Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Kroczak – zahradnické služby, realizace zahrad, terénní úpravy, zahradní architektura, údržba zeleně Rakovník

Naše firma se zabývá zahradnickou činností již od roku 1995. Klientům nabízíme kompletní realizaci zahrady od projektu, přes terénní práce, zakládání trávníku, výsadby rostlin po drobné zahradní stavby jako zídky, cesty, altány, vodní plochy apod. Nabízené činnosti: Zahradní architektura Realizace zahradních úprav Údržba zeleně

Tel:
 • 603 491 372
E-mail:
 • ales.kroczak@seznam.cz

Hynek Trejbal – jeřábnické práce Rakovník

Nabízíme: veškeré autojeřábnické práce Pracujeme s jeřáby Tatra AD 20T, Liebherr 30T a Liebherr 35T.

Tel:
 • 602 286 735 - pan Trejbal H.
  602 345 653 - pan Trejbal J.
E-mail:
 • hynek.trejbal@seznam.cz
  trejbaljosef@seznam.cz

Ing. Iva Jehlíková Šteigerová – realizace zahrad, péče o zeleň, rizikové kácení stromů, stavba skalek Rakovník

Jsme zahradnická firma, zakládající zahrady v přírodním stylu, který navazuje na okolí a ctí místní podmínky. Naše služby: návrhy zahrad a veřejné zeleně konzultace a poradenství realizace zahrad rekonstrukce zahrad zakládání veřejné zeleně a náhradní výsadby zakládání setých trávníků, květnatých luk a pokládka travních koberců stavba skalek, suchých zídek zakládání...

Tel:
 • 736 648 914
E-mail:
 • iva.steigerova@seznam.cz

Josef Musel – střechy na klíč, pokrývačství, tesařství, klempířství, pergoly, půdní vestavby, sádrokartony, ploty, bytová jádra, fasády na klíč Rakovník

Nabízíme: pokrývačské práce - střechy na klíč, střešní okna tesařské práce klempířské práce pergoly, ploty půdní vestavby, sádrokartonářské práce domy na klíč rekonstrukce veškeré zednické práce bytová jádra zateplování fasády na klíč

Tel:
 • +420 604 525 861 - pan Musel
E-mail:
 • josef.musel@centrum.cz

KAIP kompletní střechy – klempířské, pokrývačské a tesařské práce Rakovník

Poskytujeme profesionální klempířské, pokrývačské a tesařské služby s důrazem na kvalitní materiály a provedení. Provozujeme také prodejnu klempířských materiálů, střešních krytin a doplňků pro střechy.  Naše služby: klempířské práce - montáže okapových systémů, oplechování střešních prvků a komínů, montáže hromosvodů pokrývačské práce - střechy na klíč, pokládka střešních krytin, izolace střech tesařské práce - rekonstrukce střech, montáže...

Tel:
 • 723 759 736
  313 543 535
E-mail:
 • kaipcz@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

V Jesenici přibudou nové sociální byty. Hotovo má být v příštím roce

Jedenáct sociálních bytů bude nejpozději do konce března příštího roku k dispozici potřebným v objektu v Plzeňské ulici v Jesenici, kterému se jinak říká Amálka. Úprav se dočká nejen vnitřek, ale i zevnějšek budovy včetně blízkého okolí domu.

Následek anonymní hrozby: do mateřinek na Rakovnicku dorazilo výrazně méně dětí

Na čtvrteční anonymní hrozbu blíže neupřesněným útokem, jemuž by v pátek 7. května měla čelit zatím blíže neznámá školka v České republice, reagovaly zpřísněnými bezpečnostními opatřeními nejen školky, ale i rodiče, kteří pokud mohli, zanechali svoji ratolest doma.

Budou meruňky a třešně? Ovocnáři očekávají ještě horší úrodu než v loňském roce

Že je nástup jara letos výrazně pomalejší, než bývá obvyklé, si všimli i mnozí laici. Ovocnáři kvůli nočním mrazíkům očekávají ještě o něco horší úrodu, než v loňském roce. Ta byla přitom silně podprůměrná. Letos bude podle všeho ještě slabší.

