Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 30.11. 2023 a svátek má Ondřej

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

JIPO-PB s.r.o. – bezpečnost práce, požární ochrana, koordinátor BOZP na staveništi, hasící přístroje Příbram

Pro firmy a organizace poskytujeme kvalitní služby v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a v oblasti požární ochrany v okolí Příbrami a na území Středočeského kraje. Bezpečnost práce a požární ochrana jsou nedílnou součástí každé pracovní činnosti. Nabízené služby: Bezpečnost práce Požární ochrana Koordinátor BOZP na staveništi Prodej a revize...

Tel:
 • 724 171 977
  724 758 074
E-mail:
 • jindrichova@jipo-pb.cz
  jindrich@jipo-pb.cz

STAVBY ŠÍD s.r.o. – výstavba rodinných domů, zateplení fasád, zemní práce, autodoprava, stěhování Dobříš

Nabízíme: výstavba rodinných domů stavby bytových i průmyslových objektů zámkové dlažby zateplování fasád montáž sádrokartonů výstavba opěrných zdí a oplocení řezání asfaltů a betonů do hloubky 20 cm půdní vestavby rozbíjení betonů a živic bourací, demoliční a odvodňovací práce rekonstrukce rekonstrukce bytových a nebytových prostor kompletní přestavby bytových jader výměna...

Tel:
 • 603 888 394
  739 370 818
  739 675 758
E-mail:
 • stavby.sid@volny.cz
  frantisek.sid@stavby-sid.cz
  martin.sid@stavby-sid.cz
  jan.david@stavby-sid.cz

Kovovýroba Němota – kovové dílce, brány, vrata, stavební kovovýroba, výroba z nerezu, zábradlí, schodiště, grily Příbram

Naše firma se zabývá výrobou kovových dílců a výlisků. Vyrábíme mříže, vrata, brány, kovové konstrukce, zábradlí, schodiště, rámy, držáky, grily, kovová dvířka, poklopy a další prvky. Klademe vysoký důraz na prvotřídní kvalitu našich výroků, rychle odvedenou práci a tím i spokojenost našich zákazníků. Nabízené produkty: Brány a vrata Stavební kovovýroba...

Tel:
 • 602 174 067
E-mail:
 • mirek.nemota@centrum.cz

Martin Furych – řeznické stroje, gastro zařízení, nerezový nábytek Sedlčany

Jsme česká rodinná firma působící na trhu již od roku 1999. Nabízíme: nastřikovací, nářezové, masírovací a míchací stroje odblaňovačky pece udírny řezačky chladící boxy lednice, mrazáky přepravní vozíky jateční techniku složení pro řezačky nože brusné aparáty ochranné pomůcky prostředky pro hygienu a sanitaci nerezové stoly, regály, police pily jak kotoučové,...

Tel:
 • 604 546 976
E-mail:
 • m.furych@seznam.cz

Geoservis Příbram spol. s r.o. – technické mapy měst, pasportizace, podpora projekčních prací Příbram

Společnost byla založena v roce 1990. Naše služby: práce v katastru nemovitostí technické mapy měst, správa datových skladů pasportizace pro města a obce – pasport komunikací, zeleně, mobiliáře, dopravního značení atd. inženýrská geodézie a speciální práce podpora projekčních a stavebních prací skenování a kopírování digitální model terénu ČR geometrický plán vytyčení hranice...

Tel:
 • 318 635 685
  602 594 420 - pan Hadrava
E-mail:
 • geoservis-pb@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Další ryze zimní víkend na Benešovsku: nejdříve silné sněžení, pak mrazy

Ukázkové zimní počasí by nemělo skončit ani o nadcházejícím víkendu. Během pátku a soboty očekávají meteorologické trvalé sněžení. Vyhnout se nemá ani Benešovsku. 

Přesčasy v benešovské nemocnici odmítá sloužit více než třetina lékařů

Prozatím bez odložení už dříve naplánovaných neakutních operací. Tak ve čtvrtek 30. listopadu vypadá situace v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie. V tomto největším zdravotnickém zařízení Benešovska pracuje dohromady 154 lékařů. Řada z nich se už v pátek 1. prosince přidá k těm, kteří nechtějí porušovat české zákony a nebudou sloužit přesčasy nad rámec zákoníku práce.

Benešov chce ještě letos určit, kde bude třídící linka domovního odpadu

/VIDEO/ Kde město Benešov postaví zařízení na třídění komunálního odpadu, odkud jeho jednotlivé složky zamíří k dalšímu využití? Na tuhle otázku zatím radnice nemá odpověď. Také proto, že věc sledují v Benešově zájmové skupiny obyvatel. Převážně jsou to ti, kteří žijí v blízkosti míst, kde by zařízení mohlo vzniknout.

