Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.01. 2020 a svátek má Zdislava

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je statutární město ve Středočeském kraji. Leží na levém břehu středního toku Jizery, na soutoku s říčkou Klenicí zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Ve druhé polovině 10. století založil Boleslav II.  dřevěný hrad nazvaný Nový, resp. Mladý Boleslav.

Počet obyvatel: 44.000
Rozloha: 28,89 km²
Oficiální web města: www.mb-net.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Klempířství Petr Ulman – realizace střech, rekonstrukce střech, izolace střech, střešní okna, hromosvody, stavba komínů, pokrývačství Mladá Boleslav

Naše firma zajišťuje výrobu nových střech na klíč, stejně tak opravy a rekonstrukce střech, pokládku střešní krytiny na střechy ploché, šikmé i abnormálně členité. Montujeme prvky pro izolace střech (hydroizolace, tepelné izolace), zajišťujeme vhodné odvětrání a ochranu střech. Montujeme střešní okna, hromosvody a stavíme komíny. Vyměníme krovy a zajistíme i...

Tel:
 • 607 102 408
E-mail:
 • klempirstvi.ulman@seznam.cz

Ladislav Šavrda – rekonstrukce střešních skeletů, pokládka střešních krytin, klempířství, tesařství Mladá Boleslav

Naše firma se zabývá rekonstrukcí střešních skeletů a pokládkou střešních krytin. Nabízené služby: pokrývačské práce klempířské práce tesařské práce

Tel:
 • 724 155 283
  724 155 281
E-mail:
 • savrdova.iva@seznam.cz

Kemp Duo camp – ubytování, restaurace Mnichovo Hradiště

Kemp Duo camp je v sezóně 2019 otevřen již od 29.3., jeho restaurace od 29.3. Kemp zavírá 30.10., restaurace pak 30.10. 2019. Přijeďte se podívat na známá i neznámá místa, kempovat, posedět na terase u rybníka a pokochat se Českým rájem. Naše služby: Ubytování v kempu Restaurace Toalety a sprchy Ostatní služby...

Tel:
 • 604 287 501 - paní Forejtová
  603 474 619 - pan Forejt
  777 261 562
E-mail:
 • info@duocamp.cz
  restaurace@duocamp.c

Daniel Dolenský – TreeClimbers – mytí oken, montáž reklam, kácení stromů, demolice Mladá Boleslav

Naše firma působí na českém trhu od roku 2000. Nabízíme: odborné ošetření stromů péče o vzrostlé stromy zabezpečení stromů proti rozlomení - vazby hodnocení provozní bezpečnosti stromů kácení stromů - směrové likvidace dřevní hmoty - odvoz, štěpkování odstraňování pařezů - frézování výsadby stromů včetně povýsadbové péče montáže, opravy, údržby mytí...

Tel:
 • 776 109 134 - pan Dolenský
E-mail:
 • info@treeclimbers.cz

AKUBAR s.r.o. – servis a prodej akumulátorů, startovací a propojovací kabely, nabíječe trakčních baterií, akutestery, manipulační technika Mladá Boleslav

Máme mnohaleté zkušenosti v servisu a obchodu s bateriemi a nabíjecí technikou. Jejich prodej, údržbu a další služby zajišťujeme již sedmým rokem. Nabízíme: Baterie Start. kabely Nabíječe Akutestery Manipulační technika Naše služby: Bezplatný servis prodejce 24 měsíců Kontrola dobíjení Kontrola stavu baterie Nabití baterie, servis baterií Kapacitní zkouška Likvidace baterie Kontrola nemrznoucích směsí...

Tel:
 • 326 734 331 - kancelář
  777 267 184 - pan David Repš - jednatel
E-mail:
 • david.reps@akubar.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Dobový letecký den připomene konec druhé světové války

Půlmilionovou dotaci na uspořádání Dobového leteckého dne, který se na letišti v Mladé Boleslavi uskuteční 13. června již po třinácté, obdrží od kraje Aeroklub Mladá Boleslav. V pondělí o tom rozhodli krajští zastupitelé.

Dům dětí a mládeže zorganizoval únikovku z Pavilonu

/FOTOGALERIE/ V neděli 26. ledna odpoledne se návštěvníci Domu dětí a mládeže Mladá Boleslav mohli pokusit uniknout z Pavilonu Za Májem. Po uzavření objektu se ocitli o třicet let nazpět v psychiatrické léčebně, kde je lékaři a zřízenci považovali za své pacienty, kteří se pokouší uprchnout.

