Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.09. 2019 a svátek má Ludmila

Poradenské a konzultační služby


Z katalogu firem doporučujeme

JIPO-PB s.r.o. – bezpečnost práce, požární ochrana, koordinátor BOZP na staveništi, hasící přístroje Příbram

Pro firmy a organizace poskytujeme kvalitní služby v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a v oblasti požární ochrany v okolí Příbrami a na území Středočeského kraje. Bezpečnost práce a požární ochrana jsou nedílnou součástí každé pracovní činnosti. Nabízené služby: Bezpečnost práce Požární ochrana Koordinátor BOZP na staveništi Prodej a revize...

Tel:
 • 724 171 977
  724 758 074
E-mail:
 • jindrichova@jipo-pb.cz
  jindrich@jipo-pb.cz

Easy Pex s.r.o. – radiátory, konvektory, rekuperace, tepelná čerpadla, trubky, školení, servis Příbram

Společnost Easy Pex s.r.o. je výhradním distributorem všech produktů značky REVEL, a to včetně zahraničí. Zabýváme se prodejem v oblasti instalace topení, pořádáme školení a zajišťujeme servisní podporu. Sortimentní oblasti: montážní systém EASY-PEX pro sanitu a topení montážní systém REVEL-PEX pro podlahové topení / chlazení (radiální o-ring free systém pro...

Tel:
 • 602 436 521
E-mail:
 • info@easypex.eu

HOZ Holub s.r.o. – pronájem stavebních strojů, stavební výtahy, pracovní plošiny, závěsné lávky, zámečnictví Příbram

Nabízíme pronájem stavebních strojů se zaměřením především na stavební výtahy, pracovní plošiny a závěsné lávky. Součástí našich služeb je i montáž, opravy, servis a revizní zkoušky zdvihacích zařízení. Stavební stroje jsou naším hlavním zaměřením již od roku 1992, působíme po celé republice respektive po celé Evropě.  Nabízíme: Půjčovna stavebních strojů Stavební výtahy Pracovní plošiny Závěsné...

Tel:
 • 318 862 080
  732 321 321
  737 289 150
E-mail:
 • hoz.holub@tiscali.cz

Jana Šestáková – Česká pojišťovna – TOP poradce, pojištění, stavební spoření, hypotéky Sedlčany

Pro Českou pojišťovnu pracuji od roku 1996. Již více než 10 let jsem členem VIP klubu a pracuji na pozici TOP poradce. Nabízím: pojištění odpovědnosti komplexní pojištění vašeho auta životní pojištění pojištění domu pojištění majetku podnikatele stavební spoření cestovní pojištění a další

Tel:
 • 602 385 867
  318 822 359
E-mail:
 • jana.sestakova@ceskapojistovna.cz

Sehaz Příbram s.r.o. – prodej hasicích přístrojů, revize elektrických spotřebičů, aplikace protipožárních nátěrů Příbram

Sehaz Příbram s.r.o. vzniká v měsíci červnu 1996. Nabízíme: - Hasicí přístroje - Hydranty a systémy - Protipožární nátěry - Protipožární klapky - Protipožární ucpávkyPlnění CO2 + směsi - Plnění povinností PO - Tlakové zkoušky lahví - Tlakové zkoušky TNS - Revize elektrických spotřebičů

Tel:
 • 318 628 974
  777 888 016 - pan Kuba
  777 888 014
E-mail:
 • sehaz@pb.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

OBRAZEM: Svatohorská šalmaj jako každý rok přilákala diváky

Na nádvoří Svaté Hory prožili v sobotu 14. září diváci den plný dobové hudby, tance, divadla a řemesel. Program Šalmaje začal v 10.00 hodin, kdy na Svatou Horu dorazil dobový průvod dobového průvodu, který vycházel v 9.30 z náměstí T. G. Masaryka.

Rada města přehodnotí svůj postoj k parkování držitelů průkazů ZTP

Podmínkami parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P se budou znova zabývat příbramští radní. Poměrně bouřlivou veřejnou debatu na jednání zastupitelstva totiž vyvolalo usnesení rady z pondělí 19. srpna, kdy neschválila osvobození od parkování držitelům průkazů ZTP a ZTP/P. Radnice za rozhodnutí sklidila kritiku veřejnosti, proto se představitelé města budou návrhem zabývat znovu.

