Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Chomutov

Chomutov je statutární město v Ústeckém kraji, 49 km jihozápadně od Ústí nad Labem. Historické jádro města se rozkládá na levém břehu říčky Chomutovky v Chomutovsko-teplické (mostecké) pánvi při úpatí Krušných hor. První zmínka o Chomutově pochází z 29. března 1252.

Počet obyvatel: 49.000
Rozloha: 29,26 km²
Oficiální web města: www.chomutov-mesto.cz


Z katalogu firem doporučujeme

PENZION ANNA – ubytování pod Klínovcem

Penzion s ubytováním v Krušných horách se nachází v malé vesničce Loučná pod Klínovcem u německých hranic s městečkem Oberwiesenthal. Malý rodinný penzion s ubytováním v Krušných horách Vás nadchne svým kouzlem domácího prostředí, v restauraci najdete spoustu starých a zajímavých předmětů z dob našich babiček v retro stylu. Ubytování...

Tel:
 • +420 474 396 004 - penzion
  +420 777 305 289 - pan Jenka Václav, majitel
E-mail:
 • vaclav.jenka@tiscali.cz

MOVA – penzion, restaurant, bowling, Kadaň

Restaurace se nachází 5 minut od historického centra královského města Kadaně. Od pondělí do pátku v čase 10:30 - 14:00 si můžete vybrat z rozmanité nabídky hotových jídel. Možnost posezení na venkovní terase. K dispozici je Wi-fi internetové připojení. Můžete si zahrát bowling na čtyřech profesionálních bowlingových drahách. Pro menší...

Tel:
 • +420 478 048 100 - firemní
  +420 478 048 098 - firemní
E-mail:
 • info@movakadan.cz

Podlahářství Pechman – pokládka podlahových krytin, plovoucí podlahy, laminátové podlahy, parkety, PVC

Nabízíme pokládání plovoucích podlah, parket, lamina a lina. Provádíme rekonstrukce a renovace podlah, obklady stěn. Dále mezi naše služby patří broušení, lakování, lajnování, pokládka koberců, měření vlhkosti podlah, nátěry stěn, schodové moduly, vyrovnávání podkladů štěrkováním. Nabízíme: pokládka podlahových krytin podlahářské práce plovoucí podlahy laminátové podlahy parketové podlahy korkové podlahy PVC...

Tel:
 • pan Pechman Josef, majitel:
  +420 731 716 771
E-mail:
 • pan Pechman Josef, majitel:
  podlahypechman@seznam.cz

RESTAURACE STŘELNICE, Kadaň

Restaurace Střelnice na vás zapůsobí příjemným prostředím, profesionálním personálem a možností výběru z našich českých jídel. V letních dnech můžete relaxovat s přáteli na zahrádce pod letitými kaštany a nechat své ratolesti dovádět v dětském koutku. Restaurace se nacha­zí v prostorách kul­turního domu. Připravují zde jídla klasické české kuchyně, speciali­ty,...

Tel:
 • +420 731 564 077 - pan Riliak Tomáš, majitel
  +420 773 075 222 - rezervace, dotazy
E-mail:
 • strelnicekadan@seznam.cz

Ladislav Makuňa – zednické práce, stavební práce, zámkové dlažby, obklady, bourací práce, izolační práce, Jirkov

Naší hlavní pracovní náplní jsou kompletní zednické a stavební práce. Dále se specializujeme na pokládku zámkové dlažby, provádíme obklady a izolační práce. Provádíme bourací, malířské a úklidové práce. Zajišťujeme terénní úpravy a sekání trávy. Pokud Vás zaujaly naše služby profesionální kvality prosím, neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme: zednické práce zámkové dlažby...

Tel:
 • pan Makuňa Ladislav:
  +420 608 841 884
E-mail:
 • pan Makuňa Ladislav:
  ladamakuna@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Vsadit na jeden druh paliva je krátkozraké. Rostou ceny a dodávky jsou nejisté

/ROZHOVOR/ V meziměstské a nyní v městské osobní dopravě pracuje současná ředitelka Simona Mohacsi u Dopravního podniku města Ústí nad Labem už 10 let. „Mou vizí je nasměrovat naši společnost k větší energetické soběstačnosti, zaměřit se na modernizaci vozového parku trolejbusů a autobusů, využít dnešní moderní trolejbusy k obsluze částí města, která nejsou pokryta trolejovým vedením, vytvořit lepší prostředí pro práci zaměstnancům, osadit budovy společnosti fotovoltaickými panely, začít hospodařit s šedou vodou a podobně,“ říká v rozhovoru pro Deník o svých plánech.

