Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 30.01. 2023 a svátek má Robin

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Martin Remar – žaluzie, stínící technika, garážová vrata, markýzy, rolety, půjčovna autoboxů Rakovník

Naše firma vznikla v roce 1994 a zabývá se prodejem a montáží žaluzií. Dodáváme okenní žaluzie, jak vertikální tak i horizontální do všech typů oken, včetně atypických (trojúhelníkových, střešních). Nabízené produkty: Garážová vrata Markýzy Žaluzie Sítě proti hmyzu Textilní a bambusové roletky Venkovní rolety Plastové shrnovací dveře Silikonové těsnění do...

Tel:
 • 603 498 648
  313 514 537
E-mail:
 • martin.remar@seznam.cz

Miroslav Šnobl – revize elektro, školení elektrikářů, topenářské práce, stavební práce Rakovník

Nabízíme: revize elektro ( neomezené napětí ) školení elektrikářů podle vyhl. 50/78 Sb. zkoušky elektrikářů podle vyhl. 50/78 Sb. technický dozor investora topenářské práce stavební práce komplexní služby v oblasti vody a kanalizace elektroinstalace komplexní služby v oblasti rozvodu plynu

Tel:
 • 606 816 218
E-mail:
 • evt.snobl@centrum.cz

Luboš Šíma – autobusová doprava, mikrobusy Rakovník

Naše firma provozuje vnitrostátní autobusovou dopravu s kapacitou 30 míst, přičemž se zaměřujeme především na zájezdy, výlety a sportovní či jiné události. Naše služby: vnitrostátní a mezinárodní autobusová doprava (kapacita 30 míst) mikrobusy (kapacita 20 míst)

Tel:
 • +420 603 475 675 - pan Šíma
E-mail:
 • sima.bus@seznam.cz

Střechy Eminger – opravy střech, hydroizolace střech, izolace fasád, montáž střešních oken Rakovník

Již od roku 2000 provádí naše firma STŘECHY EMINGER veškeré střešní práce. Naše služby: opravy střech rekonstrukce střech stavba střešních konstrukcí výstavba nových střech hydroizolace střech izolace fasád montáž střešních oken

Tel:
 • 731 572 895 - pan Eminger
E-mail:
 • info@strechyeminger.cz

KAIP kompletní střechy – klempířské, pokrývačské a tesařské práce Rakovník

Poskytujeme profesionální klempířské, pokrývačské a tesařské služby s důrazem na kvalitní materiály a provedení. Provozujeme také prodejnu klempířských materiálů, střešních krytin a doplňků pro střechy.  Naše služby: klempířské práce - montáže okapových systémů, oplechování střešních prvků a komínů, montáže hromosvodů pokrývačské práce - střechy na klíč, pokládka střešních krytin, izolace střech tesařské práce - rekonstrukce střech, montáže...

Tel:
 • 723 759 736
  313 543 535
E-mail:
 • kaipcz@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Je rozhodnuto: Rakovnicko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

Druhé kolo prezidentských voleb je téměř u konce, novým prezidentem se stane Petr Pavel. Ten zvítězil ve většině okresů, včetně Rakovnicka, i když tomu bylo v prvním kole naopak. Dohromady získal více než 16 a půl tisíce hlasů (téměř 54 procent), tedy o zhruba 2 tisíce více Andrej Babiš. Přitom v prvním kole měl o téměř 7 tisíc hlasů méně. Babiš si polepšil pouze 2 tisíce hlasů oproti prvnímu kolu.

Volby prezidenta na Rakovnicku: Někteří voliči ukázali místo občanky jiné karty

Druhé kolo prezidentských voleb skončilo. Úderem páteční 14. hodiny se v řadě místností tvořily fronty a voliči se hrnuli k urnám, aby už měli svoji volbu co nejdříve za sebou. Nával byl například ve volebním okrsku č. 3. v rakovnické mateřince Klicperova, ale třeba také v Kněževsi, kde během první tři čtvrtě hodinky odvolila stovka voličů. Po 16. hodině odpolední v Rakovníku odvolilo 25,19 procent, dohromady 2950 voličů.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Rakovnicka

Ve spolupráci s pohřební službou Memoria Rakovník přinášíme jména zemřelých.

