Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.02. 2019 a svátek má Oldřich

Mělník

Mělník je město ve Středočeském kraji, asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy. Historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou. Území dnešního města je osídleno už od neolitu.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 24,97 km²
Oficiální web města: www.melnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Miloslav Pešan – Podlahářství, tesařství – pokládka nových podlah, tesařské práce Mělník

Nabízíme: podlahářské práce tesařské práce prodej podlahových krytin

Tel:
 • 602 258 847 - pan Pešan
  725 614 027
E-mail:
 • podlaharstvi.pesan@seznam.cz

Autodoprava Petr Kouba – zemní práce, výkopové práce, kontejnerová doprava Mělník

Firma autodoprava Petr Kouba nabízí zemní i výkopové práce včetně nákladní a kontejnerové dopravy. Naše služby: zemní práce výkopové práce mezinárodní autodoprava nákladní autodoprava doprava sypkých materiálů doprava zateplovacích systémů doprava stavebního materiálu úpravy terénu vysvahování násypů zasíťování parcelových pozemků prodej a dovoz písku prodej a dovoz štěrku prodej a...

Tel:
 • +420 602 236 782 - pan Kouba
  +420 315 696 165
E-mail:
 • kouba@tisice.cz

Bazény Polman – výroba bazénů, zastřešení bazénů, plastové jímky Kostelec nad Labem

Firma Bazény Polman působí na trhu již od roku 1994 a v současnosti patří k předním českým výrobcům bazénů. Nabízíme: bazény zastřešení bazénů plastové šachty plastové jímky příslušenství k bazénu dlažby a lemy bazénovou chemii

Tel:
 • 326 982 230 paní Hájková
  602 348 270 - pan Hrubý
  736 671 831 - pan Hrubý
E-mail:
 • polman.bazeny@seznam.cz

Jiří Svoboda – revize, revizní technik zdvihacích zařízení Kralupy nad Vltavou

Provádíme :  Kontrola vázacích a závěsných prostředků.  Provádění základního i opakovaného školení obsluhy výše uvedených zařízení.  Odborná pomoc při dodržování podmínek provozu daných normou ČSN ISO 12480-1 (27 0143) Jeřáby - Bezpečné používání.

Tel:
 • +420 604 363 750 - pan Svoboda
E-mail:
 • revize@tiscali.cz

Jan Richter – zakázkové truhlářství, výroba nábytku, schody, dveře, podlahy Kralupy nad Vltavou

Naše firma se zabývá zakázkovou výrobou nábytku. Najdete u nás kompletní sortiment truhlářských služeb pro Váš interiér i exterier. Nabízíme: Kuchyně Vestavěné skříně Ložnice, postele Dětský nábytek Bytový nábytek Dveře Schody Podlahy Venkovní terasy, obklady Nábytek pro školy Koupelnový nábytek Kancelářský nábytek

Tel:
 • 315 782 037 - kancelář
  602 388 819
E-mail:
 • richter_jan@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Mělnické muzeum navštíví okolo čtyřiceti tisíc lidí ročně

Mělník - Regionální muzeum Mělník získalo v loňském roce 2018 titul Muzeum roku 2017 v návštěvnické soutěži portálu domuzea.cz. Již několik let se drží návštěvnost mělnického muzea okolo 40 000 a za návštěvností samozřejmě stojí spoustu práce s vymýšlením a realizací zajímavých témat, která by oslovila a v době plné všech možných lákadel přitáhla návštěvníky.

Mělník bude mít zřejmě brzy knihobudky

Mělník - P.U.N.K. je skupina občansky aktivních lidí se zájmem o zlepšování kvality veřejného prostoru a životního prostředí v Mělníku - park, ulice, náměstí, krajina. Zaměřují svou pozornost na zlepšování stavu městských parků a dětských hřišť. Zajímá je podoba náměstí a kulturní život v centru.

Omezováním chovatelů se nic nevyřeší. Je to o lidech, říká starosta Kralup

Mělnicko – Tragický případ z Českolipska, kde doga napadla seniorku pohybující se pouze pomocí chodítka, otřásl republikou. Důchodkyně na následky zranění zemřela a majitele čeká soud. Opět to otevřelo otázku, zda nezpřísnit podmínky pro chovatele psů.

Sluníčko přilákalo do zámeckého areálu stovky návštěvníků

Lobkovice /FOTOGALERIE/ - Tradiční masopust, který se v sobotu konal na nádvoří místního zámku, navštívily stovky lidí, především rodiny s malými dětmi. Organizátoři měli štěstí na počasí, po mrazivém ránu totiž nastal krásný den plný slunečního svitu, který měl na vysoké návštěvnosti akce lví podíl.

