Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.12. 2019 a svátek má Vratislav

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Petr Vacek – V-METAL – ohraňování plechů, těžké ocelové konstrukce, markýzy, ploty Příbram

Firma V-METAL kovovýroba Vacek Petr vznikla v roce 2004. Nabízíme: ohraňování plechů skružování profilů lehké ocelové konstrukce těžké ocelové konstrukce nerezové konstrukce ohýbané profily z ocelových, pozinkovaných a nerezových plechů přístřešky z trápézového plechu markýzy ploty brány schodiště zábradlí

Tel:
 • 776 571 056 - pan Vacek
E-mail:
 • v-metal@email.cz

MERCATOR, s.r.o. – provádění staveb, zámečnictví, nástrojářství, revize a zkoušky elektrických zařízení, plnění nádob plyny, projektová činnost, půjčovna nářadí Příbram

Nabízíme: provádění staveb, jejich změn a odstraňování podnikání v oblasti nakládání s nebezpečnými odpady zámečnictví, nástrojářství montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení montáž, opravy, revize a zkoušky plynových zařízení a plnění nádob plyny výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona projektová činnost ve výstavbě...

Tel:
 • 318 623 986
  605 295 957 - půjčovna nářadí
E-mail:
 • mercatortb@volny.cz
  alena.pavlova@mercator.cz

Vladislav Průša – Agrobazar – prodej použité zemědělské techniky Příbram

 Na trhu působíme již od roku 2000 a máme za sebou mnoho úspěšných prodejů. Nabízíme: prodej použité zemědělské techniky použité stroje zejména z Německa odvoz až domů

Tel:
 • 602 969 845
E-mail:
 • info@agrobazar-prusa.cz

Petr Hofman – malířské práce, natěračské práce Nymbursko

Nabízíme: malířské práce natěračské práce

Tel:
 • 602 220 428 - pan Hofman
E-mail:
 • - - - - -

Ecoinvest s.r.o. – drcené kamenivo Příbram

Jsme producentem a dodavatelem tříděného drceného kameniva, které vyrábíme na unikátní technologické lince vyčištěním a přepracováním hlušinových materiálů uložených na odvalech po bývalé těžbě U - rudnin. Naše společnost je certifikována a uplatňuje při realizaci systém jakosti dle ČSN EN 9001:2009 Firma realizuje projekty podpořené z fondů EU. 

Tel:
 • 603 181 956
  318 648 228
  318 648 210
  318 648 111
E-mail:
 • ekoinvest@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Významní starostové Dobříše

/FOTOGALERIE/ V Dobříši se stal významným starostou Josef II. kníže Colloredo-Mannsfeld (1866 - 1957). Rod Colloredo-Mannsfeld se významně na chodu Dobříše podílel, a tak byl kníže zvolen starostou od roku 1914 do roku 1919. Druhá světová válka měla pro jeho rodinu dalekosáhlé následky.

Mikuláš s čerty navštívili milínskou školu

/FOTOGALERIE/ V Mikuláše, čerty a anděly se v pátek 6. prosince proměnili žáci deváté třídy základní školy v Milíně. Kromě nadílky svým spolužákům z nižších tříd také připomněli, jak jsou hodní nebo naopak zlobiví. Věděli opravdu o každém vše

Obyvatelé Petrovic a provozovatel lomu se dohodli na prodloužení doby dobývání

/FOTOGALERIE/ Ke shodě dospěli po letech obyvatelé Petrovic u Sedlčan, a to zejména lidé žijí v osadě Skoupý, s provozovatelem tamního vápencového lomu. Hlavním problémem v poslední době byl požadavek firmy Agir, která lom provozuje, o prodloužení plánu dobývání o deset let.

Příbramská radnice oznámila, kde se bude v zimě kácet

Zimní období je dobou, kdy se na území města odstraňují suché, staré nebo nebezpečné stromy a dřeviny. Nicméně tradičně se tato činnost setkává s kritikou části veřejnosti. Mnohdy je ale pouze o neinformovanost a proto vedení města pravidelně na městském webu zveřejňuje, kde, jaké dřeviny a proč se budou odstraňovat.

