Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

František Skalický – voda, topení, koupelny – instalatérské práce, topenářské práce, rekonstrukce koupelen, prodej vodoinstalačního materiálu Sedlčany

Nabízíme: instalatérské práce topenářské práce rekonstrukce koupelen prodej vodoinstalačního materiálu prodej koupelnového příslušenství

Tel:
 • 39 451 790 - prodejna
  739 451 791 - pan Němec
  602 437 479 - pan Skalický
  318 822 116 - pan Němec
E-mail:
 • frantisek.skalicky@seznam.cz

AUTOSKLO SERVIS CZ PŘÍBRAM s.r.o. – servis autoskel, autoskla, likvidace pojistných událostí Příbram

Výměna a opravy autoskel - nejdůležitější bezpečností prvek na vozidle odborně vyměníme popřípadě opravíme Skla na všechny typy osobních automobilů, nákladních automobilů a autobusů - přední, zadní, boční Výměna a montáž autoskel ve vysoké kvalitě - více jak 16. let zkušeností v oboru - používáme nejkvalitnější lepidla a další prostředky...

Tel:
 • +420 737 728 794 - pan Ješina
  +420 318 628 491
E-mail:
 • autosklo-pb@autosklopb.cz

Petr Hofman – malířské práce, natěračské práce Nymbursko

Nabízíme: malířské práce natěračské práce

Tel:
 • 602 220 428 - pan Hofman
E-mail:
 • - - - - -

VLK – Vrtané studny – vrtání studní, vrty pro tepelná čerpadla, vyhledávání vody Příbram

Nabízíme: vrtání studní vrty pro tepelná čerpadla vyhledávání vody zhotovení kompletní projektové dokumentace

Tel:
 • 604 267 433 - pan Vlk Lukáš
  736 168 012 - pan Vlk Václav
E-mail:
 • vrtanestudnyvlk@seznam.cz
  info@vrtanestudnyvlk.cz

MIG – MAG servis s.r.o. – prodej svářeček, opravy svářeček, svářecí materiály Příbram

Společnost MIG – MAG servis s.r.o. byla založena v roce 2002. Nabízíme: prodej svařovacích agregátů prodej svařovacích hořáků prodej přídavných svářecích materiálů prodej příslušenství pro sváření elektrickým obloukem MMA prodej příslušenství pro sváření a řezání plamenem prodej ručního elektrického nářadí prodej ochranných pracovních pomůcek prodej brusiva servis svařovacích agregátů servis...

Tel:
 • 318 623 735
  731 448 261 - pan Dvořák
  731 448 262
E-mail:
 • mig-mag@mig-mag.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Sezona mláďat je tu, lidé by je neměli brát matkám

Hrachov - Jaro je v plném proudu a začíná sezona mláďat. Stále platí to, že ať jsou seberoztomilejší a vypadají třeba opuštěně, nesbírejte a neberte matkám jejich děti. Pěvci vyvádějí nyní mláďata a ta lidskou pomoc nepotřebují. Pomoc potřebují pouze ti jedinci, kteří jsou viditelně zranění, anebo jsou lidskou činností ohroženi.

Dobříšští městští policisté poradí, jak správně vychovat psa

Dobříš - Město Dobříš bude znovu spolu se strážníky městské policie pořádat úspěšnou akci s názvem Vychovaný pes je bezpečný pes. Je určena laické kynologické veřejnosti a majitel psa bude praktickým způsobem seznámen se základními metodami výchovy pro bezpečný pohyb na veřejnosti. Konat se bude v sobotu 27. dubna od 9 do 19 hodin v areálu ulice Za Poštou u odloučeného pracoviště středního odborného učiliště zemědělského.

Děti čeká v letošním školním roce ještě dost akcí

Příbram - Mateřská škola Jana Drdy v Příbrami i její odloučené pracoviště v Žežické ulici je školka se sportovním zaměřením. Využívají po tři dny v týdnu tělocvičnu bývalé 8. ZŠ, jsou zapojeni do projektů Aktivní školka, Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky, věnují se józe, aerobiku, judu, plavání apod. Vztah k přírodě a pohybu umocňují dvakrát ročně na zimní lyžařské a letní pohádkové školce v přírodě.  