Povodí Vltavy opět nabízí lovení lodí z Orlíku

Hlavní rekreační sezona na Orlíku za dva týdny končí. Pokud by se snad někdo při pohledu na aktuální počasí zdráhal uvěřit, potvrzuje to nabídka státního podniku Povodí Vltavy. Ten stejně jako v minulých letech slibuje vlastníkům nebo uživatelům rekreačních lodí pomoc s vytažením plavidel z vody před zimním obdobím.

Příbramští nemají zájem o půjčky od města

Obyvatelé Příbrami mají již několik let možnost půjčovat si peníze na opravy domů a bytů za výhodných podmínek přímo od města. Zájem je ale malý. Město proto uvažuje o zrušení možnosti zápůjček.

Drony proti trampům přespávajících v Brdech. Ombudsmanka prověří postup policie

/FOTOGALERIE/ Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová po podnětu prověří postup policie, který použila k odhalování trampů přespávajících ve volné přírodě. Vyžádá si podklady a vyjádření policie, řekla v pátek 13. září mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková.

Skauti budou otvírat nové klubovny v Papežance

/FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření nově vybudovaných kluboven v Papežance se odehraje ve středu 18. září od 16 hodin v Dobříši. „Kromě skautů se zúčastní také zástupci města, které rekonstrukci financovalo, starostka Jana Vlnasová a bývalý starosta Stanislav Vacek, kteří nám s tím hodně pomohli,“ informoval vedoucí ze skautského Střediska profesora Oliče Dobříš a zastupitel města Miroslav Sochor.

Kdo má vést Čapkův památník, posoudí respektované osobnosti

Dohlížet na rozhodování o novém řediteli či ředitelce Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše nemá anonymní výběrová komise, ale podílet se na tom budou nositelé známých jmen představujících v oblasti kultury pojem. Ve čtvrtek 12. září to uvedl Jan Denemark Nováček z krajského úřadu v souvislosti s tím, že hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) jmenovala členy hodnoticí komise. Ta by měla posuzovat představy a projekty pěti uchazečů.

Dálnice D4 bude o říjnovém víkendu u Řitky uzavřena

Na jaře roku 2019 byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen most přes dálnici D4 u Řitky. O víkendu 19. října od 19 hodin až 20. října do 9 hodin je plánována jeho demolice a úplná uzavírka úseku. Po dobu jejího trvání nebude možné projet z Jíloviště do Mníšku pod Brdy a uzavřen bude i směr z Mníšku do Řitky.

Mezinárodní konference o hornictví se uskuteční v příbramském muzeu

Výměna zkušeností v péči o hornické památky a možnosti spolupráce. Takové je téma česko-německá konference, která se uskuteční 16. a 17. září v kulturně vzdělávacím centru Hornického muzea Příbram. Konferenci pořádá společně s Hornickým muzeem Příbram a Oberharzer Berkwerksmuseum Clausthal-Zellerfeld česká obecně prospěšná společnost Retour, která se zabývá uchováváním kulturního dědictví.

V Petrovicích pokračují rekonstrukce školy

Už o letních prázdninách začala v petrovické škole rekonstrukce, aby mohl další školní rok odstartovat v opět o kousek lepším prostředí. A změn bylo do jeho začátku hned několik. Začalo se s výměnou střešních oken v celé budově školy a byla opravena a vymalována učebna ve druhém patře. Novinkou je také mateřská škola, která nově v budově sídlí a je tak součástí základní školy. Právě proto se také od 1. září změnil název na Základní škola a Mateřská škola Petrovice.

Sport

Vršky, kopce, hory i údolí. Cyklisté se vydají z jihu až na severní cíp

/FOTOGALERIE/ Drsný i krásný zážitek. Řada dnešních cyklistických závodů je takových. Lidé při nich hledají nové cesty, jak soutěžit, když ve hře nejsou jen branky, body a vteřiny. A jak zabojovat s přírodou i sám se sebou. Přesně takovou ambici má závod Bohemia Divide, který odstartuje 22. září v jihočeském Vyšším Brodu a jezdci při něm přejedou celé Čechy do jejich nejseverněji položené výspy – Šluknovského výběžku.

