Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.02. 2019 a svátek má Oldřich

Vsetín

Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. První zmínky o Vsetínu pochází z let 1297–1308.

Počet obyvatel: 26.000
Rozloha: 57,61 km²
Oficiální web města: www.mestovsetin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Stavokov v.d. – výroba ocelových konstrukcí Vsetín

Firma STAVOKOV – výrobní družstvo byla založena 21.8.1968. Nabízíme: výroba ocelových konstrukcí   Naše firma má certifikát pro svařování – EN 1090-2 .

Tel:
 • 603 195 803 - Ing. František Doležel
  571 439 005
E-mail:
 • stavokov@volny.cz

Servis PPS 12 – opravy hasičských stříkaček, proudnice, hadice Valašské Meziříčí

Servis PPS 12 byla založena v červnu roku 1992. Nabízíme:  veškeré opravy motorů a čerpadel hasičských stříkaček úpravy PPS 12 (včetně přestavby na 1500, 1600, 1800, 1900,2000)  pro sportovní účely výrobu a prodej ND na PPS 12 pro původní i upravené verze čerpadel a motorů prodej a servis prostředků PO,...

Tel:
 • 608 866 129 - Ing. Josef Pavlištík
E-mail:
 • info@pps12.cz

Josef Křenek – tesařství, dřevostavby, rekonstrukce, sruby, pergoly, altány, ploty, zahradní nábytek, podlahy, schody Vsetín

Naše zkušenosti s tesařinou, stolařinou a s další prací se dřevem jsou mnohaleté, samostatně jako rodinná firma však působíme od roku 2004. Nabízíme: kompletní dřevostavby - od hrubé stavby až po tzv. dům na klíč citlivé a profesionální rekonstrukce dřevostaveb sroubené, roubené a skeletové stavby dřevěné konstrukce pergoly, stání pro auta,...

Tel:
 • 603 446 268 - Josef Křenek
E-mail:
 • krenek@drevenice-sruby.cz

Josef Válek – kominík, revize komínů, vložkování komínů, rekonstrukce komínů Vsetín

Naše služby: kominické práce revize komínů vložkování komínů rekonstrukce komínů stavba komínů

Tel:
 • 604 974 252 - Válek Josef
E-mail:
 • valekjo@atlas.cz

Hepos s.r.o. – prodej kompresory, zakládací klíny, tažné tyče, tlakové čistící stroje Valašské Meziříčí

Firma Hepos je privátní společností s ručením omezeným, která byla založena v roce 1992. Nabízíme: prodej čerpadel, vysavačů, kompresorů prodej svařovacích strojů, elektrického nářadí prodej zahradní techniky prodej tlakových čistících strojů servis dopravníků, elevátorů servis tlakových čistících strojů servis centrálních vysavačů servis zvedacích zařízení servis točivých strojů, kompresorů opravy zdvihadel, kompresorů...

Tel:
 • 571 694 700
  571 694 712 - Ing. Heger
  603 429 079 - Ing. Heger
E-mail:
 • r.heger@heposvm.cz
  hepos@heposvm.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

S diskusí nad odpady opozice opět neuspěla

Zastupitelé Vsetína byli na posledním zasedání opět ve sporu. Stalo se tak na začátku jednání poté, co členové Koalice pro otevřený Vsetín (KOV) chtěli zařadit na program jednání body, které se týkají odpadů a spalovny.

Hasiči testovali průjezdnost rožnovskými sídlišti. Často to bylo o milimetry

Už jste někdy jeli v hasičském autě? Myslím tu velkou cisternovou obludu. Když ji potkáte na silnici a prosviští kolem pod majáky, ani se nezdá tak ohromná. Ale je to velký náklaďák. Měl jsem tu čest a musím říct, že jen vyškrábat se do kabiny je výkon hodný horolezce. Usedám na místo spolujezdce a vyrážíme do ulic. Vlastně nevyrážíme, spíše se ploužíme, hasiči totiž testují průjezdnost rožnovskými sídlišti mezi zaparkovanými auty. A roli hrají milimetry.

