Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je statutární město ve Středočeském kraji. Leží na levém břehu středního toku Jizery, na soutoku s říčkou Klenicí zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Ve druhé polovině 10. století založil Boleslav II.  dřevěný hrad nazvaný Nový, resp. Mladý Boleslav.

Počet obyvatel: 44.000
Rozloha: 28,89 km²
Oficiální web města: www.mb-net.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Pavel Kuchař – WELCOR – opravy strojů, zámečnictví, lisovací práce, renovace strojních součástí Benátky nad Jizerou

Nabízíme: opravy strojů a zařízení opravy zemědělské techniky zámečnické práce kovovýroba svářečské práce lisovací práce výroba a renovace strojních součástí úhlové řezání oceli do průměru 250 mm vrtání a vyvrtávání do průměru 50 mm svářecí dozor a poradenství revize ocelových konstrukcí

Tel:
 • 604 191 875 - pan Kuchař
E-mail:
 • info@welcor.cz

JETech s.r.o. – elektro revize, elektroinstalace, servis výpočetní techniky, stavební činnost Mladá Boleslav

Máme dlouholeté zkušenosti v oboru již od roku 1992. Naše firma dodává různé technologické celky, elektroinstalace, elektro revize, zhotovujeme výkresové elektro dokumentace a zakázkovou výrobu Elektro, elektroniky Dále se zabýváme servisem a prodejem výpočetní, informační a telekomunikační techniky. Nabízené služby: revize a servisní činnost Elektro, elektroniky a výrobních technologii stavební...

Tel:
 • 724 028 814
  733 265 954
E-mail:
 • info@jetech.cz
  jancak.tomas@jetech.cz

Jakub Plavecký – zemní a výkopové práce, odvoz odpadních vod z jímek, autodoprava Bělá pod Bezdězem

Nabízíme: Tatra 11 000 litrů zemní a výkopové práce pomocí bagru JCB 3CX montáž kanalizačních jímek a přípojek přeprava štěrku, písku, betonu kontejner Liaz odvoz odpadních vod z jímek a septiků

Tel:
 • 736 602 879 - pan Plavecký
E-mail:
 • plavecky.zp@seznam.cz

Josef Dušek – Kopané studny – kopání studny, renovace starých studen Mladá Boleslav

Nabízíme: kopání studen renovace starých studen

Tel:
 • 604 324 018
E-mail:
 • dusek@studny-kopane.cz

Mgr. Petra Urbanová – psychoterapie – individuální a skupinové poradenství, párová terapie Mladá Boleslav

Nabízíme individuální a skupinové psychoanalytické terapie. Řešíme aktuální problém, například ztrátu zaměstnání, úmrtí někoho blízkého, partnerský rozchod, problémy s dětmi, rodiči, nebo výrazně zhoršení Vaše zdravotního stavu. Nabízená poradenství: Individuální poradenství Skupinové poradenství Párové poradenství

Tel:
 • 603 316 290 - paní Mgr. Urbanová
E-mail:
 • urbanova.petra.cz@gmail.com
  urbanova.petra.cz@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Modernizace energetiky v Klaudiánově nemocnici se blíží ke zdárnému konci

Modernizace energetiky mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice za necelých 116 milionů jde do finiše. Krajští zastupitelé schválili způsob financování projektu EPC I, kdy část nákladů bude hrazena prostřednictvím dotace z operačního programu Životní prostředí (OPŽP) a zbylé finanční prostředky poskytne Středočeský kraj.

Centrum 83 vybuduje nový denní stacionář s vybavením na péči o imobilní klienty

Krajští radní schválili projektový záměr mladoboleslavského Centra 83, v jehož rámci dojde k rekonstrukci prostor denního stacionáře a k vytvoření prostředí vhodného pro péči o klienty s těžším postižením.

V areálu mladoboleslavské kliniky otevřeli výstavu i pavilon zobrazovacích metod

/FOTOGALERIE/ Sobotní teplé počasí bylo v areálu Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi ve znamení výstavy a zdraví. Zahájena byla exteriérová výstava Udržitelnost a civilizace, která poukazuje na nutnost změny myšlení a chování dnešní společnosti. 

Mnichovo Hradiště vidělo v sobotu největší koncentraci Liazů široko daleko

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Oslava sedmdesátého výročí vyrobení prvního vozu někdejší slavné automobilky Liaz se v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku uskutečnila v sobotu 27. května.

