Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Jana Šestáková – Česká pojišťovna – TOP poradce, pojištění, stavební spoření, hypotéky Sedlčany

Pro Českou pojišťovnu pracuji od roku 1996. Již více než 10 let jsem členem VIP klubu a pracuji na pozici TOP poradce. Nabízím: pojištění odpovědnosti komplexní pojištění vašeho auta životní pojištění pojištění domu pojištění majetku podnikatele stavební spoření cestovní pojištění a další

Tel:
 • 602 385 867
  318 822 359
E-mail:
 • jana.sestakova@ceskapojistovna.cz

Jarolímkovy lahůdky – výroba chlebíčků, saláty, bagety, obložené mísy Dobříš

Rodinná firma Jarolímkovy lahůdky Nový Knín byla založena v roce 2008. Lahůdky rozvážíme pět dní v týdnu v chladících vozech pro naše stálé odběratele zdarma. Nabízíme: Obložené chlebíčky Lahůdkové saláty Zeleninové saláty Pomazánky Obložené výrobky Ostatní lahůdky Nově otevřen další obchod na adrese: náměstí F. X. Svobody 31, 252 10...

Tel:
 • 721 768 854 - paní Mgr. Jarolímková
E-mail:
 • objednavky@jarolimkovylahudky.cz

Milena Stašáková – SOS Finance – úvěry, hypotéky, konsolidace půjček Příbram

SOS Finance dlouhodobě poskytuje úvěry se zástavou nemovitosti a podnikatelské úvěry. Na finančním trhu působíme již od roku 2004 a máme za sebou tisíce spokojených klientů. Od začátku naší existence se snažíme být prvním řešením Vašich finančních potřeb, a to když Vám banka odmítne pomoci. Naše služby: Americká hypotéka Konsolidace...

Tel:
 • 724 824 735 - paní Stašáková
  775 488 841
E-mail:
 • sosfinance@profiweb.cz
  uvery@sosfinance.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Dobříši – otevírací doba, kontakty, mapa Dobříš

Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz ID datové schránky: cgrn5um Číslo úřadu: 2108 Číslo účtu: 77628111/0710

Tel:
 • 318 541 311
E-mail:
 • podatelna2108@fs.mfcr.cz

Stanislav Hrbek – TOPENÍ-VODA-KANALIZACE – instalatérské práce, topenářské práce, stavební práce, zednické práce, tepelná čerpadla Příbram

Nabízíme: Instalatérské práce Topenářské práce Stavební a zednické práce Tepelná čerpadla Reference

Tel:
 • +420 318 543 936
  +420 774 687 758 - pan Hrbek
E-mail:
 • stanislav.hrbek@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kaštanové aleje u Nečína a v Jincích soutěží o titul Alej roku

Už jen do úterý 27. října do 12 hodin můžete nominovat svá oblíbená stromořadí do ankety Alej roku. Z Příbramska jsou nominované dvě kaštanové aleje - u Nečína a v Jincích. Pro svého favorita můžete hlasovat od 3. listopadu do 7. ledna.     

Dálnice D4 získala další povolení, k propojení jihu a severu chybí už jen jedno

Ředitelství silnic a dálnic chybí k dostavbě pěti úseků dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem už jen jediné stavební povolení. Ministerstvo dopravy vydalo tento týden stavební povolení pro 11,4 kilometru dlouhý úsek Milín - Lety.

Koronavirus v městech a obcích: starostové už ruší i předvánoční akce

Při přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v okrese Příbram nejvíce nakažených v Krásné Hoře nad Vltavou. Vyplývá to z dat, která má Deník k dispozici od ministerstva zdravotnictví. Hygienici počty zpětně validují a zpřesňují, proto se mohou absolutní čísla aktuálně nakažených lišit od toho, jaké počty dostávají od hygieniků například starostové měst a obcí.

Krev příbramské nemocnici nedochází. I kvůli omezení počtu operací

Dobrá zpráva: krev v příbramské nemocnici nedochází. Obavy, zda se koronavirová situace negativně nepodepíše na počtu dárců a nebudou tak nedostatkem krve v nemocnicích ohrožení pacienti, se naštěstí nenaplnily.

