Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.01. 2021 a svátek má Doubravka

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště je město ve Zlínském kraji, 23 km jihozápadně od Zlína na levém břehu řeky Moravy. Město bylo založeno 15. října roku 1257 českým králem Přemyslem Otakarem II. Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka.

Počet obyvatel: 25.000
Rozloha: 21,26 km²
Oficiální web města: www.mesto-uh.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Kateřina Kadlecová – masérské studio, relaxační masáže, rehabilitace, antistresové masáže, baňkové masáže Uherské Hradiště

Provozujeme masérské studio. Provádíme havajskou relaxační, klasickou i medovou detoxikační masáž včetně rehabilitací. Poskytujeme masáže lávovými kameny. Dále se specializujeme na indickou antistresovou masáž hlavy, rašelinové a parafínové zábaly či anticelulitidové a baňkové podtlakové masáže.

Tel:
 • 774 711 450
E-mail:
 • relax.studio@atlas.cz

B.D.SAFE, s.r.o. – detektivní služby, přeprava cenných zásilek, řešení pohledávek Kunovice

Jedná se o společnost založenou již v roce 2008 a úspěšně fungující. Nabízíme: fyzická ochrana objektů a osob kompletní detektivní služby řešení pohledávek zajištění bezpečnosti kulturních, sportovních a soukromých akcí přeprava cenných zásilek zajištění návrhu bezpečnostních zabezpečení vašich objektů vyklízení nemovitostí a bytů

Tel:
 • 603 487 339 - p Bartys
E-mail:
 • robert.bart@seznam.cz

Martin Mihel KNZ – výroba nástrojů, nože do tabulových nůžek, lišty do ohýbaček plechu, ostření nožů Uherské Hradiště

Naše firma založená v roce 1990 se specializuje na výrobu nože do tabulových nůžek na stříhání plechu. Dále vyrábíme lišty do ohýbaček plechu.  Vyrábíme:  střižné nože do tabulových nůžek NTA, NTC, NTE, NTH, CNTA, HNH jugoslávské, rumunské, polské, maďarské, italské, turecké, belgické, ruské. . . (MM, MG, NG, FG, DLB,...

Tel:
 • 572 691 059
  604 244 833
E-mail:
 • knz-zahorovice@quick.cz
  knz@email.cz

Pohřební služby Pospa – převoz, tisk parte, hudba, hroby Uherský Brod

Poskytujeme všechny služby spojené s pohřbem. Naše služby: převozy zesnulého obřad muzika tisk parte rakve urny věnce vázy svítilny

Tel:
 • 608 836 649 - Jana Pospíšilová
  572 634 505
E-mail:
 • pospa@pospaub.cz

Pavel Mikulský – zednické, obkladačské práce, rekonstrukce bytových jader Uherské Hradiště

Nabízím: obkladačské práce rekonstrukce bytových jader rekonstrukce rodinných domů a bytů výstavba rodinných domů - možno i na klíč zateplení fasád bourací práce montáž sádrokartonu malířské práce

Tel:
 • 739 652 361 - pan Pavel Mikulský
E-mail:
 • pavel.mikulsky@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Skanzen přišel o třetinu návštěvníků, zlínská zoo tratila 15 milionů

Epidemie koronaviru se v uplynulém roce výrazně podepsala na návštěvnosti tradičních turistických cílů v regionu. Kvůli vládním protiepidemickým opatřením musely být oblíbené destinace dlouhé měsíce uzavřené, dorazilo tak o desítky tisíc návštěvníků méně, než v jiných letech. Finanční ztráty se pohybují v milionových částkách.

Uherské Hradiště zabojuje o titul Historické město roku 2020

Holešov, Kroměříž a Uherské Hradiště. To jsou tři města ve Zlínském kraji, která si brousí zuby na titul Historické město roku 2020. Vítěz krajského kola postoupí do celostátní soutěže.

Slovácký babyboom: porodnice v Hradišti překonala další rekord

Další rekordní rok má za sebou porodnice Uherskohradišťské nemocnice. Loni tam přišlo na svět 1 511 dětí, tedy o 23 víc než v roce 2019. Potvrzuje se tak trend posledních šesti let, během kterých počet narozených dětí v uherskohradišťské porodnici kontinuálně roste.

Rozhodnuto! Zastupitelé Starého Města zvolili nového starostu

Nic v pondělí 18. ledna nezhatilo plánovanou rošádu na staroměstské radnici. Dle očekávání na své mimořádné schůzi zvolili tamní zastupitelé prvním mužem Starého Města dosavadního neuvolněného místostarostu Kamila Psotku, stejně tak, jako rozhodli o tom, že se odstupující dlouholetý starosta a čerstvý senátor Josef Bazala stane neuvolněným místostarostou. Zajímavostí je to, že Kamil Psotka usedl do starostovského křesla přesně v den svých 47. narozenin.

