Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.06. 2022 a svátek má Ivan

Chomutov

Chomutov je statutární město v Ústeckém kraji, 49 km jihozápadně od Ústí nad Labem. Historické jádro města se rozkládá na levém břehu říčky Chomutovky v Chomutovsko-teplické (mostecké) pánvi při úpatí Krušných hor. První zmínka o Chomutově pochází z 29. března 1252.

Počet obyvatel: 49.000
Rozloha: 29,26 km²
Oficiální web města: www.chomutov-mesto.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Vítězslav Kramer – TRUCK SHOP Chomutov- prodej náhradních dílů pro nákladní automobily

Specializujeme se na prodej náhradních dílů na trucky, užitková vozidla, návěsy, přívěsy, přívěsné vozíky i osobní automobily. Dále poskytujeme autokosmetiku, autochemii a doplňky pro řidiče. Nabízíme: náhradní díly na nákladní automobily světlomety, poziční světla, tykadla, zadní světla,majáky,  filtry nárazníky, blatníky, díly karoserie brzdové systémy , destičky, kotouče, brzdiče, bubny spojky,...

Tel:
 • firemní:
  +420 474 624 235

  paní Kramerová Ivana, vedoucí prodeje:
  +420 777 339 823
E-mail:
 • firemní:
  info@vivatruck.eu

  paní Kramerová Ivana, vedoucí prodeje:
  i.kramerova@vivatruck.eu

Cestovní kancelář PERN – tuzemské a zahraniční zájezdy, poznávací zájezdy, lázeňské pobyty, zájezdy do Řecka

Cestovní kancelář PERN nabízí tuzemské a zahraniční zájezdy. Poskytujeme poznávací zájezdy, lázeňské pobyty, jazykové kurzy v zahraničí, autobusové jízdenky, letenky. Specializujeme se na zájezdy do Řecka. Dále zajišťujeme zahraniční pobyty v Bulharsku, Francii, Chorvatsku, Itálie, Kanárských ostrovů, Kypru, Maďarska, Poloostrova Peloponés, Rakouska, Slovenska, Španělska a Tuniska. Nabízíme: tuzemské zájezdy zahraniční...

Tel:
 • +420 474 651 370 - kancelář
  +420 603 924 758 - pan Franc Zdeněk
  +420 724 815 899 - Mgr. Heroltová Petra
E-mail:
 • ckpern@ckpern.cz

Truhlářství Bezděka – truhlářské práce, výroba nábytku, kuchyně, vestavěné skříně, vybavení interiérů, Chomutov

Truhlářství  Michal Bezděka působí na českém trhu již od roku 2000. Specializujeme se na kompletní truhlářské práce. Zajišťujeme výrobu nábytku na míru. Provádíme výrobu kuchyní, vestavěných skříní, dveří, vrat a renovace oken. Dále se zabýváme vybavením interiérů. Nabízíme: truhlářské práce výroba nábytku nábytek na míru nábytek z masivu a dřevotřísky...

Tel:
 • pan Bezděka Michal, majitel:
  +420 603 386 122
E-mail:
 • firemní:
  info@mbezdeka.cz

ZAK-KOVOVÝROBA s.r.o. – výroba ocelových konstrukcí, CNC obrábění, mechanické obrábění, výroba dílů pro stavbu strojů

Nabízíme volnou výrobní kapacitu pro strategického partnera pro společnou výrobu. Výrobní prostory se nacházejí na vlastním pozemku o rozloze 13 000 m². Předmětem činnosti je strojírenská výroba dle výrobní dokumentace. V současné době firma zaměstnává 60 kvalifikovaných pracovníků. Dlouholeté zkušenosti se spoluprací s partnery ze SRN zaručují požadovanou kvalitu a termín....

