Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 18.09. 2021 a svátek má Kryštof

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Taxi Stejskal – smluvní přeprava osob, velkoprostorové vozidlo Poděbrady

Nabízíme: smluvní přeprava osob přeprava zásilek do 200 kg šesti místný klimatizovaný automobil

Tel:
 • 602 332 929 - pan Stejskal
E-mail:
 • stejskal.vlastimil@seznam.cz

Ladislav Dopater – bezpečnostní agentura, hlídání domů, kopání hrobů, ukládání uren Nymburk

Naše firma provozuje bezpečnostní agenturu. V rámci našich služeb nabízíme: hlídání domů komerčních objektů staveb Provádíme: čištění hrobek kopání nových hrobů čištění hrobů starých ukládání uren

Tel:
 • 605 755 914
E-mail:
 • dopater@seznam.cz

CK MATOUŠEK – cestovní kancelář, poznávací zájezdy, jednodenní výlety, cykloturistika Poděbrady

Na trhu působíme od roku 1994.  Kromě nabídky vlastního produktu si u nás můžete zakoupit zájezdy více než 50 renomovaných tuzemských i zahraničních cestovních kanceláří. Jsme schopni pro Vás zajistit letenky, lodní lístky, připravit Vám zájezd na míru podle Vašeho přání, nebo také pouze najít ubytování kdekoli po světě... Naše služby: Pobytové zájezdy Poznávací zájezdy Cykloturistika...

Tel:
 • 325 616 347 - pobočka Poděbrady
  325 616 348 - pobočka Nymburk
  605 551 122 - Ing. Petr Matoušek - majitel
E-mail:
 • info@ckmatousek.cz

Josef Kubánek – instalerství, topenářství, revize plynu, revize komínů, osazování plynoměru Nymburk

Nabízíme: topení voda plyn montáže včetně dodávek materiálu instalace kotlů a plynových spotřebičů revize plynu revize komínů osazování plynoměru uzavření smlouvy s plynárenskou společností

Tel:
 • +420 603 236 194
E-mail:
 • sdrupos@centrum.cz

Psí škola a salon SUPERPES Lysá nad Labem

Nabízíme: kurzy stříhání psů úprava psů individuální výcvik kurzy lekce a tréninky pronájem areálu psí školy Dornova metoda

Tel:
 • 602 390 308 - paní Hanousková
  720 442 381 - objednávky
E-mail:
 • romana.hanouskova@superpes.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Mobilní hospic v Lysé nad Labem se účastní kampaně za umírání doma

Přednáška o paliativní péči, benefiční divadelní představení, Den otevřených dveří a koncert vážné hudby. To vše připravil domácí hospic Nablízku sídlící v Lysé nad Labem na takzvaný Týden mobilního hospice, který se uskuteční od 4. do 10. října v rámci kampaně DOMA. Organizace zdůrazňující možnost umírání doma však chce nejen tento týden upozorňovat na to, že tuto možnost zdaleka nemají všichni ti, kteří si to přejí.

Divocí koně a zubři z Milovic se dostali na poštovní známky

/FOTOGALERIE/ Věhlas milovické rezervace se šíří dál. Česká pošta tento týden vydává aršík poštovních známek, na nichž se objevují krásy rezervace včetně jejich naturalizovaných obyvatel. Známky v hodnotě 23, 26, 27 a 30 korun jsou v rámci aršíku vytištěné v nákladu 33 tisíc kusů.

OBRAZEM: Chuligány museli na Dni s IZS pacifikovat těžkooděnci

Den s Integrovaným záchranným systémem se na kolonádě v Poděbradech konal ve středu 15. září. Součástí byla i ukázka nasazení policejních těžkooděnců, kterou jsme navštívili s redakčním objektivem.

Města v Polabí zakládají sdružení kvůli obchodování s odpadem

Polabské komunální družstvo bude názvem nového sdružení měst a obcí, které chce společně vyjednávat o cenách za výkup odpadu. Jeho členy mají být Nymburk, Český Brod, Poříčany, Radim a Poděbrady.

Policie zve na lázeňskou kolonádu v Poděbradech. Nabídne koncert i akční ukázky

Proč si nevyrazit do lázeňského města, a to i za hudebními zážitky? To je kulturní tip, s nímž netradičně přichází středočeská policie. Ve středu 15. září zve do Poděbrad, kde se na lázeňské kolonádě bude konat policejní sláva.

