Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.02. 2019 a svátek má Oldřich

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Jaroslav Hácha – GEDEX – vytyčení hranic pozemků, geometrické plány, zaměření polohopisu Příbram

Společnost GEDEX byla založena k 1.1. 2009 a je složená s pracovníků pracujících v tomto oboru od roku 1994. Naše služby: geometrické plány vytyčení hranic pozemků vytyčení stavebních objektů, inženýrských sítí zaměření polohopisu a výškopisu výpočet kubatur bodová pole digitalizace, vektorizace sepisování smluv pro zápis do katastru nemovitostí radonový průzkum...

Tel:
 • 777 204 725 - pan Hácha
E-mail:
 • jaroslav.hacha@gedex.cz

Hasící technika Josef Lachout – hasící přístroje, servis, revize, tlakové zkoušky, hydranty Příbram

Firma Josef Lachout se zabývá poskytováním  komplexních služeb v oboru hasicí techniky. Naše služby: Prodej přenosných i pojízdných hasících přístrojů hydrantových skříní, hydrantů (nadzemních, podzemních) požárních a bezpečnostních tabulek hlásičů požáru sypkého sorbentu (VAPEX) CO2. Servis zaručuje dodání originálních náhradních dílů na příslušné typy hasících přístrojů, jak přenosných tak pojízdných...

Tel:
 • +420 602 876 955 - pan Lachout
  +420 318 856 335
E-mail:
 • lachoutjosef@seznam.cz

TRUHLÁŘSTVÍ PETR KAISER s.r.o. – eurookna, špaletová okna, dvoufalcová okna, americká okna, vchodové dveře, interiérové dveře, atypická výroba Rožmitál pod Třemšínem

Nabízíme: Dřevěná okna Eurookna Špaletová okna Dvoufalcová okna Americká okna Dřevěné dveře Vchodové dveře Interiérové dveře Atypická výroba + doplňky Služby

Tel:
 • +420 602 459 490 - pan Kaiser
  +420 602 489 374 - pan Vengrín
  +420 602 293 602 - pan Horejš
E-mail:
 • kaiser@petrkaiser.cz
  obchod@petrkaiser.cz

Pavel Mračno – deratizace, desinsekce, desinfekce, autodoprava Příbram

Nabízíme: dezinfekce dezinsekce deratizace štěnice hubení vos a sršňů hubení plevele likvidace trusu hubení plísní vyklízení půd čistění vod autodoprava  

Tel:
 • 602 140 014 - pan Mračno
  723 140 000
E-mail:
 • deratizace@centrum.cz

Vojtěch Vlk – odtahová služba Příbram

Provozujeme nejlevnější odtahovou službu zejména ve Středočeském kraji - Příbram, Benešov. Zabýváme se přepravou vozidel do 3,5 t, dovážíme vozidla ze zahraničí. Naše služby: autodoprava autoservis nabídka vozidel odtahová služba pronájem vozidel

Tel:
 • +420 608 900 111 - pan Vlk
E-mail:
 • vojtechvlk@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Útok psa na člověka v Příbrami policie zatím neřešila

Příbramsko - Událost, kdy v polovině minulého týdne zaútočila argentinská doga ve vsi Pihel na Českolipsku na důchodkyni, která později zraněním podlehla, opět vyvolala debatu na téma chovu velkých nebo bojových psích plemen. Názory veřejnosti se ale různí. Jedni by byli pro omezení chovu bojových plemen, druzí si myslí, že zákazy nic nevyřeší.

Policie hledá dvě třináctileté dívky z dětského domova

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají po dvou třináctiletých dívkách. Obě byly naposledy viděny 16. února v ranních hodinách v Příbrami, kde byly na povolené dovolence z Dětského domova Solenice. Policisté zjistili, že se dívky měly spolu předem domluvit a odjet autobusem do Prahy.

Unikátní seskok zároveň za dvou balónu se podařil

Dlouhá Lhota /FOTOGALERIE/ - O naprosto unikátní a historicky první seskok parašutistů ze dvou horkovzdušných balónů najednou se pokusili na příbramském letišti. Běžně se z horkovzdušných balónů neskáče, proto byl seskok s padáky hned ze dvou v jeden okamžik naprosto ojedinělý. Přes nutnou náročnou a složitou koordinaci jednotlivých seskoků a pohybu balónů se to zdařilo a všichni parašutisté se bezpečně dostali na zem.

Vztahy mezi Petrovicemi a lomem se výrazně zlepšily

Petrovice /FOTOGALERIE/ - Napjaté vztahy mezi obcí a provozovatelem lomu Skoupý jsou už minulostí. V současné době jsou spíš naopak vřelé. Svědčí o tom i chystaná spolupráce na vybudování hasičské zbrojnice pro dobrovolné hasiče právě v osadě Skoupý.

