Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 30.01. 2023 a svátek má Robin

Litoměřice

Litoměřice jsou město na soutoku Labe a Ohře v severních Čechách na západním okraji Polabské nížiny (dříve zvané „zlatý prut země české“) v Ústeckém kraji. Město je často pro svou úrodnou polohu známé také jako Zahrada Čech. Královským městem se staly v rozmezí let 1219 a 1228.

Počet obyvatel: 24.000
Rozloha: 17,99 km²
Oficiální web města: www.litomerice.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Autoškola Efler – Budyně nad Ohří, Roudnice nad Labem

Specializujeme se na kompletní výcvik k získání skupin řidičského oprávnění - A, AM, A1, A2, B, C, C+E. Dále zajišťujeme služby s tím spojené - kondiční jízdy, příprava na závěrečné zkoušky, navrácení řidičského oprávnění. Teorii Vás naučíme a zároveň názorně ukážeme v praxi. Osobní přístup ke každému uchazeči naší autoškoly je...

Tel:
 • +420 728 959 135
  +420 739 029 878
E-mail:
 • autoskola@eplogistic.cz
  akademie@eplogistic.cz

Bazény Trojánek – bazény na klíč, Litoměřice

Firma Bazény Trojánek se specializuje především na vložkování nových i starých bazénů za pomocí folie ALKORPLAN, která zaručuje vysokou kvalitu, životnost, stálobarevnost a snadnou údržbu. Dále se zabýváme také dodávkou a montážemi veškeré bazénové technologie. Nabízíme: bazény na klíč vložkování bazénů podvodní i nadvodní plovoucí rolety prodej bazénové technologie zastřešení bazénů elektroinstalace k...

Tel:
 • Mobil - pan Trojánek Pavel, majitel:
  +420 777 159 259
E-mail:
 • bazenytrojanek@seznam.cz

VABAST s.r.o. – výkup a zpracování kovového odpadu, likvidace dopravního zařízení a vyřazené techniky

Firma VABAST s.r.o. působí na trhu již od roku 1994. Specializujeme se na výkup a zpracování kovového odpadu. Výkup pro fyzické i právnické osoby zajišťujeme v provozovně v Libochovicích, jsme schopni v případě potřeby působit po celém území ČR. Specializujeme se na barevné kovy, železo, akumulátory, autobaterie. Likvidujeme dopravní zařízení,...

Tel:
 • +420 606 748 505 - Mgr. Vacek Jiří, jednatel
  +420 606 635 251 - pan Stehlík Petr, jednatel
E-mail:
 • vabast@volny.cz

SONO PLUS, s.r.o. – řízená skládka komunálních a ostatních odpadů, třídění odpadů, recyklace odpadů, odvoz suti

Naší hlavní pracovní činností je provoz skládky, činnost spočívá v odstranění odpadu uložením do skládkového tělesa, a to především odpadů uvedených v ceníku. Dále máme k dispozici kompostárnu, kam je možné přijímat odpad s obsahem přirozených organických látek, jako jsou zeleně, dřevní štěpky, kůra, zbytky ovoce a zeleniny a některé...

Tel:
 • +420 416 532 483 - firemní
  +420 724 031 413 - pan Krycner Václav
  +420 602 196 348 - paní Zubáková Venuše
E-mail:
 • skladka.provoz@tiscali.cz
  krycner@skladkasono.cz
  zubakova@skladkasono.cz

GERTABAU s.r.o. – podlahové centrum, realizace podlah, pokládka podlahových krytin, Terezín

Firma GERTABAU s.r.o. - podlahové centrum je moderní společností zastávající významné postavení na trhu v oblasti podlahových krytin. O kvalitu dodávaného zboží, servis a poradenství se stará tým pracovníků s dlouholetými zkušenostmi.  Poskytujeme kompletní sortiment podlah - PVC podlahy, laminátové podlahy, korkové podlahy, dřevěné podlahy a vinylové plovoucí podlahy, vinylové dílce, masivní dřevěné podlahy a koberce. Dodáváme podlahové krytiny od...

