Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště je město ve Zlínském kraji, 23 km jihozápadně od Zlína na levém břehu řeky Moravy. Město bylo založeno 15. října roku 1257 českým králem Přemyslem Otakarem II. Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka.

Počet obyvatel: 25.000
Rozloha: 21,26 km²
Oficiální web města: www.mesto-uh.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Vodo – topo Rotop – montáže vodoinstalace, rozvody vnitřní, venkovní vodoinstalace, kanalizace, inženýrské sítě, systémy solárního vytápění, tepelná čerpadla, vybavení koupelen Bojkovice

Naše služby: montáže vodoinstalace z plastových, pozinkovaných, měděných a litinových materiálů rozvody vnitřní a venkovní vodoinstalace a kanalizace inženýrské sítě systémy ústředního a podlahového vytápění kotelny nad kW systémy solárního vytápění a tepelná čerpadla rozvody plynoinstalace z bezešvé oceli, mědi a plastů rozvody centrálních vysavačů dodávky veškeré sanitární keramiky, baterií,...

Tel:
 • 572 642 360
  777 911 191
E-mail:
 • obchod@rotop.cz
  michalcik@rotop.cz

Karel Kočíř – tesařství, altány, pergoly, střechy na klíč, zahradní nábytek, zednické práce Uherské Hradiště

Nabízím: tesařské, pokrývačské a klempířské práce střechy zahradní nábytek, pergoly a altány stání na auta opravy střech kompletní střechy na klíč zednické práce, vše včetně dodávky materiálu

Tel:
 • 602 789 849 - Karel Kočíř
E-mail:
 • strechykocir@seznam.cz

Autocentrum M.L.M, s.r.o. – autoservis, pneuservis, prodej vozů, opravy karosérií Uherské Hradiště

AUTOCENTRUM  M.L.M, s.r.o. existuje od roku 2003, a od té doby máme již stovky spokojených zákazníků. Naše služby: opravy všech typů osobních vozidel záruční a pozáruční servis vozů garanční prohlídky nových vozidel prodej příslušenství a náhradních dílů opravy karoserií, lakýrnické práce odborná výměna pneu, kol a duší prodej prověřených ojetých vozů finanční poradenství...

Tel:
 • 724 584 991 - Miroslav Smrtka
  724 584 456 - Lukáš Ptáček
  777 955 919 - Miroslav Beníček
E-mail:
 • autocentrum.mlm@seznam.cz

KR – TOOLS s.r.o. – strojírenské sestavy, soustružení, frézování, broušení, kalení, fosfátování Uherské Hradiště

KR-TOOLS je česká rodinná firma specializující se na dodávání v oblasti kusové a malosériové výroby přesných strojírenských dílců a sestav. Poskytujeme všem zákazníkům výrobky nejvyšší kvality, které zpracuje včetně konečné povrchové úpravy a dodá je rychleji než konkurence. Zajistíme transport hotových dílů na stanovené místo, což patří mezi standardní postup...

Tel:
 • 572 641 313
  602 692 658
E-mail:
 • kr-tools@kr-tools.eu

SKLOSTARSHOP – prodej skla, pískování skla, svatební číše, štamprle, půllitry, hrnečky, sklenice na víno Uherské Hradiště

Naše firma se specializuje na prodej skla. Mezi naše další služby patří pískování skla, dle přání zákazníka. Nabízené produkty: SVATEBNÍ ČÍŠE ŠTAMPRLE - PANÁKY DÁRKOVÉ SADY NA ALKOHOL LÁHVE NA ALKOHOL PŮLLITR NA PIVO HRNEČKY SKLENICE NA VÍNO

Tel:
 • 777 143 679
E-mail:
 • sklostarshop@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kde ve Zlínském kraji si s dětmi užijete i bez drahých atrakcí

Existuje spousta hřišť, kde lze volný čas s dětmi strávit smysluplně a zadarmo. Přinášíme výběr těch nejzajímavějších ve Zlínském kraji. 

Tajemné obrazce na silnicích Zlínska. Ani UFO, ani sprosťačinky

Tajemné obrazce se nedávno objevily na některých silnicích Zlínského kraje. Dva dotýkající se bílé čtverce vyvolaly mezi motoristy řadu otázek. Znaky se někde nacházejí uprostřed jízdních pruhů, jinde jsou situovány při okrajích vozovky.