Tel:
 • +420 474 638 710 - firemní
  +420 474 638 716 - vedoucí výroby
  +420 777 200 610 - pan Klemenko Antonín, jednatel
E-mail:
 • zak-kovo@zak-kovo.cz

C & C PROJEKT s.r.o. – energetické audity a posudky, poradenství, projekční a inženýrská činnost, kopírování, Chomutov

Energetické audity a posudky: zhodnotíme současný stav užití energií v budovách nebo jiných energetických systémech identifikujeme optimální způsob dosažení energetických úspor z hlediska technického, ekonomického a ekologického Energetické poradenství: zdarma poskytneme základní poradenství v oblasti efektivního využívání energie patříme do středisek Energetického poradenství EKIS konzultace probíhají osobně nebo elektronicky a...

Tel:
 • Mobil - Ing. Coufalová Jana, kontaktní osoba:
  +420 602 553 925

  Mobil - Mgr. Coufalová Eliška, jednatelka:
  +420 777 631 814
E-mail:
 • info@elprojekty.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Strážníci v Jirkově dostanou jako náborový příspěvek 30 tisíc. Méně než v okolí

Po bok měst, která zavedla náborový příspěvek pro strážníky, se nově zařadil i Jirkov. Pro začátek mohou počítat s třiceti tisíci korunami. Na posledním jednání to odsouhlasili zastupitelé, kteří doufají, že peníze přilákají více zájemců o práci. Jiná města přitom nabízejí podstatně víc.

Z Ruské Ukrajinská nebude. V Chomutově název ulice měnit nechtějí

Zastupitelé v Chomutově jednali o možné změně názvu ulice Ruská na Ukrajinskou. Žádost vznesl jeden z občanů v souvislosti s válečným konfliktem, který vyprovokovala na cizím území Ruská federace. Nakonec ale nebyla vyslyšena. 

Exministr životního prostředí Brabec je Ropákem roku. Byli i kandidáti z regionu

Ropákem roku za rok 2021 se stal exministr životního prostředí a bývalý poslanec za Ústecký kraj Richard Brabec. Navázal tak na loňské ocenění, kdy získal Zelenou perlu. Obě ceny udělují Děti Země, výsledky letošního ročníku spolek vyhlásil v pátek 24. června v Brně.

Ukrajinské děti školy na Chomutovsku nezahltí, hlásí se jich nanejvýš desítky

Ukrajinské děti budou brát těm našim místa ve školách. Nenávistné příspěvky s podobným obsahem ještě nedávno válcovaly sociální sítě. Jak ukazují zápisy do prvních tříd základních škol a do školek, jedná se o nesmysl. Ani ve velkých městech kraje se totiž do škol a školek nepřihlásilo více než několik desítek ratolestí prchajících před válkou, školy přitom mají v průměrném okresním městě kapacitu na několik tisíc dětí.

Chomutov je 98 milionů v plusu. Kvůli drahotě ale otáčí každou korunu

Hospodaření Chomutova dopadlo nad očekávání dobře. Vyplývá to ze závěrečného účtu za uplynulý rok. Přes covidovou krizi a další otřesy, které měly dopad na veřejný rozpočet, město skončilo s kladným hospodářským výsledkem 98,7 milionů korun. To je o 30 milionů více než v roce předešlém. Hlavní ekonom dokonce hovoří o rekordním hospodaření v historii města. Opozice naopak upozorňuje, že původní rozpočet byl pravděpodobně nerealistický.

Seniorům v Jirkově bude pomáhat nové auto, bude jim rozvážet obědy

Už čtvrté vozidlo z projektu Auto pomáhá seniorům zamířilo do Jirkova, předáno bylo v minulých dnech do služeb městského ústavu sociálních služeb. Ten tak bude mít nyní k dispozici dvě dodávky.

Jsou málo využívané. Schránky na dopisy pomalu mizí z ulic v kraji

Dříve byly na každém rohu ulice, v posledních letech jich ale ubývá. Poštovní schránky totiž s nástupem elektronické komunikace využívá stále méně lidí, stejně jako klesá počet podaných listovních zásilek. Oranžové boxy tak pomalu, ale jistě následují osud telefonních budek.