Hory východní Moravy jsou v obležení běžkařů. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Lyžařské areály jsou sice z rozhodnutí vlády uzavřené, ale pro milovníky bílé stopy se nabízí řada míst, kde lze využít bohatou nabídku upravených běžeckých tras. Například v Bílých Karpatech hlásí běžkaři projetou stopu z Kamenné búdy na nejvyšší karpatský vrchol. 

V Popovicích a v Podolí zahájil kraj očkování seniorů ve věku 80 a více let

Očkování zájemců ve věku 80 a více let spustil Zlínský kraj v pondělí 18. ledna v Popovicích a Podolí. Během dne tam bylo proti onemocnění covid-19 naočkováno celkem 72 seniorů. Informovala o tom mluvčí Zlínského kraje Adéla Čuříková  

Na pět set tun soli za víkend. Mrazy dávají zabrat i silničářům

Zatímco většina lidí v regionu si užívala to pravé zimní počasí, silničáři mají za sebou poměrně složitý víkend.

Další akce Slováckého divadla: Herec do každé hodiny bude pomáhat učitelům

Ačkoliv v uherskohradišťském Slováckém divadle herci nehrají, nezahálí a připravují tři inscenace. Po celou dobu pandemie se snaží být užiteční ale i mimo divadlo. Během projektu Jako na zavolanou telefonovali seniorům, také zorganizovali sbírku na podporu zdravotníků a nyní chtějí vstoupit i do školní výuky.

Ve Zlínském kraji začnou očkovat i praktici, hejtmanství spustilo infolinku

Informační telefonní linku určenou seniorům ve věku 80 a více let spustilo o víkendu vedení Zlínského kraje.

Věžní hodiny na jankovickém kostele odbíjejí čas po opravě za půl milionu

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jankovicích na úpatí Chřibů, vystavěný v roce 1841 v biedermeierovském empíru, je svým slohem chloubou nejen Slovácka. Ručně kované věžní hodiny, jako prastarý časostroj z poloviny 18. století od neznámého tvůrce, jsou nedílnou součástí samotného kostela, kulturní památky a historického skvostu naší vlasti.

Sport

Venera: Mistrovství světa v Bělorusku by bylo znehodnocené

Správná volba i politické řešení. To jsou prvotní reakce na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. Prozatím tak zůstává jediná jistota – na přelomu května a června se zajisté bude hrát v lotyšské Rize.

Další super akce. Na Valašsku se pojede v červnu setinová rallye!

O zajímavý dezert před srpnovým jubilejním 50. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se postarali organizátoři z Valašska. Premiérový ročník zajímavého setkání nejen milovníků veteránů, ale i tzv. setinových rallye připravili na letošní léto připravili pořadatelé ze Vsetína. Valašsko se stane na konci června centrem klání Moravian Wallachia Classic.

Lákalo mě spojení fotbalu se školou, hlásí útočnice Dvořáková z USA

Kvůli pandemii koronaviru musela svoji životní cestu za oceán o půl odložit. Po nadmíru povedeném podzimu se ale útočnice Eliška Dvořáková rozloučila se Slováckem, kde se šesti góly byla nejlepší střelkyní týmu, a se zpožděním se vydala do zámoří. Devatenáctiletá fotbalistka už je ve městě Norfolk ve Virginii, kde ji čeká nejenom čtyřleté studium na Old Dominion University, ale i zápasy v prestižní univerzitní soutěži.

V Bělorusku by byl špičkový šampionát. Jeho odebrání je správné, míní Kristek

Bývalý zlínský forvard vybojoval v Grodnu dva tituly. Podle něj šly do hokeje peníze vrchem spodem!  

Fotbalisty Skaštic už běhat nebaví. Podle Koleniče nejvíce trpí mládež

Už je běhat nebaví. Přesto si ti svědomití moc dobře uvědomují, že jinak se toto nepříznivé covidové období pro udržení adekvátní výkonnosti překlenout nedá.

Valašskou Polanku povede trenér Kapusta z Poličné

ROZHOVOR/ U fotbalistů Valašské Polanky nebude pokračovat dvojice Chuchma - Štrbík. Nováček krajského přeboru, kterému po podzimu náleží předposlední místo, ulovil velkou trenérskou rybu.

Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   

Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě

O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.

Holík ze Strání pracuje jako kondiční trenér. Radí i bratrovi, který hraje ligu

První velký sen mu nevyšel, profesionální fotbalista se už z Robina Holíka asi nikdy nestane. Obránce divizního Strání si ale nezoufá. Před pár lety se vydal na podobnou cestu. Stal se z něj osobní a kondiční trenér pro potřeby nejen sportovců, ale i klubů.

Fotbalistky Slovácka přišly o nejlepší střelkyni, s Američankami počítají

Bez nejlepší střelkyně, šestigólové Elišky Dvořákové, vstoupí do jarních části ligové sezony fotbalisty Slovácka. Devatenáctiletá útočnice totiž v lednu odcestovala do Ameriky, kde na jaře bude studovat a hrát na Old Dominion University v Norfolku ve Virginii.

