Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 03.12. 2021 a svátek má Svatoslav

Kroměříž

Kroměříž, přezdívaná Hanácké Athény, je město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky.

Počet obyvatel: 29.000
Rozloha: 50,97 km²
Oficiální web města: www.mesto-kromeriz.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Ladislav Dostál – klimatizace, chlazení, servis Kroměříž

Nabízíme: prodej klimatizací LG, Fujitsu, Panasonic montáž klimatizací LG, Fujitsu, Panasonic servis klimatizací LG, Fujitsu, Panasonic servis chladniček servis mrazniček

Tel:
 • +420 776 004 636 - pan Dostál
  +420 573 335 336
E-mail:
 • mrazik.dostal@seznam.cz

B&F int s.r.o. – stavební dozor, technický dozor, koordinátor BOZP, zajištění kolaudace, stavební práce Kroměříž

Naše společnost vznikla v roce 2012 a zabývá se stavebním a technickým dozorem na stavbě a dále činností koordinátora BOZP (bezpečnosti a ochrany zdraví při práci) na staveništi. Stavební a technický dozor na stavbě pracuje ve prospěch investora a hájí jeho zájmy. Koordinátor BOZP na staveništi posuzuje stav zajištění bezpečnosti a...

Tel:
 • 775 301 071
E-mail:
 • berkova@iwwe.cz

Robert Bakala – BEZPO – poradenství v oblasti požární ochrany, školení BOZP Kroměříž

Nabízíme: poradenství v oblasti požární ochrany poradenství v oblasti BOZP školení BOZP školení požární ochrany prevence rizik dokumentace PO a BOZP

Tel:
 • 731 508 380 - pan Bakala
E-mail:
 • robert.bakala@bezpo.cz

Vethorse – veterinární služby pro koně, reprodukce, chirurgie, interní medicína, oftalmologie Kroměříž

Poskytujeme veterinární služby pro koně. Naše vybavení: RTG, SONO, Endoskop, stomatologie. Nabízené služby v oblasti: Reprodukce Chirurgie Interní medicína Laboratorní diagnostika Prevence Sportovní medicína Oftalmologie Vyšetření při koupi / prodeji

Tel:
 • 604 202 986
  604 607 136
  723 642 076
E-mail:
 • lucie.kalova@gmail.com

LAM – PLAST, spol. s r.o. – bodové střešní světlíky Kroměříž

Firma Lam-Plast vznikla v roce 1991. Zaměřujeme se na výrobu střešních světlíků sloužících pro prosvětlení střechy. Naše služby: Nabídka světlíků: podstavy šikmé podstavy kolmé podstavy specialní kopule jehlany energetická úspora jehlany neprůsvitné výlezy na střechu Další služby: výrobky z laminátu výrobky z plexiskla krmítko basketbalová deska nádrž na vodu kryty...

Tel:
 • 573 358 090
  602 741 011 - Ivo Kubík
E-mail:
 • info@lam-plast.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Miroslav Zikmund si pečlivě připravil i svou poslední cestu

„Každé setkání s ním byl svátek, jako by vyšlo slunce.“ Smutek nad ztrátou geniálního cestovatele Miroslava Zikmunda, který zemřel 1. prosince v Praze, v kruhu svých nejbližších ve věku 102 let, střídají vzpomínky na něj.

Jak se záhadolog Däniken uklonil Miroslavu Zikmundovi ve zlínském divadle

Kam až sahá věhlas Miroslava Zikmunda, jsem pochopil v lednu 2012 na přednášce Soumrak bohů a Tajemný Egypt světoznámého a populárního záhadologa Ericha von Dänikena ve Zlíně. Ten v samotném závěru svého povídání dal publiku v hledišti zlínského divadla možnost položit mu tři otázky. Jedním z těch, kteří se přihlásili, byl v první řadě sedící Miroslav Zikmund, jenž záhadologovi svůj dotaz sdělil, aniž se představil.

Skvělý a odvážný chlap. Známé osobnosti vzpomínají na Zikmunda

Dal lidem sny a ukázal svět. Teď se vydal na svoji nejdelší cestu, z níž se už nevrátí. Ve věku 102 let zemřel slavný český cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund, který byl znám díky výpravám po celém světě se svým kolegou Jiřím Hanzelkou. Společně procestovali přes stovku zemí a rovněž jako první autem pokořili Núbijskou poušť. Na známého cestovatele vzpomínají známé osobnosti i na sociálních sítích.