Policie vypátrala roční holčičku s matkou. Byly na Děčínsku

Téměř měsíc policie pohřešovala roční holčičku, ve středu 22. června ji zařadila do systému Dítě v ohrožení. Předpoklad, že je kojenec se svou matkou, která se nevrátila z víkendového pobytu zpět do nařízené ústavní péče, se potvrdil.

Uprchlíkům v kraji končí bezplatná doprava, od července si zaplatí

Lidé utíkající před válkou na Ukrajině si budou muset od začátku července zaplatit za jízdenky v krajské dopravě, doposud mají tuto dopravu bezplatnou. Ve středu 22. června o tom rozhodli krajští radní.

Z lázní knihovna: Chomutov chystá soutěž s přispěním Davida Vávry

Co s budovou bývalých městských lázní? To je v Chomutově věčné téma. Z nedávno zveřejněné studie proveditelnosti vyšlo najevo, že by budova měla do budoucna patřit moderní knihovně, která se stane kulturně – společenským centrem. Aby byl zaručený kvalitní výsledek, vedení města plánuje vyhlásit architektonickou soutěž. V čele nezávislé poroty má být známý český architekt a průvodce dokumentárním cyklem Šumná města David Vávra.

Sport

Piráti dál zbrojí na druhou ligu! Získali obránce Radka Havla

Kádr Pirátů pro druhou ligu dostává stále jasnější kontury, jeho dalším členem bude opět staronová tvář, která místní prostředí dobře zná. Obránce Radek Havel má na kontě už téměř stovku startů za chomutovské áčko a vrací se do týmu potřetí v kariéře.

Vilémov chce získat pohár! Divize? Nejdeme to zkusit jenom na rok, říká Sklenář

Před sobotní finálovou odvetou krajského fotbalového poháru je tým z Vilémova dobře naladěn. Z prvního zápasu na půdě Perštejna si přivezl nadějnou remízu 1:1, v tomto týdnu se navíc dozvěděl, že si v další sezoně na sto procent zahraje divizní soutěž.

PODÍVEJTE SE: Kraus vyučoval, Vojtek se vyznal. Vyhrál ale někdo jiný

Nikdy na tom nestáli, ale dokázali, že soutěživé geny v sobě nezapřou. Čeští sportovci si vyzkoušeli nový progresivní sport jetsurfing v Třebouticích u Litoměřic.

Odveta s rukavicemi. Exhibice jako boj o titul. Eschnerovi v ní půjde o kariéru

Před téměř třemi lety absolvovali Michal Řehák se Stanislavem Eschnerem první duel v boxu bez rukavic „bare knuckle boxing“ na českém území. A třebaže se jedná o poměrně dlouhou dobu, jednalo se o nezapomenutelný sportovní zážitek, po němž vzpláli obří emoce mezi hodně rozbitými aktéry samotnými i fanoušky. Zpetřením sobotního galavečera Tohle je box IV., bude vedle tří titulových bitev na deset kol právě opět exhibiční duel těchto stejných rivalů na tři kola po třech minutách. Odveta je tady s rukavicemi.

Boj o pohár je tady! Bude se radovat Vilémov nebo Perštejn?

Sobota 25. června dá odpověď na to, kdo se stane letošním držitelem krajské pohárové trofeje. Na trávníku ve Vilémově se od 16.00 hodin utkají domácí hráči se soupeřem z Perštejna. Kdo bude po devadesáti minutách juchat s pohárem?

Domoušice končí! Za dobrou práci jsme byli potrestáni, řekl trenér Schettl

Místo postupu totální krach, euforii rychle střídá rozčarování. Ještě v sobotu slavili v Domoušicích postup do divize, od středy už je jasné, že v tamní vesnici fotbal končí. Nejsou peníze, hráči a v podstatě ani kde hrát. "Máme od obce sto tisíc na sezonu, to je tak na měsíc fungování. A jít do divize nebo zůstat v krajském přeboru s nepokrytým rozpočtem a 13 hráči plus jedním brankářem, to je nesmysl," řekl zkušený domoušický trenér Pavel Schettl s tím, že soukromí sponzoři finance nedodají a z ostaních zdrojů by byly nedostatečné. Novou sezonu za daných okolností nemá cenu rozjíždět.