Krimi

Lehkomyslný hazard. Pár si vyrazil do hor jen v teplácích a teniskách

Před horskými túrami bez odpovídajícího oblečení a vybavení varují pracovních Horské služby Beskydy. O uplynulém víkendu museli v zasněženém terénu opakovaně pomáhat turistům, kteří vhodné ustrojení výrazně podcenili.  

V Koryčanech vletělo auto do strže, skončilo na dně v potoce

Se zraněními skončil v sobotu 16. ledna kolem půl čtvrté odpoledne v nemocnici řidič osobního automobilu, jenž se svým vozidlem po několikametrovém pádu dopadl na dno hlubokého koryta potoka Kyjovka v Koryčanech v jihozápadní části Chřibů.

Opilý řidič zavinil srážku čtyř aut u Zlechova, při níž zemřel šedesátiletý muž

K vážné dopravní nehodě čtyř osobních automobilů, při které zemřel šedesátiletý muž došlo ve čtvrtek 14. ledna navečer na silnici I/50 u Zlechova.

Sníh trápí řidiče, nehod v kraji přibývá

Otřepané klišé praví, že silničáři při prvním sněžení opět zaspali. Letos se ale zdá, že nástup zimy zaspali spíš ti, kteří si z toho nejčastěji utahují, tedy řidiči. V regionu totiž během jen během půldruhého dne způsobila kombinace počasí a jejich nepozornosti už na tři desítky nehod a další přibývají.

Drama v Hradišti. S nožem v ruce sousedům vyhrožoval, že je rozpáře

Podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování hrozí dvacetiletému muži z Uherského Hradiště. Ten koncem prosince až počátkem ledna vhodil sousedce do schránky tři dopisy s výhrůžkami, že ji zabije, zmrzačí, shodí se schodů nebo propíchne nožem, a to z důvodu, že jej jako domovnice napsala na úklid a vyvezení popelnic.

Těžký karambol u vepřína: srážka aut si vyžádala čtyři zraněné

Celkem čtyři zraněné si v sobotu 9. ledna krátce před půl druhou odpoledne vyžádala srážka dvou osobních automobilů na silnici II/498 v lokalitě Nový dvůr mezi Kunovicemi a Hlukem.

Ve Valašských Kloboukách našli ohořelé lidské tělo

Případ, ze kterého se může vyklubat záhada, anebo relativně banální tragická nehoda, rozplétají od nedělního rána krajští policisté. Točí se kolem hrůzného nálezu, k němuž došlo před třetí hodinou ráno ve Valašských Kloboukách.  

V Rymicích jsou lidé v šoku. Tragédii, kdy syn měl zabít otce, nemohou uvěřit

Doslova jako blesk z čistého nebe, zasáhla obyvatele Rymic na Kroměřížsku zpráva o obrovské tragédii která se u nich stala v brzkém novoročním ránu. Mladý muž zde měl v prudké hádce zabít svého otce.  

Sex se ženou ze seznamky "pustil" na internet. Mladíkovi z Brodu hrozí vězení

Pořádné nepříjemnosti bude mít z původně patrně příjemné záležitosti dvaadvacetiletý muž z Uherského Brodu. Má totiž na krku podezření ze spáchání trestného činu poškození cizích práv.

Auto v plamenech! Takto hořela oktávka v Uherském Brodě

V chatové oblasti Vinohrady v Uherském Brodě se krátce po půlnoci ze soboty na neděli hasiči museli potýkat s požárem oktávky.

Ekonomika

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Velké Karlovice lákají i bez vleků. Míří sem běžkaři, sáňkaři i skialpinisté

Velké Karlovice se díky sněhové nadílce posledních dnů proměnily v ráj milovníků zimní zábavy. Přestože stále nejsou v provozu lyžařské vleky ani hotely s restauracemi, je i tak valašská obec u hranice se Slovenskem oblíbeným cílem jednodenních výletníků.

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Škoda Vagonka otevřela v Ostravě největší obráběcí centrum v Evropě

Unikátní stroj, díky kterému může obrábět obří nadrozměrné hliníkové díly, uvedla do provozu dceřiná firma skupiny Škoda Transportation v ostravské společnosti Škoda Vagonka. Největší obráběcí centrum v Evropě za zhruba 100 milionů korun začalo sloužit o víkendu.

Společnost innogy dál pomáhá s trasováním

Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina innogy prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.

Pomoc zavřeným podnikům. Vláda schválila nový program COVID Gastro

COVID – Gastro – Uzavřené provozovny. To je název nového programu, který připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a který už schválila vláda. Program má za cíl podpořit všechny provozovny, které na základě říjnových mimořádných opatření vlády ČR musely omezit činnost nebo úplně zavřít.