Rekonstrukce mostu ve Štětí zkomplikuje dopravu i v Mělníku

Mělnicko - Rekonstrukce štětského mostu je nevyhnutelná, lidé se jí ale bojí kvůli dopravním omezením, která přinese. Jedna z největších letošních investičních akcí Ústeckého kraje potrvá do poloviny příštího roku. Nejbližší možnost, kde bude možné přejet na druhou stranu Labe je v Mělníku nebo v Roudnici nad Labem.

Neratovická knihovna přichází s projektem S knížkou do života

Neratovice - Městská knihovna Neratovice se od ledna letošního roku stala součástí celostátního projektu S knížkou do života, známého též pod názvem Bookstart, který nabízí rodičům s nejmenšími dětmi pravidelná setkávání v knihovně.

Hrozí zánik polikliniky v Kojetické, družstvo chce šestkrát vyšší nájemné

Neratovice – Město zprivatizovalo bytový dům, kde byly umístěny ordinace praktických a odborných lékařů. Po nich teď noví majitelé chtějí zhruba šestkrát vyšší nájemné. Hrozí tak, že neratovická poliklinika zanikne.

Neratovická knihovna hledá příběhy našich sousedů

Neratovice – Neratovická knihovna se účastní projektu Příběhy našich sousedů už čtvrtým rokem a nyní hledá pamětníky, kteří jsou ochotni vyprávět svůj životní příběh.

Za finanční grant si horolezkyně splnila svůj velký sen

Kralupy /FOTOGALERIE/ - Ledolezení je speciální sportovní disciplína, při které horolezci zdolávají ledové masívy vytvořené z vodopádů či tekoucí vody ve skalách v zimním období. V republice je známo několik míst pro jejich sportovní vyžití. Nejvyšší český ledopád bývá při velkých mrazech pod Vírskou přehradou na řece Svratce. Tuhle čtyřicetimetrovou skálu mohou zlézt nejen profesionálové, ale i úplní začátečníci. Spolek „Ledová stěna Vír“ a Český horolezecký svaz tu pořádají už v sobotu 16. února 2019 první kolo letošního Českého poháru v ledolezení na rychlost.

Hospic chce lidem dopřát důstojné umírání

Mělník – Domácí hospic chce pomoci vyvést umírání v České republice zpoza zdí ústavů. Důstojné umírání ve vlastním sociálním prostředí za asistence kvalifikovaného paliativního týmu je totiž v České republice stále ještě málo dostupné. Za případnou výhru v projektu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ chce Hospic Tempus pořídit nová lůžka a koncentrátor kyslíku.

Sport

Vymětalík a spol. Atlantic nakonec zcela nepotopili

Kralupy – Na množství nevyužitých možností, hlavně v první části, doplatili v dalším kole středočeského přeboru futsalisté kralupského AFC. S rakovnickým Atlanticem, který i v okleštěné sestavě vydržel se silami až do konce, se tak rozešli smírně 4:4.

Hokejisté vyrážejí do boje o plnovous. Začínají doma

Mělník – Sobotní čas úvodního buly utkání s Černošicemi (3:5) bylo posledním termínem, kdy hokejisté Junioru Mělník mohli oholit své tváře. Znovu „povolené“ to mají už tradičně až po vypadnutí z play-off krajské ligy.

Veslaři soupeřili o tituly na mistrovství pod střechou

Neratovice – Do sportovní haly se po letech vrátilo mistrovství republiky ve veslování na trenažéru. Tradiční vrchol zimní sezony ovládli v hlavních kategoriích muži a ženy pražských klubů Dukla a Slavia, kteří si rozdělili všechny tituly včetně kategorií lehkých vah a do 23 let.

Rakovnická paráda! Po mužích jsou šampiony i dorostenci

Rakovník – Ještě nedozněla jedna únorová pozemkářská radost v podobě titulu mistrů republiky pro pozemní hokejisty HC 1972 Rakovník a už je tu další a opět ve zlaté podobě! Tentokrát se o ni zasloužili dorostenci stejného klubu, kteří v play off zvládli všechny dramatické momenty včetně samostatných nájezdů, ten rozhodující proměnil ve finále na zlatou radost z mistrovského titulu České republiky Josef Trejbal.

Prieložný: Myslel jsem, že v Americe zůstanu

Mšeno, Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Když v roce 2009 odcházel bojovat o medaile na amerických kulturistických soutěžích, myslel si, že za oceánem zůstane, dokonce se mu podařilo získat americké občanství. Po necelých deseti letech se však někdejší kulturista a nyní kondiční a výživový specialista Petr Prieložný i s manželkou a malou dcerou vrátil domů do Čech.