Poděbradští zastupitelé těsnou většinou podpořili vznik zahrádkářské kolonie

Zastupitelé na podruhé podpořili projekt developera vlastnícího pozemky na hranici města ve směru na Kouty. Ten chce podle předloženého záměru plochu o velikosti 18 539 m² rozparcelovat na zahrádky o velikosti 300 až 400 m².

O návštěvu věže kostela sv. Jiljí je velký zájem. Nymburk zveřejnil pravidla

Poprvé se otevřela pro veřejnost před pár dny v rámci posvícení. Zájem o výhled na město a okolí z výšky 66 metrů byl velký. Řeč je o věži kostela svatého Jiljí na Kostelním náměstí. Město aktuálně zveřejnilo, za jakých podmínek zůstane vyhlídka otevřená. A také fakt, že návštěva věže bude zpoplatněna. Dospělý zaplatí 50 korun, děti a senioři pak 20 korun. Využít bude možné i rodinnou vstupenku za 100 korun. Lístky nabídne i Turistické informační centrum (TIC) na náměstí.

OBRAZEM: Zahrada skřítka Větrníka v Nymburce přivítala nové děti

Zahrada Mateřské školy Větrník v Nymburce prošla letos v srpnu náročnou rekonstrukcí, završenou třetí etapou. V těchto dnech se otevřela brána zahrady dětem a jejich rodičům. 

OBRAZEM: Pušky, pruty, dalekohledy i termovize, začala výstava Natura Viva

Natura Viva, 26. mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě začala na výstavišti v Lysé nad Labem.

Začala výstava pro myslivce, rybáře a včelaře. Nabízí i výstavní paroží

Na Výstavišti v Lysé nad Labem začala mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě Natura Viva 2021, jejíž součástí je celostátní přehlídka hodnocených trofejí ulovených od roku 2015 do roku 2020. Potrvá až do neděle.

Sport

Souboj hvězd: Gulaš zastínil Krejčího. Jágr se trefil po 568 dnech

/FOTOGALERIE/ Páteční program hokejové extraligy nabídl pikantní střet dvou skvělých útočníků Milana Gulaše a Davida Krejčího. Obě hvězdy nejvyšší soutěže se gólově prosadily, útočník Českých Budějovic dvakrát a ze souboje nakonec vyšel vítězně.

NBL rozehraje třicátý ročník. Na úvod derby Kolín – Nymburk

Dnešní předehrávkou Olomoucko – Jindřichův Hradec vstoupí do jubilejního třicátého ročníku nejvyšší liga basketbalistů. Mezi týmy nebudou chybět ani dva zástupci ze Středočeského kraje – mistrovský Nymburk a Kolín.

Udržet si kondici i dobrou patru můžete v zimní fotbalové pauze futsalem

Pozor, je tady zajímavá nabídka pro fotbalisty. Jedná se o zapojení fotbalových oddílů v době zimní fotbalové přestávky do Okresních futsalových soutěží.

Malí caparti si mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistou

Příští týden budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Kluby HC Nymburský Lev a HC Poděbrady pořádají ve spolupráci s Českým hokejem na svých zimních stadionech akci v rámci Týdne hokeje.

Sláva ve Velvarech, přijíždí Slavia. Prodáno je už tisíc vstupenek!

Lepší soupeř nepřijel do okresu Kladno už osm let. Slovan Velvary přivítá ve středu 22. září na svém hřišti nejlepší český klub současnosti, pražskou Slavii. Třetí kolo MOL Cupu startuje v 16:15 hodin, ale už nyní si fanoušci mohou kupovat vstupenky. Prodalo se jich už tisíc!

Kam za fotbalem: V Lysé se hraje v neděli okresní derby. Přijede Polaban Nymburk

Fotbalové soutěže všech úrovní čeká o víkendu další podzimní dějství. Kde se bude hrát o mistrovské body do tabulek od středočeských soutěží výš?

Vyloučení okresní fotbalisté si od disciplinárky odnesli jen mírné tresty

Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce řešila na své dalším zasedání prohřešky vyloučených fotbalistů A tresty nebyly tentokrát nijak vysoké.

FOTO: Vítězné závodnice přejmenovaly oddíl na Královský Sokol Poděbradský

V sérii závodů Hvězdičkový aerobik, který se konal v Kutné Hoře, děvčata sbírají body za umístění pro sebe i pro klubové umístění. Tyto závody byly zakončené posledním kolem TOP TEN. V tomto klání se v nejmladší kategorii do 7 let vyhrála poděbradská závodnice Sofie Novotná. Tereza Grandischová byla na 6. místě a Nikol Sedláčková na osmém. Zlatý pohár v umístění TOP TEN získala Sofie Novotná.