Starostové z Příbramska jednali o turismu v Brdech

Na osmém setkání starostů Centra společných služeb (CSS) v Trhových Dušníkách se sešli zástupci obcí s rozšířenou působností (ORP) Příbram. Programem setkání byla mimo jiné i prezentace Turistické oblasti Brdy a Podbrdsko, o níž se v regionu mluví už řadu let, nicméně se zatím příliš úspěšně prosazovat nedaří.

Mikuláš naděloval v Dětském domově Pepa v Lazci

/FOTOGALERIE/ Mikuláš, čert a anděl navštívili ve středu 4. prosince děti v Dětském domově Pepa v Lazci u Příbrami. Mikulášskou nadílku uspořádala Jana Puklová Havelková se svým spolkem Radost Příbramačkům. Samotného Mikuláše, čerta a anděla přišli dětem udělat členové divadelního spolku Půlnoc a jejich kamarádi.

Opilci obtěžují obyvatele Rynečku, strážnicí lokalitu sledují bedlivěji

Na příbramském sídlišti Ryneček si část obyvatel stěžuje na opakované porušování nočního klidu. Podle nich je důvodem nedaleká ubytovna pro bezdomovce, místní restaurace a obchod, u kterého popíjejí právě lidé bez přístřeší.

Příbramské spolky trápí klesající počet členů

/FOTOGALERIE/ Nositelem společenského dění ve městě či obci bývají velmi často nejrůznější spolky a organizace. Nejinak tomu je i v Příbrami. S blížícím se koncem roku jednotlivé spolky bilancují uplynulý rok, ale v jednom bodě se téměř všechny shodují. A to je pomalu klesající počet členů. 

Příbram má několik slavných rodáků, ovšem připomíná je velmi málo

/FOTOGALERIE/ Příbram je známá jako hornické město či jako město ležící pod Svatou Horou. Z významných rodáků se nejčastěji připomíná světoznámý fotograf František Drtikol, ovšem tím plejáda známých osobností nekončí. Bohužel odkazy a připomínky těch dalších lze ve městě najít jen stěží.

Poslední ze tří vítězných projektů participativního rozpočtu se dokončuje

Jedním z vítězných projektů prvního ročníku participativního rozpočtu v loňském roce byl i projekt „Přes Kaňku bezpečně na Padák“. Ten se současné době dokončuje. Hotový je chodník, a veřejné osvětlení, je usazena nová dřevěná lávka a dodělává se odpočinkový altán.

Sport

Hokejisté Příbrami opustili čelo tabulky. Musíme se poučit, má jasno kouč Tlačil

Se sklopenou hlavou odcházeli ze sobotního utkání druhé ligy hokejisté Příbrami. Vedoucí tým soutěže podlehl na domácím ledě třetímu Táboru vysoko 1:5.

Příbram neskórovala ani na Střeleckém ostrově a spadla se na dno ligové tabulky

/FOTOGALERIE/ Střelecké trápení fotbalistů Příbrami nebere konce. Neskórovali už ve čtvrtém utkání v řadě, tentokrát v Českých Budějovicích, kde prohráli 0:2. Ani v devátém letošním zápase na hřišti soupeře tak nezískali ani bod, zároveň prodloužili své čekání na vítězství už na dvanáct zápasů.

Jaroslav Bednář: Hokejem ve Vrchlabí se ohromně bavím

/ROZHOVOR/ Pouze dvakrát se v sezoně stalo, aby nastoupil a v zápase si nepřipsal žádný bod. Vynulovat Jaroslava Bednáře dokázali jedinkrát pouze hokejisté Děčína (9. kolo) a Nové Paky (13.).

Aero se na domácí výhru nad Příbramí pořádně nadřelo

Až vysoce nadprůměrný počet 117 bodů v celém utkání potřebovali volejbalisté Odolena Vody na vítězství ve středočeském derby desátého extraligového kola. Aero hostující Příbrami několikrát uteklo „z lopaty“ a po 132 minutách slavilo vítězství 3:2.

