Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.02. 2019 a svátek má Oldřich

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Roman Řidkošil – malířské a lakýrnické práce, nátěry fasád, plovoucí podlahy, montáž sádrokartonu Nymburk

Nabízím: malířské a lakýrnické práce nátěry fasád, střech, atd. likvidace plísní plovoucí podlahy montáž sádrokartonu úklidové práce Dekorativní nástřiky: Variopaint Waldecor Stardecor Um Wal

Tel:
 • 325 546 142 - firemní
  604 734 658 - pan Řidkošil Roman - majitel
E-mail:
 • roman.ridkosil@post.cz

BSP Trade, spol. s r.o.- provádění staveb, úklidové služby, interiérový design Lysá nad Labem

Naše společnost byla založena v roce 1999 jako dceřiná společnost, mateřské společnosti REBAC s.r.o. Nabízíme: provádění staveb úklidové služby interiérový design katalogové projekty

Tel:
 • 602 329 694 - pan Bencko
E-mail:
 • bencko@bsptrade.cz

Romana Hanousková – Salón SUPERPES – psí salón, psí škola, kurzy stříhání psů Lysá nad Labem

Naše služby: koupání psů stříhání psů trimování psů kurzy stříhání psů kurzy poslušnosti individuální výcvik pronájem areálu psí školy pronájem ovcí Dornova metoda

Tel:
 • 602 390 308 - paní Hanousková
  720 442 381 - objednávky
E-mail:
 • romana.hanouskova@superpes.cz

Martin Koukal – Elektrorevize – zkoušky elektrických zařízení, revize elektrických zařízení pracovních strojů, montáž zabezpečovacích systémů Jablotron Lysá nad Labem

Nabízíme: revize a zkoušky elektrických zařízení NN/VN v objektech třídy A i B revize elektrických zařízení pracovních strojů revize a kontroly elektrických spotřebičů během jejich používání revize a kontroly elektrického ručního nářadí během používání montáž zabezpečovacích systémů Jablotron

Tel:
 • 603 469 307 - pan Koukal
E-mail:
 • info@elektrorevize-koukal.cz
  obchodni@elektrorevize-koukal.cz

Bc. Vladimíra Vlasáková Vlková – Optic Studio – měření zraku, dioptrické brýle, expresní výroba brýlí Poděbrady

Nabízíme: měření zraku aplikace kontaktních čoček odborné poradenství kontaktní čočky dioptrické brýle sluneční brýle brýlové čočky expresní výroba brýlí

Tel:
 • 325 610 690
  604 948 334 - paní Bc. Vlasáková Vlková
E-mail:
 • v.vlkova@opticstudio.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Nymburk bude mít příští rok veřejnou wifi síť

Nymburk – Dotaci 15 tisíc eur získala nymburská radnice na zavedení veřejné a volně dostupné wifi sítě. Místní tak mohou do konce února hlasovat, na kterých šesti venkovních a čtyřech vnitřních místech na veřejných prostranstvích by měly být hotspoty. Tedy místa, kde se bude možné zdarma kdykoliv připojit k internetu.

Přivítal bych zpřísnění zákona vůči chovatelům, říká starosta Městce

Nymbursko – Tragický případ z Českolipska, kde doga napadla seniorku pohybující se pouze pomocí chodítka, otřásl republikou. Důchodkyně na následky zranění zemřela a majitele čeká soud. Opět to otevřelo otázku, zda nezpřísnit podmínky pro chovatele psů.

Příběh nemoci vyhrál psychologickou olympiádu

Nymburk – V závěru minulého týdne hostila Střední zdravotnická škola (SZŠ) a Vyšší odborná škola zdravotnická (VOSŽ) krajské kolo psychologické olympiády. Jako každoročně se účastnilo šest škol a dvanáct soutěžících ze Středočeského kraje.

Rozšiřování sítě POSEZů závisí na zájmu místních partnerů

Poděbrady - Účelové dotace v celkovém objemu bezmála milion korun - přesně jde o 957 tisíc - si rozdělí čtveřice poskytovatelů kontaktních míst POSEZ (pod čímž se skrývá označení Pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Poskytnutí těchto peněz provozovatelům POSEZů v Mladé Boleslavi, Poděbradech, Benešově a Novém Strašecí schválili středočeští zastupitelé.