Tel:
 • +420 725 100 030 - firemní
  +420 416 739 081 - objednávky
  +420 725 985 156 - Ing. Vít Bartošek, ředitel
E-mail:
 • gertabau@gertabau.cz
  objednavky@gertabau.cz
  v.bartosek@gertabau.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Budyně zřídí bezdrátový rozhlas, opraví knihovnu, chystá se i výsadba aleje

Pro rok 2023 chystá Budyně nad Ohří nejen pokračovat v rozjetých projektech, jako je například rekonstrukce sýpky či vybudování centra volného času v prostorách knihovny, ale rozjet i celou řadu nových investic.

Televize uvedla drama z Terezína. Připomeňte si natáčení Posledního cyklisty

/Z ARCHIVU DENÍKU/ Bezmála deset let už uplynulo od chvíle, kdy Terezín navštívili filmaři s úkolem natočit záběry pro dvoudílné drama Poslední cyklista. Druhý program České televize tento snímek nyní v neděli 29. ledna reprízoval. Připomeňte si na fotografiích z archivu Deníku, jak to na natáčení vypadalo.

ANKETA: Osobnosti z regionu komentují výsledek prezidentských voleb

Občané České republiky si zvolili nového prezidenta. Stane se jím Petr Pavel. V druhém kole voleb v pátek 27. a v sobotu 28. ledna získal větší důvěru voličů, než jeho protikandidát Andrej Babiš. Co na výsledek tohoto duelu říkají politici a známé osobnosti z regionu? Překvapil je? Co podle nich signalizuje a co můžeme očekávat od nové hlavy státu? Zeptali jsme se.

Litoměřicko dalo hlas Pavlovi. Kandidát z Roudnicka se stane prezidentem

Na rozdíl od prvního kola, ve kterém na Litoměřicku vyhrál Andrej Babiš, tak v druhém, definitivním hlasování převzal iniciativu a zvítězil Petr Pavel. Zvítězil nejen na Litoměřicku, ale i v rámci celé České republiky.

Jinak než zbytek republiky. Ústecký kraj by na Hrad poslal Andreje Babiše

Hotovo. Petr Pavel se stal novým českým prezidentem. Pokud by ale záleželo jen na Ústeckém kraji, byla by hlava státu jiná. Ústecko, stejně jako v prvním kole, podpořilo Andreje Babiše.

Petr Pavel získal v domovském Černoučku drtivé vítězství, Babiše nechal za sebou

Drtivé vítězství mezi svými sousedy získal prezidentský kandidát Petr Pavel v domovské obci Černouček. Ta leží na Roudnicku a sčítání hlasů tam v sobotu 28. ledna pozorně sledovali. 

Litoměřice opět nabízejí dotace na podporu zdravého života

Litoměřičtí radní schválili dotační program Zdravého města Litoměřice pro rok 2023. V něm nabízí pro podané projekty podporu až 30 000 korun. Celkem je městská pokladna v rámci dotačního programu připravena rozdat celkem 200 000 korun. To je stejný obnos jako v loňském roce.

Pavel hned od voleb zamířil do hospody. V Černoučku měl příznivce s transparenty

/FOTO, VIDEO/ Stylové tričko, dokonce transparent, z kterého je vidět hrdost na prezidentského kandidáta. Tak to v pátek 27. ledna vypadá v Černoučku na Roudnicku. Právě tam bydlí Petr Pavel, který se v druhém kole v souboji s Andrejem Babišem uchází o funkci prezidenta České republiky. 

Litoměřické parkoviště U Hvězdárny bude mimo provoz, hasiči dostanou medaile

Parkoviště U Hvězdárny v Litoměřicích bude ve středu 1. února pro veřejnost uzavřeno. Důvodem je slavnostní předávání medailí hasičům v hradu.

Milion pro obec, 50 tisíc lidem na ruku. Když nebudou bránit těžbě štěrkopísku

/FOTO/ Dáme městu Terezín milion korun a každému občanovi Počaplů 50 tisíc, když nám nebudete házet klacky pod nohy v další těžbě. S takovou nabídkou přišla společnost České štěrkopísky ve středu 25. ledna na veřejném zasedání v Počaplech. Těžaři totiž odkoupili pozemky, pod kterými leží zásoby štěrkopísku, a touto formou chtějí místní lidi přesvědčit, aby s těžbou souhlasili. Chtějí tak zabránit případným soudním sporům, jež by mohly začátek těžby o několik let posunout. „Peníze bychom vyplatili do 14 dnů po nabytí právní moci povolení těžby,“ slíbil advokát Tomáš Uherek, který České štěrkopísky právně zastupuje.

