Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.06. 2022 a svátek má Ivan

Auto-moto, doprava


Z katalogu firem doporučujeme

Prodejna motocyklů, čtyřkolek, sněžných a silničních skútrů, Chomutov

Vítejte na stránkách naší prodejny motocyklů, čtyřkolek, sněžných skútrů a také skútrů silničních. Nabízené stroje dodáváme pečlivě připravené, seřízené i odzkoušené. Mašiny je možné odebrat v naší prodejně nebo je po dohodě dodáme až na Vaši adresu. Všechny nabízené stroje mají zajištěný celostátní servis i dodávky náhradních dílů. Tak neváhejte...

Tel:
 • Mobil - pan Seidl Marek, majitel:
  +420 777 663 774

  Mobil - prodejna:
  +420 606 731 278
E-mail:
 • chomutov-ctyrkolky@seznam.cz

TRANS-REGION-STAV s.r.o. – stavební práce a automobilová doprava, Chomutov

Naše společnost byla založena roku 1993 s původním zaměřením na mezinárodní automobilovou dopravu. V roce 1995 byla rozšířena její činnost o provádění staveb a pronájem stavebních a mechanizačních prostředků. V současné době je převážnou činností společnosti kompletní realizace staveb nejrůznějšího charakteru, zejména pak v oblasti průmyslových a vodohospodářských staveb, dále pak...

Tel:
 • Telefon/Fax:

  +420 474 625 490

  pan Bauer Jiří, ředitel společnosti:

  +420 602 526 102
E-mail:
 • Firemní:

  trsstav@trsstav.cz

  pan Bauer Jiří, ředitel společnosti:

  j.bauer@trsstav.cz

  pan Malina Eduard, jednatel:

  e.malina@trsstav.cz

BAGROS s. r. o. – zemní, stavební a výkopové práce, demolice, zakládání staveb, autodoprava, pronájem strojů, Kadaň

Společnost BAGROS s. r. o. provádí kompletní zemní práce, bourací práce, terénní úpravy, zakládání staveb, pokládku zámkové dlažby, nákladní autodopravu a pronájem stavebních strojů. Nadměrná přeprava tahačem DAF. Výroba a prodej palivového dřeva. Nabízíme: zemní práce stavební práce výkopové práce odstraňování staveb, demolice přípravné práce pro stavby pokládka zámkové dlažby...

Tel:
 • +420 474 331 410
  +420 602 162 286
  +420 602 445 428
E-mail:
 • info@bagros.cz
  bagros.sro@seznam.cz

Ladislav Měrka – autobusová doprava, Chomutov

Naše firma Vám nabízí zajištění osobní a nákladní přepravy nejen v Chomutově a blízkém okolí, ale také po celé České Republice a Evropě. Firmám, školám, sportovním oddílům, ale i jednotlivcům zajistíme dopravu dle jakéhokoliv přání. V naší firmě naleznete pochopení, porozumění a spolehlivého partnera na vašich cestách. Jsme firma s...

Tel:
 • +420 733 324 565
  +420 731 959 595
E-mail:
 • auto.merka@seznam.cz

Vilém Chrvala – autodoprava, přeprava sypkých materiálů, zemní a terénní práce, rovnání pozemku, Klášterec nad Ohří

Nabízíme dopravu sypkých materiálů vozidly Tatra 815 - třístranný sklápěč s nosností do 13,5 tun. Zajišťujeme zemní a terénní práce. Provádíme dokončovací práce minibagrem-traktorbagrem. Pokud Vás zaujaly naše služby profesionální kvality prosím, neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme: autodoprava přeprava sypkých materiálů zemní práce terénní práce rovnání pozemku kolový bagr 4x4 o...

Tel:
 • pan Chrvala Vilém, majitel:
  +420 777 855 055
E-mail:
 • info@chrvala.cz
  wvilda@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Strážníci v Jirkově dostanou jako náborový příspěvek 30 tisíc. Méně než v okolí

Po bok měst, která zavedla náborový příspěvek pro strážníky, se nově zařadil i Jirkov. Pro začátek mohou počítat s třiceti tisíci korunami. Na posledním jednání to odsouhlasili zastupitelé, kteří doufají, že peníze přilákají více zájemců o práci. Jiná města přitom nabízejí podstatně víc.

Z Ruské Ukrajinská nebude. V Chomutově název ulice měnit nechtějí

Zastupitelé v Chomutově jednali o možné změně názvu ulice Ruská na Ukrajinskou. Žádost vznesl jeden z občanů v souvislosti s válečným konfliktem, který vyprovokovala na cizím území Ruská federace. Nakonec ale nebyla vyslyšena. 