Ptačí chřipka na farmě v Lánech: Začala likvidace desítky tisíc kachen

/FOTOGALERIE/ V lánském komerčním chovu kachen uhynula více než stovka z nich. Odebrané vzorky potvrdily výskyt nebezpečné ptačí chřipky H5N1. Kvůli tomu bylo rozhodnuto o likvidaci celého chovu, ve kterém je více než deset tisíc kachen.

Palackého ulici v Rakovníku čeká revitalizace. Podívejte se, jak se promění

/VIZUALIZACE/ Palackého ulice v Rakovníku, která je součástí Městské památkové zóny, by se mohla začít revitalizovat již v letošním roce.

V Tříkrálové sbírce se vybralo téměř 60 tisíc korun

Během lednových dnů se konala tradiční Tříkrálová sbírka, kdy Rakovničané mohli potkávat po ulicích tři krále s kasičkami, kteří koledovali a dát jim nějakou tu korunu a přispět na dobrou věc. V letošním roce Farní charita Rakovník sbírala do celkem 11 kasiček, devět jich bylo v Rakovníku, jedna v Lubné a jedna v Krupé. Celkem se vybralo téměř 59 tisíc korun.

Rakovnická škola vzdala poctu obětem holocaustu výstavou a besedou

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dvacátý sedmý leden byl vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Tento den má připomínat utrpení miliónů nevinných obětí v období holokaustu během 2. světové války.

Nové Strašecí a Rynholec se dohadují o příspěvcích na žáky. Dar nestačil

Mírně napjatá je situace mezi Novým Strašecím a Rynholcem v posledních několika letech. Není to tak dávno, co se vedení města vyslovilo proti výstavbě haly u Rynholce, který chtěl investorovi odprodat pozemky. V poslední době se řeší také umístění rynholeckých žáků do novostrašecké školy, která je na hraně kapacity. Novostrašečtí si navíc stěžují na nedostatečné placení příspěvků za žáky od obce.

Nejdražší projekt v historii. V Krtech se kvůli suchu chystá stavba vodovodu

/FOTOGALERIE/ Na největší investiční akci novodobé historie se chystají v Krtech. Jde o výstavbu vodovodu, jež by měla začít v těchto dnech. Podle plánu má být projekt hotový do konce tohoto roku.

Venku sněžilo, uvnitř se plavalo. Rakovničané si užívají aquapark i v lednu

/FOTOGALERIE/ V uplynulém víkendu zahalila většinu republiky sněhová přikrývka. Kromě zimních radovánek si někteří Rakovničané zašli do rakovnického AquapRaku, aby si zde zaplavali, vydováděli se na atrakcích, zašli si do sauny a zároveň někteří z vířivky pozorovali zasněženou oblohu z okna.

Sport

Krajská liga: Rakovník padl s posledním Žebrákem, Černošice potvrdily roli lídra

Ve víkendových zápasech středočeské krajské hokejové ligy se dařilo zejména hostujícím týmům. Černošice uspěly v Poděbradech, Kolín v Benešově, Kutná Hora ve Vlašimi, Hvězda Praha v Čáslavi a o největší šok se postaral poslední Žebrák, který zvítězil na ledě silného Rakovníka. Z domácích celků se radovaly jen Velké Popovice, které vyzrály na Mělník, Benátky nad Jizerou, které s přehledem porazily Žabonosy, a Slaný, které srazilo Králův Dvůr brankou v poslední sekundě.

Pět gólů na úvod, ale na obou stranách. Strašecí teď čeká Zavidov

Na úvod přípravy si zahráli slušně dopředu, ale dozadu se to k poctivosti kupříkladu Mirka Dušína dalo přirovnat jen těžko. Nakonec uhráli fotbalisté Nového Strašecí na "gumové" umělce v Žatci s Novým Sedlem remízu 5:5.

Foto: Nejdřív trápení a pak úleva. Jsem rád, že mi koule ulítla, říká Staněk

Sice se mu v průběhu soutěže na atletickém halovém mítinku Kladno Indoor nedařilo podle představ, ale posledním pokusem si Tomáš Staněk spravil chuť. V sobotu večer dopadla koule vystřelené jeho pravačkou na značku 21,69 metru. Tak daleko zatím letos nikdo na světě nehodil a ve tváři českého rekordmana se objevil úsměv.

