Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.01. 2021 a svátek má Doubravka

Kroměříž

Kroměříž, přezdívaná Hanácké Athény, je město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky.

Počet obyvatel: 29.000
Rozloha: 50,97 km²
Oficiální web města: www.mesto-kromeriz.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Robert Bakala – BEZPO – poradenství v oblasti požární ochrany, školení BOZP Kroměříž

Nabízíme: poradenství v oblasti požární ochrany poradenství v oblasti BOZP školení BOZP školení požární ochrany prevence rizik dokumentace PO a BOZP

Tel:
 • 731 508 380 - pan Bakala
E-mail:
 • robert.bakala@bezpo.cz

DOOT s.r.o. – stravování, rozvoz obědů, občerstvení na rauty, grilovaná kolena, žebra, obložené mísy, chlebíčky Hulín

Stravování DOOT zajišťuje rozvoz obědů zákazníkům přímo do domu a rozvoz obědů k firemním zákazníkům, a to i o víkendech a státních svátcích. Naše firma působí ve městem Kroměříž, Hulín, Otrokovice, Napajedla, Holešov, Bystřice pod Hostýnem a okolních vesnicích. Zajišťujeme občerstvení a rauty na oslavy, firemní večírky a nejrůznější akce. V případě zájmu, kontaktujte nás. Na objednávku dovezeme grilovaná kolena, žebra, chlebíčky,...

Tel:
 • 972 724 733
  774 720 254
E-mail:
 • doot@doot.cz

Petr Hradil s r.o. – Pohřební služba Bystřice pod Hostýnem

Nabízíme kompletní zajištění pohřebních služeb. Naše služby: převozy zesnulých vyřízení pohřbu parte s potiskem pohřební květiny výběr rakví

Tel:
 • 602 772 377 - pan Hradil
  +420 573 380 359 - kancelář
E-mail:
 • hradilholesov@seznam.cz
  hradilkromeriz@seznam.cz
  lidarh@seznam.cz
  hradilbph@seznam.cz

PROFIL Team s.r.o. – dodávky profilů, prodej lišt, přechodové lišty, schodové hrany, soklové lišty, nerezové profily Kroměříž

Od roku 2003 je PROFIL Team s.r.o. spolehlivým a stabilním partnerem pro velkoobchodní dodávky profilů a lišt k dokončování realizací staveb, interiérů, podlah, podlahových krytin, obkladů a dlažeb. Na výrobě našeho sortimentu se podílejí renomovaní evropští výrobci, z jejichž nabídky vybíráme pro naše obchodní partnery ty nejkvalitnější produkty vysokých užitných vlastností.  Naše...

Tel:
 • 573 334 575
  725 607 706
E-mail:
 • obchod@profilteam.cz

Vethorse – veterinární služby pro koně, reprodukce, chirurgie, interní medicína, oftalmologie Kroměříž

Poskytujeme veterinární služby pro koně. Naše vybavení: RTG, SONO, Endoskop, stomatologie. Nabízené služby v oblasti: Reprodukce Chirurgie Interní medicína Laboratorní diagnostika Prevence Sportovní medicína Oftalmologie Vyšetření při koupi / prodeji

Tel:
 • 604 202 986
  604 607 136
  723 642 076
E-mail:
 • lucie.kalova@gmail.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Nemocnice jsou stále plné. Olga Sehnalová děkuje zdravotníkům za nasazení

"Děkuji z celého srdce, vydržte," vzkazuje náměstkyně hejtmana zdravotníkům. Ačkoliv ve Zlínském kraji klesl oproti minulému týdnu počet nově hlášených covid-19 pozitivních případů téměř o polovinu, lidí, které vážný průběh onemocnění připoutal na nemocniční lůžko, neubývá.  

Skanzen přišel o třetinu návštěvníků, zlínská zoo tratila 15 milionů

Epidemie koronaviru se v uplynulém roce výrazně podepsala na návštěvnosti tradičních turistických cílů v regionu. Kvůli vládním protiepidemickým opatřením musely být oblíbené destinace dlouhé měsíce uzavřené, dorazilo tak o desítky tisíc návštěvníků méně, než v jiných letech. Finanční ztráty se pohybují v milionových částkách.

Kroměříž a Holešov zabojují o titul Historické město roku 2020

Holešov, Kroměříž a Uherské Hradiště. To jsou tři města ve Zlínském kraji, která si brousí zuby na titul Historické město roku 2020. Vítěz krajského kola postoupí do celostátní soutěže.

