisíce

Pomočené kalhotky, neprané ponožky nošené čtrnáct dní, pořádně „jeté“ boty, nahrávka „prdíků“, rouška, kterou žena nosila celý den na svém přirození – to vše a ještě mnoho dalšího si mohou legálně koupit zájemci o fetiš zboží a podobné aktivity. Podle zástupce specializovaného serveru poptávka stále roste, nejúspěšnější prodejkyně si mohou měsíčně vydělat desítky tisíc korun a prodejem svých použitých kalhotek se tak úspěšně živit.

Pivo ze splašků, sušenky z lógru. Recyklované potraviny dobývají i Česko

Jára Cimrman kdysi prohlásil, že budoucnost patří aluminiu. Při pohledu na nové trendy v potravinářství to však vypadá, že budoucnost patří recyklovaným potravinám. A to rozličného druhu. Od piva přes pečivo až k zavařeninám.

Pivo dnes vaří přeučení rekvalifikanti, říká Sládek roku Aleš Dvořák

Narodil se na konci šedesátých let v Českém Krumlově, po krátkém intermezzu ve zdejším pivovaru ale celý svůj profesní život spojil sládek Aleš Dvořák s budějovickým Budvarem, kde mimo jiné prosadil těsnější spolupráci s minipivovary. Teď se zkušený odborník může pochlubit novým titulem. Na předávání cen Sdružení přátel piva si odnesl ocenění Sládek roku. 

Afghánským dětem chybí pitná voda. UNICEF pomáhá na místě

Pitná voda, její kvalita a dostupnost, patří mezi klíčová témata, kterými se dlouhodobě zabývá Dětský fond OSN (UNICEF). Oblastí, která se v této souvislosti stále častěji zmiňuje, je Afghánistán. Humanitární pomoc tam potřebuje polovina populace, včetně téměř deseti milionů dětí.