Do kraje míří noví dopravci. Je to jako kýbl ledu na hlavu, zlobí se ti současní

Tendr na nové autobusové dopravce, kteří budou zajišťovat dopravu ve Zlínském kraji příštích deset let, je v plném proudu. Před několika dny proběhlo otevírání obálek s jejich nabídkami. A došlo k velkému překvapení.

Vsetín plesal Společně. A skvěle se bavil, podívejte se

FOTOGALERIE / Ples Společně, určený všem bez rozdílu věku, kulturních kořenů či tělesných handicapů, přilákal uplynulou sobotu do velkého sálu Domu kultury ve Vsetíně stovky vyznavačů společenské zábavy.

Nádraží v Meziříčí chátrá. Opravy se dočká až v roce 2022

Vlakové nádraží ve Valašském Meziříčí je v žalostném stavu. Při nedávné návštěvě města se o tom na vlastní oči přesvědčil náměstek generálního ředitele pro modernizaci dráhy ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Mojmír Nejezchleb.

Pošta vydala největší známky v historii. Vyobrazují Hanzelku a Zikmunda

Známky s podobiznami cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, které ve čtvrtek u příležitosti stých Zikmundových narozenin vydala Česká pošta, jsou nejvyšší v historii české známkové tvorby. Novinářům to dnes ve Zlíně řekl vedoucí oddělení známkové tvorby České pošty Břetislav Janík. Známky jsou široké 30 a vysoké 88 milimetrů. Celý aršík se dvěma známkami je největší v historii, má rozměry 203 krát 153 milimetrů.

Ochránci vyrazili do Beskyd stopovat vlky, rysy a medvědy

Ochránci přírody se ve čtvrtek v Beskydech pustili do každoročního mapování velkých šelem. Čtyři dny budou pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků hledat v terénu stopy rysů, vlků a medvědů. O víkendu se k nim připojí další zájemci. Letos poprvé se mapování rozšíří také na příhraničí část Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

„Počítáme se zánikem Baťovky,“ uvedl ve čtvrtek hejtman Čunek

Téměř 106 tisíc m² užitné plochy má mít plánovaná nová krajská nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. V objektu bude 919 lůžek v pěti nadzemních podlažích.

Miroslav Zikmund oslavil 100 let

Život definoval legendární cestovatel Miroslav Zikmund jako jako přesný součet náhod. K němu byly dechberoucí náhody podle všeho více než štědré. Svou první velkou cestu do zahraničí podnikl v šestnácti letech, kdy jel se svým bratrem na Podkarpatskou Rus.

Nemůžeme říct: Běžte bydlet k jaguárům, řekl řediteli zoo Jaroslav Juráš

Spor o dva miliony. Zastupitelé řešili žádost ředitele zlínské zoo Romana Horského o navýšení investice na vznikající projekt Expozice jaguárů a zároveň příslib města na vyčlenění financí i na rok 2020.    

Sport

Hráčů plno, fotbalistů málo. Poslední Valmez dál shání posily na třetí ligu

Udrželi opory Šichora, Matyáše a Deklevu, ale žádných výrazných posil se zatím nedočkali. Fotbalisté Valašského Meziříčí dál trénují se stávajícím kádrem, který na podzim ve třetí lize získal pouhé čtyři body a připravuje se spíš na divizní boje v příštím soutěžním ročníku. Šance na záchranu MSFL je totiž minimální.

Boháči i srdcaři. Jaké částky jsou ochotni obětovat mecenáši českého sportu?

/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Žijí sportem. Do klubů svého srdce dávají vlastní peníze. Seznamte se: spasitelé a dobrodinci. Deník oslovil známé i neznámé mecenáše napříč republikou. Někteří jsou přímo majitelé, jiní vystupují jako sponzoři. Tak či tak: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Karlovskou 50 ovládl o špičku běžky specialista Řezáč

Takový dramatický dojezd dlouho ve Velkých Karlovicích neviděli. Prvenství v sobotním hlavním závodu Karlovské 50 vybojoval specialista na dálkové běhy, český reprezentant Stanislav Řezáč (Slavia pojišťovna Team).

Vsetín udolal Na Lapači vítěze základní části z Jihlavy

Prvoligoví hokejisté Vsetína zdolali doma po velkém boji již jistého vítěze základní části z Jihlavy. Dlouho trvající stav 1:1 zlomil tři minuty před koncem vítěznou brankou Rác.