Sport

PODÍVEJTE SE: Litoměřicko dostalo od divizního lídra tvrdou lekci

Fotbalisté České Lípy vyhráli i třetí přátelský zápas v rámci zimní přípravy na jarní část divizní sezony. Litoměřicko, účastníka krajského přeboru, vyprovodili výsledkem 9:2. 

Tady jsme doma! Lovosický lídr zadupal Maloměřice 42 góly

Po zimní přestávce vstoupili do elitního házenkářského kolotoče i Lovci z Lovosic, kteří pauzu přečkali jako lídr tabulku a nic se po tom nezměnilo ani po prvním jarním kole. Lovosice hostily předposlední Maloměřice-Brno a soka složili jasně 42:29.

Litoměřický kouč Štefan Knapík: Naběhaní jsme, chybí nám spíš zkušenosti

Do hodnocení podzimní části i přípravy na druhou polovinu soutěže se pustil také trenér účastníka krajského přeboru, tedy FK Litoměřicko, Štefan Knapík. „S podzimní částí spokojení rozhodně nejsme,“ pravil rezolutně kouč aktuálně až devátého týmu tabulky.

Kozli srazili kališníky, Stadion padl na ledě Kolína

Ani brzký gól z hokejky Výtiska, ani další gól Přemysla Svobody nakonec nestačil hokejistům Litoměřic na bodový zisk. V Kolíně padli 2:5.

Odchod Hruštince je jediné, ale za to dost citelné oslabení, lituje Šmidrkal

První přípravné utkání za sebou mají fotbalisté Brozan. Ti sice měli odstartovat zápasový kolotoč už o týden dříve, ovšem soupeř z Oldřichova nedorazil. Premiéru tak obstaralo až derby s Litoměřickem. V něm nakonec domácí Sokol uspěl 2:0. Asistent domácího trenéra Němce Jiří Šmidrkal si pochvaloval především přínos ve fyzické kondici, hru zatím příliš hodnotit nechtěl.

Rákosník: Trénování je na hlavu! Nemůžu se ztotožnit s chováním mladých

Podzim v podání České Kamenice? Jedna velká bída! Tým z Děčínska nasbíral za první polovinu sezony v I.B třídě 13 bodů a přezimuje na čtrnáctém místě v tabulce. Ačkoliv svěřenci Josefa Rákosníka vstoupili do sezony slušně, v závěru podzimu to byla výsledková bída.  

Zlomený obratel připoutal Zabystřana na lůžko. Teď má tři zlata z univerziády

Klidně mohl válet hokej ve slavné NHL nebo řádit s raketou v ruce na tenisových grandslamech. Talentu má dost, píle a ctižádosti jakbysmet. Jan Zabystřan si ale vybral jinou řeholi. Svým sportovním umem udivuje na zasněžených svazích.

OBRAZEM: Takový byl podzim ve fotbalovém krajském přeboru

Mužstva krajského přeboru pomalu začínají přípravu na jarní část sezony, pojďme se ale ještě ohlédnout za podzimem. Nejúspěšnější byl SK Brná, čelo tabulky je ale vyrovnané a na jaře můžou na první místo vyskočit minimálně další tři týmy. Na chvostu jsou Černovice, ale ani tam není jasno. Nejlepším střelcem soutěže je se sedmnácti trefami Denis Egrt ze Srbic. 

Boxerka Sedláčková se v březnu utká o pás WBC, pak chce zabojovat o LOH

Přední česká profesionální boxerka Lucie Sedláčková, která pochází z Děčína, se 25. března utká v anglickém Telfordu s domácí Raven Chapmanovou o světový pás organizace WBC v pérové váhové kategorii do 57 kg. Následně se chce osmadvacetiletá sportovkyně vrátit mezi amatérky a pokusit se kvalifikovat na olympijské hry v Paříži 2024.

