Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Martin Klarovič – Izolační práce – foukané izolace, podřezávání zdiva Poděbrady

Nabízíme: izolace vlhkého zdiva podřezávání zdiva tepelné i akustické izolace stropů či krovů Naše firma nabízí tepelné a akustické izolace stropů a krovů pomocí hmoty CLIMATIZER Plus.

Tel:
 • 777 343 123 - pan Klarovič
E-mail:
 • klarovic.alma@email.cz

FRYŠ transport – nákladní autodoprava Poděbrady

Nabízíme: mezinárodní autodoprava tuzemská autodoprava Dopravu zajišťujeme kvalitním a moderním vozovým parkem, splňující nejnáročnější ekologická kritéria.

Tel:
 • 776 892 545 - paní Fryšová
E-mail:
 • d.frys@seznam.cz

Stavební firma Daniel Šperk – výstavba RD, rekonstrukce, zateplování fasád, zámková dlažba Nymburk

Naše firma se na stavebním trhu pohybuje od roku 1999, především v lokalitách Poděbrady, Nymburk, Kolín a Mladá Boleslav. Nabízené činnosti: výstavba rodinných domů a hal bytová výstavba rekonstrukce a přestavby zateplovací,omítkové a fasádní systémy sádrokartonové konstrukce obkladačské práce pokládky zámkové dlažby oplocení a zděné ploty Na přání zákazníka vyřídíme stavební...

Tel:
 • 777 088 053
E-mail:
 • daniel.sperk@seznam.cz

Stanislav Bauer – Truhlářství – výroba nábytku, pergoly, vestavěné skříně, botníky, lavičky Poděbrady

Nabízíme: kuchyňské linky kuchyně na míru kuchyňské stoly kuchyňské lavice a židle nábytek na míru botníky a skříňky dřevěné dveře schodiště a obložení schodů vestavěné skříně zahradní pergoly zahradní altány zahradní lavice zahradní nábytek obložení balkónů

Tel:
 • 739 004 559 - pan Bauer
E-mail:
 • bauerstanislav74@gmail.com

STK ŠPÁRA – technické prohlídky, měření emisí, mobilní STK Nymburk

Naše služby: technické prohlídky motorových vozidel všech kategorií do 3,5 t měření emisí mobilní STK poradenství v problematice technické způsobilosti Jsme smluvním partnerem nadnárodní společnosti DEKRA, a. s. a držitelem certifikátu shody systému managementu jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2001. 

Tel:
 • 325 513 316 - emise
  325 513 653 - STK
  775 737 335 - Ing. Šnábl
E-mail:
 • stk@spara.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

První měření v Milovicích přítomnost azbestových vláken v ovzduší neprokázalo

/FOTO/ Ve vzorcích prvního kontrolního měření ovzduší v milovickém areálu nebyla žádná azbestová vlákna identifikována. Kraj k měření ovzduší v lokalitách, kde docházelo k demolici staveb, přistoupil na základě informací Policie ČR o výskytu eternitových úlomků s obsahem azbestu v okolí.

Žabí kvákání na Huslíku: Mokřad u Poděbrad už zabydleli chránění živočichové

/FOTO/ Přes dvacet vzácných nebo chráněných živočichů už napočítali přírodovědci v novém umělém mokřadu na louce mezi Choťánkami a Libicí u Poděbrad.

Louky u Poděbradky se ujali ochránci přírody. Vykopali tůně a přidali budky

/FOTOGALERIE/ Ochránci přírody ve spolupráci s vedením firmy Poděbradka a s jejími zaměstnanci začali obhospodařovat velkou louku přímo u areálu firmy mezi Nymburkem a Poděbrady. Cílem projektu je obnovit na louce růst některých původních rostlin, přilákat zvířata a využít více než hektarový prostor ve prospěch přírody a jejího rozvoje.

Děti ve školce skáčou po veselých obrázcích. Oprava povrchu skončila

/FOTOGALERIE/ Projekt výměny dříve rozbitého povrchu v Mateřské škole U Pejska a kočičky v Nymburce je u konce. Město nechalo nechalo vyměnit dlažbu za mnohem příjemnější a bezpečnější podložku. Bonusem jsou pak veselé obrázky, které děti mohou využít ke hře.

Historické slavnosti lákaly pod hradby na souboje i příjezd panovníků

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Druhý ročník Nymburských historických slavností byl tematicky věnován období konce husitských válek. Za krásného letního dne přilákala akce pod hradby stovky lidí. Zájemci mohli shlédnout ukázky historických soubojů, zahrály i muzikanti na dobové nástroje.

