Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Rekreační středisko SOSeň – ubytování, rekreace, soustředění, cykloturistika, letní dětské tábory Rakovník

Objekt je vhodný pro skupinovou i soukromou rekreaci, sportovní soustředění, cykloturisty, hipoturisty, turisty, letní dětské tábory, svatby a společenské sešlosti Nabízíme: ubytování na pokojích ve zděné centrální budově ubytování v chatkách možnost vlastního stanování sociální zařízení včetně sprch (v centrální budově) zrenovovaná společenská místnost restaurace venkovní posezení. zapůjčení lůžkovin zapůjčení hraček pro děti a sportovních...

Tel:
 • +420 604 525 817 - paní Vassová
E-mail:
 • ivana.vassova@seznam.cz

KAIP kompletní střechy – klempířské, pokrývačské a tesařské práce Rakovník

Poskytujeme profesionální klempířské, pokrývačské a tesařské služby s důrazem na kvalitní materiály a provedení. Provozujeme také prodejnu klempířských materiálů, střešních krytin a doplňků pro střechy.  Naše služby: klempířské práce - montáže okapových systémů, oplechování střešních prvků a komínů, montáže hromosvodů pokrývačské práce - střechy na klíč, pokládka střešních krytin, izolace střech tesařské práce - rekonstrukce střech, montáže...

Tel:
 • 723 759 736
  313 543 535
E-mail:
 • kaipcz@tiscali.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Rakovníku – otevírací doba, kontakty, mapa Rakovník

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Bařtipánová Dana, Ing. ředitel Email: Dana.Bartipanova@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
 • 313 520 311
E-mail:
 • podatelna2121@fs.mfcr.cz

Eva Jašková – CHEF LINE – gastronomické oblečení, kuchařské nože, pracovní obuv Rakovník

Jsme poměrně mladá firma, nicméně na gastronomickém trhu u nás i v zahraničí se pohybujeme již řadu let.  Naše společnost je zárukou nejvyšší kvality v oboru. Veškeré materiály a technologie podléhají normám a jsou schváleny příslušnými úřady. Výroba oděvů je tuzemská, materiál dovážíme převážně z Itálie, některé prvky i z...

Tel:
 • 734 604 197 - paní Jašková
E-mail:
 • chefline@email.cz

Soukromá bezpečnostní služba Černý – fyzická ostraha majetku, převozy cenin, kontrola zaměstnanců na nemocenské Nové Strašecí

Naše bezpečnostní agentura zajišťuje pro zákazníky ve městě Nové Strašecí a dalších lokalitách z celé ČR řadu služeb, mezi něž patří ochrana osob, ostraha majetku, kontrola zaměstnanců na nemocenské i pořadatelská činnost. Naše služby: fyzická ostraha majetku kontrola zaměstnanců na nemocenské ochrana osob, doprovodné služby služba motorizované zásahové jednotky - nonstop...

Tel:
 • 603 859 635 - pan Černý
  733 550 989
E-mail:
 • cerny.security@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zastupitelé Rakovníka se vrátí do kulturního centra

Rakovník - Rakovničtí zastupitelé se již nebudou scházet v Domě osvěty, ale na hlavním sále Kulturního centra Rakovník. Po rekonstrukci Domu osvěty se jednání rakovnických zastupitelů přesunula právě sem. Po zhruba pěti letech se ale jednání vrátí tam, kde byla dříve.

Rozhodnuto: sportovní hala se stane majetkem města

Rakovník - Město Rakovník převezme od Tělovýchovné jednotky tělovýchovných zařízeních (TJ TZ) Rakovník do svého majetku sportovní halu. Rozhodli o tom rakovničtí zastupitelé. Město se zároveň zavazuje k pravidelnému měsíčnímu příspěvku pro TJ TZ Rakovník ve výši 50 tisíc korun do konce roku 2021 či patnáctileté době proti zcizení.

Mateřská škola v Čisté se snaží být rodičům otevřena

Čistá - Mateřská škola v Čisté, která je součástí základní školy, má celkem dvě třídy Rybičky a Žabičky, do kterých chodí 36 dětí. Ty vedou tři učitelky Eva Muchnová, Marie Kettnerová, Markéta Procházková a jedna asistentka Božena Vopatová. Děti se vzdělávají podle školního vzdělávacího programu Kouzelný potůček.

