Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 01.03. 2021 a svátek má Bedřich

Revize

Z katalogu firem doporučujeme

KHZ Servisní s.r.o. – revize, servis plynových kotlů, opravy elektrokotlů Kroměříž

Naše firma provádí záruční a pozáruční servis plynových kotlů, ohřívačů všech značek a elektrokotlů - čištění, údržbu, revize a jejich případné výměny. Provádíme školení topičů i drobné instalatérské a elektrikářské práce. Naše služby: pravidelná revize kotlů je správným krokem k bezproblémového provozu plynových kotlů. topné systémy, jejichž hlavní součástí plynové kotle jsou, vyžadují pravidelnou údržbu a servis. zanedbané revize kotlů a opravy kotlů mohou vést nejen k vyšší...

Tel:
 • 602 931 112
E-mail:
 • servis@plynoserviskm.cz

KV Elektro s.r.o – hromosvody, elektroinstalace, revize, projektování elektra Zlín

Firma KV Elektro s.r.o. se již několik let specializuje na elektroinstalační práce. Naše služby: hromosvody elektroinstalační práce včetně NN revize projektování elektra

Tel:
 • 724 041 249 - Ing. František Vařák
E-mail:
 • kv.elektro@email.cz
  fvarak@seznam.cz

Igor Holzner – měření spalin, čištění, revize komínů Staré Město, Uherské Hradiště

Specializuji se na čištění a revize komínů a spalinových cest. Nabízím: měření splodin kontrola spalinových cest kolaudace komínů autorizované měření malých zdrojů emisí

Tel:
 • 776 170 240 - Igor Holzner
E-mail:
 • holzner@email.cz

P-elektro s.r.o. – elektroinstalace, elektromontáže, revize, hromosvody, přípojky NN Kroměříž

Naše společnost nabízí řadu zkušeností v oblasti elektroinstalačních montáží, poradenství a podobně. Naše služby: elektroinstalace rodinných domů a bytových domů průmyslová elektroinstalace restaurace a zábavní centra obchodní prostory a butiky přípojky NN hromosvody servis a opravy elektrických zařízení revize výchozí i periodické SLP instalace

Tel:
 • 573 380 442 - kancelář
  603 929 111 - Petr Pecháček
E-mail:
 • pechacek@cmail.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Prosím, vydržte, obrací se na občany starosta Němec

Vláda zpřísnila opatření proti šíření pandemie koronaviru. Zahrnují například omezení pohybu, povinnost nosit respirátor nebo roušku (nikoliv látkovou) na veřejnosti a další.

Sestry na covidovém oddělení v Kroměříži: Nikdy jsme neviděly umírat tolik lidí

„To se nedá popsat, musíte být v tom dění, v realitě. Na přelomu roku, kdy nám sem vozili jednoho pacienta za druhým, jsme si sáhli na samé dno sil. Střídal se strach, emoce, vyčerpání,“ hledá ošetřovatelka na covidovém oddělení Iveta Hodoušová jen stěží slova, kterými by popsala to, co zažívala ona a další zdravotnický personál v posledních měsících.

Hlídky policistů na desítkách míst v kraji. Jak vypadal první den na Kroměřížsku

Ode dneška začala platit další vládní nařízení, která mají zabránit šíření koronavirové nákazy. Nejpřísnějším z nich je zákaz pohybu osob mezi jednotlivými okresy. Výjimkou je například cesta do zaměstnání, k lékaři či na úřady. Redaktoři deníku proto vyrazili do terénu zjistit, jaká kde byla reálná situace.

Chceme pozvednout obecní majetek a daří se nám to, říká starosta Střílek

Viktor Ganjuškin stojí v čele obce Střílky druhým volebním obdobím. Ačkoliv bydlí už čtvrt století právě ve Střílkách, pochází ze Zdounek.

Ve Střílkách podporují třídění, směsného odpadu ale stále přibývá. Co s tím?

„Naprosto kopírujeme trend, který panuje v celé České republice. A sice, že nám loni narostlo množství vyprodukovaného odpadu o dvacet procent. Předloni to bylo nějakých 160 tun a loni 193 tun,“ přiznává starosta obce Střílky na Kroměřížsku Viktor Ganjuškin.

Jak se žije ve Střílkách? Pojďte na návštěvu

Čím žijí městečka či vesničky, které obvykle jen projíždíme? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Oblíbený seriál Deníku vás provádí obcemi na Kroměřížsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Ve čtvrtém díle se podíváme do Střílek.

