Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 03.12. 2021 a svátek má Svatoslav

Děčín

Děčín je statutární město v okrese Děčín v Ústeckém kraji na soutoku řek Labe a Ploučnice. Je významným říčním přístavem, důležitou železniční křižovatkou a leží na křižovatce několika významných silničních tahů. Město Děčín používá původní znak královského města.

Počet obyvatel: 50.000
Rozloha: 118,04 km²
Oficiální web města: www.mmdecin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Agentura Naděje – sociální služby, zdravotnické služby, pečovatelské služby, Děčín

Součástí našeho poslání je péče, podpora a motivace osob se sníženou soběstačností k udržení maximální možné samostatnosti, zmírňování problémů plynoucích z jejich stáří či zdravotního postižení a předcházení jejich sociální izolaci. Pro koho jsme - Naše cílová skupina: osoby s chronickým duševním onemocněním osoby s chronickým onemocněním osoby s kombinovaným...

Tel:
 • +420 412 514 984 - nonstop
  +420 725 725 536 - paní Lenghartová Irena, ředitelka
E-mail:
 • nadeje.dc@volny.cz
  i.lenghartova@seznam.cz

AMBIT Fišer s.r.o. – tesařské, pokrývačské a klempířské práce

Již řadu let působíme jako dodavatel tesařských, pokrývačských a klempířských prací. Nabízíme také montáže vazníkových střech. Klempířské práce: montáže a výroba klempířských výrobků montáže žlabů, svodů, úžlabí atd. oplechování střešních průniků (komínů, střešních oken, vikýřů, ventilací atd.) oplechování říms, parapetů, okapnic, lemování zdí oplechování střešních ploch a stěn za použití...

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 413 034 111

  Mobil - pan Fišer Martin, jednatel:
  +420 776 092 290

  Mobil - pan Inger Josef, společník:
  +420 777 132 315
E-mail:
 • info@ambit-fiser.cz

PROKOP a syn s.r.o. – stavební práce, novostavby, realizace staveb, rekonstrukce, zemní práce, truhlářství, tesařství

Společnost PROKOP a syn s.r.o. provádí veškerou stavební činnost se zaměřením především na výstavbu rodinných domů na klíč, zateplování budov, rekonstrukce objektů a dále pokládání zámkových a plošných dlažeb, oplocení, sádrokartonářské práce, obklady-dlažby, truhlářské-tesařské práce a v neposlední řadě také demolice, strojní zemní práce. Provádíme všechny řemeslné práce související s...

Tel:
 • +420 736 762 085 - pan Prokop Josef, jednatel
  +420 736 762 192 - paní Janečková Vladislava, kancelář
E-mail:
 • janeckova@prokopasyn.cz

PLATON spol. s.r.o. – výrobce sněhových zachytávačů a zábran, komínových lávek a nášlapů

Firma Platon spol. s r.o. působí na českém trhu již od roku 1994. Naše společnost je výrobcem kovových střešních doplňků pro šikmé střechy, všech druhů krytin a mnoha výrobců. Specializujeme se na sněhové zábrany, zachytávače a rozražeče, komínové lávky, stoupací plošiny a nášlapy ke komínům, solárním a fotovoltaickým panelům. Nabízíme: střešní doplňky kovové...

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 412 386 110

  Mobil - pan Kořánek Václav, jednatel:
  +420 608 000 099

  Mobil - paní Hlasová Jitka, objednávky:
  +420 777 213 363
E-mail:
 • firemní:
  platon.sro@seznam.cz

  objednávky:
  objednavky@platonsro.cz

Pavel Veselý – komplexní služby v oblasti BOZP a PO, Děčín

Poskytujeme komplexní služby v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a požární ochrany. Dále provádíme periodické kontroly systémů PROMAT, ORDEXAL OK a systémy Intumex a HILTI včetně montáže. Nabízíme: bezpečnost práce koordinátor BOZP na stavbách komplexní služby v PO (požární ochrana) školení kontroly systémů PROMAT kontroly protipožárních obkladů ORDEXAL...