Krojovaná nádhera dětí i rodičů ve Strání. Tak vypadalo první svaté přijímání

Velkou slavnost zažili farníci ve straňanském kostele Povýšení sv. Kříže v neděli 21. května. Celkem 27 dětí ze třetích tříd tam přijalo svátost prvního svatého přijímání.

Až 1,6 milionu za nástup? Částky zmizely. Psychiatrická nemocnice po výpovědích

Nové primáře a lékaře hledá Psychiatrická nemocnice v Kroměříži. Na svém webu zveřejnila ve čtvrtek inzeráty, ve kterých nabízela náborový příspěvek od 800 tisíc do 1,6 milionu korun. Stalo se tak den poté, co podala výpověď dvacítka lékařů. Zhruba kolem poledne však vysoké částky náborových příspěvků z inzerátů zmizely. Naopak se objevil text, že výše a podmínky přiznání náborového příspěvku budou upřesněny začátkem příštího týdne po jednání s Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Plastika Stojanova otcovského srdce je před dokončením. Finišuje na ní cizelér

Už jen měsíc zbývá do chvíle, kdy na Velehradě představí a požehnají Stojanovo otcovské srdce sochaře Otmara Olivy.

Z Psychiatrické nemocnice v Kroměříži odchází 20 lékařů. Nátlak, říká ředitel

/AKTUALIZOVÁNO/ Dvacet lékařů v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži (PNKM) podalo k poslednímu květnu výpověď. Důvodem jejich hromadného odchodu je nespokojenost s tím, jak nemocnici vede ředitel Pavel Polák.

Slovácké památkové domky se o víkendu otevřou návštěvníkům. Víme, které to budou

Bezmála šedesát památkových domků na Slovácku bude o nadcházejícím prvním červnovém víkendu zpřístupněno návštěvníkům. Do projektu se mimo stálic zapojují zcela nově objekty v Javorníku, Kuželově i na Žítkové.

Skauti a skautky Zlínského kraje měřili síly v hradišťském parku Rochus

Ve Svojsíkově závodu bojovali o posledním květnovém víkendu o postup do ústředního kola skauti a skautky z celého Zlínského kraje. Na téměř 150 závodících připadlo přes 100 dobrovolníků zajišťujících organizaci akce. Tradiční skautský závod se konal v areálu uherskohradišťského Rochus parku.

Nové monitory dechu budou pomáhat miminkům v Uherskohradišťské nemocnici

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice má patnáct nových monitorů dechu. Obdrželo je v uplynulých dnech v rámci projektu Maminko, dýchám. Přístroje, které snímají dechové pohyby miminka, převzala z rukou zástupkyně Nadace Křižovatka a za účasti zástupců ze sponzorských společností primářka oddělení Irena Baroňová.

VIDEO: ČNB vydává zlatou minci s motivy Kroměříže, vyjde na více než 25 tisíc

Zlatou minci s motivy Městské památkové rezervace Kroměříž představila v úterý v prostorách Arcibiskupského zámku Česká národní banka (ČNB). Na minci jsou ztvárněny motivy historického jádra města a také komplexu zdejšího zámku a zahrad, který je zapsaný na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Sport

Ve fotbalové divizi žen Holešov a Uherský Brod soupeřky nešetřili

V 8. jarním kole v Moravskoslezské fotbalové divizi žen se hrála dvě krajská derby. Obě vyhráli favorité. Holešov nedal šanci Tečovicím a Uherský Brod v hodovém zápase před 200 diváky zvítězil v Bezměrově. Radují se také Březůvky, které si přivezly tři cenné body z Protivanova.

Ve SCALA RACE v Zašové si zazávodilo 52 dvojic, účastníci museli splnit 15 úkolů

Třetí ročník běžeckého závodu dvojic přes překážky a nástrahy terénu SCALA RACE v Zašové se vydařil. Závodu se zúčastnilo 52 dvojic.

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Kam za sportem? Na Festivalový půlmaraton nebo finále fotbalového poháru

Opět řadu zajímavých sportovních akcí slubuje nadcházející víkend. Kromě tradičních fotbalových zápasů na všech výkonnostních úrovních se bude velkému zájmu těšit také populární, již 8. ročník Festivalového půlmaratonu v ulicích města Zlín.