Rakovničtí hasiči přečerpávali hnojivo z převráceného postřikovacího stroje

/FOTOGALERIE/ Nehoda převráceného postřikovače s kapalným hnojivem, který skončil ve čtvrtek 6. května před jedenáctou hodinou mimo vozovku, si vyžádala i asistenci hasičů a zdravotnické záchranné služby. Událost se stala mezi Hřebečníky a Slabcemi na silnici druhé třídy č. 201.

OBRAZEM: Nervozita byla znát. Přijímací zkoušky na gymnázium čekaly i páťáky

Tento týden je živo nejen na základních či mateřských školách, ale také gymnáziích. Na rotační výuku se totiž po dlouhých měsících vrátili žáci primy až kvarty, navíc v tomto týdnu na Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku probíhají přijímací zkoušky.

U Řevničova začala výstavba kruhového objezdu. Počítejte s objížďkami

/FOTOGALERIE/ Nebezpečná křižovatka u Řevničova se změní na přehlednější kruhový objezd. Práce už začaly. Stavba navazuje na křižovatku s výpadovkou na nový úsek dálnice D6 a zároveň bude součástí řevničovského obchvatu. Také zde začíná frekventovaná silnice I/16.

Novostrašecký stavitel Jiří Šotka má novou pamětní desku

Asi každý obyvatel Nového Strašecí zná jméno Jiří Šotka. Jedná se o zdejšího rodáka a stavitele, který na křižovatce hlavní Havlíčkovy ulice se silnicí na Čelechovice před šestasedmdesáti lety zahynul v přestřelce mezi nacisty a místními. Stalo se tak 5. května v odpoledních hodinách na sklonku druhé světové války.

OBRAZEM: Školky v Rakovníku už jsou opět plné. Děti se do mateřinek těšily

V rakovnických školkách už je opět pořádně veselo. Mezi květnovými svátky se opět zaplnily i těmi nejmenšími, kteří se do mateřinek viditelně těšili. Z velké části byla naplněna i největší ze školek na Rakovnicku – Mateřská škola Klicperova, která má hned 6 tříd.

Fronty a plné diáře. Kadeřnické salony mají objednáno i na tři měsíce dopředu

Telefony drnčí a diáře se rychle plní. Některá kadeřnictví v Rakovníku jsou od pondělí doslova v obležení. Kadeřnice pracují i dvanáct hodin denně, u salonů bez objednávky se tvoří fronty.

OBRAZEM: Školáci zasedli k testům. V Rakovníku se konají přijímací zkoušky

Masarykova obchodní akademie a Střední zemědělská škola v Rakovníku uspořádaly v prvním květnovém týdnu přijímací zkoušky.

Sport

Polskou zeď Klauda rozbil, zářil také sympaťák Laube

MMasters League otevřela svůj oktagon už potřetí v Kladně a v pátek se rozhodně bylo v obchodním centru Oaza nač dívat. V rámci Galavečeru bojových sportů se tady utkalo celkem deset drsných dvojic, které nabídly skvělé MMA, K1 i Strikingu. Ve zlatém hřebu programu moderovaného hercem Michalem Holánem dominoval trutnovský Jakub Klauda, Přestože se jeho sok z Polska Radosz držel víc než statečně. Bojovníkem večera byl ale vyhlášen kutnohorský sympaťák Tomáš Laube, navíc cenu věnoval psímu útulku.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Chci Středočeský kraj výkladní skříní českého fotbalu, řekl Tomáš Neumann

/ROZHOVOR/ Středočeský krajský fotbalový svaz si ve čtvrtek 6. května zvolil v Praze nového předsedu. S velkou převahou vyhrál bývalý fotbalista, futsalista a úspěšný trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Hned v pátek ráno odpovídal na dotazy Deníku a na pondělí svolal první schůzi nového vedení.