Některé obce budou obnovovat dopravní značení

Příbramsko – Některé obce v regionu se rozhodly letos obnovit dopravní značení na svém území. Opatření souvisí jednak s jejich rozvojem, ale i s nárůstem většího počtu automobilů na jejich území.

O budoucnosti bazénu v Sedlčanech bude jasněji v březnu

Sedlčany - Už několik let se ve městě mluví o možné stavbě krytého bazénu pro veřejnost. Radnice proto zadala zpracování studie na jeho případnou stavbu. Ta by měla být hotová do konce března a vypracuje ji firma Šumavaplan.

Ve městě se chystá kácení stromů

Příbram - Každý rok město musí přes zimu odstranit staré, nemocné a nebezpečné stromy. Každý rok se to také neobejde bez kritiky části veřejnosti. Městský úřad v Příbrami proto zveřejnil místa i konkrétní stromy, které půjdou z uvedených důvodů k zemi.

Za parkování v centru Příbrami stále kartou nezaplatíte

Příbram - V historickém centru Příbrami je od poloviny loňského listopadu placené parkování. Platbu lze uhradit v jednom ze šesti automatů, které řidiči najdou v modré a zelené parkovací zóně. Jedná se o parkoviště v okolí Zámečku-Ernestina, kde jsou nově umístěny tři parkovací automaty. Toto parkoviště, stejně jako také nově zpoplatněné parkoviště Na Hvězdičce, osazené jedním parkovacím automatem, se nachází v modré zóně.

Hledá se šindelka, nemáte ji doma?

Rožmitál pod Třemšínem - Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem vyhlašuje mezinárodní pátrání po světově proslulém výrobku, šindelce (Schindelmaschine) vynálezce a lesmistra Karla Daniela Gangloffa. Ten se narodil v roce 1809 v Praze jako jedno z dvojčat a zemřel v roce 1879 v Rožmitále pod Třemšínem. Pohřben je ve Starém Rožmitále.

OBRAZEM: Kromě Monínce se letos dá lyžovat i v Kvasejovicích nebo Sedlčanech

Příbramsko - Únor zatím lyžařům přeje. Alespoň trochu na své si přišli běžkaři, některé trasy v Brdech jsou stále sjízdné. Vyznavači sjezdového lyžování v letošní zimě rozhodně nevycházejí naprázdno. Kromě asi nejznámějšího lyžařského areálu Monínce v Jetřichovicích u Sedlec-Prčice je v provozu ski areál v Kvasejovicích a při příhodných sněhových podmínkách funguje také lanovka na Šiberném vrchu u Sedlčan, kterou provozuje lyžařský oddíl TJ Tatran.

Sport

Basketbalisté zdolali Sadskou

Příbram – Rezervní tým příbramských basketbalistů přivítal v 9. kole oblastního přeboru hráče Sadské, proti kterým se mu na domácí palubovce dlouhodobě daří. A potvrdilo se to i tentokrát, když zvítězil 74:66.

Vůch si odbyl premiéru. Prohře se Spartou ale nezabránil

Příbram – Egon Vůch si připsal první start za 1. FK Příbram. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník nastoupil za juniorku v prvním jarním mistrovském utkání proti pražské Spartě, odehrál celý zápas, a ačkoliv vedoucí tým soutěže se svými spoluhráči dlouho trápil, nakonec si vítězný debut nepřipsal, jelikož letenský tým zvítězil 1:2.

Divizní celky jsou ve formě

Dobříš/Sedlčany – Start jarní části fotbalové divize se nezadržitelně blíží. Druhá část sezony vypukne už za necelé tři týdny a zdá se, že okresní zástupci z Dobříše a Sedlčan budou velmi dobře připraveni. Dokázaly to jejich dosud poslední přípravné zápasy, ve kterých naprosto rozdrtili své soupeře.

Kovohutě Cup ovládla Obecnice

Příbram – V hale na Březových Horách proběhl žákovský Kovohutě Cup. Jeho suverénním vítězem se stali fotbalisté Obecnice, kteří prošli turnajem bez jediné porážky, když ztratili pouhé dva body za jednu remízu. Stupně vítězů doplnila družstva Rožmitálu a Bohutína, na dalších pozicích se pak postupně seřadily týmy Drahlína, Březnice a pořádajícího Podlesí.