Nechceme dýchat uhelný prach! Zní z Bystřice pod Hostýnem

V zimě mají na dvorku černý sníh, během léta raději neotvírají okna a téměř nepřetržitě mají na zahradě povlak černého prachu. Taková je každodenní realita u Daniela Mlčáka a jeho dalších sousedů z ulice Lipnická v Bystřici pod Hostýnem. Trápí je totiž uhelný prach z nedalekého areálu firmy Ton.

Zdravotní klauni jsou tu už 20 let. Zdomácněli i v nemocnicích Zlínského kraje

Právě před 20 lety vznikla organizace, která umí prosvětlit náročnou atmosféru tuzemských nemocnic, tedy i těch ve Zlínském kraji. Její Zdravotní klauni, kterých je nyní už 86, za 20 let uskutečnili 45 832 klaunských návštěv, bavili pacienty a také zdravotnický personál neuvěřitelných 183 328 hodin.

Muzeum Kroměřížska získalo do sbírek Grál výtvarníka Václava Vaculoviče

Novou akvizici hlásí Muzeum Kroměřížska. Stal se jí triptych Grál, jehož autorem je kroměřížský výtvarník a hudebník Václav Vaculovič. Dílo inspirovalo amerického skladatele Theodora Wipruda ke zkomponování stejnojmenné skladby.

Vládní opatření zamíchala s akcemi na Kroměřížsku. Co všechno se ruší

Adventní trhy, jarmarky, koncerty nebo zpívání koled na náměstí - tradiční akce, které ještě donedávna bývaly každoroční součástí předvánočního období v mnoha městech, se ani letos neuskuteční. Důvodem jsou vládní nařízení omezující tyto akce, nedávné rozhodnutí hejtmana Zlínského kraje, ale také karanténa některých vystupujících.

Dlouhé fronty u kroměřížského výstaviště: Příčinou jsou testy na školách

Fronty dlouhé až 500 metrů, desítky minut čekání a pomalu popojíždějící auta – tak to v posledních dvou týdnech několikrát vypadalo u kroměřížského výstaviště, kde je jedno z odběrových míst pro lidi s podezřením na covid-19.

Račín je minulostí. Poslední domy bývalého ghetta šly k zemi

Zbouráním posledních tří domů definitivně zanikla problematická lokalita Račín. Problém s touto sociálně vyloučenou oblastí se táhl dlouhé desítky let. Soužití mezi obyvateli ghetta a starousedlíky bylo dlouhodobě složité.

Ani letos nebudou v Kroměříži chybět vánoční hrnečky. Tentokrát v bílé barvě

Obyvatelé a návštěvníci Kroměříže ani po zrušení letošních vánočních trhů nepřijdou o oblíbené vánoční hrnečky. Prodávat je bude od úterý 30. listopadu Turistické informační centrum. Lidé si mohou zakoupit jak loňské hrnečky s motivem trhů nazvaných Šťastné a veselé modré barvy, tak i letošní zbrusu nové bílé hrnečky.

Sport

Sportovní pozvánky Lubomíra Hotaře

Výběr zajímavých sportovních akcí ve Zlínském kraji

Tomáš Navrátil vybojoval v přespolním běhu dvanácté místo

Tomáš Navrátil z AK Kroměříž obsadil na mistrovství republiky v přespolním běhu v závodu vytrvalců dvanácté místo. Na náročné trati terénem i profilem ve Valašském Meziříčí v podniku dlouhém 10 kilometrů rozloženém do pěti okruhů, zaběhl čas 36:32.

Reprezentant AK Kroměříž Tomáš Blaha zvítězil v Českoveském krosu

Tomáš Blaha (AK Kroměříž) vyhrál 4. ročník Českoveského krosu. V 9,1 kilometrovém závodu zaběhl čas 36:57. Druhý v pořadí Jan Pavelka (2B Winner Team) byl v cíli o devětašedesát sekund pomalejší, bronzovou příčku obsadil v čase 39:11 Patrik Pompe z Jeseníku.

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Přehled víkendových sportovních akcí ve Zlínském kraji.

I. liga házenkářů: Derby ve Vsetíně jasně pro Zlín, který je o bod druhý

Nečekané jednoznačný průběh měl šlágr 10. kola I. ligy házenkářů. Vsetínští si v duelu druhého se třetím brousili zuby na rivala ze Zlína, nakonec padli rozdílem třídy. Tým z krajského města si naopak upevnil pozici za o bod lepšími vedoucími Strakonicemi.

