Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Nymburk

Nymburk je město ve Středočeském kraji na řece Labe, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihozápadně od Mladé Boleslavi. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 15.000
Rozloha: 20,54 km²
Oficiální web města: www.mesto-nymburk.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Robert Jambor – Střechy hydroizolace JR – pokrývačské práce, izolatérské práce Poděbrady

Jsme firma, která se zabývá zakázkovou výrobou. Specializujeme se na provádění všech druhů střešních plášťů, ale i jiných izolatérských, pokrývačských a klempířských prací. Poskytujeme prodlouženou záruku, která se vztahuje pouze na práce, při nichž jsou použity materiály, dodané naší firmou. Nabízíme: PLOCHÉ STŘECHY Z FOLIE PVC SKLADBY STŘECH - TERAS

Tel:
 • 602 357 473 - pan Jambor
  774 465 646 - pan Janoušek
E-mail:
 • jambor@strechy-hydroizolace-jr.cz
  strechy-hydroizolace-JR@seznam.cz

Střechy Reissaus – klempířství, tesařství, pokrývačství, opravy komínů, montáž hromosvodů Nymburk

Nabízíme: tesařské, pokrývačské a klempířské práce kompletní dodávka stavebního materiálu opravy a vyzdívání komínů izolace půdních prostor montáž střešních oken a hromosvodů chemická ochrana krovů odvoz suti projektantská činnost

Tel:
 • 602 465 545 - pan Reissaus
E-mail:
 • reissaus.strechy@seznam.cz

Taxi Stejskal – smluvní přeprava osob, velkoprostorové vozidlo Poděbrady

Nabízíme: smluvní přeprava osob přeprava zásilek do 200 kg šesti místný klimatizovaný automobil

Tel:
 • 602 332 929 - pan Stejskal
E-mail:
 • stejskal.vlastimil@seznam.cz

Miroslav Jára – Koupelny Nymburk – výstavba koupelen, montáž kuchyňských linek, prodej sanitární keramiky Nymburk

Nabízíme: návrhy koupelen, kuchyní, podlahových krytin voda - plyn - topení elektrikářské práce obkladačské a zednické práce montáže koupelnového vybavení kuchyňských linek podlah dopravu bourání s odvozem a likvidací suti sanitární keramiku obklady a dlažby vodovodní baterie doplňky sektorové kuchyně Decodom podlahy značky Kronoswiss

Tel:
 • 773 088 771 - pan Jára
E-mail:
 • koupelnymburk@seznam.cz

Karel Beránek – Auto KB – autoservis, montáž zařízení LPG, montáž alarmů,dálkových ovládání,tajných vypínačů, aktivní regenerace filtru pevných částic, pneuservis Poděbrady

Nabízíme: montáž zařízení LPG do osobních a dodávkových automobilů servis LPG-tartarini, lovtec, lovato, brc, aj. plnění a servis klimatizace opravy motorů,karosérií,brzd,lakování dílů,výměny olejů atd. příprava a provedení  STK pneu servis osobních a dodávkových vozidel montáž a prodej tažného zařízení diagnostika všech automobilů diagnostika LPG montáž alarmů,dálkových ovládání,tajných vypínačů atd. aktivní...

Tel:
 • 604 833 698
  603 774 365 - pan Beránek
E-mail:
 • beranekauto@seznam.cz
  david.46@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Proměny poděbradských škol

/FOTOGALERIE/ Školy v lázeňských Poděbradech, to je dnešní šestice snímků.

Bitva o zabíjení koní. Odehraje se na krajském zastupitelstvu?

V navrhovaném programu pondělního jednání krajských zastupitelů o tom sice není ani zmínka, avšak téma budoucnosti velkých kopytníků žijících v rezervaci u Milovic se tam nepochybně objeví.

Děti mají být ve škole šťastné

Základní a mateřské školy v regionu se mohou s novým školním rokem těšit na pokračující podporu ze strany projektu Místní akční plán na Nymbursku II (MAP II). Jeho realizační tým vyráží znovu do terénu s plánem aktivit pro školy i veřejnost.

Město opravilo niku se sochou sv. Jana Nepomuckého

/FOTOGALERIE/ Socha svatého Jana Nepomuckého je znovu jako nová. Město Nymburk před časem opravilo výklenkovou kapli, která trpěla vlhkostí a byla ve spodní části poškozena. Během oprav byla provedena obnova omítek, sanace paty zdiva a úprava terénu přiléhajícího ke kapli včetně položení drenážního systému.

