Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Znalecké posudky, odhady, oceňování

Z katalogu firem doporučujeme

Ekologie Ing. Petr Bartoš – geologické posudky, odpadové hospodářství, hydrogeologické posudky, monitoring vod Kroměříž

Naše firma zajišťuje řešení ekologické a vodohospodářské problematiky, jak ve fázi preventivní, tak i ve fázi kontrolní a realizační. Nabízené práce: Geologie Ekologie Hydrogeologie Ostatní práce

Tel:
  • 731 128 074
E-mail:
  • bartos@ekologiebartos.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zemřel páter Jaroslav Nesvadba

Po krátké nemoci zemřel 15. října páter a čestný občan Zdounek Jaroslav Nesvadba. Bylo mu 91 let. Páter si prošel příkořími, která mu přichystal minulý režim.

Chlapci ukradli před panelákem kolo za 30 tisíc. Neviděli jste ho?

Jediná minuta stačila zloději k tomu, aby ukradl kolo dvanáctiletému chlapci, který se chystal na projížďku s otcem.

U polních cest v okolí Kroměříže vysadí spoustu stromů

Vedení města chystá výsadbu zeleně na polních cestách kolem Kroměříže.

TON slaví v Praze na výstavě úspěch

Nábytkářská společnost TON připravila v rámci pražského Designbloku 2019 expozici jako poctu sametové revoluci a 30 letům svobodné tvorby. Nápad se osvědčil.

VIDEO: Skleněné ruce listopadových studentských revolucionářů

Při revoluci v roce 1989 pomáhali i studenti. Jako pocta jim byly včera odlity ruce ze skla.  

V lokalitě za sídlištěm Zachar vyrostou nové domy

Zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání schválili prodej pozemku v lokalitě za sídlištěm Zachar. Společnost Hanácká pole, s.r.o. zde plánuje výstavbu rodinných a bytových domů. V první etapě by se mělo jednat o šest desítek rodinných domů a jednoho bytového domu.

Plesová sezona v Holešově? Každý týden jiný bál

Do roku 2020 vstoupí Holešov tradičním novoročním ohňostrojem.

„Podzámku“ zkrášlí až chystané opravy

Vypuštěný a zarostlý Chotkův rybník, rozbité molo u Divokého rybníku, poškozené altánky, ale i několik kusů uhynulých ryb ponechaných napospas přírodě. I takový zážitek si bohužel mohou odnést někteří turisté z návštěvy jedné z předních kroměřížských památek zapsaných na seznamu UNESCO.

Ráda bych v Hulíně viděla Lucii Bílou, říká nová ředitelka

ROZHOVOR/ Patnáct let pracovala Jarmila Zakravačová v Městské knihovně v Hulíně. Od června letošního roku si však k práci knihovnice přidala i pozici ředitelky tamního Městského kulturního centra (MKC). Ve funkci vystřídala Zdeňka Štokmana.

Ženou regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a mládeží s postižením jak mentálním, tak tělesným. Navíc je i hlavním motorem při organizaci akce Charity Jam. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek ze Zlínského kraje nejvíce hlasů.  

Sport

I. B: Zádilský zničil Dolní Bečvu, Těšnovice poskočily do čela

Fotbalisté Těšnovic zvítězili v Uherském Ostrohu 3:2 a vyhoupli se do čela krajské I. B třídy skupiny C. Tabulku vedou o bod před Starým Městem a Slováckem C. Derby rivalů skončilo na hřišti v Sadech smírem, penaltovou loterii ovládla Jiskra, která předtím odvrátila porážku v poslední minutě.

Valachytour má staronové vítěze Lucku Skřivánkovou a Petra Šťastného

/FOTOGALERIE/Seriál pěti závodů v pěti různých sportech Valachy Tour v krásném prostředí valašské přírody má staronové vítěze. Svá prvenství v 7. ročníku obhájili Lucie Skřivánková z týmu Kolovna KM - BT Morkovice a Petr Šťastný z Sport Races. Král a královna této sezony kromě hodnotných cen od partnerů získali jako už tradičně pravou valašsku od řezbáře z Velkých Karlovic Tomáše Dujky.

Mládežnický fotbal v kraji. Tady jsou výsledky a tabulky

Jak hrál váš oblíbený tým? Podívejte se.

Derby patřilo hostům z Kroměříže. Zápas v Otrokovicích dvěma góly otočil Silný

Ještě že mají toho Silného… Kroměřížští fotbalisté i po derby v Otrokovicích velebí svého kanonýra. Elitní třetiligový střelec v neděli dvakrát udeřil a zajistil Hanácké Slavii tři body ze hřiště neoblíbené Viktorky. Hosté zdolali krajského rivala po velkém boji 3:2 a v tabulce jsou šestí. Hubníkův tým po další ztrátě klesl na třináctou příčku.

