Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.10. 2020 a svátek má Beáta

Vsetín

Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. První zmínky o Vsetínu pochází z let 1297–1308.

Počet obyvatel: 26.000
Rozloha: 57,61 km²
Oficiální web města: www.mestovsetin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

MOSTA – KOVO s.r.o. – montáž potrubních rozvodů, výroba ocelových konstrukcí, zámečnictví, kovovýroba Valašské Meziříčí

Působíme v oboru jako rodinná firma již od roku 1992. V té době jsme se začali věnovat podnikání v oblasti montáže potrubních rozvodů, výroby ocelových konstrukcí a zámečnických prací jakožto fyzická osoba Libor Staněk - MOSTA. Již přes dvacet let tak můžeme těžit z naší dlouholeté praxe a nabídnout komplexní služby v oblasti kovovýroby. Nabízíme: Svářečské a zámečnické práce...

Tel:
 • +420 603 277 035 - pan Staněk
E-mail:
 • libor@mostali.cz

Vojtěch Ševčík – dřevostavby, stavby ze dřeva, pokrývačské práce, střechy na klíč, tesařské práce, klempířské práce Vsetín

Nabízím: pokrývačské práce tesařské práce dřevostavby stavby ze dřeva klempířské práce střechy na klíč

Tel:
 • 603 847 153
E-mail:
 • sevcikvojtech@seznam.cz

Chata Bečva – ubytování v Beskydech, hřiště, trampolína, stolní tenis, cyklistika, výlety Vsetín

Nabízíme Vám ubytování na chatě v Beskydech na Horní Bečvě. Chata je zabezpečena alarmem napojeným na pult centrální ochrany. Po dohodě ubytujeme i Vaše domácí mazlíčky. Poskytujeme: Ubytování Aktivity Fotogalerie

Tel:
 • 777 622 368
E-mail:
 • pospisek@centrum.cz

VALSTAV s.r.o. – železobetonové stavby, čističky odpadních vod, opěrné zdi, zednické práce Valašské Meziříčí

Naše společnost vznikla v roce 1992 a od té doby působí především ve Zlínském a Moravskoslezském kraji, realizujeme však zakázky na celém území ČR. Od roku 2005 jsme držiteli certifikátu jakosti ČSN EN ISO 9001:2001, nyní ČSN EN ISO 9001:2009. Naše služby: železobetonové stavby čističky odpadních vod opěrné zdí základy...

Tel:
 • 571 622 485 - kancelář
  723 002 593 - Ing. Jacek Gaska
E-mail:
 • valstavsro@seznam.cz

Josef Hrdina – havarované vozy, náhradní autodíly Vsetín

Nabízíme použité Originální náhradní díly na vozidla Peugeot a Citroën. Naše služby: prodej havarovaných vozů (s CZ doklady) výkup havarovaných automobilů (osobní, terénní, užitkové vozy a motocykly) použité náhradní díly (na vozidla Peugeot,  Citroen) montáž náhradních dílů (po domluvě)  

Tel:
 • 608 738 091 - pan Hrdina Josef
  608 738 092
E-mail:
 • hrdina@dilypeugeotcitroen.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Bezprecedentní a nehorázný útok! Odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj

Sotva se podařilo zajistit a zprovoznit třetí odběrové místo na covid-19 ve Zlíně, má jeho provozovatel společnost Vaše laboratoře dva dny před jeho otevřením vrásky na čele. V noci z pátku na sobotu totiž někdo odřezal čtyři metry přívodního kabelu pro buňku. Na místo se tak při svých kontrolách nyní zaměří i zlínští strážníci.

Obnova vsetínského Luhu jde do finále, poslední etapa bude stát pět milionů

Závěrečná sedmá etapa obnovy sídliště Luh ve Vsetíně odstartovala v první polovině října. Stát bude 5,23 milionu korun. Dva a půl milionu z této sumy pokryje dotace Státního fondu podpory investic. Ukončení regenerace sídliště se předpokládá v červnu příštího roku.

