Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Luboš Šíma – autobusová doprava, mikrobusy Rakovník

Naše firma provozuje vnitrostátní autobusovou dopravu s kapacitou 30 míst, přičemž se zaměřujeme především na zájezdy, výlety a sportovní či jiné události. Naše služby: vnitrostátní a mezinárodní autobusová doprava (kapacita 30 míst) mikrobusy (kapacita 20 míst)

Tel:
 • +420 603 475 675 - pan Šíma
E-mail:
 • sima.bus@seznam.cz

KAIP kompletní střechy – klempířské, pokrývačské a tesařské práce Rakovník

Poskytujeme profesionální klempířské, pokrývačské a tesařské služby s důrazem na kvalitní materiály a provedení. Provozujeme také prodejnu klempířských materiálů, střešních krytin a doplňků pro střechy.  Naše služby: klempířské práce - montáže okapových systémů, oplechování střešních prvků a komínů, montáže hromosvodů pokrývačské práce - střechy na klíč, pokládka střešních krytin, izolace střech tesařské práce - rekonstrukce střech, montáže...

Tel:
 • 723 759 736
  313 543 535
E-mail:
 • kaipcz@tiscali.cz

AUTOSERVIS LPG SKŘIVAN – přestavby vozidel na LPG, příprava na STK Rakovník

Naše služby: přestavby vozidel na LPG drobné mechanické práce seřizování světel výměna provozních kapalin výměna rozvodů příprava na STK kontrola a výměna brzd

Tel:
 • 313 531 098
  606 226 559 - pan Skřivan
E-mail:
 • jiri.skrivan@centrum.cz

Josef Hamouz – instalatérské práce, kotlíková dotace, podlahové topení, kotle na biomasu Rakovník

Naše firma se věnuje topenářství, rozvodům vody, plynu a kanalizaci, již od roku 1990. Nabízené služby: montáž potrubí rozvody vody, topení, plynu a odpadů revize a opravy plynovodů kompletní rekonstrukce stoupaček rekonstrukce kotelen servis plynových spotřebičů instalace kotlů na biomasu dodání tepelných čerpadel včetně montáže montáž podlahového topení Eurotherm výměna...

Tel:
 • 603 718 101
  604 849 863
E-mail:
 • hamouzovi48@seznam.cz

Pracovní oděvy Jiří Vyskočil – prodej ochranných pomůcek, pracovní obuv, bezpečnostní postroje, holínky, e-shop Nové Strašecí

Provozuji kamennou prodej a e-shop a širokým výběrem pracovních oděvů. Nabízené produkty: OCHRANNÉ POMŮCKY BEZPEČNOSTNÍ POSTROJE BRÝLE DOPLŇKY MASKY OCHRANA SLUCHU PŘILBY PRACOVNÍ RUKAVICE ŠTÍTY PRACOVNÍ OBUV FARMA HOLÍNKY OSTATNÍ PANDA PRESTIGE PRACOVNÍ ODĚVY BUNDY BUNDY ZATEPLENÉ ČEPICE GASTRONOMIE KALHOTY KOMBINÉZY MIKINY ODĚVY ALLYN ODĚVY COOL TREND ODĚVY DESMAN ODĚVY...

Tel:
 • 313 574 246
E-mail:
 • eshop@jvyskocil.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na Rakovnicku startuje pomoc občanům jen někde. Zájem zatím není všude

S nástupem přísnějších opatření, která mají omezit šíření koronavirové nákazy, aktivizují některá města a vesnice opět dobrovolníky. Stejně jako na jaře se zaměřují především na pomoc seniorům. Jinde jsou radnice připraveny pomoci až ve chvíli, kdy o tyto služby zaznamenají zájem.

Třetině obcí na Rakovnicku se koronavirová nákaza stále vyhýbá

I když druhá vlna epidemie koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19 neustále sílí a zachvátila celé Česko, najdou se obce, kde nyní nemají žádného nakaženého. Týká se to i Rakovnicka. Z celkového počtu 83 obcí v regionu aktuálně nákaza není ve 34 z nich, což je téměř třetina.

Nemocnicím pomáhají dobrovolníci. I v nejtěsnějším kontaktu s pacienty

Koronavirová doba mění podobu týmů v nemocnicích. Když se před týdnem ředitel Masarykovy nemocnice v Rakovníku Tomáš Jedlička obrátil na veřejnost s výzvou, aby se přihlásili lidé, kteří by v případě potřeby mohli jako dobrovolníci pomoci personálu se zajišťováním chodu nemocnice jako dobrovolníci, mělo to ohlas.

