Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Pavel Knobloch – zámečnictví, výroba a montáž vrat, kované a průmyslové oplocení, montáž oplocení sportovišť i zahrad Nové Strašecí, Rakovník, Kladno

 V oboru působíme již od února roku 1994 a jsme tak firmou s dlouholetými zkušenostmi, jichž při naší činnosti hojně využíváme. Nabízíme: zámečnické práce dle přání zákazníka od výroby po montáž na místě pro objekty rodinných domů, zahrad, škol, stavebních parcel i průmyslových objektů zajišťuje naše firma oplocení, které velkou...

Tel:
 • 602 290 134 - pan Knobloch
E-mail:
 • paloknobloch@centrum.cz
  info@zamecnictvi-knobloch.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Rakovníku – otevírací doba, kontakty, mapa Rakovník

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Bařtipánová Dana, Ing. ředitel Email: Dana.Bartipanova@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
 • 313 520 311
E-mail:
 • podatelna2121@fs.mfcr.cz

Miroslav Šnobl – revize elektro, školení elektrikářů, topenářské práce, stavební práce Rakovník

Nabízíme: revize elektro ( neomezené napětí ) školení elektrikářů podle vyhl. 50/78 Sb. zkoušky elektrikářů podle vyhl. 50/78 Sb. technický dozor investora topenářské práce stavební práce komplexní služby v oblasti vody a kanalizace elektroinstalace komplexní služby v oblasti rozvodu plynu

Tel:
 • 606 816 218
E-mail:
 • evt.snobl@centrum.cz

Pavel Vostrý – autodoprava, úklidové služby Rakovník

Nabízíme: autodoprava přeprava skříňovou nástavbou přeprava zboží úklidové služby vyklízení půd

Tel:
 • 736 533 451 - pan Vostrý
E-mail:
 • autodoprava.vostrypav@seznam.cz
  stehovanivostry@seznam.cz

Rekreační středisko SOSeň – ubytování, rekreace, soustředění, cykloturistika, letní dětské tábory Rakovník

Objekt je vhodný pro skupinovou i soukromou rekreaci, sportovní soustředění, cykloturisty, hipoturisty, turisty, letní dětské tábory, svatby a společenské sešlosti Nabízíme: ubytování na pokojích ve zděné centrální budově ubytování v chatkách možnost vlastního stanování sociální zařízení včetně sprch (v centrální budově) zrenovovaná společenská místnost restaurace venkovní posezení. zapůjčení lůžkovin zapůjčení hraček pro děti a sportovních...

Tel:
 • +420 604 525 817 - paní Vassová
E-mail:
 • ivana.vassova@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Oprava silnice ze Šustny začne už v příštím roce

Lišany, Nové Strašecí – V příštím roce by měla začít oprava silnice vedoucí z R6 (u Šustny) směrem do Lišan a poté do Rakovníka, ale také silnice mezi Novým Strašecím a Velkou Dobrou. Zhruba do deseti let by pak mohl být vyřešen obchvat obce Lišany a přivaděč do Rakovníka. Deníku to sdělil zástupce Krajské správy údržby silnic Lukáš Svoboda.

Parkety v tělocvičně renovují o prázdninách

Rakovník – Vyboulené parkety, opotřebovaný povrch. Takový je stav parketové podlahy ve staré tělocvičně největší základní školy v Rakovníku. Radnice rozhodla nechat zrenovovat povrch v tělocvičně přes vánoční prázdniny.

O vánoční cukroví na objednávku je velký zájem. Výrobci nestíhají

Kladensko, Rakovnicko /ANKETA/ - Každá hospodyňka, která tráví pravidelně dlouhé hodiny v kuchyni, potvrdí, že cukrařina je velká dřina, a co teprve pečení vánočního cukroví. Tisíce žen napříč republikou si každoročně opakují, že letos už ne a pak nakonec podlehnou a znovu vyndají mísy a vály a pustí se do výroby domácího cukroví. Jelikož jsou dnešní ženy ale velmi zaměstnané a mnohé se vracejí z práce domů až večer, čím dál častěji svěřují náročný úkol odborníkům.

Studenti i žáci navodili předvánoční atmosféru v Domově Na Zátiší

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Atmosféra adventu zavítala i do Domova Na Zátiší v Rakovníku. Místní senioři si totiž užili hned dvě předvánoční vystoupení. Nejprve je navštívili studenti z rakovnického gymnázia. Ve čtvrtek do domova zavítali studenti ISŠ Rakovník společně s dětmi ze ZŠ a MŠ Lubná.

Americký velvyslanec diskutoval se studenty obchodní akademie

Rakovník /FOTOGALERIE/ - V úterní poledne bylo okolo Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku rušněji než obvykle a po chvíli se objevila vzácná návštěva, kterou přivítal ředitel vzdělávacího zařízení Emanuel Vambera. Do školy se přijel podívat velvyslanec USA v České republice Stephen B. King.

