Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.01. 2021 a svátek má Ilona

Elektronika a elektrická zařízení

Z katalogu firem doporučujeme

EV COMP s.r.o. – měření, regulace, inteligentní domácnost, elektroinstalace, silnoproud, slaboproud Zlín

Naše společnost se zabývá komplexním řešením systému měření a regulace, od návrhu a zpracování projektu, přes kompletní dodávky a realizace, až po výstupní revizní zprávy a servis. Další hlavní činností je realizace inteligentních domácností. Dále se zabýváme výrobu rozvaděčů MaR a NN. V neposlední řadě realizujeme silnoproudé a slaboproudé montáže, EZS a EPS. 

Tel:
 • 775 382 667
  775 382 670
E-mail:
 • evcomp@evcomp.cz

Gergel, s.r.o. – jednoúčelové stroje, dopravníkové systémy, vizualizace Zlín

Gergel, s.r.o. je firma s dlouholetou tradicí založená v roce 1992. Zaměřuje se na konstrukci a výrobu jednoúčelových strojů a zařízení, opravy strojních výrobních zařízení a dodávky dopravníkových systémů.  Konstrukční činnost: vývoj nových prototypů strojních zařízení zpracování výrobní dokumentace k Vašim výrobkům za pomocí programů AUTODESK Inventor 2019 a Mechanical 2019 vizualizace prototypů...

Tel:
 • 603 482 161
  577 434 574
E-mail:
 • jiri.gergel@gergel.cz

KVE-MONT s.r.o. – elektromontáže, elektroinstalace, inteligentní dům, zabezpečovací systém, kamerové systémy, fotovoltaika, dispečerské řízení, polygrafie, UV sítotisk, UV ofsetový tisk Otrokovice, Zlín

Firma KVE-mont s.r.o. Otrokovice u Zlína provádí silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace. Naší hlavní činností jsou průmyslové elektromontáže. Provádíme montáž EZS zabezpečovacích systému JABLOTRON, kamerových systémů CCTV a fotovoltaických panelů včetně servisu po celé ČR. Naše služby: Elektromontáže Elektroinstalace Inteligentní dům CCTV kamerové systémy ALARM Zabezpečovací systém JABLOTRON Fotovoltaika Dispečerské řízení...

Tel:
 • 602 571 910 - pan Veneny - jednatel
  602 294 774 - pan Kučera - vedoucí montáží
  602 499 159 - paní Konečná - příprava zakázek
E-mail:
 • Info@kvemont.cz
  veneny@kvemont.cz
  kucera@kvemont.cz

SET OZE s.r.o. – elektrotechnická společnost, obnovitelné zdroje, elektro-montáže, hromosvody Zlín

Firma vznikla v roce 2005. Naše služby: solární systémy - realizace, návrhy, projektování, servis a montáž - fotovoltaických elektráren pro domácnosti i podnikatele. elektro-montáže - silnoproudé instalace, realizace, opravy elelektrických zařízení, technická pomoc hromosvody - návrhy, realizace, opravy revize elektrických zařízení a hromosvodů

Tel:
 • 577 219 823
  602 587 494
E-mail:
 • info@setoze.cz

AUTOALARM Marek Tlusťák – GPS sledování vozidel, monitoring Vizovice, Zlín

WEBDISPEČINK je komplexní systém GPS sledování vozidel i řízení autoparku. Ušetří váš čas a náklady. Součástí je i elektronická kniha jízd. Nabízíme: GPS monitoring GPS jednotky příslušenství GPS navigace automobilové GPS GPS pro nákladní vozy motocyklové GPS příslušenství Auto-moto E-shop zde: http://eshop.webdispecink.cz

Tel:
 • 603 206 060 - Marek Tlusťák
E-mail:
 • autoalarm@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Lidé poskládali řetěz ze svíček k 52. výročí úmrtí Jana Palacha

Sedm stovek metrů dlouhý řetěz ze svíček dnes v centru Zlína připomněl 52. výročí úmrtí Jana Palacha. Svíčky v metrových rozestupech lidé poskládali do řady na svahu pod Památníkem Tomáše Bati.

Nákup pastelek, sešitů nebo oblečení dětem? Ve Zlíně v klidu a bez návalů

„Konečně, už jsme potřebovali školní potřeby, dětem docházely sešity a doma jsme neměli kalendář, jsem moc ráda, že jsme to dnes mohli pořídit,“ svěřila se Zuzana Procházková ze Zlína, která právě mířila z prodejny papírnického zboží s taškami nakoupených školních potřeb.

Nemocnice jsou stále plné. Olga Sehnalová děkuje zdravotníkům za nasazení

"Děkuji z celého srdce, vydržte," vzkazuje náměstkyně hejtmana zdravotníkům. Ačkoliv ve Zlínském kraji klesl oproti minulému týdnu počet nově hlášených covid-19 pozitivních případů téměř o polovinu, lidí, které vážný průběh onemocnění připoutal na nemocniční lůžko, neubývá.  