Rožnov nabízí pomoc těm, kdo chtějí stavět. Spouští interaktivního průvodce

Se stavbou rodinného domu je spojená řada dílčích kroků, množství povolení, jež je třeba získat a rozhodnutí, která je nezbytné učinit. Na co všechno při budování nového domova neradno zapomenout, připomíná zájemcům radnice v Rožnově pod Radhoštěm.  

Počet cestujících ve vlacích klesl na třetinu, dráhy omezují Valašské expresy

Aktuálně platná protiepidemická opatření vyhnala z veřejné hromadné dopravy velkou část cestujících. Dopravci proto v posledních dnech sahají k omezování spojů. Týká se to dálkové železniční dopravy i autobusů jezdících na regionálních linkách.  

Sterilizace meziříčské nemocnice se po dvaceti letech dočkala modernizace

Centrální sterilizace Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošla v posledních týdnech technickými a stavebními úpravami. Po více než dvaceti letech došlo na výměnu přístrojové techniky: v provozu jsou nové, moderní sterilizátory. Jejich provoz urychlí a zefektivní proces cirkulace nástrojů a dalších zdravotnických prostředků v nemocnici.  

Nedoslýchavé mamince dvou dětí ukradli řečový procesor. Shání peníze na nový

„Nemohla jsem uvěřit tomu, že mě někdo takto okradl. Na druhou stranu, asi se mi to muselo stát. Proto, abych se mohla o svou zkušenost podělit a varovat ostatní,“ svěřila se v úvodu svého vyprávění osmačtyřicetiletá maminka dvou malých školáků Andrea Grechová z Otrokovic.  

"Lapal po vzduchu, aby řekl tři slova," říká žena pacienta bojujícího o život

„Při každém zazvonění telefonu se bojím, že mi volají z nemocnice, že už manžel není mezi námi,“ říká bezmocná Lenka Varmužová. Její muž Radomír, u kterého byla před čtrnácti dny potvrzena nákaza novým typem koronaviru, v těchto chvílích v Uherskohradišťské nemocnici bojuje o život.

Zarybnění otrávené Bečvy bude stát desítky milionů

Rybáři zřídili transparentní účet. Od úniku prudce jedovatého kyanidu, který otrávil na čtyřicet tun ryb v řece Bečvě od Valašského Meziříčí až po Přerov, uplynul více než měsíc. Kdo je viníkem ekologické katastrofy, z níž se bude řeka roky vzpamatovávat, však stále není jasné. Policisté prozatím na nikoho konkrétního neukázali.

Ve zlínské KNTB se zaměstnanci covidu nebojí. Ví ale, že vrchol teprve přijde

Sedm pacientů, postává ve středu ve frontě u covidové ambulance v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně již v devět hodin ráno. Čekají na provedení testů, zda nejsou pozitivní nákazou covid-19. Poctivě ve frontě dodržují rozestupy a schovávají své pocity za rouškou na tvářích.

VIDEO: Nevšední podívaná: nádrž na vodu stěhovali do zámku dírou ve střeše

Krásný vsetínský zámek, který se svou 55 metrů vysokou věží dominuje panoramatu města, stupňovitě rozloženému mezi krásnými horami valašskými, zničen byl požárem včera 10. srpna 1915.

Sport

Břečka o Turecku: Když jedu autem, vždycky mám nervy, přiznává s úsměvem

Kvůli pandemii koronaviru na pár měsíců osiřel. Přítelkyně, bývalá zlínská házenkářka Daniela Sobieská totiž zůstala v Česku, takže stoper Tomáš Břečka zůstává v Turecku sám. Nedávno navíc přišel i spoluhráče Davida Pavelku. Oblíbený parťák se dohodl na angažmá v pražské Spartě, bývalý zadák Slovácka a Jablonec tak zůstává jediným českým fotbalistou na soupisce SK Kasimpasa.