Exministr životního prostředí Brabec je Ropákem roku. Byli i kandidáti z regionu

Ropákem roku za rok 2021 se stal exministr životního prostředí a bývalý poslanec za Ústecký kraj Richard Brabec. Navázal tak na loňské ocenění, kdy získal Zelenou perlu. Obě ceny udělují Děti Země, výsledky letošního ročníku spolek vyhlásil v pátek 24. června v Brně.

Ukrajinské děti školy na Chomutovsku nezahltí, hlásí se jich nanejvýš desítky

Ukrajinské děti budou brát těm našim místa ve školách. Nenávistné příspěvky s podobným obsahem ještě nedávno válcovaly sociální sítě. Jak ukazují zápisy do prvních tříd základních škol a do školek, jedná se o nesmysl. Ani ve velkých městech kraje se totiž do škol a školek nepřihlásilo více než několik desítek ratolestí prchajících před válkou, školy přitom mají v průměrném okresním městě kapacitu na několik tisíc dětí.

Chomutov je 98 milionů v plusu. Kvůli drahotě ale otáčí každou korunu

Hospodaření Chomutova dopadlo nad očekávání dobře. Vyplývá to ze závěrečného účtu za uplynulý rok. Přes covidovou krizi a další otřesy, které měly dopad na veřejný rozpočet, město skončilo s kladným hospodářským výsledkem 98,7 milionů korun. To je o 30 milionů více než v roce předešlém. Hlavní ekonom dokonce hovoří o rekordním hospodaření v historii města. Opozice naopak upozorňuje, že původní rozpočet byl pravděpodobně nerealistický.

Seniorům v Jirkově bude pomáhat nové auto, bude jim rozvážet obědy

Už čtvrté vozidlo z projektu Auto pomáhá seniorům zamířilo do Jirkova, předáno bylo v minulých dnech do služeb městského ústavu sociálních služeb. Ten tak bude mít nyní k dispozici dvě dodávky.

Jsou málo využívané. Schránky na dopisy pomalu mizí z ulic v kraji

Dříve byly na každém rohu ulice, v posledních letech jich ale ubývá. Poštovní schránky totiž s nástupem elektronické komunikace využívá stále méně lidí, stejně jako klesá počet podaných listovních zásilek. Oranžové boxy tak pomalu, ale jistě následují osud telefonních budek.

Policie vypátrala roční holčičku s matkou. Byly na Děčínsku

Téměř měsíc policie pohřešovala roční holčičku, ve středu 22. června ji zařadila do systému Dítě v ohrožení. Předpoklad, že je kojenec se svou matkou, která se nevrátila z víkendového pobytu zpět do nařízené ústavní péče, se potvrdil.

Uprchlíkům v kraji končí bezplatná doprava, od července si zaplatí

Lidé utíkající před válkou na Ukrajině si budou muset od začátku července zaplatit za jízdenky v krajské dopravě, doposud mají tuto dopravu bezplatnou. Ve středu 22. června o tom rozhodli krajští radní.

Z lázní knihovna: Chomutov chystá soutěž s přispěním Davida Vávry

Co s budovou bývalých městských lázní? To je v Chomutově věčné téma. Z nedávno zveřejněné studie proveditelnosti vyšlo najevo, že by budova měla do budoucna patřit moderní knihovně, která se stane kulturně – společenským centrem. Aby byl zaručený kvalitní výsledek, vedení města plánuje vyhlásit architektonickou soutěž. V čele nezávislé poroty má být známý český architekt a průvodce dokumentárním cyklem Šumná města David Vávra.

Sport

Piráti dál zbrojí na druhou ligu! Získali obránce Radka Havla

Kádr Pirátů pro druhou ligu dostává stále jasnější kontury, jeho dalším členem bude opět staronová tvář, která místní prostředí dobře zná. Obránce Radek Havel má na kontě už téměř stovku startů za chomutovské áčko a vrací se do týmu potřetí v kariéře.

Vilémov chce získat pohár! Divize? Nejdeme to zkusit jenom na rok, říká Sklenář

Před sobotní finálovou odvetou krajského fotbalového poháru je tým z Vilémova dobře naladěn. Z prvního zápasu na půdě Perštejna si přivezl nadějnou remízu 1:1, v tomto týdnu se navíc dozvěděl, že si v další sezoně na sto procent zahraje divizní soutěž.

PODÍVEJTE SE: Kraus vyučoval, Vojtek se vyznal. Vyhrál ale někdo jiný

Nikdy na tom nestáli, ale dokázali, že soutěživé geny v sobě nezapřou. Čeští sportovci si vyzkoušeli nový progresivní sport jetsurfing v Třebouticích u Litoměřic.

