Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.01. 2020 a svátek má Zdislava

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Finanční úřad – Územní pracoviště v Poděbradech – otevírací doba, kontakty, mapa Poděbrady

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Moravec Pavel, Ing. ředitel Email: Pavel.Moravec@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Další informace...

Tel:
 • 325 605 111
E-mail:
 • podatelna2119@fs.mfcr.cz

Geolys CZ s.r.o. – zaměření staveb, vytyčení staveb, digitální mapové podklady Lysá nad Labem

Firma Geolys  CZ s.r.o. byla založena 14. března 2007. Naše služby: zaměření staveb ke kolaudaci, k úvěrům oddělení pozemků geodetické práce s GPS RTK ostatní geodetické práce restituce věcná břemena vytyčení staveb a vlastnických hranic polohopisné a výškopisné měření zaměření inženýrských sítí (kanalizace, vodovod, kabely kNN, kVN, tel. - kabely,...

Tel:
 • 739 300 493 - pan Vohanka
E-mail:
 • geolys@email.cz

Alois Popek – kontejnery, autodoprava, stavební suť, dovoz sypkých materiálů, prodej stavebního materiálu, pronájem mobilních toalet Poděbrady

Jsme tu od roku 2005 a momentálně pracujeme s technikou - řetězový nosič kontejnerů na podvozku DAF 75 CF 320. Dlouholetá praxe, flexibilita a snaha o maximální spokojenost zákazníka. Naše služby: autodoprava přistavení a pronájem kontejnerů na domovní odpady stavební suť, včetně likvidace, nebo zajištění skládek prodej a dovoz sypkých...

Tel:
 • 736 485 823 - pan Popek Alois
E-mail:
 • a.popek@seznam.cz

M STEEL CZ s.r.o. – laserové dělení, kovovýroba, strojírenská výroba Poděbrady

Jsme ryze česká firma M STEEL CZ se zaměřením na kovovýrobu. Naše služby zajišťujeme pro zákazníky nejen v regionu Poděbrady a okolí, ale i v celé ČR. Kompletní kovovýroba je prováděna na zakázku včetně možnosti povrchové úpravy práškového lakování. Nabízíme: přesné laserové dělení plechů a hutního materiálu ohýbání na ohraňovacích...

Tel:
 • 731 508 939 - pan Málek Jiří - jednatel, obchodní ředitel
  325 512 352 - firemní
E-mail:
 • jiri.malek@msteel.cz

Vladimír Verner – Vyklízení-Nymburk- vyklízení bytů, údržba zahrad, kácení stromů Nymburk

Naše služby: vyklízení nemovitostí vyklízení bytů vyklízení komerčních prostor vyklízení skladů vyklízení chalup a chat vyklízení sklepů, půd, podkroví a pod. vyklízení pozůstalostí vyklízení rodinných, panelových, činžovních domů vyklízení garáží, dílen, kůlen, zahradních domků vyklízení a údržba zahrad- kácení, sekání s odvozem

Tel:
 • 603 271 293 - pan Verner
  723 507 342
E-mail:
 • vyklizeni-nymburk@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Městecká nemocnice vyhlásila zákaz návštěv

Chřipková epidemie je tady. S ní souvisí zákazy návštěv ve zdravotnických zařízeních, případně domovech pro seniory. Podle našich informací se jako první k zákazu návštěvu rozhodlo vedení městské nemocnice v Městci Králové.

U Poděbrad vypouštěli uzdravené dravé ptáky

/FOTOGALERIE/ Vypouštění vyléčených zvířat do volné přírody je vždy emotivní a radostná událost. Zvláště když se jedná o překrásné dravce, jako tomu bylo před pár dny v Záchranné stanici pro hendikepovaná zvířata na Huslíku.

Nymburk chce mít přehlednější webové stránky

Přestože současná podoba webových stránek města Nymburk je stará jen několik let a ve své době získala i ocenění jako nejlepší webová stránka mezi středočeskými městy, současné vedení radnice usiluje o změnu její podoby. Potvrdil to mluvčí radnice Petr Černohous.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Technické služby díky počasí stříhají stromky

Kromě prací, které dělají zaměstnanci Technických služeb každoročně a k prvnímu měsíci nového roku tradičně patří, dělají i takové, které jsou pro ně typické spíše na jaře nebo na podzim. V těchto týdnech je tak můžeme vidět nejen při úklidu vánoční výzdoby a likvidaci stromků, ale i při zastřihování stromů rostoucích ve městě. Může za to velmi mírná zima.