VIDEO: Odvážná strategická výzva přinesla Buggyře senzační vítězství

Po vyčerpávajících dvou týdnech na Rallye Dakar získali Aliyyah Koloc a David Vršecky senzační vítězství v šestihodinovce GT4 v Abu Dhabi, úvodním kole série 2023 24H, spolu s týmovým kolegou Adamem Lackem. Výsledek znamená pro roudnickou stáj Buggyra perfektní začátek závodní sezony na okruzích.

Krimi

Místo mobilu přišly brambory, traktor kupující také nemá. Podvodníci útočí

Dvě oběti z Litoměřicka si našli podvodníci na internetu, přišli si na desítky tisíc korun. Počet podvodných inzerátů výrazně stoupá.

Řidič v Libochovicích zkolaboval při jízdě a boural, zachránili ho strážníci

/FOTO/ Libochovičtí strážníci zachránili v pondělí 16. ledna život řidiči, který při jízdě zkolaboval a s vozidlem naboural do sloupu veřejného osvětlení a do zdi domu.

Policie vloni řešila na silnicích Ústeckého kraje přes 10 tisíc nehod

V roce 2022 v Ústeckém kraji policie šetřila celkem 10 584 dopravních nehod. Ve srovnání s rokem 2021 to je pokles o 648 dopravních nehod. 

Během noci zasahovali hasiči u šesti nehod. Letěl k nim i záchranářský vrtulník

Během páteční noci a sobotního rána zasahovali hasiči Ústeckého kraje u celkem šesti autonehod. V případě noční nehody v Měrunicích na Teplicku a ranní u Lovečkovic na Litoměřicku hasiči vyprošťovali zaklíněné řidiče. Ke zraněným letěl I vrtulník letecké záchranné služby.

FOTO: Řidiči, pozor. Ledovka pokryla některé silnice na Litoměřicku

Nepříjemné ráno je ve čtvrtek 12. ledna na některých silnicích litoměřického okresu. Ledovka tam pokryla vozovky, které jsou kluzké. Dopravu komplikuje několik nehod.

Za znásilnění hocha v autě u Litoměřic dostal muž 11 let. Na místě se odvolal

Téměř nejvyšší možný trest uložil soud za sexuální útok hned na tři chlapce. Obžalovaný trvá na své nevině, proces nekončí.

Policie dopadla drogového dealera. V Lovosicích a okolí prodával pervitin

Několik měsíců pracovali kriminalisté na Lovosicku na případu muže, který tam prodával pervitin. Dealera na začátku roku zatkli, může jít do vězení až na 10 let.

Pedofil není. Finišuje proces s mužem kvůli znásilnění chlapce v SUV u Litoměřic

Po necelých dvou měsících pokračovalo v Ústí nad Labem odročené hlavní líčení s 30letým mužem. Obžalovaný je ze znásilnění chlapce za bílého dne u Litoměřic. Krajský soud se v pondělí 9. ledna telekonferencí spojil s experty z oblasti sexuologie. Svědčili o tom, že muž není pedofil, proto ani nenavrhují ochrannou léčbu.

Žádný sběratel ani fanoušek hokeje. Podvodník vytáhl z lidí 2 miliony

Tvářil se jako sběratel, byl to však podvodník. 28letý muž prodával pod falešnými jmény fiktivní mince, medaile, bankovky či zlaté slitky. Na různých inzertních portálech nabízel i vstupenky na NHL v Praze. Na lidech, kteří mu na internetu naletěli, vydělal při sjednaných, ale neuskutečněných prodejích, 2 miliony korun. Kriminalisté z Teplic podvodníka pocházejícího z Pardubického kraje vypátrali.

Hořící popelnice, keře a tráva. Hasiči měli o silvestrovské noci napilno

Jednotky hasičů v Ústeckém kraji vyjížděly o silvestrovské noci k 28 požárům. Na Nový rok ráno o tom informovali zástupci hasičského záchranného sboru.

Ekonomika

Nové datové schránky? Neztraťte kódy, zdůrazňují před jarem odborníci

Živnostníci by si až do prvních jarních dní měli důkladně kontrolovat obsah schránek na dopisy v adrese trvalého bydliště anebo sídla živnosti. Zhruba dva miliony OSVČ totiž mohou očekávat, že jim sem přijde dopis s přístupovými kódy do jiné schránky, a sice datové. Bez výjimky jim ji v období od ledna do března všem povinně zřídí stát.

