Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Kroměříž

Kroměříž, přezdívaná Hanácké Athény, je město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky.

Počet obyvatel: 29.000
Rozloha: 50,97 km²
Oficiální web města: www.mesto-kromeriz.cz

Z katalogu firem doporučujeme

BM plus, spol. s.r.o. – papírenské produkty, velkoobchod, skládané ručníky, ubrousky, zásobníky, medicínské role Holešov

Jsme velkoobchodní firma s papírenskými produkty již od roku 1994. Dlouhodobě se zaměřujeme na rozvoj výroby vlastních produktů pod obchodní značkou Primasoft a Primasoft exclusive. Naše produkty: Skládané ručníky Toal. papír Jumbo Ručníky v roli Průmyslové utěrky Ubrousky Konvenční hygiena Medicínské role Zásobníky Péče o pokožku

Tel:
 • 573 397 777
E-mail:
 • office@bmplus.cz

Votop, Bohuslav Olšina – vodoinstalace, plynoinstalace, topenářství, stavební práce Kroměříž

Naše služby: stavební práce vodoinstalační práce topenářské práce plynoinstalační práce

Tel:
 • 573 361 110
  602 762 645 - Bohuslav Olšina
E-mail:
 • olsina@votopolsina.cz

Penzion U Ráztoky – ubytování v Hostýnských horách, restaurace Bystřice pod Hostýnem

Penzion U Ráztoky byl postaven již v roce 1902, původně jako vodní mlýn pro rodinu Novákových. Dnes slouží pro každou duši, která hledá klid a harmonii, odpočinek i inspiraci. Nabízíme: Ubytování ve 2, 3, 4 lůžkových pokojích, apartmánech, studiích ( celková kapacita 90 osob ) Vlastní sociální zařízení Turistické pokoje...

Tel:
 • 777 341 831 - paní Bc. Hrabalová
  702 005 826 - restaurace
E-mail:
 • info@penzionuraztoky.cz

STAVBY Honzírek s.r.o. – stavební firma, zateplování, rekonstrukce, projekty, architekt Kroměříž

Firma STAVBY Honzírek s.r.o. je stavební firma založená roku 2015 se sídlem v Kroměříži. Hlavní náplní firmy je stavební činnost: zajišťujeme stavební a řemeslné práce, realizace novostaveb, rekonstrukce bytových domů, bytů a veřejných objektů, drobné i náročnější stavební úpravy. Součást kvalitní realizace je kvalitní návrh a projekt, které Vám rádi...

Tel:
 • +420 607 021 499 - pan Ing. Honzírek
  +420 776 272 185 - paní Bc. Honzírková - architektonický poradce
E-mail:
 • stavby.honzirek@gmail.com

KALADA – vánoční ozdoby, háčky, svícínky, řetězy, bodce na adventní věnce Luhačovice

Naše firma více než dvacet let vyrábí několik druhů vánočních háčků v širokém sortimentu co do počtu a způsobu balení, dále pak celou škálu bodců a držáků svíček na adventní věnce, stolních svícnů pro vánoční stůl a jiné slavnostní příležitosti, svícínků na vánoční stromeček, atd.  Nabízíme:  vánoční háčky  bodce na...

Tel:
 • 577 131 571
  602 781 666 - Dagmar Juřičková
E-mail:
 • kalada@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Reakce na zrušenou svatbu? Nevěsty mi do telefonu i brečí, říká koordinátorka

„A tímto vás prohlašuji za muže a ženu.“ Na tuto větu z úst oddávajícího úředníka si budou muset snoubenci ještě nějaký týden počkat. Svatební obřady jsou v současnosti na základě nařízení vlády zakázány. Zrušeny či přesunuty jsou desítky sňatků.

Bude? Nebude? Pořadatelé velkých akcí mají nervy jako špagáty

Měsíce příprav, investované statisíce korun, již tisíce předem prodaných vstupenek a …? Možná zbytečně. Velkým akcím chystaným ve Zlínském kraji hrozí, že se mnohdy vůbec poprvé ve své historii neuskuteční.

Kroměřížská nemocnice otevřela odběrové místo

Nové odběrové místo pro pacienty s podezřením na onemocnění koronavirem zřídila ve svém areálu Kroměřížská nemocnice. Určen je pouze pro lidi, kterým odběry doporučí praktický lékař či epidemiolog.

Koronavirus: Jiří Čunek oznámil první oběť ve Zlínském kraji

Zlínský kraj má první oběť v souvislosti s novým typem koronaviru. Dnes to uvedl hejtman Jiří Čunek. Jedná se o muže ve věku nad 70 let. Jeho případné další zdravotní komplikace neupřesnil.