Velikonoční mši v kostele na Makové hoře zakončila koleda

Smolotely /FOTOGALERIE/ - Pondělní velikonoční mši svatou v poutním kostele na Makové hoře u Smolotel sloužil v pondělí 22. dubna před obědem P. Ján Andrej, a završil tak nejvýznamnější křesťanské svátky. Bohoslužbu navštívilo několik desítek věřících včetně těch nejmenších.

OBRAZEM: Koledníkům vyšlo krásné počasí, šlehali s úsměvem

Radětice - V letošním roce vyšlo koledníkům na pomlázku krásné slunečné počasí, tak si ho opravdu užili. Na koledu se vydali velcí i malí. V krásně vyzdobených Raděticích koledovaly celé rodiny. Nejvíce to ovšem bavilo ty nejmenší, kteří nadšeně odříkávali básničky a užívali si, že dostanou sladkosti. Tatínkové se tužili s pomlázkou.

Planý poplach vylidnil příbramské náměstí

Příbram - V neděli 21. dubna přijali policisté krátce před půl jedenáctou dopoledne oznámení o odloženém kufříku na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Spolu s městskými strážníky uzavřeli prostor a zajistili okolí. "Na místo přijel pyrotechnik a psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Jak se následně ukázalo, zavazadlo bylo prázdné," informovala mluvčí policie Monika Schindlová.

Městskou hromadnou dopravu v Příbrami čeká modernizace zastávek

Příbram - Jen před několika týdny podepsalo vedení města smlouvu se současným provozovatelem Městské hromadné dopravy (MHD) v Příbrami firmou Arriva Střední Čechy na dalších deset let. Při této příležitosti město oznámilo, že dojde i k výraznému omlazení vozového parku autobusů a nyní přichází s další novinkou. Změn doznají i samotné autobusové zastávky. Některé z nich budou totiž vybavené elektronickými informačními tabulemi.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

Příbramsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Maková hora se o Velikonocích otevře veřejnosti při bohoslužbě

Smolotely /FOTOGALERIE/ - Unikátní možnost zažít velikonoční bohoslužbu v kostele na Makové hoře o Velikonočním pondělí 22. dubna od 11.00 hodin. Nádherné poutní místo, které je velmi malebně umístěno na kopci s výhledem do širokého kraje, nabídne možnost prohlédnout si historický interiér při bohoslužbě.

Pohlednice z minulosti: Američtí letci nad Sedlčanskem

Sedlčansko - Ke konci druhé světové války, konkrétně 19. dubna 1945, zasáhli příslušníci hitlerovské branné moci na Sedlčansku několik amerických letadel a přímo nad Sedlčanskem sestřelili bombardér Boeing B-17G, seriálové číslo 4338701 z 850. Bomber Squadron, 490. Bombardment Group z 8. letecké americké armády AAF.

Sport

Pohárová pouť Milína nekončí, Sokoleč penalty nepotěšily

Střední Čechy – Až do rozstřelů dovedli své duely papírově nejslabší účastníci čtvrtfinále Agro CS – Poháru Středočeského krajského fotbalového svazu.

Skvělý Boubal! Soupeřům nedal ani tentokrát žádnou šanci

Tábor – Byl hlavním favoritem a svou roli potvrzoval od úvodních metrů. Příbramský cyklista Martin Boubal ukázal v prvním díle Táborských okruhů záda všem svým soupeřům a v cíli bodovacího závodu se mohl radovat ze zaslouženého vítězství.

Výsledky fotbalových soutěží mládeže

Příbramsko - Jak si o uplynulém víkendu vedla fotbalová mládež? Podívejte se na přehled výsledků všech zápasů mládežnických fotbalových týmů z Příbramska nejen v okresních, ale i krajských a vyšších soutěžích.

Do černucké pískovny opět opět míří bořící se náklaďáky

Černuc - Jednadvacátá soutěžní sezona otevřeného mistrovství ČR v Truck trialu pokračuje o víkendu 27. a 28. dubna v v pískovně Taum v Černuci u Slaného.