Skaštice své převahy nevyužily, derby skončilo smírně

Divizní derby ve Skašticích vítěze nemělo. Fotbalový nováček skupiny E ve druhém domácím zápase za sebou nevyhrál, se Vsetínem se v sobotu nakonec rozešel smírně. „Spravedlivá remíza, která nás hodně mrzí,“ přiznal kouč Skaštic Roman Kolenič.  

Běhej Valachy ukončí závodní sezónu: už v sobotu ve Velkých Karlovicích

Pojďte symbolicky zakončit běžeckou sezónu do Velkých Karlovic! Jeden z posledních letošních závodů, Běhej Valachy, se uskuteční v sobotu 19. října a nabídne nevšední zážitek všem, kteří se rádi kochají krásnými výhledy na podzimní krajinu.  

Kam za sportem? Vyberte si z naší nabídky

Přinášíme vám pravidelný servis plný tipů na sportovní události.

Favoritem 47. ročníku Chřibského maratonu je Josef Sedláček z AK Kroměříž

Atleti AK Kroměříž v sobotu pořádají 47. ročník Chřibského maratonu. Vypsáno je pět kategorií mužů a jedna kategorie žen.  

Zápisník Lubomíra Hotaře

Informační servis Lubomíra Hotaře  

Krimi

Zoufalý muž si v Kroměříži sedl na koleje

Městští policisté zachránili muže, který seděl v kolejišti v blízkosti kroměřížské vlakové stanice Oskol.

Zloděj "mlsoun" ukradl v prodejně na Holešovsku sto padesát čokolád

Trochu bizarní lup si odnesl zloděj, který se vloupal do prodejny smíšeného zboží na Holešovsku. Zloděj zřejmě rád mlsá, protože vybílil regál s čokoládami. Dohromady jich ukradl na 150 kusů.

Policie hledá svědky nehody motorkáře u Prusinovic

Policisté prošetřují dopravní nehodu, při které došlo ke střetu motocyklisty s protijedoucím vozidlem.

U Prusinovic se srazilo auto s motorkou, zasahoval i záchranářský vrtulník

Vážná dopravní nehoda automobilu s motocyklem se stala u Prusinovic v úterý krátce po poledni.

Hrdinové! U děsivé kolize na D1 pomáhali záchranáři z Uherského Hradiště

Rychlostí blesku se v pondělí 14. října večer začaly po sociálních sítích šířit podrobnosti o tragické nedělní dopravní nehodě na dálnici D1. Podle informací novináře Pavla Novotného se totiž o záchranu životů při řetězovém karambolu na naší nejfrekventovanější autostrádě 13. října přičinila trojice záchranářů z Uherského Hradiště, kteří shodou okolností kolem právě projížděli.

V Kroměříži řádil vandal, rozbil okna u pětice zaparkovaných aut

Pět zaparkovaných aut poškodil neznámý pachatel v noci z pátku na sobotu 12. října v kroměřížské ulici Československé armády.

Zloděj vykradl trafiku v Holešově

Zamknuté dveře neodlákaly zloděje, který si vyhlédl trafiku v Holešově. Vstupní dveře zkrátka vypáčil.

Silně opilý cyklista narazil v Kroměříži hlavou do obrubníku

Posilnit se alkoholem před jízdou na kole je nejenom nezákonné, ale i nebezpečné. Přesvědčil se o tom osmatřicetiletý cyklista, který projížděl v pondělí krátce po šesté hodině odpoledne kroměřížskou ulicí Moravská.

Policisté si posvítili na řidiče, jeden měl v sobě drogy

Policejní hlídky se v Kroměříži a Cetechovicích zaměřily na řidiče osobních aut, zda dodržují bezpečnostní pravidla silničního provozu.

Cyklisté jezdili po chodníku, posvítili si na ně policisté

Kroměřížští dopravní policisté se zaměřili na to, jak chodci a cyklisté dodržují pravidla silničního provozu.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH

Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak chránit děti před nástrahami internetu

Učíte své děti, aby se na přechodu pro chodce rozhlédly? Nepochybně. A učíte je také, jak se rozhlížet na internetu? "Třeba já jsem prožil dětství ve světě, kde největší risk byl pád z prolézačky", říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti Eset.

Mobilní bankovní aplikace šetří peníze

Mobilní aplikace umožňují mimo jiné platit telefonem, což je pohodlné, rychlé a bezpečné. A další přínos?

Pivovar Rohozec se změnil k nepoznání. Nyní šetří také ovzduší

Malebným areálem svítícím novotou je dnes Pivovar Rohozec na Turnovsku, který se po vstupu českých investorů změnil za 15 let k nepoznání. Fondy EU pomáhají jeho ekologičtějšímu provozu.