Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je statutární město ve Středočeském kraji. Leží na levém břehu středního toku Jizery, na soutoku s říčkou Klenicí zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Ve druhé polovině 10. století založil Boleslav II.  dřevěný hrad nazvaný Nový, resp. Mladý Boleslav.

Počet obyvatel: 44.000
Rozloha: 28,89 km²
Oficiální web města: www.mb-net.cz


Z katalogu firem doporučujeme

ELVO – Johan, s.r.o. – montáž automatických kotlů na uhlí, rozvody vody, elektroinstalace, plynofikace, zednické práce Mladá Boleslav

Firma ELVO byla založena v roce 1996.  Nabízíme: montáž rozvodů vody montáž odpadů montáž topení montáž elektroinstalací montáž plynofikací zednické práce obkladačské práce sádrokartonářské práce montáž automatických kotlů na uhlí a dřevěné pelety montáž solárních systémů stavba komínů vložkování komínů revize komínů

Tel:
 • 777 338 955 - pan Johanides
E-mail:
 • elvo-dobrovice@seznam.cz

Autocamping Kosmonosy – ubytování, koupání Kosmonosy

Nabízíme: ubytování v chatkách plochy pro stany a karavany kuchyňka sociální zařízení (teplá voda 24 hodin) možnost ubytování se zvířaty parkoviště společenská místnost ohniště restaurace (lehké občerstvení a teplá jídla) možnost koupání v místním koupališti tenisové kurty dětské hřiště

Tel:
 • 607 665 045 - pan Brunclík
E-mail:
 • camp@amkskoda.cz
  brunclik.camp@volny.cz

Tomáš Veselý – elektroinstalace, monitorovací systémy Mladá Boleslav

Nabízíme: elektroinstalace strukturované kabeláže elektrické zabezpečení monitorovací systémy

Tel:
 • 603 240 569 - pan Veselý
  603 181 044 - pan Splídek
E-mail:
 • t.o.servis@cmail.cz

N&Z Geodet, s.r.o. – geodetické práce, vytyčování hranic pozemků a staveb, geometrické plány, zaměřování budov, geodézie Mladá Boleslav

N&Z Geodet, s.r.o. je společnost zabývající se zeměměřičskou činností a obchodní činností související s oborem geodezie a kartogarfie. Společnost poskytuje následující služby v oboru geodezie a kartografie: geodetické práce v katastru nemovitostí geodetické práce ve výstavbě činnost odpovědného geodeta vytyčování hranic pozemků geodetické plány mapové podklady vytyčování staveb zaměření skutečného...

Tel:
 • +420 326 732 861
  +420 326 734 080
  +420 602 412 263 - Ing. Nováková
  +420 602 365 174
E-mail:
 • dana.novakova@nz-geodet.cz
  info@nz-geodet.cz

Václav Koštejn – Hračkovna – dětský nábytek, stavebnice, puzzle, společenské hry Bělá pod Bezdězem

Nabízíme: dětský nábytek motorické hračky dřevěné hračky stavebnice LEGO puzzle interaktivní hračky společenské hry spinnery bazény lehátka křesílka čluny a plavidla vesty, kruhy, rukávky vodní pistple hračky na pískoviště

Tel:
 • 608 169 373 - pan Koštejn
E-mail:
 • info@hrackovna.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Skauti přivezou Betlémské světlo do Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Ve středu 28. listopadu zapálil jedenáctiletý rakouský skaut Niklas Lehner v betlémském Chrámu narození páně plamínek Betlémského světla. Ve speciálním boxu s ním posléze světlo putovalo zpět do Rakouska, konkrétně do Lince, odkud se plamínek skrze skautské delegace rozšíří do celé Evropy.

Nemocnice si dá sváteční pauzu

Mladá Boleslav - Připravit se na větší nápor pacientů musí nemocnice v Mělníku, Mladé Boleslavi i v Nymburce (a možná i záchranáři). Zřejmě je budou vyhledávat lidé, kteří by jinak zamířili do nemocnice v Brandýse nad Labem. Ta však o svátcích omezí provoz.

