Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Rakovník

Rakovník je město ve Středočeském kraji, ležící 50 km západně od Prahy a 47 km na severovýchod od Plzně. Nachází se v členité krajině na dně kdysi mokřinatého údolí, kterým protéká Rakovnický potok. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 18,50 km²
Oficiální web města: www.mesto-rakovnik.cz


Z katalogu firem doporučujeme

ToPa Tomáš Tichý – voda, plyn, topení, kanalizace, kotelny, podlahové topení, vodovody, rekuperace, solární systémy, tepelná čerpadla Rakovník, Kladno

Naše společnost sídlí v Krušovicích. Nabízíme kompletní servis v oboru: VODA - PLYN - TOPENÍ - KANALIZACE. Rádi Vás navštívíme a poskytneme odbornou radu při zpracování projektové dokumentace. Naše služby: topení plyn voda a kanalizace rekuperace jádrové vrtání

Tel:
 • 602 458 959 - Tomáš Tichý - majitel
  724 044 809 - Zdeněk Tichý - zástupce majitele
E-mail:
 • topatom@centrum.cz

Eva Jašková – CHEF LINE – gastronomické oblečení, kuchařské nože, pracovní obuv Rakovník

Jsme poměrně mladá firma, nicméně na gastronomickém trhu u nás i v zahraničí se pohybujeme již řadu let.  Naše společnost je zárukou nejvyšší kvality v oboru. Veškeré materiály a technologie podléhají normám a jsou schváleny příslušnými úřady. Výroba oděvů je tuzemská, materiál dovážíme převážně z Itálie, některé prvky i z...

Tel:
 • 734 604 197 - paní Jašková
E-mail:
 • chefline@email.cz

Pracovní oděvy Jiří Vyskočil – prodej ochranných pomůcek, pracovní obuv, bezpečnostní postroje, holínky, e-shop Nové Strašecí

Provozuji kamennou prodej a e-shop a širokým výběrem pracovních oděvů. Nabízené produkty: OCHRANNÉ POMŮCKY BEZPEČNOSTNÍ POSTROJE BRÝLE DOPLŇKY MASKY OCHRANA SLUCHU PŘILBY PRACOVNÍ RUKAVICE ŠTÍTY PRACOVNÍ OBUV FARMA HOLÍNKY OSTATNÍ PANDA PRESTIGE PRACOVNÍ ODĚVY BUNDY BUNDY ZATEPLENÉ ČEPICE GASTRONOMIE KALHOTY KOMBINÉZY MIKINY ODĚVY ALLYN ODĚVY COOL TREND ODĚVY DESMAN ODĚVY...

Tel:
 • 313 574 246
E-mail:
 • eshop@jvyskocil.cz

Miroslav Šnobl – revize elektro, školení elektrikářů, topenářské práce, stavební práce Rakovník

Nabízíme: revize elektro ( neomezené napětí ) školení elektrikářů podle vyhl. 50/78 Sb. zkoušky elektrikářů podle vyhl. 50/78 Sb. technický dozor investora topenářské práce stavební práce komplexní služby v oblasti vody a kanalizace elektroinstalace komplexní služby v oblasti rozvodu plynu

Tel:
 • 606 816 218
E-mail:
 • evt.snobl@centrum.cz

Pavel Vostrý – autodoprava, úklidové služby Rakovník

Nabízíme: autodoprava přeprava skříňovou nástavbou přeprava zboží úklidové služby vyklízení půd

Tel:
 • 736 533 451 - pan Vostrý
E-mail:
 • autodoprava.vostrypav@seznam.cz
  stehovanivostry@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

KRÁTCE: Rakovník otevřel sběrný dvůr

Rakovnický sběrný dvůr je znovu otevřen nejen pro podnikatele s vlastním IČ, ale také pro ostatní občany. „Vstup na sběrný dvůr bude možný pouze s rouškou a je potřeba dodržovat odstupy mezi jednotlivými občany. Prosíme o dodržování těchto opatření,“ uvádí město Rakovník.

Policisté se o velikonočních svátcích zaměří především na shlukování osob

Policisté se již připravují na velikonoční svátky, které letos budou vzhledem k vládním nařízením velmi atypické. Koledníci by letos měli zůstat doma a už vůbec by se neměli shlukovat po skupinkách.

Novostrašečtí hasiči obdrželi další dar za své nasazení. Tentokrát od baráčníků

Novostrašečtí dobrovolní hasiči obdrželi za svoje vysoké nasazení v nelehký dnech další dar. Tentokrát místní baráčníci Černá Ves, kteří sídlí v Jungmannově ulici, vybrali mezi sebou skvělých 20 tisíc korun na boj proti koronaviru.

Rakovnicko hlásí desátého nakaženého koronavirem

Počet nakažených lidí novým koronavirem dosáhl ve středu 8. dubna na Rakovnicku poprvé dvojciferného počtu. Desátým nakažený je zároveň prvním potvrzeným člověkem s onemocněním COVID-19 na území města Rakovník.

Nemocnice má dostatek lůžek, ale chybí jí personál

V Masarykově nemocnici v Rakovníku byla vytvořena tzv. Vstupní ambulance, která by měla tvořit filtr pacientů před vstupem do nemocnice. Pacienti, kteří musí být ošetření v nemocnici, tedy musí projít kontrolou a poté jsou nasměrováni na příslušné pracoviště.

Hrdinové v první linii: Radek Rozkovec plní svou praxi v rakovnické nemocnici

Radek Rozkovec je studentem třetího ročníku oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci. I jeho se tak týká pracovní povinnost k zajištění poskytování péče v zařízeních sociálních služeb.