Středočeský fotbal zvolil změnu. Neumann s Fevolucí slaví drtivý triumf

Ve své hráčské i trenérské kariéře má za sebou stovky zápasů. Ten, který vyhrál ve čtvrtek podvečer v pražském hotelu Pyramida, byl ovšem zcela jiný než všechny předešlé. Tomáš Neumann porazil při volbě nového předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu Josefa Nováka. Pro trenéra futsalové reprezentace a hlavní tvář Fevoluce pro největší kraj v zemi hlasovalo 82 delegátů. Šéf svazu na Praze-východ jich přesvědčil pouze 37.

Emírův meč? Můj dosud největší dostihový zážitek, má jasno Lukášek

/ROZHOVOR/ Nejúspěšnější sezonu za své pětileté působení v Kataru má český žokej Tomáš Lukášek. Startoval ve 301 dostizích, 37 z nich vyhrál a získal dalších 130 umístění do pátého místa.

Složení komisí OFS i delegáti na krajskou volbu jsou jasní

Složení komisí Okresního fotbalového svazu Rakovník je jasné. Rozhodl o nich na svém posledním zasedání výkonný výbor.

Jde do tuhého! Na řadě je střet o Středozem: Futsalista reformátor vs. Libův muž

Boj o změny v českém fotbale jde do malého finále. Zatím se nevolí „velký“ předseda samotné asociace, ovšem lze říct, že právě ve čtvrtek 6. května se ukáže, jak je vlna nových tváří bažících po vylepšení poměrů silná.

Boj o fotbalový kraj: Fevoluce, staří známí, nebo někdo jiný?

Nejen volba „N“, tedy zda stane v čele středočeského fotbalového svazu Tomáš Neumann, nebo Josef Novák… Čtvrteční valná hromada (od 13 hodin v pražském hotelu Pyramida) rozhodne také o obsazení výkonného výboru a odvolací a revizní komise. Kdo všechno se o funkce uchází?

Pisárová zazářila na juniorských stolech v Havířově

Sportovní odmlka jako důsledek protiepidemiologických opatření neplatila a neplatí pro rakovnickou stolní tenistku Kateřinu Pisárovou, která v současné době v patnácti letech hraje extraligu žen v týmu El Niňo Praha a také obléká mládežnický reprezentační dres.

Krimi

OBRAZEM: Vrtulník s takzvaným bambivakem v akci. Les nehořel, bylo to cvičení

Rachot vznášejícího se vrtulníku s takzvaným bambivakem nad lesem poblíž letiště vyděsil ve čtvrtek 6. května Rakovničany. Jak se ale ukázalo, jednalo se pouze o cvičení.

Hrozba školkám se šíří i Rakovnickem, někde zvýší ostrahu mateřinek

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem upozornila na anonymní hrozbu mateřským školám v zemi. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Podle informací Deníku by policisté měli v pátek 7. května na školky dohlížet, pokud se anonyma nepodaří do té doby vypátrat. Deník zjišťoval, zda se informace dostala k radnicím a školkám v Středočeském kraji.

Kamion skončil po nehodě na boku. Vyprošťování uzavřelo dálnici D10

Zranění si sice čtvrteční nehoda kamionu nevyžádala, ale na dálnici D10 přinesla vážné dopravní komplikace. Nejprve s uzavřením jednoho jízdního pruhu - a odpoledne byla dálnice ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav neprůjezdná kompletně kvůli vyprošťování havarované soupravy.

Vážná nehoda v Jesenici: vrtulník sedal po čelním nárazu aut přímo do křižovatky

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda zatarasila ve středu 5. května ráno průjezd na průtahu městem Jesenice na Praze-západ. Vyžádala si nejen příjezd posádky záchranářů z nedalekého výjezdového stanoviště, ale také zásah vrtulníku policejní letky s lékařskou posádkou (který přistával přímo do křižovatky s Říčanskou ulicí).