Docházka na dálkové vyučování se zlepšila. Už žádné 'jarní' vtípky

K distanční výuce za druhé koronavirové vlny přistupují žáci na Příbramsku zodpovědněji. Vtípky z jara, kdy se na mnoha školách objevovaly všemožné triky, jak se on-line výuce vyhnout, jsou minulostí. V současné době je situace lepší.

Vládní nařízení u obyvatel nenarážejí. Policisté zatím spíše domlouvají

Příbramští strážníci v současné době dohlížejí na to, zda obyvatelé měs-ta dodržují všechna vládní opatření, která mají za úkol zpomalit, nebo zcela zamezit šíření koronaviru a nemoci covid-19. Informace ze zasedání krizového štábu je ale v Příbrami taková, že s dodržováním nařízení ze strany obyvatel nemají jak policisté, tak strážníci problém.

PŘED 10 LETY: Bílou pastelku si v rámci veřejné sbírky koupili i lidé v Příbrami

/FOTOGALERIE/ Na dobrovolníky veřejné sbírky s názvem Bílá pastelka bylo možné natrefit před deseti lety po celé Příbrami. Od nich si mohli lidé za dvacet korun koupit symbol akce, právě bílou pastelku, a podpořit tak spoluobčany, kteří žijí s nezáviděníhodným handicapem, totiž slabozrakostí či dokonce nevidomostí.

Z vedení nemocnice, kterou zkoumá policie, odešel zubař Roman Šmucler

Z vedení nemocnice u Nové Vsi Pod Pleší na Příbramsku, která je hojně spojována s jeho jménem, odešel Roman Šmucler - známý nejen jako prezident České stomatologické komory a pedagog Univerzity Karlovy, ale proslavený i jako moderátor a scenárista.

Ubytovat covidové pacienty by chtěli i majitelé penzionů

Provozovatelé menších hotelů a penzionů ve středních Čechách by uvítali hosty v podobě pacientů s lehčím nebo bezpříznakovým průběhem nemoci covid-19. Pochybují však, že by jim to vynahradilo příjmy, o které v době nouzového stavu přicházejí.

Příbramská nemocnice omezuje operace, kapacita covidových lůžek je skoro plná

Za čtyřiadvacet hodin dalších 117 lidí s potvrzenou nákazou covid-19 na Příbramsku. Podle středečních dat hygieniků šlo ve středních Čechách o nejvyšší nárůst. V celém Česku je Příbramsko po Uherskohradišťsku druhým nepostiženějším okresem.

Sport

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Led křupal, už i kladenští Rytíři si zatrénovali v Dobříši

Z Příbramska někteří slavní kladenští hokejisté pocházejí, třeba Drahomír Kadlec nebo Miroslav Kopřiva. Ale že tady bude Kladno někdy trénovat, to si dokázal ještě nedávno představit málokdo. A když, tak na moderním příbramském stadionu, ne na otevřené ploše v Dobříši. Aktuální opatření vlády však nic jinou variantu tréninku hokejistům nedávají. Proto ve středu večer Rytíři vyjeli na led v Dobříši, kde už se před nimi připravovala třeba Sparta.

Aspoň jedna dobrá zpráva v těžké době: Po nové cyklostezce můžete až do Prčic

Zní to jako trefná glosa dnešní neveselé doby, ale ve skutečnosti je to jedna z mála pozitivních zpráv alespoň pro obyvatele a milovníky Sedlčanska. Na konci cyklistické sezony už mohou vyrazit po nové cyklostezce do obce Prčice, která je v nespisovném tvaru součástí oblíbeného českého rčení. Sdružení pod vedením stavební firmy BES, dceřiné společnosti Metrostavu, právě dokončilo tzv. Krčínovu cyklostezku. Trasa o délce 13,5 km vede ze Sedlčan přes Radeč, Mezný a Hulín, díky minimální šířce 2,5 m vyhovuje požadavkům na obousměrný provoz a její součástí jsou gabionové opěrné zdi v terénních zářezech.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

I. B třída: V Milíně nemluvili do větru! Proč mají Daleké Dušníky zase starosti?

Nejpočetnější zastoupení v letošním ročníku fotbalové I. B třídy skupiny E má jednoznačně okres Příbram, který zaplnil soutěž téměř z poloviny. Jaké výchozí pozice si v dosavadním průběhu sezony vytvořila šestice týmů ve složení Daleké Dušníky, Dobříš B, Milín, Nová Ves pod Pleší, Petrovice a Sedlčany B pro případný podzimní restart?

