Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Vratislav Židlický – BD flock – flockování interiérů automobilů, banketových stolů Lysá nad Labem

Flockování se věnujeme od roku 1991 a za tu dobu jsme realizovali dlouhou řadu zakázek. Nabízíme: flockování interiérů automobilů flockování banketových stolů flockování předmětů pro reklamní účely

Tel:
 • 602 478 099 - pan Židlický
E-mail:
 • info@flockovani.com

PS NYMBURK – stínící technika, zimní zahrady, okna, dveře Nymburk

Vyrábíme Zimní zahrady Blyweert Skleněné pergoly a přístřešky Hliníková okna značek Blyweert  a Heroal Hliníkové fasády a stěny Výlohy a výklady do obchodních center a galerií Zasklení balkonů Glasa Sítě proti hmyzu pevné, posuvné, dveřní  Ocelové pozinkované zábradlí a drobné konstrukce Dodáváme Plastová okna Rehau od výrobce Milovice s.r.o Rolety a Rolovací...

Tel:
 • +420 606 380 488 - pan Secký Petr
E-mail:
 • p.secky@email.cz

Martin Klarovič – Izolační práce – foukané izolace, podřezávání zdiva Poděbrady

Nabízíme: izolace vlhkého zdiva podřezávání zdiva tepelné i akustické izolace stropů či krovů Naše firma nabízí tepelné a akustické izolace stropů a krovů pomocí hmoty CLIMATIZER Plus.

Tel:
 • 777 343 123 - pan Klarovič
E-mail:
 • klarovic.alma@email.cz

Čejka a Staněk – voda, plyn, topení, vzduch, kanalizace, podlahové vytápění, vodovodní a kanalizační přípojky Nymburk

Nabízíme: Voda Materiál: plast, pozink     Provádění rozvodů ze studní     Montáž bojlerů a čerpadel     Montáž filtrů a úpraven vody     Vybavení koupelen sanitární technikou     Montáž vodoměrů     Montáž vodovodních baterií     Rekonstrukce vodovodních stoupaček     Vodovodní přípojky Kanalitzace Materiál: PVC, KG, HT, kamenina, litina   Rekonstrukce kanalizačních...

Tel:
 • 739 001 987 - pan Staněk
  604 421 481 - pan Čejka
E-mail:
 • libret@seznam.cz
  cejkin1@seznam.cz

Karel Beránek – Auto KB – autoservis, montáž zařízení LPG, montáž alarmů,dálkových ovládání,tajných vypínačů, aktivní regenerace filtru pevných částic, pneuservis Poděbrady

Nabízíme: montáž zařízení LPG do osobních a dodávkových automobilů servis LPG-tartarini, lovtec, lovato, brc, aj. plnění a servis klimatizace opravy motorů,karosérií,brzd,lakování dílů,výměny olejů atd. příprava a provedení  STK pneu servis osobních a dodávkových vozidel montáž a prodej tažného zařízení diagnostika všech automobilů diagnostika LPG montáž alarmů,dálkových ovládání,tajných vypínačů atd. aktivní...

Tel:
 • 604 833 698
  603 774 365 - pan Beránek
E-mail:
 • beranekauto@seznam.cz
  david.46@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kouničtí hasiči mají novou Elišku za 7 a půl milionu

Kounice /FOTOGALERIE/ – Šetřili, šetřili, až si na ni ušetřili. To je ve velké zkratce příběh nové hasičské Tatry, kterou v sobotu představili světu kouničtí hasiči.

V regionu létá 800 Dobrých andělů

Nymbursko – Pomoc potřebným vnímá čím dál více lidí. A to i v našem regionu. Jedním z důkazů mohou být čísla nadace Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s nemocnými dětmi.

Dobrovolníci i úřady pomáhají dětem a seniorům

Nymburk – V předvánočním čase shání řada lidí dárky nejen pro své nejbližší, ale v rámci možností se snaží pomoci i těm, kteří nemohou prožívat současné chvíle tak, jak by si sami představovali. Ukázkovým příkladem je i projekt Ježíškova vnoučata, který založil Český rozhlas a jehož se chytla parta přátel kolem nymburského Hudebního klubu Mlejn.

Nemocnice si dá sváteční pauzu

Nymburk - Připravit se na větší nápor pacientů musí nemocnice v Mělníku, Mladé Boleslavi i v Nymburce (a možná i záchranáři). Zřejmě je budou vyhledávat lidé, kteří by jinak zamířili do nemocnice v Brandýse nad Labem. Ta však o svátcích omezí provoz.

Spisovatel Formánek poctil poděbradský bazar

POděbrady /FOTOGALERIE/ - První vánoční poděbradský bazar se před několika dny uskutečnil v pasáži Atrium v Palackého ulici. Je to vzdušné a členité místo, které byste tady z té hlučné motorové ulice ani nečekali. V různých krámcích si lidé mohli vybírat převážně z ošacení. Převážně tedy vybíraly dámy, pánové postávali a ochutnávali víno.

