Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 23.01. 2021 a svátek má Zdeněk

Vsetín

Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. První zmínky o Vsetínu pochází z let 1297–1308.

Počet obyvatel: 26.000
Rozloha: 57,61 km²
Oficiální web města: www.mestovsetin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Hepos s.r.o. – prodej kompresory, zakládací klíny, tažné tyče, tlakové čistící stroje Valašské Meziříčí

Firma Hepos je privátní společností s ručením omezeným, která byla založena v roce 1992. Nabízíme: prodej čerpadel, vysavačů, kompresorů prodej svařovacích strojů, elektrického nářadí prodej zahradní techniky prodej tlakových čistících strojů servis dopravníků, elevátorů servis tlakových čistících strojů servis centrálních vysavačů servis zvedacích zařízení servis točivých strojů, kompresorů opravy zdvihadel, kompresorů...

Tel:
 • 571 694 700
  571 694 712 - Ing. Heger
  603 429 079 - Ing. Heger
E-mail:
 • r.heger@heposvm.cz
  hepos@heposvm.cz

Jan Kašpar – autobusová doprava, doprava pro školy Vsetín

Nabízíme: autobusovou dopravu vnitrostátní autobusovou dopravu mezinárodní dopravu pro školy   Přepravu provádíme autobusem značky MAN s kapacitou 50 osob a autobusem značky Mercedes s kapacitou 26 osob.

Tel:
 • 571 419 406 - kancelář
  604 324 684 - Jan Kašpar
E-mail:
 • kasparcar@seznam.cz

SPOLMONT s.r.o. – tryskací zařízení, vzduchotechnika, tryskání, lakování, repase, bazar tryskacích strojů Vsetín

SPOLMONT s.r.o. je dynamicky rozvíjející se firmou s mnohaletými zkušenostmi v oboru tryskacích zařízení pro povrchové předúpravy a to jak tlakovzdušné tryskání tak i stroje s metacími koly (metání). Součástí realizací není jen příprava návrhu řešení. Pracoviště povrchových úprav od malých tryskacích kabin přes tlakovzdušné tryskací boxy, stříkací kabiny pro...

Tel:
 • +420 577 018 482
  +420 739 088 545 - pan Vinter
  +420 739 031 861 - pan Sedlář
  +420 603 943 741 - pan Makulík
E-mail:
 • vinter@spolmont.cz
  info@spolmont.cz

REVO hřiště s.r.o. – výroba dětských hřišť, houpačky, rozhledny, hrady, horolezecké stěny, pískoviště, přírodní hračky Vsetín

Naše firma,založena v roce 1995, se zabývá výrobou a montáží dětského mobiliáře pro dětská hřiště z tlakově impregnované mimostředné kulatiny a taky dovozem a prodejem zajímavých, vzdělávacích a tvořivých hraček. V našem výrobním portfoliu je celkem 80 druhů různých zařízení jako například : dřevěné dětské houpačky, přelézačky, cvičné stěny, rozhledny,...

Tel:
 • 603 832 319
E-mail:
 • revo@revo.cz

Radomír Bardas – Elektronika – vývoj elektroniky, čtení dat z čidel, elektronická zařízení, elektrochemické čištění Vsetín

Naše firma Vám nabízí komplexní práce v oblasti elektroniky. Pracujeme i v oblasti elektrochemického čištění vod. Sídlíme ve Vsetíně, ale naše působnost je po celé republice. Nabídka vývoje elektroniky

Tel:
 • 603 811 211
E-mail:
 • r.bardas@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Vakcínu proti covid-19 dostalo do pátku v kraji už 5 664 lidí

Celkem 11 700 očkovacích dávek vakcíny proti onemocnění covid-19 zatím dorazilo do Zlínského kraje: naočkování z nich bylo 5 664 lidí. Uvedl to po čtvrtečním jednání krajského krizového štábu hejtman Radim Holiš.

Škola hrou. Rožnovská radnice nakoupila žákům knihy a deskové hry

Bezmála čtyřicet tisíc korun investovala radnice v Rožnově pod Radhoštěm do nákupu encyklopedií, knih a naučných deskových her pro družiny základních škol ve městě. Chce tím podpořit rozvoj a vzdělávání dětí, nejen formou výuky ale také prostřednictvím hry. Peníze na nákup knih a her získalo město z projektu Obec přátelská rodině.  