Žena přebíhala v Rakovníku silnici. Srazilo ji auto

Osmačtyřicetiletá žena přebíhala v Kuštově ulici v Rakovníku silnici a zřejmě si nevšimla přijíždějícího vozu VW Passat. Jeho řidička už nestihla zabrzdit a chodkyni srazila. Ta zůstala ležet na vozovce.

VIDEO: Děsivé záběry! Kamera zachytila auto, které smetlo dav lidí u Škodovky

Policie zveřejnila záběry z nehody, ke které došlo minulý týden v Mladé Boleslavi. Skupinu chodců smetl u jedenácté brány Škoda Auto řidič osobního vozu. Tři lidé utrpěli zranění. Jak je patrné ze záběrů, následky mohly být mnohem horší. Na místě se pohybovaly desítky lidí.

V deštivém dopoledni komplikovaly jízdu po dálnicích i nehody

Hned několik dopravních nehod přibrzdilo v deštivém nedělním dopoledni řidiče při jízdě na středočeských dálnicích. Závažné komplikace však nezpůsobovaly, a to i vzhledem k poměrně slabému provozu.

Skandál. Náměstek středočeské policie řídil opilý

/VIDEO/ Vedení středočeské policie čelí obrovskému skandálu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prošetřuje okolnosti případu, kdy Jan Krejčí, vysoce postavený funkcionář krajského policejního ředitelství byl přistižen na dálnici D8 na Mělnicku za volantem přiděleného služebního vozu – a to pod vlivem alkoholu.

Oslavě čarodějnic se maléry nevyhnuly. Popálily se holčička i mladá žena

Hromadné pořádání oslav u takzvaných čarodějnických ohňů sice v pátek večer neumožnila omezení platná v rámci opatření proti šíření koronaviru, a avšak přesto měli středočeští záchranáři během filipojakubské noci napilno.

Filipojakubská noc ve středních Čechách pohledem hasičů: vyjížděli ke 24 požárům

Letošní filipojakubská noc a s ní spojené pálení čarodějnic byly pro středočeské hasiče oproti loňskému roku podstatně náročnější. Jeden z větších požárů pak zaplál u obce Podbrahy na Mladoboleslavsku.  

Ekonomika

Vsadil na vejcomaty a pojízdné kurníky. Zatím ještě nekvokám, směje se chovatel

Odmalička jsou součástí jeho života kuřata a slepice. Pořád se kolem nich motá. Jen si to představte, na svém statku ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy chová 6500 nosnic, které denně snesou kolem 5800 vajec.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Vyrobeno v ČR. Mimořádná příloha středečního vydání Deníku

Jak se mění marketingové prostředí? Dokážou se české výrobky prosadit v globální konkurenci? Češi ve světě - Výrobky, které nás proslavily za hranicemi. Tradice rodinných firem.

Tanečník: Umění skomírá, na epidemii ale nakonec může vydělat

Tančí, režíruje divadelně-hudební představení a pořádá festival. Jako nezávislý umělec žije rodilý Brňan Martin Dvořák především z grantů. Díry v rozpočtu lepil 42letý tvůrce s pomocí angažmá u profi produkcí v zahraničí. Jenže přišla epidemie, a role jedna po druhé odpadaly.  

Covid? Je to velká škola online prodeje, říká ředitelka největší sítě autobazarů

Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.

Česká firma přinesla světový unikát. Vyrábí nanovlákenný respirátor FFP3

Z bývalého učitele na střední škole se stal výkonný ředitel firmy, která nyní jako první na světě přivedla na svět nanovlákenný respirátor FFP3. Mluvíme o roudnické firmě Pardam Nano4fibers a Janu Bukovi. Ten před se před 11 lety pustil do projektu vývoje a výroby anorganických nanovláken, kompletně změnil business plán i strategii a začal se svými spolupracovníky dřít od píky v laborce v Roudnici nad Labem.