Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 08.08. 2020 a svátek má Soběslav

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Oldřich Mrhal – kominické práce, vložkování a frézování komínů, stavba komínů, výškové práce Nové Strašecí

Nabízíme: kominické práce vložkování a frézování komínů stavba komínů (zděné, systémové) oprava komínů oprava krbů výškové práce

Tel:
 • +420 737 914 998 - pan Mrhal
E-mail:
 • - - - - -

ZEMSTE s.r.o. – zemní a stavební práce, úpravy zahrad, základy domů, demolice, pokládka žulových kostek Rakovník

Naše firma se zabývá zemními a stavebními pracemi, Realizujeme: úpravy zahrad příjezdové komunikace a lesních cest výkopy základových pásů na RD montáže nádrží na dešťovou vodu a jímek naorávání pasek před výsadbou stromků demolice budov a uskladnění sutě a zeminy výstavba průmyslových areálů, RD domů pokládka žulových kostek a zámkové...

Tel:
 • 776 566 663
E-mail:
 • zemste@seznam.cz

Josef Musel – střechy na klíč, pokrývačství, tesařství, klempířství, pergoly, půdní vestavby, sádrokartony, ploty, bytová jádra, fasády na klíč Rakovník

Nabízíme: pokrývačské práce - střechy na klíč, střešní okna tesařské práce klempířské práce pergoly, ploty půdní vestavby, sádrokartonářské práce domy na klíč rekonstrukce veškeré zednické práce bytová jádra zateplování fasády na klíč

Tel:
 • +420 604 525 861 - pan Musel
E-mail:
 • josef.musel@centrum.cz

Milan Brabec – Montop – zámečnické práce, topenářské práce, práškové lakování, servis protipožárního systému Minimax Rakovník

Nabízíme: práškové lakování instalace, servis plynových systémů instalace, servis vodovodních a kanalizačních systémů přestavby a servis protipožárního systému Minimax zámečnické práce na zakázku výroba komponent pro skladování a vizualizaci zajištění reorganizace skladů a navržení toků materiálů výroba speciálních frontálů pro zásobování linek preventivní údržba výrobních linek a strojů zajištění kompletních...

Tel:
 • 737 183 699 - pan Brabec
E-mail:
 • milan.brabec@montopcolor.cz

ToPa Tomáš Tichý – voda, plyn, topení, kanalizace, kotelny, podlahové topení, vodovody, rekuperace, solární systémy, tepelná čerpadla Rakovník, Kladno

Naše společnost sídlí v Krušovicích. Nabízíme kompletní servis v oboru: VODA - PLYN - TOPENÍ - KANALIZACE. Rádi Vás navštívíme a poskytneme odbornou radu při zpracování projektové dokumentace. Naše služby: topení plyn voda a kanalizace rekuperace jádrové vrtání

Tel:
 • 602 458 959 - Tomáš Tichý - majitel
  724 044 809 - Zdeněk Tichý - zástupce majitele
E-mail:
 • topatom@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Deště daly zemědělcům čas si trochu odpočinout

Kvůli dešťům se žně ve Středočeském kraji, a tudíž i na Rakovnicku pozastavily. Podle předběžných odhadů to v kraji vypadá na mnohem lepší úrodu než v předchozím roce. Deníku to sdělil Jaroslav Mikoláš, předseda středočeské agrární komory.

Do senátních voleb na Rakovnicku míří deset kandidátů

Deset kandidátů do senátu se bude na podzim ucházet o přízeň voličů v okresech Rakovník a Louny. Termín pro podání přihlášek už vypršel, teď je prověřuje lounský městský úřad. Senátní volby proběhnou na začátku října zároveň s krajskými.