Radek Červený: Už ani nevím, jestli je všední den nebo víkend, ale chci pomáhat

/FOTOGALERIE/ Již tři týdny rozváží doslova dnem i nocí, v sobotu ale i v neděli rakovnický boxer Radek Červený ochranné pomůcky po celém rakovnickém okrese. Vychovatel Integrované střední školy Rakovník, kde 16. března bylo vytvořeno jediné distribuční místo na Rakovnicku, si ovšem na nic nestěžuje, bere to jako samozřejmost.

Český červený kříž se i v omezeném režimu snaží pomáhat

Rakovnická pobočka Českého červeného kříže funguje v omezeném režimu v počtu dvou zaměstnankyní, přesto se i nadále tato společnost snaží být prospěšná potřebným.

Archeologové odkryli ve Zbečně hroby z dvanáctého století

/FOTOGALERIE/ Jedna z nejstarších obcí v Čechách – Zbečno – v sobě skrývá mnohá tajemství a jedno významné právě poodhalila archeologům. Ti v obci od 16. ledna provádějí záchranný archeologický výzkum a podařilo se jim odkrýt pohřebiště z 12. století, které do této chvíle čítá téměř padesát hrobů mužů, žen i dětí.

V kulturním centru opraví podlahu

Rada města Rakovník využila toho, že se v kulturním centru v současné době nekonají žádné akce, a tak rozhodla o renovaci parketové podlahy. Tu provede mostecká firma za 187 tisíc korun včetně DPH.

Sport

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

Sportovci v karanténě: Matoušková si vybrala těhotenství ve správný čas

Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila?

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěží hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Fotbalové jaro zatáhlo oponu. Je to na draka, shodují se hráči i funkcionáři

Konečná. Fotbalové sezoně 2019/2020 v amatérských soutěžích kvůli epidemii koronaviru definitivně odzvonilo. Úterní rozhodnutí Fotbalového svazu České republiky zní jasně – veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky k 8. dubnu ukončují. Aktuální pořadí rozehraného ročníku zůstává, kluby ovšem nepostupují ani nesestupují.

Golfisté mohou do akce! Vláda je pustila na hřiště

Golfisté, a to i ti ve středních Čechách, mohou od úterý 7. dubna vyrazit na hřiště. Vláda uvolnila některá pravidla nouzového režimu a golf je jedním z venkovních sportů, kterého se to týká. Hrát se však dá za dodržení celé řady omezení.

Sportovci v karanténě: Kubíček podřadil na nižší kvalt

Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila?

Nejslavnější stochovský fotbalista slaví. Novotnému je 50

Nejslavnější odchovanec fotbalového Baníku Stochov slaví padesátku. Obránce Jiří Novotný zářil během své kariéry hlavně ve Spartě Praha, které pomohl k rekordním 14 mistrovským titulům. Víc jich ve Spartě nikdo nezískal. Novotný v kariéře nastoupil i ve 33 zápasech za reprezentaci a byl na mistrovství Evropy v roce 2000.

Hvězda Rittich: NHL bez diváků? Divné. Připadal bych si jako v Benátkách

/ROZHOVOR/ Vrátil se domů. Hokejový brankář David Rittich se po přerušení NHL rozhodl pro návrat do Česka. Využil toho, že v zámoří byly na šedesát dní přerušeny všechny akce. Jihlavský rodák, který v minulosti oblékal dres Mladé Boleslavi, odkud v roce 2016 zamířil za oceán, kde hraje za Calgary Flames, si zpestřil dny povinné karantény videokonferencí s českými novináři. „Takovouhle tiskovku po telefonu jsem ještě nezažil,“ připustila s úsměvem jednička Calgary.

Krimi

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkáři

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

KRIMI MIX: Ohlédl se na psa a narazil do značky

Přinášíme vám přehled krimi zpráv na Rakovnicku.

Řidička, která skončila s vozem na střeše, letěla do nemocnice vrtulníkem

Namrzlé silnice v posledních dnech řidiče pěkně potrápily. I přes omezený pohyb lidí venku došlo k několika nehodám, z nichž jedna byla vážná a vyžádala si dokonce zásah vrtulníku.

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Policie hledá řidiče, který narazil do chodce na přechodu

Z místa nehody sice řidič nezmizel, přesto však po něm policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrají. Hledají šoféra, jenž po střetu s chodcem na přechodu neujel – avšak nakonec odjel v domnění, že se nic nestalo. Jenže – ono se stalo.

Vážná nehoda na D6. Osobák vjel do protisměru a srazil se s nákladním autem

V pátek 27. března se kolem 4. hodiny ranní stala na dálnici D6 u Velké Dobré vážná nehoda. Osobní auto Volkswagen Passat vjelo do protisměru náklaďáku. Šestatřicetiletý řidič passatu utrpěl těžká poranění. Šofér náklaďáku vyvázl bez zranění. 

Rakovničtí policisté pokutovali první dva občany bez ochranných pomůcek

Rakovničtí policisté pokutovali první dva případy rakovnických občanů, kteří nerespektovali vládní nařízení a neměli na obličeji ochranné pomůcky. Sankce za tento prohřešek je 10 tisíc korun.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Nejdražší benzín a nafta je na Benešovsku a Berounsku

Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic i nadále klesají kvůli krizi způsobené pandemií koronaviru. Jen ve Středočeském kraji klesla průměrná cena litru nejprodávanějšího benzínu Natural 95 a nafty o více než čtyři koruny. A podle výhledu ekonomů by cena měla padat i nadále.