Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Kroměříž

Kroměříž, přezdívaná Hanácké Athény, je město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky.

Počet obyvatel: 29.000
Rozloha: 50,97 km²
Oficiální web města: www.mesto-kromeriz.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Božena Vyoralová – čerpadla Kroměříž

Firma s dlouholetou tradicí Vám nabízí služby v oblasti prodeje a oprav tuzemských i zahraničních čerpadel. Nabízíme různé druhy čerpadel: samonasávací kalová oběhová bazénová ruční potravinářská benzínová ponorná

Tel:
 • 573 359 227 - kancelář
  736 631 580 - Božena Vyoralová
E-mail:
 • vyoralovabozena@seznam.cz
  cerpadla@zlinsko.com

DLplast, s.r.o. – flexibilní hadice, polyuretanové hadice, průmyslové hadice, plastové struny Holešov

Firma DLplast s.r.o. se zabývá vytlačováním plastových hadic, profilů a zpracováním plastového odpadu. Nabízíme: zahradní a průmyslové hadice hadice s ocelovou spirálou polyuretanové hadice vyztužené spirálou z PVC přehled flexibilních hadic s výstužnou spirálou z polymeru PVC hadičky bez výztuhy z mPVC výroba PVC a WPC granulátů plastové struny duše...

Tel:
 • 573 395 480
  604 236 040 - Miloslav Řihák
E-mail:
 • dlplast@dlplast.cz

Miloslav Macháň – elektroinstalační práce, revize, připojení spotřebičů Kroměříž

Nabízím: elektroinstalace opravy a servis revize připojení domácích spotřebičů rozvaděče nízkého napětí hromosvody

Tel:
 • 723 150 391 - Miloslav Macháň
E-mail:
 • machan.milo@seznam.cz

Petr Pecháček – půjčovna motorových člunů Bystřice pod Hostýnem

Nabízíme: půjčovna motorových člunů Čluny jsou: M - 330 rozměr 330 x 160 cm, nosnost 500Kg, pro 4 osoby, hmotnost člunu 64 Kg,  M - 360 rozměr 360 x 170 cm, nosnost 650Kg, pro 5 osoby, hmotnost člunu 68 kg.

Tel:
 • 739 573 357 - pan Pecháček
  603 929 111
E-mail:
 • cluny.na.vylet@seznam.cz

ELTRO Bystřice p.H. s.r.o. – veřejné osvětlení, elektroinstalace, hromosvody, domácí telefony Kroměříž

Provádíme rekonstrukce i výstavbu veřejného osvětlení. Naše služby: výbojkové, LVD a Led osvětlení elektroinstalace hromosvody domácí telefony projekt, instalace, revize dodání veškerých komponent elektroobchod  (svítidla, zásuvky, vypínače, rozvaděče, jističe, atd.) práce s plošinou revize NN

Tel:
 • 573 379 297 - kancelář
  602 762 660 - Břetislav Rohan
  603 593 488 - Zdeněk Podola
E-mail:
 • eltro@tiscali.cz
  eltrobopoho@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Bezprecedentní a nehorázný útok! Odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj

Sotva se podařilo zajistit a zprovoznit třetí odběrové místo na covid-19 ve Zlíně, má jeho provozovatel společnost Vaše laboratoře dva dny před jeho otevřením vrásky na čele. V noci z pátku na sobotu totiž někdo odřezal čtyři metry přívodního kabelu pro buňku. Na místo se tak při svých kontrolách nyní zaměří i zlínští strážníci.

„Jak vidím krásná jablka, neodolám a ochutnám,“ říká majitel moštárny

"Jsem prakticky celé dny na nohou a nevím, kde mi hlava stojí. Sezona vrcholí,“ říká majitel moštárny v Nětčicích Jan Karger, když se snažíme najít společný termín pro rozhovor. V jednom kole je od konce září. A ještě minimálně měsíc tvrdé dřiny má před sebou.  

Nedoslýchavé mamince dvou dětí ukradli řečový procesor. Shání peníze na nový

„Nemohla jsem uvěřit tomu, že mě někdo takto okradl. Na druhou stranu, asi se mi to muselo stát. Proto, abych se mohla o svou zkušenost podělit a varovat ostatní,“ svěřila se v úvodu svého vyprávění osmačtyřicetiletá maminka dvou malých školáků Andrea Grechová z Otrokovic.  