OBRAZEM: Výstava v Lysé přinesla revoluci v truhlárně

Lysý nad Labem - Do soboty se na výstavišti v Lysé nad Labem konaly výstavy Stavitel a Ligna Bohemia. Vystavující mohli zájemce inspirovat, jak si zařídit hezké a zdravé bydlení. Odborníci jim radili, jak postavit kvalitně a levně rodinný dům. Lidé se hodně zajímali o dřevostavby, prezentovanou dlažbu, komíny, střechy a drobnou zahradní architekturu. 

Hřbitovní správa se stěhuje do bývalého obchodu

Nymburk – Už nikoliv do buňky na konci hřbitova, ale do důstojného prostředí s patřičným zázemím budou chodit ti, kteří potřebují zařídit poslední věci po úmrtí svého příbuzného či blízkého. Jinými slovy, nymburská hřbitovní správa se stěhuje ze hřbitova do přilehlé ulice V Zahrádkách.

Pomoc sociální pracovnice dostává dívku z bryndy

Nymbursko - Problémy s pubertální dcerou Janou její matce Šárce začaly přerůstat přes hlavu. Komunikace mezi dcerou a matkou vázla. Nakonec Jana rodině způsobila i dluhy. To je ve zkratce příběh rodiny, jejíž problémy ještě nejsou definitivně zažehnány. Ovšem díky sociální pracovnici ze společnosti Respondeo, která působí na Nymbursku, je v těchto dnech rodina i samotná dívka z nejhoršího venku.

VIDEO: Konstrukce nadjezdu se sune nad koleje

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ – Možná vůbec nejnáročnější část operace usazení nového železničního nadjezdu v Lysé proběhla v pátek dopoledne. Devadesátimetrový díl ocelové konstrukce byl posunut nad první betonový pilíř. Podle stavebních předáků se podařilo vše uskutečnit zatím bez problémů.

V Poděbradech ohromili krasobruslaři od pěti do sedmdesáti let

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V pátém ročníku krasobruslařské soutěže s rekordní účastí se sešlo pár „poprvé“. Doposud patřilo Poděbradské ledové srdce malým krasobruslařům projektu Bruslička, tedy dětem mezi pěti a patnácti až osmnácti lety, kteří bruslí pro radost a ne profesionálně, tedy netrénují každý den.

Město budovu nádraží nekoupí. Ale zbourat ji nechce

Nymburk – Výpravní budovu hlavního nádraží město od Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) nekoupí. Odhlasovali to zastupitelé a odpověděli tak na dopis SŽDC, která rozhodnutím v této věci podmiňuje zahájení rekonstrukce nádraží a jeho okolí. Zároveň však zastupitelé vyjádřili vůli se zástupci drážní organizace jednat a budovu tak uchránit před demolicí.

Sport

Borky liga začne na konci března. Máte šanci se přihlásit

Kolín – Devátý ročník je úspěšně u konce, ale již nyní se pracuje na dalším. Zájemci o malou kopanou máte šanci, v březnu se totiž rozehraje již desátý ročník Borky ligy.

Poděbrady vyráží do play off. Přijede Benešov

Poděbrady – Hokejisté Poděbrad zakončili základní část Krajské ligy na druhém místě a dočkali se tak historického postupu do play off. V prvním kole narazí na Benešov, který skončil hned za Poděbrady se stejným počtem bodů (36).

Házenkáři v Kolíně hledají nové talenty

Kolín – Házenkářský klub Handball Club Kolín hledá do svých řad nové mladé hráče, především ročník 2005 a mladší.

Napínavý mač košíkářky zvládly

Brno – Basketbalistky Nymburk si i nadále drží čtvrtou příčku tabulky nejvyšší soutěže žen a mohou pomýšlet na třetí i druhou pozici. V posledním zápase dokázaly zvítězit o tři body v napínavém souboji na palubovce týmu Žabiny Brno (77:74), který je těsně za nimi. Nymburk má o jednu výhru méně než třetí Hradec Králové.

Rakovnická paráda! Po mužích jsou šampiony i dorostenci

Rakovník – Ještě nedozněla jedna únorová pozemkářská radost v podobě titulu mistrů republiky pro pozemní hokejisty HC 1972 Rakovník a už je tu další a opět ve zlaté podobě! Tentokrát se o ni zasloužili dorostenci stejného klubu, kteří v play off zvládli všechny dramatické momenty včetně samostatných nájezdů, ten rozhodující proměnil ve finále na zlatou radost z mistrovského titulu České republiky Josef Trejbal.