Protest lékařů benešovské nemocnice může oddálit plánované zákroky

/VIDEO/ Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie se obdobně jako další nemocnice po celé České republice připravuje na možné dopady protestní akce lékařů proti systému služeb a odměňování. Část zdejších lékařů se připojila k protestní akci.

Vánoční výzdoba se stěhuje do ulic, Benešov kvůli bezpečnosti měnil strom

/VIDEO, FOTOGALERIE/ I když Masarykovo náměstí v centru Benešova každoročně zdobí jeden vánoční strom, letošek je v tomto směru neplánovanou a nejspíš výjimkou. Pro výzdobu totiž byly zapotřebí stromy dva.

Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Benešovska do oblíbené ankety čtenářů

/VIDEO/ Deník.cz opět po roce vyhlašuje oblíbenou anketu o letošní nejkrásnější vánoční strom okresu Benešov. Pošlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte právě ten váš vánoční strom do hlasování.

Provoz omezen, zrušení zastávky. Sníh omezuje hromadnou dopravu v kraji

Meteorologická situace ve Středočeském kraje komplikuje provoz hromadné dopravy. Pražská integrovaná doprava ráno informovala, že vlivem dopadů počasí musela některé linky omezit.

Od začátku příštího roku podraží odběratelům na Benešovsku také pitná voda

Až se po silvestrovských oslavách obyvatelé Benešovska probudí do nového roku 2024, moc důvodů k radosti mít nebudou. Život bude zase o něco dražší a složitější.

Oprava poškozené silnice u Olbramovic se odkládá kvůli počasí. Na neurčito

/FOTO/ I když Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) avizovalo, že od pondělí 27. do čtvrtku 30. listopadu bude u Olbramovic na ještě stále novém obchvatu obce probíhat oprava povrchu silnice I/3, v pondělí dopoledne tam provoz pokračoval, jako by se nechumelilo. Tedy - ono se trochu chumelilo. A to byl právě onen důvod.

Bývalý konvent Sázavského kláštera čekají opravy za pětatřicet milonů korun

/FOTO, VIDEO/ Až v přespříštím roce by měla být dokončena oprava někdejšího konventu Sázavského kláštera, jemuž se nyní říká zámek. Že se na místě odehrávají poměrně rozsáhlé práce, prozrazuje i z dálky lešení. To obepíná nejen zámek z jeho jižní strany. Pod lešením je i zámecká věž a průčelí objektu z nádvoří.

Sport

Etická komise potrestala fotbalovou Příbram za maření verdiktu odečtem čtyř bodů

Fotbalové Příbrami hrozí, že v probíhající sezoně přijde o čtyři body. Etická komise Fotbalové asociace ČR potrestala druholigový celek za maření rozhodnutí Sboru rozhodců ve věci sporu mezi klubem a hráči. Verdikt není pravomocný a Příbramští se mohou do pěti dnů od jeho doručení odvolat k odvolací komisi FAČR. Etická komise o tom informovala na webu FAČR. Tiskový mluvčí klubu Zdeněk Brož pro ČTK potvrdil, že Středočeši chystají odvolání.

Rozdvojky? Nevíme, kdy přijdou. Dakar jedeme vyhrát, hlásí navigátor Tomášek

S Martinem Macíkem už dlouhodobě tvoří nerozlučitelnou dvojku. Po boku 34letého pilota i na nadcházejícím ročníku Dakaru usedne navigátor František Tomášek. Organizátoři si ale pro účastníky připravili překvapení v podobě rozdvojek na trati. Každý tak pojede jinou cestou. Neví se ale kdy, kde ani jak často. Přesto má Tomášek snadno. Sedlčanská posádka jede slavný závod vyhrát.

Mikuláš i Ježíšek v jednom. Děti si mě užijí celý prosinec, těší Švandu

Měsíční volno před makačkou v pouštní bouři. Tak by se dal nazvat prosinec v podání mechanika Davida Švandy před startem Rallye Dakar. Čtyřiatřicetiletý člen posádky pilota Martina Macíka v posledních týdnech pilně pracoval na kamionu Čendovi i dalších doprovodných vozidlech. Nyní ho čeká pauza a je rád, že jí stráví s rodinou. Dětem udělá jak Mikuláše, tak i Ježíška díky tomu, že slavný závod startuje až 5. ledna 2024.

