Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Vsetín

Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. První zmínky o Vsetínu pochází z let 1297–1308.

Počet obyvatel: 26.000
Rozloha: 57,61 km²
Oficiální web města: www.mestovsetin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

SPOLMONT s.r.o. – tryskací zařízení, vzduchotechnika, tryskání, lakování, repase, bazar tryskacích strojů Vsetín

SPOLMONT s.r.o. je dynamicky rozvíjející se firmou s mnohaletými zkušenostmi v oboru tryskacích zařízení pro povrchové předúpravy a to jak tlakovzdušné tryskání tak i stroje s metacími koly (metání). Součástí realizací není jen příprava návrhu řešení. Pracoviště povrchových úprav od malých tryskacích kabin přes tlakovzdušné tryskací boxy, stříkací kabiny pro...

Tel:
 • +420 577 018 482
  +420 739 088 545 - pan Vinter
  +420 739 031 861 - pan Sedlář
  +420 603 943 741 - pan Makulík
E-mail:
 • vinter@spolmont.cz
  info@spolmont.cz

Auto Kora top s.r.o. – Ford, prodej aut, náhradní díly, autorizovaný prodej, autokosmetika, užitkové vozy Valašské Meziříčí

Jsme profesionálním dodavatelem příslušenství vozů Ford, originálních náhradních dílů na vozy Ford, autobaterií, autokosmetiky Ford a řady dalších značkových autodoplňků a produktů. Na FordShop.cz najdete pouze originální produkty.  Dále nabízíme komplexní služby spojené s prodejem nových i ojetých vozů. V nabídce máme všechny typy: osobní i užitkové.

Tel:
 • 572 662 381
E-mail:
 • info@fordshop.cz

Petr Mičkal – pokládka střech Rožnov pod Radhoštěm

V roce 1996 začala na trhu působit naše pokryvačsko-klempířská firma, a za tu dobu úspěšně uspokojila libovolné nároky všech klientů i postupně nasbírala řadu nových zkušeností a ujala se i tesařských prací.  Naše služby: klempířské práce pokrývačské práce montáž a dodávka střešních a okapových systémů realizace a rekonstrukce střech střechy...

Tel:
 • 608 700 770 - Petr Mičkal
E-mail:
 • petr@mickal.cz

Monros, v.o.s. – stínící technika, markýzy, rolety, vrata, brány, ploty, pergoly, baldachýny, závěsy Vsetín

Firma Monros byla založena v roce 1989 jako první firma v ČR zabývající se výrobou markýz. V dnešní době patří ve svém oboru firma Monros k nejlepším v celé republice.  Nabízíme: garážová vrata průmyslová vrata brány a ploty předokenní rolety screenové rolety markýzy stínění zimních zahrad pergoly pergoly IATA boční...

Tel:
 • 571 611 777 - ústředna
  602 718 520 - Luboš Kořínek
  602 555 845 - Jarmila Kořínková
E-mail:
 • info@monros.cz
  lk@monros.cz

Libor Chrástecký – DeWALT – vrtací kladiva, nastřelovací pistole, vrtačky Vsetín

Nabízíme: AKU nářadí elektrické nářadí nářadí kompresory elektrocentrály pneumatické, plynové, AKU hřebíkovačky spony stavební technika

Tel:
 • 733 127 810 - Libor Chrástecký
  773 969 348 - Jiří Špalek
E-mail:
 • info@dewalt-morava.cz
  obchod@spo-na.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Bude? Nebude? Pořadatelé velkých akcí mají nervy jako špagáty

Měsíce příprav, investované statisíce korun, již tisíce předem prodaných vstupenek a …? Možná zbytečně. Velkým akcím chystaným ve Zlínském kraji hrozí, že se mnohdy vůbec poprvé ve své historii neuskuteční.

Koronavirus: Jiří Čunek oznámil první oběť ve Zlínském kraji

Zlínský kraj má první oběť v souvislosti s novým typem koronaviru. Dnes to uvedl hejtman Jiří Čunek. Jedná se o muže ve věku nad 70 let. Jeho případné další zdravotní komplikace neupřesnil.

Zlínský kraj hlásí 222 potvrzených případů, vyléčeno je 28 lidí

Ve Zlínském kraji bylo ve středu 8. dubna ráno potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 20 nových případů nákazy novým typem koronaviru.

Udělátko ze 3D tiskárny pomáhá šít roušky snáze a rychleji

/HRDINOVÉ Z PRVNÍ LINIE/ Koronavirová hrozba přivedla Jakuba Peška k rozhodnutí zásadně změnit „výrobní program“. Namísto rádiem řízených modelů aut a drobných upomínkových předmětů začal na své domácí 3D tiskárně vyrábět zaváděče šikmých proužků na ochranné roušky.