Krev nemocnici nedochází. I kvůli omezení počtu operací

Dobrá zpráva: krev v rakovnické nemocnici nedochází. Obavy, zda se koronavirová situace negativně nepodepíše na počtu dárců a nebudou tak nedostatkem krve v nemocnicích ohrožení pacienti, se naštěstí nenaplnily. Dobrovolníci dále chodí darovat krev jako v době před koronavirem. Potvrdila to Eva Milerová, tisková mluvčí pro síť zdravotnických zařízení skupiny Privamed, kam nemocnice v Rakovníku spadá.

Město Rakovník nechá opravit chodníky podél mateřinky Klicperova

Ještě do konce letošního roku se největší rakovnická školka Klicperova dočká ve svém areálu nových chodníků. Již v roce 2016 a v roce následujícím byl zrekonstruován přístupový chodník do mateřské školy a také podél hlavní budovy. Nyní jsou na řadě i chodníky v zahradě a okolo hracích ploch.

Opravy nádražních budov v Novém Strašecí a ve Zbečně finišují

Již začátkem listopadu uvidí cestující opravené prostory vlakových nádraží ve Zbečně a Novém Strašecí, kde Správa železnic právě dokončuje rekonstrukce.

Docházka na dálkové vyučování se zlepšila. Už žádné „jarní“ vtípky

K distanční výuce za druhé koronavirové vlny přistupují žáci na Rakovnicku zodpovědněji. Vtípky z jara, kdy se na mnoha školách objevovaly všemožné triky, jak se on-line výuce vyhnout, jsou minulostí. „Vzhledem k tomu, že je distanční výuka nyní povinná, tak pozorujeme že je vyšší aktivita žáků. Rozhodně se připojuje více dětí, možná na to rodiče více dohlédli,“ potvrdil ředitel 1. základní školy v Rakovníku Karel Folber.

Nezaměstnanost se na Rakovnicku drží těsně pod třemi procenty

Nezaměstnanost oproti loňskému roku i vzhledem ke koronavirové krizi vzrostla, avšak není nikterak dramatická. To potvrdila i ředitelka Úřadu práce Rakovník Jitka Ledvinová s tím, že mezi novými uchazeči se objevují poměrně často absolventi škol.

PŘED 10 LETY: V Lišanech oslavili Mahlera koncertem

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Chrámové hudební setkání u příležitosti významného světového jubilea, 150. výročí narození Gustava Mahlera se v roce 210 uskutečnilo v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lišanech na Rakovnicku. Připomenout si tento koncert můžete díky archivu Deníku.

Simona Šteruská: Třeba si opět začneme vážit běžných věcí

Současná koronavirová krize a s ní související opatření ovlivnila život prakticky všem. Někomu více, někomu méně a každý se s ní vyrovnává po svém. Velmi znatelně postihla zejména kulturu. Spousta festivalů a koncertů byla zrušena či přesunuta do příštího roku, hudebníci mají nyní dokonce zakázáno zpívat. Jednou z těch, kterým vládní opatření výrazně zasáhla do života, je i Simona Šteruská. Rodačka z Nového Strašecí zasvětila svůj život hudbě.

Sport

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Dobříšský led se proměnil v centrum profíků. Přidá se i Jágrovo Kladno?

Potvrzeno! Tuzemská hokejová smetánka našla své útočiště v Dobříši. Právě tam se na otevřeném kluzišti bude v době pandemických opatření připravovat při nejmenším pět klubů, z nichž čtyři jsou zástupci extraligy a jeden Chance ligy. Kromě Sparty Praha, o níž se v tomto směru již dříve spekulovalo, a která vše v úterý odstartovala, jde i o Mladou Boleslav, Plzeň, královehradecký Mountfield a pražskou Slavii.

Korupční kauza smetla také Chovance. Berbr rezignoval z vazby

V českém fotbale padají hlavy. Výkonný výbor FAČR v souvislosti se zatčením místopředsedy Romana Berbra odvolal z funkce členy komise rozhodčích. Případem se rovněž začala zabývat UEFA, uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Kříž, Grimm, Janoch. Byly Kladno a Tatran posledními obětmi?