Město pořídí další klimatické jednotky do hlediště divadla

Rakovník – Diváci v horních patrech Tylova divadla Rakovník se budou cítit komfortněji. Zejména v letních měsících totiž v sále nestačí stávající kapacity klimatizace, návštěvníci si tak nezřídka stěžovali na velmi teplý vzduch. Radní města proto rozhodli dokoupit další dvě klimatizační jednotky, a to za cenu zhruba 280 tisíc korun. Deníku to řekl mluvčí radnice Jiří Cafourek.

Děkovští budou vybírat vedení obce ze tří kandidátních listin

Děkov - Děkovští v lednových dodatečných komunálních volbách budou vybírat zastupitele ze tří kandidátních listin. Vyplývá to ze zveřejněného dokumentu o registraci volebních subjektů na stránkách Městského úřadu Jesenice. Dodatečné volby se uskuteční 26. ledna.

Agátka si užívá od adventu k Vánoční výstavě

Rakovník /ROZHOVOR/ - Kreativní kroužek Agátka v historické části rakovnického Domu osvěty i letos nabízí nejen pravidelné výtvarné lekce a aktivity pro děti všech věkových kategorií, ale i tvořivé workshopy pro dospělé a celý agátkový rok 2018 završí i tradiční Vánoční výstava. O tom i dalším jsme si povídali s majitelkou a lektorkou Agátky Martinou Němcovou.

Město Rakovník bude hospodařit s výdaji 543 milionů

Rakovník / Město Rakovník bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem, jehož celkové příjmy budou činit 363,2 milionů korun a výdaje 543,5 milionů korun. Schodek v rozpočtu pak pokryje finanční rezerva ve výši 180 milionů korun tvořená z letošního hospodaření města a také z předchozích let a i úvěr, který si město Rakovník vzalo na rekonstrukci plaveckého areálu.

OBRAZEM: Lidé si mohli zapálit svoji svíčku na netradičním svícnu

Rakovník - Předvánoční cesta rakovnickým náměstím plná světel, hudby, divadla, pohody, svařáku a jiných tradičních dobrot. Takový byl další ročník Adventního svícení, které začalo úderem 16. hodiny u Pražské brány v Rakovníku.

Sport

Vyhnanovský: Lubná je pro mě překvapením

Rakovnicko - Fotbalový podzim je již minulostí. Rakovnický deník si povídal o nedávno skončené sezoně se sekretářem Okresního fotbalového svazu Rakovník a rozhodčím České fotbalové ligy a divize Milanem Vyhnanovským. Ten vzal vše ze široka, dnes se poohlédneme po okresních soutěžích.

Legie všechno prohrála, přesto má první body

Střední Čechy - Druhá futsalová liga o víkendu uzavřela jedenáctým kolem svou polovinu. Nováček z Příbrami sice všechna svá utkání na hřišti prohrál, přesto v minulém týdnu mohl oslavit první bodový zisk.

Kelti zažili unikátní basketbalovou show

Nové Strašecí - Basketbalový klub Kelti Nové Strašecí žije svým sportem každý den, každou hodinu. I když děti nejsou ve škole a jejich trenéři zrovna v práci, mají basket hluboko zalezlý pod kůží. Ve dvou věkových kategoriích hrají s velkým nadšením a zaujetím krajský přebor ve středních Čechách, tedy nejvyšší možnou soutěž.

Trůn pro vítěze je volný

Rakovník - V neděli 16. prosince od 9 hodin startuje v rakovnické hale Aquatop cup ve florbale. Tradiční Vánoční turnaj, který pořádá TJ TZ Rakovník ve spolupráci s firmou Aquatop. Přijďte se podívat na florbalisty v době třetího víkendového adventu.

Výsledky okresních soutěží ve stolním tenisu na Rakovnicku

Rakovnicko - Stolní tenisté sehráli v okresních soutěžích další zápasy.

Praga Cup bude opět mezinárodní

Praha - Osmnáctý mezinárodní turnaj v malé kopané PragaCup se uskuteční v sobotu 15. prosince ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Zúčastní se celkem 24 týmů - 250 hráčů. Přicestuje osm týmů ze Slovenska, jeden tým z Polska a turnaj doplní patnáct týmů z celé ČR.

Kupr: Trenér vtiskl mužstvu tvář. A posily výborně zapadly

Poříčany /ROZHOVOR/ - Podzimní sezonu si náramně užili. Fotbalisté Poříčan šli od jednoho vítězství k druhému a v polovině sezony jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě. Možná se to zdá až neuvěřitelné. Je to ale skvělá náplast na minulou sezonu, kdy se tým zachraňoval do posledního kola. „Je to příjemný pocit,“ říká mimo jiné v rozhovoru Deníku manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

Montéři sesadili sládky, derby ve Slaném ovládl Rakovník

Střední Čechy – Hokejisté Slaného padli doma v derby krajské ligy s Rakovníkem 1:4 a stálo je to nejen první místo v tabulce, ale sešup na čtvrtou pozici. Čelo tabulky skupiny Západ je nadále ukrutně vyrovnané. Na východě také jeden z favoritů ztratil, druhé Velké Popovice padly s Mladou Boleslaví.

