Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 23.01. 2021 a svátek má Zdeněk

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

KOREC, s.r.o. – pokládka podlah, prodej podlahových krytin, půjčovna brusek na parkety Nymburk

Nabízíme: pokládka podlah pokládka podlahových krytin prodej podlahových krytin poradenství zaměření zakázky, cenový návrh měření vlhkosti odvoz strženého materiálu odvoz zakoupeného zboží (pátek) půjčovna brusek na parkety prodej čistících prostředků na podlahu Vzorkovnu máme v Nymburku.

Tel:
 • 325 538 303 - paní Korcová
  603 541 997 - prodejna
  739 006 073 - vzorkovna
E-mail:
 • a.korcova@seznam.cz

Květiny Romantic – řezané květiny, kompletní svatební servis, rozvoz květin Lysá nad Labem

Nabízíme: řezané květiny pokojové rostliny dárky pro radost sezoní dekorace přírodní kosmetiku kompletní svatební servis pohřby květinový servis pro firmy donáška a rozvoz květin

Tel:
 • 602 493 117 - prodejna
E-mail:
 • info@kvetiny-romantic.cz

L.HAINZ spol. s r.o. – restaurování věžních hodin, hodinové stroje

Firma L.Hainz byla založena Ludvíkem Hainzem v roce 1836. Vyrábíme hodinové stroje, pohony zvonů, uliční, zahradní, interiérové, historické věžní stroje. Dále vyrábí a rekonstruuje hodiny jicí tak bicí půlové nebo čtvrťové. Rovněž vyrábí číselníky dle přání zákazníka včetně číselníků zlacených. Zároveň vše renovuje a spravuje. Tradiční fortel, dlouhá a profesně...

Tel:
 • firemní:
  +420 326 902 655

  paní Nesnídalová Mariana, jednatelka:
  +420 723 821 034

  servis:
  +420 602 292 231
E-mail:
 • lhainz@lhainz.cz

Masážní studio ZORKA – klasická masáž, baňkování, Dornova metoda, dárkové poukazy Poděbrady

Provozuji masážní studio.  V mém portfoliu najdete klasickou masáž, baňkování, Dornovu metodu plus, Breussovu masáž a další. CENY MASÁŽÍ DÁRKOVÉ POUKAZY

Tel:
 • 721 406 255
E-mail:
 • info@zorkapodebrady.cz

Bachovy květové esence – přírodní terapie, přírodní kosmetika, homeopatie, autopatie, Schüsslerovy minerální soli Nymburk

Nabízíme Vám Bachovy květové esence - účinná přírodní terapie pro děti, dospělé i zvířata. Zkuste se zeptat sami sebe, co Vás trápí a co byste chtěli změnit. Vyberte si takovou z Bachových esencí, která Vám s problémem pomůže. Nabízíme: PRO DĚTI PRO TĚHOTNÉ PRO ŽENY PRO STUDENTY PRO ZVÍŘÁTKA PRO...

Tel:
 • 724 821 700
E-mail:
 • info@bachovy-esence.com

Zpravodajství z města

Zprávy

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Nemocnice bude žádat o dotace na další revitalizaci

Nemocnice v Nymburce ani přes aktuální vytíženost kolem pacientů s covidem nechce zapomínat na plány do budoucna. Připravuje další projekty, které by měly zlepšit kvalitu péče, pracovních podmínek a prostředí. Na projekty chce čerpat dotace z evropských fondů, což potvrdila mluvčí a projektová manažerka nemocnice Aneta Šenová.

Firma bude mít na stavbu kruhového objezdu u nymburského bazénu jen měsíc a půl

Stavbu druhého kruhového objezdu na nymburské Boleslavské třídě, který měl být původně hotový už loni v létě, bude mít na starosti stejná firma, která se na podzim potýkala s problémy při stavbě toho prvního, který stojí u Hudebního klubu Mlejn. Podle informací z Krajského úřadu Středočeského kraje, který akci financuje, bude mít ale firma MaGe na celou stavbu jen měsíc a půl.