Bažina pomohla běžci Eliášovi ke čtvrtému místu. Nyní chce do Kolumbie

Před dvěma týdny se vydal do Valašského Meziříčí, kam to z rodných Morkovic má docela kousek, aby si v předstihu vyzkoušel trať, na které se uskuteční mistrovství České republiky v přespolním běhu. Poctivý trénink ale Matěji Eliášovi cennou medaili nakonec nepřinesl.

Včetně populární Raškovky. Nová kolekce olympioniků vychází z české vlajky

/FOTOGALERIE/ Nová kolekce oblečení pro české sportovce na zimní olympijské hry v Pekingu je na světě. Hlavní motiv vychází z národní vlajky, novinkou je fakt, že nástupový komplet bundy a kalhot se tvořil od začátku do konce v Česku. 

Výměna mezi hokejovými rivaly! Berany posílí útočník z Komety Brno

Hokejoví Berani se s Kometou Brno dohodli na výměně útočníků. Do Baťova města přichází Kanaďan Alexandre Mallet, zatímco opačným směrem se vydává Adam Zbořil. Oba hráči nastoupí za nové kluby již v rámci 28. extraligového kola, devětadvacetiletého Malleta čeká premiéra za Berany již v dnešním zápase proti Plzni.

Velká fotbalová anketa: Slovácko zatím páté. Fanoušci, pomozte jí ještě výš

Velký fotbalový průzkum Deníku napříč republikou se pomalu chýlí ke konci, ale ještě stále je možné v něm hlasovat. Cílem je zmapovat fandění v Česku. Kterému klubu se fandí nejvíc a to jak na prvoligové scéně, tak v nižších soutěžích. Dávají si fanoušci na fotbale raději pivo, klobásu, nebo obojí? Hlasovat a odeslat svůj pohled na věc je jednoduché, stačí jen pár kliků.

Expert Sadílek: Chyba stopera? Stejné jako když útočník nedá stoprocentní šanci

Bývalý fotbalista a trenér Stanislav Sadílek, který je dědečkem záložníků Lukáše (1. FC Slovácko) a Michala (Twente Enschede) exkluzivně pro Deník komentuje nejen dění z FORTUNA:LIGY.

Krimi

Muž ze Záříčí u Chropyně se pokusil upálit, život mu zachránil jeho známý

S vážnými zraněními převážel vrtulník do nemocnice muže, který se na Kroměřížsku pokusil upálit. Před pokusem o sebevraždu kontaktoval svého známého, který mu nakonec zachránil život.

Tragická nehoda u Chomýže. Řidič je ve vážném stavu, spolujezdkyně nepřežila

K tragické dopravní nehodě došlo v neděli krátce po sedmé hodině ráno na Kroměřížsku. Pětašedesátiletý řidič Škody Felície skončil mimo vozovku a narazil do betonového mostku. Při nehodě na místě zahynula jeho spolujezdkyně, řidič skončil ve vážném stavu v nemocnici.

Sníh komplikuje dopravu v kraji: V Bílanech vyletělo auto ze silnice

Nepřetržitý déšť a na některých místech našeho kraje sněhové vločky překvapily i letos řidiče. Hasiči tak vyjíždějí k jedné nehodě za druhou.

Síť dealerů drog odhalena. Kriminalisté zadrželi osm prodejců pervitinu

Osm dealerů drog zadrželi policisté minulý týden na různých místech ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. „Při domovních prohlídkách krajští kriminalisté z týmu toxi zajistili téměř 700 gramů pervitinu. Všech osm zadržených obvinili z trestného činu na úseku toxikomanie, čtyři z nich jsou stíháni vazebně,“ přiblížila za krajskou policii tisková mluvčí Lenka Javorková.

Pátrání po duševně nemocném muži mělo šťastný konec

Šťastný konec mělo pátrání po pohřešovaném jednasedmdesátiletém duševně nemocném muži z Tovačova na Přerovsku.

Požár zničil střechu rodinného domu v Prasklicích. Škoda přes tři čtvrtě milionu

Požár střechy rodinného domu zaměstnal dnes v noci několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů v obci Prasklice na Kroměřížsku.

Neštěstí na kolejích otřáslo Valašským Meziříčím, na místě tragédie hoří svíčky

Okolnosti tragické nehody, kdy ve čtvrtek krátce po 17. hodině srazil v ulici Hranická ve Valašském Meziříčí osobní vlak dva chlapce, se stále vyšetřují.

Tragédie ve Valašském Meziříčí: dva hochy srazil vlak, jeden zemřel na místě

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne ve Valašském Meziříčí. Osobní vlak tam mimo přejezd srazil dva chlapce, jeden zemřel na místě havárie.