Odveta s rukavicemi. Exhibice jako boj o titul. Eschnerovi v ní půjde o kariéru

Před téměř třemi lety absolvovali Michal Řehák se Stanislavem Eschnerem první duel v boxu bez rukavic „bare knuckle boxing“ na českém území. A třebaže se jedná o poměrně dlouhou dobu, jednalo se o nezapomenutelný sportovní zážitek, po němž vzpláli obří emoce mezi hodně rozbitými aktéry samotnými i fanoušky. Zpetřením sobotního galavečera Tohle je box IV., bude vedle tří titulových bitev na deset kol právě opět exhibiční duel těchto stejných rivalů na tři kola po třech minutách. Odveta je tady s rukavicemi.

Boj o pohár je tady! Bude se radovat Vilémov nebo Perštejn?

Sobota 25. června dá odpověď na to, kdo se stane letošním držitelem krajské pohárové trofeje. Na trávníku ve Vilémově se od 16.00 hodin utkají domácí hráči se soupeřem z Perštejna. Kdo bude po devadesáti minutách juchat s pohárem?

Domoušice končí! Za dobrou práci jsme byli potrestáni, řekl trenér Schettl

Místo postupu totální krach, euforii rychle střídá rozčarování. Ještě v sobotu slavili v Domoušicích postup do divize, od středy už je jasné, že v tamní vesnici fotbal končí. Nejsou peníze, hráči a v podstatě ani kde hrát. "Máme od obce sto tisíc na sezonu, to je tak na měsíc fungování. A jít do divize nebo zůstat v krajském přeboru s nepokrytým rozpočtem a 13 hráči plus jedním brankářem, to je nesmysl," řekl zkušený domoušický trenér Pavel Schettl s tím, že soukromí sponzoři finance nedodají a z ostaních zdrojů by byly nedostatečné. Novou sezonu za daných okolností nemá cenu rozjíždět.

Piráti zpevňují obranu. Z Mountfieldu přichází Jakub Váchal

Většina posil pirátského A-týmu pro druhou ligu místní prostředí dobře zná, neboť ho poznala během mládežnických let, pochází odsud nebo jezdila do ROCKNET ARÉNY v roli soupeřů. Stejné je to i u nejnovějšího přírůstku do defenzivy, jímž je jednadvacetiletý Jakub Váchal, který v Chomutově debutoval mezi dospělými.

Plzeň začne cestu za obhajobou titulu s Teplicemi, Slavia vyzve Hradec

Obhájci titulu fotbalisté Plzně zahájí novou sezonu první ligy zápasem v Teplicích 30., nebo 31. července. Úřadující vicemistr Slavia v úvodním kole nastoupí venku proti Hradci Králové, s nímž prohrála v nadstavbové části uplynulého ročníku. Sparta přivítá Liberec a jediný nováček nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno bude hostit Slovácko. Podzimní pražské derby je na programu ve 13. kole v Edenu. Rozhodl o tom dnešní los v Praze na ligovém grémiu klubů.

Jansta: Nejtěžší období v historii sportu. Téměř všude je přístup zcela odlišný

Po korovanirové pandemii nyní kritickým způsobem doléhá na dlouhodobě značně podfinancovaný český sport energetická krize. Kvůli zvýšeným výdajům za provoz a údržbu sportovišť bude docházet k jejich uzavírání, prodejům majetku nebo dokonce k bankrotu sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Velkou překážkou je také dlouhodobý nezájem ze strany státu oblast sportu koncepčně a dostatečně podporovat. „Procházíme nejtěžším obdobím českého sportu v jeho historii. V době, kdy je nutné děti přivádět k pohybovým aktivitám a do organizovaného sportu, nám budou kluby zanikat z ekonomických důvodů. A současná vláda to zatím neřeší,“ prohlásil Miroslav Jansta, předseda České unie sportu na 40. valné hromadě, která se konala 22. června v Nymburce. Jejím hostem byl také předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Druhý porazil prvního. Podbořany zvládly úvodní poločas i penalty

/FOTBALOVÁ I. B TŘÍDA/ Jednoznačným šlágrem závěrečného kola byl v béčkové skupině fotbalové I. B třídy ústeckého regionu souboj v Podbořanech, kde domácí Tatran, v tabulce druhý, porazil po nerozhodném stavu 2:2 v základní hrací době na penalty 6:5 vedoucí Nové Sedlo.

Krimi

Stačí chvíle a palivo je pryč. Krádeží benzínu i nafty v Česku výrazně přibývá

Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou.

Na lup žena vyrazila s kočárkem. V Otvicích „nakoupila“ dvakrát

Snadno získaná drogerie zajímala šestadvacetiletou ženu z Chomutova, která vyrážela do drogerie v nákupní zóně v Otvicích.

Nezávodili jsme, tvrdí mladík souzený za nehodu u Klášterce, při níž uhořel muž

Okresní soud v Chomutově začal projednávat případ tragické nehody u Klášterce nad Ohří, při níž uhořel člověk a další dva spolujezdci byli zraněni.