Jágr jde znovu do akce, v Holešovicích nastoupí na oslavách sparťanského výročí

Hokejová Sparta oslaví 6. prosince 120 let od svého založení a u této příležitosti si pro fanoušky přichystala bohatý program. Ten vyvrcholí 9. a 10. prosince. První den se v holešovické Sportovní hale Fortuna představí legendy Sparty proti československému výběru, jehož dres oblékne i legendární Jaromír Jágr. Druhý den pak oslavy završí extraligový zápas s českobudějovickým Motorem.

Ve StarDance jsem shodil svaly, říká Hradilek. Vedle tancování řeší i finance

Prakticky denně je v přípravě na další vystoupení v populární televizní soutěži StarDance, k tomu si třikrát týdně přidává trénink na vodě a vedle toho řeší, jak zabezpečit zimní soustředění v teple před zřejmě poslední sezonou kariéry. Tak prožívá podzimní týdny kajakář Vavřinec Hradilek, stříbrný z OH 2012 v Londýně ve vodním slalomu. A druhou listopadovou neděli neodolal a navrch si k tomu „střihnul“ Velkou kunratickou.

Nejlepší obrana i útok, Milín vládl. Kdo sbíral karty a kam (ne)chodili diváci?

/ZAOSTŘENO NA KRAJSKÝ PŘEBOR/ Ve fotbalovém krajském přeboru se na podzim odehrálo patnáct kol a ve třinácti se z vítězství radoval Milín. Vévodí tabulce s náskokem dvanácti bodů před Tuchlovicemi. Na opačném konci zimuje s deseti body za dvě výhry a čtyři remízy Kutná Hora. Tabulky a statistiky první části toho ale na účastníky nejvyšší středočeské soutěže prozrazují mnohem víc.

Praha má nový zimní stadion, domov v něm našli malí hokejisté Smíchova

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Praha má od listopadu novou hokejovou halu. Pod názvem SPM Arena vyrostla nedaleko obchodního centra Nové Butovice a od začátku se stala domovem mládežnického týmu HC Smíchov 1913. O slavnostní otevření nového sportoviště se v pondělí postarali zástupci městské části Praha 5, hlavního města Praha i investor výstavby Slavomír Pavlíček a bývalý hokejista Patrik Eliáš.

Dražba benešovských dresů odstartovala. Potrvá až do konce týdne

Hokejisté Benešova sehráli poslední duel na ledě Žebráku ve speciální sadě. Místo klasické žlutomodré verze navlékli na sebe fialovočernou. Fanoušci mají nyní možnost vydražit dres svého oblíbeného hráče a zároveň přispět i na dobrou věc.

Benešov zvládl zápas o chycení stébla. Dotáhl se na zbytek ligy

Florbalisté Benešova jsou opět ve hře. Druhou polovinu základní části Národní ligy – Západ začali výhrou na půdě Králova Dvora a po vítězství 5:7 se na něj bodově dotáhli. Navíc se mu přiblížily i pozice pro play off, které se zdály být ještě v říjnu hodně vzdálené.

Krajská liga: Králův Dvůr trápil Černošice, Slaný vyhrálo fotbalovým výsledkem

Středočeská krajská hokejová liga nabídla o víkendu několik zajímavých výsledků. Králův Dvůr, který je ve skupině Jih předposlední, trápil lídra z Černošic, kterého obral o jeden bod. Mělník se Slaným sehrály vyrovnanou bitvu, kterou nakonec hosté ovládli fotbalovým výsledkem 1:0. Slavil také Kolín nad Kutnou Horou, Mladá Boleslav nad Žabonosy, Velké Popovice nad Vlašimí, Čáslav nad Poděbrady a Rakovník nad Hvězdou Praha. Charitativní utkání mezi domácím Žebrákem a Benešovem ovládli s přehledem hosté.

Krimi

Popadané stromy i dopravní nehody. Hasiči mají za sebou další náročnou noc

/FOTO/ Středočeští hasiči mají za sebou další náročnější noc, kterou jim připravilo počasí. Od úterní 20. hodiny do středeční 7. hodiny vyjížděli k více než třem desítkám událostí. V úterý během dne jich bylo dokonce více než sto.

Policie obvinila dalších šest lidí v kauze kutnohorské sekty: pro smrt v lese

K dalšímu soudnímu jednání v souvislosti s podivným úmrtím se zřejmě schyluje ve vazbě na dění kolem společenství s rysy sekty, kterým se obklopil léčitel působící v Kutné Hoře. Jeho jméno nelze uvést kvůli ochraně obětí násilných trestných činů. Muž totiž loni v říjnu podlehl otravě znecitlivujícím medikamentem, a to za přítomnosti dvou žen patřících k největrnějším stoupencům: pedagožky v důchodu bydlící na pražských Hájích (v jejímž bytě zemřel) a o generaci mladší kutnohorské zubařky. Z té si léčitel udělal i milenku – a jak vyplynulo z jednání soudu, nezastavil se před násilím.

