Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Restaurace na Prachandě – velký výběr klasických českých jídel, polední menu Dobříš

Restaurace se nachází na pokraji krásného městečka Dobříš nedaleko dobříšského zámku. Restaurace Na Prachandě je vyhlášená výbornou kuchyní, která Vás potěší především velkým výběrem klasických českých jídel, ale i rozmanitostí minutkových jídel a dále rychlou a příjemnou obsluhou a velkým sortimentem jak nealkoholický tak alkoholických nápojů. Prostory provozovny se skládají...

Tel:
 • +420 318 523 696
  +420 318 520 939
  +420 775 610 266 - pan Melichar
E-mail:
 • prachanda@volny.cz

Jindřich Pospíšil – autoškola, školení řidičů, kondiční jízdy Dobříš

Firma Jindřich Pospíšil již několik let provozuje služby v oblasti autoškoly. Nabízíme: školení řidičů kondiční jízdy řidičské průkazy A, B, C, D, E, T V kanceláři nás můžete zastihnout od 15 hod. do 17 hod. Jinak dle telefonické dohody.

Tel:
 • 723 428 406 - pan Pospíšil Jindřich
  318 542 223 - kancelář
E-mail:
 • pospisilova.h@email.cz

NES-elektro s.r.o. – zabezpečovací technika, požární systémy, elektroinstalace, měření, regulace Sedlčany

Naše firma vznikla v roce 1995. Zaměřujeme se na montáže elektronických zabezpečovacích systémů, především instalace poplachových a požárních systémů, průmyslové videotechniky, satelitní a rozhlasové techniky.  Dále provádíme veškeré elektroinstalace, kompenzace jalového proudu, měření a regulaci., Nabízené služby: Zabezpečovací technika Kamerová technika Televizní a satelitní technika Elektroinstalace Měření a regulace

Tel:
 • 603 504 097
  318 821 451
E-mail:
 • info@nes.cz

RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o. – prodej palubek, OSB desky, dlažba, stavební chemie Příbram

Nabízíme: deskové materiály dřevěné fasády dřevěné palubky dřevěné podlahy dřevěné terasy dřevo dveře interiérové a vchodové hranoly bazénová chemie kliky interiérové a vchodové kotevní technika kování madla na zábradlí nářadí nástroje panty parapety stavební chemie stavebniny tepelné zářiče tesařské kování těsnění okapnice krytky vruty do dřeva zemní vruty

Tel:
 • 608 980 871 - pan Horký - jednatel
  608 262 868 - sekretariát
  721 875 999 - sekretariát
  774 980 873 - sklad
E-mail:
 • romanhorky@volny.cz

Stanislav Hrbek – TOPENÍ-VODA-KANALIZACE – instalatérské práce, topenářské práce, stavební práce, zednické práce, tepelná čerpadla Příbram

Nabízíme: Instalatérské práce Topenářské práce Stavební a zednické práce Tepelná čerpadla Reference

Tel:
 • +420 318 543 936
  +420 774 687 758 - pan Hrbek
E-mail:
 • stanislav.hrbek@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Vzkazem na velikonočním stromku v Kamýku poděkují bojovníkům s koronavire

Letošní Velikonoce budou v mnohém jiné, než ty, které známe každoročně. Budou bez koledníků, mnohdy i bez účasti na mších. Nicméně o možnost popřát si, poděkovat a oslavit tyto krásné tradiční svátky můžeme i letos. V Kamýku nad Vltavou například pomocí zdobení velikonočního stromku. 

Na Příbramsku se začínají pořádat pomocné sbírky

Město Příbram vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc lidem, kterým do jejich života zasáhla současná situace kolem šíření koronaviru. Sbírka je vyhlášená od čtvrtka 2. dubna na dobu neurčitou.