Muzeum v Sadské změní tvář, bude mít i skleněné prvky

Takzvané Muzeum je jedním z nejstarších domů v centru Sadské. Po desetiletích zanedbané údržby se nachází v havarijním stavu a jeho oprava bude velmi rozsáhlá a finančně náročná. V rekonstruovaném objektu získá důstojné zázemí informační centrum a městská policie a místní využijí příjemné prostory pro konání menších společenských akcí.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Po Václavu Havlovi se škola jmenuje již 9 let

Někdejší Základní škola Na Valech už devět let nese jméno prvního porevolučního prezidenta Václava Havla. Záměr pojmenovat po něm poděbradskou základní školu vznikl bezprostředně po Havlově úmrtí. Díky součinnosti a velké vstřícnosti se v rekordně krátkém čase podařilo získat veškerá nutná vyjádření všech dotčených institucí, dokonce i od paní Dagmar Havlové, která byla záměrem města Poděbrady velmi potěšena vzhledem ke spjatosti jejího manžela s městem, ve kterém nějaký čas studoval.

Nemocnice volá po vakcínách. Termín očkování si nelze rezervovat v celém kraji

Nedostatek vakcíny na očkování proti covidu-19. To je kardinální problém, kvůli němuž je aktuálně nefunkční celý systém rezervací termínů nejen pro Nymburk, ale pro celé střední Čechy. Aktuálně v nemocnici očkují zdravotníky a pracovníky sociálních služeb. Pro seniory starší 80 let však vakcínu nemají a ani netuší, kdy ji mít budou.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: MŠ Karla Čapka v Poděbradech znovu otevřela

Epidemie v minulých týdnech uzavřela v regionu hned několik školních a předškolních zařízení. Oproti očekávání však už v tomto týdnu byla opět otevřena Mateřská škola Karla Čapka v Poděbradech, což je dobrá zpráva i pro rodiče malých předškoláků.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Psí útulek dostal jméno Haryk

O proměně psího útulku v Poděbradech jsme informovali už několikrát. Od nového roku jej provozuje neziskový spolek Haryk, podle nějž útulek dostal nové jméno. Tento rok dojde k revitalizaci pozemku, aby více vyhovoval psím aktivitám. Je plánovaná přestavba kotců, kterých je v této chvíli nedostatek.

Nymburk dostal darem lavičku, sdružení politiků z vedení města na ní má reklamu

U cyklostezky nedaleko hradeb se loni na podzim objevily dvě napevno zabudované relaxační lavičky, které městu darovalo sdružení Nymburk s klidem. Je na nich dobře viditelný odkaz na webové stránky Nymburka s klidem, vyrytý na stojně laviček. Umístění daru na městském pozemku schválili radní, mezi nimiž má Nymburk s klidem většinu.

V Poděbradech si s lucernami připomněli Jana Palacha

/FOTOGALERIE/ Symbolickou připomínku činu Jana Palacha připravili organizátoři v Poděbradech v ulici, která nese jméno tehdy dvacetiletého studenta. Palach se před 52 lety na protest proti nastupující normalizaci po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem upálil v Praze v horní části Václavského náměstí.

Dlouholetý starosta Nymburka Ladislav Kutík oslavil 80. narozeniny

Významného životního jubilea se v pátek dožil dlouholetý a první porevoluční starosta Nymburka Ladislav Kutík. V čele města strávil dvacet let v období 1990 až 2010. Osmdesáté narozeniny tráví doma v rekonvalescenci po nedávno prodělaném onemocnění koronavirem.