Udržet šestku! Boleslav před jarní částí provětrala hlavně útočné řady

Hoftychův tým na úvod prověří nejlepší střelec ligy. Známe jeho styl, ujišťuje trenér.

B třída od jara hlavně v neděli. Šéf STK Daniel Devera má jasné vysvětlení

Svou fotbalovou kariéru spojil téměř celou se Zavidovem, odkud pochází a kde stál už u založení klubu v 90. letech a jeho jízdy ze čtvrté až do do krajské I. A třídy. Dnes už je Daniel Devera spíše trenérem a poslední dva roky dostal ještě jednu funkci o něco výš – ve Středočeském krajském fotbalovém svazu. Tady šéfuje sportovně-technické komisi.

Anketa: Na koho se těšíte v jarní části fotbalové ligy nejvíc?

Žádné dlouhé čekání, s vyhřívanými trávníky může nejvyšší česká fotbalová soutěž startovat už o nadcházejícím víkendu. Kladensko ani Rakovnicko v ní zástupce samozřejmě nemají, ale to neznamená, že ji hráči, trenéři a funkcionáři nesledují. My jsme jich několik oslovili, aby prozradili, na které hráče se v jarní části těší nejvíc, kteří je svou hrou baví.

Fotbalista Roman Herzán míří do Rakouska. Nabídce nešlo odolat

Na to, že mu je teprve devětadvacet let, toho procestoval s kopačkami už poměrně hodně. Bohemia Poděbrady, Litol, Louňovice, Polaban Nymburk, Kolín, Ostrá, Český Brod a naposledy divizní Dobrovice. To jsou štace, kde se na nějaký čas zastavil fotbalový útočník Roman Herzán z Poděbrad. A nyní bude měnit dres znovu. Nepůjde ale o regionální klub, ale namířil si to přímo do Rakouska. Čeká tak na něho nová výzva.

Orientaci v mapě mají v malíku. Sestry Mišekovy závodí v zimě i v létě

Ve třech disciplínách v lyžařském orientačním běhu se na Olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji představily i sestry Kateřina a Lucie Mišekovy ze Středočeského kraje. Obě za sebou mají účast také na letní verzi ODM, starší Kateřina je navíc na této multisportovní akci již potřetí.

Fotbalový tým studentů AAU sbírá zkušenosti. A těší se na start univerzitní ligy

Univerzitní tým Anglo-Americké vysoké školy (AAU) se v této době pečlivě chystá na start Univerzitní ligy, která vypukne v březnu. Tým momentálně tvoří 25 hráčů a když šel do svého posledního zápasu minulého roku, v základní jedenáctce nastoupilo jedenáct národností! Na tom ale pro zasvěcené není až tolik divného, studentská komunita se zkládá až z osmdesáti národností… Zpátky na hřiště, takto rozmanitá sestava se postarala o vítězství 3:0 na hřišti Aritmy nad soupeři z Univerzity Karlovy.

V tátových stopách. Chtěl bych to dotáhnout dál než on, hlásí Nedorost junior

V hokejovém prostředí je jméno Václav Nedorost velmi dobře známé. Nositel tohoto jména nechybí ani na letošní Olympiádě dětí a mládeže. Ve výběru Středočeského kraje totiž nastupuje čtrnáctiletý Václav Nedorost mladší. „Tátu jsem chtěl vždy překonat,“ přiznává obránce Mladé Boleslavi.

Krimi

Video: Sprejery poškozující vlaky už řeší i generální ředitel s prezidentem

Zasadit ránu sprejerům, kteří osobní vlaky jezdící po středních Čechách i Praze nejenom hyzdí a poškozují, ale někdy jejich řádění dokonce znemožní výjezd konkrétní soupravy, se společně chystají České dráhy i policie. Deníku to v pátek 27. ledna potvrdil středočeský radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký (STAN), který s nimi jedná o možných opatřeních.

Policie hledá psychicky nemocného muže. Mohl by se pohybovat na Rakovnicku

Pětatřicetiletý pacient odešel ve čtvrtek 26. ledna na povolenou vycházku po areálu Psychiatrické nemocnice Dobřany, zpět se ale nevrátil. Podle policie by se muž mohl pohybovat na Rakovnicku, ke kterému má blízký vztah.

