Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.01. 2020 a svátek má Zdislava

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Geoservis – technické mapy měst, pasportizace, podpora projekčních prací Příbram

Společnost byla založena v roce 1990. Naše služby:   práce v katastru nemovitostí technické mapy měst, správa datových skladů pasportizace pro města a obce – pasport komunikací, zeleně, mobiliáře, dopravního značení atd. inženýrská geodézie a speciální práce podpora projekčních a stavebních prací skenování a kopírování digitální model terénu ČR geometrický plán vytyčení...

Tel:
 • 318 635 685
  602 594 420 - pan Hadrava
E-mail:
 • geoservis-pb@volny.cz

Autoservis Marášek – servis vozidel, diagnostika, geometrie, karosářské opravy, odtahová služba Příbram

Nabízíme: Ate Brzdové centrum Construct - mechanické zabezpečení vozidel proti krádeži likvidace pojistných událostí NON-STOP odtahová služba i do zahraničí Diagnostika palubních počítačů Veškerý servis osobních vozů Příprava a provedení STK emise Karosářské opravy - rovnací rám, včetně lakování výměna motor. oleje ( Valvoline, Agip) včetně filtrů - práce zdarma...

Tel:
 • 318 627 266 - dílna
  603 528 771 - majitel
E-mail:
 • miroslav.marasek@volny.cz

M&M MIPECH s.r.o. – vybavení pro školy, hračky, hřiště, interaktivní výuka Jesenice

Firma se zabývá prodejem a zprostředkováním prodeje zboží zaměřeného pro děti předškolního věku, především vybavení v mateřských školách a jejich okolí.  Dodáváme certifikovaná dětská hřiště, zemní trampolíny a fitness prvky dle ČSN EN 1176 Vybavení pro Mateřské školy i veřejná hřiště. Nabízíme: HŘIŠTĚ NÁBYTEK HRAČKY STAVEBNICE ZASTÍNĚNÍ A ZAKRYTÍ SPORT INTERAKTIVNÍ...

Tel:
 • 731 244 718
E-mail:
 • mipech@mipech.cz

Pension u Šimků – levné ubytování, restaurace, sportovní přenosy, šipky Sedlčany

Pension u Šimků nabízí ubytování v 6 pokojích, a to ve dvoulůžkových, třílůžkových, čtyřlůžkových a pětilůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny internetem, televizí, nočním stolkem, židlemi, skříní, lampičkou a ledničkou. K dispozici je i hostinec, ve kterém můžete strávit příjemné chvíle u sportovních přenosů, šipek, fotbálku či jukeboxu. 

Tel:
 • 380 430 621
E-mail:
 • simkovapricovy@seznam.cz

Bouší a Ponížil – Pohřební služba – převoz zemřelého, kopání hrobu, kremace bez smutečního obřadu, kamenictví Příbram

Naše služby: převoz zemřelého po celé ČR i zahraničí obléknutí a úprava zemřelého je samozřejmostí zajištění a provedení smutečního obřadu dle vašeho přání v obřadní síni, kostele či kapli po celé ČR vlastního smutečního řečníka, který je vždy k dispozici (tato služba je zdarma v rámci smutečního obřadu) kremace bez...

Tel:
 • 311 214 779 - kancelář
  775 921 630 - pan Bouší
  720 352 511 - pan Ponížil
  776 145 945 - nonstop
E-mail:
 • bousiaponizil@email.cz
  janbousi@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Architekti žijící v Příbrami chtějí pomoci s veřejným prostorem

Veřejný prostor využívají všichni obyvatelé města, proto si nakládání s ním zaslouží určitou pozornost. To si aspoň myslí skupina A-tým, která vznikla v Příbrami a jejími členy jsou převážně místní architekti, kteří chtějí městu v této oblasti pomoci.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Příbram ani Sedlčany se nedostatku vody zatím bát nemusí

Největšími zdroji pitné vody pro Příbram jsou vodní nádrže v Brdech a pak řeka Vltava. I přes pokles hladiny na Orlické přehradě kvůli stavbě lodního výtahu se ale město zatím s nedostatkem pitné vody nepotýká. „Zatím jsme nezaznamenali nějaký výrazný pokles, tlakové poměry zůstávají nezměněny,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Pohlednice z minulosti: Z historie plaveckého bazénu v Příbrami

/FOTOGALERIE/ Poslední tři roky se v Příbrami o bazénu mluví především v souvislosti s jeho chystanou rekonstrukcí, která rozdělila veřejnost na její příznivce a odpůrce. Ovšem za dobu své existence prošel příbramský bazén celou řadou změn. Postavený byl v roce 1977 jako součást sportovního komplexu s názvem Tělovýchovná a rekreační zařízení okresu Příbram, takzvaná TĚREZA.