Příbram čeká souboj se štikou ligy

/FOTOGALERIE/ Fotbalová Příbram zavítá v neděli v rámci 19. kola FORTUNA:LIGY do jihočeských vod, kde ji čeká souboj s letošní štikou ligy, kterou jsou České Budějovice.

R.A.K. sahalo na světovém šampionátu po dvou finále

Taneční mistrovství světa v show dance formation se tradičně povedlo středočeskému Tanečnímu centru R.A.K. V saské Riese kousek od Drážďan v závěru listopadu se představili zástupci centra už po devatenácté v řadě! A dvakrát sahali po nejužším finále.

Trenérská modla padla. Blíží se v NHL konec rasů?

Propukla i v hokejové NHL obdoba hnutí MeToo? Něco se rozhodně děje: hokejisté začínají mluvit o příkořích ze strany koučů. V ohni kritiky se ocitl i sám Mike Babcock, kanadská trenérská modla. Je ale všeobecné pozdvižení opravdu na místě?  

Martin Fuksa: Nejdřív jsem myslel, že se zblázním. Už ale Japoncům rozumím

Úsměvy, pohoda. Před pár dny se vrátil z měsíčního pobytu v Japonsku kanoista Martin Fuksa. Příprava na olympijské hry 2020 v Tokiu se vydařila. S rodinným týmem včetně bratra Petra pobýval u kanálu v městě Susaki v prefektuře Kóči.

Sezonu halových turnajů odstartuje Miner Cup

Naplno se rozbíhá sezona zimní halových fotbalových turnajů. Na Příbramsku se uskuteční jako první Miner Cup, který proběhne už zítra ve sportovní hale v Příbrami.

Žraloci mohou kousnout, když se v kalné vodě leknou turistů

Šel si posedět s kamarády a někdo nadnesl myšlenku, aby zkusili vydělávat ve Spojených státech. Tak se stal z Kladeňáka Robina Havlíčka člen pobřežní hlídky na východním pobřeží, kde zachraňuje už čtyři sezony zejména děti.

Krimi

Ledovka v kraji nezpůsobila vážné problémy

Celkem 17 dopravních nehod zaznamenali středočeští policisté během sobotního rána a dopoledne. Ne u všech však podle slov mluvčí Michaely Richterové sehrála roli ledovka.

Státní zastupitelství se má omluvit Rathovi za mediální výroky

Krajské státní zastupitelství v Praze (KSZ) se musí veřejně omluvit odsouzenému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za mediální výroky státního zástupce Petra Jiráta. V pátek 6. prosince o tom rozhodl soud, který tak z větší části vyhověl Rathově žalobě na ochranu osobnosti. Podle nepravomocného verdiktu má KSZ exhejtmanovi také uhradit náklady vynaložené na soudní řízení.

VIDEO: Zaměstnavateli údržbáři sebrali elektroniku za šest milionů

Velkou rozkrádačku zboží rozjela podle zjištění středočeských kriminalistů trojice zaměstnanců v pobočce firmy, která je velkým celosvětovým hráčem v oblasti prodeje přes internet. Třebaže se policie důsledně vyhýbá spojování případu s aktivitami společnosti Amazon v Dobrovízi, regionální manažerka firmy Miroslava Jozová tuto spojitost potvrdila.

Ukrajinec na ubytovně zemřel ve rvačce kvůli penězům

Konflikt mezi ukrajinskými dělníky na ubytovně v Kamenici na Praze-východ, který ve čtvrtek 5. prosince hodinu před polednem skončil smrtí 43letého muže, jenž podlehl zraněním způsobeným nožem, se zřejmě rozhořel kvůli dluhům, které cizinci měli mezi sebou. Vyplývá to z prvotních zjištění středočeských kriminalistů, kteří případ vyšetřují jako vraždu.

Konflikt cizinců na ubytovně přinesl smrtelné zranění

Tragický následek měla ve čtvrtek 5. prosince dopolední rozepře cizinců v Kamenici na Praze-východ. Jeden muž nepřežil; na místě konfliktu podlehl zraněním způsobeným nožem nebo podobným nástrojem. Další člověk utrpěl úraz, který však nebyl závažný: stačilo ošetření na místě. Do nemocnice záchranáři nikoho z aktérů rvačky nevezli.

