Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Příbram

Příbram je město ve Středočeském kraji, 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Příbram byla proslulá jako historické hornické město. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex.

Počet obyvatel: 33.000
Rozloha: 33,41 km²
Oficiální web města: www.pribram.eu


Z katalogu firem doporučujeme

TRUHLÁŘSTVÍ PETR KAISER s.r.o. – eurookna, špaletová okna, dvoufalcová okna, americká okna, vchodové dveře, interiérové dveře, atypická výroba Rožmitál pod Třemšínem

Nabízíme: Dřevěná okna Eurookna Špaletová okna Dvoufalcová okna Americká okna Dřevěné dveře Vchodové dveře Interiérové dveře Atypická výroba + doplňky Služby

Tel:
 • +420 602 459 490 - pan Kaiser
  +420 602 489 374 - pan Vengrín
  +420 602 293 602 - pan Horejš
E-mail:
 • kaiser@petrkaiser.cz
  obchod@petrkaiser.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Příbrami – otevírací doba, kontakty, mapa Příbram

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Šebek Petr, Ing. ředitel Email: Petr.Sebek@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
 • 318 473 404
E-mail:
 • podatelna2120@fs.mfcr.cz

Geoservis – technické mapy měst, pasportizace, podpora projekčních prací Příbram

Společnost byla založena v roce 1990. Naše služby:   práce v katastru nemovitostí technické mapy měst, správa datových skladů pasportizace pro města a obce – pasport komunikací, zeleně, mobiliáře, dopravního značení atd. inženýrská geodézie a speciální práce podpora projekčních a stavebních prací skenování a kopírování digitální model terénu ČR geometrický plán vytyčení...

Tel:
 • 318 635 685
  602 594 420 - pan Hadrava
E-mail:
 • geoservis-pb@volny.cz

Jindřich Pospíšil – autoškola, školení řidičů, kondiční jízdy Dobříš

Firma Jindřich Pospíšil již několik let provozuje služby v oblasti autoškoly. Nabízíme: školení řidičů kondiční jízdy řidičské průkazy A, B, C, D, E, T V kanceláři nás můžete zastihnout od 15 hod. do 17 hod. Jinak dle telefonické dohody.

Tel:
 • 723 428 406 - pan Pospíšil Jindřich
  318 542 223 - kancelář
E-mail:
 • pospisilova.h@email.cz

Josef Pinc – kamna do interiéru, automatické kotle, krby, krbové vložky, kombinované sporáky, grily Příbram

Internetový obchod MCZ-KRBYKAMNA byl založen na základě dlouholetých zkušeností v oblasti vytápění. Na našem internetovém obchodě se Vám snažíme představit novinku na českém trhu, italského výrobce sortimentu pro vytápění, značku MCZ. Díky našim profesionální zkušenostem v oboru Vám nyní můžeme nabídnout to, o čem jsme přesvědčeni, že je nejkvalitnější na...

Tel:
 • 724 154 864 - pan Pinc Josef
E-mail:
 • krbypinc@seznam.cz
  info@krbypinc.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: O Hlubyni se píše od 15. století, často měnila majitele

/FOTOGALERIE/ Hlubyně je vesnice vzdálená dva kilometry severozápadně od města Březnice. Je rozložena v mělkém údolí, v jehož středu je rybník velký 43 arů. Celá obce rozkládá se v polokruhu kolem zmíněného rybníka.

Sportovní hřiště ožívají díky dobrovolníkům

/FOTOGALERIE/ Některé osadní výbory nezahálejí a zahájily práce například na obnovách léta zanedbávaných sportovních hřišť. Dobrovolníci tak vrací zašlou slávu například sportovištím Na Cvičně na Březových Horách nebo hřišti v Žežicích.

Rožmitálští skauti organizují brigády na obnovu vyhořelé hájovny

Skauti z Rožmitálu budou mít na přelomu srpna a září plné ruce práce, protože si naplánovali hned několik brigád. Jedna se týká bourání letošního tábora a další pak demolice spáleniště hájovny Na Dědku, kterou začátkem prázdnin zničil požár.

Svatá Hora nabízí komentovanou prohlídku věžních hodin

/FOTOGALERIE/ Svatá Hora opět nabídne komentovanou prohlídku hodinového stroje na věži. Koná se v sobotu 24. srpna dopoledne. O zajímavý výklad se postará restaurátor Jiří Češka ze Zbenic, který na tomto hodinovém stroji sám pracoval. „Například je zajímavé, že na Svaté Hoře se jako závaží v těchto hodinách používají železné koule,“ prozradil Jiří Češka.

Omezení v Balbínově ulici: za provozu se v ní bude provádět plánovaný překop

S dalším dopravním omezením musí v těchto dnech řidiči počítat v Balbínově ulici v Příbrami II. Za provozu se v ní bude provádět plánovaný překop. „Práce se budou provádět za provozu s tím, se překop bude dělat na poloviny. Omezena bude pouze v pondělí 26. srpna autobusová doprava,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Tip Deníku: Místní dráhá Rožmitál - Březnice oslaví 120. výročí

Na vlakovém nádraží v Rožmitále pod Třemšínem se budou konat v sobotu 24. srpna od 9 do 16 hodin oslavy 120. výročí místní dráhy Rožmitál - Březnice spojené s oslavami 20. výročí hasičské jednotky JPO2 Rožmitál pod Třemšínem.

