Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Vsetín

Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. První zmínky o Vsetínu pochází z let 1297–1308.

Počet obyvatel: 26.000
Rozloha: 57,61 km²
Oficiální web města: www.mestovsetin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Vinotéka U Františka – sudová vína, someliérské potřeby, přírodní sýry Vsetín

Vinotéka U Františka funguje ve Vsetíně od roku 1998. Spolupracujeme se známým vinařstvím Plešingr s. r.o z Rohatce. Nabízíme: sudová moravská vína francouzská vína španělská vína chilská vína someliérské potřeby přírodní sýry olivy oleje paštiky

Tel:
 • 604 209 173 - Eva Žambochová
E-mail:
 • evazambochova@centrum.cz

GORDE hydraulic s.r.o. – zemní práce, výkopové práce, odvoz zeminy, terenní úpravy, vyrovnání půdy na pozemku Vsetín

Společnost GORDE hydraulic s.r.o. provádí zemní a výkopové práce. Nabízíme: odvoz zeminy výkop stavební jámy až k základové spáře suterénu vyrovnání půdy na pozemku terénní úpravy výkopové práce a další Neváhejte a kontaktujte profesionály ve svém oboru!

Tel:
 • +420 602 783 109 - pan Žitník
E-mail:
 • zitnik.petr@seznam.cz

MPS TRADE s.r.o. – koupelnové vybavení, topenářský materiál, sanitární zařízení, voda, topení, plyn Rožnov pod Radhoštěm

Jsme obchodní a instalační společnost, která se zabývá prodejem a odbornou instalací topenářského materiálu a sanitárního zařízení. Nabízíme: koupelny na klíč koupelnové vybavení - koupelnový nábytek masážní bazény keramické obklady a dlažby kotle na tuhá paliva, plynové kotle podlahové topení solární systémy topenářský materiál (plynové a kombinované kotle, bojlery, průtokové ohřívače, radiátory,...

Tel:
 • 571 654 092
  608 710 047 - Miroslav Skalík
E-mail:
 • roznov@mpstrade.cz

Sunset Group Production s.r.o. – stínící technika, rolety, žaluzie, markýzi, garážová vrata, plisse Vsetín

Naše firma se pohybuje se v oboru stínící techniky již několik let a za tu dobu jsme získali zkušenosti s montáží a prodejem žaluzií, předokenních rolet, markýz a mnoha dalších produktů. Cílem naším i našeho německého dodavatele ALBE GmbH je dodat zákazníkovi vysoce kvalitní trubkové motory, které Vám pomohou s...

Tel:
 • 571 995 545
  571 991 999
E-mail:
 • info@sunset-group.cz

REVO hřiště s.r.o. – výroba dětských hřišť, houpačky, rozhledny, hrady, horolezecké stěny, pískoviště, přírodní hračky Vsetín

Naše firma,založena v roce 1995, se zabývá výrobou a montáží dětského mobiliáře pro dětská hřiště z tlakově impregnované mimostředné kulatiny a taky dovozem a prodejem zajímavých, vzdělávacích a tvořivých hraček. V našem výrobním portfoliu je celkem 80 druhů různých zařízení jako například : dřevěné dětské houpačky, přelézačky, cvičné stěny, rozhledny,...

Tel:
 • 603 832 319
E-mail:
 • revo@revo.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kraj zjišťuje v obcích, jak moc je trápí sucho

Obce a místní části měst do dvou tisíc obyvatel dostaly dotazník, jehož prostřednictvím chce Zlínský kraj zjistit, jaká je v daném místě situace s vodou.  

Krajské nemocnice byly v pololetí ziskové, mzdy rostly

Kladného výsledku hospodaření ve výši necelých 51 milionů korun dosáhly za první pololetí letošního roku čtyři nemocnice vlastněné Zlínským krajem. Jejich celkový čistý obrat činil téměř 3,74 miliardy korun.  

Mužem roku je Vojta Urban ze Vsetína

Vítězem soutěže Muž roku 2019 se v pátek 23. srpna večer v Náchodě stal šestadvacetiletý podnikatel Vojtěch Urban ze Vsetína. Od poroty dostal nejvíce hlasů. Do letošního jubilejního 20. ročníku soutěže se přihlásilo 958 uchazečů, loni jich bylo 921. Na pódiu náchodského divadla se ve finále utkalo dvanáct mužů ve věku od 21 do 29 let.

Vyrobit fortelné dřevěné hrábě není jen tak

Výrobě dřevěných hrábí se Jaroslav Maléř z Horní Bečvy věnuje ve třetím pokolení. „Jako kluk pomáhal svému otci, a jak mu ubývalo sil, naučil se to a rodinnou výrobu po něm převzal,“ vypráví manželka Jiřina Maléřová.  