Kocouři počítali prohry i ztráty

Pohár starosty města Kladna příbramským volejbalistům vůbec nevyšel. Kocouři si během turnaje nepřipsali ani jednu výhru, když prohráli s Kladnem (2:3), Karlovarskem (1:3) i francouzským druholigovým Nancy (0:3) a skončili tak na posledním čtvrtém místě.

Boháč po debaklu v Mladé Boleslavi: Takhle se liga nehraje

Musel si připadat jako ve špatném snu. Bohužel nejen pro něj, ale pro celou fotbalovou Příbram se ovšem jednalo o tvrdou realitu. Brankář Marek Boháč v sobotním utkání devátého kola FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi hned šestkrát lovil míč ze své sítě. „To prostě v lize nejde, takhle se nehraje,“ nešetřil kritikou s ohledem na předvedený výkon celého týmu.

Sedlčany zlomily až góly reprezentanta

Divizní Sedlčany se v sobotu představily na trávníku ligové rezervy Českých Budějovic. Ačkoliv herně za svým soupeřem zaostávaly, zásluhou bojovnosti dokázaly dlouho vzdorovat. Zlomil je až po přestávce Matěj Helešic, dlouholetý mládežnický reprezentant, který dvěma góly rozhodl o výhře favorita 3:1.

Tomáš Satoranský: Mým cílem byl postup ze skupiny. Výsledek je nad plán

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Než prohrát, raději by si nechal utrhat ruce. A svým přístupem nakazil i spoluhráče, takže český basketbal zaznamenal na mistrovství světa parádní úspěch. Tomáš Satoranský pod ním bude navždy zapsán jako lídr týmu. Jak zhodnotil šampionát bezprostředně po posledním utkání? 

Ve středočeském derby se urodil kanár

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili ve středočeském derby roli favorita a Příbram rozstříleli na domácí půdě rozdílem třídy. Ofenzivně naladěná Boleslav zasadila svému sokovi tři údery v každém z poločasů. Ve svém středu pak našla tři dvougólové střelce – Mešanoviče, Buchu a samozřejmě Komličenka.

Příbramský souboj ovládl Hebík

Závěrečný čtrnáctý díl cyklistické Giant ligy se stal jasnou záležitostí příbramských cyklistů, kteří obsadili první dvě příčky. Prvního vítězství v letošním ročníku se dočkal Martin Hebík, jenž v těsném souboji předčil Martina Boubala, již předem jistého vítěze celého seriálu.

Čeští basketbalisté vyrovnali historické maximum. Srbové rozhodli po přestávce

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Český basketbal je šestý na světě. Národní tým se sice rozloučil s mistrovstvím světa v Číně prohrou, ale i tak ho může považovat za veleúspěšné. V posledním zápasu nestačili Lvi na jeden z nejlepších týmů světa, když se Srbskem prohráli 81:90. Premiérovou účast mezi elitou tak český tým zakončil s bilancí čtyř výher a čtyř proher. 

Nádvorník před duelem s Mladou Boleslaví: Rezek? Velká ztráta

Po reprezentační přestávce se opět hlásí o slovo FORTUNA:LIGA, která má na programu deváté kolo. V něm dojde na středočeské derby, ve kterém se Příbram představí na trávníku Mladé Boleslavi. Výkop utkání je dnes v 16.30.

Nová Ves posiluje! Do kádru zlanařila i jednoho exligistu

Nová Ves pod Pleší – Dvě velmi zajímavé tváře vítá ve svém kádru fotbalová Nová Ves pod Pleší. Nováček krajské I. B třídy do svých řad získal Ondřeje Bublíka a Tomáše Fenyka.

Krimi

Přichází podzim, srážek se zvěří na silnicích přibývá

Nehody zaviněné zvířetem, které vyběhne z lesa přímo do silnice, jsou na podzim za snížené viditelnosti častější. Že je astronomický podzim už skutečně na dohled, dokazuje, že se v krátké době objevilo hned několik takových karambolů. Dopravní policisté jich v uplynulých dnech na Příbramsku řešili hned osm. Vznikla při nich škoda dohromady 590 tisíc korun.