Mrazy udeřily. První noc využilo stan pro bezdomovce devět lidí

Mladá Boleslav – Kvůli teplotám pod bodem mrazu si do speciálního stanu pro osoby bez přístřeší našlo první noc jeho provozu cestu devět lidí. Kvůli počasí se ho rozhodl mladoboleslavský magistrát nechat otevřený i v noci z pátku na sobotu. „V sobotu ráno pak padne rozhodnutí o jeho dalším fungování podle aktuálního počasí,“ uvedla Šárka Charousková, mluvčí Mladé Boleslavi.

Stan pro osoby bez přístřeší začíná fungovat v noci ze čtvrtka na pátek

Mladá Boleslav – Lidé bez střechy nad hlavou budou moci nalézt útočiště ve speciálním stanu. Ten je umístěný v Poplužním dvoře a slouží jako záložní možnost ubytování při nejmrazivějších nocích.

Letošní práce na silnicích spějí do finále

Mladá Boleslav – Ke konci spějí práce na silnicích v Mladé Boleslavi. Důvodem je hlavně počasí. V posledních dnech se odehrálo hned několik stavebních prací: pokládka finálního asfaltového povrchu v části Chrástecké ulice, na parkovišti v ulici Jana Palacha a do konce týdne bude hotová oprava povrchu v Jiráskově ulici v úseku k Laurinově ulici.

Parkovací karty se letos vyměňují jinak. Kvůli novému systému

Mladá Boleslav – Stávající parkovací karty platí do konce roku – je nutné si je proto do 31. prosince vyměnit, upozorňuje mladoboleslavský magistrát.

Nadační fond Škoda Auto chce zatraktivnit Mladoboleslavsko

Mladá Boleslav – Nově založený Nadační fond Škoda Auto si dává za cíl zatraktivnit Mladoboleslavsko. Pomoci tomu mají dvě věci: jednak kapitál ve výši 30 milionů eur, tedy zhruba 750 milionů korun, a tipy od občanů, co zlepšit.

Bezdomovcům v mrazech pomáhají vedle ubytoven i speciální stany

Střední Čechy – Podle meteorologů se do konce tohoto týdne mají teploty propadnout pod bod mrazu a příští týden se pohybovat kolem nuly. V prosinci to jistě nikoho nepřekvapí; pravdou ale zůstává, že to může znamenat značnou komplikaci pro osoby bez střechy nad hlavou.

V Luštěnicích předali ocenění Mezigeneračně

Luštěnice /FOTOGALERIE/ – Propast celých desetiletí nemusí být překážkou – luštěnický domov seniorů U Anežky se minulý týden stal místem setkání těch nejmladších s těmi nejstaršími, když se prostory tamní jídelny naplnily nejen klienty domova, ale i dětmi ze zdejší mateřské školy.

Nemocnice se zaměřila na problematiku výdutě aorty

Mladá Boleslav – Pro lékaře z Klaudiánovy nemocnice byl v několika posledních měsících prioritní screening výdutí subrenální aorty. Zaměřili se na oblast Benátek nad Jizerou u pacientů Zaměstnanecké pojišťovny Škoda - 209.

Sport

Havířov doma zabral a porazil Benátky nad Jizerou

Havířov – Prvoligoví hokejisté Havířova se dočkali domácí výhry. Benátkám dali šest gólů.

Opava po Liberci porazila i Boleslav

Opava /FOTO/ – Po Liberci přišla další výhra. Nováček FORTUNA:LIGY z Opavy porazil v sobotu Mladou Boleslav 2:1. Pod tímto výsledkem se výrazně podepsal Tomáš Smola. První sám dal. Na druhý přihrával Kuzmanovičovi.

Brazilské umění představí špičku

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Již potřetí se do Mladé Boleslavi sjedou capoeiristé z celé Evropy, aby změřili své dovednosti. O víkendu se v mladoboleslavské sokolovně uskuteční European Championship and Festival of Capoeira, tedy již sedmý ročník Otevřeného mistrovství Evropy v capoeiře.

Město automobilů se promění na město kol

Mladá Boleslav – Sobota do Mladé Boleslavi přivede špičkový cyklokros. Závodit se bude opět na trati postavené na okraji Štěpánky u areálu firmy Compag, kde se v roce 2013 jelo i mistrovství Evropy.

K poslednímu ligovému zápasu roku přijede do Příbrami Sparta

Střední Čechy – Poslední kolo FORTUNA:LIGY je na programu o tomto víkendu a na fanoušky v Příbrami čeká opravdový bonbónek. V sobotu totiž k Litavce přijede pražská Sparta.