Nákladní vozy, spanilé jízdy i muzika: Mnichovo Hradiště oslaví 70 let LIAZu

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V sobotu 27. května do Mnichova Hradiště zamíří každý příznivec nákladních vozů LIAZ a nejen jich. Úderem 9. hodiny zde začne celodenní akce 70 let LIAZu. Oslavami výročí dnes již neexistující značky nákladních vozů bude žít doslova celé město.

Foto: Kříž s Ježíšem se vrátil k silnici u Luštěnic

Kříž s Ježíšem od úterý 23. května opět zdobí silnici u Luštěnic. Osazovaní nového kříže, který nahradil ten původní, zničený při bouřce před dvěma lety, jsme navštívili s redakčním objektivem.

Rybáři vypustili do říček v kraji tisíce pstruhů. Některé na Mnichovohradišťsku

Na 11 tisíc malých pstruhů obecných potočních vypustili tento týden rybáři do říček ve vybraných oblastech Středočeského kraje. Dříve běžná ryba z toků mizí. Tento krok tak byl dalším z těch, které mají stávající populaci pstruha obecného pomoci a zároveň podpořit její rozvoj v rybářských revírech ve středních Čechách. Mezi vybrané lokality patří i oblast Mnichova Hradiště.

V Mladé Boleslavi otevřeli novou lávku přes Jizeru, část zaplatila automobilka

/FOTO/ Lidé v Mladé Boleslavi mají od tohoto týdne k dispozici novou lávku přes řeku Jizeru v oblasti Krásné Louky. Chodcům a cyklistům umožní snadnější překonání Jizery v oblasti vývojového a konstrukčního centra automobilky Škoda Auto. Most je součástí nové páteřní cyklostezky i budoucího Nábřežního parku.

Obrazem: Mladoboleslavský Dům kultury patřil účastníkům finále tanečního poháru

/FOTOGALERIE/ Finále Středočeského tanečního poháru se uskutečnilo v úterý v Mladé Boleslavi. Taneční soutěž každoročně vyhlašuje Středočeský kraj a je určena pro žáky základních a středních škol, víceletých gymnázií příslušných ročníků, ale také pro střediska volného času a dětské domovy.

Pátrání s nešťastným koncem: Seniora našli po několika týdnech mrtvého

Smutný konec mělo pátrání po pohřešovaném seniorovi z Mnichova Hradiště. Policie v úterý 23. května informovala, že muž byl nalezen, bohužel bez známek života.

Sport

Trest za nakopnutí rozhodčího: Plecitý si nezahraje čtrnáct měsíců

Dosud nejvyšším trestem letošní sezony byla devítizápasová stopka Matěje Vrány, který kope také za Kochánky.

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

Výhodná spolupráce bude pokračovat. Vlašim řeší se Slavií její rozsah

Prvotní plánovaná spolupráce Slavie a Vlašimi končí. Oba fotbalové kluby si ji ale po dvou letech pochvalují a přes jeden krizový moment je velmi blízko její prodloužení. Celek z Edenu těží z toho, že se její hráči rozehrají o patro níž a následně se prosadí mezi elitou. Záložník Matěj Jurásek je toho zářným příkladem. Těží z toho i druholigový celek. Nejen po herní stránce. Sportovní ředitel Jan Jícha v rozhovoru pro Deník přiznal, že se loňský účastník baráže učí od velkého partnera ve více směrech.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Plochodrážní svátek se blíží! Markéta přivítá skvělé jezdce

Důvěru pořádat speedway Grand Prix v České republice, opět dostala pražská Markéta. Není to žádná náhoda, nebot pořadatelé na pražské Markétě mnohokrát dokázali, že si tuto poctu opravdu zaslouží. Držitelé práv na konání SGP pokaždé práci pořádajícího klubu hodnotili na výbornou.

Fotbalový krajský svaz láká rozhodčí malých forem. Mohou pískat děti

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz zatím nedosahuje kapacitní nouze, Komise rozhodčích a Komise mládeže SKFS se rozhodly společně vytvořit projekt s názvem Seminář rozhodčích pro malé formy fotbalu, který se zaměřuje na fotbal pro nejmladší hráče.