Archeologové v Hradišti narazili na bohaté naleziště z dob třicetileté války

FOTOGALERIE/ Tisíce artefaktů z 16. - 18. století, mezi nimiž nechybí desítky beden keramiky, stříbrné mince, přezky, dýmky, zlomky skleněných nádob, a nespočet dalších novověkých nálezů, objevili v těchto dnech v centru Uherského Hradiště archeologové Slováckého muzea.

Podobu meziříčské tržnice navrhne oceňovaný ateliér

Důstojnější podobu městské tržnice a přilehlého okolí si přeje vedení valašskomeziříčské radnice. Oslovilo proto oceňovaný ateliér brněnských architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa.

Zmizelé vzorky z otrávené Bečvy? Nevíme, kde skončily, stěžují si rybáři

Čtyři měsíce po ekologické havárii na řece Bečvě, při které na úseku od Valašského Meziříčí až po Přerov uhynuly po otravě kyanidem desítky tun ryb, se rozhořel nečekaný spor. Rybáři upozorňují na nejasnosti kolem vzorků kontaminované vody, které odebrali jako první, a o jejichž dalším osudu nemají žádné informace. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) ale výhrady odmítá.

Dnes je výjimečný den 21. století – 21. ledna 2021

Jedna zajímavost, která se přihodí jen „vyvoleným“ generacím. Dnešní datum v kalendáři je zvlášť specifické – 21. leden 21. roku 21. století.

Jak fungují restaurace a bary v koronavirové době temna? Přečtěte si

S mimořádně bídnými časy se od poloviny prosince potýkají provozovatelé a majitelé hospod, restaurací a barů ve Zlínském kraji. Kvůli nařízení státu uzavřít tyto provozovny, zbyla tisícům kuchařů, číšníků a obslužného personálu pouze státní podpora.

Suchý poldr nebo přehrada? O podobě protipovodňové ochrany na Bečvě se rozhodne

Výkupy pozemků potřebných pro plánované vodní dílo Skalička pokračuje v letošním roce příprava protipovodňových opatření na řece Bečvě.

Kemp na úpatí Chřibů koupila radnice. Přišel na necelé tři miliony korun

FOTOGALERIE/ Stovky rekreantů z celé naší země i ze zahraničí se během 55 let vystřídaly v rekreačním kempu Autoklubu Staré Město, nacházejícím se necelý kilometr za Velehradem, směrem k Salaši.

V kraji dostalo vakcínu přes pět tisíc lidí, proočkovat je potřeba až 70 procent

ROZHOVOR/ Ve Zlínském kraji začalo očkování proti nemoci covid-19. Zatím jde podle slov krajského koordinátora pro očkování Jiřího Lučana bez problémů.  

Sport

Poličnou povede Vaněk, hrát bude jen v případě nouze

Také fotbalisté Poličné půjdou do druhé fáze s novým hlavním trenérem. Na podzim lodivod Radomír Kapusta odešel trénovat nováčka krajského přeboru Valašské Polanky, na na jeho místo, pátého celku I. B třídy skupiny A, usedne jeho asistent a vedoucí mužstva Tomáš Vaněk.

Velké Karlovice loví posily. Příchod Slováka Palenty je již jen formalitou

Velké Karlovice – Fotbalisté Velkých Karlovic ladí kádr pro jarní část, i když je situace nejistá. Devátý celek krajského přeboru má ambice vylepšit současné postavení a dostat se do klidného středu prestižní soutěže. 

Oldřich Brada: Práce v lese mě nabíjí, ale šlo mi tam taky o život

/OSOBNOST REGIONU, EXKLUZIVNĚ/ Doma má bývalý extraligový rozhodčí Oldřich Brada Křišťálovou píšťalku, která mu připomíná jeho dvacetiletou kariéru v domácí nejvyšší soutěži, dostal se však i na mezinárodní scénu. Dnes je mu sedmašedesát, je v důchodu, rozhodně se ale nenudí. Chodí do lesa, bouchat s motorovou pilou, ať je léto nebo zima. „Rozhodně se nenudím, nejsem typ člověka, který by seděl doma,“ řekl v rozhovoru pro Deník bývalý hokejový sudí, který byl rozhodcovskou ikonou.