Příbram hledá nového koordinátora městské mobility

Na podzim roku 2019 došlo k posunu v přípravě městské cyklokoncepce v Příbrami. To je projekt, který zvítězil v prvním ročníku participativního rozpočtu v roce 2018 a zatím jako jediný z něj ještě není realizovaný. Hledáním nového koordinátora se příprava městské cyklokoncepce zřejmě zdrží.

Příbram chystá změny v cenách za parkování

Systém parkování v Příbrami čekají změny. Týkat se budou hlavně cen. Návrhem nového ceníku se bude zabývat rada města na svém zasedání v pondělí 27. ledna. Vybírat bude z několik návrhů. Jeden předložil odbor silničního hospodářství a druhý dopravní komise města.

Ze dvou plánovaných hřišť na Novém rybníku vznikne jen jedno

Ve sportovně-relaxačním areálu Nový rybník v Příbrami mělo podle původních plánů vzniknout beachvolejbalové hřiště. Loni se ještě objevil nápad na vybudování hřiště na parkour. Nakonec zatím ale vznikne jen jedno z nich.

Příbram rozšíří modrou parkovací zónu v ulici Na Příkopech

Příliš mnoho aut a naopak nedostatek parkovacích míst trápí Příbram už několik posledních let. Staví se proto jak velká parkoviště, tak se také hledají místa, kde přibývá parkovacích stání po jednotlivých místech. To je například v historickém centru.

Příbram letos plánuje vybudovat bezbariérovou trasu

Pokračovat ve zlepšení přístupnosti kulturního domu chce i nadále příbramská radnice. Pomoci tomu má bezbariérová trasa, která povede od budovy bývalé II. polikliniky směrem k příbramskému kulturnímu stánku.

Krátké zastupitelstvo natáhl bazén

O plánované rekonstrukci příbramského bazénu se mluví od roku 2016. A zřejmě se ještě dlouho mluvit bude, protože dělí veřejnost i politiky. Jedni si myslí, že celý projekt je v současné podobě odsouzený k nezdaru, druhá část naopak věří, byť za určitých podmínek, v jeho zdárné dokončení.

Sport

S legendou na dresu. Příbram vzdá hold Jaroslavu Minaříkovi

Středeční utkání druhé hokejové ligy mezi Příbramí a pražskou Kobrou (začátek v 18.30) se ponese v speciální duchu. Bude totiž součástí projektu „Legenda legendám“ a domácí hráči v něm vzdají hold jedné z ikon své dlouhé historie – Jaroslavu Minaříkovi.

Nový kanonýr? Šebek se zaskvěl dvěma góly do sítě Hostivaře

I ve druhém přípravném zápase se divizní Dobříš musela obejít bez svého kanonýra Štěpána Maryšky, který stále laboruje s poraněným kotníkem. Proti Hostivaři ale zřejmě našla ve svých řadách adekvátní náhradu – Tomáše Šebka, který dvěma góly pomohl k vítězství 4:2.

Nymburk bude u Jadranu bojovat o historický přepis

Světem basketbalu hýbe tragédie a smrt někdejší hlavní hvězdy tohoto sportu Kobe Bryanta, a tak i borci Nymburka vyrazili včera na předposlední utkání základní části Ligy mistrů do Černé Hory proti Mornar Baru v posmutnělé náladě. Hrají ale o první místo a mohou zatřást historií, na hřišti nechají určitě všechno.

Povolání kustod? To jsou i zážitky o prodeji piva či hře na opici

Jejich heslo? Vždy připraven! Kustodi – pomocníci fotbalových, hokejových, volejbalových, zkrátka sportovních týmů – jsou svérázné postavy. Zažívají mraky neuvěřitelných příhod, byť některé z nich nejsou publikovatelné. Ale i ty, jež se dostanou na veřejnost, stojí za to.

MMA bojovníci se utkali v Nymburce na turnaji GCF

/FOTOGALERIE/ 61. Galavečer MMA GCF 61 Cage Fight Nymburk se ve Sportovním centru konal v neděli 26. ledna. Na programu bylo celkem deset zápasů, ve kterých nechyběli ani zástupci pořádajícího klubu MMA Poděbrady

Orlando Bloom si zajel do Kladna za Jágrem

Známý britský herec Orlando Bloom, známý představitel Legolase z Pána prstenů, Parida z Trojské války či Willa Turnera z Pirátů z Karibiku, se loni na podzim nastěhoval do Prahy, natáčí a ve volném čase poznává české kraje na bicyklu. A v neděli se podíval také do Kladna na hokej, fandil Rytířům s Jaromírem Jágrem.