Skanzen přišel o třetinu návštěvníků, zlínská zoo tratila 15 milionů

Epidemie koronaviru se v uplynulém roce výrazně podepsala na návštěvnosti tradičních turistických cílů v regionu. Kvůli vládním protiepidemickým opatřením musely být oblíbené destinace dlouhé měsíce uzavřené, dorazilo tak o desítky tisíc návštěvníků méně, než v jiných letech. Finanční ztráty se pohybují v milionových částkách.

Hory východní Moravy jsou v obležení běžkařů. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Lyžařské areály jsou sice z rozhodnutí vlády uzavřené, ale pro milovníky bílé stopy se nabízí řada míst, kde lze využít bohatou nabídku upravených běžeckých tras. Například v Bílých Karpatech hlásí běžkaři projetou stopu z Kamenné búdy na nejvyšší karpatský vrchol.

Piráti v kraji mají dvojku a trojku pro podzimní volby do sněmovny

Po nedávném zvolení lídra kandidátky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Františka Elfmarka si členové krajského fóra opoziční strany vybrali další kandidáty.

Na pět set tun soli za víkend. Mrazy dávají zabrat i silničářům

Zatímco většina lidí v regionu si užívala to pravé zimní počasí, silničáři mají za sebou poměrně složitý víkend.

Ve Zlínském kraji začnou očkovat i praktici, hejtmanství spustilo infolinku

Informační telefonní linku určenou seniorům ve věku 80 a více let spustilo o víkendu vedení Zlínského kraje.

Zimní pohádka v lázních. Podívejte se na zasněžené Luhačovice

Sníh, slunce a mráz. Bílou zima proměnila i ulice a parky v Luhačovicích. Náhledněte do zasněžených lázní v naší galerii.

Sáňkaři i běžkaři vzali útokem Velké Karlovice. Podívejte se na tu zimní selanku

Točily se tam seriály Doktor Martin, Strážmistr Topinka i pohádka Největší dar, v sobotu 16. ledna ale do Velkých Karlovic, pokrytých čtyřiceticentimetrovou sněhovou peřinou, nemířily filmové štáby, nýbrž davy vyznavačů zimních radovánek.

Sport

Soudržnost i nasazení. Pochvala patří celému týmu, vysekl poklonu Svoboda

ROZHOVOR/ Po týdnu slavil další cenné vítězství. Hlavní kouč hokejových Beranů Robert Svoboda uplynulé úterý našel recept na Liberec, ve druhé polovině ledna se svými svěřenci vyzrál také na Plzeň, kterou v úterním 37. kole Tipsport extraligy porazil 2:0.  

Huf, Huf, Huf! Chtěl bych jim moc poděkovat, usmívá se mladý brankář

„Daniel Huf, Huf, Huf,“ ozývalo se prázdným Zimním stadionem Luďka Čajky povzbuzování 21letého brankáře Zlína, který po několika úspěšných zákrocích sklízel podporu od přítomných „ledařů“.  

Bravo! Berani si podruhé v sezoně vyšlápli na Plzeň

Znovu na domácím ledě překvapili favorita. Uplynulé úterý doma porazili Liberec, přesně o týden později si hokejisté Zlína poradili také s Plzní, kterou zdolali podruhé v letošním ročníku Tipsport ligy.  

Venera: Mistrovství světa v Bělorusku by bylo znehodnocené

Správná volba i politické řešení. To jsou prvotní reakce na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. Prozatím tak zůstává jediná jistota – na přelomu května a června se zajisté bude hrát v lotyšské Rize.

Další super akce. Na Valašsku se pojede v červnu setinová rallye!

O zajímavý dezert před srpnovým jubilejním 50. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se postarali organizátoři z Valašska. Premiérový ročník zajímavého setkání nejen milovníků veteránů, ale i tzv. setinových rallye připravili na letošní léto připravili pořadatelé ze Vsetína. Valašsko se stane na konci června centrem klání Moravian Wallachia Classic.

Panteři dál tápou. Deváté místo bychom mohli uhrát, míní Sovják

Po roční pauze se vrátil zpět do nejvyšší florbalové soutěže, aby společně s parťákem Markem Zapletalem pozvedl otrokovické florbalisty a pomohl jim odrazit se ode dna superligové tabulky. Záchranářská mise zkušeného třicetiletého útočníka Tomáše Sovjáka ale zatím drhne, Panteři po jeho comebacku zvítězili jenom v Brně a dál zůstávají přikovaní na poslední příčce.

V Bělorusku by byl špičkový šampionát. Jeho odebrání je správné, míní Kristek

Bývalý zlínský forvard vybojoval v Grodnu dva tituly. Podle něj šly do hokeje peníze vrchem spodem!  

Fotbalisty Skaštic už běhat nebaví. Podle Koleniče nejvíce trpí mládež

Už je běhat nebaví. Přesto si ti svědomití moc dobře uvědomují, že jinak se toto nepříznivé covidové období pro udržení adekvátní výkonnosti překlenout nedá.

Valašskou Polanku povede trenér Kapusta z Poličné

ROZHOVOR/ U fotbalistů Valašské Polanky nebude pokračovat dvojice Chuchma - Štrbík. Nováček krajského přeboru, kterému po podzimu náleží předposlední místo, ulovil velkou trenérskou rybu.