Libická železniční spojka povede severně od dálnice

Krajští radní se zabývali situací kolem modernizace železničního úseku mezi Kolínem a odbočkou Babín, která se nachází mezi Nymburkem a Poděbrady. Řešili také varianty vybudování takzvané libické spojky, tedy nové části trati, která má umožnit rychlejší dopravu mezi Nymburkem a Hradcem Králové. A to proto, že bude vynechána část trati do Velkého Oseka, která je zajížďkou.

Bleší i vinný trh lákal davy lidí pod vodárnu

/FOTOGALERIE/ Pod vodárnou v Nymburce šikovně situovaný bleší a vinný trh přilákal opravdu mnoho lidí. Někdo zašel na vínko, někdo cíleně pro nějakou věc či hadřík na sebe.

Vybíjení zvířat v rezervaci není jen planou hrozbou

Žádná slova do větru ani snaha o vytváření nátlaku, ale skutečně reálný ten nejčernější scénář. Úvahy o tom, že by až třetinu stád v rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic bylo nutno usmrtit, nejsou pouhými slovy. Jde o reálnou alternativu pro případ, že se pro zvířata nepodaří zajistit dostatek potravy na zimu. Deníku to v pondělí potvrdil Dalibor Dostál; ředitel obecně prospěšné společnosti Česká krajina, která rezervaci provozuje.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme dnes?

Rozkopaná Vodárenská ulice mění tvář

/FOTOGALERIE/ Město Nymburk zahájilo rozsáhlou rekonstrukci Vodárenské ulice. Ta je součástí městské památkové zóny.

V Milovicích se snaží zabránit úbytku hmyzu

V posledních 25 letech ubylo ve střední Evropě celých 75 procent hmyzu. Vymírání hmyzu, včetně včel a motýlů, patří k největším problémům ochrany přírody v Evropě.

Sport

FOTO: V derby se červenalo. Tři body urvaly Poříčany

Hodili za hlavu dvě porážky a v derby vydřeli tři body. Fotbalisté Poříčan, nováček divizní skupiny C, vyhráli na „svém“ trávníku ve Vykáni souboj dvou okresních rivalů. Polabanu Nymburk nastříleli tři branky. Pro hostující fotbalisty to bylo druhé okresní derby během prvních třech kol. Vyhráli v Ostré 1:0, poté však padli doma s Náchodem (0:4). Oba nedělní soupeři tak mají po třech bodech, stejně je na tom i Ostrá.

Tři góly za dvacet minut. A pak tři v posledních třech minutách

Tak to byla facka jako hrom. Fotbalisté Slovanu Lysá nad Labem, nováček nejvyšší krajské soutěže, dostali na půdě dalšího nováčka z Kosmonos ostudných devět gólů. Lysá je tak po třech zápasech nové sezony bez jediného bodu.

FOTO: Sázka na rychlonohého Nováka se vyplatila

Svoji normu čtyř gólů za první poločas z úvodních dvou zápasů sice nenaplnili, to je ale rozhodně nemusí vůbec mrzet. Fotbalisté poděbradské Bohemie zvládli po dvou domácích duelech první venkovní utkání a na půdě Hřebče opět zvítězili. V krajském přeboru jsou tak po třech kolech stoprocentní. Stejně jako Klíčany a nováčci z Dobrovice a Kosmonos.

Ostrá za to pořádně vzala, nadělila čtyři góly Trutnovu

Dvakrát za sebou vyšli v úvodních dvou zápasech nové sezony střelecky i bodově naprázdno, ve třetím divizním zápase ale nechali na špatné výsledky zapomenou. Fotbalisté Ostré potěšili sebe i své příznivce, když si poradili na svém trávníku s celkem Trutnova. Tomu na cestu domů nadělili čtyři banány.

Hodně vysoko míří hlavně Sadská

Fotbalová sezona začne pro týmy hrající nejnižší krajskou soutěž. A do té se zapojí hned osm okresních celků. Jen Milovice budou hrát ve skupině B, zbylých sedm v céčku.

Kam na fotbal

Vyšší soutěže (I.A třída – divize) mají za sebou už první dvě kola. A o následujícím víkendu naskočí do bojů o mistrovské body také fotbalisté krajské I.B třídy a všech okresních soutěží. V neděli se hraje okresní derby divizních celků Poříčan a Polabanu Nymburk.

Nejen pro fyzičku, ale i pro charitu. Lidé vyrážejí na dobročinné závody

Něco udělat nejen pro své tělo, ale také pomoci ostatním. Tak by se daly shrnout charitativní sportovní akce, která se odehrávají v řadě středočeských měst a také Praze. Dobročinné závody pořádají jak samotné společnosti, kdy se například běžecké závody odehrávají v různých městech pod jednotnou hlavičkou, tak je organizují i jednotlivci.