V Kostelní Lhotě slavili staročeské máje, v průvodu nechyběl ani májový král

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Po delší přestávce obnovili v Kostelní Lhotě tradici staročeských májí. Už v pátek u hasičárny postavili hlavní máj, kterou místní pak přes noc hlídali. Další májky v podobě břízek vyrostly také u stavení svobodných děvčat. Hlavní program pak byl připraven na sobotu 27. května, kdy v 11 hodin vyšel hlavní průvod, v němž nechyběly tradiční kroje a kostýmy. 

Myslivecká výstroj i výzbroj. V Lysé začala výstava i pro rybáře a včelaře

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Největší tuzemská výstava určená myslivcům, rybářům a včelařům je v plném proudu na lyském výstavišti. Již osmadvacátá Natura Viva nabízí rozmanitou výbavu pro pobyt v přírodě, ale také zbraně pro lov nebo nejnovější rybářské pruty. K vidění jsou ukázky preparovaných zvířat či mohutná paroží.

Nymburská radnice by chtěla po opravě kamenného mostu zakázat průjezd kamionům

/FOTO/ Zákaz průjezdu kamionům. Takový je cíl, který si vedení města vytyčilo pro příští roky. Chce na něm spolupracovat společně s krajským úřadem a dalšími orgány, které budou do rozhodování zainteresovány. Klíčovým bodem v celém plánu je chystaná oprava kamenného mostu přes Labe. Až bude most opravený, měly by do města jezdit už pouze ta nákladní auta, která jedou nakládat či vykládat zboží.

Kdo s kým a proti komu bude hlasovat v Poděbradech? Vznikla velká koalice

Odvolání starosty Jaroslava Červinky a jmenování obměněného vedení radnice zcela překopalo dosavadní mapu hnutí a stran v lázeňském městě. Ty, které do nedávna spolupracovaly, nyní vystupují ostře proti sobě a naopak. Kdo je tedy součástí nové koalice, která bude městu po zbytek volebního období vládnout a kdo skončil v opozici? Nabízíme přehled stávající situace.

Podloubí radnice brzy oživí malované květy. Byly tam už před devadesáti lety

/FOTO, VIDEO/ Jeden ze vstupů na centrální nymburské náměstí tvoří i podloubí budovy radnice. To bude brzy vypadat jinak než dosud. Tedy přesněji řečeno, bude vypadat podobně, jako před devadesáti lety. Zdobit jej totiž bude historická výmalba s květinovými motivy, kterou loni objevili restaurátoři.

Sport

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

Markéta Burešová: Svou energii mohu díky kickboxu dostat ven

/FOTO/ Od mala se věnuje sportu, závodně hrála volejbal. Studuje vysokou školu, pracuje v projektu Trenéři do škol, trénuje děti ve volejbale, atletice a kickboxu. Kickboxu se věnuje od konce roku 2021. A má v něm už řadu velkých úspěchů. Na nedávném mistrovství Evropy získala zlato a stříbro. To je třiadvacetiletá Markéta Burešová.

Výhodná spolupráce bude pokračovat. Vlašim řeší se Slavií její rozsah

Prvotní plánovaná spolupráce Slavie a Vlašimi končí. Oba fotbalové kluby si ji ale po dvou letech pochvalují a přes jeden krizový moment je velmi blízko její prodloužení. Celek z Edenu těží z toho, že se její hráči rozehrají o patro níž a následně se prosadí mezi elitou. Záložník Matěj Jurásek je toho zářným příkladem. Těží z toho i druholigový celek. Nejen po herní stránce. Sportovní ředitel Jan Jícha v rozhovoru pro Deník přiznal, že se loňský účastník baráže učí od velkého partnera ve více směrech.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Blízcí se mými úspěchy někdy chlubí více než já, směje se Markéta Brožová

/FOTO/ Markéta Brožová je třídní učitelka na základní škole, matka dvou dětí a studentka vysoké školy. Věnuje se trénování dětí v kickboxu a atletice, od mala sportuje. Od roku 2010 se aktivně věnuje kickboxu a právě v tomto sportu sbírá jeden triumf za druhým. Čerstvě je vicemistryní Evropy, ve své bohaté sbírce má kromě jiných také titul mistryně světa.

Plochodrážní svátek se blíží! Markéta přivítá skvělé jezdce

Důvěru pořádat speedway Grand Prix v České republice, opět dostala pražská Markéta. Není to žádná náhoda, nebot pořadatelé na pražské Markétě mnohokrát dokázali, že si tuto poctu opravdu zaslouží. Držitelé práv na konání SGP pokaždé práci pořádajícího klubu hodnotili na výbornou.