Sport

Plekanec: Končit nechci, cíl a motivaci mám pořád. Chování Vorase mi nevadí

/ROZHOVOR/ V kariéře vynikl hlavně dokonalou hrou pro tým a neustupuje od toho ani na prahu čtyřicítky. Hokejový útočník Tomáš Plekanec je nejproduktivnějším hráčem kladenských Rytířů, které se v krátké době už podruhé zkouší protlačit k extraligovému cíli. „Zdraví mi slouží, s Jardou Jágrem jsem dohodnutý na dvou sezonách,“ řekl Plekanec v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

Trenér Lukáš Dejl přesvědčoval hráče v jejich schopnosti

Měli před sebou hodně těžký úkol. Poté, co fotbalový klub z Ostré v létě nepřihlásil divizi pro mužský A tým, ale jen krajskou I.B třídu, dostal nový trenér Lukáš Dejl za cíl stabilizovat mužstvo. A to se povedlo více než dobře. Ostrá je po osmi odehraných zápasech v soutěži na páté příčce s vyrovnanou bilancí čtyř vítězství a čtyř porážek. „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého,“ říká hrající kouč Lukáš Dejl.

Zlobivý syn Laňka dostal druhou šanci. Nemusí to být konečná, říká Horváth

/FOTOGALERIE/ Návrat ztraceného a zlobivého syna. Tak je mnohými označována obnova spolupráce mezi prvoligovou Příbramí a Denisem Laňkou. Třiadvacetiletý krajní záložník, či obránce, který v minulosti platil za jednoho z největších talentů, co byl pěstován ve známé příbramské akademii, dostal u Litavky v zimní přípravě druhou šanci. Zatím ji chytl za správný konec.

Josef Fuksa: Nesportující mládeži bude rozhodně pohyb chybět

Minulý nejen sportovní rok byl kvůli pandemii koronaviru hodně roztodivný. Své o tom ví také předseda Lokomotivy Nymburk Josef Fuksa. Zpráva o tom, že se v roce 2020 neuskuteční Olympijské hry, jej zastihla na soustředění v Portugalsku, které okamžitě ukončili. „Příprava, kterou jsme měli naplánovanou k olympiádě, probíhala i dále, ale motivace již nebyla tak velká, jelikož to pro nás bylo zklamání,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru šéf nymburské Lokomotivy.

FOTO: Agresivita Tofasu slavila úspěch. Šlapali nám po krku, řekl kouč Amiel

Postup měli téměř definitivně v kapse. Jenže chtěli jít do další fáze z prvního místa, o něj však v závěrečném zápase skupinové fáze Ligy mistrů přišli. Košíkáři Nymburka nestačili na své palubovce na turecký tým Tofas Bursa a po napínavém souboji prohráli 97:103. Právě přemožitel Nymburka jde z prvního místa, český šampion ze druhého.

Baggio do Hřebče! Ligista Jablonský jde za dobrou partou

Parádní úlovek hlásí fotbalový SK Hřebeč. Účastník krajského přeboru získal do svého kádru z druholigového Vyšehradu obránce či záložníka Tomáše Jablonského.

FOTO: Postup ano, ale ne z prvního místa. Nymburk padl s tureckou Bursou

Dělali si zálusk na první místo ve skupině prestižní Ligy mistrů, ale zůstalo jen u přání. Basketbalisté Nymburka prohráli v domácím prostředí s tureckým týmem Tofas Bursa 97:103. Právě přemožitel Nymburka se dostal na vedoucí příčku tabulky. Český šampion ale moc smutnit nemusel, už před utkáním měl jistý postup, takže z druhého fleku doprovodí do další fáze právě Tofas.

Bylo otázkou času, kdy Bělorusku turnaj vezmou, říká Plekanec. Co tvrdí další?

Správná volba. Taková je reakce drtivé většiny hokejových osobností ze Středočeského kraje na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. To bylo Minsku zrušeno kvůli obavám o bezpečnost účastníků turnaje, kterou by mohla ohrozit politická situace v zemi spojená s násilným potlačováním protestů proti prezidentu Lukašenkovi.

Nymburk si jde podruhé pro prvenství ve skupině Ligy mistrů

Basketbalisté Nymburka mají velkou šanci druhý rok po sobě vyhrát základní skupinu Ligy mistrů. Potřebují k tomu v závěrečném utkání doma porazit turecký celek Tofas Bursa, na jehož hřišti vyhráli 96:93 po prodloužení. Pokud se jim to podaří, budou s největší pravděpodobností druhým nejlepším celkem ze všech skupin, když jen Bamberg dosud ještě neprohrál. Utkání začíná ve Sportovním centru v úterý od 18:30 hodin v přímém přenosu Nova Sport.