Piráti zpevňují obranu. Z Mountfieldu přichází Jakub Váchal

Většina posil pirátského A-týmu pro druhou ligu místní prostředí dobře zná, neboť ho poznala během mládežnických let, pochází odsud nebo jezdila do ROCKNET ARÉNY v roli soupeřů. Stejné je to i u nejnovějšího přírůstku do defenzivy, jímž je jednadvacetiletý Jakub Váchal, který v Chomutově debutoval mezi dospělými.

Plzeň začne cestu za obhajobou titulu s Teplicemi, Slavia vyzve Hradec

Obhájci titulu fotbalisté Plzně zahájí novou sezonu první ligy zápasem v Teplicích 30., nebo 31. července. Úřadující vicemistr Slavia v úvodním kole nastoupí venku proti Hradci Králové, s nímž prohrála v nadstavbové části uplynulého ročníku. Sparta přivítá Liberec a jediný nováček nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno bude hostit Slovácko. Podzimní pražské derby je na programu ve 13. kole v Edenu. Rozhodl o tom dnešní los v Praze na ligovém grémiu klubů.

Jansta: Nejtěžší období v historii sportu. Téměř všude je přístup zcela odlišný

Po korovanirové pandemii nyní kritickým způsobem doléhá na dlouhodobě značně podfinancovaný český sport energetická krize. Kvůli zvýšeným výdajům za provoz a údržbu sportovišť bude docházet k jejich uzavírání, prodejům majetku nebo dokonce k bankrotu sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Velkou překážkou je také dlouhodobý nezájem ze strany státu oblast sportu koncepčně a dostatečně podporovat. „Procházíme nejtěžším obdobím českého sportu v jeho historii. V době, kdy je nutné děti přivádět k pohybovým aktivitám a do organizovaného sportu, nám budou kluby zanikat z ekonomických důvodů. A současná vláda to zatím neřeší,“ prohlásil Miroslav Jansta, předseda České unie sportu na 40. valné hromadě, která se konala 22. června v Nymburce. Jejím hostem byl také předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Druhý porazil prvního. Podbořany zvládly úvodní poločas i penalty

/FOTBALOVÁ I. B TŘÍDA/ Jednoznačným šlágrem závěrečného kola byl v béčkové skupině fotbalové I. B třídy ústeckého regionu souboj v Podbořanech, kde domácí Tatran, v tabulce druhý, porazil po nerozhodném stavu 2:2 v základní hrací době na penalty 6:5 vedoucí Nové Sedlo.

Krimi

Stačí chvíle a palivo je pryč. Krádeží benzínu i nafty v Česku výrazně přibývá

Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou.

Na lup žena vyrazila s kočárkem. V Otvicích „nakoupila“ dvakrát

Snadno získaná drogerie zajímala šestadvacetiletou ženu z Chomutova, která vyrážela do drogerie v nákupní zóně v Otvicích.

Nezávodili jsme, tvrdí mladík souzený za nehodu u Klášterce, při níž uhořel muž

Okresní soud v Chomutově začal projednávat případ tragické nehody u Klášterce nad Ohří, při níž uhořel člověk a další dva spolujezdci byli zraněni.

Piko, marihuana a přes 200 tisíc ve „slamníku“: Dopadli dealera z Jirkova

Chomutovští policisté dopadli muže, který je podezřelý z distribuce pervitinu a marihuany. Jedná se o sedmadvacetiletého Jirkovana. 

V lese u Vysoké Pece znovu hořelo. Hasiči našli šest ohnisek požáru

/FOTO/ Požár lesní hrabanky likvidovaly v pondělí 20. června tři jednotky hasičů u Vysoké Pece - Podhůří. Na stejném místě hořelo už v neděli.

Hoří v lese na Jedlové hoře. K požáru vyjelo sedm jednotek hasičů

K požáru lesního porostu u Vysoké Pece vyjelo v neděli odpoledne sedm jednotek hasičů. Zasahují v místě zaniklé vesnice Podhůří ve zhruba kilometrové vzdálenosti od obce.

