Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště je město ve Zlínském kraji, 23 km jihozápadně od Zlína na levém břehu řeky Moravy. Město bylo založeno 15. října roku 1257 českým králem Přemyslem Otakarem II. Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka.

Počet obyvatel: 25.000
Rozloha: 21,26 km²
Oficiální web města: www.mesto-uh.cz

Z katalogu firem doporučujeme

AGRIOLA s.r.o. – zemědělská technika, náhradní díly Uherské Hradiště

Zabýváme se prodejem zemědělské techniky, výrobou a prodejem náhradních dílů na zemědělskou techniku. Nabízíme náhradní díly od renomovaných výrobců, kterými jsou např. Gregoire-Besson, Manitou, Monosem ,Landini,MC Cormick a spoustu dalších. V případě zájmu o náhradní díly nebo servis, nás neváhejte kontaktovat. Na základě poptávky jsme schopni dodat nové stroje MANITOU i...

Tel:
 • 725 447 667 - Olga Svobodová - jednatelka
  606 237 020 - účetní
  731 268 500 - Petr Navrátil - technik (Kostelec u Holešova)
  737 477 654 - Radek Pospíšilík - technik (Kostelec u Holešova)
E-mail:
 • agriola@agriola.cz
  info@zemedelska-technika.com

AERO Sped s.r.o. – náhradní letecká přeprava, kamionová doprava, mezinárodní doprava Uherské Hradiště

Naše firma se zabývá náhradní leteckou přepravou RFS. Naším hlavním klientem pro přepravu zboží je mezinárodní společnost Wallenborn se sídlem v Lucembursku, která působí po celé Evropě. Jsme držiteli certifikace ČSN ISO 28000:2007 (Specifikace pro systémy managementu – zajištění bezpečnosti dodavatelských řetězců). AERO Sped s.r.o. je společnost, která si zakládá...

Tel:
 • 775 247 428
E-mail:
 • info@aerosped.cz

AMON UH s.r.o. – vinotéky, chladicí skříně na víno, zařízení, vybavení prodejen na klíč, vitríny, pulty, stavební úpravy Staré Město

Firma AMON UH k Vám přichází z Uherského Hradiště. Jsme ryze česká firma s více jak 20ti letými zkušenosti v oboru. Nabízíme: vybavení prodejny na klíč - poradenství, návrhy, realizace chladicí zařízení chladírenské celky výrobu regálů, atypických prodejních pultů a vitrín výrobu zařízení na podporu prodeje - cenovky, rámečky, stojany...

Tel:
 • 572 554 662
  605 208 822 - Zdeněk Mléčka
E-mail:
 • info@amonuh.cz

Zdeňka Blahová – kosmetika, řasy, depilace, permanentní make-up Uherské Hradiště

Pracuji s kvalitní profesionální kosmetikou z farmaceuticky čistých produktů JANSSEN COSMETICS a dekorativní kosmetikou Malu Wilz. Nabízím: kosmetická péče o pleť, včetně čištění, regenerace a masáže pleti a dekoltu Intenzivní protistránoucí regenerační kúry s hloubkovým účinkem LASOCARE - laserový omlazovač pleti s čistícím účinkem výživa pleti pomocí kmenových buněk trvalou na řasy...

Tel:
 • 777 118 442 - Zdeňka Blahová
E-mail:
 • zdenka.koper@seznam.cz

IMAGE UP, s.r.o. – reklamní studio, marketing, grafické návrhy, polepy vozů, tisk na textil Uherské Hradiště

Jsme nezávislé reklamní studio se sídlem v Uherském Hradišti. Našim úkolem je, povznést Vaše myšlenky, podnikatelské záměry do světa reklamy a marketingu. Chcete-li vytvořit designovou platformu pro Vaši společnost, s následnou realizací jednotlivých reklamních produktů, jsme ti praví. Nabízené činnosti:  grafické návrhy polepy vozů polepy výloh brand prodejen malonákladový tisk...

Tel:
 • 702 006 350
  602 778 866
  602 870 267
E-mail:
 • obchod@imageup.cz
  marketing@imageup.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

O ředitele Slováckého divadla usilují čtyři zájemci

Také do výběrového řízení na ředitele Slováckého divadla v Uherském Hradišti zasáhla situace kolem koronavirové nákazy.

Bude? Nebude? Pořadatelé velkých akcí mají nervy jako špagáty

Měsíce příprav, investované statisíce korun, již tisíce předem prodaných vstupenek a …? Možná zbytečně. Velkým akcím chystaným ve Zlínském kraji hrozí, že se mnohdy vůbec poprvé ve své historii neuskuteční.