Čtyřicet na krku? Kutlák jde příkladem a válí jako za mlada

Tah, který se vedení příbramského hokejového klubu rozhodně vyplatil. To se dá říct o angažování Zdeňka Kutláka. Zkušený obránce, jenž má bohaté reprezentační zkušenosti a na svém kontě i medaile ze světových šampionátů, nastoupil v příbramské dresu do pěti zápasů a hned čtyřikrát pomohl týmu k vítězství.

Snový návrat kapitána. Böhm řídil popravu pražských Lvů

Měl to být „Lví týden“, který korunuje sílu klubu. Skončil ale fiaskem. Během tří dnů přišli lužinští hráči o historický postup do Final four Českého poháru a hlavně o sebevědomí. „Hráli jsme dvakrát doma a skóre máme 0:6. To je prostě špatně,“ přiznal kouč Lvů Tomáš Pomr po extraligové prohře s Příbramí 0:3. „Před týdnem jsme ovšem excelovali na Odolce. Za tu dobu jsme nemohli zapomenout hrát volejbal,“ zdůraznil. „Moc se těším na pondělí, kdy půjdeme znovu do práce. A budeme makat.“

Příbram si spravila chuť, Vltavínu dala čtyři góly

/FOTOGALERIE/ Dali zapomenout na poslední dva nepovedené zápasy zimní Tipsport ligy, ve kterých utrpěli debakly od pražských celků Bohemians (0:4) a Dukly (0:6). Fotbalisté Příbrami si spravili chuť proti dalšímu soupeři z hlavního města. Tím byl tentokrát Vltavín, účastník ČFL, kterého porazili 4:0.

Hokejové nábory se vydařily

/FOTOGALERIE/ Celorepubliková akce Pojď hrát hokej, která ve spolupráci Českého svazu ledního hokeje a klubů probíhá v rámci Týdne hokeje, zavítala i na Příbramsko. Jako první se mohli začínající hokejisté hlásit v Sedlčanech, kde se akce konala v úterý. Na zimní stadion tam dorazilo celkem 17 zájemců, z nichž se 14 hned zaregistrovalo.

Krimi

Plameny od kbelíku s popelem spolykaly osm milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Neopatrnost při zacházení se žhavým popelem způsobila škodu vyčíslenou na osm milionů korun. Tak v noci na úterý 28. ledna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová okolnosti požáru, který v Osnici na Praze-západ poničil dva domy.

Starší muž dlouhodobě na Příbramsku zneužíval tísňové linky

/AUDIO/ Delší dobu zneužíval tísňové linky starší muž z Příbrami. Většinou na bezplatné linky zavolal po hádce a neshodách se svou manželkou. Vždy si žádá výjezd, ale následně odmítá lékařské ošetření. Za zneužití tísňové linky hrozí pokuta ve výši až 200 tisíc korun.

Na vedení Středočeského kraje podal opozičník trestní oznámení

Trestní oznámení na vedení Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje i na vedení kraje podal opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS). Informoval o tom na pondělním jednání krajského zastupitelstva s tím, že odhadovanou škodu vyčíslil na jednu miliardu korun.

Dvojí prudké zabrzdění jiného auta poslalo motoristu předním kolem do obrubníku

Svědky dopravní nehody, ke které došlo v sobotu 25. ledna v 17.40 hodin v Milínské ulici v Příbrami, hledá policie. Policisté žádají osoby, které se v danou dobu pohybovaly v místě nehody a mohly by podat svědectví, za jakých okolností se nehoda stala, aby se ozvaly na telefon 974 879 251 (503).

Loni na Příbramsku mírně stoupla kriminalita

V loňském roce došlo na Příbramsku k mírnému vzestupu kriminality. Policisté řešili o 128 případů více než v roce 2018. To je nárůst o 7,8 procenta. Na Příbramsku bylo spácháno celkem 1775 trestných činů.

Policejního funkcionáře stíhaného kvůli nákupům soud očistil

/FOTOGALERIE/ Plně očištěn ze všech dřívějších nařčení byl dlouholetý vedoucí benešovského územního odboru středočeské policie Petr Havránek. Upozornil na to krajský policejní ředitel Václav Kučera, když v pátek připomněl verdikt Vrchního soudu v Praze z 8. ledna.

Agresivní žena skončila v rukou psychiatrů, na krku má i policejní obvinění

Tento týden sdělili příbramští kriminalisté pětatřicetileté ženě z Dobříše obvinění z několika trestných činů. Vzhledem k tomu, že žena na přelomu roku několikrát napadala lidi ve městě, skončila nakonec v rukou psychiatrů.

Zločiny budou Středočeši moci na dálku hlásit do Prahy

/FOTOGALERIE/ Policejní pracoviště bez přímé přítomnosti policistů buduje středočeská policie. V pilotním provozu vyzkouší fungování kontaktních míst Pol Point, která by se mohla rozšířit do celé republiky. Příznačné je pro ně jedno: nesedí tam nikdo v uniformě. Ani v civilu.