Tel:
 • Mobil - pan Veselý Pavel, majitel:
  +420 734 469 179
E-mail:
 • pan Veselý Pavel, majitel:
  fa.pavelvesely@gmail.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Varnsdorf bude mít rekordní rozpočet, utratí přes půl miliardy

Rekordně vysoký rozpočet schválili ve čtvrtek 2. prosince zastupitelé ve Varnsdorfu. Příští rok by mělo největší město Šluknovského výběžku hospodařit s více než půlmiliardou korun. Příjmy plánuje Varnsdorf o téměř 156 milionů nižší, schodek chce pokrýt z úspor.

FOTO: V Děčíně se truhláři utkali o postup na učňovské mistrovství republiky

Patnáct mladých truhlářů z Ústeckého a Libereckého kraje se utkalo o jediné postupové místo na celostátní kolo mistrovství republiky. Jejich úkolem bylo během pěti hodin vyrobit stoličku bez použití spojovacího materiálu.

Odešla legenda, říká o Zikmundovi cestovatel Ladislav Bezděk z Krásné Lípy

Sami objeli v oranžové oktávce celý svět, vydali se i na několik dalších cest. Setkání s cestovatelem Miroslavem Zikmundem, který zemřel ve čtvrtek 2. prosince v nedožitých 103 letech, pro Kateřinu a Ladislava Bezděkovy z Krásné Lípy bylo vždy velkým zážitkem.

Primářka: Roztroušená skleróza rovná se vozík? To už neplatí, máme moderní léky

/ROZHOVOR/ Šéfka teplické neurologie Marta Vachová se od roku 1996 stará o pacienty s roztroušenou sklerózou. Nedávno získala Cenu Ď.

Kraje jednají o nových spojích mezi Šluknovskem a Prahou, kdy vyjedou není jasné

Lidem ze Šluknovska svitla naděje na častější přímé autobusové spoje do hlavního města, které navíc budou jezdit ve vhodnějších časech. Ústecký kraj o tom nyní jedná s Libereckým krajem, který je zadavatelem dopravy na této lince. Kdy přesně vyjede více autobusů, ale zatím není jasné.

Rodina, která přišla v Želenicích o střechu nad hlavou, dostane byt

Pomoci ve velké životní nouzi se rozhodli děčínští radní rodině, která přišla před několika týdny při požáru o byt včetně veškerého oblečení a vybavení jako jsou kuchyňské spotřebiče nebo hračky pro děti.

Dárci krve, zdravotníci vás volají na pomoc. Zásoby nuly negativní jsou kritické

Zásoby krve, konkrétně cenné skupiny nula s negativním Rh faktorem, se v zařízeních Krajské zdravotní v Ústeckém kraji povážlivě ztenčily. Zdravotníci vyzvali dobrovolné dárce, aby přišli na odběr.

FOTO: Děčínské náměstí patřilo farmářským trhům, stánky obklopily vánoční strom

Jako každou středu, i první prosincový den patřilo děčínské Masarykovo náměstí farmářským trhům.

Místa pro covidové pacienty v kraji docházejí, tři museli přepravit jinam

Stejně jako při jarní vlně, i nyní začínají v nemocnicích docházet volná místa pro pacienty s covidem. Ve středu 1. prosince proto bylo nutné přepravit tři z nich do nemocnic v jiných krajích. O přepravu jednoho z nich se postaral armádní vrtulník. Pozemní cestou se do náhradních nemocnic přesunuli dva pacienti.

Autobusů ani vlaků v kraji neubude, na některých linkách nastoupí noví dopravci

Nejhorší scénáře, které mluvily až o pětinovém škrtání veřejné dopravy v Ústeckém kraji, se nenaplní. Kraj počítá i v novém jízdním řádu s téměř stejným rozsahem autobusových i vlakových linek. Žádná z nich pro příští rok zrušená nebyla, naopak přibyly některé turistické spoje.