Senzace v Benátkách, domácí přehráli kladenské Rytíře

Benátky nad Jizerou – Senzací na úkor favorita se mohou chlubit hokejisté Benátek. Mužstvo od Jizery, předposlední v tabulce Chance ligy, porazilo ve středu rozjeté Kladno 3:1. A zastavilo tak jeho sedmizápasovou sérii vítězství. Domácí otočili vývoj třemi góly v poslední části, hodně je podržel zkušený gólman Marek Schwarz.

Legie všechno prohrála, přesto má první body

Střední Čechy - Druhá futsalová liga o víkendu uzavřela jedenáctým kolem svou polovinu. Nováček z Příbrami sice všechna svá utkání na hřišti prohrál, přesto v minulém týdnu mohl oslavit první bodový zisk.

Praga Cup bude opět mezinárodní

Praha - Osmnáctý mezinárodní turnaj v malé kopané PragaCup se uskuteční v sobotu 15. prosince ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Zúčastní se celkem 24 týmů - 250 hráčů. Přicestuje osm týmů ze Slovenska, jeden tým z Polska a turnaj doplní patnáct týmů z celé ČR.

Kupr: Trenér vtiskl mužstvu tvář. A posily výborně zapadly

Poříčany /ROZHOVOR/ - Podzimní sezonu si náramně užili. Fotbalisté Poříčan šli od jednoho vítězství k druhému a v polovině sezony jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě. Možná se to zdá až neuvěřitelné. Je to ale skvělá náplast na minulou sezonu, kdy se tým zachraňoval do posledního kola. „Je to příjemný pocit,“ říká mimo jiné v rozhovoru Deníku manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Hladíková, Samec a Stránský vezou z Jabkenic zlato

Jabkenice – Obec na Mladoboleslavsku zažila další díl seriálu cyklokrosového TOI TOI Cupu. Týden před republikovým šampionátem byla cítit ze závodníků nervozita. Nutno říci, že většina mládežnických cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu zajela skvělý závod a ukázala tak soupeřům, že na domácí trati v Mladé Boleslavi s nimi bude mít „zbytek republiky“ co do činění.

Krimi

U Dobříše havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Dobříš /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Brzy nad sobotním ránem havaroval ve Staré Huti vrtulník záchranářů, který měl původně transportovat zraněnou osobu z vlakové nehody. Havárie se naštěstí obešla bez zranění a na místě budou v následujících několika hodinách probíhat vyšetřování a následné asanační práce.

Policisté pátrají po sprejerovi, mohou pomoci svědci

Mladá Boleslav – Soudě podle přiložených obrázků se jméno sprejera, který v nedávných dnech řádil v Mladé Boleslavi, do dějin umění nezapíše, a to ani do poznámek pod čarou. Mohlo by se ale zapsat alespoň do policejního rejstříku, a to i za pomoci případných svědků.

Svědectví jsou potřebná k objasnění nehody

Mladá Boleslav - V pátek 14. prosince došlo v Mladé Boleslavi k dopravní nehodě, při které se střetl řidič osobního vozidla Škoda Superb s chodcem.

Čachry s dokumenty měly vynést 128 milionů

Střední Čechy – Krácení daně se škodou vyčíslenou na více než 172 milionů korun a návrh obžalovat sedm lidí, kteří to mají mít na svědomí. To jsou nejpodstatnější čísla ze spisu, který středočeskému krajskému státnímu zastupitelství předali kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zařazení do pracovního týmu Daňová Kobra.

Drogové manufaktury jely jak fabrika

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Středočeský kraj a hlavní město Praha, ale také oblasti na Karlovarsku a Plzeňsku. To jsou regiony, do nichž detektivové z Národní protidrogové centrály (NPC) zacílili své operace nazvané Štaflík a Stříbro. Do závěrečné fáze byli nasazeni i příslušníci dalších složek – včetně Útvaru rychlého nasazení. Na místech se spoustou chemikálií ale pomáhali třeba i hasiči.