V mateřské škole opraví kuchyňky

Rakovník - V Mateřské škole Vinohrady v Rakovníku budou nejpozději do poloviny letních prázdnin opravené dvě kuchyňky. Město za rekonstrukci zaplatí bezmála 300 tisíc korun. Práce navazují na rekonstrukci sociálních zařízení, které se ve škole uskutečnily v roce 2017 a 2018.

Kdo způsobil městu škody v kauze tajemnice? To zjišťují právníci

Rakovník - Vedení rakovnické radnice v současné chvíli zjišťuje informace týkající se možných finančních škod, které městu Rakovník způsobila kauza odvolané tajemnice Eliška Pidrmanové (dříve Holkové). Starosta Luděk Štíbr pověřil právníka k posouzení celé záležitosti. Deníku to řekl mluvčí radnice Jiří Cafourek.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Rakovnicku?

Rakovnicko /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Pohlednice z minulosti: Čermákův cukrovar nahradilo autobusové nádraží

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Jedním z nejstarších hospodářských podniků v Rakovníku byl cukrovar, který stával hned za Trávnickým rybníkem. Ten byl ovšem krátce po vzniku cukrovaru vysušen.

Rozhodnuto: Křivoklátští si zvolí vedení obce v září

Rakovnicko - Na podzim si zvolí obyvatelé deseti obcí v České republice nové zastupitele. Mezi nimi je i obec Křivoklát, kde se tamní zastupitelstvo rozpadlo kvůli rozdílným pohledům na vyřešení otázky týkající se výstavby kanalizace. Křivoklátští zamíří k volebním urnám druhou sobotu v září.

Rektor ČZÚ Petr Sklenička: Chytrá krajina je záchranou nejen pro českou přírodu

Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička uvedl, že Rakovnicko bylo k vytvoření chytré krajiny vybráno hned z několika důvodů. Více se dočtete v následujícím rozhovoru.

Studenti ekonomky s německými přáteli si vodácký kurz na Vltavě užívali

Rakovník - Už tradiční červnový vodácký kurz Masarykovy obchodní akademie pro třetí ročníky byl letos doplněn o výměnný pobyt s žáky partnerské školy z bavorského Hilpoltsteinu.

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Okresní přebor: Lubná zvládla důležitý poslední krok. A jako nováček postupuje

Rakovnicko – Mistrem okresu se stal nováček z Lubné, který si titul pohlídal výhrou v Pustovětech. Druhé Hředle o víkendu nehrály, neboť Slabce k zápasu nedorazily. Městečko porazilo Lužnou a končí na třetí pozici. Na čtvrté místo fotbalového okresního přeboru se po výborném jaru vyhoupl Rynholec, který vyloupil Kněževes. Jesenice porazila Mšec, Olešná potvrdila v Senomatech další výhrou v penaltovém rozstřelu jarní neomylnost v této disciplíně a Kolešovice se s okresním přeborem rozloučily prohrou s rezervou Zavidova. „Prožili jsme snovou sezonu a historický úspěch Lubné, který ale bude doceněn až s postupem času. Teď jsme všichni v euforii a užíváme si to,“ radoval se po posledním zápase sezony trenér mistra nejvyšší okresní soutěže Zdeněk Vopat.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy – V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika – Anglie (11. října).

FOTO: Pozitivum utkání? Bylo poslední

Rakovník – Rezerva SK Rakovník podlehla v posledním kole fotbalové I.B třídy doma béčku Hostouně, přesto končí na druhém místě tabulky.

Důstojná rozlučka s I.B třídou se v podání Lišan nekonala

Lišany – Lišanští fotbalisté dostali v derniéře premiérové sezony v krajské I.B třídě skupiny A doma osm branek a skončili poslední. Po roce se tak vrací do okresního přeboru.

Postupující Řevničov nastřílel v derniéře sedm branek Čisté

Rakovnicko – O vítězi třetí třídy bylo jasno už minulý týden, takže závěrečné kolo soutěže bylo pro fotbalisty Řevničova pouze formalitou. Lídr tabulky ale nezaváhal a na půdě předposlední Čisté vyhrál rozdílem čtyř branek. Na druhé příčce zůstal Janov, který padl na trávníku třetích Roztok.