Exligista Petr Janda má jako nový šéftrenér čáslavské mládeže velké plány

/FOTO/ Přestože musel kvůli zdravotním potížím ukončit kariéru hodně brzy, už v osmadvaceti letech, stihl toho celkem dost. Získal dva tituly mistra ligy se Slavií Praha, zahrál si prestižní Ligu mistrů, působil v Turecku a dvakrát si dokonce navlékl reprezentační dres. Fotbalista Petr Janda, který pochází z Čáslavi, se po dlouhé době vrací domů. A v čáslavském fotbalovém klubu bude šestatřicetiletý bývalý ligista od nové sezony působit v roli šéftrenéra mládeže.

Fotbalový krajský svaz láká rozhodčí malých forem. Mohou pískat děti

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz zatím nedosahuje kapacitní nouze, Komise rozhodčích a Komise mládeže SKFS se rozhodly společně vytvořit projekt s názvem Seminář rozhodčích pro malé formy fotbalu, který se zaměřuje na fotbal pro nejmladší hráče.

Kolínský Jiří Sodoma měl za cíl vyhrát tabulku střelců. Teď je hodně blízko

/FOTO/ Na začátku letošní sezony si dal neskromný cíl. Vyhrát tabulku střelců v České fotbalové lize skupině B. Dost nesmělý plán, když nastupuje v dresu nováčka soutěže. Teď je tomu ale hodně blízko. Fotbalový útočník Sparty Kolín nastřílel čtyři góly teplické rezervě a byl hlavním strůjcem výhry 4:2. Na kontě má kanonýr Jiří Sodoma třiadvacet gólů. A do konce sezony chce ještě nějaké přidat.

Kluci si zasloužili vyhrát, chválil po McDonald's Cupu kbelský trenér

První vítězství Základní školy Kbely Praha na McDonald's Cupu si vychutnali jak malí účastníci na hřišti, tak také jejich doprovod a fanoušci. „Užíváme si to my i kluci,“ potvrzuje trenér a učitel v jedné osobě Michal Nebeský.

Krimi

Vlak srazil v Horních Počernicích mladou ženu. Ta na místě zemřela

Tragická nehoda, při které vlak srazil mladou ženu, se stala ve čtvrtek 1. června před 14. hodinou v Horních Počernicích. Nehoda zastavila provoz mezi Horními Počernicemi a Masarykovým nádražím. Z vlaku bylo evakuováno téměř sto cestujících. Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. 

Kriminalisté obvinili z vraždy muže, který shodil nevidomého do řeky Jizery

Kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy 37letého muže, který na jaře letošního roku shodil do vody nevidomého muže, jehož tělo bylo bez známek života nalezeno v korytě řeky Jizery v obci Vinec na Mladoboleslavsku.  

Pobodání mezi cizinci ve Vlkavě: deset let ve vězení a vyhoštění

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Oplácení nelze považovat za nutnou obranu. To v pátek 26. května opakovaně zdůraznil v jednací síni číslo 12 Krajského soudu v Praze předseda trestního senátu Petr Franc. Vynesením rozsudku tam skončilo projednávání krvavé rvačky mezi Ukrajinci v domě využívaném jako ubytovna u obce Vlkava na pomezí Mladoboleslavska a Nymburska. Konflikt, který byl řešen (a také odsouzen) jako pokus o vraždu, se tam odehrál loni 28. září necelou hodinu před polednem.

Zloději na Rakovnicku chtěli ukrást bankomat. Nepovedlo se jim ho vytrhnout

/VIDEO/ Dlouhé roky vězení hrozím dvěma nenechavcům, které v rámci akce s krycím názvem MRAK dopadli středočeští policisté. Zloději se mimo jiné pokoušeli ukrást na Rakovnicku bankomat. Na tento nelehký cíl si pořídili i vůz: ukradli ho v Praze.

Cisterna s leteckým benzínem se po nárazu do svodidel převrátila u Olbramovic

/FOTOGALERIE/ Hlavní silniční tah z Prahy na Tábor uzavřela v pondělí 22. května u Olbramovic nehoda cisterny s leteckým benzínem. Vozidlo se po nárazu do svodidel převrátilo do příkopu. Řidič, u něhož byla dechová zkouška negativní, utrpěl lehčí zranění. Hasiči budou muset palivo přečerpat.

V Městci Králové se srazila motorka s autem. Jeden člověk je v nemocnici

Dvě nehody, při kterých se srazily motorky s osobními auty, se odehrály v neděli před 16.30 ve středních Čechách. První se stala v Městci Králové na Nymbursku, druhá jen o několik minut později v Tetíně na Berounsku.