V Údolí vlků u Liptálu ožívají prastaré severské legendy

Vstup do osady umožňuje mohutná dřevěná brána s vyvýšeným a zastřešeným ochozem, na kterou po obou stranách navazuje pevná palisáda. Průčelí brány zdobí umně vyřezaný znak, který je společným dílem Jakuba Vaniše, jež jej navrhl a řezbářky Šárky Staňkové.

Vsetínská gynekologie nově nabízí i nadstandardní pokoj

Více soukromí pro ambulantní pacientky, více klidu na práci pro zdravotníky i možnost pro další rozšíření činnosti přineslo nedávné stěhování gynekologických ambulancí do nově vybudovaných prostor v pátém patře pavilonu chirurgických oborů Vsetínské nemocnice. Přibyla i další vylepšení, například nadstandardní pokoj.  

Hygienici si posvítili na tábory, za prohřešky padly i pokuty

Pracovníci Krajské hygienické stanice (KHS) Zlínského kraje o letošních prázdninách na Valašsku zkontrolovali už 31 táborů. Odhalili hned několik provinění v oblasti hygieny.  

Rozhodnuto. Kraj vsadil na čtyři osvědčené provozovatele linkových autobusů

ČSAD Uherské Hradiště, Krodos Bus, ČSAD Vsetín, Arriva Morava. Tito dopravci budou od 15. prosince do 31. prosince 2021 zajišťovat linkovou autobusovou dopravu ve Zlínském kraji. V pondělí o tom rozhodla Rada Zlínského kraje.  

Terénní pracovníci z Agarty vymění tisíce stříkaček ročně

Lidé, kteří se potýkají s drogami, alkoholem či patologickým hráčstvím, mohou nalézt pomoc v nově otevřeném kontaktním centru ve Valašském Meziříčí. Jeho součástí je i poradna pro závislost. V první polovině srpna centrum oficiálně otevřel vsetínský spolek Agarta, který ovšem v ulicích Meziříčí pomáhá už dvanáctým rokem.

Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí veřejnosti bezplatné kurzy první pomoci

Správnou techniku dýchání, nepřímou srdeční masáž i postup v případě dopravní nehody nebo zásahu elektrickým proudem si osvojí zájemci z řad široké veřejnosti na nově otvíraných kurzech Nemocnice Valašské Meziříčí.

Sport

Mistrovská kopaná

Výsledkový servis

Mládežnický fotbal v kraji

Výsledkový servis z fotbalu

Valmez přečkal nápor Bohumína. Domů veze výhru 2:1

Fotbalisté Valašského Meziříčí pod novým trenérem Hajným válí. Loňský otloukánek MSFL se po sestupu do divize probral a hned od startu sbírá důležité body.

Podruhé se v Novém Hrozenkově vzpomínalo na Pavla Šuláka

Druhý ročník Memoriálu Pavla Šuláka dal vzpomenout opět v Novém Hrozenkově na vynikajícího člověka, fotbalistu a trenéra, který předčasně odešel do fotbalového nebe.  

Hokejový Rožnov čeká v nové sezoně devět soupeřů a utkání hvězd

Hokejisté Rožnova znají v Moravskoslezském přeboru jména svých soupeřů i systém soutěže v nové sezoně.  

Brankářský osud Jana Dobeše zatím určuje Jakub Eliáš

Byl oporou Kateřinic, ale nakonec se nevrátil do divizního Vsetína. Nyní bude bojovat o post jedničky ve Všechovicích. Jan Dobeš bude chytat opět divizi.  

Zápisník Lubomíra Hotaře

Informační sportovní servis Lubomíra Hotaře

Fotbalový zápisník Lubomíra Hotaře

Informační servis Lubomíra Hotaře

Krajský pohár: Nevšová vydřela postup v penaltách, Luhačovice končí

Fotbalisté Nevšové dál živí naději na obhajobu vítězství v Poháru Zlínského KFS. Držitel poslední trofeje zvládl strastiplné osmifinále, když na hřišti ve Slušovicích vydřel postup až v penaltovém rozstřelu. Vyrovnaný duel skončil po devadesáti minutách bez branek.  

Krimi

Houbařku nalezli zraněnou v korytě potoka ve Vsetíně

FOTOGALERIE/ Třikrát během čtvrtečního odpoledne přijali hasiči ve Zlínském kraji žádost o pomoc při pátrání po ztracených osobách. Všechna tři pátrání měla šťastný konec.  

Zloději jdou po kolech, za prázdniny jich ukradli přes dvacet

Zvýšený zájem zlodějů o běžná jízdní kola i elektrokola pozorují o prázdninách policisté na Valašsku. Na různých místech regionu se toto léto ztratilo už dvacet kol a tři elektrokola.

Z hořícího panelového domu ve Vsetíně evakuovali hasiči třicet lidí

/FOTO Z MÍSTA/ Čtyři hasičské jednotky zasahovaly v pátek před půl devátou hodinou večer u požáru v panelovém domě v ulici Svornosti ve vsetínské městské části Luh. Hasiči z budovy evakuovali třicet obyvatel, jeden člověk skončil v péči zdravotníků.