Rakovničtí mohou i nadále odvážet do sběrného dvora elektroniku Samsung

Rozporuplné emoce vyvolala zpráva, že sběrné dvory nebudou od srpna odebírat televizory a počítačové monitory značky Samsung. Rakovníka se ale toto netýká. Potvrdila to mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

S tunelem v Rynholci už se nepočítá. Vlaky budou jezdit přes lupkový závod

Plán Správy železnic počítá s tím, že 476 metrů dlouhý tunel v Rynholci vlaky kvůli jeho špatnému stavu opustí. Nová trasa by měla vést prostorem vytěženého lomu Českých lupkových závodů jižně od tunelu. Došlo by tak k mírnému prodloužení trati o pár set metrů.

Nová čistírna v Novém Strašecí je téměř hotová

Stavba kanalizační sítě v Novém Strašecí v létě pokračuje. Nová čistírna odpadních vod už je téměř hotová, stejně jako kanalizace v ulicích Rabasova, Spojovací a Obětí Okupace, kde už dělníci opravují rozkopané povrchy silnic. Práce pokračují v ulicích Pod Větrákem a Rudské, následovat má ulice Nad Nádražím.

Rekonstrukce obecního úřadu v Roztokách začne nejspíš na podzim

Zřejmě na podzim začne největší investiční akce obce Roztoky, a to rekonstrukce budovy obecního úřadu. Ta bude zahrnovat rovněž úpravy nejbližšího okolí objektu.

Obcím se daří obnovovat aleje

Řada obcí na Rakovnicku pečuje o svůj vzhled a vrací se k výsadbě stromových alejí, na které se jim často podaří získat i nemalou finanční dotaci. Například Lubenským byl na výsadbu dvou stromořadí přiznán dotační titul ve výši zhruba tří set tisíc korun. V Čisté dokonce pomocí dotací vysadili hned šest alejí.

PŘED 10 LETY: Ve Všetatech si dali dostaveníčko hasiči

/FOTOGALERIE/ Netradiční disciplíny, netradiční soutěže, netradiční pojetí hasičských závodů. To je akce, která se koná každým rokem počátkem července ve Všetatech. Právě sem se totiž sjíždějí dobrovolní hasiči z regionu, aby si ty hasičské dovednosti vyzkoušeli i tak nějak v praxi. A bylo tomu tak i v roce 2010. Zavzpomínejte si s archivem Deníku.

Co bude s Okálem? Rozhodne se v září

/FOTOGALERIE/ O osudu budovy „Okál“ u Bartoňského rybníka v Rakovníku, který byl dříve využíván jako skautské středisko, by se mělo rozhodnout na zářijovém zasedání zastupitelstva. Vedení města hodlá tento objekt prodat a má i zájemce. O budovu ovšem mají stále ještě zájem také rakovničtí skauti.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Město Jesenice opravuje chodníky ve dvou ulicích

V Jesenici začaly v první polovině července práce na opravách chodníků v ulicích Wintrově a Nezvalově. Město bylo úspěšné s dotací v rámci bezpečnosti dopravy integrovaného operačního programu, když žádost podala Místní akční skupina Rakovnicko.

Sport

Další bomba v Červených Janovicích. Po Jiránkovi míří do týmu Tomáš Řepka!

Bouřlivák zpátky na scéně! Fotbalové Červené Janovice v pátek 7. srpna po poledni oznámily další zvučnou posilu před startem nové sezony, po Martinu Jiránkovi se k účastníkovi III. třídy Kutnohorska přidal další bývalý reprezentant Tomáš Řepka. Klub o příchodu sparťanské legendy informoval na svém facebookovém profilu.

Sirový dal po třicítce sbohem fotbalu. Později mi možná bude chybět, říká

/ROZHOVOR/ Zažil toho opravdu hodně. Prošel mnoha kluby, zahrál si na vysoké úrovni, nakoukl do kabiny ligového mužstva, zahrál si s Dočkalem, Váchou, Necidem a dalšími hvězdami. Naposledy hrál za poděbradskou Bohemii nejvyšší krajskou soutěž. Dvaatřicetiletý fotbalista Jan Sirový se ale rozhodl pověsit kopačky na hřebík.