Kanonýrka Psotková popravila Ajax devíti góly! Dárek k narozeninám, říká

ROZHOVOR/ Fotbalistky ČSK Uherský Brod vyhrály o víkendu na hřišti Ajaxu Bezměrov vysoko 12:0. Na tom by nebylo nic neobvyklého, neboť v ženských soutěžích není o takové výsledky nouze. Kdo však vejde do historie, je uherskobrodská kanonýrka Kristýna Psotková, která se na demolici soupeřek podílela devíti góly. To už je úctyhodný počin.

Deset let a dost. Šimko končí ve Slovácku. Rád bych se vrátil domů, říká obránce

ROZHOVOR/ Bylo to před posledním tréninkem letošní sezony. Patrika Šimka (31) přivezla na smluvenou schůzku manželka o čtyři minuty dříve. Bylo o čem povídat. Obránce Slovácka po deseti letech v Uherském Hradišti končí. Rodák z Kanaša u Prešova přišel před deseti lety do klubu, který se věčně zachraňoval.

McDonald´s Cup objektivem fotoreportéra Mojmíra Zapletala

Svátek fotbalu v rámci 24. ročníku populárního školního fotbalového turnaje McDonald´s Cup v Uherském Hradišti dopadl na jedničku. Ve stánku prvoligových fotbalistů Slovácka vládla po oba soutěžní dny skvělá nálada, k vidění byly skvělé výkony, nadšení, emoce, ale i slzy štěstí a minimálně zklamání.

Vítěz McDonald's Cupu z Veselé Marek Burian: Pohár naplníme dětským šampaňským

Líbí se mu styl fotbalisty Milana Petržely, ale kdyby si měl nyní vybrat, bude hrát raději hokej. Marek Burian vstřelil vedoucí gól ZŠ a MŠ Veselá ve finále kategorie M na závěrečném turnaji McDonald's Cupu 2023 v Uherském Hradišti. ZŠ a MŠ Veselá zdolala ZŠ a MŠ Skrbeň 4:1 a vyhrála první ročník kategorie malotřídek na Svátku fotbalu. „Je to můj největší úspěch,“ usmíval se Marek Burian.

Kluci si zasloužili vyhrát, chválil po McDonald's Cupu kbelský trenér

První vítězství Základní školy Kbely Praha na McDonald's Cupu si vychutnali jak malí účastníci na hřišti, tak také jejich doprovod a fanoušci. „Užíváme si to my i kluci,“ potvrzuje trenér a učitel v jedné osobě Michal Nebeský.

Krimi

Noční požár proměnil nákladní auto v ohořelou kostru. Škoda přesáhla milion

U požáru nákladního automobilu v Uherském Hradišti, místní části Mařatice, zasahovali hasiči ve čtvrtek 1. června po druhé hodině ráno. Na místo dorazili profesionálové ze stanice Uherské Hradiště a místní dobrovolná jednotka.

Policie hledá muže s čínským znakem na krku

Přerovští policisté pátrají po 41letém muži, který se velmi pravděpodobně pohybuje na Vsetínsku, ve Valašském Meziříčí a jeho okolí. Schovává se na neznámém místě. Okresní soud Vsetín muže hledá pro závažnou trestnou činnost, v pátrání je od 5. května 2023.

Cizinec vezl migranty, jiní jeli na festival s lysohlávkami, extází a marihuanou

Dva úspěšné zásahy se podařily celníkům o posledním květnovém víkendu na území Zlínského kraje.

Seniorku srazil na sídlišti v Kroměříži náklaďák. Žena na místě zemřela

Tragicky skončila pondělní nehoda na sídlišti v Kroměříži, při níž nákladní auto srazilo seniorku přecházející silnici. Žena svým zraněním na místě podlehla.

Tlačenice na party ve Slušovicích: policie obvinila jednatele diskotéky

Případ nešťastné halloweenské party na diskotéce ve Slušovicích, kde se v tlačenici zranilo několik mladých lidí, půjde k soudu. Kriminalisté obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti devětadvacetiletého jednatele diskotéky. Hrozí mu až 8 let vězení.