Unikátní kosmetika a biopizza. Střílky dobývají svět

S produkty značky PURITY VISION se setkáváme běžně nejen v prodejnách se zdravou výživou, ale také ve velkých řetězcích drogerií. Možná by vás proto ani nenapadlo, že vznikají právě ve Střílkách, v malé obci na Kroměřížsku, která čítá necelých 700 obyvatel.

Před lockdownem do přírody. Slunečná neděle lákala ven, takto to vypadalo

Cyklostezky, skateparky, nábřeží i ulice měst v regionu zaplnily v neděli desítky sportovců i těch, kdo využili příjemného slunečného počasí jen k procházce na čerstvém vzduchu. Tentokrát ještě bez zásadnějších omezení. Od pondělí se však pravidla volného pohybu kvůli nepříznivé epidemiologické situaci v zemi výrazně zpřísňují.

Poptávka po respirátorech je enormní. Jak jsou na tom lékárny v kraji

Respirátory alespoň třídy FFP2 či nanoroušky se od minulého týdne staly základním prostředkem ochrany před šířením koronaviru. Jen několik dní k nim byla přípustná alternativa v podobě použití dvou chirurgických roušek najednou. Naopak za nevyhovující už úřady považují látkové roušky, jejichž hromadnou domácí výrobou se Češi proslavili především vloni na jaře při nástupu koronavirové epidemie.

Zahrada jako vítaný únik před lockdownem? Podívejte se, už se nakupuje ve velkém

Posledních několik teplejších a slunečných dní dalo tušit, že zima pomalu ale jistě ztrácí na síle a blíží se jaro. Do prvního jarního dne, který letos připadne na sobotu 20. března, je sice ještě poměrně daleko, myšlenky mnohých už se přesto obracejí k zahradám, zahrádkám či osiřelým truhlíkům na balkonech a v oknech domů.

Sport

Všechny zápasy sezony se již určitě nestihnou odehrát

O víkendu se měly opět rozběhnout všechny výkonnostní mužské fotbalové soutěže v regionu. Přesněji byly v plánu.

Trpišovský zuřil, až prokopl dveře. Škodu hned zaplatíme, řekla Slavia

Byl to šlágr se vším všudy. Nedělní utkání mezi Slováckem a Slavií (2:3) přineslo pět gólů a hodně emocí. V jednu chvíli se neudržel ani jindy klidný trenér Jindřich Trpišovský. Uznávaný stratég totiž o pauze prokopl dveře!

GLOSA LIBORA KOPLA: Fotbal? Amatéři mohou hrát jedině v obýváku na PlayStationu

Uff! Hráči, trenéři, funkcionáři i fanoušci si mohli oddechnout. Vláda ušetřila profesionální sport, fotbalová FORTUNA:LIGA i hokejová extraliga pokračují. Letošní divnou sezonu už snad nikdo neukončí. Profesionální soutěže i přes páteční zpřísnění protiepidemických pravidel v Česku mohou jet dál. Samozřejmě bez diváků a za neustálého testování.

Trenér Březnice Vávra hráčům doporučil tréninky. Rýsovalo se doplnění kádru

Naběhané kilometry či práce s míčem. Takovou individuální přípravu svým svěřencům navrhl trenér Březnice Stanislav Vávra, který stejně jako jeho další kolegové v nižších soutěžích doplatil na současné restrikce v zemi.

Josefovi Barotovi ve virtuální Rohálovské desítce přálo počasí

O start v letošní virtuální Rohálovské desítce se s přibývajícími dny zvyšuje zájem. Většina běžců na trati se startem a cílem u kulturního domu v Prusinovicích s obrátkou v Tučapech dosahuje na kvalitní výkony.

Kliment do reprezentace? Svému maximu se teprve blíží, míní trenér Svědík

Může být ještě lepší, ale už nyní je postrachem soupeřových obran. Útočník Slovácka Jan Kliment se ve druhé polovině sezony dostal do slušné ráže. Neskutečně se rozstřílel. Sedmadvacetiletý útočník skóroval v šesti z posledních osmi duelů, letos už dal osm branek.

Logo na znamení odporu? Dva kluby opouští sponzor, vadí mu poměry ve fotbale

Odcházíme, pověst fotbalu nás poškozuje. Tenhle vzkaz v uplynulých hodinách zasáhl nejen Brno a České Budějovice, ale i celý český fotbal. Společnost Wedos se rozhodla přestat sponzorovat dva prvoligové kluby - Zbrojovku a Dynamo.