FOTO: Na první trénink basketbalistů dorazili také reprezentanti. Ale v civilu

Příprava nymburských basketbalistů na novou sezonu odstartovala. Poprvé od konce května se hráči sešli v kabině a pustili se do pětitýdenní tvrdé práce, aby byli co nejlépe nachystáni na ročník 2020 – 2021, ve kterém je opět čeká i Liga mistrů. Během přípravy sehraje tým i sedm přátelských zápasů.

Zavidov spadl z oblak tvrdě na zem. Byl to tvrdý pád

Zdice se postaraly o tvrdé procitnutí fotbalového Zavidova. Jeho A tým tam chytil ve třetí přípravě na sezoně pěkný debakl 1:5, byla to pro něj ale teprve první prohra.

Posila už dorazila. Luka Rupnik dorazil mezi nymburské basketbalisty

První zahraniční posila už dorazila do Nymburka. Basketbalista Luka Rupnik přiletěl z Lublaně společně s nymburským asistentem Sašou Sekuličem. V kancelářích klubu dořešil administrativní záležitost, seznámil se s vedením a také poskytl první krátký rozhovor.

FOTO: Návrat Asníkovi vyšel, béčko Kladna vyhrálo v Rakovníku

Nedávný souboj A týmů vyzněl pro SK Rakovník, ve čtvrtečním duelu rezervních celků se dařilo pro změnu SK Kladno. Hosté si odvezli výhru 3:1.

Okresní fotbalové soutěže Rakovnicka jsou rozlosovány

Online byly rozlosovány okresní fotbalové soutěže na Rakovnicku. Nový ročník začne už o nadcházejícím víkendu předkolem poháru, samotné dlouhodobé soutěže pak vypuknou 22. srpna. 

Zraněný Jakub Balšánek nejspíš nestihne start nové divizní sezony

Měl být základním stavebním kamenem. Lídrem týmu, který potáhne i další spoluhráče. Jenže ouha. Na startu přípravy se zranil a je nyní ve hvězdách, zda stihne začátek nové sezony nebo zda do ni vůbec zasáhne. Zkušený Jakub Balšánek je momentálně zraněný, až další dny a lékařská vyšetření ukáží, jak bude jeho sezona pokračovat.

Fotbalová amnestie, do akce může třináct hráčů z celého Rakovnicka

Fotbalisté na Rakovnicku, alespoň ti, co byli v trestu, se radují. Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v čele se svým předsedou Ivo Duchoněm rozhodla o amnestii všech nevykonaných trestů zákazu činnosti, které byly uloženy před pátým květnem tohoto roku. Od 6. srpna tak oficiálně smí do akce celkem třináct fotbalistů.

Přátelák se změnil v boj o život. Rozhodčího Luboše Valu postihl kolaps

Měl to být další z běžných přípravných zápasů. Jenomže nebyl. Přátelský duel mezi fotbalisty Kolína a Liberce B se změnil v boj o život. Hlavní rozhodčí Luboš Vala totiž o přestávce ztratil vědomí.

Krimi

Pokut za dálniční známky podle celníků přibývá

/FOTOGALERIE/ Jízdy bez dálniční známky jsou mezi odhaleními středočeských celníků vysloveně na denním pořádku. V pátek o tom informovala Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. „I letošní léto se vyznačuje zvýšeným počtem řidičů, kteří využívají zpoplatněné úseky dálnic bez uhrazení časového poplatku,“ konstatovala. S tím, že celníci kontrolují jak dálniční kupony, tak placení mýtného, jež se vztahuje na těžší vozidla.

V zatáčce u Sluštic se převrátil náklaďák s pšenicí

Mezi obcemi Sluštice a Zlatá havaroval v sobotu jednašedesátiletý řidič nákladního vozu, který převážel pšenici. „Ze zatím nezjištěné příčiny se nákladní automobil v zatáčce převrátil,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná.