Požár domu spolykal tři miliony, dva lidé se zranili

/FOTOGALERIE/ Už cestou k ohni se profesionálním hasičům z Příbrami zkomplikoval zásah u požáru rodinného domu se škodou vyčíslenou na tři miliony korun, k němuž byli ve středu 4. prosince po půl sedmé večer přivoláni do obce Solenice.

Dopravních nehod na Příbramsku neubývá. Množí se i srážky se zvěří

Za jedenáct měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1525 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 62 nehod více. Deset osob zemřelo, 57 lidí utrpělo těžké zranění a 288 osob poranění lehčího charakteru. V listopadu řešily policejní hlídky na Příbramsku 129 nehod.

Exhejtman Rath se proti odsouzení brání dovoláním

Odhodlání dovést svou věc třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva prezentoval v souvislosti s kauzou spojovanou se svým jménem někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath od samého počátku - a případ skutečně postupuje justičním systémem výš.

Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově

/FOTOGALERIE/ Kriminalisté obvinili řidiče sanitky kvůli dubnové srážce s vlakem na přejezdu v Čenkově. Muži hrozí až šest let vězení, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn.

Nejdřív gesta, pak napadení. Řidiči se rvali i se spolujezdkyní

Příliš sebevědomí za volantem i na vedlejším sedadle - a patrně také malá ohleduplnost a hodně horké hlavy. To má podle všeho na svědomí tak překotný vývoj situace v silničním provozu v Brandýse nad Labem, že věc má projednávat okresní soud. Nebude se však řešit dopravní nehoda, jak by snad leckdo odhadoval, ale dalo by se spíše říci srážka lidská.

Ekonomika

Mladí Středočeši mají skvělé nápady pro podnikání. Někdy však chybí

Na vzestupu jsou ve středních Čechách takzvané start-upy neboli nově zakládané firmy zaměřené na technologický rozvoj a inovace. Mohou získat i řadu podpor. Podle zjištění Středočeského inovačního centra (SIC) však v kraji na pionýrskou éru mladých nadšenců sršících nápady i touhou po jejich uplatnění navazuje další epocha. Mezi úspěšnými přibývá i těch zkušenějších, kteří dosud pro někoho pracovali a nyní se chtějí takzvaně udělat pro sebe: osamostatnit.

Munici nahradily moderní exponáty. V Olomouci vznikla Pevnost poznání

Dříve to býval jen zanedbaný dělostřelecký sklad, dnes je to hojně navštěvované interaktivní muzeum sloužící k popularizaci vědy. V areálu olomoucké Korunní pevnůstky vznikla Pevnost poznání. A to především díky významné dotaci dosahující téměř 122 miliónů korun z evropských fondů.  

Školka v Benešově vykouzlí úsměv na tváři. Získala i ocenění

Jdete kolem, podíváte se a chtě nechtě se vám na tváři musí objevit úsměv. Aby také ne. Vždyť před vámi stojí nová budova Mateřské školy Úsměv na benešovském sídlišti Spořilov II. Vyrostla zde za výrazné pomoci peněz z evropských fondů.

Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte

Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    

Radíme čtenářům: Pojištění kryje i péči o člena rodiny

Petr Procházka, ředitel úseku pojištění Flexi, Kooperativa odpovídá na dotaz.  

Senioři získají zastřešené venkovní posezení

Vlašimští senioři budou již brzy moci trénovat paměť, korálkovat či poslouchat přednášky pod novou pergolou Komunitního centra. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Aneta Maturová: Obor kosmetiky má rychlý vývoj

Ke kosmetice jsem se dostala úplně náhodou, díky mé kamarádce a bývalé kadeřnici. Tenkrát otevírala nový salon a mně zrovna končila pracovní smlouva na pozici učitelky odborných předmětů. Rozmýšlela jsem se, co by mě asi tak mohlo bavit a ona mi ukázala ten správný směr.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostníci se mohou těšit na jeden paušální odvod

"Slyšel jsem, že se u živnostníků připravují důležité změny v placení odvodů," zajímá čtenáře Petra Šimečka z Vrchlabí. Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR, změny ochotně popsala.