Druhé odběrové místo v Kroměříži? Bude na výstavišti, hlavně pro testy v autech

V Kroměříži přibude nové – druhé – odběrové místo na testování obyvatel kvůli možnému nakažení onemocněním covid-19. Nacházet by se mělo na Výstavišti Kroměříž a určeno bude především pro lidi, kteří míří na odběry autem. Potvrdil to mluvčí nemocnic ve Zlínském kraji Egon Havrlant.

"Lapal po vzduchu, aby řekl tři slova," říká žena pacienta bojujícího o život

„Při každém zazvonění telefonu se bojím, že mi volají z nemocnice, že už manžel není mezi námi,“ říká bezmocná Lenka Varmužová. Její muž Radomír, u kterého byla před čtrnácti dny potvrzena nákaza novým typem koronaviru, v těchto chvílích v Uherskohradišťské nemocnici bojuje o život.

Zarybnění otrávené Bečvy bude stát desítky milionů

Rybáři zřídili transparentní účet. Od úniku prudce jedovatého kyanidu, který otrávil na čtyřicet tun ryb v řece Bečvě od Valašského Meziříčí až po Přerov, uplynul více než měsíc. Kdo je viníkem ekologické katastrofy, z níž se bude řeka roky vzpamatovávat, však stále není jasné. Policisté prozatím na nikoho konkrétního neukázali.

Ve zlínské KNTB se zaměstnanci covidu nebojí. Ví ale, že vrchol teprve přijde

Sedm pacientů, postává ve středu ve frontě u covidové ambulance v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně již v devět hodin ráno. Čekají na provedení testů, zda nejsou pozitivní nákazou covid-19. Poctivě ve frontě dodržují rozestupy a schovávají své pocity za rouškou na tvářích.

Krize útočí na rozpočty. Města šetří, škrtají a vytvářejí rezervy

Na straně jedné výrazné snižování daňových příjmů v rozpočtech okresních měst Zlínského kraje, na straně druhé rozdílné způsoby jak se s tímto ekonomickým důsledkem koronavirových omezení Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín či Kroměříž vyrovnávají.

Krasobruslařka nezná nic než dril, modřiny, pot a slzy. Přesto jí sport baví

„Krasobruslení není něžný sport, jak jsem si myslela. Vidím to na své dceři. Spadne na led, vyskočí zpět na brusle a zkouší to znovu. Celý trénink. Pořád dokola. Někdy už vidím, že si otírá slzy v očích, ale statečně říká, že se nic neděje, že je všechno v pořádku,“ obdivuje svou jedenáctiletou dceru Nikolu Fojtíkovou maminka Markéta Bodláková.

Situace v nemocnicích Zlínského kraje je napjatá: plno pacientů, málo lékařů

V provozu čtyř nemocnic Zlínského kraje chybí více než 450 zdravotníků, nejvíce sestry a sanitáři. Oproti minulému týdnu je to 50 procentní nárůst.  

Sport

Břečka o Turecku: Když jedu autem, vždycky mám nervy, přiznává s úsměvem

Kvůli pandemii koronaviru na pár měsíců osiřel. Přítelkyně, bývalá zlínská házenkářka Daniela Sobieská totiž zůstala v Česku, takže stoper Tomáš Břečka zůstává v Turecku sám. Nedávno navíc přišel i spoluhráče Davida Pavelku. Oblíbený parťák se dohodl na angažmá v pražské Spartě, bývalý zadák Slovácka a Jablonec tak zůstává jediným českým fotbalistou na soupisce SK Kasimpasa.

MSFL a divize se už na podzim hrát nebude

Všem spekulacím je konec! Řídící komise pro Moravu rozhodla o letošním předčasném ukončení svých fotbalových soutěží. Týká se MSFL, divize, ale také mládežnických kategorií. Důvod? Covid-19. „Všem bylo jasné, jak to dopadne,“ potvrdil předseda komise Pavel Nezval.