Auto skončilo po havárii u Slověnic v příkopu. Jedna žena je v nemocnici

/FOTO/ Havárie, po které skončilo auto v příkopu, se odehrála v pondělí ráno těsně před sedmou hodinou na silnici mezi Borovou a Hranicemi na Kutnohorsku. V příkopu skončilo o zhruba hodinu později také auto u obce Slověnice na Benešovsku. Tam zasahovala i záchrana služba.

Převrácená dodávka zkomplikovala dopravu na dálnici D1 u Modletic

/FOTO/ Naštěstí bez zranění se obešla dopravní nehoda dodávky na nájezdu od brněnské dálnice D1 na Pražský okruh, ve které cestovaly tři osoby. Na místě zasahovali hasiči a policisté.

Muž na elektrokoloběžce zřejmě nezvládl řízení, našli ho mrtvého v příkopě

Tragická událost se stala v pátek 17. listopadu na silnici mezi obcemi Lešany a Břežany na Benešovsku. Dvaapadesátiletý muž ležel u krajnice a nejevil známky života. Jak potvrdila mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová, pravděpodobně se jednalo o nezvládnutí řízení elektrokoloběžky.

Čapí hnízdo: Soud zrušil zprošťující verdikt nad Babišem, kvůli závažným chybám

Vrchní soud v Praze zrušil zprošťující rozsudek v kauze Čapí hnízdo kvůli nedostatečně a chybně provedeným důkazům. Ve středu to uvedl server Česká justice, který má verdikt odvolacího soudu k dispozici. Původní rozsudek městského soudu podle odvolacího senátu obsahuje závažná pochybení. Případem se bude muset městský soud znovu zabývat.

Na dálnici D6 vjelo auto do vojenské kolony. Čtyři vojáci jsou zranění

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Čtyři vojáci skončili v nemocnici poté, co ve středu ráno na dálnici D6 vjelo auto do kolony vojenských vozidel a došlo ke střetu.

Jsem na oceánu v porouchané lodi, tvrdil ženě podvodník. Okradl ji o sto tisíc

/VIDEO/ Vše začalo přijetím žádosti o přátelství na sociální síti, pokračovalo neuvěřitelnou historkou o porouchané lodi na Indickém oceánu a balíčku s důležitými dokumenty – a nakonec vyvrcholilo podvodem a policejním vyšetřováním. Tak lze shrnout případ, v jehož centru je podvedená třiasedmdesátiletá žena z Peček.

V Netvořicích se srazilo osobní auto s nákladním. Čtyři lidé jsou v nemocnici

Dopravní nehoda osobního auta a nákladního vozu se stala v pátek odpoledne v Netvořicích. Čtyři lidé byli přivezeni do nemocnice.

Agresor chtěl po ženě její mobil. Když odmítla, několikrát ji udeřil

Těžké chvíle zažila na konci minulého měsíce pětadvacetiletá žena na jedné z ubytoven v Mladé Boleslavi. Devětačtyřicetiletý muž chtěl, aby mu dala svůj mobilní telefon. Když odmítla, fyzicky ji napadl. Žena nakonec skončila v péči lékařů. Agresora policisté rychle dopadli a nyní mu hrozí dlouhé roky vězní.

Ekonomika

Unikátní technologie brněnské firmy čistí vodu hrochům i na luxusních jachtách

Firma Lifetech je celosvětově úspěšný inovátor v oblasti úpravy vody a dezinfekce. I proto od ní zařízení pro čištění vody odebírá například singapurská zoo, nebo je najdete na 8 z 10 největších jachet světa. Jak její technologie fungují a kde všude dokáží udělat ze špinavé vody čistou? To prozradil v podcastu Byznys kafe Michael Carvan ze společnosti Lifetech.

Čokoláda Lidka ve světě opět zazářila, do Kutné Hory putují dvě stříbrné medaile

/FOTO, VIDEO/ Česká rodinná čokoládovna Lidka z Kutné Hory si připsala další úspěch v prestižní soutěži International Chocolate Awards, ze světového finále ve Florencii si v kategorii ochucených tmavých čokolád odvezla dvě stříbrné medaile. Porotci ocenili její čokoládu s malinovicí Raspberry Spirit 70 % a také čokoládu s rumem Rum Chocolate 70 %.

