Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Martin Klarovič – Izolační práce – foukané izolace, podřezávání zdiva Poděbrady

Nabízíme: izolace vlhkého zdiva podřezávání zdiva tepelné i akustické izolace stropů či krovů Naše firma nabízí tepelné a akustické izolace stropů a krovů pomocí hmoty CLIMATIZER Plus.

Tel:
 • 777 343 123 - pan Klarovič
E-mail:
 • klarovic.alma@email.cz

SIGONA, spol s r.o. – elektromontáže, elektroinstalace, slaboproud, silnoproud, antény, hromosvody, zabezpečovací a požární systémy Nymburk

Společnost SIGONA, spol. s. r.o. se zaměruje především na elektromontážní práce v oborech slaboproud, silnoproud, bytové a průmyslové elektroinstalace. Nabízíme: elektromontážní práce (slaboproud, silnoproud) bytové a průmyslové elektroinstalace elektronické zabezpečovací systémy požární systémy kamerové systémy antény hromosvody domácí telefony projekce revize speciální elektromontážní práce

Tel:
 • 325 512 373
  603 447 815 - pan Lukavec Jiří - jednatel
E-mail:
 • sigona@sigona.cz

Ladislav Novák – Elektroinstalace – montáž a opravy elektroinstalace Poděbrady

Nabízíme: montáž elektroinstalace opravy elektroinstalace

Tel:
 • 721 657 579 - pan Novák
E-mail:
 • novakladislav@seznam.cz

Aleš Jambor – projektová činnost, projektování vodovodů, kanalizace, komunikací Poděbrady

 Projektová činnost ve výstavbě : projektování vodovodů projektování kanalizace projektování komunikací

Tel:
 • +420 774 549 441 - pan Jambor
E-mail:
 • a.jambor@hotmail.cz

Roman Kvíz – Autobusová doprava Dion – vnitrostátní doprava, mezinárodní doprava Nymburk

Firma Roman Kvíz - Autobusová doprava Dion byla založena roku 1992 jako vnitrostátní a mezinárodní autobusová doprava Nymburk. Autobusová doprava je zajišťována kvalitními autobusy v plné výbavě s klimatizací (DVD přehrávač, kávovar, lednice). Pohodlná nastavitelná sedadla jsou vybavena bezpečnostními pásy. Zajišťujeme autobusovou dopravu individuální a pro ucelené skupiny: školy (pobyty v přírodě, školní výlety, lyžařské...

Tel:
 • +420 602 403 038 - pan Kvíz
  +420 325 533 301
E-mail:
 • kvizdion@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zrušen byl i populární Cyklootvírák

V posledních letech se účastníci společenské vyjížďky Cyklootvírák počítali na tisíce. Akci téměř vždy přálo počasí a její pověst se šířila do dalších koutů republiky. Letos se však poprvé od doby svého založení neuskuteční. Důvodem je pochopitelně stávající situace neumožňující shromažďování většího počtu lidí. Akce se měla uskutečnit v sobotu 2. května.

KRÁTCE: Nymburk má zásobu dezinfekce a nabízí ji všem

Dezinfekci Anti-Covid na ruce si mohou vyzvednout Nymburáci do všech domácností, které ještě lahvičku nezískali rozvozem, zdarma.

Na Huslíku vypouštěli probuzené netopýry

Konec hibernace, tedy zimního spánku, znamenal vypouštění netopýrů ze Záchranné stanice na Huslíku. Stalo se tak v noci na středu.

Přístřešek u nádraží v Nymburce pojme čtyřicet kol

/FOTOGALERIE/ Kritika kvůli nedostatku míst pro jízdní kola u nymburského nádraží byla vyslyšena. I když zatím jen provizorním řešením. Pracovníci technických služeb instalovali nedaleko podchodu další kolostav včetně přístřešku a zhutnělé štěrkové plochy.

Část motorkářů se chystá na spanilou jízdu, policisté jsou připraveni zakročit

Současné zákazy zrušily řadu tradičních akcí. Mezi ně patří i jedna z nejmasovějších v našem regionu, slavnostní zahájení motorkářské sezóny. Jeho součástí je tradičně na začátku dubna spanilá jízda z Prahy do Poděbrad, která na cestu každoročně přivedla stovky motorkářů se svými nablýskanými miláčky. Tisíce příznivců účastníky spanilé jízdy vždy očekávali na poděbradském náměstí a později si prohlíželi jejich zaparkované stroje na lázeňské kolonádě.

Petr Malínský proměnil bar na krejčovskou dílnu: Zažili jsme silné okamžiky

Pochází od Vrchlabí, ale studoval a žije v Poděbradech, kde už více než jedenáct let provozuje klubový, undergroundový bar. Když zasáhl koronavirus a někteří lidé to ještě nebrali úplně vážně, Petr Malínský (32) se hned rozhodl jednat a pomáhat. Po čtrnácti dnech dobrovolnické činnosti končí se slovy: „Šlo o první pomoc a myslím, že se povedla krásná věc. Podařilo se nám bez oficiálních struktur, managementu a peněz rozhýbat, inspirovat, namotivovat a aktivovat velkou řádku hodných lidí, kteří se spojili a společně pokryli nepřipravenost naší vlády.“

KRÁTCE: Nymburk otevřel koronavirový transparentní účet

Transparentní účet pro finanční dary na pomoc k ochraně proti nákaze a náklady spojené s krizovou situací otevřelo vedení města Nymburka. Již několik firem i jednotlivců mu totiž v této situaci nabídlo finanční pomoc.

V Milovicích rozdávají dezinfekci na radnici

Trochu jiný přístup při rozšíření dezinfekce AntiCovid mezi své obyvatele zvolilo vedení Milovic. To ji nerozváží plošně po městě, ale vydává ji přímo na radnici. „Považujeme to za ekologičtější i ekonomičtější,“ říká Miroslava Dlouhá, vedoucí kanceláře úřadu.