Stavba chomutovského obchvatu jde do finále. Náklady už vylétly nad 800 milionů

/FOTO/ Staveniště kříží cyklostezku, která sportovce vede k zooparku, do města a do přírody. Netrpěliví běžci přes ně přebíhají.

Pohádkové finále: Festival v Kadani završil herec Dvořák, režisér Troška a Fík

/FOTO/ Pohádky, hry a soutěže vládly po čtyři dny Kadaňskému pohádkovému festivalu, který byl zasvěcený především večerníčkům. Tisíce dětí měly možnost v kině Hvězda sledovat oblíbené pohádky na dobrou noc a hlasovat pro nejoblíbenějšího hrdinu. Vyhrál maxipes Fík – maskot Kadaně, kterému je ve městě věnováno dokonce i nábřeží, amfiteátr a socha.

Tajemné Česko: Tragédie na Měděnci se stala námětem filmu Filipa Renče

K ponuře tajemným místům Chomutovska patří Měděnec, kde v polovině osmdesátých let vyhořel ústav sociální péče. O život tehdy přišlo 26 chovanek.

Elektřina za 81 milionů: Kadaň vybere nového dodavatele do roku 2024

Kvůli turbulencím na energetickém trhu si řada měst musela najít nové dodavatele. Mezi nimi i Kadaň.

Podkrušnohorská magistrála: Peníze došly, tendr se vypíše nejspíš pro příští rok

Původní zakázku na rekonstrukci trati pod Krušnými horami Správa železnic po více než roce zrušila. Součástí záměru je vyražení podchodu pro pěší do otvické zóny. Obec už postavila chodník, končí ale u paty návrší.

Nejkritičtější místa Chomutovska? Křižovatka před Kláštercem a kruhák u Otvic

/DATA/ Když je řeč o křižovatce před Kláštercem nad Ohří a Kadaní, mnohý si vzpomene na mrazivé snímky převráceného autobusu a skoro tři desítky zraněných lidí. Jednalo se o zaměstnance porcelánky, kteří se vraceli z výletu. Od havárie uteklo šest let. Stejná křižovatka ale stále patří k nejkritičtějším místům na Chomutovsku. Úseků častých kolizí je na silnici I/13 více. Patří k nim kruhový objezd u otvické nákupní zóny, za Vysokou Pecí a silnice podél pesvického letiště.

Severem Čech se proháněl vodíkový vlak, vyrábět by jej mohli v České Lípě

/FOTO, VIDEO/ Za zvuku připomínajícího rozjezd metra nebo elektrického vlaku se ve středu dopoledne 25. května vydal z Jedlové na Děčínsku vstříc svým posledním kilometrům v Česku první sériově vyráběný vlak poháněný vodíkem.

Pomněnkový den připomíná v Ústeckém kraji tři dlouhá léta pohřešované děti

Mezinárodní den pohřešovaných dětí, takzvaný pomněnkový den, si připomínáme 25. května. Drtivá většina ztracených dětí nebo těch na útěku se rychle vrací domů, i v Ústeckém kraji jsou ale za poslední dvě desetiletí tři případy, kdy se děti ani po letech nepodařilo vypátrat.

Vzácní arkalové z chomutovského zooparku mají mladé. A hned čtyři

Nejvzácnější kopytníci z chovu chomutovského zooparku si letos pro chovatele i návštěvníky přichystali velmi milé překvapení. Po pouhém půl roce, kdy do stáda urialů kaspických (arkalů) znovu přibyl samec, má o čtyři členy víc.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Finsko, semifinále s Kanadou... Stříbrná parta kolem Pastrňáka zažívá déjà vu

/VIDEO/ O jedinou českou medaili za poslední dekádu se postarala hokejová osmnáctka v roce 2014. Na světovém šampionátu ve finské Lappeenrentě brali čeští mladíci stříbro. Sedmička teenagerů ze stříbrné party dospěla a po osmi letech útočí s národním týmem na placku na seniorském mistrovství. Opět ve Finsku a znovu v cestě do finále stojí Kanada.

Kam za fotbalem: Hraje se třetí liga, ale i nižší regionální soutěže

Fanoušci fotbalu mají opět pestrou škálu možností, kam mohou jít v nejbližších dnech na fotbal. Dvě nejvyšší profesionální soutěže sice už skončily, ale hraje se třetí liga, divize i regionální soutěže. V ČFL se doma představí v neděli teplická rezerva nebo Brozany.