Brankář Zubří Malina: Na mladých je vidět tíha. Co řekl k odchodu kouče?

Nevydařený vstup do utkání je nezlomil. Extraligoví házenkáři Robe Zubří ve středeční dohrávce 6. kola porazili doma Jičín 32:27 a znovu se ukázalo, jak je důležité mít v týmu kromě nadějných talentů i zkušenější hráče. Zatímco křídelník Jurka uklidňoval svými góly hru v útoku, brankář Malina podržel tým v brance a i díky tomu nakonec Valaši dokráčeli k důležité výhře.

Hororový začátek, ale pak důležitý výhra. Zubří utnulo s Jičínem sérii proher!

FOTOGALERIE / Skvělé! V pravý čas zabrali extraligoví házenkáři Zubří. Start druhé fáze nejvyšší soutěže ale byl pro Valachy v dohrávce 6. kola doma s Jičínem horový, naštěstí bojovné srdce svěřenců Michala Tonara přineslo obrat ještě do přestávky.

Vsetín těsně udolal Kolín. Výhru vystřelili obránci

Byl to napínavý boj až do posledních okamžikům. Hokejisté Vsetína ho ovšem zvládli. Ve středečním dohrávaném 5. kole Chance ligy doma porazili Kolín 2:1, zásluhou čehož vyhráli první domácí zápas v novém kalendářním roce.

Vladislav Grygařík končit nehodlá. Navíc dokonale zná rodný dům Milana Baroše!

ROZHOVOR/ Vladislav Grygařík je nepostradatelnou postavou fotbalového klubu Jiskra Krhová. Člen výběru hrající I. B třídu skupiny A, po podzimu okupující desátou příčku, se i přes blížící čtyřicítku stále udržuje v kondici.

Seriál Lajna: Jak posila Vsetína vzpomíná na natáčení?

Tedy mužstva, ve kterém ještě před hostováním ve Vsetíně působil také útočník Lukáš Bednář. Jak bývalý mládežnický reprezentant na záležitosti okolo seriálu po čtyřech letech vzpomíná?  

Nechci takhle v reprezentaci skončit, přiznává talent Mizera

ROZHOVOR/ Tak blízko byl účasti na právě probíhající šampionátu házenkářů v Egyptě. Jeden z největších českých talentů mezi tyčemi zuberský gólman Šimon Mizera však místo toho nyní pilně maká, aby pomohl valašskému celku k návratu mezi osmičku nejlepších a účasti v play-off.

Venera: Mistrovství světa v Bělorusku by bylo znehodnocené

Správná volba i politické řešení. To jsou prvotní reakce na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. Prozatím tak zůstává jediná jistota – na přelomu května a června se zajisté bude hrát v lotyšské Rize.

Krimi

K průtahům nedochází, komentuje státní zastupitelství vyšetřování otravy Bečvy

Vyšetřování ekologické havárie na řece Bečvě ze září minulého roku neprovázejí žádné zbytečné průtahy. Takový je názor Okresního státního zastupitelství (OSZ) ve Vsetíně, které je v tomto případě dozorujícím orgánem. Deníku to sdělil vsetínský státní zástupce Petr Bareš.

Tloukl svou oběť přes genitálie. Rány musel poškozený nahlas počítat a děkovat

Těžko uvěřitelný a otřesný případ sexuálního násilí řešil v pátek zlínský krajský soud.

O víkendu bouralo několik řidičů. Na vině byla rychlost, počasí i alkohol

Tři havárie přibyly o minulém víkendu do policejní statistiky dopravních nehod na Valašsku. V jednom případě bylo příčinou přecenění řidičských schopností, v dalších dvou sehrál roli alkohol za volantem.  

Migranti ze Sýrie plakali. Zjistili, že nejsou v Německu

„Nebyla to žádná legrace. Kamion zajel na rampu, odplombovali jsme nákladní prostor. Měli jsme již třetinu nákladu pneumatik vyloženou. Najednou za pneumatikou vyskočil mladík, který ukazoval, že jsou tři,“ tak popsal obchodní manager zlínské společnosti Mands Jiří Lojčík událost, která se stala tuto středu.