Rakovnická paráda! Po mužích jsou šampiony i dorostenci

Rakovník – Ještě nedozněla jedna únorová pozemkářská radost v podobě titulu mistrů republiky pro pozemní hokejisty HC 1972 Rakovník a už je tu další a opět ve zlaté podobě! Tentokrát se o ni zasloužili dorostenci stejného klubu, kteří v play off zvládli všechny dramatické momenty včetně samostatných nájezdů, ten rozhodující proměnil ve finále na zlatou radost z mistrovského titulu České republiky Josef Trejbal.

Boháči i srdcaři. Jaké částky jsou ochotni obětovat mecenáši českého sportu?

/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Žijí sportem. Do klubů svého srdce dávají vlastní peníze. Seznamte se: spasitelé a dobrodinci. Deník oslovil známé i neznámé mecenáše napříč republikou. Někteří jsou přímo majitelé, jiní vystupují jako sponzoři. Tak či tak: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Jágr zvládl obnovenou premiéru, ale má jasno: Play off bude jiný rachot

Rok a den uběhl od chvíle, kdy Jaromíra Jágra sroloval u mantinelu tehdy havířovský útočník Marek Sikora a téměř mu ukončil už tak hodně dlouhou kariéru. V Kladně ale mnozí stále doufali, že se nejlepší český útočník všech dob přece jen vrátí, aby Rytířům pomohl zpátky do extraligy. V pondělí v Havířově se to konečně povedlo, po 366 dnech Jágr naskočil do ostrého zápasu. Jako na potvoru zrovna proti Havířovu, ale tentokrát končil vítězně, jeho Rytíři zvítězili 2:0. „Havířov do roka a do dne,“ smála se legenda.

Hnaníček: V Příbrami mám spoustu přátel, rád se vracím

Příbram – Strávil u Litavky dva roky své kariéry, během kterých odehrál v zelenočerných barvách 57 zápasů. Ačkoliv Josef Hnaníček vzpomíná na angažmá v Příbrami velmi rád, tentokrát přijel v barvách Zlína jako soupeř a po utkání odcházel do kabiny velmi zklamaný, protože se spoluhráči musel skousnout porážku 2:3.

Vytoužená posila! Příbram hlásí návrat Matouška

Příbram - Jan Matoušek se vrací do Příbrami. Vedení středočeského klubu se v pondělí 18. února oficiálně dohodlo s pražskou Slavií na jeho hostování do konce sezony.

Smůla Příbrami. Slánské Lvy poslalo do čtvrtfinále lepší skóre

Střední Čechy – Hokejisté Rakovníka a Slaného nakonec zkompletovali „západní“ čtyřku čtvrtfinalistů krajské ligy. O poslední zásadnější tajence rozhodl úplně poslední zápas základní části a několikáté kritérium při bodové rovnosti dvou týmů.

Krimi

Auta lákala věcmi uvnitř. Pak řinčelo sklo

Střední Čechy – Nelákejte zbytečně zloděje k tomu, aby vám poničili auto a sebrali věci. Tak lze shrnout úterní varování Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Informovala o třech vloupáních, které mají jedno společné: auta stojící před prodejnami přilákala pozornost zlodějů odloženými věcmi viditelně zanechanými uvnitř.

S ukradenými drahými koly se ztratil i unikát

Střední Čechy – Ukradené kolo je neobvyklé jak svým vzhledem, tak svou cenou. To lze říci k pátrání policistů z města Odolena Voda, kteří již přes měsíc řeší vloupání do sklepních kójí v Klecanech. Společně s několika bicykly vysoké ceny zmizel 11. ledna v noci i skutečný unikát: originální dráhové kolo.

Hledaný muž se podle policie vymlouvá na rakovinu

Střední Čechy - Na pomoc svědků z řad všímavých občanů - a pracovníků zdravotnických zařízení obzvlášť - spoléhají kriminalisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrající po 45letém Michalovi H. Na muže s trvalým bydlištěm ve Štěchovicích vydal Okresní soud v České Lípě příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Za mřížemi si má odpykávat trest za podvod, informovala v úterý policistka Jana Dětská.

Syn nejdřív napadl matku slovně, pak vzal do ruky nůž

Příbramsko - Soužití dospělých dětí a jejich rodičů může být někdy velice náročné. Objeví se i situace, které končí extrémními událostmi. Přesně takové museli hned třikrát řešit v uplynulých dnech policisté na Příbramsku. Dospělé děti při nich byly vykázány z obydlí, protože se dopustily na rodičích domácího násilí.

Vážná nehoda v Mělníku. Autobus se zřítil ze srázu, tři lidé se zranili

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě autobusu poblíž Labe v Mělníku. K maléru na silnici první třídy I/16 spojující Mělník se Slaným došlo pět minut po páté ranní, kdy řidič vezoucí cestující havaroval u přemostění Pšovky nedaleko kruhového objezdu. Autobus prorazil svodidla, načež skončil pod mostem převrácený na boku.