Veteránům vládl na zelených stolech Josef Řehák z SK Nová Ves

Sokol Písková Lhota oddíl stolního tenisu uspořádal již dvanáctý ročník Veterániády, turnaje hráčů starších šedesáti let. Turnaj nejlépe zvládl Josef Řehák z SK Nová Ves, když ve finálovém duelu porazil Aloise Saláka ze Sokola Starý Kolín.

Dobrá příprava mladých házenkářů Poděbrad se projevila naplno

Pro poděbradské házenkáře kategorie mladšího žactva skončilo období půstu, kdy dva a půl měsíce neprobíhala žádná házenkářská soutěž. Vyjeli na turnaj do Příbrami, kde mohli prověřit, jak svědomitě trénovali na srpnovém soustředění v Malé Úpě.

Krimi

Na Kolínsku vykolejil pracovní stroj. Osobní vlaky nahradily autobusy

Vykolejení pracovního mechanizmu komplikuje ve středu 15. září ráno dopravu mezi obcemi Poříčany a Pečky. Rychlíky místo nehody objíždějí, a nabírají proto zpoždění až kolem 30 minut. Lokální spoje byly zastaveny úplně, byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Po zříceném motorovém rogalu pátral i vrtulník s termovizí. Marně

K nahlášenému pádu motorového rogala vyjížděli záchranáři v úterý odpoledne. Na místo byl povolán i vrtulník s termovizí.

V Čelákovicích hořela průmyslová hala. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

K požáru průmyslové haly vyjížděli v úterý po poledni hasiči do Čelákovic. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. 

Při požáru rodinného domu na kraji nymburského sídliště uhořela žena

/FOTOGALERIE/ K požáru rodinného domu na rohu ulic Za Drahou a Potoční vyjeli hasiči z Nymburka časně ráno. Po uhašení plamenů bohužel objevili ohořelé lidské tělo. Podle policejních informací se mělo jednat o obyvatelku domu, šestasedmdesátiletou ženu.

OBRAZEM: Tragický střet mezi Prahou a Roztoky. Chodec zemřel na místě

Tragický konec měl v úterý 7. září večer střet osobního automobilu a chodce na silnici II/242 mezi Prahou a Roztoky. Sražený muž zemřel na místě. Podle vyjádření Policie ČR se jednalo o cizince, který šel po vozovce v tmavém oblečení a bez jakéhokoliv osvětlení. Podle prvotních svědeckých výpovědí měl vstoupit do vozovky.

Středočeští policisté hledají muže podezřelého ze zneužití dítěte

Středočeští kriminalisté pátrají po 41letém muži, který je podezřelý z násilí na dítěti. Naposledy byl viděn na Berounsku, pobývat ale může kdekoliv v ČR.

Trojice mužů chtěla investovat do bitcoinů. Podvodníci je připravili o miliony

Chtěli být rychle v balíku – pouze to ale svými penězi umožnili někomu jinému. To má společného trojice zájemců o investování do virtuální měny bitcoin, kteří se mělnickým kriminalistům svěřili s tím, jak jejich sny o snadném zisku dopadly: stali se obětí podvodu. Přičemž ani nemají tušení, kdo je obral, protože se vše odehrávalo prostřednictvím internetu.

Exposlance Kotta z Rathovy korupční kauzy propustil soud z vězení

Krajský soud v Brně podle serveru Česká justice podmínečně propustil z vězení bývalého poslance Petra Kotta, který si odpykával šestiletý trest za manipulace se zakázkami Středočeského kraje. Už v červnu se dostala na svobodu i jeho manželka, bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, které soud také uložil šest let vězení. Ve věznici a před tím ve vazební věznici strávili manželé tři roky, tedy polovinu trestu.

Pozor na peníze na účtu. Falešný bankéř chtěl okrást ženu z Milovic

Není tajemstvím, že existuje organizovaná skupina podvodníků, která se snaží pomocí sofistikovaného nátlaku přesvědčit klienty bank, že hrozí nebezpečí jejich účtu. Pokusí se je přesvědčit, aby peníze převedli jinam. Pokud tak člověk učiní, zpravidla o peníze přijde.

Chlípník se během hodiny pokusil znásilnit dvě ženy. Policie jej již dopadla

Velmi silnou touhu po sexu projevil ve středu 11. srpna večer v Praze dosud neznámý mladý muž. Během jedné hodiny si do svého trestního rejstříku připsal hned dva pokusy o znásilnění. V pondělí 30. srpna policie informovala, že se jej díky zvěřejnění pátrací relace podařilo dopadnout. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Ekonomika

Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku o Pardubickém kraji

Dovolená, tipy na výlety, vzdělávání a významné firmy v kraji. Dolní Morava se pochlubí nejdelším visutým mostem na světě. V Pardubické nemocnici vznikne nový centrální příjem. Taxis se změnil. Premiéru bude mít na Velké Pardubické. 