Pastrňák: Nejlepší zápas na turnaji. Jalonen po utkání spěchal na zápas Finů

Po vytouženém postupu české reprezentace do semifinále hokejového mistrovství světa ve Finsku byla na trenérovi Kari Jalonenovi vidět úleva a částečná radost. Tu si ale neužíval dlouho, Jalonen totiž spěchal na utkání Finska se Slovenskem tak, aby ho mohl osobně z tribuny analyzovat.

Přesilovková smršť! Hokejisté slaví postup do semifinále, zářil první útok

Čeští hokejisté to dokázali. Ve čtvrtfinále mistrovství světa ve Finsku, které tradičně rozhoduje o úspěchu či zklamání, zvítězili nad Německem 4:1 a postoupili mezi nejlepší čtyři týmy do semifinále.

OBRAZEM: Šestibranková demolice Kadaně v podání Brné

Fotbalisté Brné smetli v posledním zápase krajského přeboru Kadaň 6:1. Podívejte se na fotogalerii ze zápasu.

Krimi

Muže obtěžovala opilá těhotná expřítelkyně. Pomáhali mu strážníci

Strážníky si na pomoc přivolal muž, který bydlí v ulici Kosmonautů v Chomutově. Chtěl se zbavit bývalé přítelkyně, která ho přijela navštívit a strhávala na sebe pozornost půlky ulice.

Batoh v autě zlákal zloděje. Chomutovanka o něj přišla, když vedla dítě do školy

Nezvykle časnou dobu si pro krádež vybral zloděj, který se vloupal do auta v Blatenské ulici v Chomutově.

Dívka z Jirkova utržila bodné rán do krku i hrudi. Soud poslal útočníka do vazby

Podle obhajoby mladík trpí psychickými problémy. V případě odsouzení mu hrozí až osmnáct let vězení.

Policie obvinila z pokusu o vraždu muže, který měl pobodat ženu v Jirkově

Dvacetiletého muže, který měl v Jirkově pobodat mladou ženu, kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Vyšetřovatel zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby

Noc hrůzy v Jirkově: Pobodaná byla mladá žena, policie zadržela 20letého mladíka

Kriminalisté v Jirkově prověřují pokus o vraždu. Došlo k němu před půlnocí na středu 25. května. Obětí je mladá žena. 

U Jirkova se vážně zranil cyklista. Do nemocnice ho transportoval vrtulník

K vážné nehodě došlo v neděli 22. května navečer u Jirkova. Na silnici z Boleboře do Jindřišské se tam střetlo osobní auto a cyklista.

"Market" s pervitinem měl Chomutovan doma. Měnil ho i za parfémy

V těchto dnech vyšetřovatel zahájil trestní stíhání osmadvacetiletého muže z Chomutova, který podle toxi týmu šířil pervitin. Muž, který je sám závislý, měl drogu prodávat u sebe doma na chomutovském sídlišti.

Do Tušimic spěchali hasiči. Zahořel tam odpad na skládce

Čtyři hasičské jednotky vyjely ve čtvrtek 19. května večer na skládku Tušimice k nahlášenému požáru odpadu.

Chomutovan, který brutálně zbil kojence, je ve vazbě. Zase pil

Muž byl pro pokus o vraždu stíhaný na svobodě, měl se ale vyhýbat alkoholu. To nezvládl.

Jeden zloděj zdržoval stařenku, druhý jí pročesával dům

Policisté pracují na případu dvou mužů, kteří se začátkem května snažili okrást důchodkyni v jedné z vesnic na Chomutovsku.

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Mladíci rozjeli osvěžující podnik. Svou rolovanou zmrzlinu nazvali Royal Rolls

Mladíkům Martinovi s Honzou před čtyřmi roky učarovala technika rolování zmrzliny na pražském food festivalu, předtím ji znali jen ze zahraničí. Brzy bylo rozhodnuto a ve světě gastronomie se objevila nová firma – Royal Rolls. A když kluci původem z lázeňských Teplic zjistili, že na celém severu Čech nebyl nikdo, kdo by nabízel rolovanou zmrzlinu původem z Thajska, definitivně se rozhodli podnikat v gastronomii. 

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Ručně vyrobený šperk je nejen krásný doplněk, i dobrá investice, říká klenotník

Vyhledávaný klenotník Marek Rufert z Ústí nad Labem je proslulý svým důrazem na kvalitu, individualitu, ale také na originalitu jím vyrobených šperků. Ty nosí známé osobnosti, podnikatelé či lékařky. Jak ostatně říká, šperky jsou neodmyslitelně spjaty s ženskou krásou. Přitom v rodině byl jablkem, které od stromu padlo poněkud dále. Táta byl totiž lékař a máma univerzitní profesorka.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!