Řidička u Všechlap musela strhnout volat. Auto skončilo v příkopu

K havárii, po které byla do nemocnice převezena dvaadvacetiletá žena, došlo ve čtvrtek těsně před 13. hodinou u obce Všechlapy.

U Poděbrad se staly dvě nehody zároveň. Zasahovala i záchranná služba

Hned dvě dopravní nehody se staly ve středu kolem 17. hodiny na silnici I/38 u Poděbrad. Při jedné z nich byli zraněni dva lidé.

Žena vjela autem přímo do prodejny. Spletla jsem si pedály, tvrdila policii

/FOTOGALERIE/ Spletla jsem si brzdu s plynem. Tak své počínání vysvětlovala policistům cizinka, která v úterý 16. května krátce po 15. hodině v Šestajovicích na Praze-východ zavítala do prodejny řetězce Billa velmi netradičním způsobem: autem se probourala až dovnitř. Rána to byla přímo na vchod.

Policie dopadla zloděje luxusních aut. Ke krádežím používali speciální zařízení

/VIDEO/ Bez použití násilí a bez poškození aut kradla dvojice cizinců luxusní vozy v několika krajích. Díky speciálnímu zařízení jim navíc stačilo k odemčení vozu jen pár vteřin. Muže, kteří mají na svědomí krádeže celkem 11 luxusních vozů za 12 miliónů korun, nyní dopadli středočeští kriminalisté během akce pod krycím názvem „Bavor“. Za mřížemi mohou skončit až na osm let.

Ekonomika

Startuje nový seriál Deníku Naše neřesti. Co patří mezi hříšné požitky?

Čtenářům přiblížíme neřesti, které jsme zařadili do výběru. V deseti pokračováních se budeme věnovat jednotlivým vybraným kategoriím, budete mít i možnost přispět svým hlasem do ankety, v níž budeme hledat, které jsou nejvíce rozšířené neřesti mezi čtenáři Deníku.  

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Mám přesně to, co jsem si vysnila, říká majitelka nové kavárny v Čáslavi

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ Celých patnáct let snila Lucie Křížková o tom, že bude mít svojí kavárnu. Kdykoli prý zavřela oči, viděla prostor se dvěma velkými okny, spoustou kytek a nábytek v kombinaci dřeva a kovu. I když pochází z Kutné Hory, vždycky věděla, že chce do Čáslavi. Sen se jí splnil v pátek 5. května.

Sládek a majitel Pivovaru Hostomice: Český ležák je moje srdcovka

/FOTO, VIDEO/ Vaření piva doprovází Štěpána Kříže téměř celý život. Jako vyučený sladovník působil nejen v českých pivovarech, ale také v exotickém Japonsku či na Barbadosu. Vždy ale snil o otevření vlastního pivovaru v Čechách, kde by mohl oživit zapomenutou historii spojenou právě s vařením zlatavého moku. Osud ho před devíti lety zavedl do Hostomic. V začátcích to byli především místní lidé, kteří hostomický pivovar v rozjezdu podpořili.

Mladá podnikatelka zlepší nymburský salón o piercing. Chce být trendy a mít koně

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Říká o sobě, že je velmi ambiciózní a kupředu životem ji pohání řada motivačních prvků. Nad jedním z nejzásadnějších se může někdo i pousmát. Dvaadvacetiletá Kamila Walterová z Nymburka si od dětství přeje mít vlastního koně. I kvůli tomu se snaží, podniká a svůj nový a netradiční salón Styl stojící na Boleslavské třídě v Nymburce vylepšuje každým měsícem.

Janeček z Malého Janka opět kritizuje vládu. Ale spíš potichu, protesty nechystá

S kroky vlády nesouhlasí, ale tentokrát spíš potichu. Jiří Janeček, provozovatel jineckého pivovaru s restaurací Malý Janek, o sobě dal hodně vědět v covidovém období, kdy se připojil ke kritikům vládou nařizovaných omezujících opatření. Ta provozovatele připravila o zisky, o zákazníky – a některé o i živnost.

Zdraží pivo. Část restaurací v Nymburce kvůli vyšší dani zvedne cenu za půllitr

Některé restaurace v centru Nymburka zdraží pivo. Reagují tak na čtvrteční oznámení vlády, že točené pivo přechází v dani z přidané hodnoty z kategorie 10 na 21 procent. Přesnou výši zdražení ale ještě budou muset restauratéři propočítat.