Náboj zaslaný Babišově ženě policie vyšetřuje jako nebezpečné vyhrožování

Co přesně stojí v textu výhružného dopisu, který ve čtvrtek 19. ledna dorazil na jistou adresu v Průhonicích na Praze-západ, ví zatím jen pár lidí – a je v zájmu vyšetřování, aby to tak zatím zůstalo. 

Auto mezi Roztoky a Novým Jáchymovem narazilo do stromu. Tři lidé jsou zraněni

K dopravní nehodě vyjely jednotky integrovaného záchranného systému v pondělí 23. ledna kolem 8. hodiny ranní. Mezi obcemi Roztoky a Nový Jáchymov sjelo osobní auto z vozovky a nabouralo do stromu. U řidičky a dvou spolujezdců došlo k lehkým zraněním a byli převezeni do nemocnice. 

Při požáru bytu v pražských Nuslích zemřel člověk. Další zachraňovali hasiči

K požáru bytu v ulici Nezamyslova v Nuslích spěchali pražští hasiči v neděli po 4. hodině ranní. I za pomoci výškové techniky zachránili z budovy téměř tři desítky lidí. Další byli evakuováni. Jeden člověk požár nepřežil.

Každý desátý zločin je internetový. Časté jsou podvody s inzercí

Ve srovnání s předloňským rokem s covidovými omezeními kriminalita v České republice výrazně stoupla. Ve středních Čechách byl ale její nárůst v rámci republiky nejnižší. Také hlavní město Praha patří k k regionům, kde se počet trestných činů zvýšil relativně „málo“ – meziroční nárůst je třetí nejnižší po krajích Středočeském a Ústeckém. 

U Smečna zemřeli při čelním střetu oba řidiči, spolujezdkyně je vážně zraněná

U Smečna se v sobotu odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Řidič volkswagenu se při předjíždění čelně srazil s protijedoucím opelem. Řidiči z osobu vozidel na místě zemřeli. Vážně zraněná byla i jedna žena. Povolán byl také záchranářský vrtulník. Ze zdemolovaných aut museli hasiči lidi nejprve vyprostit.

Smrt na D10. Na náledí havarovalo několik aut, dálnice byla obousměrně uzavřena

Notně kluzké namrzlé silnice (a někde i mrznoucí déšť nebo namrzající mlha) ve čtvrtek 12. ledna v ranní dopravní špičce potrápily řidiče na řadě míst po celé republice. Ve středních Čechách zřejmě nejvíce na Mladoboleslavsku, kde nehoda na dálnici D10 má i tragický následek. Dále pak v severní části mělnického okresu i v jižních oblastech Příbramska a Benešovska. Před ledovkou však policisté varovali třeba i u Krchleb na Nymbursku.

Za nahrazení ztracené značky vlastní tvorbou hrozí řidiči zákaz řízení

O ne zcela běžném přestupku, kterého se dopustil blíže neupřesněný řidič ze středních Čech, informovala v úterý 10. ledna mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. A byť dotyčný vlastně nikoho v provozu neohrozil, ve správním řízení může počítat s finanční sankcí od pěti do deseti tisíc korun. Doplněnou zákazem řízení, který by mohl trvat půl roku, ale i rok. „Přestupek nelze řešit v příkazním řízení na místě,“ připomněla mluvčí.

Dlouhé kolony: ranní nehoda na dálnici u Říčan zastavila provoz v obou směrech

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dopravní kolaps spojený s velmi dlouhými kolonami v obou směrech a přetíženými silnicemi v okolí sloužícími jako objízdné trasy, přineslo v úterý 10. ledna obousměrné uzavření dálnice D1 u Říčan v ranní dopravní špičce.

Ekonomika

Těhotnej kuchař dobývá se svými recepty sociální sítě. Má už milion sledujících

Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař je současná hvězda sociálních sítí – na svých profilech na Instagramu, TikToku a Facebooku má přibližně milion fanoušků. Natáčet své vaření začal v období covidu a jeho recepty s osobitým komentářem, podle nichž dokáže uvařit doslova každý, mají čím dál více příznivců. Koncem loňského roku navíc vydal kuchařku, která se okamžitě vyprodala.

