Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Pavel Richter – SPR-stavebniny, SPRe-relax – stavební materiál, montáž oken, lité podlahy, vířivé vany, tepelná čerpadla Poděbrady

Nabízíme: stavebniny montáž oken montáž dveří montáž garážových vrat betonové a kovové ploty interiérové dveře a zárubně fasády lité podlahy flexibilní kamínková dlažba vířivé vany zastřešení bazénu infrasauny a sauny solární sprchy tepelná čerpadla protiproudy a písková filtrace Navštivte i naše druhé webové stránky www.spre-relax.webnode.cz

Tel:
 • 775 369 887 - pan Richter
E-mail:
 • prichter@seznam.cz

Kominictví, Krby a Kamna Jirka & syn – krbová kamna, krbové vložky, stavby krbů, revize komínů Poděbrady

Kominictví Jirka a Syn se zabývá prodejem krbových kamen a krbových vložek, stavbou krbů.   Dále se zaměřuje na výrobu a montáží montovaných komínů a kouřovodů, rekonstrukcí, frézováním, vložkováním, čištěním, revizemi komínů.  Je členem společenstva kominíků ČR. Nabízíme: prodej krbových kamen a krbových vložek ROMOTOP – stavem cca 130 kamen na prodejně...

Tel:
 • +420 602 336 689 - pan Jirka
  +420 725 903 434 - pan Kubíček
E-mail:
 • jirkaasyn@seznam.cz

Luboš Jelínek – Kevex – autodoprava, zemní a výkopové práce, demolice, půjčovna minibagrů Poděbrady

Naše firma nabízí především zemní a výkopové práce, demolice a autodopravu. Pokud hledáte firmu, která provádí svou práci rychle, kvalitně a za dobrou cenu, neváhejte nás kontaktovat. Naše služby: zemní a výkopové práce demolice a autodoprava stavby a rekonstrukce půjčovna minibagrů   Provozovna: Revoluční 1017 (Polaban), 290 01 Poděbrady

Tel:
 • 602 657 084 - pan Jelínek Luboš - majitel
E-mail:
 • kevex@kevex.cz

INSTAL-PROFI Č+S v.o.s – voda, plyn, topení, vzduch, kanalizace, podlahové vytápění, vodovodní a kanalizační přípojky Nymburk

Nabízíme: Voda Materiál: plast, pozink     Provádění rozvodů ze studní     Montáž bojlerů a čerpadel     Montáž filtrů a úpraven vody     Vybavení koupelen sanitární technikou     Montáž vodoměrů     Montáž vodovodních baterií     Rekonstrukce vodovodních stoupaček     Vodovodní přípojky Kanalitzace Materiál: PVC, KG, HT, kamenina, litina   Rekonstrukce kanalizačních...

Tel:
 • 604 421 481 - pan Čejka
E-mail:
 • libret@seznam.cz
  cejkin1@seznam.cz

Střechy Kozák – opravy střech, klempířství, pokrývačství, tesařství, výškové práce, montáž střešních oken Nymburk

Nabízíme: klempířské práce pokrývačské práce tesařské práce výroba klempířských prvků ohýbání profilů do 4m délky montáž střešních oken výškové práce drobné opravy NOVĚ OTEVŘENA PŮJČOVNA: štípačka na dřevo do 1m, pojízdné lešení (výška 8m, šířka 0,7m, délka 1,5m)  

Tel:
 • +420 604 794 462 - pan Kozák
E-mail:
 • kozak@klempirstvikozak.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na nymburský obchvat má navázat nová silnice kolem Všechlap a Krchleb

Houstnoucí doprava na hlavním tahu mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví je hlavním důvodem snahy zástupců nymburské radnice dosáhnout pokračování stavby nymburského obchvatu, který zatím končí kruhovým objezdem pod všechlapským vrchem.

Nymburská nemocnice svolává na pomoc zdravotníky v záloze

Kritická situace se stavem personálu způsobila, že vedení nymburské nemocnice žádá všechny zdravotníky, kteří by v současné situaci mohli pomoci, aby se jí přihlásili. „Nechceme omezovat péči poskytovanou našim pacientům, a proto hledáme kolegyně a kolegy, kteří posílí v covidové době naše provozy,“ uvedla mluvčí nemocnice Barbora Jánská.

Porucha zastavila vlaky mezi Nymburkem a Poděbrady

Kvůli poruše trakčního vedení ve stanici Nymburk hl. n. nejezdiy vlaky mezi Nymburkem a Poděbrady. Přerušen byl také provoz regionálních vlaků ve směru Veleliby a Poříčany, informoval PID. 