Ve dvou domovech pro seniory v kraji se potvrdila nákaza koronavirem

V domově pro seniory v Lukově na Zlínsku, byly pozitivně testované na onemocnění COVID – 19 dvě klientky.

Rybáři vysazují do Bečev „potočáky“ a „duháky“, pstruhová sezona je za dveřmi

Pracovní víkend si udělali členové Českého rybářského svazu z Valašského Meziříčí. Čekalo je vysazování pstruhů potočních – v sobotu do Vsetínské a Rožnovské Bečvy, o den později do vybraných přítoků.

Počet potvrzených případů v kraji přesáhl dvě stovky

Ve Zlínském kraji bylo dnes ráno, v úterý 7. dubna potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 6 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů zůstává 18.

Vadí mi negativní zprávy, které lidi děsí, říká volejbalistka Evjáková

ROZHOVOR/ Letos slaví menší jubileum. Vždyť je to přesně třicet let, co Petra Evjáková začala s volejbalem. Kapitánka druholigového týmu VK Austin se řadí mezi vsetínské patriotky, jiný dres než ten mateřského klubu nikdy v kariéře neoblékala.

Staří lidé jsou za pomoc města a dobrovolníků vděční, často se neubránili slzám

Z kufru svého vozu berou každá několik igelitových tašek a podle vytištěného seznamu začínají procházet ulici U Vodojemu ve Valašském Meziříčí. Seniorům bydlícím v okolních panelových domech přinášejí věci, bez nichž se v posledních týdnech nikdo neobejde, a proto je o ně nouze.  

Koronavirus v domovech pro seniory: nakaženy jsou dvě klientky a kuchařka

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani domovům pro seniory ve Zlínském kraji. V sobotu byla prokázána u kuchařky v Domově pro seniory v Nezdenicích na Uherskohradišťsku, ve kterém žije více než sto šedesát lidí a u dvou klientů Domova pro seniory v Lukově u Zlína, kde pečují o více než dvě stě klientů.

Sport

Chytil už má po karanténě. Teď by v New Yorku nechtěl být nikdo, přiznává

ROZHOVOR/ Povinnou čtrnáctidenní karanténu po návratu z New Yorku strávil u přítelkyně Nikol v Pardubicích, v následujících dnech se konečně ukáže i doma v Pravčicích na Kroměřížsku.

Na Vsetínsku místo fotbalu dovednostní soutěže pro mládež

I přes úterní rozhodnutí FAČR o předčasném ukončení sezony a anulaci všech nižších fotbalových soutěží v tuzemsku, nepropadají panice ani v OFS Uherské Hradiště. A pokud bude mezi kluby zájem, jsou připraveni pro organizací doplňkových soutěží. „Na prvním místě však vždy bude zdraví. Stále není jasno, kdy opadnou a zmírní se vládní opatření spojená s koronavirem,“ zdůraznil předseda OFS Vsetín Stanislav Volek.

Čtyři mladí hráči si zahráli Evropskou basketbalovou mládežnickou ligu

Hráči Valašského Meziříčí Matyáš Hawiger, Vilém Foltýn, Václav Burian a Lukáš Hurta posbírali v letošní sezoně spoustu basketbalových zkušeností. Klub Snakes Ostrava si je totiž i s některými dalšími nadějemi z Opavy a Příbora vybral, aby Severomoravany reprezentovali v Europian Youth Basketball League.  

Zacvičte si online s Ironmankou Helenou Kotopulu

ROZHOVOR/ Se zajímavým nápadem, jak si zpříjemnit a také vyplnit a hlavně překonat nepříjemné období karantény přišla zlínská triatlonistka Helena Kotopulu. Jedna z nejlepších českých Ironmanek, účastnice havajského Ironmana v roce 2017, cvičí online zdarma pro všechny sportovce i nesportovce. Cvičení je zdravotní i posilovací. Většinou se jedná o vícekloubové cviky.  

Fotbal počká. Je to rozumné rozhodnutí, souhlasí trenéři z divize a MSFL

Žádné překvapení, ale očekávaný verdikt a logický krok. Trenéři regionálních týmů z MSFL a divize souhlasí s rozhodnutím výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky, který na svém úterním zasedání kvůli pandemii nového typu koronaviru předčasně ukončil všechny amatérské fotbalové soutěže od třetí ligy níže.

„Nebronz“ pro házenkáře Zubří. Trenér Poloz věří v červnovou společnou přípravu

ROZHOVOR/ Očekávané rozhodnutí přinesl o víkendu Český svaz házené, respektive jeho exekutiva v otázce ukončení nejvyšší soutěže mužů.