Brumov přináší změny. Otázkou byly víkendové tréninky, přiznává kouč

ROZHOVOR/ Nevydařený podzim budou chtít okamžitě hodit za hlavu. Tedy až fotbalistům divizního Brumova současná epidemiologická situace v zemi znovu dovolí trénovat a hrát zápasy.

Krimi

Lehkomyslný hazard. Pár si vyrazil do hor jen v teplácích a teniskách

Před horskými túrami bez odpovídajícího oblečení a vybavení varují pracovních Horské služby Beskydy. O uplynulém víkendu museli v zasněženém terénu opakovaně pomáhat turistům, kteří vhodné ustrojení výrazně podcenili.  

V Bohuslavicích na Zlínsku si celníci došlápli na černou pálenici

Vysoká pokuta za neodvedení spotřební daně z lihu, ztráta kolony na výrobu destilátů, zabavená pálenka a oči pro pláč, to zbylo majiteli nelegální domácí pálenice v Bohuslavicích na Zlínsku.

V Koryčanech vletělo auto do strže, skončilo na dně v potoce

Se zraněními skončil v sobotu 16. ledna kolem půl čtvrté odpoledne v nemocnici řidič osobního automobilu, jenž se svým vozidlem po několikametrovém pádu dopadl na dno hlubokého koryta potoka Kyjovka v Koryčanech v jihozápadní části Chřibů.

Smrt známého muže bez domova prověřuje policie, před Billou stále hoří svíčky

Dřevěný kříž se jménem Zdeňa, květiny a svíčky mohou spatřit lidé procházející kolem nákupního centra Billa na Jižních Svazích ve Zlíně. Pietní místo již více než týden připomíná úmrtí muže bez domova, který zemřel během silvestrovské noci.  

Opilý řidič zavinil srážku čtyř aut u Zlechova, při níž zemřel šedesátiletý muž

K vážné dopravní nehodě čtyř osobních automobilů, při které zemřel šedesátiletý muž došlo ve čtvrtek 14. ledna navečer na silnici I/50 u Zlechova.

Ženu napadl ve Zlíně rozzuřený teriér, utrpěla těžké zranění. Neviděli jste to?

Vánoční venčení psů se stalo pro mladou ženu ve Zlíně osudnou. Ji i její dva mazlíky zaskočil ostrým útokem volně pobíhající americký stafordširský teriér.

Sníh trápí řidiče, nehod v kraji přibývá

Otřepané klišé praví, že silničáři při prvním sněžení opět zaspali. Letos se ale zdá, že nástup zimy zaspali spíš ti, kteří si z toho nejčastěji utahují, tedy řidiči. V regionu totiž během jen během půldruhého dne způsobila kombinace počasí a jejich nepozornosti už na tři desítky nehod a další přibývají.

Divoký mejdan ve Zlíně? Pivo proteklo do bytu stropem od sousedů

Kuriozní případ řešili první lednový týden strážníci Městské policie ve Zlíně. Podstatou problému bylo pivo, které prosakovalo do jednoho z bytů na tamním sídlišti Jižní Svahy stropem. A jak se brzy ukázalo, příčinou byl podle očekávání divoký večírek o patro výš.

Takto řidič u Bohuslavic "roztřískal" své auto. Skončil v péči záchranářů

K dopravní nehodě nedaleko u Bohuslavic u Zlína, vyrazily profesionální hasiči z centrální stanice Zlín v pondělí krátce před devátou hodinou ráno.

Důvěřivá žena přišla o téměř 750 tisíc korun

Dvěma podobnými pokusy o podvod se zabývají zlínští kriminalisté. Podvedení přišli o nemalé finanční prostředky. V prvním případě o sedmdesát tři tisíc korun, ve druhém případě potom o více než sedm set tisíc korun.

Ekonomika

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Velké Karlovice lákají i bez vleků. Míří sem běžkaři, sáňkaři i skialpinisté

Velké Karlovice se díky sněhové nadílce posledních dnů proměnily v ráj milovníků zimní zábavy. Přestože stále nejsou v provozu lyžařské vleky ani hotely s restauracemi, je i tak valašská obec u hranice se Slovenskem oblíbeným cílem jednodenních výletníků.

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Škoda Vagonka otevřela v Ostravě největší obráběcí centrum v Evropě

Unikátní stroj, díky kterému může obrábět obří nadrozměrné hliníkové díly, uvedla do provozu dceřiná firma skupiny Škoda Transportation v ostravské společnosti Škoda Vagonka. Největší obráběcí centrum v Evropě za zhruba 100 milionů korun začalo sloužit o víkendu.

Společnost innogy dál pomáhá s trasováním

Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina innogy prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.

Pomoc zavřeným podnikům. Vláda schválila nový program COVID Gastro

COVID – Gastro – Uzavřené provozovny. To je název nového programu, který připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a který už schválila vláda. Program má za cíl podpořit všechny provozovny, které na základě říjnových mimořádných opatření vlády ČR musely omezit činnost nebo úplně zavřít.