V Březnici se otevře unikátní technická akademie

/FOTOGALERIE/ V rekonstruované budově bývalé mateřské školy v centru Březnice pomalu vrcholí stavební úpravy pro Technickou akademii dětí a mládeže Březnice (TECHAK). V jejích prostorách budou moci děti, mládež, ale i dospělí, ti v rámci rekvalifikačních kurzů, vyžívat nejmodernější věci z oblasti IT techniky a robotiky.

Nízký stav vody zastaví lodní výtah na Orlíku

I když v uplynulých dnech sprchlo, místy i poměrně vydatně, což i pochvalují třeba vodáci, houbaři i rybáři, velká řeka to prakticky nepocítila. Alespoň to platí na vodním díle Orlík, kde Povodí Vltavy v důsledku přetrvávajícího sucha spojeného s klesajícím přítokem vody do nádrže chystá omezení plavby. Důsledkem se stane ukončení provozu plavebního výtahu.

Na Březových Horách bude od září stavět víc spojů do Prahy

Lidé na Březových Horách mohou slavit úspěch, podařilo se jim totiž na základě připomínek místního osadního výboru i občanů prosadit, aby Středočeský kraj společně s provozovatelem autobusových spojů přistoupil na zvýšení počtu autobusových spojů, které budou stavět v této části města. Změna začne platit od neděle 1. září.

Kontejnery na oleje veřejnost vítá, ale nelíbí se jí jejich umístění

Od poloviny července má město kontejnery na sběr použitých jedlých tuků a olejů, aby se jejich vyléváním do kanalizace neničila městská čistička odpadních vod. Nádoby byly umístěné v areálu sběrného dvora. To ale bylo podle reakcí pro většinu obyvatel poněkud z ruky. Došlo proto k přesunu kontejnerů do areálu Technických služeb Příbram u Dolejší Obory.

Sport

Dobříšské čekání na gól stále pokračuje

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím kole Divize B neprotrhli fotbalisté Dobříše střeleckou smůlu a stále čekají na svůj první gól ze hry. Po Neratovicích (výhra 1:0 až po penaltovém rozstřelu) a pražské Artimě (0:2) se neprosadili ani v sobotním utkání, v němž na domácí půdě přivítali Brandýs nad Labem, kterému podlehli 0:2. „Tři zápasy bez vstřeleného gólu, to je hodně,“ přiznal trenér Filip Dort.

Béčko 1. FK Příbram má první vítězství, trefil se i Slepička

Rezervní tým 1. FK Příbram se poprvé od svého znovuzrození dočkal tříbodového vítězství. Stalo se tak v nedělním zápase třetího kola FORTUNA:ČFL, ve kterém na domácí půdě porazil pražský Motorlet jasně 3:0.

Příbram koncertovala, Jablonec smetla čtyřmi góly!

/FOTOGALERIE/ V jasnou záležitost záležitost se proměnilo utkání 7. kola FORTUNA:LIGY mezi Příbramí a Jabloncem. Trochu nečekaně ale ve prospěch Středočechů, kteří deklasovali druhý tým tabulky vysoko 4:0 a udrželi tak svou domácí neporazitelnost.

Nejen pro fyzičku, ale i pro charitu. Lidé vyrážejí na dobročinné závody

Něco udělat nejen pro své tělo, ale také pomoci ostatním. Tak by se daly shrnout charitativní sportovní akce, která se odehrávají v řadě středočeských měst a také Praze. Dobročinné závody pořádají jak samotné společnosti, kdy se například běžecké závody odehrávají v různých městech pod jednotnou hlavičkou, tak je organizují i jednotlivci.

Kam na fotbal: Startují boje v I. B třídě i okresních soutěžích

Nabídka víkendových fotbalových zápasů je opravdu bohatá. Kromě ligových soutěží, divize, krajského přeboru a I. A třídy se totiž o víkendu rozběhne nejen I. B třída, ale rovněž i okresní fotbalové soutěže. Podívejte se na přehled zápasů, které čekají všechny týmy z Příbramska.

Netík: Není to konec hokeje, jen letošní sezony

/ROZHOVOR/ Fanoušci hokeje na Nymbursku truchlí. Mužstvo NED Hockey Nymburk do letošní sezony nenastoupí. O důvodech a budoucnosti mužského áčka jsme si povídali s tím nejpovolanějším – prezidentem klubu Tomášem Netíkem.

Jan Černý po předčasném konci na Barumce: Osud nám nepřál

Měl to být vrchol, který měl korunovat úspěšnou sezonu. Ovšem pro příbramského závodníka Jana Černého spolu s navigátorem Petrem Černohorským měla zlínská Barum Czech Rally 2019, která byla závěrečným podnikem letošního republikového šampionátu hodně hořkou příchuť. Posádka totiž závod nedokončila, protože byla nucena odstoupit pro technické problémy.