Piko, marihuana a přes 200 tisíc ve „slamníku“: Dopadli dealera z Jirkova

Chomutovští policisté dopadli muže, který je podezřelý z distribuce pervitinu a marihuany. Jedná se o sedmadvacetiletého Jirkovana. 

V lese u Vysoké Pece znovu hořelo. Hasiči našli šest ohnisek požáru

/FOTO/ Požár lesní hrabanky likvidovaly v pondělí 20. června tři jednotky hasičů u Vysoké Pece - Podhůří. Na stejném místě hořelo už v neděli.

Hoří v lese na Jedlové hoře. K požáru vyjelo sedm jednotek hasičů

K požáru lesního porostu u Vysoké Pece vyjelo v neděli odpoledne sedm jednotek hasičů. Zasahují v místě zaniklé vesnice Podhůří ve zhruba kilometrové vzdálenosti od obce.

Osm požárů za 24 hodin: Hasiči mají v Ústeckém kraji napilno

/FOTO/ Hasiči napříč Ústeckým krajem vyjíždějí k požárům travních porostů a v lesích. Od pátečních 16 hodin do sobotních 16 zasahovali osmkrát.

Čtyři zranění: K vážné havárii na I/13 u Prunéřova letěl vrtulník

Všechny záchranářské složky zasahovaly u vážné dopravní nehody u prunéřovské elektrárny, při níž se zranili čtyři lidé. K havárii došlo v sobotu 18. června před půl třetí odpoledne na silnici I/ 13.

Celníci našli v Hoře sv. Šebestiána hromadu zboží, u kterého tuší padělky

Na padělky značkového zboží se opět zaměřili příslušníci Celní správy. Celorepubliková akce Dior je přivedla i na severočeské tržnice. Konkrétně do Hory sv. Šebestiána na Chomutovsku a Hřenska na Děčínsku. 

Zaměstnancům peníze strhával, daně ale neodváděl. Podnikateli hrozí vězení

Obvinění ze dvou trestných činů čelí sedmačtyřicetiletý podnikatel z Chomutova. 

Ekonomika

Kdo mohl, zdražil, někteří končí. Pekaři balancují na hraně přežití

Na rok 2022 nebudou pekaři ani jejich zákazníci vzpomínat v dobrém. Válka na Ukrajině vyšponovala ceny energií a následně i obilovin do astronomických výšin.  Některé tuzemské pekárny tak nyní bojují o přežití a zákazníci trnou, za kolik bude na podzim rohlík či chleba.

Desetina venkovských hospod skončila. Výčepní: Zabíjejí nás i levné lahváče

Dlouhá léta vlastnil Kamil Pešek hospodu v Rokytnici v Orlických horách. Na podzim však štamgastům čepovat přestal a mezi místními oblíbený podnik teď prodává. „Už na to nemám. Nejdřív mě na kolena srazila covidová krize a zdraví. A teď vysoké ceny piva. Kdybych měl přistoupit na ceny pivovarů a něco vydělat, musel bych dát pivo za padesát korun. A to tady takřka na vesnici nikdo nedá,“ postěžoval si Deníku hospodský z dnes již bývalé restaurace Eduard.

Je libo gorgonzolovou či zemlbábovou? Světoběžník experimentuje se zmrzlinami

Narodil se a žil čtyři roky v Argentině, dalších šest let svého dětství strávil ve Venezuele, aby se nakonec vrátil s rodiči do Varnsdorfu a založil zde široko daleko oblíbenou cukrárnu. František Dlask boduje u milovníků sladkých pochutin vyhlášenými větrníky či vlastními zmrzlinami.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Mladíci rozjeli osvěžující podnik. Svou rolovanou zmrzlinu nazvali Royal Rolls

Mladíkům Martinovi s Honzou před čtyřmi roky učarovala technika rolování zmrzliny na pražském food festivalu, předtím ji znali jen ze zahraničí. Brzy bylo rozhodnuto a ve světě gastronomie se objevila nová firma – Royal Rolls. A když kluci původem z lázeňských Teplic zjistili, že na celém severu Čech nebyl nikdo, kdo by nabízel rolovanou zmrzlinu původem z Thajska, definitivně se rozhodli podnikat v gastronomii. 

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Ručně vyrobený šperk je nejen krásný doplněk, i dobrá investice, říká klenotník

Vyhledávaný klenotník Marek Rufert z Ústí nad Labem je proslulý svým důrazem na kvalitu, individualitu, ale také na originalitu jím vyrobených šperků. Ty nosí známé osobnosti, podnikatelé či lékařky. Jak ostatně říká, šperky jsou neodmyslitelně spjaty s ženskou krásou. Přitom v rodině byl jablkem, které od stromu padlo poněkud dále. Táta byl totiž lékař a máma univerzitní profesorka.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.