Oslovte až 5 milionů zákazníků. Staňte se partnerem akce Nákupní týden s Deníkem

Na co Češi při nákupním rozhodování zaručeně slyší? Pokud jste tipovali slevy, hádali jste správně. I proto je Nákupní týden s Deníkem jednou z našich nejoblíbenějších akcí, do které se každý rok zapojí stovky obchodníků z celé České republiky.

Udržitelnost - seriál roku 2022 v Deníku

Po většinu loňského roku jsme svým čtenářům v příloze Moje peníze servírovali rozmanitá témata, která se vázala k problematice udržitelnosti. Ve speciálním seriálu jsme vysvětlili, proč a jak může každý člověk či každá společnost pomáhat k lepšímu životu na naší planetě a v naší zemi. Dnes si v novoročním souhrnu připomeňme nejdůležitější z těchto témat.

Podnikatel hledal kvalitní a chutné pečivo. Nenašel, tak ho začal péct sám

Pekař Petr Kohn se řídí jednoduchou zásadou. Roky má vyzkoušené, že co mu chutná a je to zdravé, je zároveň vhodné na pult jeho pekárny.

Rodinné farmy v ČR jsou stále bez podpory. Byrokracie je okrádá o čas i peníze

Žijí spolu, hospodaří spolu, sdílejí pole, pomáhají si s dobytkem. Zákon ale nahlíží na české sedláky a jejich rodinné příslušníky jako na skupinu vzájemně cizích lidí. Hospodaření mají ztížené masou byrokracie a daní. Zjednodušit podnikání rodinám zemědělců by mělo zakotvení institutu rodinné farmy do zákona. Když všechno půjde dobře, mohla by tato norma vstoupit v platnost ke konci volebního období.

Nosili je Emil Zátopek i Jiří Raška. Výroba legendárních botasek ze Skutče končí

Výrobce sportovní obuvi, známých botasek, ve Skutči končí. Historie výroby započatá před šedesáti lety se uzavřela a o práci přišly desítky lidí. Podle majitele firmy Františka Nestávala je důvodem ukončení výroby nedostatek kvalifikovaných pracovníků a také zdražení energií.

Povinnosti pro podnikatele 2023: Paušální daň i nový způsob daňového přiznání

Povinně se registrovat k dani z přidané hodnoty (DPH) se od tohoto roku musí podnikatelé s obratem přes dva miliony korun. Mění se i podmínky pro režim paušální daně. Lidé, kteří ji platí, budou rozděleni do tří skupin podle výše svých příjmů. Definitivně také skončí mnohými podnikateli nenáviděná elektronická evidence tržeb (EET). Deník přináší přehled hlavních novinek roku 2023.

Nové povinnosti pro podnikatele: Mění se paušální daň i způsob daňového přiznání

Povinně se registrovat k dani z přidané hodnoty (DPH) se od tohoto roku musí podnikatelé s obratem přes dva miliony korun. Mění se i podmínky pro režim paušální daně. Lidé, kteří ji platí, budou rozděleni do tří skupin podle výše svých příjmů. Definitivně také skončí mnohými podnikateli nenáviděná elektronická evidence tržeb (EET). Deník přináší přehled hlavních novinek roku 2023.

Elektronická evidence tržeb definitivně končí. Co vše to znamená pro podnikatele

Srovnat podmínky pro podnikatele a zajistit vyšší výběr daní. To mělo přinést zavedení systému EET neboli Elektronické evidence tržeb, která u nás začala fungovat na konci roku 2016. Kvůli pandemii covidu však byla EET na jaře 2020 přerušena a do konce letošního roku ji podnikatelé využívali už jen dobrovolně. Od 1. ledna 2023 pak tento systém definitivně končí.

Na start podnikání v gastronomii je vždycky dobrá doba, říká provozovatel bistra

Jan Stuchlý si v září v Litoměřicích otevřel nové bistro. „Základem mojí vize je neplnit cizí vizi,“ říká.