Demolice ruských střílen pomůže i divokým koním

Plánovaná demolice trosek někdejších tankových střílen v bývalém vojenském prostoru v Milovicích je v plném proudu. V lokalitě sousedící s pastvinami divokých koní, zubrů a praturů má vyrůst nový relaxační park s dráhou pro bruslaře i odpočinkovou zónou pro rodiče s kočárky.

Myslivci vypustili do přírody padesát bažantích slepic

/FOTOGALERIE/ Před několika dny Myslivecký spolek Stratov, který obhospodařuje honitby Milovice a Stratov, vypustil do volné přírody v Milovicích 50 bažantích slepic, které jsou určeny k dalšímu chovu. 

Pohlednice z minulosti: Proměny nymburských zákoutí

V dnešním díle historického seriálu se podíváme opět do Nymburka. Na srovnávacích fotografiích se můžete podívat, jak se změnila nymburská zákoutí.

Poděbradský zimní stadion láká na veřejné bruslení

Letošní zima zatím nenabídla žádnou příležitost k venkovnímu bruslení. Milovníci této kratochvíle si tak musí vystačit s umělými ledy na zimních stadionech. Ten poděbradský zveřejnil hodiny veřejného bruslení na únor. Ten příští mohou zájemci dorazit dokonce už v pátek mezi 10. a 12. hodinou.

Kamera na mostě snímá espézetky

Poděbrady rozšiřují městský kamerový systém. A to nejen kvůli štědrovečerní loupeži, při níž dva cizinci napadli muže u bankomatu a dvě ženy v nádražním podchodu. Rozšiřování systému probíhalo už v průběhu loňského roku a za pozornost stojí kamerový bod na mostě přes Labe.

Sport

Divizní nováček z Poříčan věří v lepší jaro. I kvůli fanouškům

Vzhledem k rekonstrukci kabin v domácím areálu zvolilo v podzimní části sezony vedení poříčanského fotbalového SK za dočasný domov hřiště v nedaleké Vykáni. K tomu šéf klubu Zdeněk Pačes doplnil, že místní funkcionáři sami s touto nabídkou přišli a oni že ji brali za svou. „Samozřejmě jsme byli rádi, protože ne vždy se člověk s podobnou vstřícností a ochotou setká,“ uvedl Pačes.

Nymburk bude u Jadranu bojovat o historický přepis

Světem basketbalu hýbe tragédie a smrt někdejší hlavní hvězdy tohoto sportu Kobe Bryanta, a tak i borci Nymburka vyrazili včera na předposlední utkání základní části Ligy mistrů do Černé Hory proti Mornar Baru v posmutnělé náladě. Hrají ale o první místo a mohou zatřást historií, na hřišti nechají určitě všechno.

Na ledě se všichni bavili. Na akci Týden hokeje přišlo dvanáct dětí

Na propagační a náborovou akci s názvem Týden hokeje dorazilo na zimní stadion v Nymburce dvanáct dětí, které se od příchodu na zimní stadion těšily na to, jak si obléknou reprezentační dres s novým logem, se svou jmenovkou, obují brusle a vyzkouší si na hokejovém tréninku své bruslařské dovednosti.

Matouš Adam z Kostomlat má titul Letecký sportovec roku

/FOTOGALERIE/ Ani Martin Šonka, ani známí letečtí akrobaté, ale dvacetiletý mistr Evropy Matouš Adam létající na nymburském letišti. Obrovským překvapením skončilo vyhlašování prestižní soutěže Letecký sportovec roku 2019 v pražském divadle Image. 

Povolání kustod? To jsou i zážitky o prodeji piva či hře na opici

Jejich heslo? Vždy připraven! Kustodi – pomocníci fotbalových, hokejových, volejbalových, zkrátka sportovních týmů – jsou svérázné postavy. Zažívají mraky neuvěřitelných příhod, byť některé z nich nejsou publikovatelné. Ale i ty, jež se dostanou na veřejnost, stojí za to.

FOTO: Direkt přišel v prostřední části

Do Poděbrad dorazili v rámci 18. kola Krajské ligy Sršni z Kutné Hory, kteří za sebou měli vítězné utkání proti Benešovu. Zároveň také ovládli první vzájemné utkání této sezony, když na domácím ledě porazili Poděbrady vysoko 7:2. Tentokrát však vyhráli rozdílem pěti gólů domácí hokejisté.

Nedůraz v šestnáctce byl hlavním problémem Polabanu

Svou herní průpravu v zimním přípravném období na jarní část sezony nastartovali také fotbalisté divizního Polabanu Nymburk. V letošní zápasové premiéře prohráli o jeden gól, když nestačili na dorostence Meteoru Praha. Šanci dostali v nymburském dresu mladíci z dorostu.