Hokejisté Rakovníka sesadili Slaný z postu lídra

Slaný - Ve 13. kole krajské hokejové ligy vyhráli hráči Rakovníka v neděli 9. prosince ve Slaném 4:1, ukončili tak soupeřovu sérii šesti výher a sesadili ho z čela vyrovnané tabulky.

Krimi

U Dobříše havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Dobříš /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Brzy nad sobotním ránem havaroval ve Staré Huti vrtulník záchranářů, který měl původně transportovat zraněnou osobu z vlakové nehody. Havárie se naštěstí obešla bez zranění a na místě budou v následujících několika hodinách probíhat vyšetřování a následné asanační práce.

Čachry s dokumenty měly vynést 128 milionů

Střední Čechy – Krácení daně se škodou vyčíslenou na více než 172 milionů korun a návrh obžalovat sedm lidí, kteří to mají mít na svědomí. To jsou nejpodstatnější čísla ze spisu, který středočeskému krajskému státnímu zastupitelství předali kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zařazení do pracovního týmu Daňová Kobra.

KRIMI MIX: Řidička po nehodě nadýchala přes dvě promile

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Rakovnicka.

Drogové manufaktury jely jak fabrika

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Středočeský kraj a hlavní město Praha, ale také oblasti na Karlovarsku a Plzeňsku. To jsou regiony, do nichž detektivové z Národní protidrogové centrály (NPC) zacílili své operace nazvané Štaflík a Stříbro. Do závěrečné fáze byli nasazeni i příslušníci dalších složek – včetně Útvaru rychlého nasazení. Na místech se spoustou chemikálií ale pomáhali třeba i hasiči.

V Horních Počernicích hořel sklad. Hasiči se obávali, že v něm je pyrotechnika

/FOTOGRAFIE, VIDEO/ V pražských Horních Počernicích v ulici Jiřího ze Vtelna zasahovali hasiči ve čtvrtek odpoledne u požáru skladu, ve kterém byly uloženy chemické čisticí prostředky. Celý objekt evakuovali. Hrozilo, že je v hale také pyrotechnika, což se nepotvrdilo. Ze skladu však vynesly tlakové láhve. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Požár se podařilo dostat pod kontrolu do 17. hodiny.

V jediném dni celníci zabavili sedm automatů

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Sedmička je často označována za šťastné číslo. Pokud to má platit, je třeba zdůraznit, že kliku měli jen středočeští celníci. Provozovatelé výherních automatů nikoli. Právě sedm kousků hracích beden jim celníci zabavili v jediném dni.

Jedna špatná kamna ohrozila celou chatovou osadu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Stačila jediná chyba - a následky jsou vážné: jednu chatu plameny zničily, druhou vážně poškodily – a ohrozily ještě několik dalších. Hmotné škody se vyšplhaly na milion korun. Jeden člověk navíc utrpěl popáleniny na rukou; záchranáři ho převezli na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze.

Po čelním střetu zbyl z aut šrot, zranění utrpěly čtyři osoby

Kladensko /FOTOGALERIE/ - K vážné dopravní nehodě došlo ve středu 5. prosince večer na silnici II/606 mezi obcemi Tuchlovice a Kamenné Žehrovice. Po čelním střetu skončily oba osobní automobily mimo vozovku, záchranáři si do péče převzali čtyři osoby.

Policie zveřejnila další video z loupežného přepadení benzinky v Nelahozevsi

Nelahozeves /VIDEO/ - Pátrání po dvou pachatelích, kteří přepadli čerpací stanici v Nelahozevsi, stále pokračuje. Kriminalisté pracují s dvěma verzemi, řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa: dvojici, která postřelila obsluhu stanice - 58letá žena na zranění zemřela - mohli tvořit buď dva muži, nebo smíšený pár: muž a žena.

Spor výtvarníka s automobilkou soud zatím nerozsekl

Střední Čechy - Odročení jednání s návrhem na uzavření smíru. Tak se v úterý u Krajského soudu v Praze vyvinulo jednání – konané s vyloučením veřejnosti – ve sporu malíře a designéra Vlada Vovkaniče s automobilkou Škoda Auto.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Elektřinu ze slunce schovávají v Řeži do vodíku

Střední Čechy – Otevřením první dobíječky pro elektromobily zcela nového typu se v pondělí pochlubila technicko-inženýrská společnost ÚJV v Řeži. Unikátní je tím, že je „vodíková“, vysvětlila za ÚJV Alena Rosáková. S upozorněním, že tohle je to pravé pro ekologicky naladěné elektromobilisty.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu

/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.