Nedašovský Šenkeřík chce hrát co nejdéle. Věk je jen číslo, směje se

ROZHOVOR/ Vrátil se domů, kde fotbalově vyrůstal a chce svému Nedašovu pomoci. Úspěšný fotbalový reprezentant Zdeněk Šenkeřík, jenž svou úspěšnou kariéru spojil mimo jiné se Slavií Praha, Malatyasporem, Baníkem Ostrava a neposlední řadě i Zlínem, podzim své fotbalové kariéry tráví v krajském přeboru.

Měsíc bez ledu a po nemoci, šílená pecka! Budeme připraveni, hlásí kouč Beranů

Skvělá zpráva, nebo spíše naděje dorazila ve čtvrtek do českých extraligových hokejových klubů. Šéf nejvyšší soutěže Josef Řezníček v ní potvrdil, že intenzivně jedná s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou o udělení výjimky s tím, že by se již příští týden teoreticky mohlo začít s přípravou na ledě a první listopadovou neděli by se třeba i rozběhl extraligový kolotoč.

Předseda KFS Brímus: Já a Berbrovec? Totální nesmysl! Vždy jsem bojoval proti

Zatím o rezignaci v nejvyšším orgánu FAČR neuvažuje, třebaže za každou cenu ve výkonném výboru být nemusí. Šéf kopané v okrese i kraji na Zlínsku Pavel Brímus se už před dvěma roky „nikam necpal“, ale byl přesvědčen skupinou delegátů za Moravu.

Chytil si v New Yorku začíná budovat respekt, říká Jaroslav Balaštík

Jaroslav Balaštík od jara trénuje Uherský Brod, zároveň však stále vykonává pozici hráčského agenta. Jeho nejžhavějším zbožím je ve společnosti ALVO sports (mimo jiné zastupuje Davida Pastrňáka, pozn. red.) Filip Chytil, který od roku 2018 působí v zámořském klubu New York Rangers.

Kameník trénuje i bývalého hráče Manchester United. V kabině ale vládne čeština

Po sedmi měsících se znovu vrátil do profesionálního fotbalu, do nejvyšší fotbalové soutěže. Osmatřicetiletý trenér Jan Kameník po konci ve Zlíně a krátké anabázi v divizním Strání dostal další velkou příležitost. Progresivní kouč, který kromě Fastavu prošel také Slováckem či Jihlavou, se slovenské FORTUNA:LIZE ujal namočeného Pohronie.

Ve fotbalovém hejnu je ještě spousta ryb, které je potřeba vylovit!

ROZHOVOR/ Po zásadní obměně vedení FAČR volá čím dál více členů fotbalového hnutí, ale i zástupci ze spodních pater vedení svazů. Po ulovení ryby v podobě Romana Berbra přitom nechtějí udělat unáhlená rozhodnutí a jsou ochotní si počkat půl roku na plánovanou volební valnou hromadu FAČR.

Zmanipulovaný duel? Sudí pískl konec, když jsme šli do gólu, říká líšeňský Silný

Zdálo se, že před zraky šestapadesáti diváků se na pražském stadionu Strahov odehrálo jedno z mnoha druholigových utkání. Ničím zvláštní. Jenže v pondělí se líšeňští fotbalisté dozvěděli, že jejich remíza 1:1 na hřišti Vyšehradu jim nebyla přána.

MSFL je stejná jako ČFL. Nevidím v tom žádný rozdíl, říká fotbalista Plecitý

ROZHOVOR/ Stejně jako zatčený kontroverzní fotbalový funkcionář Roman Berbr, kterého párkrát viděl ve Štruncových sadech při zápase plzeňské Viktorie, pochází ze západních Čech. Dvacetiletý rodák ze Štěnovic Denis Plecitý strávil v předním ligovém klubu většinu kariéry.

Krimi

Mladíci z Kroměřížska si v domě zřídili tři pěstební stany na konopí

Kroměřížští kriminalisté v úterý ráno provedli zásah v rodinném domku v obci na Kroměřížsku, při kterém se jim potvrdily poznatky z prověřování, že se v domku pěstuje konopí.

Tragédie u Prusinovic. Při autonehodě zde zemřel mladý muž

Mnoho otazníků visí nad tragickou nehodou, která si vyžádala v úterý na Kroměřížsku jeden mladý lidský život.