Kralupské rozlučce velel Jakub Kaprál. Góly bere jako odměnu

Kralupy nad Vltavou - Po domácí rozlučce za celý tým děkoval na klubovém webu fanouškům za přízeň během končící sezony. V úplně závěrečném utkání v soutěži přidal bonus ještě přímo na ledě. Kralupský hokejista Jakub Kaprál zaznamenal během okresního derby krajské ligy v Neratovicích hned čtyři góly. Měl tak zásadní podíl na výhře hostů v poměru 6:4.

Boháči i srdcaři. Jaké částky jsou ochotni obětovat mecenáši českého sportu?

/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Žijí sportem. Do klubů svého srdce dávají vlastní peníze. Seznamte se: spasitelé a dobrodinci. Deník oslovil známé i neznámé mecenáše napříč republikou. Někteří jsou přímo majitelé, jiní vystupují jako sponzoři. Tak či tak: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Jágr zvládl obnovenou premiéru, ale má jasno: Play off bude jiný rachot

Rok a den uběhl od chvíle, kdy Jaromíra Jágra sroloval u mantinelu tehdy havířovský útočník Marek Sikora a téměř mu ukončil už tak hodně dlouhou kariéru. V Kladně ale mnozí stále doufali, že se nejlepší český útočník všech dob přece jen vrátí, aby Rytířům pomohl zpátky do extraligy. V pondělí v Havířově se to konečně povedlo, po 366 dnech Jágr naskočil do ostrého zápasu. Jako na potvoru zrovna proti Havířovu, ale tentokrát končil vítězně, jeho Rytíři zvítězili 2:0. „Havířov do roka a do dne,“ smála se legenda.

Vytoužená posila! Příbram hlásí návrat Matouška

Příbram - Jan Matoušek se vrací do Příbrami. Vedení středočeského klubu se v pondělí 18. února oficiálně dohodlo s pražskou Slavií na jeho hostování do konce sezony.

Smůla Příbrami. Slánské Lvy poslalo do čtvrtfinále lepší skóre

Střední Čechy – Hokejisté Rakovníka a Slaného nakonec zkompletovali „západní“ čtyřku čtvrtfinalistů krajské ligy. O poslední zásadnější tajence rozhodl úplně poslední zápas základní části a několikáté kritérium při bodové rovnosti dvou týmů.

Krimi

Auta lákala věcmi uvnitř. Pak řinčelo sklo

Střední Čechy – Nelákejte zbytečně zloděje k tomu, aby vám poničili auto a sebrali věci. Tak lze shrnout úterní varování Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Informovala o třech vloupáních, které mají jedno společné: auta stojící před prodejnami přilákala pozornost zlodějů odloženými věcmi viditelně zanechanými uvnitř.

S ukradenými drahými koly se ztratil i unikát

Střední Čechy – Ukradené kolo je neobvyklé jak svým vzhledem, tak svou cenou. To lze říci k pátrání policistů z města Odolena Voda, kteří již přes měsíc řeší vloupání do sklepních kójí v Klecanech. Společně s několika bicykly vysoké ceny zmizel 11. ledna v noci i skutečný unikát: originální dráhové kolo.

Hledaný muž se podle policie vymlouvá na rakovinu

Střední Čechy - Na pomoc svědků z řad všímavých občanů - a pracovníků zdravotnických zařízení obzvlášť - spoléhají kriminalisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrající po 45letém Michalovi H. Na muže s trvalým bydlištěm ve Štěchovicích vydal Okresní soud v České Lípě příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Za mřížemi si má odpykávat trest za podvod, informovala v úterý policistka Jana Dětská.

Vážná nehoda v Mělníku. Autobus se zřítil ze srázu, tři lidé se zranili

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě autobusu poblíž Labe v Mělníku. K maléru na silnici první třídy I/16 spojující Mělník se Slaným došlo pět minut po páté ranní, kdy řidič vezoucí cestující havaroval u přemostění Pšovky nedaleko kruhového objezdu. Autobus prorazil svodidla, načež skončil pod mostem převrácený na boku.

Údajné obtěžování dítěte je podle policie výmysl

Střední Čechy – Jen tři dny trvalo, než se kriminalistům územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih podařilo vyřešit nahlášený případ obtěžování školačky. Neskončilo to však dopadením podezřelého, ale konstatováním, že nic takového se nestalo. „Dívka si celou událost vymyslela,“ uvedla policistka Jana Dětská.