FOTOKVÍZ: Poznáte místo na Mladoboleslavsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místo podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Tipnete si, kdepak jsme se ocitli?

Ve Štěpánce půjdou k zemi další stromy

V lesoparku Štěpánka se bude po roce znovu kácet. Zákrok je nutný. Vybrané stromy jsou totiž ve špatném stavu.

Lidé na hradě uctili Mezinárodní den památky obětí holokaustu

/FOTOGALERIE/ Muzeum Mladoboleslavska, které je umístěno na místním hradě, uctilo v pondělí 27. ledna památku obětí holokaustu u příležitosti Mezinárodní dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

V Boleslavi se rozšíří adiktologická ambulace i domov seniorů

Odbor sociálních věcí do nového roku chystá mnoho zajímavých projektů, které jsou zaměřené na podporu všech cílových skupin. Podle náměstkyně primátora pro sociální oblast Miroslavy Kašpárkové jsou některé projekty uskutečňovány ve spolupráci se Škoda Auto, která se finančně podílí na jejich realizaci.

Pohlednice z minulosti: Favorit byl trefou do černého

/FOTOGALERIE/ Škoda Favorit je jedním z významných milníků mladoboleslavské automobilky. Jeho představení se uskutečnilo na 29. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který se konal v září roku 1987.

Klinika Dr. Pírka otevírá nové oddělení Chirurgie ruky

/FOTOGALERIE/ V rámci vernisáže výstavy dokumentárních fotografií „Byli jsme při tom“ proběhl v sobotu 25. ledna na Klinice Dr. Pírka v Mladé Boleslavi den otevřených dveří na nově otevíraném oddělení Chirurgie ruky v novém areálu kliniky. Nové oddělení představil hojným zájemcům ředitel Stanislav Najman a vynikající chirurg Radek Kebrle, který bude oddělení vést i provádět operace.

Policii v Boleslavi posílí osm nováčků. Desítky strážců zákona ale stále chybí

Osm policistů přivítá v únoru územní odbor Mladá Boleslav. Jedná se o úplně nové posily policejního sboru, které přijedou na tříměsíční zkušenou.

Základní škola v Bakově nad Jizerou otevřela novou přístavbu

/FOTOGALERIE/ Pod taktovkou starosty Radima Šimáně otevřeli v pátek 24. ledna v Bakově nad Jizerou novou přístavbu základní školy. Na místě původních šaten vyrostla patrová budova s novými šatnami, třídami, prostorem pro družinu i sociálním zázemím.

Sport

Boleslav se raduje, play off je zase blíž

Hokejisté Mladé Boleslavi udělali velký krok k postupu do play off. Doma si poradili s Olomoucí 3:0, zatímco sedmé Karlovy Vary padly doma s posledními Pardubicemi a ztrácejí na Bruslaře už devět bodů.

Nymburk bude u Jadranu bojovat o historický přepis

Světem basketbalu hýbe tragédie a smrt někdejší hlavní hvězdy tohoto sportu Kobe Bryanta, a tak i borci Nymburka vyrazili včera na předposlední utkání základní části Ligy mistrů do Černé Hory proti Mornar Baru v posmutnělé náladě. Hrají ale o první místo a mohou zatřást historií, na hřišti nechají určitě všechno.

Povolání kustod? To jsou i zážitky o prodeji piva či hře na opici

Jejich heslo? Vždy připraven! Kustodi – pomocníci fotbalových, hokejových, volejbalových, zkrátka sportovních týmů – jsou svérázné postavy. Zažívají mraky neuvěřitelných příhod, byť některé z nich nejsou publikovatelné. Ale i ty, jež se dostanou na veřejnost, stojí za to.

Výhra vykoupená zraněnými

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli turnaj na Maltě, kouč Weber ale stále počítá ztráty.

Z třebíčského tripu vezou dva body

Dva zápasy ve dvou dnech s jedním soupeřem. Ne, to není play-off, to si jenom hokejisté Benátek odbyli dva zápasy v Třebíči během jednoho výjezdu. V pátek brali dva body po výhře 3:2 v nájezdech, v sobotu už to bylo za nula po porážce 3:5.

MMA bojovníci se utkali v Nymburce na turnaji GCF

/FOTOGALERIE/ 61. Galavečer MMA GCF 61 Cage Fight Nymburk se ve Sportovním centru konal v neděli 26. ledna. Na programu bylo celkem deset zápasů, ve kterých nechyběli ani zástupci pořádajícího klubu MMA Poděbrady

Během jednoho dne přišel o dva klíčové hráče, teď nahání Zajíce

/ROZHOVOR/ Boleslavský kouč Jozef Weber se na maltském soustředění rozhodně nenudí.

