Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.12. 2019 a svátek má Vratislav

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Truhlářství Jiří Kohout – zakázková výroba, interiérové dveře, schody, nábytek, dětské pokoje, kanceláře, pergoly, chatky Rakovník

Naše firma působí na trhu již 19 let. Zabýváme se zakázkovou výrobou, dle vašich představ. Nabízené produkty: interiérové dveře a zárubně vchodové dveře zesílené včetně izolace a pětibodového bezpečnostního kování schody a zábradlí nábytek dětské pokoje kanceláře kuchyňské linky obývací pokoje pergoly altány plotové dílce vrata, vrátka chatky

Tel:
 • 604 575 043
E-mail:
 • truhlarstvi.kohout@seznam.cz

ToPa Tomáš Tichý – voda, plyn, topení, kanalizace, kotelny, podlahové topení, vodovody, rekuperace, solární systémy, tepelná čerpadla Rakovník, Kladno

Naše společnost sídlí v Krušovicích. Nabízíme kompletní servis v oboru: VODA - PLYN - TOPENÍ - KANALIZACE. Rádi Vás navštívíme a poskytneme odbornou radu při zpracování projektové dokumentace. Naše služby: topení plyn voda a kanalizace rekuperace jádrové vrtání

Tel:
 • 602 458 959 - Tomáš Tichý - majitel
  724 044 809 - Zdeněk Tichý - zástupce majitele
E-mail:
 • topatom@centrum.cz

Střechy Eminger – opravy střech, hydroizolace střech, izolace fasád, montáž střešních oken Rakovník

Již od roku 2000 provádí naše firma STŘECHY EMINGER veškeré střešní práce. Naše služby: opravy střech rekonstrukce střech stavba střešních konstrukcí výstavba nových střech hydroizolace střech izolace fasád montáž střešních oken

Tel:
 • 731 572 895 - pan Eminger
E-mail:
 • info@strechyeminger.cz

Autojeřáby Dašek – jeřábnické práce, pronájem autojeřábů Rakovník

Pronajměte si autojeřáby různých parametrů s profesionální obsluhou. Poskytujeme pronájem autojeřábů s nosností 8-55 tun a manipulačním rozsahem do 55 metrů. Všechny naše autojeřáby jsou v bezvadném technickém stavu, který je pečlivě a pravidelně kontrolován. Nabízíme: jeřábnické práce pronájem autojeřábů Náš vozový park čítá celkem pět mobilních autojeřábů: AD14, AD160,...

Tel:
 • 313 517 428 - kancelář
  602 388 552 - pan Dašek
E-mail:
 • autojeraby@rakovnicko.com

Pavel Vostrý – autodoprava, úklidové služby Rakovník

Nabízíme: autodoprava přeprava skříňovou nástavbou přeprava zboží úklidové služby vyklízení půd

Tel:
 • 736 533 451 - pan Vostrý
E-mail:
 • autodoprava.vostrypav@seznam.cz
  stehovanivostry@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Důl Betynka byl po druhé světové válce zrušen

/FOTOGALERIE/ Tentokrát se čtenáři v rámci seriálu historických fotografií podívají nedaleko od Lán, do polí západně od obce, kde kdysi stával kamenouhelný důl Betynka. Uhlí zde dobýval ještě před jeho vznikem zednický mistr Proko Ullrich ze dna vypuštěného Židovského rybníka.

Město je v dobré ekonomické kondici. Ufinancovat víceúčelové centrum zvládne

Jedním z aktuálních témat, které se však už prolíná v Rakovníku třetím volebním obdobím, je realizace výstavby Víceúčelového vzdělávacího a společenského centra v místech vedle rakovnického gymnázia a v těsné blízkosti historické dominanty města chrámu sv. Bartoloměje. Projekt hotový, stavební povolení vyřízeno, a tak stavba jen čeká od roku 2010 na první kopnutí do země.

Mikulášská nadílka: studenti rozdávali radost seniorům

/FOTOGALERIE/ Mikuláši, čerty a anděly se to v Domově seniorů v Rakovníku hemžilo ve čtvrtek 5. prosince už od deváté hodiny ranní. Potěšit seniory přišli studenti Masarykovy obchodní akademie i Integrované středšní školy Jirkov, a tak se jindy tiché chodby a pokoje rozveselily smíchem a přáními i básničkami a písničkami.