MSFL a divize se už na podzim hrát nebude

Všem spekulacím je konec! Řídící komise pro Moravu rozhodla o letošním předčasném ukončení svých fotbalových soutěží. Týká se MSFL, divize, ale také mládežnických kategorií. Důvod? Covid-19. „Všem bylo jasné, jak to dopadne,“ potvrdil předseda komise Pavel Nezval.

Nedašovský Šenkeřík chce hrát co nejdéle. Věk je jen číslo, směje se

ROZHOVOR/ Vrátil se domů, kde fotbalově vyrůstal a chce svému Nedašovu pomoci. Úspěšný fotbalový reprezentant Zdeněk Šenkeřík, jenž svou úspěšnou kariéru spojil mimo jiné se Slavií Praha, Malatyasporem, Baníkem Ostrava a neposlední řadě i Zlínem, podzim své fotbalové kariéry tráví v krajském přeboru.

Předseda KFS Brímus: Já a Berbrovec? Totální nesmysl! Vždy jsem bojoval proti

Zatím o rezignaci v nejvyšším orgánu FAČR neuvažuje, třebaže za každou cenu ve výkonném výboru být nemusí. Šéf kopané v okrese i kraji na Zlínsku Pavel Brímus se už před dvěma roky „nikam necpal“, ale byl přesvědčen skupinou delegátů za Moravu.

Stolní tenistka Glücková: Vsetín dotáhla k postupu, blýskla se unikátní sérií

Stolní tenistka Lenka Glücková se v uplynulém ročníku výraznou měrou podílela na postupu Vsetína do druhé nejvyšší soutěže mezi dospělými. Mezi únorem a březnem letošního roku přitom zvítězila hned patnáctkrát v řadě. A to i přes skutečnost, že proti tehdejší šestnáctileté slečně nastupovaly mnohem zkušenější protihráčky.

Chytil si v New Yorku začíná budovat respekt, říká Jaroslav Balaštík

Jaroslav Balaštík od jara trénuje Uherský Brod, zároveň však stále vykonává pozici hráčského agenta. Jeho nejžhavějším zbožím je ve společnosti ALVO sports (mimo jiné zastupuje Davida Pastrňáka, pozn. red.) Filip Chytil, který od roku 2018 působí v zámořském klubu New York Rangers.

Kameník trénuje i bývalého hráče Manchester United. V kabině ale vládne čeština

Po sedmi měsících se znovu vrátil do profesionálního fotbalu, do nejvyšší fotbalové soutěže. Osmatřicetiletý trenér Jan Kameník po konci ve Zlíně a krátké anabázi v divizním Strání dostal další velkou příležitost. Progresivní kouč, který kromě Fastavu prošel také Slováckem či Jihlavou, se slovenské FORTUNA:LIZE ujal namočeného Pohronie.

Karanténa? Domácí dovolená, směje se kapitán Bobrů Vávra

ROZHOVOR/ Těžký začátek října potkal Bobry. Hokejisté Valašského Meziříčí po vysoké porážce na ledě Znojma 1:8 vinou výskytu koronaviru v týmu museli nastoupit do karantény. Včetně kapitána Tomáše Vávry.

Srdínko: Bylo by úžasné, kdybychom mohli na led

Z návratu byl nadšený. A měl také důvod. Hlavní trenér hokejistů Vsetína Jan Srdínko po povinné karanténě valašského klubu v pondělí v omezeném režimu znovu vedl své svěřence, kteří se sešli k tréninkovému procesu. Ačkoliv v průběhu října trochu netradičně – na venkovním sportovním hřišti mimo ledovou plochu.

Do konce října se o fotbale na Moravě rozhodne, říká předseda Nezval

Ve stínu velké fotbalové kauzy Berbr se souběžně řeší neutěšená situace ve výkonnostní kopané, kterou ochromila druhá vlna epidemie Covid-19.

Krimi

Zproštěn viny! Bezdomovce na Zacharu neupálil, za požárem jsou zřejmě potkani

Obžalovaného zprostili viny. Zásadní výpověď, která vnesla do případu dvou upálených bezdomovců loni v dubnu na kroměřížském sídlišti Zachar jasno, přednesl ve středu u Krajského soudu ve Zlíně vyšetřovatel požárů Luboš Vajdík.