MMA bojovníci se utkali v Nymburce na turnaji GCF

/FOTOGALERIE/ 61. Galavečer MMA GCF 61 Cage Fight Nymburk se ve Sportovním centru konal v neděli 26. ledna. Na programu bylo celkem deset zápasů, ve kterých nechyběli ani zástupci pořádajícího klubu MMA Poděbrady

Orlando Bloom si zajel do Kladna za Jágrem

Známý britský herec Orlando Bloom, známý představitel Legolase z Pána prstenů, Parida z Trojské války či Willa Turnera z Pirátů z Karibiku, se loni na podzim nastěhoval do Prahy, natáčí a ve volném čase poznává české kraje na bicyklu. A v neděli se podíval také do Kladna na hokej, fandil Rytířům s Jaromírem Jágrem.

Zahrát si na hokejistu přišlo na poděbradský zimák dvacet nových adeptů

Na zimním stadionu v Poděbradech se konala již šestá akce Českého svazu ledního hokeje „Pojď hrát hokej“.

Krimi

Těhotnou ženu po dopravní nehodě odvezl vrtulník

/FOTOGALERIE/ Ke střetu osobního vozu a dodávky došlo v noci na úterý 28. ledna na silnici I/38 poblíž Pňova. „Tři osoby utrpěly lehká poranění a po nezbytné péči byly transportovány do spádové nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová. V autě ale cestovala ještě těhotná žena, která při srážce utrpěla poranění na hlavě. Po zajištění byla letecky přepravena do nemocnice Vinohrady.

Plameny od kbelíku s popelem spolykaly osm milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Neopatrnost při zacházení se žhavým popelem způsobila škodu vyčíslenou na osm milionů korun. Tak v noci na úterý 28. ledna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová okolnosti požáru, který v Osnici na Praze-západ poničil dva domy.

Na vedení Středočeského kraje podal opozičník trestní oznámení

Trestní oznámení na vedení Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje i na vedení kraje podal opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS). Informoval o tom na pondělním jednání krajského zastupitelstva s tím, že odhadovanou škodu vyčíslil na jednu miliardu korun.

Řidička nedala přednost u Poděbrad, dva zranění

Dvě zranění si vyžádala nehoda dvou osobních aut, která se stala na křižovatce mezi Poděbrady, Pátkem, Kouty a Křečkovem. V tuto dobu maximálně přehledná křižovatka je jednou z těch kritických z hlediska počtu a závažnosti předchozích nehod.

Policejního funkcionáře stíhaného kvůli nákupům soud očistil

/FOTOGALERIE/ Plně očištěn ze všech dřívějších nařčení byl dlouholetý vedoucí benešovského územního odboru středočeské policie Petr Havránek. Upozornil na to krajský policejní ředitel Václav Kučera, když v pátek připomněl verdikt Vrchního soudu v Praze z 8. ledna.

Zločiny budou Středočeši moci na dálku hlásit do Prahy

/FOTOGALERIE/ Policejní pracoviště bez přímé přítomnosti policistů buduje středočeská policie. V pilotním provozu vyzkouší fungování kontaktních míst Pol Point, která by se mohla rozšířit do celé republiky. Příznačné je pro ně jedno: nesedí tam nikdo v uniformě. Ani v civilu.

V kladenském paneláku hořelo, jedna žena zemřela

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení do mrazivé poslední lednové soboty zažila nedlouho po třetí hodině ranní více než stovka obyvatel paneláku v Americké ulici v Kladně. V bytě ve dvanáctém patře vypukl požár. Předcházel mu údajně výbuch. Jedna žena zemřela.

Jesenický gang zlodějů zmizel. Policie nemá ponětí kam

Řádění gangu vykradačů rodinných domů ustalo, nicméně to neznamená, že je s případy vloupání do rodinných domů v regionu jihovýchodně od Prahy konec. Tak v pátek shrnul aktuální situaci podél pomezí okresů Praha-Západ a Praha-východ náměstek ředitele středočeské policie Jan Krejčí.

Kola se kradou i v zimě, varuje policie

Sice není sezona, ale přesto se jízdní kola stávají předmětem zájmu pachatelů. To připomněla Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ v souvislosti s krádeží, kterou nyní řeší brandýští policisté. Zloděj navštívil sklep domu v Kralupské ulici v Brandýse nad Labem – a škoda, kterou způsobil, převyšuje 15 tisíc korun.

Účet za škrábance v laku: patnáct tisíc korun

Možná ještě pod rouškou tmy, ale není vyloučeno, že už za bílého dne, si zatím neznámý pachatel užíval při ničení auta zaparkovaného v Brandýse nad Labem. Stalo se to v pátek 17. ledna někdy v době od časných ranních hodin do půl jedné odpoledne. Kdosi poškrábal lak automobilu, který majitelka zaparkovala v Palachově ulici, informovala policistka Eva Hašlová.