Zápas kariéry! Na Hubníka jsem dosud koukal jen v televizi, přiznal Polidar

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Poprvé v kariéře nastoupil do utkání FORTUNA:LIGY v základní sestavě a hned proti jednomu z nejlepších mužstev české fotbalové scény – Viktorii Plzeň. Devatenáctiletý Matěj Polidar svým výkonem rozhodně nezklamal, ba právě naopak. Nezalekl se ani těch největších plzeňských jmen a ukázal, že v něm dřímá velký potenciál, který pokud se mu podaří rozvinout, mohl by to v budoucnu dotáhnout z Příbrami hodně daleko.

Velké ovace pro příbramského Baggia. Odehrál jubilejní zápas

Příbram – V roce 2018 se rozhodl z osobních důvodů odejít z prvoligové scény, následně přijal nabídku třetiligových Záp, ale zdálo se, že nejvyšší soutěž už ve své kariéře nikdy neokusí. Během zimní pauzy ovšem Tomáš Jablonský neodolal vábení Příbrami a ohlásil velký comeback. A tak od začátku jara přidává další ligové starty, které už zaokrouhlil na dvě stovky.

Velký návrat! Pinsker potvrdil roli lídra

Rosovice – Po dvou zápasech se znovu vrátil do základní sestavy Rosovic. A znovu ukázal, jak důležitým hráčem pro svůj tým je. V zápase 18. kola okresního přeboru se Jan Pinsker dvěma góly podílel na hladkém vítězství proti Sedlčanům C 3:0.

I. B třída: Vítěz derby se odpoutal ze dna

Příbramsko – Téměř od začátku letošního ročníku okupovali poslední příčku tabulky I. B třídy. Po uplynulém víkendu ji ale opustili. Fotbalisté Dobříše B vyhráli překvapivě v Dalekých Dušníkách 3:0 a postoupili na třinácté místo tabulky.

Matoušek: Bod je pro Příbram důležitý! Těší mě i pomoc Slavii

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Znovu předvedl skvělý výkon, na který se nesla jen slova chvály. Příbramský Jan Matoušek v zápase proti Plzni zářil a dělal problémy celé defenzivě Západočechů. Vše korunoval gólem, kterým zařídil remízu 1:1. Po zápase tak mohl mít hned dvojnásobnou radost. Pomohl totiž Příbrami v boji o záchranu, ale také své kmenové Slavii v boji o titul.

Bod je málo, litoval trenér Podlesí Blažek

Podlesí - Velké zklamání zavládlo po páteční předehrávce 22. kola I. A třídy v Podlesí. Šestý tým tabulky nezvládl na domácím tráníku souboj s jedenáctými Doksy, který podlehl 2:3 po penaltovém rozstřelu. 

Krimi

Příbramsko zasáhl silný vítr, hasiči vyjížděli k popadaným stromům

Příbramsko - Meteorologové varovali pro úterní odpoledne před silným větrem. Ten má v nárazech dosahovat rychlostí kolem 20 m/s (tedy 70 km/h), což už samo o sobě představuje ohrožení. Nejvíc fičet by mělo v úterý odpoledne a vpodvečer; v průběhu noci na středu by nárazy větru měly zvolna slábnout.

Velikonoce si na příbramských silnicích vyžádaly jeden život

Příbramsko - S velikonočními svátky je vždy spojený i nárůst dopravy. Na silnice také vyrážejí i takzvaní sváteční řidiči, a tak logicky bylo na silnicích k vidění i více policejních hlídek. Za těchto pět dnů řešili hned několik dopravních nehod.

Údajné čachry s reklamou mají našlápnuto k soudu. Jde o stamiliony

Střední Čechy – Policejní zákrok proti obchodníkům s reklamou se odehrál již bezmála před dvěma roky a lidé čelící trestnímu stíhání zůstávají na svobodě – neznamená to ale, že by vyšetřování nepokračovalo. O jeho završení informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Požár komplexu v Říčanech spolykal přes 12 milionů

Říčany u Prahy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Masivní nasazení hasičských jednotek, kvůli němuž byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, si v sobotu vyžádal podvečerní požár v Říčanech. Plameny, které zachvátily komplex budov bývalého lihovaru v Barákovvě ulici, se sice podařilo zkrotit během hodiny, přesto však napáchaly značné škody. Ty se podle prvotních odhadů zástupce majitele vyšplhaly na 12 – 15 milionů korun. Co je má na svědomí, zůstává předmětem šetření.