Osm požárů za 24 hodin: Hasiči mají v Ústeckém kraji napilno

/FOTO/ Hasiči napříč Ústeckým krajem vyjíždějí k požárům travních porostů a v lesích. Od pátečních 16 hodin do sobotních 16 zasahovali osmkrát.

Čtyři zranění: K vážné havárii na I/13 u Prunéřova letěl vrtulník

Všechny záchranářské složky zasahovaly u vážné dopravní nehody u prunéřovské elektrárny, při níž se zranili čtyři lidé. K havárii došlo v sobotu 18. června před půl třetí odpoledne na silnici I/ 13.

Celníci našli v Hoře sv. Šebestiána hromadu zboží, u kterého tuší padělky

Na padělky značkového zboží se opět zaměřili příslušníci Celní správy. Celorepubliková akce Dior je přivedla i na severočeské tržnice. Konkrétně do Hory sv. Šebestiána na Chomutovsku a Hřenska na Děčínsku. 

Zaměstnancům peníze strhával, daně ale neodváděl. Podnikateli hrozí vězení

Obvinění ze dvou trestných činů čelí sedmačtyřicetiletý podnikatel z Chomutova. 

Ekonomika

Kdo mohl, zdražil, někteří končí. Pekaři balancují na hraně přežití

Na rok 2022 nebudou pekaři ani jejich zákazníci vzpomínat v dobrém. Válka na Ukrajině vyšponovala ceny energií a následně i obilovin do astronomických výšin.  Některé tuzemské pekárny tak nyní bojují o přežití a zákazníci trnou, za kolik bude na podzim rohlík či chleba.

Desetina venkovských hospod skončila. Výčepní: Zabíjejí nás i levné lahváče

Dlouhá léta vlastnil Kamil Pešek hospodu v Rokytnici v Orlických horách. Na podzim však štamgastům čepovat přestal a mezi místními oblíbený podnik teď prodává. „Už na to nemám. Nejdřív mě na kolena srazila covidová krize a zdraví. A teď vysoké ceny piva. Kdybych měl přistoupit na ceny pivovarů a něco vydělat, musel bych dát pivo za padesát korun. A to tady takřka na vesnici nikdo nedá,“ postěžoval si Deníku hospodský z dnes již bývalé restaurace Eduard.

Je libo gorgonzolovou či zemlbábovou? Světoběžník experimentuje se zmrzlinami

Narodil se a žil čtyři roky v Argentině, dalších šest let svého dětství strávil ve Venezuele, aby se nakonec vrátil s rodiči do Varnsdorfu a založil zde široko daleko oblíbenou cukrárnu. František Dlask boduje u milovníků sladkých pochutin vyhlášenými větrníky či vlastními zmrzlinami.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Mladíci rozjeli osvěžující podnik. Svou rolovanou zmrzlinu nazvali Royal Rolls

Mladíkům Martinovi s Honzou před čtyřmi roky učarovala technika rolování zmrzliny na pražském food festivalu, předtím ji znali jen ze zahraničí. Brzy bylo rozhodnuto a ve světě gastronomie se objevila nová firma – Royal Rolls. A když kluci původem z lázeňských Teplic zjistili, že na celém severu Čech nebyl nikdo, kdo by nabízel rolovanou zmrzlinu původem z Thajska, definitivně se rozhodli podnikat v gastronomii. 

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Ručně vyrobený šperk je nejen krásný doplněk, i dobrá investice, říká klenotník

Vyhledávaný klenotník Marek Rufert z Ústí nad Labem je proslulý svým důrazem na kvalitu, individualitu, ale také na originalitu jím vyrobených šperků. Ty nosí známé osobnosti, podnikatelé či lékařky. Jak ostatně říká, šperky jsou neodmyslitelně spjaty s ženskou krásou. Přitom v rodině byl jablkem, které od stromu padlo poněkud dále. Táta byl totiž lékař a máma univerzitní profesorka.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.