Investování podle Krejčího: Zbraň proti inflaci? Mince za milion, housle za dva

/PODNIKATELSKÉ TIPY A NÁPADY/ Řekněte sami, kdo by už jen nekroutil hlavou nad nepoměrem, který skýtá stále rychlejší tempo inflace ve srovnání například se skromným úročením vkladů na účtech? Co s úsporami, kam s penězi?

Masaryčka už není jen místem baget. Nabízí guláš, bůček i žemlovku

/FOTOGALERIE/ Uzený jazyk, svíčková, bůček, guláš. A k tomu plzeňské pivo. Jako sladkou tečku pak třeba žemlovku. Při čekání na vlak na Masarykově nádraží už nemusí cestující spoléhat na bagety nebo párek v rohlíku. Restaurace Masaryčka už otevřela.

Starosta Mělníka se udržuje ve fitku. Komu by dal červenou kartu?

Také tým Města Mělníka se těší na boje ve fotbalové Zaměstnanecké lize Deníku. Jde o turnaj, kde se utkávají firemní mančafty z Boleslavska, Nymburska a Mělnicka.

V létě přibylo v Česku nejméně podnikatelů od roku 2017, vyplývá z analýzy

V letních měsících začalo v ČR podnikat 14 547 lidí, o 2842 méně než ve stejném období loni a nejméně od roku 2017. Na druhou stranu jich také méně svoji činnost přerušilo nebo ukončilo. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF a dat portálu www.informaceofirmach.cz.  

Pandemie se dotkla dvou třetin podnikatelů. Někteří se nevyznali v kompenzacích

Na 65 procent podnikatelů a živnostníků měla pandemie nějaký vliv. Nejvíce dotázaných kvůli ní muselo změnit orientaci svého podnikání a polovina jich letos neočekává žádný zisk. Dvanáct procent muselo své podnikání ukončit. Zjistil to průzkum NMS Research pro Raiffeisenbank.

Zpožděné vinobraní: Počasí nepřeje, ale šance na dobrý ročník stále je

Kam zmizelo letní slunce? ptají se vinaři. Nástup chladného počasí s dešťovými přeháňkami teď nepřeje finálnímu zrání hroznů vinné révy. Vinařům na jižní Moravě dělá vrásky předpověď meteorologů na další dny. Doufají také, že hlavní vinobraní neproprší tak jako loni. „Pokud se počasí za pár dní umoudří, stále můžeme dosáhnout výborného ročníku,“ uvedl vinařský odborník Mojmír Baroň z Unie enologů ČR.

Škodovka nabízí novinku: doručování zásilek do parkujícího auta

Se zcela novým způsobem dodávek zboží zakoupeného v internetových obchodech přichází automobilka Škoda Auto. Ve čtvrtek představila novou funkci Škoda Connect v rámci aplikace MyŠkoda: službu Přístup do vozu, která umožňuje nechat si zásilku s nákupem objednaným přes internet doručit přímo do auta. Cílem je zabránit tomu, aby se zákazník s kurýrem vzájemně minuli.

Chyběl mu pokec v letadle, vyvinul na to aplikaci. Sleduje ji i Airbus Ventures

Vítovi Musílkovi nebylo ani patnáct, když do Česka přišel eBay. Vrozený podnikatelský duch školáka z Ústí ponoukl k tomu, že si přes něj začal objednávat sluchátka, která v přepočtu vyšla na dvacku. A pak je prodával spolužákům za stovku. Když dostal občanku a rodiče se ho ptali, kam chce na dovolenou, čekali Chorvatsko. Ale synek je překvapil. „Řekl jsem, že chci do Číny nakoupit spoustu sluchátek,“ směje se Vít. Od té doby až do maturity každou chvíli létal na přímé lince Praha-Peking a v přivýdělku ke kapesnému pokračoval.

Škoda Auto přestane kvůli emisním limitům vyrábět model Fabia kombi

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia ve variantě kombi. Důvodem jsou přísné emisní limity, kvůli kterým musí vyrábět více elektromobilů. Firma to dnes oznámila v dopise zaměstnancům, který má ČTK k dispozici. Kdy se přestane Fabia kombi vyrábět, není zřejmé.