Hory východní Moravy jsou v obležení běžkařů. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Lyžařské areály jsou sice z rozhodnutí vlády uzavřené, ale pro milovníky bílé stopy se nabízí řada míst, kde lze využít bohatou nabídku upravených běžeckých tras. Například v Bílých Karpatech hlásí běžkaři projetou stopu z Kamenné búdy na nejvyšší karpatský vrchol.

Kroměříž vybrala dodavatele nových překážek pro skatepark

Vedení kroměřížské radnice vybralo dodavatele pro opravu loni vyhořelého skateparku. Nové překážky pro areál v tamní Obvodové ulici dodá na základě rozhodnutí městských radních firma z Vamberku v Královéhradeckém kraji.  

Kroměřížská nemocnice má nového primáře gynekologie

Novým primářem Gynekologicko-porodnického oddělení Kroměřížské nemocnice se stal na přelomu roku Lukáš Vacula.

Na pět set tun soli za víkend. Mrazy dávají zabrat i silničářům

Zatímco většina lidí v regionu si užívala to pravé zimní počasí, silničáři mají za sebou poměrně složitý víkend.

Ve Zlínském kraji začnou očkovat i praktici, hejtmanství spustilo infolinku

Informační telefonní linku určenou seniorům ve věku 80 a více let spustilo o víkendu vedení Zlínského kraje.

Sáňkaři i běžkaři vzali útokem Velké Karlovice. Podívejte se na tu zimní selanku

Točily se tam seriály Doktor Martin, Strážmistr Topinka i pohádka Největší dar, v sobotu 16. ledna ale do Velkých Karlovic, pokrytých čtyřiceticentimetrovou sněhovou peřinou, nemířily filmové štáby, nýbrž davy vyznavačů zimních radovánek.

Zimní nádhera. Takto vypadá Květná zahrada v Kroměříži pod sněhem

Netradiční podívaná se v těchto dnech naskýtá na Květnou zahradu v Kroměříži, kterou, tak jako okolní krajinu, přikryla sněhová peřina.

Sport

Venera: Mistrovství světa v Bělorusku by bylo znehodnocené

Správná volba i politické řešení. To jsou prvotní reakce na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. Prozatím tak zůstává jediná jistota – na přelomu května a června se zajisté bude hrát v lotyšské Rize.

Další super akce. Na Valašsku se pojede v červnu setinová rallye!

O zajímavý dezert před srpnovým jubilejním 50. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se postarali organizátoři z Valašska. Premiérový ročník zajímavého setkání nejen milovníků veteránů, ale i tzv. setinových rallye připravili na letošní léto připravili pořadatelé ze Vsetína. Valašsko se stane na konci června centrem klání Moravian Wallachia Classic.

V Bělorusku by byl špičkový šampionát. Jeho odebrání je správné, míní Kristek

Bývalý zlínský forvard vybojoval v Grodnu dva tituly. Podle něj šly do hokeje peníze vrchem spodem!  

Fotbalisty Skaštic už běhat nebaví. Podle Koleniče nejvíce trpí mládež

Už je běhat nebaví. Přesto si ti svědomití moc dobře uvědomují, že jinak se toto nepříznivé covidové období pro udržení adekvátní výkonnosti překlenout nedá.

Valašskou Polanku povede trenér Kapusta z Poličné

ROZHOVOR/ U fotbalistů Valašské Polanky nebude pokračovat dvojice Chuchma - Štrbík. Nováček krajského přeboru, kterému po podzimu náleží předposlední místo, ulovil velkou trenérskou rybu.

Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   

Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě

O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.

Fotbal pro zábavu, ale vždy podle pravidel!

/GLOSA/ Každý udělá chybu. A ve sportu se bez nich a jejich poznání neposunete dál.

Před čtyřmi roky OFS vyloučil fotbalovou Vlčkovou. Zpět se už nevrátila

Ve všech regionech napříč republikou končí fotbalové kluby svou činnost, zejména ty menší vesnické. Zatímco v jejich případě se jedná o vlastní rozhodnutí, kdy schází zejména fotbalisté či činovníci, v případě TJ Sokol Vlčková k tomu pomohlo jejich počínání a následné vyloučení týmu mužů z nejnižší IV. třídy OFS Zlín. Poprvé v novodobé historii!

Nebyli jsme nezodpovědní! Neúčast na MS Jurku bolí

ROZHOVOR/ Při sledování úvodu šampionátu házenkářů zatlačil slzu. Ještě aby ne, když mu zřejmě utekla poslední možnost zahrát si na vrcholné akci.