Bývalý Rathův poradce má jít za krácení daní na 6 let do vězení

Vinen. Tak zní zatím nepravomocný rozsudek středočeského krajského soudu v kauze bývalého investičního náměstka krajských nemocnic ve Středočeském kraji Filipa Bušiny. Soud ho poslal na šest let do vězení a také mu vyměřil peněžitý trest ve výši 10,5 milionů korun za údajné daňové úniky. Bývalý poradce hejtmana Davida Rath vinu ale od samotného počátku popírá, podle obžaloby měla skupina způsobit škodu vyčíslenou na 630 milionů korun. Obě strany mají možnost se odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.

K zásahu hasičů u nehody patřilo i předávání stavebnic

Jedna větší dodávka, druhá menší a osobní auto se v sobotu po 10. hodině staly účastníky nehody na 77. kilometru Pražského okruhu u Modletic – a tato nehoda, jež si vyžádala i jedno středně těžké a čtyři lehká zranění, uzavřela průjezd od letiště k dálnici D1 na několik hodin. Původně byl zcela uzavřen i protisměr, kde pak policisté stáhli dopravu z levého jízdního pruhu, do něhož odkláněli auta, jež zůstala stát před místem nehody. „Provoz ve směru k letišti byl částečně obnoven před polednem; směrem k dálnici D1 se začalo jezdit o dvě hodiny později,“ připomněl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Ve stejném okamžiku bouraly v kraji dva autobusy

Dvě nehody autobusů se ve stejný čas – shodně pět minut před půl čtvrtou odpoledne – odehrály na různých místech středních Čech. Naštěstí se obešly bez újmy na zdraví. Nikoli už však bez vlivu na okolní dopravu.

VIDEO: Čtrnáct vězňů dopravil za mříže armádní speciál

Historku o tom, že je do kriminálu dopravilo letadlo určené pro přepravu státních činitelů, mohou dalším odsouzeným vyprávět noví obyvatelé několika věznic – a to i ve středních Čechách. A na rozdíl od řady příběhů, které lze v base zaslechnout, je tohle vlastně pravda. Čtrnáct mezinárodně hledaných osob skutečně dopravil do České republiky armádní speciál Airbus A319.

Byl za krvavým napadením partnerky spor o peníze?

Já od něj nic nechci; jen to, aby seděl. Tak se u středočeského krajského soudu v pondělí 20. července opakovaně vyjádřila mladá Ukrajinka na adresu krajana, který přímo před jejíma očima ublížil její mámě. Odpověděla tak na otázku předsedy trestního senátu Michala Tomáše, který potřeboval upřesnění ke vzneseným nárokům na odškodnění. Její matka totiž uplatnila požadavek na bezmála pět a půl milionu za sebe i za ni, avšak bez bližšího upřesnění.

Na Příbramsku zabíjel elektrický proud. Žena přišla o manžela, syna i vnuka

Nikoli možný zásah blesku při bouřce, jak naznačovaly prvotní úvaly, ale spíše úraz elektrickým proudem zřejmě stojí za trojnásobnou tragédií, jež se v pondělí 20. července odehrála na Příbramsku. Na hladině rybníka Václav ve Lhotě u Příbramě byla pozdě večer nalezena tři mrtvá těla včetně dítěte.

KRIMI MIX: Neměl řidičský průkaz. Před jízdou si dal navíc pervitin

Hned dva přečiny způsobil čtyřiatřicetiletý muž, který ve čtvrtek 16. července večer usedl do vozu Škoda Felicia a vydal se na projížďku. Vůz směřoval od Motorestu směrem do obce Krupá, když ho zastavili dopravní policisté, kteří měli v Krupé hlídkovou činnost.

Ve Mšeci nabouralo auto do stromu, zranění jsou vážná

Vážná dopravní nehoda se stala okolo sedmnácté hodiny v pátek 17. července ve Mšeci ve Slánské ulici. V obci na pomezí Rakovnicka a Kladenska narazilo osobní auto do stromu. Na místo letěl záchranářský vrtulník.