Zlínský kraj hlásí 222 potvrzených případů, vyléčeno je 28 lidí

Ve Zlínském kraji bylo ve středu 8. dubna ráno potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 20 nových případů nákazy novým typem koronaviru.

Největší nápor už máme za sebou, říká 3D tiskař

Ve stavu nouze se rozhodl pomoci druhým také Václav Raška. Šít neumí, proto se rozhodl využít svých vědomostí a vlastnictví 3D tiskárny.

Ve dvou domovech pro seniory v kraji se potvrdila nákaza koronavirem

V domově pro seniory v Lukově na Zlínsku, byly pozitivně testované na onemocnění COVID – 19 dvě klientky.

Prošla jsem si nemocí Covid-19 s pouhou zvýšenou teplotou, říká vyléčená Sára

„Ze začátku jsem měla strach. Když se ale ani po několika dnech příznaky onemocnění Covid-19 nezhoršily a já měla stále jen mírně zvýšenou teplotu, celé to ze mě spadlo,“ říká nyní již vyléčená Sára Zedková.

Počet potvrzených případů v kraji přesáhl dvě stovky

Ve Zlínském kraji bylo dnes ráno, v úterý 7. dubna potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 6 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů zůstává 18.

Koronavirus v domovech pro seniory: nakaženy jsou dvě klientky a kuchařka

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani domovům pro seniory ve Zlínském kraji. V sobotu byla prokázána u kuchařky v Domově pro seniory v Nezdenicích na Uherskohradišťsku, ve kterém žije více než sto šedesát lidí a u dvou klientů Domova pro seniory v Lukově u Zlína, kde pečují o více než dvě stě klientů.

Sport

Být mistry za této situace asi není ideální, ví trenér Kvasic Bláha

Po první polovině sezony s velkým náskokem vládli krajskému přeboru Zlínska. Před pronásledovali z Baťova a Holešova měli po třinácti kolech k dobru osm bodů, další postup byl hodně blízko.

Za každou medailí je tvrdá práce a spousta nervů, říká světová minigolfistka

ROZHOVOR/ Minigolf jí byl souzený. Rodiče Aleny Doleželové se kdysi dávno potkali při tomto sportu, také juniorská mistryně světa se se svým snoubencem potkala při populární hře.

Chytil už má po karanténě. Teď by v New Yorku nechtěl být nikdo, přiznává

ROZHOVOR/ Povinnou čtrnáctidenní karanténu po návratu z New Yorku strávil u přítelkyně Nikol v Pardubicích, v následujících dnech se konečně ukáže i doma v Pravčicích na Kroměřížsku.

Koronavir předčasně ukončil i lyžařskou sezonu dětí

Bez závěrečných závodů se museli obejít děti z lyžařského ze zlínského oddílu Skipo Race team. Pandemie koronaviru předčasně ukončila i lyžařskou sezónu 2019/20, proto se již neuskutečnily závěrečné závody ani celková vyhlášení jednotlivých pohárů Madeja sport cupu, tedy poháru Moravy a Slezska a Orlického poháru.

Na Kroměřížsku by rádi dohráli fotbalový pohár

I přes úterní rozhodnutí FAČR o předčasném ukončení sezony a anulaci všech nižších fotbalových soutěží v tuzemsku, nepropadají panice ani v OFS Kroměříž. A pokud bude mezi kluby zájem, jsou připraveni pro organizací doplňkových soutěží. „Na prvním místě však vždy bude zdraví. Stále není jasno, kdy opadnou a zmírní se vládní opatření spojená s koronavirem,“ zdůraznil předseda OFS Kroměříž Libor Kopčil.

Šéftrenér Holešovských holek nevěří, že se odehraje jarní část fotbalové divize

ROZHOVOR/ Reálně bere situaci kolem pandemie koronaviru fotbalový kouč Holešovských holek Slavomír Bednář. Hanačky už jsou smířené s tím, že si jarní odvety v letošním ročníku Moravskoslezské divizi žen nezahrají. Šéftrenér klubu tak může pomalu bilancovat povedenou sezonu. Po podzimu je jeho tým na čele tabulky soutěže se sedmibodovým náskokem před celkem Vlkoše.  

Zacvičte si online s Ironmankou Helenou Kotopulu

ROZHOVOR/ Se zajímavým nápadem, jak si zpříjemnit a také vyplnit a hlavně překonat nepříjemné období karantény přišla zlínská triatlonistka Helena Kotopulu. Jedna z nejlepších českých Ironmanek, účastnice havajského Ironmana v roce 2017, cvičí online zdarma pro všechny sportovce i nesportovce. Cvičení je zdravotní i posilovací. Většinou se jedná o vícekloubové cviky.  