David Jarolím o výzvě na severu: Kdyby se člověk bál, nemůže nikdy trénovat

/ROZHOVOR/ Středočech David Jarolím má za sebou první tréninky s ústeckými fotbalisty, které převzal na začátku ledna jako hlavní trenér po Jiřím Jarošíkovi. „Stadion, zázemí i další věci jsou na skvělé úrovni. Je to pro mě velká výzva,“ vzkázal bývalý reprezentant nejen do rodné Čáslavi.

Krimi

Zločinů ve středních Čechách ubylo. O víc než desetinu

Trestná činnost ve středních Čechách výrazně poklesla. Policisté zde loni evidovali 18 091 skutků, což je o 2337 méně než v roce 2019. Ukazují to údaje, které v pátek zveřejnil krajský ředitel Policie ČR Václav Kučera. V roce 2020, kdy byla celá republika sešněrovaná stále aktuálními opatřeními proti šíření koronaviru a lidé se více zdržovali doma, se tak registrovaná kriminalita meziročně snížila o 11,4 procenta.

Soudce Sovák zůstává ve vazbě, dva obviněné soud propustil

Soudce pražského vrchního soudu Zdeněk Sovák, který čelí obvinění kvůli údajnému ovlivňování odvolacích řízení, bude podle informací ČTK i nadále stíhán vazebně. Do vazby Sováka poslal Obvodní soud pro Prahu 1 na začátku prosince, proti rozhodnutí si ale podal stížnost, kterou dnes projednával pražský městský soud.

Policie stíhá prodejce pervitinu. Jeden kšeftoval pár měsíců, druhý pár let

Když minulý týden ve čtvrtek v Nehvizdech na Praze-východ spadla klec, bylo to přímo při předávání pytlíčku s nažloutlou krystalickou látkou. Policisté zadrželi 36letého muže podezřelého z prodávání drog. Jako dealer pervitinu dotyčný podle kriminalistů působil nejméně od předloňského ledna, informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Lidé uvěznění v autobuse i sešrotovaná tatra. Hasiči pomáhali při nehodách

Silnice kluzké tak, že se v úterý večer opakovaně dostávaly do problémů i sypače silničářů (jejich řidiči dokonce potřebovali pomoc hasičů), nezůstaly bez následků. Na nehodové souvislosti změny počasí upozornila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. S tím, že od úterní osmnácté hodiny do desáté dopolední ve středu hasiči v rámci kraje asistovali u 24 bouraček. „Při nehodách se zranilo deset osob; devět lidí bylo zachráněno,“ konstatovala Fliegerová.

Klouzající silnice potrápily řidiče, ale i cestující

Zimní počasí prověřuje řidiče. V noci na úterý 19. ledna se na některých místech objevil mrznoucí déšť, který komplikoval třeba i výjezd z Benešovska sběrem na Táborsko po dálnici D3. A ráno byl ve středních Čechách velmi obtížný například průjezd Posázavím. Poznatky policie, zprostředkované Centrem dopravních informací, upozorňovaly hned na dvě problémová místa na silnici II. třídy číslo 111, spojující Benešovsko s Kutnohorskem.

Balák pochybení v kauze těžby v lánské oboře odmítá. Se stížností ale neuspěl

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák neuspěl se svou stížností u Nejvyššího státního zastupitelství proti trestnímu stíhání v kauze těžby kamene v prostorách lánské obory. Policie jej viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku, když se v lánské oboře mělo vytěžit mnohem více zdejšího kamene, než bylo skutečně oficiálně vykázáno. Miloš Balák ale jakékoliv pochybení odmítá.