Ekonomika

Elektrárny jako cíl výletníků? Stále častěji!

Bezmála 16 tisíc návštěvníků projevilo loni zájem o podobu elektrárenských provozů ve středních Čechách a o to, jak fungují. Deník o tom informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp s tím, že přesně na prohlídky zavítalo 15 943 osob.

Martina Moličová: Ve stříbrném městě se podniká a žije dobře

Všichni jsme ho znali, všichni jsme ho milovali a všichni jsme tam chodili nakupovat věci do školy. Papírnictví na Palackého náměstí v Kutné Hoře s velkou výlohou a nápisem bylo léta jeho dominantou. Jednoho dne ale skončilo a většina místních se bála, co bude s prostorem dál a zda-li se tam neobjeví další prodejna kebabu, pizzy nebo pochybných potravin. K velké úlevě všech se tam ale objevilo něco, co tady chybělo víc než tužky a školní batohy. Kafírnictví. Spojení kávy a tvoření. Vítejte.

Masérka Hanka Vybíralová: Můj obor je stále více žádaný

Masérka Hanka Vybíralová redakci Boleslavského deníku přivítala ve své „masérně“ během svého vánočního jarmarku, který každoročně pořádá. Kromě masírování má k dispozici také další záležitosti. „Od dvou úžasných žen jsem vzala šperky, jsou to šité korálky. Já pracuju s olejíčky, nabízím masážní oleje a dárkové poukazy na masírování,“ zmínila svobodná matka.

Lada Bartošová doktorát nikdy nedokončila, ale muzeum čokolády otevřela

Škoda, že se vůně čokoládovny nedá přenést online nebo na papír. Zvláště ta z čokoládovny a muzea v Kutné Hoře, kde jsem se k povídání sešla s majitelkou Ladou Bartošovou. Kromě spousty zajímavých věcí jsem se kupříkladu dozvěděla, že lepší než všechna antidepresiva a prášky na uklidnění je právě čokoláda. Prokazatelně totiž obsahuje látky, které pozitivně ovlivňují mysl člověka. Alespoň tedy ta kvalitní. A právě takovou čokoládu tady najdete.

Pivovar uvařil rekordně piva a robotizuje část výroby

203 tisíc hektolitrů piva. Množství, které si asi málokdo umí v reálu představit. Právě tolik vyrobili za loňský rok piva v nymburském pivovaru. Překonali tak stávající rekord a podle ředitele a majitele Pavla Benáka už není další kapacita pro zvýšení objemu výroby. Pivovar jede na maximum a jeho rozšiřování se v dohledné době neplánuje.

Vlaky Arrivy dostaly statisícovou pokutu. Není poslední

Aktuálně vyčíslená finanční sankce dosahuje 670 tisíc korun – a další pokuty za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů. Tak ve středu zhodnotil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu zkušenost s měsícem provozu čtyř rychlíkových linek v režii společnosti Arriva, jejíž vlaky od poloviny prosince jezdí ve středních Čechách – a většinou zajíždějí i do dalších krajů. Zmínil, že takový je výsledek dosavadních 23 kontrol.

Lázně Poděbrady otevřou nový hotel. Ponese jméno manželky zakladatele lázní

/VIZUALIZACE/ Lázně Poděbrady v první polovině letošního roku otevřou nový hotel. Ponese jméno manželky zakladatele lázní, kterým byl Arnošt Filip Hohenlohe. Hotel Chariclea nabídne ubytování 90 klientům, jeho součástí bude moderní balneo provoz, plavecký bazén, saunový svět a wellness centrum. Náklady jsou v desítkách milionů korun, řekl obchodní ředitel a místopředseda představenstva Lázní Poděbrady Ondřej Odcházel.

Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Hitem Vánoc i novoročních slev jsou televizory a set-top-boxy. Blíží se hlavní vlna přepínání na nový TV signál a Češi vzali obchody útokem.

Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Bránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.

V Dolních Břežanech posouvají hranice poznání. Pomáhá jim v tom laser centrum

Fyzikální ústav Akademie věd ČR je jednou z nejvýznamnějších výzkumných institucí v Česku, která pokrývá v podstatě všechny oblasti fyziky, a to nejen v oblasti základního výzkumu. Stále více se daří z vlastní iniciativy či ve spolupráci s firmami nalézat aplikace, které napomáhají zlepšovat každodenní život. A to i díky více než 1,5 miliardovým prostředkům z fondů EU.