Fotbal počká. Je to rozumné rozhodnutí, souhlasí trenéři z divize a MSFL

Žádné překvapení, ale očekávaný verdikt a logický krok. Trenéři regionálních týmů z MSFL a divize souhlasí s rozhodnutím výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky, který na svém úterním zasedání kvůli pandemii nového typu koronaviru předčasně ukončil všechny amatérské fotbalové soutěže od třetí ligy níže.

Barumka bez diváků nebude, má jasno Regner

Velký otazník visí nad letošním, jubilejním 50. ročníkem populární automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, která by měla odstartovat poslední srpnový prázdninový víkend.

UNIKÁTNÍ PRŮZKUM: Čtrnáct krajů, 700 sportovců. Co teď dělají?

Liší se chování sportovců v Praze od těch v Ostravě? Unikátní průzkum ukázal, že ve stavu nouze ano. Redaktoři Deníku oslovili dohromady 700 sportovců. 

Krimi

Kabelkový fantom z Kroměříže dořádil. Chytili ho v lesíku a už je v cele

V těchto dnech si mohou ženy na Kroměřížsku oddechnout. Policie v pátek dopadla „kabelkového fantoma,“ který při jízdě na kole okrádal ženy o jejich kabelky. Na konci března, v době jeho řádění, jich takovým způsobem okradl nejméně šest.

Z vraždy miminka v Bojkovicích obžalovali matku dítěte

Za vraždu devítidenního miminka v Bojkovicích na Uherskobrodsku v listopadu loňského roku, byla v pátek u krajského soudu Brno, pobočka Zlín, podána obžaloba na matku dítěte.

Policie pátrá po mladé ženě z Trnavy u Zlína. Neviděli jste ji?

/FOTO POHŘEŠOVANÉ/ Policisté ve Zlínském kraji pátrají po pohřešované mladé ženě z Trnavy u Zlína.

Ukradl úly i s včelstvy

Tři roky tvrdé práce přišly vniveč, když včelař z Kroměříže zjistil, že mu někdo z pozemku odcizil pět úlů i s včelstvy. Finanční škoda byla sice vyčíslena na 450 tisíc korun, pro včelaře je však hodnota včelstev nevyčíslitelná.

Před domem v Kroměříži vzplála plynová přípojka

Začalo to hlášením o hořícím stromě, skončilo odstávkou plynovodu a úspěšnou záchranou rodinného domu před ničivými plameny. Profesionálním a dobrovolným hasičům z Kroměříže a jejich kolegům z Hulína zabral souboj s ohnivým živlem více než tři hodiny.

Při požáru v paneláku zemřel známý kroměřížský psychiatr

V tragédii vyústil požár v panelovém domě v Albertově ulici v Kroměříži. Hasiči při jeho likvidaci našli bezvládné tělo známého sedmašedesátiletého kroměřížského psychiatra. Příčiny požáru, který zničil prakticky celý byt, nyní hasiči vyšetřují.

Guru Jára. Prý mu jde o život. Tvrdí, že je nevinný

Za pro veřejnost zavřenými dveřmi probíhalo včera u zlínského krajského soudu další hlavní líčení v kauze Jaroslava Dobeše, alias Guru Járy a jeho společnice Barbory Pláškové. Představitelé esotreické školy Poetrie chtějí očistit své jméno.

Slibovala společný život, z důvěřivého muže vylákala přes 200 tisíc

Sedmatřicetiletá žena z Holešova čelí obvinění z trestných činů podvod a zpronevěra. Obviněná v loňském roce využila důvěřivosti sedmašedesátiletého muže, ze kterého vylákala 130 tisíc korun. Zmanipulovala ho slibem společného života. Peníze údajně potřebovala na zaplacení exekucí a tvrdila mu, že je vrátí.

Zklamání a šok. Podvodník obral rodiny o letité úspory, hrál si na kamaráda

„Týden jsem byl jako mimo realitu. Nespal jsem. V práci se mě kolegové ptali, co se se mnou děje,“ vzpomíná Karel Klímek na okamžiky, kdy před lety zjistil, že jeho a manželčiny úspory ukradl ten, od koho by to nikdy nečekali. „Byl to manželův kolega, kamarád. Dávali jsme si spolu kafíčko, ukazoval nám děti a svou rodinu,“ nerozumí činu Petra Hasilíka ještě dnes Emilie Klímková.

Auto si muž objednal přes internet , přišel téměř o 70 tisíc korun

Přes internet lze dnes koupit téměř vše. Lidé objednávají elektroniku, automobily, oblečení, obuv, kosmetiku, stavební materiál a další artikl. Ne vždy však kvalita zaslaného zboží odpovídá požadované ceně a mnohdy se kupující objednaných věcí ani nedočká. Je tedy na místě obezřetnost.  

Ekonomika

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.