Kontrolami hrozí turistům policisté i krizový štáb z Buchlovic

Varování ze strany policistů i krizového štábu v Buchlovicích, přichází po hromadných výjezdech milovníků přírody do Chřibů o minulých dnech a před prodlouženým velikonočním víkendem. Lidé by podobné výlety měli zvážit, zejména však kvůli svému zdraví.

Koronavirus: Jiří Čunek oznámil první oběť ve Zlínském kraji

Zlínský kraj má první oběť v souvislosti s novým typem koronaviru. Dnes to uvedl hejtman Jiří Čunek. Jedná se o muže ve věku nad 70 let. Jeho případné další zdravotní komplikace neupřesnil.

Zlínský kraj hlásí 222 potvrzených případů, vyléčeno je 28 lidí

Ve Zlínském kraji bylo ve středu 8. dubna ráno potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 20 nových případů nákazy novým typem koronaviru.

Podívejte se, jak Broďané poděkovali hasičům písní ve videoklipu

/HRDINOVÉ Z PRVNÍ LINIE/ V protiepidemiologickou četu, se o posledním březnovém dnu proměnilo několik desítek profesionálních hasičů z Uherského Brodu, Uherského Hradiště a Zlína.

Vlna mrazíků kosila meruňky hlavně na Slovácku

Velké problémy způsobilo pěstitelům meruněk několik mrazivých nocí na přelomu března a dubna, kdy rtuť teploměru klesla na úpatí Chřibů i v Bílých Karpatech až k šestému stupni pod bod mrazu.  

Ve dvou domovech pro seniory v kraji se potvrdila nákaza koronavirem

V domově pro seniory v Lukově na Zlínsku, byly pozitivně testované na onemocnění COVID – 19 dvě klientky.

Podnik v Bojkovicích propustil 350 zaměstnanců

Všech 350 zaměstnanců propouští společnost SKD Bojkovice. Jako první o tom informovala ČTK. Podnik, který je v konkurzu, rozdal výpovědi ke konci března. Dvouměsíční výpovědní lhůta skončí na konci května.

Počet potvrzených případů v kraji přesáhl dvě stovky

Ve Zlínském kraji bylo dnes ráno, v úterý 7. dubna potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 6 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů zůstává 18.

Sport

Chytil už má po karanténě. Teď by v New Yorku nechtěl být nikdo, přiznává

ROZHOVOR/ Povinnou čtrnáctidenní karanténu po návratu z New Yorku strávil u přítelkyně Nikol v Pardubicích, v následujících dnech se konečně ukáže i doma v Pravčicích na Kroměřížsku.

Fotbal na Uherskohradišťsku v létě úplně nezemře

I přes úterní rozhodnutí FAČR o předčasném ukončení sezony a anulaci všech nižších fotbalových soutěží v tuzemsku, nepropadají panice ani v OFS Uherské Hradiště. A pokud bude mezi kluby zájem, jsou připraveni pro organizací doplňkových soutěží. „Na prvním místě však vždy bude zdraví. Stále není jasno, kdy opadnou a zmírní se vládní opatření spojená s koronavirem,“ zdůraznil předseda OFS Kroměříž František Miko.

Po životní stránce je to moje nejtěžší angažmá, přiznává záložník Lukáš Droppa

Stejně jako naše FORTUNA:LIGA, také nejvyšší fotbalová soutěž v Rumunsku, byla přerušena kvůli pandemii koronaviru už na začátku března. Od loňského léta hraje v týmu Gaz Metan Medias odchovanec Slovácka Lukáš Droppa. Jeho klub skončil v uplynulé sezoně v Lize1, jak se nejvyšší rumunská soutěž jmenuje, na sedmém místě. V letošní sezoně má nakročeno k historickému úspěchu. Měl by bojovat v nadstavbě o titul.

Fotbalisté Slovácka vybrali na výrobu ochranných štítů 40 tisíc

Fotbalisté prvoligového Slovácka podpořili dobrovolníky a přidali se do boje proti pandemii koronaviru. Hráči společně s členy realizačního týmu mezi sebou vybrali čtyřicet tisíc korun.

Ředitel sportovní haly v Hluku Karel Bojko se těší, až si zahraje nohejbal

ROZHOVOR/ Už měsíc se v České republice téměř nesportuje. Většina svazů, přerušila, ukončila, nebo přeložila svoje soutěže. Nekonají se žádné turnaje ani závody. Sportovci nesmí společně trénovat. Zavřené jsou sportovní haly a tělocvičny. I v tomto nepříjemném období se ale najde spousta pozitivně naladěných lidí.

Zacvičte si online s Ironmankou Helenou Kotopulu

ROZHOVOR/ Se zajímavým nápadem, jak si zpříjemnit a také vyplnit a hlavně překonat nepříjemné období karantény přišla zlínská triatlonistka Helena Kotopulu. Jedna z nejlepších českých Ironmanek, účastnice havajského Ironmana v roce 2017, cvičí online zdarma pro všechny sportovce i nesportovce. Cvičení je zdravotní i posilovací. Většinou se jedná o vícekloubové cviky.  