Karlovská padesátka po dvou letech zase bavila

FOTOGALERIE / Slunečné počasí, kvalitní organizace, výborně připravená trať a skvělá atmosféra se strhujícím finišem. Taková byla letošní Karlovská padesátka, běžkařský závod ve Velkých Karlovicích, který se jel v sobotu jako součást šestidílného seriálu SkiTour 2019.

Pitule vystřelil Vsetínu druhý bod z Benátek

Další těžké utkání mají za sebou prvoligová hokejisté Vsetína. Druhý bod jim zajistil trefou v prodloužení na ledě Benátek nad Jizerou útočník Pitule.

Bobři ovládli nájezdy. Bitvu s Hodonínem rozsekl Seidler

Ztratili vedení 4:1, přesto slaví cenný triumf. Hokejisté Valašského Meziříčí v důležitém souboji o druhé místo přetlačili domácí Hodonín 5:4 po samostatných nájezdech a bodově se dvě kola před koncem základní části dotáhli na sobotního soupeře.

Házenkáři Zubří vydřeli důležitou výhru, jsou v osmičce

Utrápené, ale veledůležité. Dva cenné body v boji o účast v play-off vyválčili na palubovce Brna extraligoví házenkáři Zubří. „Pro nás to byl z hlediska vývoje tabulky zcela zásadní zápas, o to větší máme radost, že jsme vyválčili cenné body. Výhra je ale vydřená,“ přiznal kouč Valachů Dušan Poloz.

Na Karlovskou 50 vyběhlo šest stovek závodníků. Vítěz vyhrál o špičku běžky

FOTOGALERIE / Karlovská 50, která se jela jako jeden ze závodů největšího seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour 2019 se vydařila. Na tratě dlouhé 10, 25 a 50 km se v sobotu 16. února vydalo šest stovek závodníků.

Volejbalistky vsetínského Austinu loupily body v Novém Jičíně

Další kolo druhé ligy žen přineslo uplynulou sobotu souboj druhého Nového Jičína a třetího Austinu Vsetín. Jičíňanky na podzim na půdě Vsetína prohrály 2:3 a 1:3, a tak chtěly na domácí půdě valašskému celku porážku oplatit a upevnit si tak druhé místo v tabulce.

Krimi

Poznáváte tyto muže? Policie je hledá kvůli násilnému činu

V souvislosti s prověřováním oznámení o spáchání násilného trestného činu pátrá policie po dvou mužích na fotografii.  

Za požárem skladu byla vadná elektroinstalace

Požár skladu obchodní firmy v Hovězí likvidovaly v úterý 12. února odpoledne čtyři jednotky hasičů. Oznámení hasiči přijali pět minut před čtrnáctou hodinou.

Na sociálních sítích vyhrožoval střelbou do lidí, hrozí mu tři roky vězení

Krajští kriminalisté vyšetřují případ jedenadvacetiletého muže, který v příspěvcích na sociálních sítích vyhrožoval, že spáchá sebevraždu, ale ještě předtím zabije hodně lidí. Výhrůžky zabitím, které podával velmi vulgárně, zdůrazňoval uveřejněním fotografií se střelnými zbraněmi a náboji. Kriminalisté ho obvinili ze čtyř trestných činů, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

V Hulíně došlo k tragické srážce rychlíku s osobou. Cestující evakuovali

K tragické události došlo v úterý v osm hodin ráno na železničním přejezdu v obci Hulín na Kroměřížsku. Expresní vlak 590 Helfštýn jedoucí z Břeclavi do Bohumína zde srazil osobu.

Celníci na Zlínsku zajistili nebezpečný červený fosfor

Téměř 10 kilo velmi nebezpečné látky v podobě červeného fosforu zajistili zaměstnanci Celního úřadu pro Zlínský kraj na začátku února v katastru osady Sidonie.