FOTO: Nové Strašecí jen přihlíželo oslavám postupu

Poříčany – Fotbalisté Nového Strašecí ukončili sezonu v krajském přeboru vysokou porážkou na půdě postupujících Poříčan a skončili v tabulce na třináctém místě.

Zavidov neponechal nic náhodě a oslavy si nenechal zkazit. Nastřílel pět branek

Zavidov – Fotbalisté Zavidova, jako jistý vítěz I.B třídy, neponechali nic náhodě a v posledním okresním derby sezony porazili vysoko rezervu Tatranu Rakovník.

Lubná uhájila těsný náskok a vyhrála okresní přebor

Rakovnicko – Po závěrečném kole fotbalového okresního přeboru se na prvních třech místech nic nezměnilo. Znamená to tedy jediné: vítězem letošního ročníku nejvyšší okresní soutěže se stali borci Baníku Lubná, kteří uhájili po vítězství 2:0 na půdě Pustovět první příčku a mohou se radovat z postupu. Druhé jsou Hředle, které braly všechny body bez boje, neboť Slabce na utkání nedorazily. Na pomyslném bronzovém stupínku zůstalo Městečko s tříbodovou ztrátou na lídra.

Nepovedou sezonu zakončil Tatran vítěznou tečkou

Rakovník – Fotbalisté Tatranu Rakovník porazili v posledním kole divize Meteor Praha, čímž předskočili v konečné tabulce Most a skončili na patnáctém místě. Znamená to pád o soutěž níž.

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

KRIMI MIX: Řidiči bourali při předjíždění i ve vysoké rychlosti

Rakovnicko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

V garáži pěstovali marihuanu. Hrozí jim pětileté vězení

Rakovník – Policistům se podařilo odhalit pěstírnu marihuany. Tu měli tři muži v garáži v ulici U Hřbitova v Rakovníku. Kromě marihuany zde policisté našli také hašiš. Pachatelům hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest ve vězení.

Vážná nehoda u Sýkořice. Pro řidiče musel přiletět vrtulník

Sýkořice – Na několik hodin musela být uzavřená silnici číslo 201 mezi obcí Sýkořice a Běleč. Ve středu krátce po desáté hodině dopolední se tu stala velmi vážná dopravní nehoda. Dvacetiletý řidič osobního vozidla v mírné zatáčce sjel mimo komunikaci a narazil do stromu.

Příjezd do Prahy po D1 citelně přibrzdila nehoda s autem na střeše

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nehoda tří osobních aut a jednoho nákladního, která se obešla bez zranění, značně zkomplikovala v dopravní špičce středečního rána příjezd po dálnici D1 do Prahy. Došlo k ní před sedmou hodinou na dálničním kilometru 8,5. Při střetu poblíž Čestlic na Praze-východ, v oblasti sjezdu na Nupaky a Dobřejovice, dokonce jedno z aut zůstalo převrácené na střeše.

KRIMI MIX: Nehoda, opilý řidič i zloděj nafty

Rakovnicko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Bývalý středočeský hejtman Rath: Žalobkyně pro mě navrhla majetkový trest smrti

Střední Čechy - Svá pondělní slova o „majetkovém trestu smrti“ zopakoval v úterý u Vrchního soudu v Praze někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath. Ohrazuje se tak proti návrhu státní zástupkyně Kateřiny Weissové. Ta v rámci jednání odvolacího senátu v údajné kauze korupčního ovlivňování zakázek Středočeského kraje (spojované ponejvíce právě s Rathem a s působením jeho blízkých spolupracovníků manželů Kottových, byť soud řeší odvolání rovné desítky osob) požaduje, aby on i někteří ze spoluobžalovaných přišli o veškerý majetek.

Ekonomika

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Střední Čechy /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.

Déšť zachránil po suchém dubnu úrodu, říkají zemědělci

Střední Čechy - Už to vypadalo hodně špatně, ale potom přišel déšť a situaci zachránil. Takový názor má Zuzana Toulcová, která působí jako agronom v Zemědělském družstvu Klecany. Odpověděla tak na otázku, co říkají zemědělci na chladný a poměrně deštivý květen, který vystřídal horký a suchý duben. Stačilo málo a mohly být velké problémy.