V kladenském paneláku hořelo, jedna žena zemřela

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení do mrazivé poslední lednové soboty zažila nedlouho po třetí hodině ranní více než stovka obyvatel paneláku v Americké ulici v Kladně. V bytě ve dvanáctém patře vypukl požár. Předcházel mu údajně výbuch. Jedna žena zemřela.

Jesenický gang zlodějů zmizel. Policie nemá ponětí kam

Řádění gangu vykradačů rodinných domů ustalo, nicméně to neznamená, že je s případy vloupání do rodinných domů v regionu jihovýchodně od Prahy konec. Tak v pátek shrnul aktuální situaci podél pomezí okresů Praha-Západ a Praha-východ náměstek ředitele středočeské policie Jan Krejčí.

Ekonomika

Elektrárny jako cíl výletníků? Stále častěji!

Bezmála 16 tisíc návštěvníků projevilo loni zájem o podobu elektrárenských provozů ve středních Čechách a o to, jak fungují. Deník o tom informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp s tím, že přesně na prohlídky zavítalo 15 943 osob.

Martina Moličová: Ve stříbrném městě se podniká a žije dobře

Všichni jsme ho znali, všichni jsme ho milovali a všichni jsme tam chodili nakupovat věci do školy. Papírnictví na Palackého náměstí v Kutné Hoře s velkou výlohou a nápisem bylo léta jeho dominantou. Jednoho dne ale skončilo a většina místních se bála, co bude s prostorem dál a zda-li se tam neobjeví další prodejna kebabu, pizzy nebo pochybných potravin. K velké úlevě všech se tam ale objevilo něco, co tady chybělo víc než tužky a školní batohy. Kafírnictví. Spojení kávy a tvoření. Vítejte.

Masérka Hanka Vybíralová: Můj obor je stále více žádaný

Masérka Hanka Vybíralová redakci Boleslavského deníku přivítala ve své „masérně“ během svého vánočního jarmarku, který každoročně pořádá. Kromě masírování má k dispozici také další záležitosti. „Od dvou úžasných žen jsem vzala šperky, jsou to šité korálky. Já pracuju s olejíčky, nabízím masážní oleje a dárkové poukazy na masírování,“ zmínila svobodná matka.

Lada Bartošová doktorát nikdy nedokončila, ale muzeum čokolády otevřela

Škoda, že se vůně čokoládovny nedá přenést online nebo na papír. Zvláště ta z čokoládovny a muzea v Kutné Hoře, kde jsem se k povídání sešla s majitelkou Ladou Bartošovou. Kromě spousty zajímavých věcí jsem se kupříkladu dozvěděla, že lepší než všechna antidepresiva a prášky na uklidnění je právě čokoláda. Prokazatelně totiž obsahuje látky, které pozitivně ovlivňují mysl člověka. Alespoň tedy ta kvalitní. A právě takovou čokoládu tady najdete.

Vlaky Arrivy dostaly statisícovou pokutu. Není poslední

Aktuálně vyčíslená finanční sankce dosahuje 670 tisíc korun – a další pokuty za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů. Tak ve středu zhodnotil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu zkušenost s měsícem provozu čtyř rychlíkových linek v režii společnosti Arriva, jejíž vlaky od poloviny prosince jezdí ve středních Čechách – a většinou zajíždějí i do dalších krajů. Zmínil, že takový je výsledek dosavadních 23 kontrol.

Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Hitem Vánoc i novoročních slev jsou televizory a set-top-boxy. Blíží se hlavní vlna přepínání na nový TV signál a Češi vzali obchody útokem.

Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Bránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.

V Dolních Břežanech posouvají hranice poznání. Pomáhá jim v tom laser centrum

Fyzikální ústav Akademie věd ČR je jednou z nejvýznamnějších výzkumných institucí v Česku, která pokrývá v podstatě všechny oblasti fyziky, a to nejen v oblasti základního výzkumu. Stále více se daří z vlastní iniciativy či ve spolupráci s firmami nalézat aplikace, které napomáhají zlepšovat každodenní život. A to i díky více než 1,5 miliardovým prostředkům z fondů EU.

Více lidí prožije závěr života v kruhu rodiny

Čtyři pětiny lidí si přejí zemřít doma. Svým klientům to umožňuje služba Domácího hospice společnosti TŘI. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.  

Výdaje domácností? Za alkohol dají rodiny ročně více než za ovoce nebo sladkosti

Průměrná rodina se dvěma dětmi utratí ročně za jídlo a nealkoholické nápoje 102,2 tisíce korun. Za pouhý rok jí tyto výdaje vzrostly o 2,3 tisíce korun. Vyplývá to z publikace Spotřební výdaje domácností, kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).