Ekonomika

Radíme podnikatelům: Podnikání v kultuře a covidová patálie

Provozovatelé hudebních klubů či diskoték jsou od března konfrontováni s různými omezeními. Podpora i pro tento druh podnikání existuje. Jak na to, přibližuje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Češi kvůli strachu z viru pijí doma. Hostinští pláčou

Na dvě desítky pětisetlitrových tanků piva musela na jaře kvůli koronavirové krizi vylít restaurační skupina Hospodska v pěti hospodách v Plzni a jedné pražské. Nyní již je otevřeno, ale škody za sezonu budou sčítat až koncem roku. „Poptávka je stále v řadě míst utlumena, zatímco náklady se vrací do původní výše,“ uvedl spoluzakladatel skupiny Luboš Kastner.

České pivo? To je pro mě pýcha, říká Martina Ferencová

Znáte ten vtip? Víte, jaké jsou tři největší lži? Jdeme na jedno. Dopijem a půjdem. Od zítřka nepiju. Jo, všechny se točí kolem piva. Vtip je vtip, ale v tomhle je kus pravdy. Ukazují tak trochu českou mentalitu spojenou se zlatavým mokem. Tenhle obor, tedy vše spojené s pivem, zažil těžké chvíle. Není sice vyhráno, ale podle všeho, je už lépe.

Radíme čtenářům: Domácí počítače jako slabina podnikových sítí. Jak je ochránit?

Mnoho lidí je nuceno pracovat v domácím režimu. Na co je dobré dbát při práci s počítačem z domova radí bezpečnostní počítačový expert Esetu Václav Zubr.    

Bez číšníků i hostů. Začíná éra virtuálních kuchyní

Sdílené bydlení, sdílené automobily, kola a teď i vaření. Do Prahy dorazil trend takzvaných cloudových kuchyní. Co to znamená? Ideálně dobře vydělávající restauraci bez stolů, číšníků i hostů. Kompletně vybavená kuchyně slouží k tomu, aby v ní kuchaři jídlo v krátkém čase uvařili a kurýři je bleskurychle dopravili k zákazníkovi domů či do práce.

OBRAZEM: Křivoklátská levandule v Nezabudicích potěší všechny vaše smysly

Už třetím rokem se v Nezabudicích zabydluje levandule. V krásném prostředí Křivoklátska blízko řeky Berounky ji pěstuje rodinná farma Vydrových, která tu hospodaří v ekologickém režimu.

Nikdo nevěděl, jak dlouho bude zavřeno. Nejhorší je nejistota, říká podnikatelka

Obrovská neznámá, spousta nejistoty a velké finanční dopady. Tak hodnotí podnikatelka Elen Hellerová období, kdy musela kvůli koronavirovým opatřením zavřít rodinný Penzion Jurášek v Beskydech. Není to přitom tak dávno, co se vrhla doslova po hlavě do oblasti cestovního ruchu. Předtím měla její rodina na Ostravsku několik autosalonů.

Podporu od inovačního centra už získalo přes sto firem

Páté narozeniny si připomíná Středočeské inovační centrum (SIC). V roce 2015 vzniklo jako spolek založený Středočeským krajem a několika vědeckými institucemi; významnou roli hrají Astronomický ústav Akademie věd ČR, Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, Fyzikální ústav Akademie věd ČR a České vysoké učení v Praze.

Radíme živnostníkům: Prodej místních zemědělských produktů není věda

Zákony související s prodejem místních zemědělských produktů je dobré znát. Problematiku přibližuje členka představenstva a generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Eva Svobodová    

Radíme čtenářům: Nenechte se o dovolené napálit

Chystáte se v blízké době na dovolenou a nechcete se vzdát ani počítače? Co udělat pro jeho bezpečné užívání radí bezpečnostní počítačový expert Esetu Václav Zubr.