Kolínský Jiří Sodoma měl za cíl vyhrát tabulku střelců. Teď je hodně blízko

/FOTO/ Na začátku letošní sezony si dal neskromný cíl. Vyhrát tabulku střelců v České fotbalové lize skupině B. Dost nesmělý plán, když nastupuje v dresu nováčka soutěže. Teď je tomu ale hodně blízko. Fotbalový útočník Sparty Kolín nastřílel čtyři góly teplické rezervě a byl hlavním strůjcem výhry 4:2. Na kontě má kanonýr Jiří Sodoma třiadvacet gólů. A do konce sezony chce ještě nějaké přidat.

Kluci si zasloužili vyhrát, chválil po McDonald's Cupu kbelský trenér

První vítězství Základní školy Kbely Praha na McDonald's Cupu si vychutnali jak malí účastníci na hřišti, tak také jejich doprovod a fanoušci. „Užíváme si to my i kluci,“ potvrzuje trenér a učitel v jedné osobě Michal Nebeský.

Čtyřgólový Pánek: Měl jsem asi deset stoprocentních tutovek

/KANONÝR DENÍKU/ Útočník béčka boleslavského Sportingu se trefil do sítě vrutické rezervy čtyřikrát. Podle jeho slov ale mohl dát gólů mnohem víc. 

Kralupy si zahrají druhou ligu! Nechceme se plácat u dna tabulky, zní z kabiny

Po dlouhém jednání je rozhodnuto. Zastupitelé Kralup nad Vltavou odhlasovali zvýšenou podporu pro místní hokejový klub, který v uplynulé sezoně vybojoval postup do druhé ligy. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby se Kralupy poprvé od roku 2000 vrátily na mapu naší třetí nejvyšší soutěže. „Udělalo mi to obrovskou radost, která byla vidět i na spoluhráčích. Je to ale zároveň obrovská zodpovědnost,“ hlásí kralupský útočník Pavel Husarik.

Krimi

Kriminalisté obvinili z vraždy muže, který shodil nevidomého do řeky Jizery

Kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy 37letého muže, který na jaře letošního roku shodil do vody nevidomého, jehož tělo bylo bez známek života nalezeno v korytě řeky Jizery v obci Vinec na Mladoboleslavsku.  

Pobodání mezi cizinci na Mladoboleslavsku: deset let ve vězení a vyhoštění

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Oplácení nelze považovat za nutnou obranu. To v pátek 26. května opakovaně zdůraznil v jednací síni číslo 12 Krajského soudu v Praze předseda trestního senátu Petr Franc. Vynesením rozsudku tam skončilo projednávání krvavé rvačky mezi Ukrajinci v domě využívaném jako ubytovna u obce Vlkava na pomezí Mladoboleslavska a Nymburska. Konflikt, který byl řešen (a také odsouzen) jako pokus o vraždu, se tam odehrál loni 28. září necelou hodinu před polednem.

Zloději na Rakovnicku chtěli ukrást bankomat. Nepovedlo se jim ho vytrhnout

/VIDEO/ Dlouhé roky vězení hrozím dvěma nenechavcům, které v rámci akce s krycím názvem MRAK dopadli středočeští policisté. Zloději se mimo jiné pokoušeli ukrást na Rakovnicku bankomat. Na tento nelehký cíl si pořídili i vůz: ukradli ho v Praze.

Cisterna s leteckým benzínem se po nárazu do svodidel převrátila u Olbramovic

/FOTOGALERIE/ Hlavní silniční tah z Prahy na Tábor uzavřela v pondělí 22. května u Olbramovic nehoda cisterny s leteckým benzínem. Vozidlo se po nárazu do svodidel převrátilo do příkopu. Řidič, u něhož byla dechová zkouška negativní, utrpěl lehčí zranění. Hasiči budou muset palivo přečerpat.

Parfémy, alkohol, sladkosti. Zloději brali vše možné. Krádeže se jim sečetly

To, že je krádež pouze přestupkem, když se částka na odcizené věci nevyšplhá nad 10 tisíc korun, neplatí, pokud je krádeží více v poměrně krátké době. V takovém případě se totiž částky sčítají a onu „magickou hranici“ 10 tisíc hravě překročí. Dobře to nyní ví dva zloději, kterým aktuálně hrozí vězení.

Nehoda u Jizerního Vtelna: Auto sjelo do příkopu. Hned poté se dvě další srazila

K dopravní nehodě, do které se postupně dostala tři vozidla, došlo v neděli v půl třetí o obce Jizerní Vtelno.