Nová lávka by měla být otevřena až v roce 2021

Nymburk – Středa 13. prosince 2017, 15.37. Po nymburské lávce pro pěší přes Labe prochází poslední lidé a lávka se rozhodnutím Rady města definitivně pro veřejnost uzavírá. V té době ještě nebylo jasné, že je to skutečně navždy. Chodci se na ní už nikdy nevrátili a lávka byla v létě stržena. Od jejího uzavření tak uplynul v těchto dnech přesně rok.

OBRAZEM: Andělé se ptali na přecházení a rozdávali bonbóny

Nymburk - Umí děti u nymburských škol správně přecházet silnici? Kolikrát se rozhlédnou? A potkávají po cestě do školy zelené a červené panáčky? To jsou otázky, na které se ptali dětí u tří základních škol studenti a studentky Střední zdravotnické školy v Nymburce v rámci projektu Anděl na přechodu.

Permanent brojící proti zápachu získal Cenu za odvahu

Nymburk – Cena za odvahu. To je název ocenění, které každoročně uděluje Nadační fond proti korupci. Jedním z jeho letošních držitelů se stal i spolek Permanent z Nymburka, který dlouhodobě bojuje proti zápachu ve městě a zejména aktivně vystupuje proti působení firmy APP, dříve Azos.

Vyškolili nové instruktory vzdělávacího programu Hasík

Nymbursko - Noví instruktoři hasičů ze Středočeského, Plzeňského a Libereckého kraje úspěšně absolvovali společný kurz vzdělávacího programu HASÍK CZ - Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Celkem se kurzu účastnilo 22 osob z řad hasičských záchranných sborů (HZS) krajů a sborů dobrovolných hasičů.

Uzavírky omezí řidiče v Nymburce

Nymburk – Rekonstrukce vodovodního a kanalizačního řadu včetně přípojek k domům. To je důvod, proč se budou muset mít v prosinci a lednu na pozoru řidiči v části Nymburka mezi železničním nadjezdem a sídlištěm.

Sport

Martínková: Při naší hymně tekly slzy štěstí

Křinec /ROZHOVOR/ - Může se chlubit titulem mistryně světa. Sedmnáctiletá Dominika Martínková z Křince získala zlatou medaili spolu s Viktorií Dušánkovou z Dymokur v pole dance dvojic v kategorii juniorek. Světový šampionát se konal na Floridě.

Nymburk vysvobodil Tržický, jeho rána byla za tři body

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Povinnost jim velela zvítězit. To se sice podařilo, ale bylo to s odřenýma ušima. Hokejisté Nymburka zdolali na svém ledě v dalším utkání druhé ligy poslední Letňany jednobrankovým rozdílem. „Byl to boj, ale urvali jsme to,“ ulevil si po utkání kouč Nymburka Pavel Bičiště.

Legie všechno prohrála, přesto má první body

Střední Čechy - Druhá futsalová liga o víkendu uzavřela jedenáctým kolem svou polovinu. Nováček z Příbrami sice všechna svá utkání na hřišti prohrál, přesto v minulém týdnu mohl oslavit první bodový zisk.

Třetí turnaj mixové volejbalové soutěže ovládly Poděbrady

Nymbursko - Pohodové, avšak poměrně podivné klání mixové volejbalové ligy. Téměř všichni turnajoví účastníci kromě hlavního organizátora, „Čerta“ Mikuláška a „Rummu“ přišli pozdě. Mašinka i druhý ředitel soutěže se museli obejít bez služeb pana Kokeše, který si naordinoval klid a „relax“.

Malí házenkáři si užili druhý turnaj

Poděbrady - První ročník Poděbradské školní ligy miniházené pokračoval svým druhým kolem. To se vzhledem k ročnímu období uskutečnilo v sokolovně. Zde bylo možné připravit pro jednotlivá utkání pouze jedno hřiště, za to patří velký dík Sokolu Poděbrady, díky němuž mohlo být druhé kolo odehráno.

Praga Cup bude opět mezinárodní

Praha - Osmnáctý mezinárodní turnaj v malé kopané PragaCup se uskuteční v sobotu 15. prosince ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Zúčastní se celkem 24 týmů - 250 hráčů. Přicestuje osm týmů ze Slovenska, jeden tým z Polska a turnaj doplní patnáct týmů z celé ČR.

Nymburk prohrál s Dijonem a osud nemá ve svých rukách

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Už je to jasné, svůj osud nemají ve svých rukách. Basketbalisté Nymburka prohráli na své palubovce další utkání Ligy mistrů s francouzským Dijonem a spadli na poslední místo tabulky za svého středečního soupeře. Český mistr tak prohrál s tímto sokem i podruhé a šance na postup jsou minimální.