Sport

K návratu Sobotku dotlačila jeho snoubenka. Teď září v brance hokejbalového Dubí

Je statisticky nejlepším brankářem Oblastní ligy, pěkná čísla má i v o soutěž vyšší Regionální lize. To, že se nejedná o náhodu, potvrdil dubský Josef Sobotka i v utkání béčka proti Pivním veteránům, ve kterém vychytal v penaltovém rozstřelu všech dvanáct nájezdů soupeře. „Já si na nájezdy dost věřím. Párkrát jsem se jel podívat na tréninky Slavie, když za ní ještě chytal Roman Málek, specialista na nájezdy. A táta mě na ně už odmalička driloval,“ usmívá se 27letý gólman se zajímavou hokejovou minulostí.

Berčík: Někteří kluci nedostali ani hokejku, v klubu mě držel jen pan Růžička

Hokejová Kadaň se předčasně odhlásila z prvoligového ročníku. Tým, kterému šéfoval Petr Klíma, nezískal ani jeden bod, neodehrál ani 20 zápasů a kvůli finančním problémům nakonec letošní ročník zabalil.

Kostourek vystřelil hattrickem Děčinu dva body. Medvědi přetlačili Most 6:5

V dramatickou přestřelku se proměnil druholigový duel mezi domácími Mosteckými lvy a hosty z Děčína. Děčínským se v posledních zápasech daří, když celek Medvědů posílil o zkušené chomutovské borce Milana Kostourka, Jakuba Chrpu, Michala Žižku a Romana Chloubu. A právě za výrazného přispění hráčů od Pirátů děčínská parta vybojovala dva body po výhře v prodloužení 6:5.

Děčínští plavci řádili v Bílině, z bazénu vylovili třicet medailí

Celkem 30 medailí vybojovali reprezentanti Plaveckého klubu Děčín na krajském mistrovství mladšího žactva v Bílině.

Někdo věří fámám. Třeba i tomu, že se jim po očkování nepostaví, zní z Bohušovic

Podzimní část krajských i okresních soutěží je minulostí. Z klubů šly od léta zprávy o problémech s hráči, jejich počet ubyl. Na vině je dlouhá koronavirová pauza. Jak pandemie zacloumala s bohušovickým Slavojem? Přestali někteří hráči mít zájem o fotbal? „U některých hráčů pozorujeme zlenivění," mrzí předsedu Michala Prajzlera. A co víc, někteří bohušovičtí fotbalisté podléhají dezinformacím ohledně očkování. 

Prvoligové kluby jsou na omezení počtu diváků nachystané

Kapacita tisíc diváků. Ani o jednoho více. Fotbalové prvoligové kluby z Liberce, Jablonce a Teplic se na tuto variantu náležitě připravily.

Včetně populární Raškovky. Nová kolekce olympioniků vychází z české vlajky

/FOTOGALERIE/ Nová kolekce oblečení pro české sportovce na zimní olympijské hry v Pekingu je na světě. Hlavní motiv vychází z národní vlajky, novinkou je fakt, že nástupový komplet bundy a kalhot se tvořil od začátku do konce v Česku. 

Děčín si užívá chomutovské výpomoci. Co se stane, až Piráti odejdou?

Tři zápasy, sedm bodů, únik ze dna druholigové tabulky. Hokejoví Medvědi z Děčína se na konci listopadu výsledkově zvedají. Lví podíl na tom má pětice hráčů z Chomutova, kteří se výraznou měrou podíleli na sobotní výhře 5:4 nad Jabloncem.

K hokeji měla nejdřív odpor. Teď patří Pejšová k nejlepším

Z fleku by mohla být modelkou, krásná tvář ji k tomu předurčuje. Daniela Pejšová z Košťan u Teplic se ale dala na dráhu hokejistky. A vede si opravdu parádně: hraje v prestižní švédské lize a v únoru bude reprezentovat Českou republiku na olympiádě v Číně, kam se hokejistky ze země, kde voda hučí po skalinách, probojovaly vůbec poprvé v historii.