Nebyla to moje nejlepší sezona, hlásí z Ameriky fotbalistka Valášková

Má za sebou první sezonu v zámoří. I když ji bývalá fotbalistka Slovácka Natálie Valášková nehodnotí příliš dobře, svými výkony zaujala a obdržela nabídku z New Jersey, takže od příštího školního roku bude devatenáctiletá záložnice hájit barvy Fairleigh Dickinson University.

Fotbal počká. Je to rozumné rozhodnutí, souhlasí trenéři z divize a MSFL

Žádné překvapení, ale očekávaný verdikt a logický krok. Trenéři regionálních týmů z MSFL a divize souhlasí s rozhodnutím výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky, který na svém úterním zasedání kvůli pandemii nového typu koronaviru předčasně ukončil všechny amatérské fotbalové soutěže od třetí ligy níže.

Barumka bez diváků nebude, má jasno Regner

Velký otazník visí nad letošním, jubilejním 50. ročníkem populární automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, která by měla odstartovat poslední srpnový prázdninový víkend.

Průzkum mezi sportovci z kraje: Voráčová peče, Sedláček pracuje na zahradě

Podívejte se, čím si zkracují volnou chvíli sportovci ze Zlínského kraje. Často tráví čas s rodinou, ale zjistíte i to, že fotbalista Michal Kadlec se dal na piškvorky, házenkářka Kristýna Mika hraje na klavír a hokejista Pavel Kubiš střídá televizi a procházky se psem.

Krimi

Kabelkový fantom z Kroměříže dořádil. Chytili ho v lesíku a už je v cele

V těchto dnech si mohou ženy na Kroměřížsku oddechnout. Policie v pátek dopadla „kabelkového fantoma,“ který při jízdě na kole okrádal ženy o jejich kabelky. Na konci března, v době jeho řádění, jich takovým způsobem okradl nejméně šest.

Řidič nadýchal přes 3 promile. Po chvíli řídil znovu, skončil v cele

Dvakrá pokoušel trpělivost policistů, dvakrát na to doplatil. Řeč je 34letém řidiči Volkswagenu Transporter, který usedl za volant, přestože byl silně pod vlivem alkoholu.

Z vraždy miminka v Bojkovicích obžalovali matku dítěte

Za vraždu devítidenního miminka v Bojkovicích na Uherskobrodsku v listopadu loňského roku, byla v pátek u krajského soudu Brno, pobočka Zlín, podána obžaloba na matku dítěte.

Policie pátrá po mladé ženě z Trnavy u Zlína. Neviděli jste ji?

/FOTO POHŘEŠOVANÉ/ Policisté ve Zlínském kraji pátrají po pohřešované mladé ženě z Trnavy u Zlína.

VIDEO: Řidiče uvěznily na přejezdu závory, k místu se právě blížil vlak

Řidič kamionu ohrozil sebe i lidi ve vlaku. Vjel na železniční přejezd v době, kdy bylo v činnosti výstražné světlo. Za obecné ohrožení nyní může strávit osm let ve vězení.    

Rychlík na přejezdu v Hradčovicích smetl malý náklaďák

Na první duben roku 2020 zřejmě do konce svého života nezapomene 62letý řidič Volkswagenu Transporter, který se v ten den podruhé narodil.

Mladík se ukájel před ženami na brodské lávce Všezvěd

Za mravnostně zcela nepřijatelné chování sdělili policisté v těchto dnech 25letému muži z Hodonínska podezření z trestného činu výtržnictví. Počátkem března totiž dotyčný nedokázal ovládnout své pudy a onanoval před ženami v Uherském Brodě na lávce Všezvěd přes řeku Olšavu.

Zakázali mu pobyt v Březové, přesto ho tam načapala policejní hlídka

Až tři roky vězení hrozí 52letému muži ze Slovácka za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vesele popíjeli v hradišťské restaurační zahrádce. Porušili tím nařízení vlády

Téměř dvacet lidí v Uherském Hradišti porušilo nařízení vlády v době nouzového stavu tím, že popíjeli nápoje na restaurační zahrádce hospůdky v sousedství Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.

Opilý motorkář po havárii usnul na trávníku. Smolaře probudila policejní hlídka

Divoký závěr měla sobotní jízda na motorce, kterou její třiatřicetiletý řidič zakončil o půl čtvrté nad ránem na silnici v Bánově havárií. Zatímco však následky pádu přestál dotyčný bez zásadní zdravotní újmy, notně mu přitížily okolnosti, za kterých k nehodě došlo.

Ekonomika

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.