V záři reflektorů ptýrovského areálu nastoupí i lídr Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení.

Trenér musí být i psycholog, říká florbalista

/FOTOGALERIE/ Snadno byste mohli florbal ohodnotit jako klasický „školní“ sport. Prostě jenom aktivita pro hodiny tělocviku. Šeredně byste se ale pletli. Florbal je mnohem víc a stále získává na popularitě. Dokazuje to třeba situace v Mladé Boleslavi, kde jsme aktuálně na tréninku ženského družstva. Právě na ty se zaměřuje Florbalová akademie Mladá Boleslav.

Blanensko proti Příbrami odstartovalo profesorsky, pak gólově explodoval Paděra

Boskovice – První poločas šel ztuha, ovšem po přestávce Blanensko ukázalo, že opět patří k medailovým aspirantům Superligy malého fotbalu. V prvním kole pátého ročníku celostátní soutěže na domácím hřišti zdolalo Příbram vysoko 10:3.

Krimi

Hromadná bouračka se zraněním sedmi lidí zatarasila cestu na Prahu po D4

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dálnice D4 ve směru na Prahu byla v neděli uzavřena (načež se vytvořily jen zvolna popojíždějící kolony na objízdných trasách) poté, co se půl hodiny před polednem stala vážná dopravní nehoda na úrovni Nové Vsi pod Pleší. Na dálničním kilometru 23,3, kousek za lokalitou Andělské schody, se střetly dodávka a dvě osobní auta.

Jízdu motocyklu zastavil u Orlíku střet s krávou

Po nehodě motorky zůstával ve čtvrtek 22. srpna odpoledne po dvě hodiny omezený provoz na silnici číslo 10244 poblíž obce Klučenice. Záchranné složky tam byly hodinu a čtvrt po poledni přivolány k netradiční bouračce, k níž došlo poblíž pomezí Příbramska a Písecka nedaleko orlické přehrady. Při samé hranici krajů Středočeského a Jihočeského v oblasti, kde se na Voltýřovském potoku nachází rybník Kacíř.

Muž v Kosově Hoře ohrožoval zbraněmi několik lidí

Střelnou zbraní a sekerou ohrožoval ve středu 21. srpna odpoledne v Kosově Hoře na Sedlčansku dvaadvacetiletý mladík, který byl podle policie pod vlivem drog, dvě osoby a vyhrožoval, že někoho zabije. Veřejnost o incidentu policii informovala pomocí tísňové linky 158.

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Policisté se zaměřili na dodržování povolené rychlosti

Příbramští policisté se o víkendu v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili na kontrolu dodržování rychlosti jízdy v obcích i mimo ně.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

Na Orlíku zaměstnala hasiče velká ropná skvrna

Únik nebezpečných látek na (do) vodní plochu(y) - Bohostice, okres Příbram. Tak stručný záznam v přehledu zásahů středočeských hasičů popisuje událost, která hasičské jednotky zaměstnala v úterý 20. srpna odpoledne na Orlíku. Na hladině přehrady u zátoky Šturmovka se objevila nepřehlédnutelná ropná skvrna, na kterou upozornil projíždějící jachtař.

Majitelku chaty překvapil pachatel vloupání. Vydával se za souseda

Sedmadvacetiletého muže, který během prvních dvou týdnů v srpnu vnikl do několika rekreačních chat v okolí Zdib na Praze-východ, policisté podezřívají z krádeže a porušování domovní svobody. V pondělí o tom informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ konstatovala.

Milionový požár Krejčířovy vily asi nebyla náhoda

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nějaký konkrétní viník zřejmě stojí za škodou nejméně v řádu milionů korun, kterou v noci na úterý 20. srpna napáchaly plameny schvacující střechu opuštěného obytného komplexu v ulici V Dubině v Černošicích na Praze-západ.

Dopravní maléry i tragédie se u Jíloviště přímo nahromadily

/FOTOGALERIE/ Jíloviště, Jíloviště - a znovu Jíloviště. Smutné zprávy přinášelo během neděle i pondělního časného rána dopravní zpravodajství z oblasti pod Cukrákem - z hlavního tahu od Prahy na Příbramsko a dále na Strakonice. Hned několik malérů se stalo v okolí Jíloviště na Praze-západ - a bohužel nechyběla ani tragédie, jež si vyžádala lidský život.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

V Dobříši vyrobili elektrické minirypadlo, poputuje do celého světa

Poptávka po alternativních pohonech ve světě stále stoupá. Další krok k rozšíření působnosti elektrických strojů se odehrál v Dobříši. Ve zdejším závodě Bobcat Doosan vyrobili první jednotunová minirypadla s elektrickým pohonem. Jde o první elektrické jednotunové minirypadlo na světě, které kombinuje nulové emise, nízkou hlučnost a šířku 71 centimetrů, což mu umožňuje snadno projet dveřmi nebo se přepravit výtahem.

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.