Boháči i srdcaři. Jaké částky jsou ochotni obětovat mecenáši českého sportu?

/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Žijí sportem. Do klubů svého srdce dávají vlastní peníze. Seznamte se: spasitelé a dobrodinci. Deník oslovil známé i neznámé mecenáše napříč republikou. Někteří jsou přímo majitelé, jiní vystupují jako sponzoři. Tak či tak: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Jágr zvládl obnovenou premiéru, ale má jasno: Play off bude jiný rachot

Rok a den uběhl od chvíle, kdy Jaromíra Jágra sroloval u mantinelu tehdy havířovský útočník Marek Sikora a téměř mu ukončil už tak hodně dlouhou kariéru. V Kladně ale mnozí stále doufali, že se nejlepší český útočník všech dob přece jen vrátí, aby Rytířům pomohl zpátky do extraligy. V pondělí v Havířově se to konečně povedlo, po 366 dnech Jágr naskočil do ostrého zápasu. Jako na potvoru zrovna proti Havířovu, ale tentokrát končil vítězně, jeho Rytíři zvítězili 2:0. „Havířov do roka a do dne,“ smála se legenda.

Vytoužená posila! Příbram hlásí návrat Matouška

Příbram - Jan Matoušek se vrací do Příbrami. Vedení středočeského klubu se v pondělí 18. února oficiálně dohodlo s pražskou Slavií na jeho hostování do konce sezony.

Smůla Příbrami. Slánské Lvy poslalo do čtvrtfinále lepší skóre

Střední Čechy – Hokejisté Rakovníka a Slaného nakonec zkompletovali „západní“ čtyřku čtvrtfinalistů krajské ligy. O poslední zásadnější tajence rozhodl úplně poslední zápas základní části a několikáté kritérium při bodové rovnosti dvou týmů.

Poděbrady zase padly. Přesto se těší na historicky první play off

Kutná Hora - Poslední utkání základní části Krajské ligy hokejistů již neřešilo žádné posuny v tabulce a mělo být pro poděbradské borce testem pro play off. Zápas v Kutné Hoře jim ale nevyšel a domů se vrátili bez bodu. Mužstvo z lázeňského města se nemůže v letošním roce vůbec chytit. Snad to zlomí ve vyřazovacích bojích, které startují už ve středu 20. února.

Krimi

Auta lákala věcmi uvnitř. Pak řinčelo sklo

Střední Čechy – Nelákejte zbytečně zloděje k tomu, aby vám poničili auto a sebrali věci. Tak lze shrnout úterní varování Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Informovala o třech vloupáních, které mají jedno společné: auta stojící před prodejnami přilákala pozornost zlodějů odloženými věcmi viditelně zanechanými uvnitř.

S ukradenými drahými koly se ztratil i unikát

Střední Čechy – Ukradené kolo je neobvyklé jak svým vzhledem, tak svou cenou. To lze říci k pátrání policistů z města Odolena Voda, kteří již přes měsíc řeší vloupání do sklepních kójí v Klecanech. Společně s několika bicykly vysoké ceny zmizel 11. ledna v noci i skutečný unikát: originální dráhové kolo.

Hledaný muž se podle policie vymlouvá na rakovinu

Střední Čechy - Na pomoc svědků z řad všímavých občanů - a pracovníků zdravotnických zařízení obzvlášť - spoléhají kriminalisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrající po 45letém Michalovi H. Na muže s trvalým bydlištěm ve Štěchovicích vydal Okresní soud v České Lípě příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Za mřížemi si má odpykávat trest za podvod, informovala v úterý policistka Jana Dětská.

Lupič z pumpy byl nezletilý

Rožďalovice – Zpackané loupežné přepadení, které se stalo v sobotu večer na rožďalovické pumpě, má svědomí nezletilý mladík. Potvrdili to policisté.

Vážná nehoda v Mělníku. Autobus se zřítil ze srázu, tři lidé se zranili

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě autobusu poblíž Labe v Mělníku. K maléru na silnici první třídy I/16 spojující Mělník se Slaným došlo pět minut po páté ranní, kdy řidič vezoucí cestující havaroval u přemostění Pšovky nedaleko kruhového objezdu. Autobus prorazil svodidla, načež skončil pod mostem převrácený na boku.