Žáci 2. základní školy prodávali své vánoční výrobky na náměstí

/FOTOGALERIE/ Vánoční jarmark žáků 2. základní školy se uskutečnil ve čtvrtek 5. prosince v dopoledních hodinách na Husově náměstí v Rakovníku. U veřejnosti měly vánoční výrobky velký úspěch. To potvrdil například i řezbář Emil Pejša. „Měli to opravdu moc pěkné, hned jsem si něco zakoupil," usmíval se.

Aquapark se nakonec prodražil o několik milionů

Hotovo. Konečný účet za přestavbu plaveckého areálu v Rakovníku, který musel být uzavřen kvůli havarijnímu stavu, na menší aquapark činí bez mála 191,7 milionu korun. V současné době je aquapark již spuštěn a čeká na kolaudaci. První návštěvníci by měli mít možnost vyzkoušet nové atrakce a zrekonstruované prostory počátkem ledna.

Ještě letos začne rekonstrukce chodníku

Ještě do konce roku by se mohli obyvatelé Štanglerovy ulice v Rakovníku dočkat zrekonstruovaného chodníku, který je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Vše ale bude záležet na klimatických podmínkách v následujících týdnech. Sdělil to Jiří Cafourek, mluvčí rakovnické radnice.

V čistecké škole vzniká svět techniky, robotiky a přírodních věd

Základní škola a Mateřská škola v Čisté se proměnila ve staveniště. Od listopadu tam totiž intenzivně probíhají stavební práce na vybudování světa techniky, robotiky a přírodních věd.

Objekt Sauna mění majitele. Peníze z prodeje dostanou sportovci

Objekt Sauna v areálu rakovnické sokolovny mění majitele. Na valné hromadě o tom rozhodlo vedení Tělovýchovné jednoty (TJ) Lokomotiva Rakovník, která jej vlastní. Novým majitelem nemovitosti se stal Pavel Klátil, který je zde v současné době v pronájmu.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Rakovnicku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Rakovnicku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Ordinace veterinářů praskají ve švech, pejskaři čipují své svěřence ve velkém

Připravte si několik stovek a trpělivost. To vzkazují veterináři pejskařům, kteří v této době přichází kvůli povinnému čipování psů. Ordinace totiž praskají ve švech.

Sport

Jaroslav Bednář: Hokejem ve Vrchlabí se ohromně bavím

/ROZHOVOR/ Pouze dvakrát se v sezoně stalo, aby nastoupil a v zápase si nepřipsal žádný bod. Vynulovat Jaroslava Bednáře dokázali jedinkrát pouze hokejisté Děčína (9. kolo) a Nové Paky (13.).

Trenérská modla padla. Blíží se v NHL konec rasů?

Propukla i v hokejové NHL obdoba hnutí MeToo? Něco se rozhodně děje: hokejisté začínají mluvit o příkořích ze strany koučů. V ohni kritiky se ocitl i sám Mike Babcock, kanadská trenérská modla. Je ale všeobecné pozdvižení opravdu na místě?  

Martin Fuksa: Nejdřív jsem myslel, že se zblázním. Už ale Japoncům rozumím

Úsměvy, pohoda. Před pár dny se vrátil z měsíčního pobytu v Japonsku kanoista Martin Fuksa. Příprava na olympijské hry 2020 v Tokiu se vydařila. S rodinným týmem včetně bratra Petra pobýval u kanálu v městě Susaki v prefektuře Kóči.

Žraloci mohou kousnout, když se v kalné vodě leknou turistů

Šel si posedět s kamarády a někdo nadnesl myšlenku, aby zkusili vydělávat ve Spojených státech. Tak se stal z Kladeňáka Robina Havlíčka člen pobřežní hlídky na východním pobřeží, kde zachraňuje už čtyři sezony zejména děti.

SK Rakovník vede Suchánek

Hodně nevydařená podzimní část sezony přiměla klubové vedení jednat. Fotbalové mužstvo SK Rakovník, nováček České fotbalové ligy ve skupině A, skončilo s pouhými sedmi body na posledním místě. 

Sedm hráčů je nadále bez jediné porážky

V následujícím přehledu přinášíme úspěšnost hráčů okresních soutěží ve stolním tenisu TOP 15 ve čtyřhrách po 9. resp. 11 kole (V. třída). Sedm borců je stále stoprocentních.