Dva psi zahynuli při požáru domu ve Voznici

/FOTOGALERIE/ Devět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu 14. září po sedmé hodině večer u požáru rodinného domu ve Voznici. Případ má dvě zvířecí oběti. V domě se v zakouřeném prostředí udusili dva psi. Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé nesdělili

Na autobusovém nádraží zemřel muž, událost šetří policie

Na autobusovém nádraží v Příbrami zemřel v sobotu 14. září ve večerních hodinách starší muž. Přivolaní policisté se pokoušeli o resuscitaci. "Na místo vyrazily dvě posádky rychlé pomoci, lékař ale konstatoval smrt, muži nebylo pomoci," informovala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Policie hledá falešného agenta, který balamutí ženy

Kriminalisté hledají několikrát soudně trestaného podvodníka, který nenastoupil do vězení a z žen láká peníze. To v sobotu 14. září uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ukazuje nicméně za hranice hlavního města; do středních Čech. Kriminalisté z metropole již celé roky pátrají po 46letém muži původem z Brandýsa nad Labem (a později s bydlištěm v hlavním městě), který nenastoupil do vězení, kde si má odpykat pětiletý trest. „Na hledaného je také vydáno soudy po celé České republice několik příkazů k zatčení, jelikož je podezřelý z další trestné činnosti,“ poznamenal Daněk.

Zloděj obral cestujícího, který byl zaměstnán mobilem

Nepozornosti cestujícího využil neznámý pachatel, který mu při večerní jízdě vlakem sebral peněženku. Portmonku, která rozhodně nebyla prázdná, mu nepozorovaně vytáhl z brašny zavěšené přes rameno. Sedmačtyřicetiletému cizinci, který byl okraden cestou do Úval, pak nezbylo než zajít na služebnu místního obvodního oddělení, aby krádež nahlásil policii.

KRIMI MIX: Na skládce se převrhl vysokozdvižný vozík a zabil řidiče

Přes linku 112 přijala Policie ČR hlášení o nehodě na skládce v Chrástu. Podle jejích informací jel muž s vysokozdvižným vozíkem, ten se převrhl a způsobil mu zranění neslučitelná se životem. "Okolnosti jsou stále ve vyšetřování," sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová. Na místo také vzlétl vrtulník letecké záchranné služby, byl poté ale odvolán.

Kauza Čapí hnízdo: Státní zastupitelství zastavilo stíhání Babiše i dalších

Státní zástupce v pátek 13. září zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství to zveřejnilo na stránkách. Rozhodnutí bylo zúčastněným rozesláno do datových schránek. Opozice doufá, že zastavení stíhání bude relevantně odůvodněno.

Policii uniká tři a půl stovky hledaných Středočechů

/VIDEO/ Policie se aktuálně shání po 347 obyvatelích středních Čech, kteří se dostali do střetu se zákonem (či minimálně existuje takové podezření). Ve čtvrtek 12. září to alespoň ukazovala celostátní databáze hledaných osob. Míněni jsou lidé skutečně hledaní policií - nikoli tedy osoby pohřešované, které někdo z jejich okolí nahlásil jako nezvěstné.

Středočeským kriminalistům přihnali práci policisté z Prahy

/VIDEO/ Policejní honička, která uprostřed noci na středu odstartovala v Praze, zakrátko skončila zásahem záchranářů Asociace samaritánů ČR působících ve středních Čechách. Sedmatřicetiletý motorkář, který hodinu před půlnocí odmítl zastavit hlídce pohotovostní motorizované jednotky pražské policie, jež ho chtěla zkontrolovat v Libušské ulici, završil svou snahu zmizet v poloze zády na asfaltu.

VIDEO: Po dálnici D4 se projížděla formule

Značně neobvyklý pohled se naskytl řidičům na dálnici D4. V zatím nezjištěný den a čas se tam přímo mezi účastníky normálního dopravního provozu projížděl pro tyto končiny zcela nenormální vůz - červená formule. Závodní automobil, který je známý spíše z rychlých závodních okruhů, řidiče překvapil a pro mnohé byl atrakcí. Na dálnici ale nemá co dělat a pro jeho řidiče bude mít tato adrenalinová jízda pravděpodobně následky.

Ekonomika

Radíme čtenářům: Podvodné e-maily pracují se strachem i studem uživatele

Co byste řekli kolegovi, který by by se pokusil o vydírání s tím, že vás nachytal in flagranti? Nejspíš byste se ho dotázali na duševní zdraví. Stejný trik, ale v e-mailech, však podvodníkům prochází, říká bezpečnostní expert společnosti Eset Václav Zubr.