Nemocnice v Nymburce plošně testuje všechny hospitalizované pacienty

Po víkendové zkušenosti se čtyřmi nakaženými pacienty, které eviduje nymburská nemocnice, přistoupilo vedení k dalším krokům, které mají zvýšit bezpečnost jak pacientů, tak ošetřujícího personálu. Tím nejzásadnějším je plošné testování všech pacientů na Covid 19. Kromě toho si také ve spolupráci s ČVUT zajistila přísun masek s filtry, které zajišťují větší bezpečnost před nákazou než respirátory FFP3.

KRÁTCE: V krizové době pomůže aplikace

V rámci krizové komunikace nabízí město Lysá nad Labem svým obyvatelům mobilní aplikaci s názvem můj Mobilní rozhlas, kterou si po registraci mohou zdarma stáhnout do svého chytrého telefonu.

Sport

Fotbal nebo škola? Učitel Radek Hruška se více těší do školy

/ROZHOVOR/ Zrušení jarní části sezony zaskočilo mnoho borců. Poděbradský zkušený zadák Radek Hruška s tím ale počítal. „Situace k tomu spěla,“ říká učitel základní školy a fotbalista poděbradské Bohemie, který strávil dlouhou část své kariéry v Sokolči. Na situaci nachází i pozitiva. „Tolik volného času jsem nikdy tolik neměl a upřímně není to špatné,“ směje se levonohý obránce, který před pár dny oslavil devětatřicáté narozeniny.

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

Seriál nymburských titulů, díl druhý: Kunínský Warrick na všechno nestačil

Sezona nejvyšší soutěže basketbalistů 2004 - 2005 patřila borcům Nymburka. Podruhé za sebou. A zase zbylo druhé místo na Kunín, který prohrál 1:4 na zápasy. Nymburk kraloval v prvních třech zápasech, pak je,dnou vyhrál Kunín. Poslední krok učili baasketbalisté Nymburka doma a vyhráli 95:83. Johnson a Whitfield nastříleli čtyřiačtyřicet bodů. Sám hostující Warrick dal jen o jeden méně.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Fotbalista Petr Vobořil: Zajít si po tréninku na jedno mi chybí

Sezona pro amatérské fotbalisty skončila, to je jasné. I nadále se budou ale borci připravovat na dobu, kdy to zase začne. Mezi ně patří také fotbalista Ostré Petr Vobořil. Jak tráví většinu volného času? „Máme doma dvě malé děti, tedy asi nemusím vyprávět, co s volným časem dělám,“ usmívá se téměř čtyřicetiletý borec.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěže hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Seriál nymburské tituly, díl první: Trojková kanonáda Standy Votroubka

Hned první mečbol proměnil Nymburk ve finále ročníku 2003 - 2004 Mattoni NBL a po jednoznačném průběhu v tomto a minulém zápase zaslouženě získal mistrovský titul. Pro Nymburk první v historii.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Fotbalové jaro zatáhlo oponu. Je to na draka, shodují se hráči i funkcionáři

Konečná. Fotbalové sezoně 2019/2020 v amatérských soutěžích kvůli epidemii koronaviru definitivně odzvonilo. Úterní rozhodnutí Fotbalového svazu České republiky zní jasně – veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky k 8. dubnu ukončují. Aktuální pořadí rozehraného ročníku zůstává, kluby ovšem nepostupují ani nesestupují.

Konec sezony je pro některé týmy výhra

Fotbalová sezona pro amatérské fotbalisty je definitivně odpískána. Takové je rozhodnutí FAČR. My jsme se „vydali“ do okresních celků napříč soutěžemi, co na to říkají jejich zástupci. Většina z nich tento scénář čekala.

Krimi

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Požár u trati zastavil vlaky mezi Nymburkem a Poděbrady

/FOTOGALERIE/ Při pohledu do kalendáře by se mohlo zdát, že na sezónu požáru suchých porostů u trati je ještě brzy. I přesto právě k takovému požáru vyjeli v sobotu po šesté večer hasiči do Babína mezi Nymburkem a Poděbrady, kde hořela poměrně velká část lesního porostu. Požár byl natolik nebezpečný, že na nějakou dobu zastavil i provoz na trati.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkář

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Vandal v Nymburce rozbíjel okna, pak se zamknul na toaletě ve vlaku

K případu muže, který rozbíjel skleněné výplně u oken na vstupní budově hlavního nádraží, vyjeli nymburští strážníci v úterý po půl deváté večer. Na pomoc je zavolal pracovník bezpečnostní agentury, který vybíjení skel zaznamenal.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

Smrt dvou mladých motorkářů u Poděbrad řeší i soudní znalci

/FOTOGALERIE/ Zatím více otazníků než reálných odpovědí skýtá tragická dopravní nehoda, která se odehrála v sobotu po 15. hodině kousek za Přední Lhotou na tahu Nymburk – Poděbrady – Kolín. Vyšetřovatelé zatím předpokládají, že oba mladí muži jeli na motocyklech ve stejném směru – od Nymburka na Poděbrady. Přitom došlo k jejich vzájemné kolizi.

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Policie hledá řidiče, který narazil do chodce na přechodu

Z místa nehody sice řidič nezmizel, přesto však po něm policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrají. Hledají šoféra, jenž po střetu s chodcem na přechodu neujel – avšak nakonec odjel v domnění, že se nic nestalo. Jenže – ono se stalo.

Při nehodě u Poděbrad zemřeli dva motorkáři

Nedaleko Poděbrad na silnici první třídy č. 38 došlo v sobotu odpoledne k tragické nehodě, která si vyžádala dva lidské životy.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.