Mladík z Hulína kradl vše, na co přišel

Minulý týden obvinil komisař z Oddělení obecné kriminality v Kroměříži pětadvacetiletého muže z Hulína z trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Tragédie ve Chvalčově, chodce mimo přechod srazilo auto

Šestašedesátiletý chodec zemřel v sobotu krátce před šestou hodinou odpoledne ve Chvalčově na Kroměřížsku.

Ekonomika

Vláda obnovila vyplácení příspěvku z Antiviru pro firmy. Má zabránit propouštění

Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci zase čerpat příspěvky na náhrady mezd z Antiviru. Znovu budou dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 tisíc korun, tedy příspěvek s označením B. Pobírat ho budou moci za období od 1. listopadu do konce února. Schválila to vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD).

Účetních ubývá. Ti, kteří začali po revoluci, už postupně odcházejí do důchodu

Tak tohle bychom nečekali. Co vše chybí naší zemi, o tom si vzrušeně povídáme s kamarády u stolu, denně se to dozvídáme z médií i ze sociálních sítí, ale tuto zvěst zřejmě ještě nikdo nepřinesl: chybějí nám účetní.

České zbrojovce se daří, letos vydělala už skoro miliardu

Zisku po zdanění ve výši 902,8 milionu korun dosáhla za devět měsíců letošního roku společnost CZG - Česká zbrojovka Group SE. Ve srovnáním se stejným obdobím roku 2020 jde o nárůst o 89,1 procenta. Společnost zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za devět měsíců roku 2021 ve čtvrtek 25. listopadu.

Podporujeme české potraviny. Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku

Speciální příloha se věnuje české a regionální produkci.

Udejte nepoctivého kolegu. Firmy se chystají na novou "povinnost"

Šéf v práci bere kvůli zakázkám úplatky, kolega si „odklání“ část peněz od zákazníků. Situace, které mohou nastat uvnitř mnoha firem. Pokud se zaměstnanci nyní zdráhají „udat“ takové jednání, zanedlouho by to měli mít snadnější. Firmy s více než 25 zaměstnanci, ale i státní instituce i kraje či některé radnice, by nejpozději od konce března 2022 měly mít vlastní interní oznamovací systém, který umožní nahlašovat jakékoliv nekalosti.

Zájem o fetiš roste. Prodejkyně použitých kalhotek vydělávají desetitisíce

Pomočené kalhotky, neprané ponožky nošené čtrnáct dní, pořádně „jeté“ boty, nahrávka „prdíků“, rouška, kterou žena nosila celý den na svém přirození – to vše a ještě mnoho dalšího si mohou legálně koupit zájemci o fetiš zboží a podobné aktivity. Podle zástupce specializovaného serveru poptávka stále roste, nejúspěšnější prodejkyně si mohou měsíčně vydělat desítky tisíc korun a prodejem svých použitých kalhotek se tak úspěšně živit.

Během pandemie otevřeli mlékárnu a hospůdku. Teď budují penzion

Na počátku celého příběhu Statku Slížany byla jen jedna louka a láska ke zvířatům. Z původního pozemku, na kterém se kdysi páslo jen pár ovcí se však díky píli několika nadšenců stal základ pro dnešní prosperující statek. K němu přibyla také hospůdka a mlékárna, ze které dnes putují sýry a jogurty do obchodů napříč celou Moravou.

Pivo ze splašků, sušenky z lógru. Recyklované potraviny dobývají i Česko

Jára Cimrman kdysi prohlásil, že budoucnost patří aluminiu. Při pohledu na nové trendy v potravinářství to však vypadá, že budoucnost patří recyklovaným potravinám. A to rozličného druhu. Od piva přes pečivo až k zavařeninám.

Pivo dnes vaří přeučení rekvalifikanti, říká Sládek roku Aleš Dvořák

Narodil se na konci šedesátých let v Českém Krumlově, po krátkém intermezzu ve zdejším pivovaru ale celý svůj profesní život spojil sládek Aleš Dvořák s budějovickým Budvarem, kde mimo jiné prosadil těsnější spolupráci s minipivovary. Teď se zkušený odborník může pochlubit novým titulem. Na předávání cen Sdružení přátel piva si odnesl ocenění Sládek roku. 

Afghánským dětem chybí pitná voda. UNICEF pomáhá na místě

Pitná voda, její kvalita a dostupnost, patří mezi klíčová témata, kterými se dlouhodobě zabývá Dětský fond OSN (UNICEF). Oblastí, která se v této souvislosti stále častěji zmiňuje, je Afghánistán. Humanitární pomoc tam potřebuje polovina populace, včetně téměř deseti milionů dětí.