Hospody mají problém: lidé chtějí balené pivo

/FOTOGALERIE/ Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven zavřelo v návaznosti na zavedení EET v roce 2016 až 10 procent středočeských vesnických hospod. Další ránou pro hospodské pak bylo schválení takzvaného protikuřáckého zákona v květnu roku 2017.

Kamila Metzová: Ráda pomáhám lidem, aby se cítili lépe

Specialistka na stravování a lektorka zdravého životního stylu Kamila Metzová inspiruje lidi, jak věci dělat lépe. Ke své současné profesi se ovšem dostala oklikou. „Na vysoké škole jsem studovala ekonomii, a když jsem pracovala v oboru evropských dotací, tedy v oblasti, kde se kreativita moc nepodporuje a člověk musí dělat podle přesně daných manuálů, nebyla jsem úplně spokojená. Jednou jsem si na poradách říkala, co tady vlastně děláš? Jsi tady správně? Cítila jsem, že moje opravdové já mě volá úplně odjinud,“ vzpomíná.

Radíme čtenářům: Bezpečně zaplatit na internetu není nic složitého

Také si několikrát zkontrolujete číslo účtu příjemce, než odešlete platbu? A kontrolujete stejně pečlivě, jakým způsobem se přihlašujete do internetového bankovnictví?

Norbert Nôška chce osladit život nejen sobě

Norbert Nôška spolu s Ivetou Harčarikovou založili projekt Čokotiskárna, kde využívají techniku 3D tisku pro zdobení čokolád, oplatek a dalších sladkostí. Sami si vyvinuli některé potřebné díly pro čokotisk a na Mini Maker Faire v Mladé Boleslavi si návštěvníci budou moci jejich dílo nejen prohlédnout, ale třeba si i odnést sladkost s vlastním textem nebo motivem a ochutnat. Iveta a Norbert nejsou na Maker Fairu žádnými nováčky, vystavovali už podruhé v Praze, ale sbírají úspěchy i za hranicemi ve Vídni a Hannoveru.

Síť pro internet věcí prospěje i golfistům nebo výletníkům

Kdo je poskytovatelem sítě, to já neřeším. To řekl Deníku správce farmy Velkostatek Tetín na Berounsku Jiří Maceček, který ve středních Čechách patří k průkopníkům využívání senzorů pro řízení prací v zemědělství. Jak se jejich data, informující třeba o počasí (a do budoucna se chystá třeba i dálkové měření teploty v balících sena nebo hlídání vlhkosti v objektech) dostanou až do aplikace v jeho mobilu, je prý věcí firmy, která systém dodala a garantuje jeho funkčnost.

Radíme čtenářům: Že nepotřebujete antivirový program? Chyba lávky

Už jste někdy jistě slyšeli názor: „Já antivir nepotřebuji, nikdy jsem žádný neměl a nic se nestalo.“ Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset, vám zkusí vysvětlit, proč si myslí, že to není v pořádku.

Petr Král má rád poctivé řemeslo. To své zdědil po pradědečkovi

V roce 2015 mu byl udělen regionální titul "Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje", o dva roky později pak převzal celostátní titul "Nositel tradiční lidové výroby"'. Řemeslnou výrobou proutěných věcí se zabývá od svého vyučení v roce 1994. Od roku 2012, kdy došlo ke zrušení mělnické košíkárny, se pokouší vzkřísit tradiční místní řemeslo k novému životu.

Firma ze Slaného patří k významným pěstitelům ovoce. Vyrábí i miliony tyčinek

Ročně tu sklidí zhruba čtyři tisíce tun ovoce a do světa pošlou desítky milionů tyčinek, ať už ovocných, oříškových, cereálních nebo proteinových. V tom jim pomáhají také dotace z EU. Ovoce v okolí Slaného na Kladensku pěstují na 200 hektarech, na dalších 40 pak pěstují obilí.

Se tříděním jablek na Semilsku pomáhá chytrá linka. Rozezná i skryté vady plodů

Již pátou sezonu slouží ovocnářské firmě Jiřího Mazánka v Žernově na Semilsku inovativní třídicí linka. Ta umožňuje moderní metodou odhalit skryté vady a vytřídění jablek podle kvality. Nová špičková třídicí linka rodinné firmě pomáhá uspět na trhu. Na investici za celkem 1,5 milionu eur (asi 38 milionů korun) se z podstatné části podílely fondy Evropské unie.