Dva starty, dvě medaile. Kožuriková válela

Bezmála stovka sportovních střelců z celé republiky soutěžila ve střelbě ze sportovní a libovolné malorážky 60 ran vleže a v třípolohovém standartu 3 x 20 na sportovní střelnici SSK Bohemia Poděbrady.

Nymburk má třetího Američana

Basketbalisté Nymburka získali už svou pátou posilu pro novou sezonu a třetí americkou. Na rozehrávku přichází Deishuan Booker. Pro dvaadvacetiletého rodáka z Las Vegas půjde o první profesionální angažmá, dosud hrál za univerzitu Long Beach State, kde patřil k lídrům. S českým mistrem podepsal smlouvu na rok s opcí. Na testy pak přichází dvacetiletý Černohorec Alen Hadzibegovič.

Netík: Není to konec hokeje, jen letošní sezony

/ROZHOVOR/ Fanoušci hokeje na Nymbursku truchlí. Mužstvo NED Hockey Nymburk do letošní sezony nenastoupí. O důvodech a budoucnosti mužského áčka jsme si povídali s tím nejpovolanějším – prezidentem klubu Tomášem Netíkem.

Krimi

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

Majitelku chaty překvapil pachatel vloupání. Vydával se za souseda

Sedmadvacetiletého muže, který během prvních dvou týdnů v srpnu vnikl do několika rekreačních chat v okolí Zdib na Praze-východ, policisté podezřívají z krádeže a porušování domovní svobody. V pondělí o tom informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ konstatovala.

Milionový požár Krejčířovy vily asi nebyla náhoda

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nějaký konkrétní viník zřejmě stojí za škodou nejméně v řádu milionů korun, kterou v noci na úterý 20. srpna napáchaly plameny schvacující střechu opuštěného obytného komplexu v ulici V Dubině v Černošicích na Praze-západ.

Muž chtěl auto z internetu, v Berlíně byl zklamán

Bezmála o 170 tisíc korun přišel muž z Prahy-východ, který se nechal zlákat internetovou nabídkou na koupi auta. Na zahraničním inzertním serveru si vyhlédl Volkswagen T5 Multivan za 6500 eur – a zatoužil po něm tak mocně, že se nechal odradit ani požadavkem prodávajícího na platbu předem. Dopadlo to tak, že nemá nic – automobil ani peníze – a případem se nyní zabývají říčanští policisté, informovala mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Motorkář si zlomil nohu, auta skončila u dveří pizzerie

/FOTOGALERIE/ Napilno měli ve čtvrtek policisté kvůli nehodám. Vyjet museli ke třem situacím na různých místech Nymburska.

Krádež peněženky v obchodě byla dílem mistrovské souhry

/VIDEO/ Perfektně sehraný výkon předvedla v obchodě s oblečením dvojice zatím neznámých žen. Hostivičtí policisté je však nehledají proto, aby jim vyslovili uznání. Právě naopak: kvůli podezření z krádeže by jim rádi zprostředkovali cestu k soudu. „V případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody – a v případě recidivy až tříletý,“ poznamenala k tomuto případu Marcela Pučelíková z berounské policie.

Požár vzešlý od kamen zaměstnal hasiče i uprostřed léta

/FOTOGALERIE/ Uchránit se podařilo hodnoty za zhruba sto tisíc korun, konstatoval ve středu k rannímu požáru chaty ve Staré Boleslavi na Praze-východ Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů. „Škoda podle majitele požárem nevznikla žádná, respektive nechce žádnou uplatňovat,“ poznamenal.

Při hádce zařinčelo sklo za deset tisíc korun

Když se vztek stane špatným rádcem, může se prchlivost i prodražit. Naznačuje to alespoň příhoda z Líbeznic na Praze-východ, o níž v úterý informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. Události spojená s poškozením výlohy, jež si vyžádala příjezd policejní hlídky, byla nejspíš následkem slovní rozepře, uvedla k incidentu z 5. srpna.

Automíchačka si ustlala na boku

Naštěstí bez zranění se obešla nehoda, která se stala v pondělí odpoledne poblíž Pískové Lhoty. Policisté zatím zkoumají příčinu toho, proč skončila automíchačka mimo vozovku na boku.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Pivovar jede naplno. Loňský rok asi nepřekoná

Pivovar je v plné sezóně. Kvůli horšímu počasí v květnu ale letošní rok zřejmě nebude rekordní, jako byl ten loňský.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.