Sedmnáctiletý motorkář zabrzdil stroj o svodidla v kopcích na Zlínsku

Mladý motorkář dnes před půl sedmou ranní skončil svou jízdu ve svodidlech v kopcích obce Petrůvka na Zlínsku. Pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti a nedodržení bezpečné vzdálenosti nestihl zareagovat na brzdění Mercedesu, do kterého narazil.

Noční požár v Hradišti. Z elektromotorky zůstalo jen ohořelé torzo

Ve čtvrtek 24. května krátce před čtvrtou hodinou ranní zasahovali uherskohradišťští profesionální hasiči v ulici Stará Tenice u hlášenémuho požáru elektromotorky, zaparkované před budovou.

Hasiči zachraňovali dvě zavalené osoby na stavbě D49. Naštěstí jen cvičně

K zavalení dvou lidí ve dvoumetrovém výkopu na stavbě dálnice D49 u Třebětic na Kroměřížsku byli v úterý vysláni hasiči. Naštěstí se jednalo pouze o cvičení.

Další podvod na sítích. Žena ze Zlínska přišla o veškeré úspory

Dalším podvodem na sociálních sítích se zabývají zlínští kriminalisté. Čtyřiašedesátiletá žena v domnění, že komunikuje prostřednictvím sociální sítě se svou známou ze zaměstnání a soutěží s ní o večeři, odeslala kopii své platební karty a následně potvrdila několik bankovních transakcí, přičemž přišla o veškeré své úspory, celkem o 272 tisíc korun.

Kuriozní karambol: náraz do vozíku složil dřevo na chodník i na střechu auta

Netradiční dopravní nehodu dvou osobních aut s příslovečným pořekadlem „Co neubrzdíš, neukecáš.“ řešili v pondělí 22. května policisté i profesionální hasiči v Kunovicích na Uherskohradišťsku.

Ekonomika

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Euro počká, podpora potřebným se ale opožďovat nemůže, říká prezident Rotariánů

ROZHOVOR/ Více otevření veřejnosti, méně nenápadní. Zlínští rotariáni za poslední rok udělali vedle tradiční podpory potřebných i kus práce, aby se zbavili nálepky spíše tajemného spolku. Za celou snahou stojí současný prezident Rotary klubu Zlín Josef Němý.

Colours sází na udržitelnost. Pít se bude z jednorázových kelímků

Recyklace odpadu, který na festivalu vyprodukují návštěvníci, je jedno z hlavních hesel letošního Colours of Ostrava (COO). Poté, kdy loni vsadili organizátoři na jednorázové kelímky, budou letos v nastaveném trendu pokračovat.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Videopořad Desítka: Fotobioreaktor Helena. Je český, unikátní a vylepšuje vzduch

Nový projekt českých vědců. To je fotobioreaktor Helena, který v sobě kombinuje zařízení na kultivaci zelených řas v umělém prostředí a zařízení Carbon Capturing Storage (CCS), které dokáže jímat CO² z okolního vzduchu. O tom, jak zařízení funguje, k čemu se dá využít a jáká je jeho budoucnost, jsme si povídali s hostem pořadu Desítka, kterým byl tentokráte vědec Pavel Jeřábek, autor fotobioreaktoru Helena.

Firma Gufex ze Vsetínska vyrobila pro hokejové MS asi 5000 puků

Zhruba 5000 puků vyrobila pro blížící se mistrovství světa v ledním hokeji firma Gufex z Kateřinic na Vsetínsku. Mistrovství se bude hrát od poloviny května ve Finsku a Lotyšsku. Gufex dodává kotouče pro významné hokejové akce dlouhodobě.

Jak se zachraňují boty, kabelky? Kůže se vám pod rukama nerozsype, říká obuvnice

Za kabelku dají některé ženy i několik tisíc korun, mnohdy ale dlouho nevydrží. Lidé proto hledají způsob, jak dražší výrobky spravit. Opraven galanterie a obuvi ovšem ubývá.

Brokát, ondrát i sukno. V rodinné prodejně mají krojové látky jako z pohádky

Látky jejich rodinu provází čtyři generace. Stejně jako folklor. Obojí je pro čtyřiatřicetiletou Kristýnu Pavlíčkovou nedílnou součástí jejího života. V její prodejně najdte látky a krajky, které mnozí znají jen z folklorních vystoupení nebo pohádek. Unikátní obchůdek na Slovácku už objevili i zákazníci ze zahraničí.