Dobříšský led se proměnil v centrum profíků. Přidá se i Jágrovo Kladno?

Potvrzeno! Tuzemská hokejová smetánka našla své útočiště v Dobříši. Právě tam se na otevřeném kluzišti bude v době pandemických opatření připravovat při nejmenším pět klubů, z nichž čtyři jsou zástupci extraligy a jeden Chance ligy. Kromě Sparty Praha, o níž se v tomto směru již dříve spekulovalo, a která vše v úterý odstartovala, jde i o Mladou Boleslav, Plzeň, královehradecký Mountfield a pražskou Slavii.

Páté místo? Před sezónou jsme to nečekali, říká hrající trenér Michal Davídek

Z osmi zápasů vyhráli fotbalisté klubu Sedlec-Prčice hned šest. Díky povedenému vstupu do sezóny jsou aktuálně v tabulce pátí.

Korupční kauza smetla také Chovance. Berbr rezignoval z vazby

V českém fotbale padají hlavy. Výkonný výbor FAČR v souvislosti se zatčením místopředsedy Romana Berbra odvolal z funkce členy komise rozhodčích. Případem se rovněž začala zabývat UEFA, uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Krimi

Policisté dávají rady, jak zabezpečit chatu proti vykradení

Mluvčí příbramských policistů Monika Schindlová upozornila na to, že v současné době lidé méně navštěvují rekreační objekty. „Jejich majitelé do nich jezdí v zimním období zřídka, této skutečnosti pak využívají zloději. Vybírají si především odlehlé a špatně zabezpečené chaty. Jejich pozornost upoutají i chalupy, ke kterým se dá dobře zajet autem, aby se s lupem tolik nenadřeli,“ uvedla.

Cestující napadl řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

K požáru rodinného domu v příbramském Orlově vyjelo deset hasičských jednotek

/FOTOGALERIE/ Hlášení o nekontrolovatelném ohni v Orlově, části města Příbram, dostali hasiči ve středu 21. října v půl páté ráno. Jak uvedla jejich mluvčí Tereza Fliegerová, původně hlášený požár garáže se rozšířil na střechu rodinného domu. Kvůli tomu hasiči navýšili poplach na druhý stupeň.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Senior za volantem náklaďáku předvedl mladickou nerozvážnost

K velké ráně, naštěstí bez následků, které by byly vysloveně dramatické, vedlo prudké odbočení z dálnice D4. Událost, o níž v pondělí informovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová, se stala poblíž obce Dlouhá Lhota.

Krvavá hádka za bílého dne: žena v Petrově pobodala partnera

Pobodáním muže skončila v pátek 16. října odpoledne hádka s partnerkou v obci Petrov na Praze-západ. Záchranáři pacienta zaléčili a s bodnořeznými poraněními ho vrtulníkem transportovali do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. Případu se ujali kriminalisté.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Opilec vyhrožoval sousedům nastartovanou motorovou pilou

Zásahová jednotka musela zpacifikovat muže, který koncem týdne ohrožoval své sousedy nastartovanou motorovou pilou. Opilý agresor skončil na psychiatrii.

Celníci vyhmátli tak bídné padělky, jaké už dlouho neviděli

Prodá se před Vánoci skutečně cokoli? Taková otázka mohla blesknout hlavou celníkům, kteří ve čtvrtek kontrolovali vozidla, jejich náklad i posádky na dálnici D1 při pomezí středních Čech Prahy. 

Za útok na soudkyni už není koho potrestat

Incident s nožem, který se na sklonku června odehrál v budově středočeského krajského soudu, se už dál řešit nebude. O tom, že trestní stíhání bylo zastaveno, informoval ve čtvrtek zpravodajský server iDnes. Důvodem je to, že podezřelý, který po činu skončil ve vazbě, v létě zemřel v pankrácké věznici. Odsouzen v trestním řízení by však zřejmě stejně nebyl – ze znaleckého posudku totiž vyplynulo, že na soudkyni zaútočil ve stavu nepříčetnosti.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.