Večírek se vším všudy: začalo to slivovicí a marihuanou, skončilo rvačkou

Začalo to společným popíjením slivovice a pokuřováním marihuany. Později se sedánek obyvatel vsetínské ubytovny změnil v nelítostnou rvačku dvou mužů. V sobotu skončil agresivnější z rváčů, sedmatřicetiletý muž ze Vsetína, ve vězení. Policejní komisař jej obvinil z ublížení na zdraví.

Na ledovce bourala osobní auta, kamion i autobus s jedenácti cestujícími

Zledovatělá silnice byla hlavní příčinou dvou podobných dopravních nehod, které se staly ve čtvrtek odpoledne na Hornolidečsku. Krátce před třináctou hodinou se nejprve u Prlova čelně srazilo osobní auto s kamionem převážejícím 24 tun plechu. O půl čtvrté odpoledne se pak u Francovy Lhoty střetlo osobní auto s linkovým autobusem. Při nehodách se zranili tři lidé.

V síti celníků uvízl pervitin za sto tisíc korun

Pervitin za nejméně sto tisíc korun, zajistili uplynulou sobotu krajští celníci během kontroly vozidla na dálnici D1. „Jedná se o již 14. případ záchytu drog, který uskutečnili pracovníci Celního úřadu pro Zlínský kraj od počátku roku 2019,“ uvedl jeho tiskový mluvčí Dušan Janiš.

Poberta slídil v zaparkovaných autech, ukradl notebook a tažného draka

Dvě velmi podobná vloupání do zaparkovaných aut vyšetřují v těchto dnech kriminalisté. V jednom případě zmizel notebook v druhém tažný drak, takzvaný kite. Škoda přesáhla dvacet tisíc korun.

Muž chtěl manželce uřezat hlavu, ale zabít ji prý nechtěl

„Vážený soude, kolik mi dáte, tolik mi dáte, já jsem s tím smířený,“ tak komentoval pokus o vraždu manželky pětapadesátiletý Ukrajinec Z. L. včera před senátem krajského soudu ve Zlíně. Snad ani nevěděl, jak dlouhý mu hrozí trest odnětí svobody.

Ekonomika

5 + 1 důvod, proč zajet o prázdninách do Velkých Karlovic

Jarní prázdniny pro školáky ze Zlínského kraje už jsou doslova za dveřmi. Pokud čekáte do poslední chvíle s rozhodnutím, kam vyrazit na pár dnů pryč, nebo se chystáte podnikat s dětmi výlety na otočku, udělejte si výlet do lyžařské a běžkařské mekky: do nedalekých Velkých Karlovic.

Ski areál Razula zve na Valentýnské lyžování za hubičku

Lyžařskou akcí s nádechem recese mohou příznivci Valentýna oslavit tento svátek zamilovaných ve Velkých Karlovicích.

Bistrotéka Valachy rozjíždí ve Zlíně školu vaření

Milovníci vaření se budou moci ve Zlíně již brzy zdokonalit v kulinářském umění. Nová zlínská Bistrotéka Valachy rozšiřuje aktivity o pravidelné kuchařské kurzy pro veřejnost. První se uskuteční už na začátku března.

Ski areál Razula zprovozní díky bohaté sněhové nadílce snowtubing

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích díky letošním mimořádným sněhovým podmínkám opět zprovozní snowtubing. Oblíbená adrenalinová atrakce bude otevřena od soboty 2. února na rodinné sjezdovce Horal u hotelu Horal.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

Tip (nejen) pro zamilované: Spa hotel Lanterna

Chcete utéct pryč z města do přírody, za odpočinkem, relaxací, dobrým jídlem… ať už při příležitosti svatého Valentýna, nebo prostě „jen tak“? Svou drahou polovičku určitě potěšíte, když ji pozvete do Resortu Valachy v nádherně zasněžených Velkých Karlovicích.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.

Ve Velkých Karlovicích chystají akce pro běžkaře, podmínky jsou výborné

Ideální podmínky, jaké mnozí běžkaři nepamatují, panují v současné době ve Velkých Karlovicích. Od začátku roku přibyl v Beskydech až metr sněhu a také díky stabilním teplotám a pečlivé údržbě si běžkařské stopy drží vysokou kvalitu, což do obce láká množství sportovních nadšenců. Pro běžkaře se tu navíc chystá několik zajímavých akcí.