Kupr: Trenér vtiskl mužstvu tvář. A posily výborně zapadly

Poříčany /ROZHOVOR/ - Podzimní sezonu si náramně užili. Fotbalisté Poříčan šli od jednoho vítězství k druhému a v polovině sezony jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě. Možná se to zdá až neuvěřitelné. Je to ale skvělá náplast na minulou sezonu, kdy se tým zachraňoval do posledního kola. „Je to příjemný pocit,“ říká mimo jiné v rozhovoru Deníku manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Sílu Nymburka prověří francouzský Dijon

Nymburk - Velice důležitý zápas čeká na nymburské basketbalisty v úterý 11. prosince od 18.30 hodin ve Sportovním centru v Nymburce. Pokud chtějí mít postupové karty do další fáze Ligy mistrů ve své ruce a nedoufat v příznivé výsledky jiných zápasů, musí vyhrát nad svým přemožitelem z prvního kola Dijonem.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

Krimi

U Dobříše havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Dobříš /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Brzy nad sobotním ránem havaroval ve Staré Huti vrtulník záchranářů, který měl původně transportovat zraněnou osobu z vlakové nehody. Havárie se naštěstí obešla bez zranění a na místě budou v následujících několika hodinách probíhat vyšetřování a následné asanační práce.

V Nymburce vykolejil nákladní vlak převážející auta

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Nákladní vlak převážející osobní automobily vykolejil časně ráno v Nymburce. Při nehodě naštěstí nikdo nebyl zraněn. Celá událost neměla vliv na provoz osobních vlaků.

Čachry s dokumenty měly vynést 128 milionů

Střední Čechy – Krácení daně se škodou vyčíslenou na více než 172 milionů korun a návrh obžalovat sedm lidí, kteří to mají mít na svědomí. To jsou nejpodstatnější čísla ze spisu, který středočeskému krajskému státnímu zastupitelství předali kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zařazení do pracovního týmu Daňová Kobra.

Drogové manufaktury jely jak fabrika

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Středočeský kraj a hlavní město Praha, ale také oblasti na Karlovarsku a Plzeňsku. To jsou regiony, do nichž detektivové z Národní protidrogové centrály (NPC) zacílili své operace nazvané Štaflík a Stříbro. Do závěrečné fáze byli nasazeni i příslušníci dalších složek – včetně Útvaru rychlého nasazení. Na místech se spoustou chemikálií ale pomáhali třeba i hasiči.

V Horních Počernicích hořel sklad. Hasiči se obávali, že v něm je pyrotechnika

/FOTOGRAFIE, VIDEO/ V pražských Horních Počernicích v ulici Jiřího ze Vtelna zasahovali hasiči ve čtvrtek odpoledne u požáru skladu, ve kterém byly uloženy chemické čisticí prostředky. Celý objekt evakuovali. Hrozilo, že je v hale také pyrotechnika, což se nepotvrdilo. Ze skladu však vynesly tlakové láhve. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Požár se podařilo dostat pod kontrolu do 17. hodiny.

Kočka měl v sobě alkohol i drogy, potvrdila policie

Nymbursko – Tragická nehoda na dálnici D11 z 28. září má stále jasnější kontury. Viník tragické nehody, člen známé kolotočářské rodiny Jan Kočka mladší, při šílené jízdě v protisměru po dálnici zabil osmadvacetiletého řidiče dodávky i sebe. Neoficiální informace hovořily o tom, že Kočka měl být pod vlivem alkoholu i drog. Nyní to oficiálně potvrdili i krajští vyšetřovatelé, kteří si případ v těchto dnech převzali od těch okresních.

V jediném dni celníci zabavili sedm automatů

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Sedmička je často označována za šťastné číslo. Pokud to má platit, je třeba zdůraznit, že kliku měli jen středočeští celníci. Provozovatelé výherních automatů nikoli. Právě sedm kousků hracích beden jim celníci zabavili v jediném dni.

Tragickou nehodu Kočky mladšího policie překvalifikovala na obecné ohrožení

Nymburk - Tragickou nehodou z 28. září, v níž hrál hlavní roli Jan Kočka mladší, dále vyšetřují krajští policisté. Ti si neobvyklý případ převzali od nymburských kriminalistů.

Jedna špatná kamna ohrozila celou chatovou osadu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Stačila jediná chyba - a následky jsou vážné: jednu chatu plameny zničily, druhou vážně poškodily – a ohrozily ještě několik dalších. Hmotné škody se vyšplhaly na milion korun. Jeden člověk navíc utrpěl popáleniny na rukou; záchranáři ho převezli na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze.

Policie zveřejnila další video z loupežného přepadení benzinky v Nelahozevsi

Nelahozeves /VIDEO/ - Pátrání po dvou pachatelích, kteří přepadli čerpací stanici v Nelahozevsi, stále pokračuje. Kriminalisté pracují s dvěma verzemi, řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa: dvojici, která postřelila obsluhu stanice - 58letá žena na zranění zemřela - mohli tvořit buď dva muži, nebo smíšený pár: muž a žena.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Elektřinu ze slunce schovávají v Řeži do vodíku

Střední Čechy – Otevřením první dobíječky pro elektromobily zcela nového typu se v pondělí pochlubila technicko-inženýrská společnost ÚJV v Řeži. Unikátní je tím, že je „vodíková“, vysvětlila za ÚJV Alena Rosáková. S upozorněním, že tohle je to pravé pro ekologicky naladěné elektromobilisty.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu

/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.