VIDEO: Po čelní srážce vozů u Lidečka zemřel v hořícím autě řidič

Tragická dopravní nehoda se stala v pátek večer u Lidečka na Hornolidečsku. Na silnici první třídy se čelně srazila dvě osobní auta. Jeden z vozů skončil po střetu v korytě potoka vedle silnice a začal hořet.

Když doma není doma aneb nocležník u bankomatu

"V alkoholovém opojení a už docela unavení přijdete domů. Z posledních sil si sundáte oblečení, které poskládáte nebo pověsíte na okolní nábytek. Rádi byste si oblékli pyžamo a zalehli do měkké postele ke spravedlivému spánku.  Pyžamo se však nedaří nalézt a tak zalehnete nazí. No a co, vždyť jste doma, ne? Asi tohle se mohlo honit v hlavě 64letého muže z okresu Zlín, který se vypravil do krajského města," uvedl kuriózní příhodu I. zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Zloděje šplhajícího po hromosvodu viděla svědkyně, zalarmovala policii

Jen pár desítek minut unikal spravedlnosti zloděj, který se v úterý ráno vloupal do kancelářské budovy ve Vsetíně. Poberty si všimla náhodná svědkyně, která upozornila policisty. Muži zákona společně s městskými strážníky na základě jejího oznámení zdrželi osmatřicetiletého muže z Ostravy. Hrozí mu až dva roky vězení.  

Muž zkolaboval po pobodání vosami, horští záchranáři a zdravotníci dorazili včas

Silná alergická reakce po pobodání vosami se v úterý před 19. hodinou málem stala osudnou osmačtyřicetiletému muži v chatové osadě pod vrchem Ondřejník. Život muži zachránil včasný zásah členů Horské služby Beskydy a následně Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.  

Silná bouře poničila v Meziříčí desítky stromů

Krátká, ale intenzivní bouře, která spolu s větrem a kroupami dorazila v neděli v podvečer do Valašského Meziříčí, poničila několik vzrostlých stromů.

Řidič Octavie přejel do protisměru, kde naboural do Fordu

Dva protijedoucí osobní automobily Škoda Octavia a Ford se střetly v sobotu po jedné hodině odpoledne u Jablůnky. Čtyřiadvacetiletou spolujezdkyni z Fordu převezli záchranáři do nemocnice s lehkým zraněním. Škodu na autech policisté vyčíslili na šedesát tisíc korun.  

Neobvyklé: Odsouzený Roman Adámek si klade požadavky

Roman Adámek odsouzený za zabití zatím zůstává v ústavní léčbě. Rozhodnutí padne zřejmě v srpnu  

Ekonomika

VIDEO: Hotel Sport v Šumperku funguje. Opravený a pod novým majitelem

FOTOGALERIE / Novou etapu má před sebou Hotel Sport v Šumperku. Původně městské zařízení stíhané problémy koupili před rokem soukromí majitelé. Hotel postupně rekonstruují a znovu jej otevřeli veřejnosti.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na stavbu altánu

Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Zlínském kraji stalo Na čerstvém vzduchu pod střechou Diakonie Českobratrské církve evangelické - hospic Citadela. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Rozsviťme Česko, Rozšíření centra pro osoby s PAS ve Zlíně a Pomůcky pro ošetřovatelskou službu.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.  

Zlínský film nabral nový vítr. Do zdejších ateliérů se vrátil život

Filmové ateliéry ve Zlíně jsou místem, kam se po letech vrátil zase život. Za tímto úspěchem stojí i vybudování Filmového uzlu, místa, kde se lidé mohou setkat s historií filmového umění ve Zlíně, ale také nahlédnout do jeho budoucnosti.

Hlasujte o nejsympatičtějšího mistra výčepního. Najděte si toho svého

Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Sympatické tváře z druhé strany výčepu. Hlasujte o nejoblíbenějšího mistra

Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

„Cukrařina je dřina. Bez zapálení by to dělat nešlo," říká Lenka Studníková

Pečení mě doprovází tak nějak celý život. Začalo to bábovkami a víkendovými koláči. Poté jsem začala zkoušet první narozeninové dorty pro rodinu a postupně jsem se vypracovala až k tomu, co dělám teď. Živím se jako cukrářka a budu v Uherském Hradišti otevírat novou cukrářskou výrobnu Electra Bakery.  

V květinách je pozitivní energie, říká floristka Dagmar Krulišová Dítětová

Vystudovala jsem Vyšší floristickou školu v Hradci Králové, vyhrála Mezinárodní mistrovství ve floristice, získala titul „Mistr florista“. Vždy říkám: "Každou ženu potěší květina, ať je jakákoliv. Nemusí to být náruč růží za tisíce. A pánové, i když vaše žena tvrdí, že květiny nepotřebuje, považujte to za past."