Brankářskou školou Daniela Zítky prošla více než stovka talentů

Už delší čas funguje ve Středočeském kraji fotbalová Brankářská škola Daniela Zítky (BADZ). Společný projekt slovenského gólmana Matúše Moťovského a někdejšího reprezentačního strážce branky Daniela Zítky na podzim opět zavítal do jedenácti okresů kraje a zapojilo se do něho 122 nadějných brankářů. Krásné číslo!

Školáci z Brandýsa a Nymburka dominovali v junior NBA

/FOTOGALERIE/ Oba zástupci Středočeského kraje, kteří se probojovali do republikového finále, získali umístění „na bedně“. Zlaté prsteny budou zdobit hráče ze ZŠ Na Výsluní z Brandýsa Nad Labem, bronzové medaile ozdobily hráče ZŠ Komenského Nymburk. Stříbro připadlo Děčínu, čtvrté místo Opavě.

Okresní stolní tenis

Okresní stolní tenisté nezaháleli a sehráli další porci zápasů ve svých soutěžích.

Chovanová svou soupeřku pokořila

V obci Dřetovice se konalo oblastní kolo boxu, kterého se zúčastnili boxeři z oddílu TJTZ Rakovník. Dvojce Terezka a Tibor tentokrát neměli proti sobě koho postavit do ringu. Sára Chovanová dokázala porazit svou soupeřku Milenu Šeflovou z tamního oddílu hned v prvním kole.

Krimi

V garáži vzplanuly součásti sluneční elektrárny, shořelo půl milionu

/FOTOGALERIE/ Byla snad chyba ve vedení, selhaly baterky či jejich řídicí systém, došlo k omylu při montáži, nebo tkví příčina někde úplně jinde? To jsou otázky, na něž hledá odpovědi vyšetřovatel středočeských hasičů zkoumající okolnosti požáru garáže v Kolešovicích, k jehož likvidaci se čtyři hasičské jednotky sjely v noci na sobotu. Hořelo vybavení malé sluneční elektrárny; elektronika a akumulátory fotovoltaického systému.

Ledovka v kraji nezpůsobila vážné problémy

Celkem 17 dopravních nehod zaznamenali středočeští policisté v sobotu 7. prosince během rána a dopoledne. Ne u všech však podle slov mluvčí Michaely Richterové sehrála roli ledovka. „Ta se vyskytla jen místy zrána,“ uvedla mluvčí. Žádná z nehod si nevyžádala vážné zranění ani větší hmotnou škodu či dlouhodobější uzavření silnice.

Státní zastupitelství se má omluvit Rathovi za mediální výroky

Krajské státní zastupitelství v Praze (KSZ) se musí veřejně omluvit odsouzenému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za mediální výroky státního zástupce Petra Jiráta. V pátek 6. prosince o tom rozhodl soud, který tak z větší části vyhověl Rathově žalobě na ochranu osobnosti. Podle nepravomocného verdiktu má KSZ exhejtmanovi také uhradit náklady vynaložené na soudní řízení.

VIDEO: Zaměstnavateli údržbáři sebrali elektroniku za šest milionů

Velkou rozkrádačku zboží rozjela podle zjištění středočeských kriminalistů trojice zaměstnanců v pobočce firmy, která je velkým celosvětovým hráčem v oblasti prodeje přes internet. Třebaže se policie důsledně vyhýbá spojování případu s aktivitami společnosti Amazon v Dobrovízi, regionální manažerka firmy Miroslava Jozová tuto spojitost potvrdila.

Za volantem neměl co dělat

V síti policejních kontrol skončil další „řidič“, který neměl za volantem co dělat. Stalo se tak v Havlíčkově ulici v Rakovníku ve čtvrtek několik desítek minut po půlnoci. Osmadvacetiletého muže ve vozidle Peugeot zastavila prvosledová policejní hlídka.

Ukrajinec na ubytovně zemřel ve rvačce kvůli penězům

Konflikt mezi ukrajinskými dělníky na ubytovně v Kamenici na Praze-východ, který ve čtvrtek 5. prosince hodinu před polednem skončil smrtí 43letého muže, jenž podlehl zraněním způsobeným nožem, se zřejmě rozhořel kvůli dluhům, které cizinci měli mezi sebou. Vyplývá to z prvotních zjištění středočeských kriminalistů, kteří případ vyšetřují jako vraždu.