Bruslaři uloupli dva perníčky

O výhře hokejistů Mladé Boleslavi rozhodl kapitán Ševc v prodloužení.

Orlando Bloom si zajel do Kladna za Jágrem

Známý britský herec Orlando Bloom, známý představitel Legolase z Pána prstenů, Parida z Trojské války či Willa Turnera z Pirátů z Karibiku, se loni na podzim nastěhoval do Prahy, natáčí a ve volném čase poznává české kraje na bicyklu. A v neděli se podíval také do Kladna na hokej, fandil Rytířům s Jaromírem Jágrem.

Boleslav deklasovala 'slovenský Ajax'

Úplný úvod maltského soustředění a turnaje přinesl pro boleslavské fotbalisty šok, když už v šesté minutě semifinálového zápasu proti Dunajské Stredě přišli o kapitána Marka Matějovského. Zbytek semifinálového zápasu proti třetímu celku slovenské ligy, který se po vzoru amsterdamského Ajaxu pyšní velmi nízkým věkovým průměrem kádru, ale zvládli Boleslavné bravurně. Letošního účastníka předkola Evropské ligy totiž na národním maltském stadionu deklasovali vysoko 5:0.

Krimi

U Kropáčovy Vrutice bouralo auto

K dopravní nehodě došlo v pondělí v půl sedmé večer u Kropáčovy Vrutice.

Plameny od kbelíku s popelem spolykaly osm milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Neopatrnost při zacházení se žhavým popelem způsobila škodu vyčíslenou na osm milionů korun. Tak v noci na úterý 28. ledna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová okolnosti požáru, který v Osnici na Praze-západ poničil dva domy.

Na vedení Středočeského kraje podal opozičník trestní oznámení

Trestní oznámení na vedení Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje i na vedení kraje podal opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS). Informoval o tom na pondělním jednání krajského zastupitelstva s tím, že odhadovanou škodu vyčíslil na jednu miliardu korun.

Nehoda zkomplikovala dopravu na dálnici

V neděli 26. ledna 2020 po 13. hodině havarovalo na 45. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov osobní auto.

Policejního funkcionáře stíhaného kvůli nákupům soud očistil

/FOTOGALERIE/ Plně očištěn ze všech dřívějších nařčení byl dlouholetý vedoucí benešovského územního odboru středočeské policie Petr Havránek. Upozornil na to krajský policejní ředitel Václav Kučera, když v pátek připomněl verdikt Vrchního soudu v Praze z 8. ledna.

Zločiny budou Středočeši moci na dálku hlásit do Prahy

/FOTOGALERIE/ Policejní pracoviště bez přímé přítomnosti policistů buduje středočeská policie. V pilotním provozu vyzkouší fungování kontaktních míst Pol Point, která by se mohla rozšířit do celé republiky. Příznačné je pro ně jedno: nesedí tam nikdo v uniformě. Ani v civilu.

V kladenském paneláku hořelo, jedna žena zemřela

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení do mrazivé poslední lednové soboty zažila nedlouho po třetí hodině ranní více než stovka obyvatel paneláku v Americké ulici v Kladně. V bytě ve dvanáctém patře vypukl požár. Předcházel mu údajně výbuch. Jedna žena zemřela.

Jesenický gang zlodějů zmizel. Policie nemá ponětí kam

Řádění gangu vykradačů rodinných domů ustalo, nicméně to neznamená, že je s případy vloupání do rodinných domů v regionu jihovýchodně od Prahy konec. Tak v pátek shrnul aktuální situaci podél pomezí okresů Praha-Západ a Praha-východ náměstek ředitele středočeské policie Jan Krejčí.

Z hotelu zmizely tři zbraně. Jen na airsoft

/FOTOGALERIE/ Životy sice v ohrožení nejsou, ale majetky by být mohly. Tak se zatím jeví souvislosti krádeže zbraní v Horoměřicích na Praze-západ, kterou se snaží objasnit policisté z libčického obvodního oddělení. Zatím neznámí zloději si odnesli tři zbraně na airsoft - dvě dlouhé a jednu pistoli - což znamená, že by nikdo neměl být v ohrožení. Airsoft lze označit za neškodnou střílečku pro zábavu.