Přístřešek u domu v Hošťálkové pohltily plameny

Požár přístřešku v těsné blízkosti rodinného domu likvidovali v úterý dopoledne hasiči v Hošťálkové na Vsetínsku. Na místo se postupně sjelo pět jednotek. S požárem stavení o půdorysu zhruba tři krát tři metry si hasiči poradili za hodinu. Zasahovat přitom museli v dýchací technice.

Na Horním Vsacku havaroval motorkář. Na místě zemřel

Dvaapadesátiletý motocyklista zemřel dnes odpoledne při havárii ve Velkých Karlovicích. Tragická nehoda se odehrála krátce po třinácté hodině.

Cesta do práce se zvrtla, ženě za jízdy vzplanulo auto

V nepříjemný zážitek se proměnila dnešní ranní cesta do zaměstnání pro řidičku u Valašské Polanky na Hornolidečsku. Bylo krátce před šestou hodinou ráno, žena urazila sotva tři kilometry od domova, když z motoru jejího auta začal vycházet kouř.

Vítr v kraji: do spadlého stromu najel cyklista, stovky domácností bez proudu

S následky silného větru se v sobotu po celý den potýkali hasiči napříč celým Zlínským krajem. Mezi půl druhou ráno a dvacátou hodinou večer vyjeli celkem k jedenadevadesáti událostem. Většinou se jednalo o stromy a větve popadané na silnice či cyklostezky.

Řidička nabourala do stojícího auta, ve kterém seděly dvě malé děti

/FOTO Z MÍSTA/ K nehodě dvou osobních vozidel ve Štítné nad Vláří vyrazili v pátek ráno profesionální hasiči ze Slavičína a Valašských Klobouk

Vrak autobusu sjel z návěsu uprostřed rondelu v Meziříčí

Kuriózní havárie zkomplikovala v pátek dopoledne provoz v centru Valašského Meziříčí. Na hlavním silničním tahu městem na kruhovém objezdu u kostela svatého Jakuba sjel z návěsu projíždějícího nákladního automobilu převážený nepojízdný autobus.

Mladý řidič srazil na přechodu v Karolince ženu. Zřejmě ji přehlédl

Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala poslední zářijový čtvrtek ve Vsetínské ulici v centru města Karolinka na Horním Vsacku. Devatenáctiletý řidič osobního auta tady krátce před půl devátou ráno na přechodu pro chodce srazil dvaapadesátiletou ženu.

Rožnovan ukradl pětadvacet lahví alkoholu, je ve vazbě

Ve vazební věznici v Ostravě skončil tento týden jedenačtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm, který minimálně třináctkrát kradl v rožnovských supermarketech.  

Roman Čechmánek obhajuje u soudu ve Zlíně svou nevinu. Potřetí

Již potřetí řešil ve středu zlínský krajský soud kauzu bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Ten se měl podle žaloby dopustit mnohamilionového podvodu, kdy měl v letech 2011 – 2014 připravit své dodavatele a věřitele o peníze, o kterých věděl, že je nevrátí.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.

Výzva pro rozvážkové firmy: Zachraňme restaurace – teď je nejvyšší čas!

Jen s vypětím všech sil přežila většina restaurací drsné jarní období. A teď čelí složité situaci způsobené koronavirovými opatřeními znovu. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR proto rozjely společnou výzvu týkající se podpory gastronomických zařízení.

Malé vesnické obchůdky letos zachránili starousedlíci. Kvůli strachu z covidu

Letošní koronavirová krize zpomalila dlouhotrvající postupný zánik nejmenších vesnických obchůdků. Zachránily je babičky, které nemohou dojíždět do městských supermarketů. „Malí obchodníci byli v době nouzového času často jedinými, u nichž si někteří lidé z venkova mohli nakoupit,“ řekl Deníku Jan Hrdina z Asociace českého tradičního obchodu (AČTO).