Bezdomovci v karanténě či s koronavirem by mohli být ve sportovních zařízeních

Obce s rozšířenou působností musí zajistit prostory, kam by se mohli uchýlit bezdomovci do karantény nebo izolace v případě, že je nemoc Covid-19 zasáhne bez vážnějšího průběhu a nebudou hospitalizováni v nemocnicích. Na Příbramsku sice nebyly žádné případy v komunitě lidí bez přístřeší zaznamenány, radnice a Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram jsou ale připraveny.

Výuka online prověřuje jak školy, děti tak i rodiče

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Už téměř měsíc jsou školní zařízení bez dětí a jak to vypadá, tak tento stav potrvá ještě minimálně do půlky května. Školy, děti a i rodiče se tak poměrně rychle museli zvyknout na novu formu výuky pomocí internetu.

V příbramské nemocnici zemřel jeden ze dvou pacientů s koronavirem

Vedení příbramské nemocnice oznámilo, že v noci na úterý 7. dubna zemřel jeden ze dvou hospitalizovaných pacientů s onemocněním Covid-19. „Přes veškerou snahu lékařského týmu na oddělení ARO bohužel pacient s pozitivním testem na onemocnění Covid-19 zemřel. Toto onemocnění bylo jedním z faktorů jeho úmrtí. Rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ řekl mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.

Dvě střední školy a Cowárna v Příbrami tisknou ochranné štíty

/FOTOGALERIE/ Kromě roušek se v Příbrami vyrábí i ochranné štíty za pomoci 3D tiskáren. Do jejich výroby se zapojilo i gymnázium, Cowárna nebo průmyslovka. „Vyrobit se dá za den společně s průmyslovkou a gymnáziem okolo čtyřiceti kusů. Cenově za materiál to není nákladné, spíš časově. Snažíme se, aby naše tiskárny jely prakticky nonstop,“ řekl Aleš Barášek z příbramské Cowárny.

Zelená linka pomoci v Příbrami mění provozní dobu

Zelená linka pomoci města Příbram od tohoto týdne mění provozní dobu. Nyní tak už nebude zajišťován provoz linky o víkendech. Důvodem je pokles telefonátů právě v této době. „O víkendech už nyní volali spíše jednotlivci, proto jsme se rozhodli omezit víkendový provoz této linky,“ vysvětlila mluvčí města Eva Švehlová.

Strážník Zdeněk Černík: Snažíme se nemyslet na to, že bychom se mohli nakazit

Strážníci městské policie dohlížejí v těchto dnech v ulicích Příbrami mimo jiné na dodržování bezpečnostních opatření, která souvisí s nouzovým stavem kvůli zabránění šíření koronaviru. Jejich uniformy doplnily roušky a také kontrola, zda se lidé pohybují na veřejnosti se zahaleným obličejem, je nyní jedna z jejich nových náplní činnosti.

Příbram bude muset kvůli viru předělat letošní rozpočet

S nouzovým stavem nepřichází o peníze jen firmy, podnikatelé a živnostníci, ale také města a obce potažmo jejich příspěvkové organizace. A přestože není zatím stále jasné, kdy začne uvolňování restrikcí třeba v podobě pořádání kulturních akcí, tak už nyní se pomalu začínají sčítat možné ekonomické dopady.

Příbram vyhlásila konkurz na ředitele jedné základní školy a tří mateřinek

V těchto dnech město vyhlásilo konkurzní řízení na místa ředitele či ředitelky tří mateřských a jedné základní školy. Přihlášky je možné podávat do čtvrtka 30. dubna letošního roku.

Sport

Třikrát a dost! Dobříšský aerobik ale může těšit stoprocentní medailová bilance

/FOTOGALERIE/ Od ledna se soustředily na start sezony. Pilovaly nové závodní sestavy, s kterými měly v plánu odstartovat novou závodní sezonu 2020, ve které se plánovaly zúčastnit okolo 25 závodů po celé České republice. Nakonec ale závodní týmy aerobik studia Orel Dobříš absolvovaly jen tři. Přesto na nich zvládly vybojovat medaile.