Ještě v březnu hrál s Jágrem, teď Štochl v jednadvaceti letech ukončil kariéru

Jednadvacetiletý obránce Jakub Štochl postoupil letos na jaře s hokejovým Kladnem do nejvyšší soutěže. Před aktuální sezonou s Rytíři prodloužil smlouvu, kromě jednoho přípravného utkání si ale za extraligového nováčka nezahrál. Po putování prvoligovými celky se proto rozhodl kariéru profesionálního sportovce ukončit a věnovat se studiu práv. Oznámil to na svém instagramovém profilu.

Krimi

Špatně zaparkované auto a únik kapalin. V Jílovém zasahovali hasiči a policisté

Hasiči i policisté měli ve středu 1. prosince plné ruce práce v Jílovém na Děčínsku. Vyjížděli k úniku kapalin i špatně zaparkovanému autu.

Alkohol hrál roli v minulém týdnu u devíti dopravních nehod

Devět účastníků dopravních nehod v Ústeckém kraji bylo v minulém týdnu pod vlivem alkoholu. 

Za masakr na silnici u Tuchlova vyměřil soud řidiči z Děčínska trest

Za smrt tří lidí a těžké ublížení na zdraví čtvrtého člověka při dopravní nehodě udělil v úterý 23. listopadu teplický soud 47letému řidiči nákladního vozidla Radkovi V. dva a půl roku ve věznici s ostrahou. Navíc mu za nedbalost při výkonu práce profesionálního řidiče zakázal řídit auto na pět let. Rozsudek ještě není pravomocný.

Policie hledá svědky pádu chlapce z Pastýřské stěny. Žádá o pomoc veřejnost

Tři důležité svědky, kteří by mohli pomoci objasnit pád chlapce z Pastýřské stěny, hledá policie. Nezletilý mladík byl pod stěnou nalezen zraněný 17. listopadu odpoledne.

V Dolním Podluží se srazilo osobní auto s dodávkou. Na pomoc vyjeli hasiči

Dopravní nehoda dodávky a osobního vozu zaměstnala v úterý 23. listopadu ráno hasiče z Varnsdorfu a Dolního Podluží.

U Valdeku se srazilo osobní auto s náklaďákem, zemřelo malé dítě

U tragické dopravní nehody zasahovali ve čtvrtek 18. listopadu dopoledne záchranáři u Valdeku na silnici mezi Rumburkem a Šluknovem.

V Želenicích vybouchl byt v paneláku, osm lidí skončilo v nemocnici

V úterý 16. listopadu vyjížděli hasiči k výbuchu v bytě v Děčíně - Želenicích. Do ulice U Tvrze museli také záchranáři, protože se několik lidí nadýchalo zplodin. Dům je evakuovaný, do ulice byl přistaven evakuační autobus a panelák by měl prohlédnout statik.

Podvádělo se při rekonstrukci Podmokel? Soud rozplétá sledovaný případ

Výslechy členů bývalého vedení Děčína nebo lidí odpovědných za autorský dozor pokračovalo před děčínským okresním soudem v pátek 12. listopadu projednávání údajných podvodů při revitalizaci Podmokel. Státní zástupce viní trojici lidí, že způsobili svým jednáním městu dvoumilionovou škodu, když nechali projít fakturací práce a materiál, které na stavbu nebyly dodány.

Recidivista kradl v děčínských obchodech. Hrozí mu tři roky vězení

V minulosti čtrnáctkrát odsouzený muž naposledy "zavítal" do prodejny oblečení a drogerie v Děčíně.

Soud souhlasil s podmíněným propuštěním Ratha. Ten ale zatím na svobodu nepůjde

Městský soud v Brně rozhodl o podmíněném propuštění Davida Ratha z vězení s délkou zkušební doby sedm let. Na svobodu se ale Rath zatím nedostane, státní zástupkyně proti usnesení podala stížnost, není tedy pravomocné. Věc bude řešit brněnský krajský soud. Někdejší středočeský hejtman Rath si odpykává sedmiletý trest za korupci. Za sebou má polovinu trestu, tedy 3,5 roku vězení.