Brusle, sáně, snowboard... Fenomén koronavirové zimy

Současná zima přinesla (a snad ještě přinese) zajímavý obrázek. Lidé houfně vyrazili do přírody. Za sportem – na brusle, lyže, sáňky. Nehledě na všechny možné i nemožné restrikce. Co na to říkají hvězdy a legendy? Jaká doporučení mají pro rodiče, z nichž se stávají už i trenéři? Podívejte se do tématu Deníku.

Předseda Ludkovic Kunorza se obává o budoucnost fotbalu

Ohledně pokračování jarní části sezony je Filip Kunorza pesimistou. Předseda fotbalových Ludkovic zároveň má obavy o budoucnost oddílů. „Odhaduji, že deset procent z nich bude mít problémy. Vychází mi z toho, že bude následovat zúžení soutěží,“ domnívá se Kunorza.

Sudí Hradil si kromě pamětního puku málem ze Zlína odnesl i žulové kostky

Již je druhý! Další mety dosáhl v neděli ve Zlíně hokejový rozhodčí René Hradil z Valašského Meziříčí. Extraligový duel domácích Beranů s Českými Budějovicemi byl totiž jeho 756. mezi elitou, což je druhý nejvyšší počet odpískaných utkání v roli hlavního sudího v nejvyšší soutěži.

Krimi

V horách riskovala rodina s malými dětmi i žena v šestém měsíci těhotenství

Nepodceňujte hory. Toto varování zaznělo od pracovníků Horské služby Beskydy letos už několikrát. Případů, kdy lidé podceňují situaci či přímo zbytečně riskují, přesto stále přibývá. Výjimkou nebyly uplynulé dny, kdy hezké počasí přilákalo do Beskyd mnoho návštěvníků. Záchranáři zasahovali u turistů s naprosto nedostatečným vybavením či úplným vyčerpáním.

Domíchávač s betonem se v Uherském Brodě převrátil do řeky Olšavy

Ke kuriózní dopravní nehodě, kdy domíchávač betonu sjel do řeky Olšavy a převrátil se na bok do jejího koryta, došlo ve čtvrtek 25. února kolem 14.30 hodin v Uherském Brodě. Zasahovat při tom muselo několik jednotek hasičů.

Vážná nehoda v Kroměříži: několik zraněných, vyprostit je museli hasiči

K vážné dopravní nehodě došlo ve středu v podvečer na výjezdu z Kroměříže směrem na Hulín. Střet dvou osobních automobilů si vyžádal čtyři zraněné osoby.

Chlapec spadl do ledové Moravy. Držel se trávy, aby jej nestrhl proud

Třináctiletého hocha, který spadl do řeky Moravy v lokalitě Dolní Zahrady v Kroměříži, museli zachraňovat strážníci tamní městské policie.

Podvodem připravili školy o 100 tisíc korun

Přes sto tisíc korun získali loni podvodem dva muži z Kroměřížska ve věku třiadvacet a devětatřicet let.  

Mladý muž naboural v kroměříži, vzápětí ho někdo okradl

Na uplynulou sobotu dlouho nezapomene pětadvacetiletý muž z Kroměřížska. Hodinu po půlnoci v ulici Moravská v Kroměříži nezvládl na zasněžené vozovce řízení vozidla a boural. Nepojízdné auto musel společně s přáteli odtáhnout na přilehlé parkoviště.

Zahradní chatka ve Zdounkách lehla popelem

V dýchacích přístrojích museli v sobotu 13. února po 11. hodině před polednem hasiči likvidovat požár zahradní chatky ve Zdounkách, jehož plameny byly vidět už z dálky.

Muže, který si šel zaběhat a zmizel, našli v lese bez známek života

Od pondělní 16. hodiny jakoby se zem slehla po 38letém muži z uherskohradišťských Kunovic. Ten si 8. února vyrazil zaběhat a nevrátil se domů, ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Pátrání po něm skončilo ve středu dopoledne nálezem pohřešovaného bez známek života.

U Lubné skončila jedna řidička v příkopu, druhá obrátila auto na střechu

Dvě řidičky bouraly ve středu dopoledne na zledovatělé silnici. A to prakticky na stejném místě u Lubné na Kroměřížsku.

Dvě auta se srazila u Kroměříže, na místě dva zranění

Středeční nebezpečně vyhlížející autonehoda dvou vozidel mezi obcemi Travník a Kotojedy se neobešla bez zranění. V nemocnici skončila celá osádka jednoho z vozů. Dva dospělí a dvě děti. Děti však skončily v nemocnic pouze z preventivních důvodů.