Couvání vyšlo řidiče draho

Příbramsko - S couváním mají někteří lidé potíže celý život už od dob, co usedli za volant v autoškole. Že couvání není zrovna silnou stránkou některých řidičů, ostatně potvrzují i dva případy, které nedávno řešili policisté na Příbramsku.

Velikonoce jsou ve znamení požárů, hasiči bojují s ohněm v lese u Kamýka

Kamýk nad Vltavou - Hned s několika požáry bojovali hasiči na Příbramsku v pátek 19. dubna odpoledne. Většinou se jednalo o maloplošné vzplanutí hrabanky. U Kamýka nad Vltavou, přibližně 300 metrů od obce, se však rozhořel les na ploše 150 x 100 metrů. Vyhlášen byl poplach prvního stupně.

V suchém počasí hoří lesy, děti podpálily stoh

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Zelený čtvrtek byl ve znamení plamenů; hořelo na polích, trávnících, v křovinách i v lesních porostech. Mimořádně rušný den v pátek 19. dubna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, podle jejíchž slov se na zvýšeném množství zásahů v přírodním prostředí podepisuje suché a větrné počasí posledních dnů.

Tragický začátek Velikonoc: motorkář nepřežil nehodu v Drásově

Drásov - Do svého cíle nedojel v pátek 19. dubna motorkář, jehož život vyhasl dopoledne při dopravní nehodě v Drásově u Příbrami. "K nehodě vyjely dvě posádky záchranné služby a vzlétl vrtulník, avšak motorkáři již nebylo pomoci. Jeho zranění byla smrtelná," informovala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

V Brdech hořelo na dopadové ploše

Jince /FOTOGALERIE/ - V prostoru posádkového cvičiště v Chráněné krajinné oblasti Brdy, na dopadové ploše Brda poblíž Velcí u Jince, zasahovali ve čtvrtek 18. dubna od 15 hodin hasiči. Povolány byly všechny dostupné jednotky. Podle odhadu tam hořelo kolem sedmi až osmi hektarů. Jednalo se převážně o vřesoviště a náletové dřeviny.

Zloději řádili v Rožmitále pod Třemšínem a okolí

Rožmitál pod Třemšínem - Plné ruce práce měli policisté v Rožmitále pod Třemšínem a okolí ve středu 17. dubna. V tento den museli řešit hned tři případy krádeží ve městě a jeho okolí. Zloději tak za jeden den způsobili škodu v celkové hodnotě 42 500 korun.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Na reklamu kraj firmám připlatí i statisíce

Střední Čechy – Pěkný obal prodává – což platilo vždy a v dnešní době dvojnásob – a takové propagační video dokáže přitáhnout pozornost až nečekanou. To jsou ohlasy, jež získalo Středočeské inovační centrum na loňskou novinku v podobě kreativních voucherů.

Na nové třídy získali 25 milionů

Před třemi lety slavila mladoboleslavská Základní škola Dr. Edvarda Beneše 80 let od svého vzniku. Netrvalo dlouho a škola dostala dárek v podobě nových učeben. Ty byly pořízeny především z dotace Evropské unie.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Kvůli EET v kraji padly pokuty za 11 milionů

Střední Čechy - Pokuta uložená na místě - tomu se říká příkazní řízení (přičemž laik bude nejspíš hovořit o „blokové pokutě“) - a finanční sankce vyměřená později ve správním řízení v souvislosti se stejnou věcí se nemohou lišit; samotné předání věci do správního řízení není důvodem k navýšení možné sazby.

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Škoda Scala získala první ocenění. Ještě před uvedením na trh

Mladá Boleslav – Oceněním Red Dot Award se může chlubit automobil Škoda Scala; a to ještě před svým uvedením na trh. Porota se skládala ze 40 mezinárodních odborníků, ocenění automobil získal v kategorii produktového designu.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Firma z Příbramska zabodovala na mezinárodní designérské soutěži

Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ - Výborného úspěchu dosáhla rožmitálská firma UBRD, když získala první místo v soutěži iF Design Award 2019. Ve velké konkurenci uspěla rovnou se dvěma produkty - dřevěným kuchyňským prkénkem s motivem české vlajky a stojanem na nože.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.