Policie hledá i svědky, kteří si nevšimli čehokoli zvláštního

Závažný trestný čin, k němuž došlo v noci na úterý v Brandýse nad Labem na Praze-východ, prověřují kriminalisté územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Podrobnosti k tomu, co se nedaleko Labe oddělujícího Brandýs od Staré Boleslavi odehrálo, zatím policie nezveřejnila – nicméně její detektivové by uvítali, kdyby jim vše, čeho si všimli, dopodrobna osvětlili případní svědci. Žádají veřejnost o pomoc.

Ekonomika

Elektrárny jako cíl výletníků? Stále častěji!

Bezmála 16 tisíc návštěvníků projevilo loni zájem o podobu elektrárenských provozů ve středních Čechách a o to, jak fungují. Deník o tom informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp s tím, že přesně na prohlídky zavítalo 15 943 osob.

Martina Moličová: Ve stříbrném městě se podniká a žije dobře

Všichni jsme ho znali, všichni jsme ho milovali a všichni jsme tam chodili nakupovat věci do školy. Papírnictví na Palackého náměstí v Kutné Hoře s velkou výlohou a nápisem bylo léta jeho dominantou. Jednoho dne ale skončilo a většina místních se bála, co bude s prostorem dál a zda-li se tam neobjeví další prodejna kebabu, pizzy nebo pochybných potravin. K velké úlevě všech se tam ale objevilo něco, co tady chybělo víc než tužky a školní batohy. Kafírnictví. Spojení kávy a tvoření. Vítejte.

Nový rekord. Škoda Auto v Česku poprvé vyrobila více než 900 tisíc vozů

Automobilka Škoda Auto loni poprvé vyrobila ve svých závodech v Česku více než 900.000 aut. Meziročně její tuzemská produkce vzrostla o 2,25 procenta na 910.000 vozů. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Automobilka již dříve uvedla, že celosvětové jí dodávky aut loni klesly o 0,9 procenta na 1,24 milionu vozů, důvodem byl zejména pokles na čínském a indickém trhu.

Lada Bartošová doktorát nikdy nedokončila, ale muzeum čokolády otevřela

Škoda, že se vůně čokoládovny nedá přenést online nebo na papír. Zvláště ta z čokoládovny a muzea v Kutné Hoře, kde jsem se k povídání sešla s majitelkou Ladou Bartošovou. Kromě spousty zajímavých věcí jsem se kupříkladu dozvěděla, že lepší než všechna antidepresiva a prášky na uklidnění je právě čokoláda. Prokazatelně totiž obsahuje látky, které pozitivně ovlivňují mysl člověka. Alespoň tedy ta kvalitní. A právě takovou čokoládu tady najdete.

Škoda Auto letos slaví 125 let, jubilea mají i některé vozy

Škoda Auto letos oslaví 125 let existence. Kromě toho mají svá jubilea i některé důležité vozy. V souvislosti s výročím plánuje Škoda řadu oslav, historické vozy budou moci obdivovat nejen domácí, objeví se třeba i v Číně nebo v Indii. Pomyslným vrcholem oslav by měl být koncert České filharmonie.

Vlaky Arrivy dostaly statisícovou pokutu. Není poslední

Aktuálně vyčíslená finanční sankce dosahuje 670 tisíc korun – a další pokuty za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů. Tak ve středu zhodnotil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu zkušenost s měsícem provozu čtyř rychlíkových linek v režii společnosti Arriva, jejíž vlaky od poloviny prosince jezdí ve středních Čechách – a většinou zajíždějí i do dalších krajů. Zmínil, že takový je výsledek dosavadních 23 kontrol.

Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Hitem Vánoc i novoročních slev jsou televizory a set-top-boxy. Blíží se hlavní vlna přepínání na nový TV signál a Češi vzali obchody útokem.

Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Bránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.

V Dolních Břežanech posouvají hranice poznání. Pomáhá jim v tom laser centrum

Fyzikální ústav Akademie věd ČR je jednou z nejvýznamnějších výzkumných institucí v Česku, která pokrývá v podstatě všechny oblasti fyziky, a to nejen v oblasti základního výzkumu. Stále více se daří z vlastní iniciativy či ve spolupráci s firmami nalézat aplikace, které napomáhají zlepšovat každodenní život. A to i díky více než 1,5 miliardovým prostředkům z fondů EU.

Více lidí prožije závěr života v kruhu rodiny

Čtyři pětiny lidí si přejí zemřít doma. Svým klientům to umožňuje služba Domácího hospice společnosti TŘI. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.