Ekonomika

Zavřené živnosti: Nutí nás žít ze dne na den. Stříhám se sama, říká podnikatelka

Na pátek třináctého Táňa Kmenta z Brna nevzpomíná v dobrém. Loni v březnu se dozvěděla, že musí nuceně uzavřít kavárnu. Majitelka tehdy netušila, že i rok nato bude mít podnik na Zelném trhu smrštěný pouze na výdejní okénko. Prázdný má nyní též hostel a kadeřnictví, se kterým začínala před čtyřiadvaceti lety podnikat.

Nechte zrát peníze v sudu: třebíčská firma láká na investice do whisky

První ryze česká whisky pochází z Třebíče. Nově firma lidem nabízí vložit do alkoholu svoje peníze. Zákazníci si mohou koupit sud a své peníze nechat zrát s časem.

Jiří Jemelka: Firem, které si zadělávaly na problém už před covidem, jsou stovky

Čerstvý vítr, nový úhel pohledu a letité zkušenosti. Tak by se dal ve zkratce popsat interim manažer. Přes patnáct let se tomuto oboru věnuje Jiří Jemelka, zakladatel olomoucké společnosti J.I.P. pro firmy, který se svým týmem „ozdravil“ už více než sto sedmdesát firem napříč Českem. Jak vnímá současnou situaci a proč by podle něj vláda neměla držet uměle při životě některé firmy, prozradil v rozhovoru pro přílohu Obory budoucnosti.

Poradna Deníku: Žádosti o COVID – Gastro je možné podávat do půlky března

Ministerstvo průmyslu a obchodu prodlužilo výzvu k podávání žádostí do programu COVID – Gastro – Uzavřené provozovny. Žádosti bude přijímat až do 15. března 2021 do 16 hodin.

V televizi zmínili jeho živnost, kompenzační bonus mu ale překvapivě zamítli

Podnikání Zdeňka Kasla je přímo navázáno na fungující restaurace a bary. Lidově řečeno jim totiž jezdí čistit trubky a servisovat klimatizace. V době uzavřených gastro podniků je ale jeho živnost u ledu. Tak si na počátku ledna požádal o kompenzační bonus, který mu však Finanční úřad (FÚ) zamítl.

Hudební nástroj Carton Cajon unese hodně lidské radosti, říká Jan Lála

Carton Cajon – na první pohled zvláštní název, který skrývá zajímavý nápad. Vám, kteří se s výrazem cajon (kachon) setkáváte poprvé, prozradíme, že se jedná o dřevěný perkusní hudební nástroj latinskoamerického původu.

Vláda by měla otevřít obchody a nahradit 100 procent tržeb, tvrdí Prouza

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) vyzval vládu, aby do týdne předložila návrh na náhradu škod za uzavření prodejen. Způsob zavírání obchodů, které kabinet zvolil, je protiústavní a za několik dní by se proto měly všechny prodejny otevřít, uvedl svaz. Obchody podle svazu byly a jsou bezpečným místem a provozovatelé do zajištění bezpečnostních a hygienických pravidel od začátku pandemie investovali přes sedm miliard korun. ČTK to dnes řekl prezident SOCR Tomáš Prouza.

Nakupujte s Deníkem: Slevy získáte na boty, oblečení, brýle i elektroniku

Jaro se blíží a s ním i Nákupní týden s Deníkem. Již od 15. března máte jedinečnou možnost získat neopakovatelné slevy na produkty našich partnerů. Těšit se můžete na vybrané sportovní oblečení, obuv, ale také na nové brýle, které povzbudí váš jarní outfit.

Zlomový rok. Přírodní pomazánky od Tomášů z Pelhřimova zamířily na internet

Nejsme konzumní produkt, svého zákazníka si musíme opravdu najít, říká Tomáš Novák, jednatel pelhřimovské firmy Seneb, která se zabývá výrobou čistě přírodních pomazánek. Poslední rok pro ně byl opravdu zlomový. Nejen, že se přemístili do větších prostor, ale především se proměnila forma, kterou si lidé jejich výrobky kupují.  

Martin Medek: Bankovní identita je Yetti naruby

Česká spořitelna již umožnila 1,8 milionů klientů využívat jejich bankovní identitu ke komunikaci se státem. Během roku půjde prostřednictvím bankovní identity prokazovat totožnost i soukromým firmám. I díky tomu by mohlo dojít k posílení digitalizace Česka. „Lidé mnohdy váhají, zdali začít využívat některou online službu proto, že se například obávají, že budou muset sdílet svoje data, že si budou muset stahovat nové aplikace, pamatovat si nová hesla a klíče. Kouzlo bankovní identity spočívá právě v její jednoduchosti, dostupnosti a bezpečnosti,“ říká v rozhovoru pro Deník Martin Medek, ředitel otevřeného bankovnictví České spořitelny.