Zásadní projekty Nymburk představí na svých stránkách

První etapa revitalizace jankovického sídliště a stavba nové lávky přes Labe. To jsou první dva zásadní projekty, které město představuje a podrobně popisuje v nové rubrice na svých webových stránkách. V budoucnu mají přibýt i další. Cílem je podrobněji informovat místní o zásadních projektech, které se ve městě staví či jinak probíhají.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Karanténa zavřela lyský odbor dopravy

Z důvodu vyhlášení karantény je odbor dopravy lyské radnice pro veřejnost do 30. října uzavřen. Podání je možné činit elektronicky, nebo prostřednictvím označené schránky před budovou Městského úřadu, popřípadě na podatelně radnice v úředních hodinách, které jsou nyní v pondělí od 7 do 12 hodin a ve středu od 13 do 18 hodin.

Seniorům jsou v Nymburce připraveni pomoci charita i skauti

Farní charita Nymburk a tři skautská střediska. To jsou organizace, které ve spolupráci s radnicí nabízí okamžitě pomoc seniorům například se zajištěním nákupů nebo vyzvednutím léků. Pomoc při vyhlášeném omezení pohybu nabízejí i další radnice a dobrovolníci.

OBRAZEM: V Žehuni se koná tradiční výlov. Sumci a velcí kapři na talíři neskončí

Výlov Žehuňského rybníka letos pořádá společnost Rybářství Chlumec nad Cidlinou 21. až 23. října. Mezi vylovenými rybami nechybí ani sumci a mimořádně velcí kapři. Tito krasavci však na vánočních stolech neskončí, jak Deníku prozradili místní rybáři, po skončení výlovu se vrátí zpět do svého rybníka. Akci jsme ve čtvrtek odpoledne navštívili s redakčním objektivem.

OBRAZEM: Farmářské trhy v Nymburce pokračují

Rozdíl mezi jarními a současnými omezeními je patrný i v tom, že ve většině měst na Nymbursku, kde se konají pravidelně farmářské trhy, i tento týden pokračují. Výjimkou jsou Poděbrady, kde trhy pořádá jiná společnost, než v dalších městech regionu.

Starostka Loučeně: Infekce se šířila i na pohřbu

Podle oficiálních dat, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, má několik obcí na Nymbursku v kolonce pozitivně testovaných nulu. Naopak jsou místa, kde je poměr pozitivně testovaných v přepočtu na 100 tisíc relativně vysoký.

Na odběr chodí v Nymburce třikrát více lidí než před týdnem

Po týdnu fungování odběrového místa v Nymburce se jeho kapacita navýšila trojnásobně. Konkrétně to znamená, že pokud v první den dorazilo na stěr 34 lidí, v posledních dnech zvládnout odebrat vzorky přibližně stovce lidí. Celkem bylo do úterý odebráno 516 vzorků. Kolik z nich bylo pozitivních, se však zjistit nedá. „Výsledky nevidíme. Přijdou testovaným lidem a pak tomu, kdo vypisuje žádanku. To znamená praktickému lékaři nebo hygieně,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Barbora Jánská.

Sport

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Tomáš Kříž: Nabídek bylo jen pár a to už je nějaký čas nazpátek

Chytil formu jako hrom. V odehraných osmi zápasech před nucenou pauzou nastřílel osm gólů. To je jeden gól na zápas. „Chytil jsem se gólově hned v prvním zápase proti Českému Brodu a od té doby jsem vždy věřil, že se v zápase trefím,“ říká mimo jiné v rozhovoru fotbalista Tomáš Kříž, rychlonohý útočník Slovanu Lysá nad Labem.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Sokolečský střelec Marek Ramšák: Jsem útočník, takže góly jsou moje práce

S fotbalem začínal ve Velimi, kde dostával první šance mezi dospělými už v šestnácti letech. Pak zamířil do Kolína, prošel i dalšími kluby v regionu. Nejraději vzpomíná na Poříčany, kde se mu povedlo s týmem postoupit do divize. Navíc v posledním utkání sezony nastřílel Marek Ramšák soupeři čtyři branky. „Myslím, že jsem to slavil ještě měsíc potom,“ směje se čtyřiadvacetiletý fotbalista, který má po osmi odehraných kolech na svém kontě jedenáct gólů v dresu Sokolče v I.A třídě.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Poříčanský fotbalista Radek Skuhravý kouká před domácími zápasy na válečné filmy

Ve třiadvaceti letech už procestoval pěknou řádku fotbalových klubů. Nejlepší vzpomínkiy má na mládežnické angažmá v Bohemians 1905, kde si našel své kamarády. V současné době působí Radek Skuhravý v divizních Poříčanech.