Ekonomika

Vláda obnovila vyplácení příspěvku z Antiviru pro firmy. Má zabránit propouštění

Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci zase čerpat příspěvky na náhrady mezd z Antiviru. Znovu budou dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 tisíc korun, tedy příspěvek s označením B. Pobírat ho budou moci za období od 1. listopadu do konce února. Schválila to vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD).

Účetních ubývá. Ti, kteří začali po revoluci, už postupně odcházejí do důchodu

Tak tohle bychom nečekali. Co vše chybí naší zemi, o tom si vzrušeně povídáme s kamarády u stolu, denně se to dozvídáme z médií i ze sociálních sítí, ale tuto zvěst zřejmě ještě nikdo nepřinesl: chybějí nám účetní.

Pořádá velké akce. Přesto náročnou práci dokázala skloubit s rodinným životem

Vytvářet pestré projekty pokaždé jinak tak, aby jejich program lidi bavil. To je krédo Michaely Mokré, ředitelky příspěvkové organizace Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. Ta provozuje Kulturní a konferenční centrum v podobě kulturního domu a hradu Litoměřice, divadlo K. H. Máchy, kino Máj či litoměřické výstaviště Zahrada Čech.

Podporujeme české potraviny. Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku

Speciální příloha se věnuje české a regionální produkci.

Vychutnejte si zimu s Deníkem. Mimořádná příloha Deníku

Speciální příloha se věnuje tipům na zimní turistické cíle.

Udejte nepoctivého kolegu. Firmy se chystají na novou "povinnost"

Šéf v práci bere kvůli zakázkám úplatky, kolega si „odklání“ část peněz od zákazníků. Situace, které mohou nastat uvnitř mnoha firem. Pokud se zaměstnanci nyní zdráhají „udat“ takové jednání, zanedlouho by to měli mít snadnější. Firmy s více než 25 zaměstnanci, ale i státní instituce i kraje či některé radnice, by nejpozději od konce března 2022 měly mít vlastní interní oznamovací systém, který umožní nahlašovat jakékoliv nekalosti.

Zájem o fetiš roste. Prodejkyně použitých kalhotek vydělávají desetitisíce

Pomočené kalhotky, neprané ponožky nošené čtrnáct dní, pořádně „jeté“ boty, nahrávka „prdíků“, rouška, kterou žena nosila celý den na svém přirození – to vše a ještě mnoho dalšího si mohou legálně koupit zájemci o fetiš zboží a podobné aktivity. Podle zástupce specializovaného serveru poptávka stále roste, nejúspěšnější prodejkyně si mohou měsíčně vydělat desítky tisíc korun a prodejem svých použitých kalhotek se tak úspěšně živit.

Pivo ze splašků, sušenky z lógru. Recyklované potraviny dobývají i Česko

Jára Cimrman kdysi prohlásil, že budoucnost patří aluminiu. Při pohledu na nové trendy v potravinářství to však vypadá, že budoucnost patří recyklovaným potravinám. A to rozličného druhu. Od piva přes pečivo až k zavařeninám.

Fyzioterapeut sleduje trendy v rehabilitaci. Chodí k němu i sportovní hvězdy

Historie rehabilitace svázané se jménem Toncar se datuje od roku 1994, kdy maminka Petra Toncara založila v Děčíně první soukromou rehabilitaci na Teplické ulici. Společnost se postupně rozrostla na šest poboček včetně moderní fyzioterapie v areálu S-centra v Děčíně. Dnes tento unikátní projekt svého druhu na Děčínsku a okolí zaměstnává na plný úvazek 11 specialistů.

Pivo dnes vaří přeučení rekvalifikanti, říká Sládek roku Aleš Dvořák

Narodil se na konci šedesátých let v Českém Krumlově, po krátkém intermezzu ve zdejším pivovaru ale celý svůj profesní život spojil sládek Aleš Dvořák s budějovickým Budvarem, kde mimo jiné prosadil těsnější spolupráci s minipivovary. Teď se zkušený odborník může pochlubit novým titulem. Na předávání cen Sdružení přátel piva si odnesl ocenění Sládek roku.