Podnikavá žena pomohla lidem bez domova. Stavěla i záchodky v Ghaně

Jednotlivé životní fáze Babety Schneiderové, holky z paneláku v Písnici u Prahy, dnes úspěšné manažerky, mají jedno silné pojítko: chuť pomáhat lidem, s nimiž se život nemazlí.

Zájem o luxusní byty navzdory krizi trvá. Většina kupců hypotéku nepotřebuje

Penthouse o ploše 360 metrů čtverečních na Vinohradech, který se dá pořídit za 79 milionů. Na dvousetmetrový byt v ulici V Kolkovně na Starém Městě je potřeba 59 milionů. Bezmála dvousetmetrový byt v paláci na Malé Straně je v nabídce za 54 milionů korun. Podobně luxusních bytů se dá objevit v aktuální nabídce pražských realitních kanceláří několik desítek. A o luxus je zájem navzdory krizi, nebo možná právě kvůli ní.

Nové datové schránky? Neztraťte kódy, zdůrazňují před jarem odborníci

Živnostníci by si až do prvních jarních dní měli důkladně kontrolovat obsah schránek na dopisy v adrese trvalého bydliště anebo sídla živnosti. Zhruba dva miliony OSVČ totiž mohou očekávat, že jim sem přijde dopis s přístupovými kódy do jiné schránky, a sice datové. Bez výjimky jim ji v období od ledna do března všem povinně zřídí stát.

Nová kolínská kavárna sází nejen na kávu, ale i na herní konzole či kryptoměny

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nová kavárna otevřela tento týden v ulici Politický vězňů v Kolíně. Její zaměření však není úplně obvyklé. Kromě útulného koutku s herními konzolemi tam naleznete spoustu věcí s tématikou kryptoměny Bitcoin, které se majitel Jan Paulus dlouhodobě věnuje.

Oslovte až 5 milionů zákazníků. Staňte se partnerem akce Nákupní týden s Deníkem

Na co Češi při nákupním rozhodování zaručeně slyší? Pokud jste tipovali slevy, hádali jste správně. I proto je Nákupní týden s Deníkem jednou z našich nejoblíbenějších akcí, do které se každý rok zapojí stovky obchodníků z celé České republiky.

Podnikatel Mikoláš: Brzdou českého zemědělství jsou obchodní řetězce

/ROZHOVOR/ „Z Česka se vyváží mléko nebo obilí a vozí se sem hotové levné výrobky, to je špatně. Ztrácíme soběstačnost,“ říká Jaroslav Mikoláš, spolumajitel společnosti Lupofyt, která působí na Rakovnicku. Loni se dostala jako jediný zemědělský podnik mezi sto nejlepších firem v soutěži Českých 100 Nejlepších v kategorii Životní prostředí, potravinářství a zemědělství.

Škoda prodala méně aut. Chystá tři nové elektrické modely a expanzi do Vietnamu

V roce 2022 dodala automobilka Škoda svým zákazníkům 731 300 vozů. Ve srovnání s předchozím rokem je to o zhruba 147 tisíc aut méně. Firma vypočítala hned několik příčin, proč k poklesu došlo. Podle ní jsou to nedostatek polovodičů, válka na Ukrajině, potíže v dodavatelském řetězci a zvyšující se ceny energií a surovin.

Udržitelnost - seriál roku 2022 v Deníku

Po většinu loňského roku jsme svým čtenářům v příloze Moje peníze servírovali rozmanitá témata, která se vázala k problematice udržitelnosti. Ve speciálním seriálu jsme vysvětlili, proč a jak může každý člověk či každá společnost pomáhat k lepšímu životu na naší planetě a v naší zemi. Dnes si v novoročním souhrnu připomeňme nejdůležitější z těchto témat.

Rodinné farmy v ČR jsou stále bez podpory. Byrokracie je okrádá o čas i peníze

Žijí spolu, hospodaří spolu, sdílejí pole, pomáhají si s dobytkem. Zákon ale nahlíží na české sedláky a jejich rodinné příslušníky jako na skupinu vzájemně cizích lidí. Hospodaření mají ztížené masou byrokracie a daní. Zjednodušit podnikání rodinám zemědělců by mělo zakotvení institutu rodinné farmy do zákona. Když všechno půjde dobře, mohla by tato norma vstoupit v platnost ke konci volebního období.