Já na bráchu, brácha na mě. Rittigové se rozhodli společně změnit dres

Zajímavý dvojitý transfer mezi hokejovými mantinely se udál na trase Příbram - Benešov. Od Horníků ke Lvům zamířili bratři Jaroslav a Tomáš Rittigovi. O tom, že oba sourozenci míří do Benešova, informoval jako první sám účastník krajské ligy na svém webu. Světlo do všeho pak vnesla druhá strana, konkrétně generální manažer HC Příbram Miroslav Bláha.

Pokusím se ještě zabojovat o postup, slibuje Kříž. Talent ale rozvíjí i jinde

Příbramskému Dominiku Křížovi vstup do Datart E-ligy ve hře FIFA 20 nevyšel. V úvodním kole základní skupiny C prohrál oba dva své zápasy a zkomplikoval si tak postup do vyřazovací fáze turnaje.  

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Sledujte živě! Reprezentanta Příbrami Dominika Kříže čeká start E-ligy

Je to tady! Dominik Kříž dnes vstoupí do Datart E-ligy ve hře FIFA 20. Záložníka 1. FK Příbram čeká úvodní kolo základní skupiny C, ve které jsou spolu s ním ještě olomoucký obránce Vít Beneš a plzeňský záložník Jan Kopic.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěže hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Sport je teď v pozadí společenského dění, říká Davídek ze Sedlce-Prčice

Ani Sedlec-Prčice nevybočuje z řady fotbalových týmů, které kvitují předčasné ukončení letošní fotbalové sezony. Deníku to sdělil hrající předseda klubu Michal Davídek.

Grand Prix Příbram byla zrušena! Uděláme vše, aby se jela za rok, slibuje Kala

Je jasno! Cyklistická Grand Prix Fany Gastro Příbram se v letos kvůli pandemii koronaviru nepojede. Rozhodla o tom mezinárodní cyklistická federace UCI, jejíž byl závod součástí. Ta zrušila kvůli momentální celosvětové situaci všechny mezinárodní závody plánované do 1. června 2020, tedy i příbramský podnik, který se měl po několika letech vrátit na scénu 30. května 2020.

Jako jeden muž. Předčasný konec jara je správné rozhodnutí, zní z Příbramska

Pro někoho pomoc, pro někoho zklamání. Přesto jsou Deníkem oslovení zástupci klubů z Příbramska, stejně jako předseda OFS Příbram, po úterním verdiktu fotbalové asociace, která zrušila jarní část všech soutěží od ČFL směrem níže, za jedno.

Krimi

Splašení koně poničili auto městské policie

Kuriózní dopravní nehodu řešili ve čtvrtek 8. dubna chvíli před polednem v Příbrami dopravní policisté. Všemu předcházela vyjížďka na louce na povoze s koňským spřežením. Jeden z koní se však splašil a začal utíkat směrem do města.

Ukradené stavebnice či nezajištěný vůz proti pohybu, policisté se nezastaví

Přestože stále platí nouzový stav a lidé by měli omezit svůj pohyb na veřejnosti jen na nejnutnější dobu, tak i tak mají policisté na Příbramsku v posledních dnech poměrně dost práce.

Uzavřené restaurace lákají zloděje

Restaurace jsou v době nouzového stavu prázdné, nicméně začaly přitahovat pozornost zlodějů. Dva takové případy řeší nyní policisté na Příbramsku.

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Dálnice zůstala uzavřena po celé dopoledne

Bez vážnějšího zranění se v pondělí 6. dubna podle informací policie obešla nehoda dodávky na dálnici D4 u Mníšku pod Brdy na Praze-západ, jež byla v půl deváté dopoledne spojena s likvidací požáru. Především však přinesla rozsáhlý únik oleje na vozovku.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkář

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Zloději chodí do 'práce' i v nouzovém stavu, jednoho dopadla policie v Příbrami

Policisté dopadli na přelomu března a dubna třiadvacetiletého zloděje, který už od února kradl v příbramských prodejnách. Osudným se mu stalo v úterý 31. březen, kdy si si chtěl přilepšit v obchodech hned třikrát. Jeho poslední lup připomínal spíš nákup.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.