Guru Jára je vinen ze znásilnění dalších šesti studentek, rozhodl vrchní soud

Vrchní soud v Olomouci pravomocně rozhodl, že Jaroslav Dobeš alias Guru Jára a jeho asistentka Barbora Plášková jsou vinni z dalších šesti znásilnění studentek esoterické školy Poetrie kterou provozovali.

V Hulíně vykolejil osobní vlak přímo na nástupišti

Přímo ve stanici Hulín, vykolejil ve středu krátce před polednem osobní vlak Českých drah na trati 303 Kojetín-Valašské Meziříčí. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Lehkomyslný hazard. Pár si vyrazil do hor jen v teplácích a teniskách

Před horskými túrami bez odpovídajícího oblečení a vybavení varují pracovních Horské služby Beskydy. O uplynulém víkendu museli v zasněženém terénu opakovaně pomáhat turistům, kteří vhodné ustrojení výrazně podcenili.  

Opilý řidič zavinil srážku čtyř aut u Zlechova, při níž zemřel šedesátiletý muž

K vážné dopravní nehodě čtyř osobních automobilů, při které zemřel šedesátiletý muž došlo ve čtvrtek 14. ledna navečer na silnici I/50 u Zlechova.

Sníh trápí řidiče, nehod v kraji přibývá

Otřepané klišé praví, že silničáři při prvním sněžení opět zaspali. Letos se ale zdá, že nástup zimy zaspali spíš ti, kteří si z toho nejčastěji utahují, tedy řidiči. V regionu totiž během jen během půldruhého dne způsobila kombinace počasí a jejich nepozornosti už na tři desítky nehod a další přibývají.

Ve Vsetíně hořely v průmyslovém objektu tlakové lahve

K požáru soupravy tlakových lahví s acetylénem uvnitř průmyslového objektu v ulici Jiráskova ve Vsetíně, došlo v sobotu ráno, krátce před osmou hodinou.

Ekonomika

Zisky z podnikání vrací přírodě. Tam, kde beru, musím i dávat, říká podnikatel

Úspěšný muž, který začínal od nuly a má jako největší hobby ekologické zemědělství, je důkazem, že peníze vždy charakter nekazí. Podle rokycanského rodáka Roberta Beneše jsou pracovitost, energie, cílevědomost a alespoň špetka toho pověstného štěstíčka potřebné ingredience k tomu, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem.

Na sjezdovce Horal se rozjede snowtubing, trvají výborné podmínky pro pro běžky

Na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se v sobotu 23. ledna rozjede snowtubing. Oblíbenou zimní atrakci, spočívající v jízdě na nafukovacích člunech ve sněžném korytu, si budou moci zájemci užít vždy o víkendech od 10 do 16 hodin, dle aktuálních klimatických podmínek.

Z příběhů živnostníků mrazí: Vláda nás nechala chcípnout. Úspory jsou pryč

Zatímco se vláda často chlubí, jak její kompenzace úspěšně zachraňují podnikatele postižené koronakrizí, oni sami vidí situaci zcela opačně.

Kamarádky vytváří udržitelnou módu. Nejoblíbenější je triko s netopýřími rukávy

Jsou nejen krásné, ale hlavně uvědomělé. A milují módu. Řeč je o 32leté Zuzaně Sedlecké a 34leté Ivaně Holé z jedné vesnice v Pošumaví. Právě láska k módě a vztah ke světu je přivedl k tomu, aby vytvořily vlastní značku udržitelné mody ONE VILLAGE.

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Velké Karlovice lákají i bez vleků. Míří sem běžkaři, sáňkaři i skialpinisté

Velké Karlovice se díky sněhové nadílce posledních dnů proměnily v ráj milovníků zimní zábavy. Přestože stále nejsou v provozu lyžařské vleky ani hotely s restauracemi, je i tak valašská obec u hranice se Slovenskem oblíbeným cílem jednodenních výletníků.

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Škoda Vagonka otevřela v Ostravě největší obráběcí centrum v Evropě

Unikátní stroj, díky kterému může obrábět obří nadrozměrné hliníkové díly, uvedla do provozu dceřiná firma skupiny Škoda Transportation v ostravské společnosti Škoda Vagonka. Největší obráběcí centrum v Evropě za zhruba 100 milionů korun začalo sloužit o víkendu.

Společnost innogy dál pomáhá s trasováním

Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina innogy prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19.