Ženu, která zůstala v hořící chatě, se zachránit nepodařilo

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Lidský život a také hmotné škody vyčíslené na 3,5 milionu korun si vyžádal požár chaty, která vzplála v pátek odpoledne v obci Petrov na Praze-západ. 

Žháři shořelo i jeho vlastní auto

Vykáň – Policisté doplnili k případu pětačtyřicetiletého žháře ještě poměrně zajímavou skutečnost. Připomeňme, že muž v pondělí zřejmě z nešťastné lásky zapálil country salon ve Vykáni a ve středu jej policie zadržela.

Žhář dopaden! Country salon zapálil kvůli lásce

Vykáň, Neratovice /FOTOGALERIE/ – V pondělí shořel country salon s přístřeškem ve Vykáni. V úterý nymburští kriminalisté začali pátrat po žháři. A ve středu jej dopadli a obvinili. Pětačtyřicetiletý muž se k zapálení stavení přiznal a uvedl, že jej k tomu vedly emoce. Za vším zřejmě stála zhrzená láska.

Hasiči se zas a zas měnili ve výtaháře

Střední Čechy - Vyproštění uvízlých lidí by při poruše výtahu měl neprodleně zařídit správce zařízení a také pracovníci výtahářských firem drží pohotovost, aby v případě potřeby jejich týmy dokázaly pomoci – přesto jsou výjezdy na pomoc uvězněným lidem prakticky každodenním chlebem i pro středočeské hasiče.

Zloděj narazil na odemčené dveře. Hned dvakrát

Střední Čechy – Kradl stejný zloděj? Tuhle otázku si kladou policisté hledající pachatele, který někdy během noci na pondělí řádil v obci Tursko. Předpokládaná odpověď zní: nejspíš ano. Společný však mají oba skutky ještě jeden rys: u dvou sousedů se na cestě za kořistí dotyčný ani nemusel příliš snažit. Při vloupání do dílny i do zahradního domku stačilo překonat 170 centimetrů vysoké ploty – a pak už jen otevřít dveře. Nebylo zamčeno.

Ekonomika

Pět plus pět. Nápaditost firem kraj podpoří deseti miliony

Střední Čechy – Bez vážnějších námitek a s poměrem hlasů 51 pro ku čtyřem hlasujícím, kteří se zdrželi (a proti se nevyslovil nikdo) schválili středočeští zastupitelé deset milionů pro podporu podnikání středočeských firem. Na posílení konkurenceschopnosti je podnikatelům a živnostníkům bude rozdělovat Středočeské inovační centrum v rámci již osvědčených inovačních a kreativních voucherů.

Středočeského podnikatele roku náhodou přivál vítr dějin z řeckých hor

Střední Čechy - V celostátním finále podnikatelské soutěže bude Středočechy reprezentovat Řek. O letošním vítězi krajského kola soutěže EY Podnikatel roku rozhodla porota, v níž měli významné zastoupení vítězové minulých ročníků. Její verdikt přiřkl prvenství zakladateli a majiteli společnosti AKESO Holding, jimž je Sotirios Zavalianis.

Inovační centrum nabízí práci pro vědce

Střední Čechy - Nabídky práce u různých zaměstnavatelů ve středních Čechách, které jsou všechny psány v angličtině, přináší nově zveřejněný přehled spojený s příslibem pravidelné aktualizace na internetových stránkách Středočeského inovačního centra.

Kraj je ekonomickou dvojkou republiky

Střední Čechy - Praha se považuje za tahouna republikové ekonomiky - a střední Čechy jsou v tomto spřežení společně s ní. Tak lze vnímat hodnocení statistiků posuzujících ukazatele ekonomické výkonnosti.

Aero propustí desetinu zaměstnanců, firma přišla o zakázku

Výrobce letadel Aero Vodochody bude od února propouštět, protože přišel o jednu z důležitých zakázek, kde figuruje jako subdodavatel. Počet interních zaměstnanců firma sníží o desetinu. Vyplývá to z dopisu generálního ředitele firmy Giuseppa Giordoa zaměstnancům, který mají k dispozici Hospodářské noviny (HN). Aeru vypadla zakázka na dodávku kopkitů pro vrtulníky UH-60M Black Hawk americké společnosti Sikorsky, napsal dnes server Ihned.cz.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Inovační centrum radí, jak hlemýždí podnikání změnit ve formuli

Střední Čechy - Buď máš výmluvy, nebo výsledky! Tímto sloganem burcuje Středočeské inovační centrum (SIC) k aktivitě lidi, kteří mají zajímavý podnikatelský nápad, nicméně si nejsou tak docela jisti jeho úspěchem.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.