Žena vjela autem přímo do prodejny. Spletla jsem si pedály, tvrdila policii

/FOTOGALERIE/ Spletla jsem si brzdu s plynem. Tak své počínání vysvětlovala policistům cizinka, která v úterý 16. května krátce po 15. hodině v Šestajovicích na Praze-východ zavítala do prodejny řetězce Billa velmi netradičním způsobem: autem se probourala až dovnitř. Rána to byla přímo na vchod.

Policie dopadla zloděje luxusních aut. Ke krádežím používali speciální zařízení

/VIDEO/ Bez použití násilí a bez poškození aut kradla dvojice cizinců luxusní vozy v několika krajích. Díky speciálnímu zařízení jim navíc stačilo k odemčení vozu jen pár vteřin. Muže, kteří mají na svědomí krádeže celkem 11 luxusních vozů za 12 miliónů korun, nyní dopadli středočeští kriminalisté během akce pod krycím názvem „Bavor“. Za mřížemi mohou skončit až na osm let.

Po čelním střetu dvou aut u Bělé začalo jedno z nich hořet. Dva lidé se zranili

K vážné dopravní nehodě došlo v neděli kolem 16. hodiny na silnici I/38 u Bělé pod Bezdězem. Čelně se tam srazila dvě osobní vozidla a jedno z nich začalo hořet. Přivolaní hasiči museli jednu osobu vyprostit. Nakonec byli zraněni dva lidé, kteří byli převezeni do nemocnice.

Policisté málem nevěřili svým očím: řidička nadýchala přes pět promile

Přístroj na měření alkoholu nestíhal! To jsou slova policejní mluvčí Michaely Richterové, jež komentovala výsledek dechové zkoušky u 60leté řidičky osobního auta.

Ekonomika

Mladoboleslavskou Střední školu Spektrum koupila skupina Moore Czech Republic

Poradenská skupina Moore Czech Republic odkoupila stoprocentní podíl ve Střední škole Spektrum Mladá Boleslav. Škola je další z aktivit, kterým se poradenská skupina Moore Czech Republic na poli vzdělávání věnuje. Součástí skupiny je společnost Moore Academy, která zastřešuje vzdělávací a školící aktivity v oblastech soft skills, manažerských dovedností, ale také ICT technologií.

Startuje nový seriál Deníku Naše neřesti. Co patří mezi hříšné požitky?

Čtenářům přiblížíme neřesti, které jsme zařadili do výběru. V deseti pokračováních se budeme věnovat jednotlivým vybraným kategoriím, budete mít i možnost přispět svým hlasem do ankety, v níž budeme hledat, které jsou nejvíce rozšířené neřesti mezi čtenáři Deníku.  

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Ke stávkové pohotovosti se podle svazu KOVO přidávají i odbory ze Škoda Auto

Ke stávkové pohotovosti, kterou na protest proti vládnímu konsolidačnímu balíčku vyhlásilo v pondělí 15. května 31 svazů Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), se přidávají odbory automobilky Škoda Auto. Novinářům to v úterý 16. května řekl předák nejpočetnějšího svazu KOVO Roman Ďurčo.

Mám přesně to, co jsem si vysnila, říká majitelka nové kavárny v Čáslavi

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ Celých patnáct let snila Lucie Křížková o tom, že bude mít svojí kavárnu. Kdykoli prý zavřela oči, viděla prostor se dvěma velkými okny, spoustou kytek a nábytek v kombinaci dřeva a kovu. I když pochází z Kutné Hory, vždycky věděla, že chce do Čáslavi. Sen se jí splnil v pátek 5. května.

Sládek a majitel Pivovaru Hostomice: Český ležák je moje srdcovka

/FOTO, VIDEO/ Vaření piva doprovází Štěpána Kříže téměř celý život. Jako vyučený sladovník působil nejen v českých pivovarech, ale také v exotickém Japonsku či na Barbadosu. Vždy ale snil o otevření vlastního pivovaru v Čechách, kde by mohl oživit zapomenutou historii spojenou právě s vařením zlatavého moku. Osud ho před devíti lety zavedl do Hostomic. V začátcích to byli především místní lidé, kteří hostomický pivovar v rozjezdu podpořili.

Janeček z Malého Janka opět kritizuje vládu. Ale spíš potichu, protesty nechystá

S kroky vlády nesouhlasí, ale tentokrát spíš potichu. Jiří Janeček, provozovatel jineckého pivovaru s restaurací Malý Janek, o sobě dal hodně vědět v covidovém období, kdy se připojil ke kritikům vládou nařizovaných omezujících opatření. Ta provozovatele připravila o zisky, o zákazníky – a některé o i živnost.