V Horních Počernicích hořel sklad. Hasiči se obávali, že v něm je pyrotechnika

/FOTOGRAFIE, VIDEO/ V pražských Horních Počernicích v ulici Jiřího ze Vtelna zasahovali hasiči ve čtvrtek odpoledne u požáru skladu, ve kterém byly uloženy chemické čisticí prostředky. Celý objekt evakuovali. Hrozilo, že je v hale také pyrotechnika, což se nepotvrdilo. Ze skladu však vynesly tlakové láhve. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Požár se podařilo dostat pod kontrolu do 17. hodiny.

V jediném dni celníci zabavili sedm automatů

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Sedmička je často označována za šťastné číslo. Pokud to má platit, je třeba zdůraznit, že kliku měli jen středočeští celníci. Provozovatelé výherních automatů nikoli. Právě sedm kousků hracích beden jim celníci zabavili v jediném dni.

Hasiči dostali kontejner. Nemusí už čekat na pomoc od jiných kolegů

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Jen jeden hasicí kontejner teď bude stačit mladoboleslavským profesionálním hasičů k tomu, aby bez problémů a především v co nejkratší době zdolali i ty nejobtížnější požáry. Mezi se patří hořící elektrorozvodny, fotovoltaické panely i průmyslové objekty. Právě ve středu 12. prosince totiž hasiči dostali nový kontejner pro bezpečné a rychlé hašení těchto požárů.

Pozor na kapsáře v obchodech při vánočních nákupech, varuje policie

Mladoboleslavsko - Blíží se Vánoce; těm však předcházejí vánoční nákupy. Ty nemusí být samy o sobě klidné a mírné - co ale teprve, když vám je naruší kapsář nebo zloděj. Právě obchody plné vánočního zboží, shon, nervozita i více peněz v peněžence je velkým lákadlem pro zloděje, upozorňují policisté.

Jedna špatná kamna ohrozila celou chatovou osadu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Stačila jediná chyba - a následky jsou vážné: jednu chatu plameny zničily, druhou vážně poškodily – a ohrozily ještě několik dalších. Hmotné škody se vyšplhaly na milion korun. Jeden člověk navíc utrpěl popáleniny na rukou; záchranáři ho převezli na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Za listopad dodala Škoda 110 100 vozů zákazníkům na celém světě

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA/ – Silný růst za listopad může Škoda Auto slavit jak v Rusku, tak v Evropě. Statistika od automobilky hovoří jasně: v Rusku zaznamenala růst o 42,9 procenta, v Evropě o 8,3 procenta.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Elektřinu ze slunce schovávají v Řeži do vodíku

Střední Čechy – Otevřením první dobíječky pro elektromobily zcela nového typu se v pondělí pochlubila technicko-inženýrská společnost ÚJV v Řeži. Unikátní je tím, že je „vodíková“, vysvětlila za ÚJV Alena Rosáková. S upozorněním, že tohle je to pravé pro ekologicky naladěné elektromobilisty.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

OBRAZEM: Škoda představila v Tel Avivu nový model Scala

Mladá Boleslav/Tel Aviv - Škoda představila v Tel Avivu nový model Scala. Jedná se o kompaktní třídu vozů – název Scala pochází z latiny a znamená schody nebo žebřík. Podle automobilky vůz s karoserií hatchback k kombinuje emocionální design, vysokou funkčnost a nejmodernější možnosti konektivity a přenáší do sériově vyráběného vozu poprvé emocionální designový jazyk studie Vision RS.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Kamfuláž Škody. Nový model Scala zamaskovala v graffiti na Lennonovu zeď

Praha, Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ Automobilky běžně nové modely při testech speciálně zahalují, tak aby nebyly poznat skutečné tvary vozu. Můžete je často potkat na českých silnicích. Škoda Auto ovšem zvolila před oficiálním představením vozu s názvem Scala originální způsob - nástupce modelu Rapid přestříkala v graffiti a umělec pak 3D model zasadil do Lennonovy zdi na pražské Kampě.

Malíř žaluje Škodu. Tvrdí, že design modelů Kodiaq a Karoq vychází z jeho díla

Krajský soud v Praze projedná v úterý žalobu malíře a designéra Vlada Vovkaniče na Škodu Auto na ochranu autorských práv. Umělec tvrdí, že design modelů Kodiaq a Karoq vychází z jeho autorského díla. Uvedl to v prohlášení pro tisk. Škoda jakoukoliv inspiraci jeho dílem odmítá.