Krimi

Opilý řidič bez platného řidičáku se nechal chytit hned dvakrát za jeden den

Sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky si v předešlých dnech vyslechl šestapadesátiletý muž z Kroměřížska. Morkovičtí policisté ho minulý týden hned dvakrát v jednom dni přistihli při řízení automobilu pod vlivem alkoholu.

Lehkomyslný hazard. Pár si vyrazil do hor jen v teplácích a teniskách

Před horskými túrami bez odpovídajícího oblečení a vybavení varují pracovních Horské služby Beskydy. O uplynulém víkendu museli v zasněženém terénu opakovaně pomáhat turistům, kteří vhodné ustrojení výrazně podcenili.  

V Koryčanech vletělo auto do strže, skončilo na dně v potoce

Se zraněními skončil v sobotu 16. ledna kolem půl čtvrté odpoledne v nemocnici řidič osobního automobilu, jenž se svým vozidlem po několikametrovém pádu dopadl na dno hlubokého koryta potoka Kyjovka v Koryčanech v jihozápadní části Chřibů.

Řidička převrátila auto na střechu, odešla nezraněná

Bez zranění se obešla havárie osobního vozu, která se stal ve středu v podvečer u Bystřičky na Vsetínsku. Řidička vyjela s autem mimo silnici do příkopu, kde se vůz převrátil na střechu.

Opilý řidič zavinil srážku čtyř aut u Zlechova, při níž zemřel šedesátiletý muž

K vážné dopravní nehodě čtyř osobních automobilů, při které zemřel šedesátiletý muž došlo ve čtvrtek 14. ledna navečer na silnici I/50 u Zlechova.

Sníh trápí řidiče, nehod v kraji přibývá

Otřepané klišé praví, že silničáři při prvním sněžení opět zaspali. Letos se ale zdá, že nástup zimy zaspali spíš ti, kteří si z toho nejčastěji utahují, tedy řidiči. V regionu totiž během jen během půldruhého dne způsobila kombinace počasí a jejich nepozornosti už na tři desítky nehod a další přibývají.

V případu novoroční vraždy padlo obvinění. Útočník je stále v nemocnici

Krajští zlínští kriminalisté obvinili ve čtvrtek ze zvlášť závažného zločinu vraždy jedenadvacetiletého mladíka, který 1. ledna nožem usmrtil svého otce. Mladíkovi hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.  

Ve Valašských Kloboukách našli ohořelé lidské tělo

Případ, ze kterého se může vyklubat záhada, anebo relativně banální tragická nehoda, rozplétají od nedělního rána krajští policisté. Točí se kolem hrůzného nálezu, k němuž došlo před třetí hodinou ráno ve Valašských Kloboukách.  

V Rymicích jsou lidé v šoku. Tragédii, kdy syn měl zabít otce, nemohou uvěřit

Doslova jako blesk z čistého nebe, zasáhla obyvatele Rymic na Kroměřížsku zpráva o obrovské tragédii která se u nich stala v brzkém novoročním ránu. Mladý muž zde měl v prudké hádce zabít svého otce.  

Hasiči zachraňovali na Hostýně zraněnou ženu

V lesích na Hostýně se v sobotu po poledni zranila žena. Hasiči ji museli dostat do bezpečí z těžko přístupného terénu na turistické trase pod Vodní kaplí.

Ekonomika

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Velké Karlovice lákají i bez vleků. Míří sem běžkaři, sáňkaři i skialpinisté

Velké Karlovice se díky sněhové nadílce posledních dnů proměnily v ráj milovníků zimní zábavy. Přestože stále nejsou v provozu lyžařské vleky ani hotely s restauracemi, je i tak valašská obec u hranice se Slovenskem oblíbeným cílem jednodenních výletníků.

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Škoda Vagonka otevřela v Ostravě největší obráběcí centrum v Evropě

Unikátní stroj, díky kterému může obrábět obří nadrozměrné hliníkové díly, uvedla do provozu dceřiná firma skupiny Škoda Transportation v ostravské společnosti Škoda Vagonka. Největší obráběcí centrum v Evropě za zhruba 100 milionů korun začalo sloužit o víkendu.

Společnost innogy dál pomáhá s trasováním

Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina innogy prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.

Pomoc zavřeným podnikům. Vláda schválila nový program COVID Gastro

COVID – Gastro – Uzavřené provozovny. To je název nového programu, který připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a který už schválila vláda. Program má za cíl podpořit všechny provozovny, které na základě říjnových mimořádných opatření vlády ČR musely omezit činnost nebo úplně zavřít.