Na Kladensku a Rakovnicku se během podzimní části fotbalových soutěží probíraly zápasy, kde takzvaně rozhodčí připískávali jednomu mužstvu. Fotbalovou hantýrkou se tomu říká poprava. A jestli tehdy Kladnu a Tatranu Rakovník mnozí možná nevěřili a měli je za ubrečence, pak trojice rozhodčích byla pokaždé stejná. A světe div se, všichni figurují v nejnovější fotbalové kauze plné špinavých machinací a zastřešených tím nejmocnějším, Romanem Berbrem.

Mezi obviněnými i Kabyl. Jeho kolegu z vedení okresního svazu to překvapilo

Jiří Kabyl, šéf mělnického okresního fotbalového svazu, figuruje mezi dvacítkou aktérů zadržených během páteční policejní razie ve strukturách Fotbalové asociace ČR. Na rozdíl od čtveřice obviněných (Berbr, Rogoz, Káník, Grimm), na kterou byla uvalena vazba, měl být propuštěn na svobodu.

Obřáky jezdím hodně. Ale na prkně, smála se dvacátá Ledecká

Zase dokázala, že je schopná jít dál a zlepšovat se. Ester Ledecká obsadila na úvod Světového poháru v alpském lyžování dvacáté místo v obřím slalomu v rakouské Söldenu a poprvé v kariéře v této disciplíně bodovala.

Krimi

Dvě převrácená nákladní auta zablokovala silnice na Rakovnicku

Dvě nehody nákladních vozidel ve čtvrtek zkomplikovaly dopravu na Rakovnicku. První se stala už dopoledne na silnici číslo šest u Kněževse, převrátil se tu kamion a skončil mimo komunikaci. Událost se naštěstí obešla bez zranění, na místo ale vyjela těžká vyprošťovací technika. A to i kvůli přeložení nákladu. Silnice bude podle policie uzavřená až do večerních hodin.

V Kladně začal soud kvůli údajnému zmanipulování zakázky v Lánské oboře

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Byla veřejná zakázka Lesní správy Lány na opravu břehů vodní nádrže Klíčava za více než 200 milionů korun připravovaná přímo pro konkrétní firmu? Zatímco šéf Lánské obory Miloš Balák obvinění popírá, podle státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze Jiřího Pražáka došlo ke zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky pro konkrétní firmu. Další jednání se uskuteční v listopadu.

Cestující napadl řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Na Rakovnicku se převrátil další nákladní vůz, ze kterého unikala nafta

Ke druhé havárii nákladního vozidla v krátké době došlo v rakovnickém okrese a i v tomto případě museli zasahovat hasiči kvůli unikající naftě. Stalo se tak v pátek krátce před polednem na silnici č. 2372 vedoucí z nádraží Řevničov k silnici I/6 u odbočky na pilu.

Tisíce litrů piva skončily v poli. U Lišan se převrátila cisterna

/FOTOGALERIE/ Na silnici druhé třídy č. 229 mezi Krupou a Lišany havarovala ve středu dopoledne souprava tahače s cisternovým návěsem na převoz piva, která se vyhýbala protijedoucímu autobusu a skončila na pravém boku mimo komunikaci.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Celníci vyhmátli tak bídné padělky, jaké už dlouho neviděli

Prodá se před Vánoci skutečně cokoli? Taková otázka mohla blesknout hlavou celníkům, kteří ve čtvrtek kontrolovali vozidla, jejich náklad i posádky na dálnici D1 při pomezí středních Čech Prahy. 

Za útok na soudkyni už není koho potrestat

Incident s nožem, který se na sklonku června odehrál v budově středočeského krajského soudu, se už dál řešit nebude. O tom, že trestní stíhání bylo zastaveno, informoval ve čtvrtek zpravodajský server iDnes. Důvodem je to, že podezřelý, který po činu skončil ve vazbě, v létě zemřel v pankrácké věznici. Odsouzen v trestním řízení by však zřejmě stejně nebyl – ze znaleckého posudku totiž vyplynulo, že na soudkyni zaútočil ve stavu nepříčetnosti.

Agresivního mladíka, který surově zbil spolužáka, škola prý vyloučit nemůže

Drsnou rvačkou školáků, ke které došlo v pondělí 5. října nedaleko obchodního centra Futurum v Kolíně, řeší policie. „Policisté se případem zabývají, ale vzhledem k věku zúčastněných nebudeme poskytovat bližší informace,“ potvrdila mluvčí Martina Fejfarová.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.