Lupič přepadl pumpu v Rožďalovicích, za půl hodiny byl v poutech

Rožďalovice /FOTOGALERIE/ - Loupežné přepadení se odehrálo v sobotu večer na čerpací stanici v Rožďalovicích. Jednoznačně se však o něm ze strany lupiče dá hovořit jako o zpackaném. Naopak policisté při okamžité pátrací akci lupiče doslova po pár minutách zadrželi a už sedí v cele.

Údajné obtěžování dítěte je podle policie výmysl

Střední Čechy – Jen tři dny trvalo, než se kriminalistům územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih podařilo vyřešit nahlášený případ obtěžování školačky. Neskončilo to však dopadením podezřelého, ale konstatováním, že nic takového se nestalo. „Dívka si celou událost vymyslela,“ uvedla policistka Jana Dětská.

Ženu, která zůstala v hořící chatě, se zachránit nepodařilo

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Lidský život a také hmotné škody vyčíslené na 3,5 milionu korun si vyžádal požár chaty, která vzplála v pátek odpoledne v obci Petrov na Praze-západ. 

Shořelo i auto, kterým žhář na místo přijel

Vykáň – Policisté doplnili k případu pětačtyřicetiletého žháře ještě poměrně zajímavou skutečnost. Připomeňme, že muž v pondělí zřejmě z nešťastné lásky zapálil country salon ve Vykáni a ve středu jej policie zadržela.

Žhář dopaden! Country salon zapálil kvůli lásce

Vykáň /FOTOGALERIE/ – V pondělí shořel country salon s přístřeškem ve Vykáni. V úterý nymburští kriminalisté začali pátrat po žháři. A ve středu jej dopadli a obvinili. Pětačtyřicetiletý muž se k zapálení stavení přiznal a uvedl, že jej k tomu vedly emoce. Za vším zřejmě stála zhrzená láska.

Ekonomika

Pět plus pět. Nápaditost firem kraj podpoří deseti miliony

Střední Čechy – Bez vážnějších námitek a s poměrem hlasů 51 pro ku čtyřem hlasujícím, kteří se zdrželi (a proti se nevyslovil nikdo) schválili středočeští zastupitelé deset milionů pro podporu podnikání středočeských firem. Na posílení konkurenceschopnosti je podnikatelům a živnostníkům bude rozdělovat Středočeské inovační centrum v rámci již osvědčených inovačních a kreativních voucherů.

Stánek s občerstvením bylo po návštěvě hygieny třeba uklízet i vyklízet

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Chybějící upozornění na zákaz nalévání alkoholu mladistvým - a také absence jakékoli informace alergenech v nabízených pokrmech. Tahle pochybení zapsaly hygieničky do záznamu o své kontrolní návštěvě v trvale fungujícím stánku s rychlým občerstvením v jednom z měst na Nymbursku. Především se však výtky týkaly zanedbávaného úklidu.

Středočeského podnikatele roku náhodou přivál vítr dějin z řeckých hor

Střední Čechy - V celostátním finále podnikatelské soutěže bude Středočechy reprezentovat Řek. O letošním vítězi krajského kola soutěže EY Podnikatel roku rozhodla porota, v níž měli významné zastoupení vítězové minulých ročníků. Její verdikt přiřkl prvenství zakladateli a majiteli společnosti AKESO Holding, jimž je Sotirios Zavalianis.

Inovační centrum nabízí práci pro vědce

Střední Čechy - Nabídky práce u různých zaměstnavatelů ve středních Čechách, které jsou všechny psány v angličtině, přináší nově zveřejněný přehled spojený s příslibem pravidelné aktualizace na internetových stránkách Středočeského inovačního centra.

Kraj je ekonomickou dvojkou republiky

Střední Čechy - Praha se považuje za tahouna republikové ekonomiky - a střední Čechy jsou v tomto spřežení společně s ní. Tak lze vnímat hodnocení statistiků posuzujících ukazatele ekonomické výkonnosti.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Inovační centrum radí, jak hlemýždí podnikání změnit ve formuli

Střední Čechy - Buď máš výmluvy, nebo výsledky! Tímto sloganem burcuje Středočeské inovační centrum (SIC) k aktivitě lidi, kteří mají zajímavý podnikatelský nápad, nicméně si nejsou tak docela jisti jeho úspěchem.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.