I v Zubří házenkářům snížili platy. Odchází jen Řezníček

Samé otazníky, ne zcela jasná budoucnost. Nejen vedení extraligových házenkářů Zubří aktuálně řeší, jakou formou a cestou dále. „Situace ve sportu není lehká, těžko předpovídat, kdy a jak bude. Jsme závislí na finanční podpoře od sponzorů a subjektů, které nyní řeší vlastní zásadní starosti,“ poznamenal manažer zuberské házené Michal Balhárek.  

Barumka bez diváků nebude, má jasno Regner

Velký otazník visí nad letošním, jubilejním 50. ročníkem populární automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, která by měla odstartovat poslední srpnový prázdninový víkend.

UNIKÁTNÍ PRŮZKUM: Čtrnáct krajů, 700 sportovců. Co teď dělají?

Liší se chování sportovců v Praze od těch v Ostravě? Unikátní průzkum ukázal, že ve stavu nouze ano. Redaktoři Deníku oslovili dohromady 700 sportovců. 

Průzkum mezi sportovci z kraje: Voráčová peče, Sedláček pracuje na zahradě

Podívejte se, čím si zkracují volnou chvíli sportovci ze Zlínského kraje. Často tráví čas s rodinou, ale zjistíte i to, že fotbalista Michal Kadlec se dal na piškvorky, házenkářka Kristýna Mika hraje na klavír a hokejista Pavel Kubiš střídá televizi a procházky se psem.

Krimi

Kabelkový fantom z Kroměříže dořádil. Chytili ho v lesíku a už je v cele

V těchto dnech si mohou ženy na Kroměřížsku oddechnout. Policie v pátek dopadla „kabelkového fantoma,“ který při jízdě na kole okrádal ženy o jejich kabelky. Na konci března, v době jeho řádění, jich takovým způsobem okradl nejméně šest.

Z vraždy miminka v Bojkovicích obžalovali matku dítěte

Za vraždu devítidenního miminka v Bojkovicích na Uherskobrodsku v listopadu loňského roku, byla v pátek u krajského soudu Brno, pobočka Zlín, podána obžaloba na matku dítěte.

Z hořícího domu zachránili hasiči dvě koťata

Požár stodoly v těsném sousedství rodinného domu likvidovali v noci na sobotu hasiči v Poličné.  

Policie pátrá po mladé ženě z Trnavy u Zlína. Neviděli jste ji?

/FOTO POHŘEŠOVANÉ/ Policisté ve Zlínském kraji pátrají po pohřešované mladé ženě z Trnavy u Zlína.

Hasiči a záchranáři bojovali o život dvou mužů zavalených stromy

Dvě záchrany mužů v lese zavalených stromem se odehrály ve Zlínském kraji v téměř jeden okamžik v sobotu, kolem poledne.

Požár poničil rodinný dům ve Vidči, škoda šplhá přes milion

Tři hasičské jednotky zasahovaly v pondělí večer u požáru rodinného domu ve Vidči na Rožnovsku. Při požáru se nebezpečných zplodin nadýchal starší obyvatel domu a skončil v nemocnici. Škoda se šplhá přes jeden milion korun.  

Máme dost práce s koronavirem, nezatěžujte nás požáry v lese, vyzývají hasiči

Zpravidla náročný terén, desítky zasahujících hasičů, množství nasazené techniky a dlouhé hodiny trvající vyčerpávající souboj s nezkrotným živlem. Takový je většinou scénář každoročně se opakujících požárů v lesním porostu, nejčastěji po neopatrném a nezvládnutém pálení větví a dřevěného odpadu po kácení.

Superb vjel v Rožnově na přejezd i přes blikající výstrahu, smetl ho vlak

Osmatřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Superb vjel v pondělí v deset hodin dopoledne do cesty vlaku na železničním přejezdu v areálu bývalého podniku Tesla v Rožnově pod Radhoštěm. K svému štěstí vyvázl ze střetu pouze s lehkým poraněním na hlavě.

S autem „zaparkoval“ ve výběhu slepic v zahradě rodinného domu

K vážně vypadající nehodě vyjížděli záchranáři v sobotu krátce před půl třetí odpoledne do Hovězí. Řidič osobního auta vyjel na kruhovém objezdu v centru vesnice ze silnice, prorazil zábradlí a sjel do zahrady rodinného domu. „Tady porazil plot, zlomil strom a zbořil kurník,“ popsala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.  

Na Vsetínsku pobodal dvacetiletý syn svého otce

Otřesný a těžko uvěřitelný případ řeší krajští kriminalisté na Vsetínsku. Zde stíhají dvacetiletého muže, který měl minulý pátek pobodat svého otce. V případě prokázání viny ze zvlášť závažného zločinu vraždy, může s trávit za mřížemi až osmnáct let.

Ekonomika

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.