Údajné obtěžování dítěte je podle policie výmysl

Střední Čechy – Jen tři dny trvalo, než se kriminalistům územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih podařilo vyřešit nahlášený případ obtěžování školačky. Neskončilo to však dopadením podezřelého, ale konstatováním, že nic takového se nestalo. „Dívka si celou událost vymyslela,“ uvedla policistka Jana Dětská.

Ženu, která zůstala v hořící chatě, se zachránit nepodařilo

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Lidský život a také hmotné škody vyčíslené na 3,5 milionu korun si vyžádal požár chaty, která vzplála v pátek odpoledne v obci Petrov na Praze-západ. 

Postrach příbramských prodejen skončil v rukou policie

Příbram - Zloděj, který se zaměřoval především na vykrádání obchodů a aut a překračoval ve svém působení i hranice okresu a kraje, již je v rukou policistů. A s ním i jeho komplic. Od konce listopadu do začátku února muž spáchal patnáct činů - šest vloupání do vozidel a devět krádeží v prodejnách. Zajímaly ho zejména prodejny elektra nebo drogerie.

Hasiči se zas a zas měnili ve výtaháře

Střední Čechy - Vyproštění uvízlých lidí by při poruše výtahu měl neprodleně zařídit správce zařízení a také pracovníci výtahářských firem drží pohotovost, aby v případě potřeby jejich týmy dokázaly pomoci – přesto jsou výjezdy na pomoc uvězněným lidem prakticky každodenním chlebem i pro středočeské hasiče.

Zloděj narazil na odemčené dveře. Hned dvakrát

Střední Čechy – Kradl stejný zloděj? Tuhle otázku si kladou policisté hledající pachatele, který někdy během noci na pondělí řádil v obci Tursko. Předpokládaná odpověď zní: nejspíš ano. Společný však mají oba skutky ještě jeden rys: u dvou sousedů se na cestě za kořistí dotyčný ani nemusel příliš snažit. Při vloupání do dílny i do zahradního domku stačilo překonat 170 centimetrů vysoké ploty – a pak už jen otevřít dveře. Nebylo zamčeno.

Ekonomika

Pět plus pět. Nápaditost firem kraj podpoří deseti miliony

Střední Čechy – Bez vážnějších námitek a s poměrem hlasů 51 pro ku čtyřem hlasujícím, kteří se zdrželi (a proti se nevyslovil nikdo) schválili středočeští zastupitelé deset milionů pro podporu podnikání středočeských firem. Na posílení konkurenceschopnosti je podnikatelům a živnostníkům bude rozdělovat Středočeské inovační centrum v rámci již osvědčených inovačních a kreativních voucherů.

Středočeského podnikatele roku náhodou přivál vítr dějin z řeckých hor

Střední Čechy - V celostátním finále podnikatelské soutěže bude Středočechy reprezentovat Řek. O letošním vítězi krajského kola soutěže EY Podnikatel roku rozhodla porota, v níž měli významné zastoupení vítězové minulých ročníků. Její verdikt přiřkl prvenství zakladateli a majiteli společnosti AKESO Holding, jimž je Sotirios Zavalianis.

Inovační centrum nabízí práci pro vědce

Střední Čechy - Nabídky práce u různých zaměstnavatelů ve středních Čechách, které jsou všechny psány v angličtině, přináší nově zveřejněný přehled spojený s příslibem pravidelné aktualizace na internetových stránkách Středočeského inovačního centra.

Kraj je ekonomickou dvojkou republiky

Střední Čechy - Praha se považuje za tahouna republikové ekonomiky - a střední Čechy jsou v tomto spřežení společně s ní. Tak lze vnímat hodnocení statistiků posuzujících ukazatele ekonomické výkonnosti.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Inovační centrum radí, jak hlemýždí podnikání změnit ve formuli

Střední Čechy - Buď máš výmluvy, nebo výsledky! Tímto sloganem burcuje Středočeské inovační centrum (SIC) k aktivitě lidi, kteří mají zajímavý podnikatelský nápad, nicméně si nejsou tak docela jisti jeho úspěchem.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.

Nová linka je evropská špička

Pohodlí z jízdy automobilem závisí z nezanedbatelné části na pohodlí řidiče. Na tom, jak si doslova sedí. Velkou měrou se na tomto pocitu podílí firma proseat z okraje Mladé Boleslavi. Dodává výplně sedaček a další komponenty především pro vozy Škoda, ale i pro automobily BMW.