Pohřešovanou ženu našli v poli bez známek života

Na poli směrem od Rakovníka k Lišanům našli policisté pohřešovanou šedesátiletou ženu z Rakovníka. Přesnou příčinu smrti určí soudní pitva, její výsledky by měli mít rakovničtí kriminalisté k dispozici počátkem příštího týdne. Deníku to sdělila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Konflikt cizinců na ubytovně přinesl smrtelné zranění

Tragický následek měla ve čtvrtek 5. prosince dopolední rozepře cizinců v Kamenici na Praze-východ. Jeden muž nepřežil; na místě konfliktu podlehl zraněním způsobeným nožem nebo podobným nástrojem. Další člověk utrpěl úraz, který však nebyl závažný: stačilo ošetření na místě. Do nemocnice záchranáři nikoho z aktérů rvačky nevezli.

Pohřešování kupců aut skončilo nečekaně brzy

Pouhých pár desítek minut byla ve čtvrtek 5. prosince večer aktuální žádost středočeské policie o pomoc při pátrání po dvojici Jihočechů, o jejichž osud měly obavy jejich rodiny. Na veřejnost se s výzvou adresovanou případným svědkům obrátila středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková vpodvečer – a ještě během večera záznamy o pohřešování obou mužů z pátrací databáze, kterou policie zveřejňuje na internetu, zmizely. Což znamená jediné: pátrání bylo ukončeno.

Exhejtman Rath se proti odsouzení brání dovoláním

Odhodlání dovést svou věc třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva prezentoval v souvislosti s kauzou spojovanou se svým jménem někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath od samého počátku - a případ skutečně postupuje justičním systémem výš.

Ekonomika

Mladí Středočeši mají skvělé nápady pro podnikání. Někdy však chybí

Na vzestupu jsou ve středních Čechách takzvané start-upy neboli nově zakládané firmy zaměřené na technologický rozvoj a inovace. Mohou získat i řadu podpor. Podle zjištění Středočeského inovačního centra (SIC) však v kraji na pionýrskou éru mladých nadšenců sršících nápady i touhou po jejich uplatnění navazuje další epocha. Mezi úspěšnými přibývá i těch zkušenějších, kteří dosud pro někoho pracovali a nyní se chtějí takzvaně udělat pro sebe: osamostatnit.

Munici nahradily moderní exponáty. V Olomouci vznikla Pevnost poznání

Dříve to býval jen zanedbaný dělostřelecký sklad, dnes je to hojně navštěvované interaktivní muzeum sloužící k popularizaci vědy. V areálu olomoucké Korunní pevnůstky vznikla Pevnost poznání. A to především díky významné dotaci dosahující téměř 122 miliónů korun z evropských fondů.  

Školka v Benešově vykouzlí úsměv na tváři. Získala i ocenění

Jdete kolem, podíváte se a chtě nechtě se vám na tváři musí objevit úsměv. Aby také ne. Vždyť před vámi stojí nová budova Mateřské školy Úsměv na benešovském sídlišti Spořilov II. Vyrostla zde za výrazné pomoci peněz z evropských fondů.

Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte

Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    

Radíme čtenářům: Pojištění kryje i péči o člena rodiny

Petr Procházka, ředitel úseku pojištění Flexi, Kooperativa odpovídá na dotaz.  

Senioři získají zastřešené venkovní posezení

Vlašimští senioři budou již brzy moci trénovat paměť, korálkovat či poslouchat přednášky pod novou pergolou Komunitního centra. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Aneta Maturová: Obor kosmetiky má rychlý vývoj

Ke kosmetice jsem se dostala úplně náhodou, díky mé kamarádce a bývalé kadeřnici. Tenkrát otevírala nový salon a mně zrovna končila pracovní smlouva na pozici učitelky odborných předmětů. Rozmýšlela jsem se, co by mě asi tak mohlo bavit a ona mi ukázala ten správný směr.

Firma Anexia Bus změnila majitele. Firmu koupila nadnárodní skupina Transdev

Koncem října se zřejmě novým majitelem rakovnické společnosti Anexia Bus stala nadnárodní dopravní skupina Transdev. Změny jsou již zapsány i v obchodním rejstříku. Informace přinesl internetový server zdopravy.cz. Informace ale zatím potvrzena nebyla.