S nastartovanou dodávkou ponechanou bez dozoru někdo ujel

Stotisícovou škodu způsobil zatím neznámý zloděj, který využil příležitost, jež se mu naskytla ve Staré Boleslavi na Praze-východ. Ujel s cizím autem, do něhož stačilo jen naskočit – a šlápnout na plyn. Už je to přes dva týdny – a po autě se zatím nenašla ani stopa. O krádeži, k níž došlo poslední den roku 2020 ráno, informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Vandal ničí v Poděbradech kontejnery na elektroodpad. Může jít dokonce o život

Podivnou zálibu si našel vandal, který se zaměřil na červené kontejnery sloužící k odkládání elektro odpadu. Dva z nich poničil a podle vedení města jejich částečným převrhnutím způsobil nebezpečnou situaci.

Porouchaný počítač zavinil škodu za půl milionu: způsobil požár i výbuch

Křivému nařčení čelil ve čtvrtek 14. ledna odpoledne ohřívač vody typu karma, původně podezřelý ze „zavinění“ výbuchu v domě v Kostelci nad Labem na Mělnicku. Až večer výsledky šetření ukázaly, že v podezření se karma ocitla neprávem: skutečným viníkem byl porouchaný počítač.

Sněžení místy přineslo kalamitu. Neprojely kamiony, ale ani sypač

Množství dopravních nehod na sněhu – naštěstí šlo většinou o bouračky končící „jen“ u pomačkaných plechů – z nichž některé omezily průjezd. Tak to ve čtvrtek po ránu vypadalo na řadě komunikací ve středních Čechách.

Ekonomika

Zisky z podnikání vrací přírodě. Tam, kde beru, musím i dávat, říká podnikatel

Úspěšný muž, který začínal od nuly a má jako největší hobby ekologické zemědělství, je důkazem, že peníze vždy charakter nekazí. Podle rokycanského rodáka Roberta Beneše jsou pracovitost, energie, cílevědomost a alespoň špetka toho pověstného štěstíčka potřebné ingredience k tomu, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem.

Z příběhů živnostníků mrazí: Vláda nás nechala chcípnout. Úspory jsou pryč

Zatímco se vláda často chlubí, jak její kompenzace úspěšně zachraňují podnikatele postižené koronakrizí, oni sami vidí situaci zcela opačně.

Kamarádky vytváří udržitelnou módu. Nejoblíbenější je triko s netopýřími rukávy

Jsou nejen krásné, ale hlavně uvědomělé. A milují módu. Řeč je o 32leté Zuzaně Sedlecké a 34leté Ivaně Holé z jedné vesnice v Pošumaví. Právě láska k módě a vztah ke světu je přivedl k tomu, aby vytvořily vlastní značku udržitelné mody ONE VILLAGE.

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Tajemství hummusu se skrývá v šesti přísadách, říká Štěpán Hodač

Štěpán Hodač je majitelem známé firmy I love Hummus. Přitom málokdo ví, že za touto úspěšnou značkou stojí vystudovaný právník, který se k podnikání dostal díky svým cestám.

Do Čestlic se sjelo na 30 taxikářů, s kompenzacemi jsou spokojeni

Do nákupní zóny v Čestlicích u Prahy se dopoledne sjely asi tři desítky taxikářů. Původně zde chtěli taxikáři protestovat za schválení kompenzačního bonusu pro provozovatele taxislužby, ten byl ale podle sobotního vyjádření ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) již schválen. S jeho podobou a výší jsou taxikáři spokojeni, řekl dnes ČTK předseda Sdružení českých taxikářů Petr Polišenský.

Dnešní doba ukazuje, jak je důležité mít vyvážený život

Ondřej Rak prošel několik firem a pozic, ale vždy se to týkalo lidí, jejich rozvoje či celkového řízení personálních oddělení ve firmách. V současné době pracuje jako manažer firmy Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Společnost se zabývá logistikou.

Zkušení manažeři firmám poradí, jak se dál rozvíjet

Získat cenné rady, jak svou firmu zacílit k většímu úspěchu, mohou představitelé malých a středních firem ze středních Čech. Tuhle příležitost již tradičně nabízí Středočeské inovační centrum (SIC) manažerům - zpravidla majitelům nebo ředitelům - malých a středních firem do 250 zaměstnanců.