Neřesti Čechů: Vládnou alkohol, prokrastinace a nikotin

/VIDEO/ Výsledky hlasování čtenářů Deníku hovoří jasnou řečí. Největšími neřestmi, k nimž jsme ochotni se přiznat, jsou alkoholické nápoje, marnění času a užívání nikotinu. K těmto třem neřestem se přihlásilo téměř 70 procent ze zhruba dvou tisíc respondentů, kteří v anketě hlasovali. K vyhodnocení ankety připravil Deník kulatý stůl s odborníky, kteří jednotlivé neřesti podobně rozebrali.

Kuchař z Litně učí Čechy středomořskou kuchyni a cizince českou klasiku

/FOTO, VIDEO/ Kuchař Miloš Kopal z Litně dokáže vařit a servírovat jídla, která nejen skvěle chutnají, ale zároveň dokonale vypadají – i na stříbrném plátně. Filmovému foodstylingu se věnoval v zahraničí, kde léta sbíral zkušenosti, i doma. Připravoval jídla například pro české snímky Román pro muže nebo Přes prsty.

Batohy z kozí kůže dává podnikatel vyrábět v Indii. Chtěl by dělat i krosny v ČR

Na počátku byl sen procestovat a poznat kus Indie. Ten sen se nejen splnil, ale otevřel i novou podnikatelskou cestu. Ostravák Lukáš Matějček díky své cestovatelské vášní narazil na šikovného výrobce batohů a tašek z kozí kůže a dnes je u nás prodává pod značkou Bagind. Jaké úskalí má podnikání spojené s řemeslníky v Indii a dnes už i v Kolumbii? A jaké má Lukáš Matějček další vize a plány? To prozradil v dalším díle pořadu Byznys kafe.

Kampa: Snídaně Deníku se zástupci pražských a středočeských firem se vydařila

Zástupci tří desítek obchodních partnerů - podnikatelé, ředitelé i manažeři - z Prahy a Středočeského kraje se vydali posnídat do příjemného prostředí Werichovy vily na Kampě. V úterním dopoledni se tu setkali se zástupci vydavatelství Vltava Labe Media (VLM), které setkání organizovalo, na neformální Business snídani s Deníkem. Do portfolia VLM spadají právě i regionální Deníky, které měly největší prostor pro prezentaci.

Splněný sen u sklářské pece. Z Málkova míří sklo do sousedství i do zahraničí

/FOTO, VIDEO/ Otisknout ruce do skla jako vzpomínku nebo vyrobit skleněný šperk je možné ve sklářském ateliéru Waga v Málkově. Skláři Robert a Martina Kaufmanovi tam nabízejí exkurze pro veřejnost, kde mají návštěvníci šanci seznámit se s řemeslem a stát se na chvíli skláři. Manželský pár se věnuje především vlastní tvorbě a výrobě na zakázku nebo pro galerie.

Stres, úzkosti nebo sexuální problémy. Pomoci můžou on-line terapie s odborníky

Až tři miliony lidí mají podle odhadu expertů nějaké psychické problémy, ale často se ostýchají vyhledat odborníka. V takové situaci jim může přijít vhod on-line psychoterapeutická služba Hedepy, kterou před třemi lety spoluzaložil Lukáš Krčil. Ten byl hostem dalšího dílu pořadu Byznys kafe a prozradil například to, jaké problémy nás nejvíce trápí či jak mohou on-line terapeuti pomáhat řešit nesnáze i u dětí a puberťáků.

Junák představil školákům principy skautingu. Projekt propojil zábavu s výukou

Junák – český skaut je s více než 75 tisíci členy největší organizací v republice, která celoročně pracuje s dětmi a mládeží. V letech 2018 až 2021 realizovala tato organizace projekt Skauting pro školy podpořený z fondů EU. Jeho cílem bylo předat to nejlepší ze stoleté tradice skautské výchovy do školního prostředí.

Nadační fond Albert rozdělí 4 000 000 korun. O projektech rozhoduje veřejnost

Nadační fond Albert spustil další ročník oblíbené charitativní kampaně Bertík pomáhá. Mezi stovku dětských domovů a dalších organizací z celého Česka rozdělí částku 4 000 000 korun. O nejlepších projektech rozhoduje tradičně veřejnost. Zákazníci obchodů Albert dostanou až do konce října za nákup u pokladny žeton – Bertík, se kterým mohou hlasovat pro jeden ze tří lokálních projektů. Hlasování probíhá také online na webu nadačního fondu.