Vítr v kraji: do spadlého stromu najel cyklista, stovky domácností bez proudu

S následky silného větru se v sobotu po celý den potýkali hasiči napříč celým Zlínským krajem. Mezi půl druhou ráno a dvacátou hodinou večer vyjeli celkem k jedenadevadesáti událostem. Většinou se jednalo o stromy a větve popadané na silnice či cyklostezky.

Tragická srážka u Šelešovic, řidič nepřežil

Tragická dopravní nehoda nehoda na Kroměřížsku si vyžádala v sobotu dopoledne život třiašedesátiletého řidiče fabie.

Roman Čechmánek obhajuje u soudu ve Zlíně svou nevinu. Potřetí

Již potřetí řešil ve středu zlínský krajský soud kauzu bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Ten se měl podle žaloby dopustit mnohamilionového podvodu, kdy měl v letech 2011 – 2014 připravit své dodavatele a věřitele o peníze, o kterých věděl, že je nevrátí.

Tragédie u Střílek. „Autonehody jsou zde časté,“ říká tamní starosta

Střet dvou osobních aut s kamionem skončil tragicky. O život přišla šestasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla, devětasedmdesátiletý řidič téhož automobilu utrpěl těžké zranění, s nímž ho vrtulník přepravil na traumatologické oddělení brněnské nemocnice. Lehké zranění utrpěl také třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla. Řidič s lehkým zraněním skončil v Kroměřížské nemocnici.

Radek Březina znovu u soudu. Snažil se dosvědčit nevinu matky

Celé čtyři hodiny vypovídal ve středu Radek Březina před senátem zlínského krajského soudu. Březina, který si v současnosti odpykává třináctiletý trest vězení za několikamiliardové daňové úniky za nelegální obchodování s lihem, vypovídal v případu své matky Marie. Ta čelí obžalobě ze zpronevěry, podvodu a pokusu o poškození věřitele. 

O prázdninách zemřelo na silnicích 98 lidí. Nejméně od roku 1990

O letošních letních prázdninách zemřelo na českých silnicích 98 lidí. Počet obětí dopravních nehod je tento rok nejnižší od roku 1990. Oproti loňskému červenci a srpnu si kolize vyžádaly o 20 mrtvých méně, oproti předloňsku o 17. Policejní statistiky nehodovosti dnes na tiskové konferenci představil ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Policie ověřuje totožnost mrtvého muže, kterého v pondělí nalezli v Halenkově

Šestnáct dní o sobě nedal vědět jednasedmdesátiletý muž z Halenkova. Policie po něm vyhlásila pátrání už 17. srpna. Podle informací Deníku nalezli v dnes (v pondělí 31. srpna) v údolí poblíž Halenkova tělo pohřešovaného muže bez známek života. Zda se skutečně jedná o pohřešovaného, policie zatím nepotvrdila.  

Koupil na Kroměřížsku dům, ten záhy skončil v plamenech

Majitel nově zakoupené nemovitosti se v sobotu pustil do jejího radikálního úklidu. Co se nehodilo, pálil. Pak nechal oheň bez dozoru a výsledkem bylo povolání sedmi jednotek hasičů k likvidaci požáru. Škoda je dvě stě tisíc, nikdo nebyl zraněný.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.

Výzva pro rozvážkové firmy: Zachraňme restaurace – teď je nejvyšší čas!

Jen s vypětím všech sil přežila většina restaurací drsné jarní období. A teď čelí složité situaci způsobené koronavirovými opatřeními znovu. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR proto rozjely společnou výzvu týkající se podpory gastronomických zařízení.

Malé vesnické obchůdky letos zachránili starousedlíci. Kvůli strachu z covidu

Letošní koronavirová krize zpomalila dlouhotrvající postupný zánik nejmenších vesnických obchůdků. Zachránily je babičky, které nemohou dojíždět do městských supermarketů. „Malí obchodníci byli v době nouzového času často jedinými, u nichž si někteří lidé z venkova mohli nakoupit,“ řekl Deníku Jan Hrdina z Asociace českého tradičního obchodu (AČTO).