Dobříšský led se proměnil v centrum profíků. Přidá se i Jágrovo Kladno?

Potvrzeno! Tuzemská hokejová smetánka našla své útočiště v Dobříši. Právě tam se na otevřeném kluzišti bude v době pandemických opatření připravovat při nejmenším pět klubů, z nichž čtyři jsou zástupci extraligy a jeden Chance ligy. Kromě Sparty Praha, o níž se v tomto směru již dříve spekulovalo, a která vše v úterý odstartovala, jde i o Mladou Boleslav, Plzeň, královehradecký Mountfield a pražskou Slavii.

Dobrou hru lídra z Rožďalovic zúročují oba útočníci, Hora s Najmonem

Lídrem Postřižinského okresního přeboru je po osmi odehraných kolech mužstvo Rožďalovic. Fotbalisté Trnavanu prohráli před nucenou pauzou jedinkrát a na svém kontě mají devatenáct bodů. Navíc v týmu mají Rožďalovice dva nejlepší střelce soutěže – dvanáctigólového Jakuba Najmona a Dominika Horu, který dal deset branek.

Korupční kauza smetla také Chovance. Berbr rezignoval z vazby

V českém fotbale padají hlavy. Výkonný výbor FAČR v souvislosti se zatčením místopředsedy Romana Berbra odvolal z funkce členy komise rozhodčích. Případem se rovněž začala zabývat UEFA, uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Krimi

Nehoda nákladního auta zkomplikovala dopravu na dálnici D11

Na 49,5 km na dálnici D11 na trase Praha - Hradec Králové se v sobotu krátce po 14. hodině stala dopravní nehoda. Nákladní auto havarovalo u obce Dobšice na Nymbursku. Dálnice je částečné neprůjezdná.

Cestující napadl řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Policie hledá Veroniku a Dana. V jedné osobě

Bezmála dva týdny už nemá okolí informace o 32leté ženě z Kralup nad Vltavou. Mělničtí kriminalisté po ní pátrají od středy 14. října, kdy pohřešování klientky ohlásila sociální pracovnice – s tím, že ji neviděla od 6. října a má obavu o její život.

Při hře na sídlišti spadlo dítě ze žebříku. Utrpělo středně těžká zranění

Na sídlišti v Brandýse nad Labem v okrese Praha-východ v sobotu 18. října zasahovali letečtí záchranáři. Při hře se tam zranilo teprve tříleté dítě. „Policisté a také záchranná služba vyjížděli kvůli pádu dítěte, které se zřítilo ze žebříku,“ potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová s tím, že se dítě zřítilo z asi třímetrové výšky, ale jeho zranění ho neohrožují na životě.

Řepa z převráceného kamionu zasypala auto, v němž zůstaly zaklíněné dvě ženy

/FOTOGALERIE/ Pod vysypaným nákladem z převráceného kamionu se v pátek 16. října po dopravní nehodě na silnici I/38 mezi Vlkavou a Smilovicemi u odbočky k obci Struhy ocitlo osobní auto a v něm zůstaly zaklíněné dvě ženy. Po příjezdu na místo začala pro hasiče velmi náročná záchrana pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, která trvala několik desítek minut.

Bezdomovec málem zapálil garáž u 'místničky'

Potřeba ohřát se pomocí otevřeného ohně rozdělaným mužem bez stálého přístřeší málem vedla k požáru u železniční stanice Nymburk město. Naštěstí dorazili na místo včas strážníci. Na dým vycházející z místa poblíž železniční stanice byla městská policie upozorněna telefonátem jednoho ze svědků.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Propuštěný násilník zdemoloval policejní recepci

Do jedné z nymburských domácností, kde mělo docházet k napadání mezi členy rodiny, byli v sobotu před polednem zavoláni policisté. Z místa si odvezli třiačtyřicetiletého muže s tím, že s ním celou situaci vyřeší na služebně obvodního oddělení. Jenže všechno dopadlo trochu jinak.

Celníci vyhmátli tak bídné padělky, jaké už dlouho neviděli

Prodá se před Vánoci skutečně cokoli? Taková otázka mohla blesknout hlavou celníkům, kteří ve čtvrtek kontrolovali vozidla, jejich náklad i posádky na dálnici D1 při pomezí středních Čech Prahy. 

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.